» »

Robotska kosilnica - kickstarter

Robotska kosilnica - kickstarter

Netrunner ::

Iščem robotsko kosilnico, katera ne potrebuje nobenih žic in da ima neko normalno ceno. na kickstarterju sem zasledil to zadevo, pa me zanima kakšna so kaj vaš mnenja.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

zl0dej ::

Jaz cakam, da moj Worx crkne, da bom imel razlog za nakup Yuko :)

Po reviewih izgleda super. Ne vem pa kaj je fora kickstarterja, jaz sem mislil da je že zunaj.

alkor ::

LP, a

Netrunner ::

ah.. jaz sem jo na kickstarterju odkril :) očitno je že zunaj. Ima kdo izkušnje s to zadevo ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

brbr21 ::

Naredi si uslugo in preskoči. Cheap kitajska šara za premium ceno. Ista ekipa kot za xplore...

Netrunner ::

brbr21 je izjavil:

Naredi si uslugo in preskoči. Cheap kitajska šara za premium ceno. Ista ekipa kot za xplore...

Imaš kakšne dokaze za podkrepiti ta tvoj stavek? Pogledal sem par testov in so pozitivni, res pa je da se nisem poglobil še in po forumih iskal mnenja dejanskih uporabnikov.

Prosim, da vsakega ki poda negativno mnenje obrazloži zakaj in osnovi česa saj ne morem resno jemati postov ki samo rečejo je ali ni ok brez utemeljitve.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

sbawe64 ::

zl0dej je izjavil:

Jaz cakam, da moj Worx crkne, da bom imel razlog za nakup Yuko :)

Po reviewih izgleda super. Ne vem pa kaj je fora kickstarterja, jaz sem mislil da je že zunaj.

Yuka je Mammoth (luba).
Če dela ok, ko ne dela lahko moliš vse bogove tega sveta, njihov support ni vreden pol žlice hladne vode.

Beri:
https://www.reddit.com/r/mammotion/
https://www.reddit.com/r/MammotionTechn...

Na FB imaš angleško luba skupino.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Eduardo ::

Pa ima kdo dobre izkušnje s temi brezžičnimi? Baje, da ni ravno malo dela s tem, da jih naučiš kako in kaj, potem pa še problem z ovirami in signalom do oddajnikov ali pa GPS. Žico položiš v enem popoldnevu in je rešeno za sto let. Nobenega učenja, zanesljivo, niso problem ovire, če niso točno na žici in robot ne more domov itn.

Srednje cenovni klasični stanejo ca. 1EUR/m zelenice. Zakaj bi plačal več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Bellzmet ::

Zato ker delajo neke hi-tech zgodbe/pravljice, da ljudje potem dajo po 4.000 EUR za f*** kosilnico za travo.

Eduardo ::

Morda pa so kakšni nišni primeri kjer pride prav?

Čeprav, ko pogledam na hitro so počasi tam tam s cenami? Naprimer Ambrogio Zeta R pod 1000€ za 800m2.

Legon ::

Gre pač za evolucijo. Novejša tehnologija in najprej višja cena, potem se cene stabilizirajo, stara tehnologija gre na odpad oziroma ostane za nišne primere in to je to.

Netrunner ::

Žico načeloma ne bi bilo problem postavit če ne bi imel malo morje dreves in grmov zato raje vidim, da tega ne bi potreboval. Cena kosilnice tja do 2.000€ še nekako gre, več pa ne bi dal.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

6151 ::

Eduardo je izjavil:

Pa ima kdo dobre izkušnje s temi brezžičnimi?


Ja. Vlačenje žice po 6000m2 zemljišča za košnjo (razdeljenega na 4 različne cone) bi bilo kar problematično. Napake/nedelovanje RTK based kosilnic je v 95% user error.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

dunda ::

Tudi sam imam takšen travnik, da ima xxx ovir (dreves, grmovij, trsja, ovir, nerodnih delov ...). Dobrih 2000 m2. Skratka za polaganje žice je to res norišnica, za nameček se marsikatera stvar tudi spreminja.
Zato bi si želel neko pametno rešitev, pa še sedaj ne vem, kaj naj izberem. V osnovi bi rabil stvar samo omejiti na kakšni polovici zunanjih meja, drugje je ograja. Za vse drugo bi bilo čisto ok, če bi se robotek preprosto odbil, če ne more naprej v želeni smeri.
Danes je kar nekaj rešitev, ampak se mi zdi, da za moj primer še nobena ni idealna.
Da ne govorim o tem, da še vedno menim, da je nekaj ur (prisilne) rekreacije vseeno tudi koristne :-)
https://www.kacnje.eu

Eduardo ::

6151 je izjavil:



Ja. Vlačenje žice po 6000m2 zemljišča za košnjo (razdeljenega na 4 različne cone) bi bilo kar problematično. Napake/nedelovanje RTK based kosilnic je v 95% user error.


