» »

Čipiranje ljudi - da ali ne?

Čipiranje ljudi - da ali ne?

«
1
2

sci3nc3 ::

Čip v prstu namesto kartic pa čip in oddajnik v glavi... vse lepo in prav.
Zdaj je ta tehnologija še razvoju in se o posledicah toliko ne razmišlja/govori. Kaj pa ko bo tehnologija enkrat razvita in se bo med ponudniki čipiranja začela tekma?

Če boš želel z mislimi upravljati telefon, boš moral paziti na izbiro znamke/modela telefona?
Če boš želel z mislimi upravljati Linux, bo treba paziti, da imaš v glavi čip, ki je Linux-supported?
Če boš želel biti kompatibilen z vsemi napravami, boš moral v rokah in glavi imeti 5 različnih čipov?
Kaj bo, ko bo firmware elektronike v telesu potrebno posodobiti? Boš to lahko izvedel sam? Bo to sploh zastonj ali bo treba varčevati za upgrade?
Kaj bo, ko se bo na trgu pojavil nov čip, ki imel boljše specifikacije? Boš šel vsaki 2 leti na operacijo za upgrade?
Kaj bo, ko bo čip v glavi odpovedal in morda zaradi okvare celo povzročal dodatno nepričakovano škodo (recimo težave s fokusiranjem)?
Kaj bo, ko se bo med konkurenco pojavila povšija in bo nekdo začel razvijati virus ali kakšne druge zlonamerne zadeve?

Se strinjam, da tehnologija prinaša številne prednosti, ampak ali gre razvoj v pravo smer? Si še kdo postavlja podobna vprašanja?
Je prav, da gre razvoj v to smer ali je kljub vsem prednostim prav, da človek ostane le človek?

OutOfTheBox ::

Je prav, da gre razvoj v to smer ali je kljub vsem prednostim prav, da človek ostane le človek?


Za to vprašanje si malo pozen, ker to je podobno kot če bi rekel če človeku brez uda damo umetnega. Isto velja za organe, ki se jih danes že "rutinsko" menja.

Normalno vsaka nova stvar prinaša tako dobre kot slabe lastnosti in na koncu človek mora pretehtat ali mu tista stvar prenaša dodano vrednost tudi če je v igri določen rizik.

Večina ljudi bo to imela kadar jim bo ta čip reševal določen zdravstveni problem, kvaliteta življenja pa se bo na ta račun drastično povečala.

dexterboy ::

KAKŠEN RAZVOJ V SMERI ČIPIRANJA LJUDI ?!?!?!?!?!
A se je ljudem odpeljalo? Smo že tako daleč, da je nuklearna zima boljša rešitev od trenutnega stanja? Đizs...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PacificBlue ::

Dovolj interneta za danes:)
I’m out.
:3

link_up ::

a ne bi rajsi na senzoriki delali, da se ne bi rabli cipirat?
In and Out

sci3nc3 ::

Za izhodišče si poglejte, kaj razvija Elon Musk. Današnja oddaja Svet na Kanalu A bo dovolj.

Samo vprašanje časa je, kdaj bodo čipi iz invalidov prišli tudi v zdrave ljudi, ki bi radi imeli dodatne sposobnosti.

feryz ::

Čipiranje ljudi, absolutno da.
Čimprej se dajte. Več vas bo, bolj bo veselo.

Lejga ::

Sedaj lovijo sam še nas, ki nismo bili cepljeni proti covid-u. Danes res prav scary shit, gre ena starejša gospa pred mano na blagajno v Lidlu, pa jo je blagajna zaznala, da ima Lidl aplikacijo, braz da bi skenirala telefon, naj mi to eden razloži.

