» »

Winse zamenat z Linux

Winse zamenat z Linux

SkIDiver ::

Ja tko je to. Sm uporabnik Winsow. Slišm pa, da je Linux bolši v velikih pogledih. Mene zanima vaša ocena o prednostih in slabostih teh dveh. Lahko pa predlagate še kak OS.
Ja pa zanima me glede tega Linux festa v Novem mestu. K sm iz tega kraja bi si to tut ogledu pa me zanima kašnmu krogu je ta fest namenjen.
tnx za vaše odgovore

bastadu ::

Jest osebno se nebi mogel kr posloviti od windowsew. sicer trenutno ne uporabljam linuxa, mapak o tem resno premisljujem. Nekajkrat sem ga že imel gor, in je zelo kul zadeva, stabilna da kr hudo. sicer ne morem govoriti, da je stabilnost windowsow (tu mislim predvsem na 2k) majhna, ampak semizdi da je tam še večja... Slabost pa je, ker veliko programov, ki si jih uporabljal v winsih tu ne boš mogel, razen če so pisani za linux...

Glede linux festa sem tut jest že kr premišljeval in mogoče se bom celo spravu na to zadevo. sicer nisem ravno iz tistih krajev, ampak če bom dobil še koga zraven bom pa vpregel jeklenega konjička... mislim da je ta fest namenjen tako malo ižkušenim kot tudi malo bolj izkušenim... za malo izkušene bo semizid install fest, ker se bi zadeva nameščala na lasten računalnik, če ga boš mel s sabo... toliko

whatson ::

Huh... SkiDiver... sam tako ne boš mogu zamenjat OSa... še posebej če si "vezan" na določene Win programe... (kot sem jaz)... se boš moral počasi odvadit.. jaz sem se že 75% odstotkov odvadil Win$ov.:D
Glede prednosti in slabosti linuxa pa smo debatirali pred tednom ali dvema...
skratka vsak OS ima svoje prednosti in slabosti...

zetko ::

Če se mislt začet resno z linuxom ukvarjat ti morm povedat da si najprej dost cajta uzem. Pa ne ga uzet samo zato k si sliu da je zakon, k te bo minil. Resen linux uporabnk ma zato linux gor k ga rab, če pa mislš ga met samo za to gor da boš bl kul k boš seminarsko namest v winsih napisu u linuxu da boš bl "kul" ti ga pa toplo odsvetujem >:D:D
Living it another way.....

SkIDiver ::

Kot prvo me zanima keri programi kej so pisani za linux.
Kot drugo me pa zanima linux bol iz firbca in bi stvar rad preprosto probu kako se obnese za določeno delo, tako k večina ljudi navija svoje CPU-je iz zanimanja.

Vexto ::

Toplo ti priporočam obisk linux festa, tam boš največ videl kaj se da stem početi, kakšno programje ima in česa je vse zmožen in ne bo se ti tako zagabil (ker si win uporabnik). Pa še razne distribucije si naberi in računalnik seboj prinesi :).
Smeh je pol zdravja, nasmešek pa pol smeha

SkIDiver ::

K smo že pr tem festu. Men vraga ne prime tista prjava na tistem www-ju. Se prjavm pa napiše da nism prjavln k se hočm registrerat za linux fest

SkIDiver ::

Se mi je ratal prjavt.

Elemen_T ::

Linux se zelo hitro razvija - predvsem na področju programske opreme. Če si pogledaš zadnjo verzijo Mandrake opaziš da slednji Linux premore ogromno zelo zanimivih in predvsem uporabnik programov ki jih winsi ne premorejo. Prav tako imaš tudi za Linux programe kot so Word, Excel, tut WYSIWYG urejevalniki se najdejo. Celo igre kot si Quake 2 in podobno lahko špilaš.
Skratka Linux bo kmali prevzel monopol 8-)|O

l0wc4 ::

Elemen_T: Sam tudi uporabljam Linux, toda moram rečti da se motič. Večina home userjev še sloh ni pripravljena za Linux. Kaj pa šele v kakih pisarnah in podobno. Še vedno 99,9% firm piše poslovne programe (glavna knjiga, plače, ...) za Windowse. Če je recimo ena firma dala kar nekaj keša za Windows verzije programov, mislim, da ne bo kar hitro šla na Linux verzije (če bi seveda bila napisana). Res je da je sedaj izšel KyLix in morda bo kar nekaj programerjev prestopilo na Linux toda, da bi pa prevzel monopol pa ne verjamem.

slycer ::

