» »

Nakup robotske kosilnice

Nakup robotske kosilnice

Aljaž18 ::

Pozdravljeni
Sem v nakupu roboske kosilnice vrjetno bom vzel Husqvarna Automower 430X ima kdo ta model ali pa vsaj enega od Husqvarninih modelov ter kako ste zadovolni z njimi?
Ter če ste imeli kakšne težave?
Malo me skrbi da nebi prišla po klančini navzgot saj je več kot 45 stopinj ter če znajo biti s tem težave?
In še to me zanima če ste imeli kakšne težave z obmejno žico jo lahko kakšen krt pregrize?

Bellzmet ::

A sploh rabi žico, če ima GPS?

bastadu ::

Bellzmet je izjavil:

A sploh rabi žico, če ima GPS?

Ta kosilnica je v osnovi na žico, ima pa možnost dokupiti RTK postajo (EPOS), ampak to je dodatnih ca. 1,5k€ ...

Bellzmet ::

Aha uf...

Tody ::

Tukaj je debata Robotska Kosilnica

bastadu ::

Aljaž18 je izjavil:

Pozdravljeni
Sem v nakupu roboske kosilnice vrjetno bom vzel Husqvarna Automower 430X ima kdo ta model ali pa vsaj enega od Husqvarninih modelov ter kako ste zadovolni z njimi?
Ter če ste imeli kakšne težave?
Malo me skrbi da nebi prišla po klančini navzgot saj je več kot 45 stopinj ter če znajo biti s tem težave?
In še to me zanima če ste imeli kakšne težave z obmejno žico jo lahko kakšen krt pregrize?

Ta kosilnica je specificirana za naklone do 50%, kar pretvojeno v stopinje pomeni do 22,5° naklona, če imaš ti res 45° naklon potem ta sigurno ne bo primerna ...
Glede mejne žice je pa tako, da je odvisno od območja, kolikor so pač krti in druge podzemne živalce dejavne na tvojem območju. Poznam kolega, ki ima kosilnico že 5 let+ in še nikoli ni imel težav z poškodovano žico, jaz pa imam kosilnico že ca. 7 let in smo že parkrat morali štukariti žico, na srečo jo imam položeno povrhu in je dokaj enostavno najt poškodbo ter razrito zemljo ...

Bellzmet ::

Pa to gre, da je žica položena kar po vrhu/travi in pripreta s klini tik ob zemljo?

bastadu ::

Seveda, pred položitvijo žice pač 1x pokosiš na roke (vsaj tam kjer boš polagal žico) kar se da na minimum, položiš žico, in potem jo čez nekaj tednov/mesecev tako trava preraste in je niti ne vidiš več, brez da se jo res potrudiš videti/najti ...

sirotka ::

430x imam jaz doma, dela vrhunsko... razen občasnih težav z žico, ki še ni zakopana - še rihtam parcelo. za 45 stopinjske naklone, bi bila boljša 435x awd, ki se lahko sredi naklona tudi obrne, ta se ti bo zelo težko in boš imel težave.

Aljaž18 ::

Žico imam tako namen da mi jo pridejo polžit strojno. Kakšno žico pa imate navado ali tisto ko bi naj bila bolj trpežna?
Ter koliko imate kaj dela z kosilnico in kako dolgo zdržijo noži?

bastadu ::

Žica se polaga ta, ki je namenjena prav za polaganje v zemljo in ima bolj trpežno izolacijo. Dela s kosilnico je minimalno, nože zamenjaš ko le ti nimajo več ustrezne ostrine, jaz običajno vsakih 2-3 mesece, kupujem pa nože na ebay/aliexpresu, za par 10€ si boš naredil zaloge nožev za nekaj let, original noži absolutno predragi in nič bistveno boljši ...

sirotka ::

imam najcenejšo iz ebaya, 2,7mm in samo enkrat oklop. Če bi kupoval ponovno, bi dal boljšo. Vendar bo tako kmalu zakopana, takrat ne bom šparal. Nože menjavam enkrat mesečno, kupil na ebayu paket 30 nožev za par €.

miha98 ::

No torej še mene zanima ta robotska kosilnica. Sem jo pripravljen it kupit v merkur, pa me zanima kateri model in kako? Kje kupiti žico itd. Rabim pa za območje 300 m2 .... katero iz merkurja bi kupil???
Gardeno hvalijo , kako je worx? Kje kupiti nože na ebayu?

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39569887 (1040) toyotarav4
»

Robotska Kosilnica (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
853163383 (5437) sbawe64
»

Katero robotsko kosilnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6315347 (7618) feryz

robotska kosilnica za trato

Oddelek: Loža
103675 (3453) Mavrik
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7847483 (18721) SkIDiver

Več podobnih tem