WizzardOfOZ ::

Ne rabiš nobenega čipa, sej imaš telefon.
Grem na potovanje, pa dobim mail s shemo potovanja na gmail račun in čez pol ure mi booking že kaže nastanitev v krajih kamor grem na potovanje, brez da bi kadarkoli na telefonu brskal za temi kraji. Samo mail sem prebral v google doc.
Tako da, hočeš nočeš, spremljajo vse.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

sci3nc3 je izjavil:

Je prav, da gre razvoj v to smer ali je kljub vsem prednostim prav, da človek ostane le človek?
Ravno danes gledal video, kjer tetraplegik končno lahko s pomočjo čipa (Neuralink) bistveno lažje (z mislimi, takorekoč) upravlja računalnik. Nekoč bodo upajmo ljudje lahko s pomočjo čipov spet hodili, čutili okončine.
Hkrati pa berem o padcu precepljenosti in porastu oslovskega kašlja v Slo, kakršnega že dolgo ni bilo (lahko trikrat ugibate, kateri družbeni skupini se lahko zahvalimo za ta čudoviti dar).

Veste kaj je tut med drugim "naravno otroštvo"? Da lahko otrok umre, ker je namesto dejanske zdravniške pomoči dobil fa%ing narezano čebulo položeno na prsa.;((

Mogoče je za prihodnost človeštva bolje, da nas čimprej s čimveč čipi našpikajo. Če bi ljudje ene 20% bolj racionalno in procesorsko razmišljali, bi bilo kar precej lažje živet.

Lejga je izjavil:

Danes res prav scary shit, gre ena starejša gospa pred mano na blagajno v Lidlu, pa jo je blagajna zaznala, da ima Lidl aplikacijo, braz da bi skenirala telefon, naj mi to eden razloži.

Pametna ura povezana s pametnim telefonom je zelo simpl razlaga (gotovo jih je še več).

gruntfürmich ::

Lejga je izjavil:

Sedaj lovijo sam še nas, ki nismo bili cepljeni proti covid-u. Danes res prav scary shit, gre ena starejša gospa pred mano na blagajno v Lidlu, pa jo je blagajna zaznala, da ima Lidl aplikacijo, braz da bi skenirala telefon, naj mi to eden razloži.

to je res grozno. če imaš mobitel, te lahko tudi na drug konec slovenije pokličejo !! to se mora nehat !!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Netrunner ::

To sploh ni vprašanje, ABSOLUTNO NE.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

starfotr ::

Super je. Ker čip lahko preprogramiraš, prstnega odtisa, ki je danes v množični uporabi pa ne.

Živali že dolgo označujemo, dajmo še ljudi. Vedno več je nepismenih, bomo vsaj vedeli kdo so.

Včeraj bi tudi lahko lažje vedeli iz katere ustanove zaprtega tipa so ljudi pripeljali v Ljubljano, če bi bili čipirani.

FireSnake ::

Zakaj čipirati, če telefone sami nosimo s sabo? In to prostovoljno!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

JanBrezov ::

FireSnake je izjavil:

Zakaj čipirati, če telefone sami nosimo s sabo? In to prostovoljno!

Tako je, čipirani smo že zdaj, razlika je le v tem, da čip ni v glavi, ampak v žepu. Razlika je minimalna.

MIHAc27 ::

Država nam že sedaj sledi na vsakem koraku. Rabiš osebno izkaznico, vozniško. Rabiš dat vse podatke za javni prevoz, plače drugače kot na TRR ne moreš dobit,...

Tole je vsekakor dvostranski meč. Po eni strani bi škodljive osebke lažje našli in onesposobili, po drugi strani pa... kaj če ti postaneš kar naenkrat persona non grata?

Jaz sem definitivno za, je veliko plusov za nas navadne smrtnike (seveda ko bo tole izpiljeno).

Meiniken ::

Se strinjam, da tehnologija prinaša številne prednosti, ampak ali gre razvoj v pravo smer? Si še kdo postavlja podobna vprašanja?
Je prav, da gre razvoj v to smer ali je kljub vsem prednostim prav, da človek ostane le človek?

Razvoj se vedno premika v "pravo" smer (torej tisto, ki jo hočejo ljudje), pa čeprav lahko to na dolgi rok zelo preprosto škodi človeku.

