» »

Nastavljanje ločljivosti monitorja

Nastavljanje ločljivosti monitorja

drejaZZ ::

Imam nov monitor Samsung SyncMaster 226BW 22", in imamo težavo pri nastavitvi ustrezne ločljivosti. Nikakor ne morem nastaviti prave ločljivosti tj. 1680 × 1050, ampak imam najvišjo možno samo 1280 × 1024. Priloženih navodil sem se točno držala, in tako kot je bilo treba instalirala monitor in vse drajverje. Tako, da res ne vem zakaj je nastal problem? Saj, ko grem v Display properties - Settings, imam drsnik za resolucijo do konca, in to je pri vrednosti 1280 × 1024. Več ne gre!
Slika je pa zelo popačena, vse je bolj oglato!

Upam, da mi bo kdo znal svetovati kako naj rešim težavo!

Hvala in Lp!

Matej_K ::

Naloži najnovejše driverje za tvojo grafično kartico!
100% deluje
... .. .

Ted ::

Če pa ne pa naloži še driverje od monitorja iz cd-ja.
Mah...

chittax ::

Če imaš malo starejšo grafično kartico, verjetno na DVI-ju ne podpira višje ločljivosti kot to.
Poskusi na analogni VGA priključek.
Imam enak problem z GeForce FX 5200 na monitorju 225BW.

gavro ::

tudi sam sem pred nekaj dnevi dobil 226BW in grafo 8800GTS pa me zanima kaj je bolse..DVI iz ekrana do grafe...ali vga iz monitorja do grafe prek pretvornika (grafa ma dvi) 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gavro ()

bluefish ::

če imata grafa in monitor oba DVI je izbira očitna, kajne?

roli ::

Seveda je boljši DVI!
Ima namreč veliko boljšo sliko kot VGA.Če monitor podpira DVI in grafična tudi sploh nima smisla izbirat.
http://www.r00li.com

chittax ::

Pri novejših monitorjih na starih grafičnih karticah, pa se kljub posodobitvi gonilnikov ne da odpraviti omejitve max. ločljivosti na DVI priključkih, ki je precej nižja kot na analognih. Verjetno je to kar hardverska omejitev starih grafičnih kartic ali se morda motim? Prosim za komentar, če ima kdo s tem kaj več izkušenj. problemi so predvsem z monitorji širokega formata, ki imajo ločljivost 1680x1050 in več. Je še kakšna druga rešitev razen menjave grafične kartice ali pa priklopa na analogni priključek?

drejaZZ ::

Hvala, za pomoč! Sem samo nove driverje za grafično dala dol in deluje!

EvilGod ::

Jast imam pa trenutno podoben problem...
v nastavitvah za monitor imam opcijo 1680x1050 ampak če jo izberem monitor dela na 1280x1024 in je delovna površina večja od zaslona...
naložil sem najnovejše driverje za monitor, na novo naložil driverje za grafično in nič ne pomaga...
podoben problem sem imel prvič ko sem priklopil monitor ampak takrat sem hitro nekako rešil zdaj pa ne gre in ne gre...
kakšen predlog?

Jaka83 ::

Priklapljaš preko DVI ali VGA? Z DVI ne bi smelo bit problemov, pri VGA pa lahko mogoče probaš najprej nastaviti 1280×1024 in potrditi, pa potem poglej, če ti da na izbiro 1680×1050.

Jaz uporabljam 215TW kot sekundarni monitor na prenosniku in ko ga priklopim enako ni opcije za 1680×1050, ampak če potrdim eno nižjo resolucijo od maksimalno podprte, se potem prikaže tudi 1680×1050.

Je pa še ena možnost, da pri nastavitvah grafične kartice naštimaš poljubno resolucijo: KLIK (seveda če imaš nVidiino grafično kartico, bo takole izgledalo). Podrobnejša navodila dobiš kasneje, ker se mi trenutno malenkostno mudi.

EvilGod ::

z VGA, ker na DVI mam drug monitor...
ja to sem probaval in ne gre nikakor... sej mi takoj pokaže resolucijo 1680x1050 ampak pol pa ne vem zakaj preklop v nižjo in razpotegne čez rob (več kot tok pa ne morm nastavt... ni isto kot če bi maš default driver k daš lahko ful velko resolucijo pa jo pol isto čez potegne)...
pa recimo 1440x900 pa dela ok... mislem je tko k bi mogl bit...
Drgač mam pa Ati Radeon 9800 (samo driver) instaliran...

Jaka83 ::

Drug monitor pa imaš na kakšni resoluciji?

Najbrž ti grafična kartica ne zmore gnat dveh über monitorjev.

joe17 ::

To bo problem grafične,bo treba novo kupit.

EvilGod ::

drug monitor je pa res na 1280x1024...
ja se ne strinjam da je problem grafične...
zadeva je v prav taki postavitvi delala čist lepo 2 mesca... zdej sem pa vse skupi preselu na poljsko pa kar noče in noče se pustit naštimat :)

amigo_no1 ::

Katero grafično kartico imaš ?
Ločljivost 1680×1050 dela tudi na prastari tnt riva/geforce mx z 32 mb rama.

EvilGod ::

ja mam ati radeon 9800 pro 256mb...

mndrin ::

Pozdravljeni!

Tudi sam imam podoben problem z monitorjem SAMSUNG 226BW. V igrah bi rad spremenil resolucijo na 1440x900, ampak jo nikakor ni med podprtimi resolucjami. Sedaj pa me zanima ali je monitor ne podpira, ali je kaj drugega narobe...V display propertis pa so naslednje resolucije. Imam pa tudi naložene najnovejše driverje. Grafična kartica je 8800GTS

mat123 ::

Imam enak zaslon in grafično. V Rivatuner bi se naj dalo nastavit resolucijo 1440x900,
z novimi beta gonilniki 169.09 (nisem pa še sprobal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat123 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

22" monitor in resolucija 1680x1050

Oddelek: Zvok in slika
344202 (2963) tony10
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353387 (2428) Matev
»

LCD doublemonitor na 7600gs

Oddelek: Strojna oprema
71560 (1491) Pesimist
»

Prosim pomoč-nakup 22 LCD!

Oddelek: Kaj kupiti
272462 (1513) msedem
»

AGP graficna kartica 1680x1050

Oddelek: Kaj kupiti
221992 (1448) kajzer

Več podobnih tem