» »

kako zmanjsati resolucijo na TV-out

kako zmanjsati resolucijo na TV-out

danielka84 ::

imam problem...
rad mi imel resolucijo na tvju ki bi bila 800x600 ali 640x480, da bi vse skupaj lepse izgledalo.. 1024x768 je prevec in se skoraj nic ne vidi na tvju, je vse megleno.
Tukaj v nastavitvah mi ni uspelo najti nobene funkcije za tvout da bi si lahko nastimal manjso resolucijo - jo kr vrze na 1024x768:


Ce pa dam da imam extended monitor na tvout pa imam moznost izbire manjse resolucije, vendar pa ni opcije za clone mode.

a kdo ve kako resiti problem?

hvala!
ni-da-ni
  • zavaroval slike: Predator ()

swar ::

Resolucijo na tvoutu bos najlazje zamenjal tako da das tv na primary,monitor pa izklopis...Vsaj pri meni sta monitor in tv vezana na isto resolucijo...Za clone mode pa ne vem kako bos naredil...

CaqKa ::

podvprašanje.. kaj boš delal na monitorju in kaj na tvju? če boš na tvju samo gledal filme potem se je brezveze ubadat z manjšanjem resolucije za tv.

danielka84 ::

stvar je taka, da imam TV v dnevni sobi, in ker mam wireless misko in tipkovnico, je tud fajn da v naslonjacu upravljam z racunalnikom - izbiram filme ter jih potem gledam. Problem je tisto izbiranje, ker se ne da prebrati :)

se kasni nasveti, tisto da mam TV kot primarni zaslon mi ne pase lih najbolj oz. je nerodna zadeva!

se kaksen nasvet?
mogoce kje v kaksnem registru? :)
ni-da-ni

V-i-p ::

Kaj pa če bi pustil resolucije pri miru in naredil tako kot jaz? Imam isto situacijo kot ti, tv, brezžično tipkovnico in miško, pa je bilo težko klikat, tipkat, itd... na tvju (1024 x 768). Potem pa sem si naredil na namizju bližnjico do programa ki je v winsih (Magnifier/Lupa) in dal 4x povečavo. Tako se da potem na tvju fino klikat, še mail lahko bp prebereš ali malo posurfaš in ircapš. Ko tipkaš in premikaš miško, te pa lupa itak spremlja, da ni težav :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579323 (18652) Dominator
»

Zelo zelo čuden problem...PC->Plasma

Oddelek: Zvok in slika
332945 (1808) PrideLess
»

TV out clone resolucija

Oddelek: Zvok in slika
111106 (1018) ringalori
»

[DivXviD] Predvajanje filmov iz PC na TV

Oddelek: Zvok in slika
265369 (4089) H_man
»

Različne resolucije na TV in monitorju!

Oddelek: Zvok in slika
161349 (1129) CaqKa

Več podobnih tem