Ljudje hočejo nov telefon? Bomo naredili novega.
Se ti ne ljubi hodit do tv-ja, da preklopiš program? Bomo naredili daljinec.
...

Če malce pomisliš se veliko reči vrti okrog udobja/preprostosti. Najprej je bila gotovina. Potem kartice. Potem se je dalo vse kartice na telefon. Naslednji korak so očitno čipi. Saj vidiš kako so-forumaši in mladi radi pizdakajo nad prebivalstvom, ki še danes uporablja gotovino (ker pač, vrste). Mislim, dosegli smo točko na kateri se ljudje pritožujejo nad številom kartic :)

Povprečnega človeka sicer ne zanima večja slika. On samo hoče svoj šus dopamina. Če bo lahko odprl aplikacijo in z njo prihranil 3 sekunde bo to tudi naredil, ne zaveda pa se kakšne posledice bo to imelo na njegovo psiho (neučakanost, dražljivost, ne-razvijanje veščin, ...).

Sicer je razlog za odprtje tele teme verjetno tisti neuralink video. Namen neuralinka izgleda dober, je pa zastrašujoče ko pomisliš v kakšne zle namene bi se dalo kaj takega uporabit v prihodnjosti. Je kar velika razlika med umetnim zobom in nogo ter enim čipom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

JanBrezov ::

sci3nc3 je izjavil:

Si še kdo postavlja podobna vprašanja? Je prav, da gre razvoj v to smer ali je kljub vsem prednostim prav, da človek ostane le človek?

Marsikdo si je že postavil to vprašanje. Glej igre Cyberpunk 2077 ali Deus Ex: Human Revolution in Deus Ex: Mankind Divided. Zdaj bo kdo rekel "to so samo igre". Ne! Ljudje so razmišljali o tem in prišli do vizije, kako bi to lahko izgledalo.

Če že, bo tehnologija morala biti narejena tako, da je enostavno zamenljiva, torej potreben bo nek vmesnik, ostalo bo odstranljivo.

sci3nc3 je izjavil:

človek ostane le človek

A kaj je človek? Je človek to, kar je trenutno? Je to edino prav? Je to najboljše? Je človek samo žival, ki naj zaradi ohranjanja trenutne narave ostane taka, kot je trenutno in dodatno prepovemo tudi evolucijo ali pa je človek kaj več: želja po izboljšanju samega sebe. Veliko se govori se o duhovni rasti (software), zakaj ne še telesno (hardware). Mogoče bi bilo bolje za človeštvo, če bi trud razvoja umetne inteligence (ustvarjanje novega bitja) usmerili v kibernetiko (izboljšanje sebe). Je pa res, da je težava v tem, kdo to nadzira in kdo si to lahko privošči. Nastane lahko sloj superljudi, ki lahko imajo določeno problematično mnenje o ostalih.

Nadzirajo nas pa že sedaj (mediji).

kixs ::

JanBrezov je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Zakaj čipirati, če telefone sami nosimo s sabo? In to prostovoljno!

Tako je, čipirani smo že zdaj, razlika je le v tem, da čip ni v glavi, ampak v žepu. Razlika je minimalna.


Ne. Razlika seveda ni minimalna in se manj bo.

WizzardOfOZ ::

JanBrezov je izjavil:

Je pa res, da je težava v tem, kdo to nadzira in kdo si to lahko privošči. Nastane lahko sloj superljudi, ki lahko imajo določeno problematično mnenje o ostalih.


Na žalost se na vsake toliko časa pojavi nek sloj nadljudi, ki imajo problematično mnenje o ostalih. In ker je mir samo čas med dvema vojnama, smo itak v vsakem trenutku na pragu nove vojne. Se bo pa spet to novo kasto nadljudi prizemljilo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

JanBrezov ::

WizzardOfOZ je izjavil:

JanBrezov je izjavil:

Je pa res, da je težava v tem, kdo to nadzira in kdo si to lahko privošči. Nastane lahko sloj superljudi, ki lahko imajo določeno problematično mnenje o ostalih.


