» »

Merjenje hitrosti downloada/uploada

Merjenje hitrosti downloada/uploada

««
«
1 / 9
»»

MrX ::

[Kako merimo]

  • Zaprite vse programe, ki bi lahko med testom dostopali na splet.

  • Če niste sami v domačem omrežju se prepričajte da je linija prosta.

  • Odprite stran speedtest.si (za delovanje potrebujete javo).

  • Kliknite START.

  • Med izvajanjem testa ne uporabljajte ničesar kar bi lahko obremenilo linijo!



[Interpretacija rezultatov]
Končni izpis programa je podoben temu:

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 110.25Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.04Mb/s


Rezultati so podani v bitih (b) na sekundo in ne v bajtih (B).

Torej 110.25Kb/s pomeni (potem ko rezultat delimo z 8) 13,78KB/s prenosa.

-------------------------------------
Želimo vam veselo testiranje.
Vse možne pripombe in predloge na ZS --OmegaBlue

brandy ::

Evo lahko Vnesite tukaj pa tukaj in tukaj. Je dost?

Elemen_T ::

Gandalfar ::

Element: skoda ker ne meri pravilno

Elemen_T ::

Yap.
Iščem rešitve, ampak mi ne gre najbolje.
V bistvu...kako bi lahko šlo, če pipa ni dovolj močna, da bi merila hitrosti do take stopnje, kot jo podpira adsl ali kabel :|

PaJo ::

Elemnt, zal bos na tem linku moral to pozabit, mogoce ti bom za to tvojo skipto lahko kaki malo mocnjsi link zrihtal pa bos tam stvar lahko zaganjal>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

flajer ::

a pa kaksen od zgornih testov sploh kaze pravilno?? men je najvec pokazal 364kbps (mam pa 1mbit ADSL). kaj se je pa s KKSjem zgodil?

Ziga Dolhar ::

Seveda delujejo pravilno.

Problem je, da nimajo vsi za vas rezerviranih dveh megabitov :-). Bi blo predrago :].

HroSCeK ::

Ko smo ravno pri tej temi. Vcasih je bil aktualen program DuMeter samo sal meni kaze da imam 3Mbit link :) Sej lepo bi blo da bi ga mel an :D Znal je racunat povprecno porabo, statistike je delal za mesec, pokazal kolk podatkov je slo cez ipd..
Zdj pa mene zanima ce ste kje najdl se kksn tak program k bi neki podobnega delal. Pa da bo pravilno kazal ne pa da bo stalen prenos potekal na 250kb/s k to sploh ni realno seprav da tut tist podatek k ga poda kok je slo GB-jev cez ni tocn.. To pa SUX

Any ideas?

Gandalfar ::

ce bi kaj pogledal po forumu bi videl, da se zadevo resi tako, da v programu nastavis, da ti skrbi samo za PPP povezavo in ne vseh naprav...

HroSCeK ::

Mhhhmmmmm... Najdu in deluje :)

HVALA

koyotee ::

ne boste verjel ampak poglejte mojo povezavo: << Prostor za male oglase (ki tole NI) je tu >>
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

drimy ::

poskusi na speed.amis.net

koyotee ::

tuki dosegu 782 kbytov/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

segedinar ::

Za KKS:
speedtest.kks.net

Bakunin ::

Izberes si kaksno vecjo datoteko na ftp streznikih, ki so ti cimblizje in potem "DLas". Seveda z izklopljenim http proxy/cache ter ostalo Internetno komunikacijo (kaazaa, edonkey,dc...). Razni ping/traceroute NISO merilo.

StratOS ::

"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Kebab ::

Ma to tudi ne deluje dobro, sem ze dobil 151 mbps in podobno.

blblb ::

kebab s misls tkole: evo

Kebab ::

Ja, točno to mislim he he! Bi dal linke ampak kks je zaprla vse ip razen svojih (drugače pa je amisov ST skoraj identičen z kksovim)

Pač je treba je sčistiti vse temp folderje za najbolj realen prikaz.

Evo link ki mislim da še ni padel, meri še kar realno.

paper ::

zanimiva napaka, kaj pokaze na 2mbit adslju ob 1am

Vaš dostop skozi spletno pipo poteka s hitrostjo:
4.58 Mbps
kar pomeni, da je vaša dohodna (download) hitrost 586.6 KB/sek

darkolord ::

TriSiX ::

ADSL downsream točno zmeriš z prenosom demo igre z http://igre.siol.net, ker si nanj direkt povezan!