Ampak imaš tudi več učenja in večji riziko za napake brezžičnega? Trud se v vsakem primeru poveča? Kam pa shrani mapping?

Eduardo ::

dunda je izjavil:

Tudi sam imam takšen travnik, da ima xxx ovir (dreves, grmovij, trsja, ovir, nerodnih delov ...). Dobrih 2000 m2. Skratka za polaganje žice je to res norišnica, za nameček se marsikatera stvar tudi spreminja.
Zato bi si želel neko pametno rešitev, pa še sedaj ne vem, kaj naj izberem. V osnovi bi rabil stvar samo omejiti na kakšni polovici zunanjih meja, drugje je ograja. Za vse drugo bi bilo čisto ok, če bi se robotek preprosto odbil, če ne more naprej v želeni smeri.


Jaz bi za 2000m2 vzel kakšen Worx z vision, da se umika večini ovir brez zaletavanja. To je konkretno manj kot 1€/m2

https://www.amazon.de/-/en/Landroid-WR1...

Dodaš se Vision, da se umika oviram. Žice lahko b.p. prekineš in polotaš. Ali pa kupiš neke za moj okus bolj slabe spojke.

Jaz sem žico za ca. 700m2 imel rešeno v dobri uri. Pokosiš kjer jo polagaš, položiš, čez en mesec pa je tako vraščena, da je več ne najdeš na oko.

Kaj pa je alternativa? In predvsem ali garantira tako zanesljivost kot žica?

Mohimm ::

Bi bilo OK, če bi zaupal v long-term support, ali pa da bi bil dejansko kak bonbonček v primerjavi z uveljavljenimi ponudniki za podobno ceno.

Na review-e, preview-e ipd v teh kickstarter kampanijah, kjer se promovira izdelke... Za elektroniko/software ne verjamem več, dokler ni dejanskega feedbacka uporabnikov.

Če so carji naj malenkost dvignejo ceno, uredijo full source code dostop in podporo za recimo
https://github.com/ClemensElflein/OpenM... (ali pač kaj podobnega) in bodo imeli konkurečno prednost...

sbawe64 ::

Netrunner je izjavil:

Žico načeloma ne bi bilo problem postavit če ne bi imel malo morje dreves in grmov zato raje vidim, da tega ne bi potreboval. Cena kosilnice tja do 2.000€ še nekako gre, več pa ne bi dal.

Kakšna površina ?
Ravnina ali hrib ?
Velika drevesa niso problem, grmovje/rože je so.


https://slo-tech.com/forum/t421552/p823...
2020 is new 1984
Corona World order

6151 ::

Eduardo je izjavil:

6151 je izjavil:



Ja. Vlačenje žice po 6000m2 zemljišča za košnjo (razdeljenega na 4 različne cone) bi bilo kar problematično. Napake/nedelovanje RTK based kosilnic je v 95% user error.


Ampak imaš tudi več učenja in večji riziko za napake brezžičnega? Trud se v vsakem primeru poveča? Kam pa shrani mapping?


Kakšen riziko za napake? Kot sem rekel, je to v 95% user error, in ne product error. Pri meni je delovanje 100% od prvega dne, pa imam cone ki so praktično "worst case" za brezžično, kar se tiče motenj signala (Drevesa, bližina objektov iz večih kotov). Učenja je pa ravno tolikor kot imaš smisel za tehnologijo oz. koliko se znajdeš v normalnih aplikacijah.

Glede truda: Setup pa je vsaj pri meni trajal cca 1h. Tudi >60 let star sorodnik si je sam prišel gor, ko si je kupil svojo. Koliko traja izkop za žico na 6000m2 zemljišču in koliko traja diagnoza napake ko se le-ta pretrga?

Mapping kosilnica shrani v onboard pomnilniku.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

sbawe64 ::

Eduardo je izjavil:

dunda je izjavil:

Tudi sam imam takšen travnik, da ima xxx ovir (dreves, grmovij, trsja, ovir, nerodnih delov ...). Dobrih 2000 m2. Skratka za polaganje žice je to res norišnica, za nameček se marsikatera stvar tudi spreminja.
Zato bi si želel neko pametno rešitev, pa še sedaj ne vem, kaj naj izberem. V osnovi bi rabil stvar samo omejiti na kakšni polovici zunanjih meja, drugje je ograja. Za vse drugo bi bilo čisto ok, če bi se robotek preprosto odbil, če ne more naprej v želeni smeri.