Hja odvisno zakaj ga boš rabil! Na svoji stari 486-ki sem imel Linuxa, pa mi je bil kar cool. Predvsem zaradi stabilnosti. Za serverje je Linux precej zmogljiv. Problem je le, ker je Linux precej zafrknjen glede uporabe. Res je, da imaš grafični vmesnik, ampak boš moral še vedno veliko stvari postoriti ročno. Malce te bi utegnilo motiti tudi pomankanje raznih (ne)uporabnih programov. Ampak na freshmeat.com jih boš našel kar veliko. Skratka lahko se odločiš imeti Linux kot alternativo Winsom, ampak boš gotovo še vedno odjadral nazaj k Micro$oftu. Linux je namreč še vedno "by experts 4 experts". Veliko sreče pri prehodu na nov OS.:D

whatson ::

ne monopola še nekaj časa itak ne bo prevzel... ampak kot je elemen_t napisal je v zadnjih verzijah linuxa res polno zanimivih programov...
ja stabilnost je res največja prednost linuxa..
prednost je tudi open source večine programov... pa dostopnost večine proramov... če kaj rabiš greš (nemesto k piratu al v trgovino) na freshmeat.net ali sourceforge.com pa poiščeš pa downloadaš...
glede offica ni problem.. imaš staroffice... glede grefičnih programov ni probelm CorelPhotpaint (se mi zdi), ki je tudi za linux...
vsak OS ima svoje prednosti...
slycer: če ne rabiš določenih win programov ni nujno, da odjadraš nazaj k Mirco&$oftu...

hatch ::

Dokler linux ne dobi dobrega GUI-ja ni pogojev, da bi povprecen janezek zacel uporabljat linux namesto windowsev.
Ce kaj crashne na linuxu so to X-i.

Bomo videli kaj bo kernel 3.0 prinesel... baje ne bo kompatibilen s starimi linuxi, saj bo sistem zasnovan drugace. Upajmo, da bojo ocistili tudi kernel.

whatson ::

Ce kaj crashne na linuxu so to X-i.
s tem se več kot strinjam...
dokler ni blo X-ov v Linux countryu niso slišali za besedo crash... >:D ..
že kernel 2.4 je revolucianalen...
X-i se (nažalost) bližajo podobi winsov...
kernel pa popolnosti... :\

l0wc4 ::

CorelPhotoPaint na Linuxu je živi obup, verjetno zato ker deluje preko WINEja. Najboljši program za grafiko je na Linuxu kar GIMP. Dober GUI pa Linux že ima, KDE 2.1, GNOME 1.4, IceWM (delov Slovenca) in še kar nekaj bi jih lahko naštel. XFree4 so dosti boljši kot je bil 3.3.6 in tsraejši, kernel 2.4 je res naredil ponovno revolucijo. Toda verjetno bomo še kar nekaj časa imeli Linux tisti, katerim se nam da ukvarjat se z njim. Windowse 9x/ME namestiš, uporabljaš, čez nekaj časa reinstaliraš. Linux namestič, obnavljaš, se z njim ukvarjaš vsak dan po nekaj ur, na reinstalacijo pa niti ne pomisliš.

andrej ::

kernel 2.4 je bil res velik skok naprej, ampak veliko stvari, ki so bile v 2.4 izboljsane so v NT (Windows NT/2000) jedrih kar nekaj casa... mogoce se veliko ljudi ne zaveda, ampak NT jedro je odlicno in se v nobeden pogledu ne rabi skrivat pred linuxom. dalec od tega...

slycer ::

Heh whatson k Winsim se bo folk zatekal predvsem zaradi Offica. OK res je, da imamo StarOffice, ampak pri malo bolj zahtevnih opravilih StarOffice ne mora konkurirati Officu (primerjaj Office Excella in StarOffice "Excella". Drugače pa sem nad Windowsim že itak obupal --->sesuvanje na n-to potenco, pri kateri je n racionalno število:D. Od Windowsov pričakujem samo, da solidno dela Office in pa špili. Če bi to bilo na Linuxu tako dobro "poštimano" kot na Winsih, bi spakiral in šel na Linux.

Loki ::

To, da v Linuxu ne bos moral poganjati Windows programov, ni res (vsaj delno).
Wine - Windows emulator for Linux.

Stvar emulira Windows sistemske klice, zato bos lahko v njem poganjal nekaj Windows programov - sicer pocasi in nestabilno, a vendarle.
I left my wallet in El Segundo

whatson ::

jaz še edino pogrešam dobro DVD podporo za linux... saj so programi ki predvajajo dvdje.. ampak to ni to..
sicer je pa res StarOfficov Excel malce slabši (beri manj funkcionalen)... >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tržni delež Windows najniže v 15 letih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9210357 (6870) pecorin
»

[Linux] Kaj manjka na poti do uspeha (usability) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
685069 (3896) jlpktnst
»

Staknimo glave - razturimo M$

Oddelek: Operacijski sistemi
281800 (1296) Gh0st
»

katera berzija winsow

Oddelek: Programska oprema
321003 (773) [BISI]
»

Selitev na Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
121825 (1825) undefined

Več podobnih tem