» »

Prenos stanovanjskega kredita

Prenos stanovanjskega kredita

hgfh ::

Pozdrav,
zanima me, če lahko prevzamem stanovanjski kredit, ki ga je vzel bivši od punce ko sta si začela graditi hišo. Gre to v kakem primeru? In v primeru, da to ni možno, kaj je za narediti?

Hvala!

kriptobog ::

Najameš nov kredit in ga izplačaš.

hgfh ::

Ampak kakšen delež se pol izplača? Če je vzel 100.000 kredita, odplačati pa mora 130.000. Jaz potem vzamem 100.000 + drobiž novega kredita ali 130.000 kredita da ga izplačam? Kredit je vzel pred manj kot 1 letom.

Utk ::

Ti ne prevzameš njegovega kredita, ampak kupuješ njegovo hišo, njegov del hiše. Kredita boš dobil tolk kot bo banka ocenila tist del hiše, njegovi banki bo šlo tolk kupnine kot je on še dolžen, in če bo tu kaka razlika, bo on dobil višek na račun, ali bo pa nekdo moral pokrit s kešom, če bo tvoja kupnina nižja od njegovega dolga. Kar je sicer malo verjetno, ker banka mu sigurno ni posodila več kot boš ti zdaj plačal za njegov del, ampak v teoriji bi blo možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

GregiB ::

Odvisno, v kakšnih odnosih ste... Načeloma mislim, da bi bilo najbolje, da "bivši" pove, koliko bi ga stalo predčasno poplačilo kredita, potem ti najameš tolikšen kredit (v kolikor si kreditno sposoben) in ga izplačaš... Se je treba verjetno pri banki oglasit, verjetno ne bo prvi tak primer...
Se pa tu odpira zanimivo vprašanje... Par kupi nepremičnino na kredo, nepremičnina je pridobljena v skupnosti, torej je od obeh. Se razideta, kreditojemalec zapusti nepremičnino, za katero je najel kredit... kako je z delitvijo premoženja?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Utk ::

Ja čaki malo, novi jebač ne more odplačat samo tolk kot je stari še dolžen, ampak mora prejšnemu vrnit cel njegov del, tudi tist, ki ga je že odplačal, pa tudi tistega, ki ga je dal v gotovini, če je kaj dal. On kupuje njegovo hišo, ne pa "prevzema" kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ja čaki malo, novi jebač ne more odplačat samo tolk kot je stari še dolžen, ampak mora prejšnemu vrnit cel njegov del, tudi tist, ki ga je že odplačal, pa tudi tistega, ki ga je dal v gotovini, če je kaj dal. On kupuje njegovo hišo, ne pa "prevzema" kredit.



Da to itak, samo v osnovi je najbolj važno kar 50% lastnik bivši HOČE...

Dejansko je OP popolnoma debilno zastavil ker je verjetno prvič s tem in še s trdim dela ker je frišno zaljubljen.

Realnost je taka, da bi se morala ocenit bajta koliko je vredna in potem 50% dat bivšemu... če se on strinja s tako cenitvijo... od tu naprej je vse potem stvar notarja... plača se notarju on poplača hipoteko ki je na onega majmuna (če je) ostanek dobi bivši in adios.

Vse ostalo je hvatanje krivin in bo nekdo najebal.

Dobro če se bivši strinja da se mu samo pokrije ves kredit in ne 50% vrednosti bajte pol je to to, bodi vesel.

Se pa tu odpira zanimivo vprašanje... Par kupi nepremičnino na kredo, nepremičnina je pridobljena v skupnosti, torej je od obeh. Se razideta, kreditojemalec zapusti nepremičnino, za katero je najel kredit... kako je z delitvijo premoženja?


Verjetno sta vsaki 50% lastnik (predvidevam)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

hgfh ::

Ma itak, da se prvič s tem srečujem, bi blo čudno če bi se že večkrat; že zdaj je cela jeba glede tega. Bajta je postavljena napol, itak da se ga treba izplačat. Saj mi kaj drugo niti ne preostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hgfh ()

Mato989 ::

hgfh je izjavil:

Ma itak, ampak kaj zdaj hočeš. Bajta je postavljena napol, itak da se ga treba izplačat. Saj mi kaj drugo niti ne preostane.