Lahko pa uporabiš Line Speed Meter Line Speed Meter, ki sicer ni zelo natančen, a deluje!

cackec ::

Hello

Probaj na strani http://www.pcpitstop.com. Ne vem če je stvar točna vendar meni pri komfortnem paketu meri nekje 1900 Kb/s. Lahko pa si na tej strani nastaviš prav vse buffer, prečekiraš svoj računalnik,...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cackec ()

snow ::

Vaš dostop skozi spletno pipo poteka s hitrostjo:
109.40 Mbps
kar pomeni, da je vaša dohodna (download) hitrost 13.68 MB/sek

200x manj pa res :)

Jux ::

HAHAHAHA /me OWNZ Y00!.

Pa naj se kdo rece da tmach suxxa!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Gandalfar ::

sploh nimas tolk mocne mrezne, da bi lahko dosegal taksne hitrosti .. ^_^

blblb ::

A je ze kdo opazil da ce zamenjas stevilko v url-ju: kbps=284143.5 v nekaj drugega to tudi pokaze kot izmerjen prenost.

Primer

darkolord ::

White_Dev zgoden si :D

Spc ::

Neki čudni je toti speedtest ?!

:|

SFfreak ::

POGLEJTE TOLE!!!!
Trenutna hitrost povezave:

136.90 Mbps

oziroma 17.11 megabajtov na sekundo.

28.8 kbps Neznosno
33.6 kbps Neokusno
64 kbps Prebavljivo
128 kbps Mini Mega
256 kbps Četrt Mega
512 kbps Pol Mega
768 kbps Skoraj Mega
1024 kbps En Mega
2048 kbps Nadzvočno
140185.6 kbps VI

nč nisem spreminju pa mi je 136 Mbitov pokazalo!!!!!!!!!! LOL

Tic ::

737.5 kilobits per second

Najtei vod.. resno. V sluzbi. >:D

Sam kaj ko je pc svoh.. Prepocasn disk :)
persona civitas ;>

Ziga Dolhar ::

kilobitov/kilobajtov?
https://dolhar.si/

Wad@ ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

Kriko ::

Mene pa zanima če mi kdo svetuje še kakšen drugi program za merjenje hitrosti TRENUTNEGA stanja downloada/uploada!!
Imam DuMeter z katerim pa nisem nikakor zadovoljen saj nikoli ne kaže prav pa lahko nastavim vse možnosti, tuido tako kot se povedali, ali dam da kaže povprečje...pa ni in ni tako kot bi si želel.
Probal sem tudi Triera z strani slo-filesharing kateri je precej, precej bolj natančen ampak je problem ker mi ne kaže uplaoda! Če pa dam da kaže WAN/PPP.. pa sploh ne kaže nič!
Prosim samo za še kak program v tej smeri oziroma samo ime programa!

cryptozaver ::

Du meter ziher dela prav! Ga uporabljam in sem zlo zadovoljen! Napisi kaj bi rad spremljal in ti sporocim nastavitve.

Kriko ::

Saj nimaš kaj nastavljat takega da bi spremenil samo merjenje!!
Pač mi prevečl kar mi ne paše če dsam da meri povrepčje pa zamuja precej!
Sem probal pa vse možnosti od All Connections do tega kar sem najdel na tem postu!
lp

CaqKa ::

razni firewalli tudi merijo hitrost dlja...
sicer nevem zakaj bi to koga extra fejst zanimalo...

lahko pa merjenje hitrosti nastaviš tudi direkt v winsih... če imaš xpje ali pa 2000
settings >>> control panel >>> administrative tools >>> performance >>> pobrišeš trenutne counterje ter nastaviš nove:
v 'Performance object' izbereš 'Network interface' ter dodaš
'Bytes Received/sec'
'Bytes Sent/sec'
'Bytes Total/sec'
izbereš pravo mrežno v kolikor jih več poseduješ ter klikneš add
po želji pač...
potem še pa nastaviš barvo vsakemu pa neke pametne časovne intervale.. pa še zoom ratio morš nastavit da imaš neko realno sliko.

