» »

Monitor stalno kaže "auto config"

Monitor stalno kaže "auto config"

jedateruk ::

Monitor je NEC LCD22WV, ja, to je stara stvar, ampak mi je delal brez težav do zdaj. Ta teden se je začelo s tem. Včasih kar nonstop ponavlja "auto config", včasih tudi "DDCCI enable", "DDCCI disable". Ta teden sem inštaliral nov tlauncher in Memu emulator, tega sem tudi kmalu odinštaliral in morda zbrisal vse povezano s tem emulatorjem.
Imam verzijo 1.07.0808.2214, bolj nove ni.
Se da narediti kaj drugega, kot kupiti drug monitor?

jedateruk ::

*Imam verzijo gonilnika 1.07.0808.2214, bolj nove ni.

Riff ::

probaj z drugim kablom za monitor, sam tud uporablam stari dobri LG Flatron W224S ima smao vga izhod ampak ševedno deluje bp :)

jedateruk ::

Monitor je zgoraj zelo vroč. Zgleda, da bo treba nabaviti novega. A so novi monitorji združljivi s starim računalnikom? Je nov monitor za 100€ enako dober ali še boljši kot LCD22WV, ki ga je NEC prvič naredil pred 20 ali več leti?

Han ::

Za 100 eur dobiš danes precej boljši monitor z VA ali IPS panelom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

kixs ::

Tega bi moral ze pred 10+ leti vrzt v smeti. Preveri katere izhode imas na graficni kartici ali plati in potem kupi monitor, ki to podpira (VGA imas zdaj, DVI je boljsi, HDMI ali DisplayPort pa so novejsi). Novi monitorji vecinoma podpirajo VGA, HDMI in DP. DVI je nekako out, vendar se vedno lahko uporabis kak adapter iz DVI na DP. DVI ima precej boljsi signal kot VGA.

Invictus ::

Če ima računalnik VGA ali DVI port, ga je tudi treba vreči v smeti >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jedateruk ::

Hvala za pomoč. Ker pišete o grafični kartici, sem se spomnil še nekaj, bom vprašal kar tukaj. Če nabavim novo verzijo gonilnika za grafično kartico, lahko potem igranje iger porabi več RAMa in energije?

Han ::

Novo verzijo gonilnika zgolj namestiš. Poraba RAM in energije se v tem primeru ne bo povečala.

Lahko pa nabaviš novejšo grafično kartico. Ta ima praviloma več spomina, koliko energije pokuri v mirovanju in koliko pri polni obremenitvi, je odvisno od modela in napajalnega priključka.

@kixs: z DVI je kompatibilen predvsem HDMI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

jedateruk ::

Ker nova verzija omogoča boljšo grafiko, se mi zdi, da bo boljša grafika trošila več RAMa.

jedateruk ::

No, še nekaj o mojem monitorju. Sem šel v msconfig na save boot, pa mi je monitor tudi v tem kazal auto config in drugo. Enkrat se mi je to pokazalo tudi takoj po vklopu računalnika. Bi lahko rekli, da je to bolj strojna napaka v strojni kot programski opremi, a ne?

pepso3 ::

Glede na opis predvidevam da je malo starejši komp. z zamenjavo grafične bi bilo v redu zamenjat tudi cpu pa matično
za optimalno delovanje. Z nobenim grafičnim gonilnikom se ne poveča uporaba rama-a.

jedateruk ::

Prej sem pozabil napisati še to: Prejšnji teden sem nabavil novo verzijo gonilnika, ampak ker je bila grafika zelo boljša, se mi je zdelo, da bo to trošilo več ram-a in sem ta gonilnik odstranil. Morda je zato začelo težiti z auto config, v igrah tudi ni bilo anti-aliasa, robovi so trdi. Pred 2 dnevoma sem šel na device manager onemogočit zaslon, po restartu mi je kazalo, da je monitor samo PnP in mi ni težilo z auto config. V igrah so pa še vedno bili trdi robovi (jagged edges). Sem šel včeraj spet inštalirat novo verzijo gonilnika in tudi gonilnik za monitor, ampak zdaj me spet jebe z auto config in še vedno ni anti-aliasa.
Monitor je prej vedno delal dobro. Kaj se je pokvarilo?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
83751020285 (15683) KTr1sk
»

Zamaknjena slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
82523 (2337) BorutK-73
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518422 (7554) frudi
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35850638 (22283) silo
»

Nastavljanje ločljivosti monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
182237 (1893) mat123

Več podobnih tem