No preostane marsikaj, lahko prodate in za kolikor se proda se poplača kredit in če kaj ostane gre ostalo na pol ipd...

ampak v osnovi pa je povedano. Kdo pa je dal parcelo ali sta tudi skupaj kupila?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hgfh ::

Parcela je njena oz njenih staršev.

Mato989 ::

No torej imaš vse povedano, ampak glavno vprašanje je kaj hoče bivši? Hoče samo da mu se pokrije kredit ali kaj več? Ste ga že vprašali?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hgfh ::

Do tega še bomo prišli, mislim pa da bo hotel da se pokrije kredit + njegovo delo.
Kredita mi ni problem vzet, da se pokrije njegov. Vprašanje je bilo, če se da kakorkoli samo prenesti kredit in izplačat že do sedaj plačan njegov del.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hgfh ()

matobeli ::

Po možnosti bo želel znesek kredita+ že vplačane obresti. Treba je tudi pogledat če je bil del kredita mišljen za dokončanje bajte, da ne bo pol plačan kredit ki bi moral bajto postavit, ampak bajta še ni postavljena.

koyotee ::

Menjaj babo, najceneje bo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mato989 ::

hgfh je izjavil:

Do tega še bomo prišli, mislim pa da bo hotel da se pokrije kredit + njegovo delo.
Kredita mi ni problem vzet, da se pokrije njegov. Vprašanje je bilo, če se da kakorkoli samo prenesti kredit in izplačat že do sedaj plačan njegov del.


To smo ti že povedali prenašanje kreditov NI MOGOČE...

Če še sploh ne veš kaj hoče on pol je tema skoraj brezvezna... prvo stopite do njega in naj pove kar želi

Recimo jaz bi želel pokritje kredita + vračilo vsega kar sem za kredit že plačal + pogojno delo če je tega bilo omembe vredno (to da je par dni nosil cigle je bolj na ravni piva in pice kot da bi kolegi prišli če pa je to v večjih količinah ur in težjega dela pol pa ajde.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Jaz bi pa zaprosil sodišče naj določi najemnino za 50% bajte.

Bi model moral do konca postavit bajto, odplačevat kredit (bit kreditno nesposoben) in še živet nek v najemu ali pri starših.

hgfh ::

Saj pravim, da ste mi že odgovorili na začetku, da prenos ni mogoč.

Ženske pa nebi menjaval, saj realno ni ona kriva za nastalo situacijo :)).

Smo zaključili, vem vse kar me je zanimalo :)

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

Jaz bi pa zaprosil sodišče naj določi najemnino za 50% bajte.

Bi model moral do konca postavit bajto, odplačevat kredit (bit kreditno nesposoben) in še živet nek v najemu ali pri starših.


Evil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

To si je zdej baba najdla enga novga, da bo financiral njene težave, upam, da ne bosta šla narazen po zgrajeni hiši ;((

matobeli ::

Najbolj fer bi pa bilo da bivši dokonča bajto (oziroma plača dokončanje), potem pa proda svojo polovico po ocenjeni vrednosti.

Če je dal notr v bajto 500 svojih ur se mu bo to lepo poplačalo v končni vrednosti, ne da bo glumil kako je 100ur vredno vsaj 10k.

velikBrokoli je izjavil:

To si je zdej baba najdla enga novga,


Prvi nardi bajto, drugi otroka... >:D

Tretji bo pa za mečko!

/zloba

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

deco16 ::

To da ženska ni kriva(realno) so kar močne besede :D

Bellzmet ::

Hja zgleda je on kriv. Jaz bi na tvojem mestu počakal še kakšno leto, da bi bila bajta zgrajena, da se ti ni treba s tem ukvarjat.

GregiB ::