Kriko ::

Oj!
Sem probal tudi to kar si ti predlagal ampak tu ne vidiš trenutne hitrosti ampak samo poslane in dobljene podtake ozioma količino!
Kaj res nobeden ne ve še za kak program za merjenje trenutne hitrosti uploada/downloada?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kriko ()

CaqKa ::

če si tak nastavil kot sem napisal potem vidiš trenutno hitrost ter izpis hitrosti za nazaj v obliki grafa...
če si pa ti zaradi grafa zmeden pa nastavi tak:
pritisni ctrl+b za histogram view ter pa ctrl+g za prejšni pogled

aja.. program ne prohram... na internetu niste samo horenci.;(

dobra stran tega counterja je da dostopa direkt do windows sourcev... pa da se ga da v nulo naštelat za svoje potrebe. zgornjo mejo... časovni interval.. barve ... fonte...



samo za xp & w2k & w2k3
tukajle še podajam msc faček.. s katerim bo verjetno pri vsakem posamezniku treba naštelat le drugo net kartico.. ostale nastavitve so pa: max dl 160kB/s, časovni interval zajema je 5s. vsebuje pa grafe za dl, ul ter dl+ul. kakšen barve je kateri ugotovite sami :)
dl_monitor.msc >>> save target as >>> shranite na disk ter zaženite z diska.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Kriko ::

No da ne bojo Gorenjci jezni kako jih zastopam na jnajprej povem da je bila napaka, drugače pa sem z obale:)
sem izkoristil tvojo pomoč z nastavitvami, oziroma bom zdaj nastavil še mrežno da vidim rezultat!
Drugače pa bi raje videl kak program ki ga lahko zmanjšaš ter postaviš v en kot pa da je stalno na vidiku!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kriko ()

nsignific ::

Men to delo opravlja NetLimiter, ampak precej zanič. Res pa da ni to njegova primarna funkcija.

Yohan del Sud ::

Pa kaj res ni kakega resne strani/programa z merjenje le-tega. Sem probal večino zgoraj naštetega in v najboljšem primeru so rezultati zelo približni (ali komplicirani). Edino ziher sem, da imam kar plačujem, so direkt loadi in P2P variante, kjer na momente res vidim da imam giga pipco (ker vleče 100k+/s), povsod pri zgornjih rešitvah večinoma pokaže manj (verjetno tudi zato ker imam vedno vklopljeno P2P)... :\

Se pravi. Potrebujemo stran, ki blokira vse ostale aktivnosti in prikaže dejansko širino pipe (in morebitna ozka grla). A to obstaja?:|

Bakunin ::

- preveri ce ima tvoj ISP kaksen testni ftp/http naslov za te namene (npr. http://testfiles.isp.com/100mb.dat)

- ce nima poskusi iz svojega ISP potegniti kaksno veliko datoteko (SIOL ima tucows mirror, na arnesu lahko probas to ali pa to, podobno velja za kks, amis....)

Kriko ::

Kaj uporablja kdo speedmeter program za merjenje trenutne hitrosti? Meni nikakor ne dela upload, sem probal zdaj ponovno ker sem glih dajal na novo sistem gor pa prav tako ne dela!
lp

PANTER6 ::

Oj!
Kateri program je to?
A ti tudi belezi ce ti net cisto dol pade?
Un malo visje ko je slika zraven

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PANTER6 ()

keworkian ::

Wow mam 2Mbit in mi pokaze 976kb

Mislm da siol nateguje ;((

bradek ::

smeh :)))
Najbolj da poklices 080 1000, tam ti bojo vse znal povedat! ane!

XeNoN^ ::

@ _knight

ma dej no mir, men vleče na cajte tut 240-250 kilo na sek (BitTorrent). max za 2M je pa 256...

have phun |O
________ Mamaplata MSI 745i, ¸na kateri se poti amdjev athlon 2,0+. Grafikulja je ena navadna GF4 MX440, zvok pa prihaja iz SB Live! Življenje je težko... še noben ni preživel...

darkolord ::

Ce mas ADSL je za 2Mbit maximum 240kB/s :D
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless v novem računalniku ne deluje pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
151982 (1851) Spajky
»

speedtest.si

Oddelek: Omrežja in internet
1513615 (12003) Pesimist
»

simobil unlimited

Oddelek: Omrežja in internet
225858 (4356) madmitch
»

Blokiran upload?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82555 (2332) farko
»

Router hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
102042 (1851) MrLord

Več podobnih tem