» »

Longhorn izšel ...v Maleziji

Longhorn izšel ...v Maleziji

prehlajeni ::

Evo še nekaj s čimer boste lahko otovorili svoje osle in mule...


Pirati v Maleziji prodajajo zgodnje različice Microsoftovega operacijskega sistema Longhorn

Operacijski sistem, ki je znan pod kodnim imenom Longhoru, naj bi bil po uradnih podatkih pripravljen za prodajo šele leta 2005. Microsoft je prepričan, da bo nova tehnologija utišala kritike na račun varnosti in drugih težav, ki so jih deležni pri Windows XP.
Zgoščenke z nelegalnimi kopijami ene izmed zgodnih različic, je moč kupiti v malezijskem mestu Johor Bahru, kot je povedal pravnik iz malezijske podružnice Microsofta. Cena za kopijo je vsega 2,60 ameriškega dolarja. Microsoft se predvsem boji, da bi bili uporabniki zavedeni in bi mislili, da so kupili končno verzijo programa. Za enkrat še niso imeli podatka, koliko piratskih kopij je bilo prodanih v Maleziji in ali je bila to prva država, kjer je bilo moč kupiti piratske kopije Longhorna.


Vir: 24ur.com

l-note ::

TUKAJLE piše, da gre le za preizkusno in demonstracijsko različico operacijskega sistema.
Tako da....

OmegaBlue ::

Bwah, final različica itak še ne obstaja tako da oni kar lepo prodajajo zadnjo alpha različico.

Kaj mi bojo še eni nestabilni winsi?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kilergas ::

Kaj mi bojo še eni nestabilni winsi?

kateri os pa je stabilen ?:\

LordWorm ::

Js sem zato da ga delajo cim dlje in da naredijo enega res hudga.Baje da bo leta 2005 koncan.Upam da nebo ista natega kot z XPji

Mavrik ::

Garrett: 2006.
The truth is rarely pure and never simple.

flipflop ::

Garrett33: Kak nateg je pa bil z XP-ji?

pikachu004 ::

js sm ih mel en dan na rac ;) sam da sm pogledal kko to zgleda priblizno ;)
sej bo ;P

damirez ::

Men so XP-ji se najbol do zdej winsi, res da sm si jih mal nastavu po domace sam vseen so cist ql.

IceIceBaby ::

kateri os pa je stabilen


Če že vprašaš, OSX.

moj_nick ::

@kst

To je bilo po vsej verjetnosti retorično vprašanje in menim, da tale tvoj OT ne sodi v to temo.

Moderator

IceIceBaby ::

hmmm...men se ni zdel. Sicer pa samo povem da obstaja tuti takšna zadeva kot je stabilen OS. Ljudje non stop jamrajo da ni nobene alternative winsom, tko da očitno take informacije ne škodijo.

morphling1 ::

Sej dejansko ni alternative winsom, najdi mi OS, kjer bo delal vsak software, od špilov (pa ne dveh treh, ampak vseh) do resnih zadev ter ves hardwer kar si ga lahko zmislijo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

IceIceBaby ::

Na nobenem drugem OSu nebo delal VES softver ki je pisan za winse, maš pa na OSXu zlo velik programov ki so na voljo za winse, pol maš precej alternativ (torej drug program ki zna iste stvari) in je dost tut takšnih ki delajo samo na Macih.
Uglavnem, dost je softvera za večino ljudi. Za čist vse pa tut Mac ni, predvsem za gamerje zna bit zadeva mal nerodna (pa ne da so res samo 3 igre za maca).

Kar se pa hardvera tiče pa nevem kaj nebi delalo.

kopernik ::


Sej dejansko ni alternative winsom, najdi mi OS, kjer bo delal vsak software, od špilov (pa ne dveh treh, ampak vseh) do resnih zadev ter ves hardwer kar si ga lahko zmislijo.


Seveda je alternativa. Samo vprašati se je potrebno, kaj bi rad z računalnikom počel.

In dejansko je softver pisan za določen OS, torej je težko reči, da na določenem OS-u dela ves softver. Na windowsih deluje softver, pisan za windowse. Programi, pisani za linux, na windowsih ne bodo delovali. Taka je ta reč. Isto velja za hardver. Če ni driverjev... potem tudi hardver ne dela. In obstaja cel kup arhitektur, na katerih windowsi ne tečejo ...