Zadevo je načeloma treba gledat računovodsko... Hipotetično, če je v prejšni skupnosti edina "stvar" delitve bila hiša, imaš na Aktivi (med sredstvi) vrednost hiše, v Pasivi (obveznosti do virov sredstev) pa imaš lasten vložek (t.i. kapital, equity) in obveznost do banke. Če gre ve "na pol", bi morala partnerka (oz. v njenem imenu "ta nov") prevzeti svoj del obveznosti, torej 50% neodplačanih obveznosti do banke (pol kredita, po domače) in "ta starga" izplačati za polovico vrednosti Aktive = bajte. S tem bi "ta star" poravnal svojih 50% obveznosti do banke (kredita). A to lepo laufa na papirju, realno pa se kreditnih pogodb ne da tako enostavno spreminjati, zato ne bo druge, kot dogovor z banko glede izpeljave.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Zadevo je načeloma treba gledat računovodsko... Hipotetično, če je v prejšni skupnosti edina "stvar" delitve bila hiša, imaš na Aktivi (med sredstvi) vrednost hiše, v Pasivi (obveznosti do virov sredstev) pa imaš lasten vložek (t.i. kapital, equity) in obveznost do banke. Če gre ve "na pol", bi morala partnerka (oz. v njenem imenu "ta nov") prevzeti svoj del obveznosti, torej 50% neodplačanih obveznosti do banke (pol kredita, po domače) in "ta starga" izplačati za polovico vrednosti Aktive = bajte. S tem bi "ta star" poravnal svojih 50% obveznosti do banke (kredita). A to lepo laufa na papirju, realno pa se kreditnih pogodb ne da tako enostavno spreminjati, zato ne bo druge, kot dogovor z banko glede izpeljave.


Zlo dosti računovodskih izrazov si porabil da si povedal nekaj tako preprostega da bi pač bivšega moral izplačat za ves kredit, ves že odplačan kredit z obrestmi in za njegove vložke (morebiti tudi časovne)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

Če hiša ni končana, se naredi cenitev stoječega, deli na pol in izplača ta polovica. Lahko je v kreditu še denar za opremo, dokolnčanje,.... in bi bil tako bivši nagrajen zato, da se je umaknil, stroški za dokončanje pa podvojeni. Ne vem kateri bedak bi na kaj takega pristal.
Delo krepa človeka

cortez ::

V tej situaciji je ena jebena stranka in 2 najebani.

Izplačat 1/2 vrednosti nepremičnine in vzeti nov kredit.

Je pa najbrš velika razlika v o.m :
- prej 2-3% + NOM
- zdej 5-6% + NOM

deco16 ::

Obresti so kar lepo sub 4%. Ni tolk panike kolker hočeste pokazat ;)

D3m ::

hgfh je izjavil:

Pozdrav,
zanima me, če lahko prevzamem stanovanjski kredit, ki ga je vzel bivši od punce ko sta si začela graditi hišo. Gre to v kakem primeru? In v primeru, da to ni možno, kaj je za narediti?

Hvala!


Kakšno sranje si si pa sedaj nakopal????

Ženske pa nebi menjaval, saj realno ni ona kriva za nastalo situacijo :)).


Torej si ti kriv.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Lonsarg ::

Kupoprodajna pogodba to vse resi na en mah. V tej pogodbi se pac specificira da gre del kupnine banki za poplacilo kredita, ostali del kupnine pa prodajalcu in to je vsa magija.

Malo bolj zapleteno je ca bivsi ni lastnik in je na lepe oke vzel kredit brez da je svoje lastnistvo vpisal. Za tako zapleteno situacijo je pac potrebna malo bolj posebna pogodba, ampak tudi to odvetniki zrihtajo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

solatko ::

Lonsarg - Kupoprodajna pogodba je za nedokončano novogradnjo, verjetno, precej nižja, kot je bilo vzeto kredita, v katrem so sredstva za dokončanje in jih bo kreditojemalec porabil nenamensko ali na kakšni drugi nepremičnini. Tako, da to ne reši problema.
Delo krepa človeka

Lonsarg ::

Ce je kredita vzel vec kot je porabil (ce je bil kredit izplacan v denarju) bo tisto kar je vec jasno moral sam vrnit banki (delno poplacilo kredita), se predno se zadeva prodaja novemu partnerju. Prodajalec je pac dolzan zagotoviti da je visina preostalega kredita manjsa ali enaka kot je kupnina na dan predaje. Ce je porabil drugje mora vzeti nov kredit drugje, da tega delno odplaca (kredit za poplacilo drugega kredita je redna praksa, ni to nic posebnega).

Ce pa je ves kredit tudi porabil, bi pa blo logicno da je zadeva tudi vredna vsaj toliko kot je porabil (banka da vedno manj kredita kot je celotna vrednost).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Loža
2573442485 (3314) SasoS
»

Vaša obrestna mera za stanovanjski kredit? (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
1167210659 (32785) celje
»

Pravno vprašanje - hipoteka

Oddelek: Loža
423931 (2224) Onlyx
»

Nasvet pri nakupu stanovanja

Oddelek: Loža
406022 (4558) Zaskrbljena
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11133623 (30665) Ganon

Več podobnih tem