Jaz bi za 2000m2 vzel kakšen Worx z vision, da se umika večini ovir brez zaletavanja. To je konkretno manj kot 1EUR/m2

https://www.amazon.de/-/en/Landroid-WR1...

Dodaš se Vision, da se umika oviram. Žice lahko b.p. prekineš in polotaš. Ali pa kupiš neke za moj okus bolj slabe spojke.

Jaz sem žico za ca. 700m2 imel rešeno v dobri uri. Pokosiš kjer jo polagaš, položiš, čez en mesec pa je tako vraščena, da je več ne najdeš na oko.

Kaj pa je alternativa? In predvsem ali garantira tako zanesljivost kot žica?

Jaz sem 1000 m2 polagal ~8 ur.
Verjetno zato, ker je teren neraven in je povprečni razmik med klini 20 cm namesto 80.
Na ravni golf angleški travici pa ne dvomim, da je lahko razmik med klini 1m in kabel ne bo v zraku.
Tako da raje ne posplošuj, kako se kabel hitro položi.
Da ne omenjam sprememb položaja žice ali ko iz X razloga tokokrog ni več sklenjen.


Kar si prilepil je worx WR155E na kabel.
Za izogibanje ovir ima worx acs senzor (ultra zvočni) (dodatna oprema), ki zazna objekte širše od 2 cm in višje od 16 cm (oba pogoja, AND operator).
Po mojih izkušnjah tile random movement roboti nad 1000 m2 postanejo zelo neučinkoviti oz traja da vidiš efekt.


Največji Vision model je (za 1600 m2): Landroid Vision L1600 WR216E
Kjer firmware po več kot enem letu še zmeraj ne dela kot so obljubljali na začetku.

6151 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

Pa ima kdo dobre izkušnje s temi brezžičnimi?


Ja. Vlačenje žice po 6000m2 zemljišča za košnjo (razdeljenega na 4 različne cone) bi bilo kar problematično. Napake/nedelovanje RTK based kosilnic je v 95% user error.

6000 m2 ni ravno zelenica okoli hiše.
GPS based robot (košnja po vzorcu - luba2 10000 ali Husqvarna epos nera) ali zero mover s kosiščem vsaj 50", sedaj imaš tudi baterijske.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

6151
Koliko traja izkop za žico na 6000m2 zemljišču in koliko traja diagnoza napake ko se le-ta pretrga?

Sreoj za polaganje mejne žice robotskih kosilnic
https://najel.bi/izposoja-orodja/stroj-...

Cena izposoje za 1 dan je 50 EUR.

Max. hitrost: 36m/min
2020 is new 1984
Corona World order

Eduardo ::

6151 je izjavil:


Kakšen riziko za napake? Kot sem rekel, je to v 95% user error,


To je kar problem, če moraš delati ne vem koliko študije za kosilnico.

6151 je izjavil:

Koliko traja izkop za žico na 6000m2 zemljišču in koliko traja diagnoza napake ko se le-ta pretrga?



Načeloma si kar hiter, če imaš tisti oddajnik za 20€. Izkopa ne potrebuješ, samo položiš na pokošeno travo. Čez en mesec jo požre trava.

6151 je izjavil:



Mapping kosilnica shrani v onboard pomnilniku.


Lahko delaš backup? To bi bil zame kar minus, če ne moreš delati backupa, ker moraš v primeru reseta, menjave itn. delati vse na novo?

Si pa mislim, da je 6000m2 površina, ki ne sodi v splošno diskusijo zelenic. Potem se lahko najde nekdo, ki reče da so vse te kosilnice sranje, ker on pa ima 100.000m2 površine. Si pa mislim, da v kategoriji do 1500m2 težko premagaš žico zaradi enostavnosti in cene.

6151 ::

Ne rabiš delat študije, ampak moraš RTK namestiti na fiksno mesto z ne le dobrim, ampak perfektnim odprtim pogledom na nebo (npr na sleme strehe). To piše v navodilih ampak se nekateri (glasna manjšina ki ima težave) ne držijo.

Izkopa ne potrebuješ, samo položiš na pokošeno travo. Čez en mesec jo požre trava.

Mam občutek da bi nezakopano pri prvem prezračevanju trave razcefral, tako da bi bil izkop skoraj obvezen.

Lahko delaš backup?

Ne, osebno ni bilo potrebe po resetu do sedaj in tudi celoten remap ne vzame več kot "počasen sprehod okrog zemljišč" in cca dodatno minuto za vsako no-go cono.

