» »

Razmišljam odkupiti "rabljeno" grafično od kolega iz amerike, kako je z carinami?

Razmišljam odkupiti "rabljeno" grafično od kolega iz amerike, kako je z carinami?

Viktor6 ::

Imam kolega iz ZDA od katerega mislim odkupiti njegovo grafično ( nakazal mu bi denar, on mi pošlje "darilo")
Sama grafična bi bila čez 350€. Ali bom jaz moral pri tem plačati še kakšen davek in/ali carino poleg poštnine, ker je paket iz izven EU?

profii ::

Davek, 22% od vrednosti v trgovini pri nas.

Kodrnusa ::

Ne vem če to še vedno deluje, ampak če ti pošlje kot darilo ne bi smelo biti carine niti davka. Tako je bilo včasih . Gor je bilo napisano gift in je bil mir

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Viktor6 ::

Ampak sej efektivno gre za rabljeno robo, ki jo kupim brez računa.

Kodrnusa ::

Sej nikjer ne piše da si plačal. Carina pa tudi ne ve kaj notri, sej niso strokovnjaki za grafične kartice ;). Ko pošlješ gift moraš tako ali tako vrednost napisat gor. Naj napiše 10 dolarjev gor pa mir. Pa če plačaš 22% na 10$ ne bo konc sveta.

tikitoki ::

Ja, tolk neumni so, da ne znajo odpreti ebaya in vpisati modela GPUja.

Ales ::

@Kodrnusa, ne bodi smešen no, carina pogleda kaj je notri in oceni vrednost, na njo pa se obračuna, kar se obračuna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Viktor6 ::

@Ales A to ocenijo pa njeni postavljeni maloprodajni ceni, al po trenutnih tržnih cenah? Ker če je drugo, bo davek državi skoraj toliko velik kot moje plačilo za samo grafično....

kixs ::

Ti njemu placas dogovorjeno + postnino. On tebi poslje in deklarira na CN23 obrazec kaj je v paketu in vrednost. Naceloma mora napisati tocno to kar je notri - firma in model graficne. Vrednost pa mora biti priblizno trzna (+- 20% ni tezava). Carina bo pri nas videla deklaracijo. Ce ne bo sumljivo, bo slo preko z napisano vrednostjo in od tega + postnine placas 22% davka + 2,50€ za stroske.

Ce se ti splaca, bos pa sam preracunal.

Danes gre (verjetno) vsak paket preko carinske poste in casi loterije so mimo.

Ce deklaracija na paketu ni primerna ali vrednost prevec odstopa, od tebe zahtevajo dokumentacijo - kje si kupil, koliko si placal - vsaj dokazila od PayPal-a.

Njih ne zanima trenutna trzna cena, ampak koliko si ti placal. Seveda pa vzamejo v okvir trenutne cene.

Lahko edino napise, da je "broken" in cena temu primerno nizka. Ampak PayPal ali kaksno drugo placilo mora temu slediti.

Lp

Ales ::

Pri uvozu so mi do sedaj vedno upoštevali predložena dokazila o vrednosti pošiljke. Ampak pri mojih stvareh je bilo ponavadi dokaj jasno - vrednosti po ceniku, po oglasu, ujemajoče nakazilo, itd..

Če podvomijo v predložena dokazila pa vprašanje, katero vrednost bodo vzeli oz. kje bodo gledali, koliko stane...

Pa kakor je kixs povedal - pravilno izpolnjena spremna dokumentacija in pa ujemanje z nakazilom, oglasom, itd., bo vse skupaj olajšalo.

Apple ::

Naj da hladilnik dol in ga poslje zraven, na skatlo naj napise, da gre za dele.
LP, Apple

c3p0 ::

Kodrnusa je izjavil:

Ne vem če to še vedno deluje, ampak če ti pošlje kot darilo ne bi smelo biti carine niti davka. Tako je bilo včasih . Gor je bilo napisano gift in je bil mir


To nikoli ni delovalo.

Apple ::

LOL
Menj je.
Dobil sem prenosnik na tak nacin iz ZDA.
LP, Apple

Okapi ::

c3p0 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Ne vem če to še vedno deluje, ampak če ti pošlje kot darilo ne bi smelo biti carine niti davka. Tako je bilo včasih . Gor je bilo napisano gift in je bil mir


To nikoli ni delovalo.

To seveda deluje, samo carinika moraš prepričati, da je darilo res vredno manj kot 45 evrov. Kar zna biti problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina pri darilu iz Kitajske

Oddelek: Loža
406221 (3496) Daliborg
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538869 (12127) jero_no1
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7219127 (5857) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27096263 (73128) Tilen
»

Ebay nakup iz ZDA

Oddelek: Loža
212598 (1809) bastadu

Več podobnih tem