Res pa je, da je večina softvera pisanega in hardvera delanega posebej za kupce, ki imajo winse (kar je glede na razširjenost windowsev tudi logično).

morphling1 ::

Seveda sem preveč posplošil zadevo, gledam pač iz svoje perspektive, hočem gaming in working mašino na enem OSu. Software je seveda pisan za določen OS, samo če se človek navadi na neke zadeve, je zame ponujena alternativa to da bom enake (ali vsaj zelo podobne) zadeve lahko laufal na drugem OSu. Glede hardwera je pa vse povezano s samo razširjenostjo winsow. Samo kar je možno kupiti v normalnih trgovinah bo delalo na winsih v 99% primerih , Mac OS gonilnike ima mogoče 20% zadev (pa še to običajno vedno en cenovni razred dražji HW), gonilnikov za Linux pa out of the box pa še manj.

ps. jasno je seveda da je glavni problem v igrah, winsi so zelo dobra gaming platforma, kar za druge OSe ne morem napisat :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

IceIceBaby ::

sej tut jaz nisem napisal da si ti kdaj Maca nabav, ker ponujat tak računalnik zapriseženemu overclockarju je neumnost :) Samo VELIKO ljudi jamra in jamra čez winse pa kako to nedela pa ono ne dela itd. Ko pa kupujejo računalnik jim je pa seveda škoda dat 50k več za mašino ki je idealna za njihovo delo, oziroma še več je takšnih ki sploh ne poznajo drugega kot wintel mašin.

Glede iger se čist strinjam s tabo. Winsi so skor idelana platforma za gamerje. Čeprav se tudi na OSXu stvari premikajo na boljše še vseeno to ni dovolj za taprave igračkarje. Za ljudi ki pa vsake tolk časa kakšno urco streljajo nezemljane je pa čist dost.

Tole s hardverom pa mislim da nima neke osnove. Nevem od kje si dobil ta podatek da samo 20% hardvera dela v OSXu. Zaenkrat še nisem zasledil naprave, ki bi delovala na XPjih ne pa na OSXu. Če poznaš kakšen primer prosim povej.

Dr_M ::

kst: pr vecini je ze problem ce zamenjas MS ofiice z open office, kaj sele ce bi celo platformo zamenu. taja bo se vedno ostala na winsi, pa ce jim nc ne dela al pa ce dela bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

Pomojem, da bi se na OSX boljse pocutili. Vse je neki kicast pa leps od XPjev, Word pa Internet Explorer tud majo. Idealni racunalnik za 12 letno hcerko :)

kopernik ::

Seveda sem preveč posplošil zadevo, gledam pač iz svoje perspektive, hočem gaming in working mašino na enem OSu. Software je seveda pisan za določen OS, samo če se človek navadi na neke zadeve, je zame ponujena alternativa to da bom enake (ali vsaj zelo podobne) zadeve lahko laufal na drugem OSu. Glede hardwera je pa vse povezano s samo razširjenostjo winsow. Samo kar je možno kupiti v normalnih trgovinah bo delalo na winsih v 99% primerih , Mac OS gonilnike ima mogoče 20% zadev (pa še to običajno vedno en cenovni razred dražji HW), gonilnikov za Linux pa out of the box pa še manj.

Imaš prav. Ko se navadiš na določen OS je preskok na drugega težak in za marsikoga predstavlja nepotrebno zgubo časa. Res je tudi, da veliko programov za windowse ni portanih na druge oper. sisteme (tukaj najbolj očitno izstopajo igre).

Svoj hardware mi je (doslej) uspelo tudi na linuxu vedno usposobiti... toda priznati moram, da nekatere stvari s težavami (npr. digitalni fotoaparat na USB). In verjamem, da se večini s takimi banalnimi zadevami ne da ukvarjati. Out-of-the-box za linux je pa .... še vedno velik problem (še na domačih straneh proizvajalcev težko dobiš kaj pametnega... v trgovinah pa na vsakem kosu hardware-a piše, da je windows ready :|). V bran linuxu je dokumentacija in ogromno mailing list. Tako da lahko z googlom dobiš rešitev za praktično vsako zadevo.

dr_m:
pr vecini je ze problem ce zamenjas MS ofiice z open office, kaj sele ce bi celo platformo zamenu. taja bo se vedno ostala na winsi, pa ce jim nc ne dela al pa ce dela bp.

Bolj je problem znanja... torej večina ima strah, da je linux grozna stvar in da si v primeru problemov ne bodo znali pomagati. Moja draga je tudi nasprotovala, toda sedaj veselo uporablja open-office, thunderbirda in firebirda (kar je tudi vse, kar ona na računalniku potrebuje). Torej alternative najbolj razširjenim programom obstajajo.

edini ::

kje pa downlodat longhorn >:D >:D >:D ?
01100101 01100100 01101001 01101110 01101001

moj_nick ::

andrej ::

hehe, ce te ze zanima sem downloadal Longhorn iz MSDN strani, seveda legalno... Ampak to je se zelo zelo dalec. Te verzije sploh nima smisla instalirat, ker je namenjena samo developerjem, da se spoznajo z novimi tehnologijami. Uporabna za vsakdanjo delo pa ni. Tako da je cena 2.6 USD kraja ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft izgubil milijonsko tožbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
968250 (6327) Icematxyz
»

Tržni delež Windows nižji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
36524309 (18403) darkolord
»

Apple se boji PC platforme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
608987 (7601) borchi
»

Power Mac G5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
815902 (4640) MitjaP
»

Winse zamenat z Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
181516 (1212) whatson

Več podobnih tem