Si pa mislim, da v kategoriji do 1500m2 težko premagaš žico zaradi enostavnosti in cene.


Odvisno od veliko faktorjev. Vsaka vrsta kosilnic ima svoje prednosti (za žico predvsem pri ponudbi izjemno poceni kosilnic in uporabi na območjih, kjer res ni dobrega signala (v ozkih prehodih med stavbami in hkrati pod drevesno krošnjo) in slabosti. Moji posti so samo odgovor na to, da imam dobre izkušnje z brezžično. Če bi kupoval še enega (tudi za ~500m2), bi verjetno kupil nekaj z *vsaj* RTK asistenco (npr EPOS).
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Eduardo ::

6151 je izjavil:

Ne rabiš delat študije, ampak moraš RTK namestiti na fiksno mesto z ne le dobrim, ampak perfektnim odprtim pogledom na nebo (npr na sleme strehe). To piše v navodilih ampak se nekateri (glasna manjšina ki ima težave) ne držijo.

Izkopa ne potrebuješ, samo položiš na pokošeno travo. Čez en mesec jo požre trava.

Mam občutek da bi nezakopano pri prvem prezračevanju trave razcefral, tako da bi bil izkop skoraj obvezen.

Lahko delaš backup?

Ne, osebno ni bilo potrebe po resetu do sedaj in tudi celoten remap ne vzame več kot "počasen sprehod okrog zemljišč" in cca dodatno minuto za vsako no-go cono.

Si pa mislim, da v kategoriji do 1500m2 težko premagaš žico zaradi enostavnosti in cene.


Odvisno od veliko faktorjev. Vsaka vrsta kosilnic ima svoje prednosti (za žico predvsem pri ponudbi izjemno poceni kosilnic in uporabi na območjih, kjer res ni dobrega signala (v ozkih prehodih med stavbami in hkrati pod drevesno krošnjo) in slabosti. Moji posti so samo odgovor na to, da imam dobre izkušnje z brezžično. Če bi kupoval še enega (tudi za ~500m2), bi verjetno kupil nekaj z *vsaj* RTK asistenco (npr EPOS).


Če prezračuješ imaš potem problem. Samo kabel lahko polagaš malo globlje strojno. Zanimivo pri nas odkar je robot ni neke potrebe po prezračevanju. Sicer nismo neki freaki, da mora biti kot golf igrišče, je pa zelo na nivoju brez prezračevanja.

Pri nas bi potem prišla brezžična pravtako v poštev. Ampak če je že položen kabel, ali obstaja kakšna prednost? S kosilnico za pod 1€/m2 je pokošeno tipi topi.

Ali se brezžična 100% drži začrtanega? Če kosi ob cesti ni nobene šanse, da nekoliko zaide na cesto?

6151 ::

Ali se brezžična 100% drži začrtanega? Če kosi ob cesti ni nobene šanse, da nekoliko zaide na cesto?


Ne bo šla izven cone razen če zdrsne not iz 60% mokrega pobočja med sukanjem (zato npr za lubo piše max 35% na robovih območja), cesta ima varovalni pas okrog brez ovir in rastlinja, v takšnem območju bi moral biti signal 100% in natančnost ~2cm.

Če imaš RTK na navadnem drogu zapičenem v zemljo in ga veter maje, pa se zna zgoditi, ampak to je user error.

Pri meni je na "srednje odprtem" območju (severno stran neba popolnoma zakriva 2 nadstropni objekt) natančnost 1-2cm, na območju kjer sem realno mislil da se ne bo sploh hotela premakniti (stavba okrog v U obliki, tj. zelo velike obstrukcije neba), pa bi natančnost ocenil na cca 10cm.

Jaz ji zaupam kositi ob cesti, prav tako pa jo, sicer prek "remote control" in s pogledom prek nadzorne kamere pošiljam na cono na drugi strani ceste in nazaj, ko pokosi.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

sbawe64 ::

Vsaj pri lubi je bilo že nekaj primerov, ko se je zaradi X razloga sredi brega izklopila (zmanjkalo gps signala, elektrike, forced fw update) in posledično zdrvela navzdol.
Svoje naredijo tudi prva 'omni' kolesa (luba 2 vsi modeli).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Robotska Kosilnica (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1014198263 (319) Tom-Cat
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42683644 (2570) sbawe64
»

Nakup robotske kosilnice

Oddelek: Pomoč in nasveti
121747 (1559) miha98
»

Katero robotsko kosilnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6318442 (10713) feryz
»

potisna kosilnica - katero kupit?

Oddelek: Loža
4213042 (5261) PrimozR

Več podobnih tem