Na žalost se na vsake toliko časa pojavi nek sloj nadljudi, ki imajo problematično mnenje o ostalih. In ker je mir samo čas med dvema vojnama, smo itak v vsakem trenutku na pragu nove vojne. Se bo pa spet to novo kasto nadljudi prizemljilo.

Problem je v tem, da vsi "superljudje" do sedaj so še vedno bili ljudje. Če se gremo ekstremno kibernetiko, bo razlika očitna in velika. Taka vojna ne bo več človek vs človek, ampak človek vs opica (pod "opica" tukaj mislim navadnega, nečipiranega človeka).

WizzardOfOZ ::

Preveč filme gledaš.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

JanBrezov ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Preveč filme gledaš.

Nasprotno, ti jih premalo.

gruntfürmich ::

lol
kakšne debate... kot da bo to obvezno za potrebe masovnega nadzora (no, če bo do tega prišlo sem za čipiranje, ker to pomeni da ste se ovce sprijaznile da ste v ograji in nima smisla da živite svobodno življenje, ker ga niste vredni).

sam pa bi si morda dal čip v roko za potrebe osebnega dokumenta, bančne kartice... če bi videl benefit bi malo experimentiral

MIHAc27 je izjavil:

plače drugače kot na TRR ne moreš dobit...
mislim da to ni res.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

gruntfürmich je izjavil:


sam pa bi si morda dal čip v roko za potrebe osebnega dokumenta, bančne kartice...


Mah, pri vsej pametni navlaki ki jo nosimo okoli pa tega res ni treba v roko tiščat. Oziroma, za test run bi bilo čisto dobro imet en rfid prstan.

Ampak kot praviš, dokler ne morem imet vozniške, bančne, osebne ipd. na kateremkoli drugem nosilcu kot pa na tistem na katerem pride... je dost brezveze imet implantant samo za kofe tankat.

Edina res kul star ki mi pride na misel je da bi imel za odpirat vhodna vrata, da greš od doma/službe lahko brez skrbi čist obrez vsega.

JanBrezov ::

matobeli je izjavil:

Edina res kul star ki mi pride na misel je da bi imel za odpirat vhodna vrata, da greš od doma/službe lahko brez skrbi čist obrez vsega.

To se že dogaja:

Metro Detroit man gets chip implant as the key to his Tesla

matobeli ::

Nekaj takega ja, malo bolj uporabno od kafe mašine. Ampak dokler moraš še vedno imet plastiko sabo za druge zadeve je to bolj za navdušence in v resnic ne rešuje težave z nošnjo denarnice oziroma vsaj ene plastične kartice.

Čip v roki za certifikate s katerimi dokazuješ kdo si in do česa si upravičen, smartphone za vse ostalo, to bi moralo bit vse kar rabiš.

Pa ključ od kant za smeti ;((

gruntfürmich ::

matobeli je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:


sam pa bi si morda dal čip v roko za potrebe osebnega dokumenta, bančne kartice...


Mah, pri vsej pametni navlaki ki jo nosimo okoli pa tega res ni treba v roko tiščat. Oziroma, za test run bi bilo čisto dobro imet en rfid prstan.

Ampak kot praviš, dokler ne morem imet vozniške, bančne, osebne ipd. na kateremkoli drugem nosilcu kot pa na tistem na katerem pride... je dost brezveze imet implantant samo za kofe tankat.

Edina res kul star ki mi pride na misel je da bi imel za odpirat vhodna vrata, da greš od doma/službe lahko brez skrbi čist obrez vsega.

ja, nekako tako.

ampak po drugi strani zakaj bi imel čip pri sebi za dokazovanje identitete, če pa imam za to prstni odtis, šarenico, obliko obraza...
sploh nima smisla čip. še manj da bi to vse nosil na plastičnem nosilcu ali v mobitelu, ker ne želim imeti aplikacij na njem naloženih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mihagr ::

Ja in kaj bo, ko se bo zgodil rop? Sedaj ti vzamejo denarnico, telefon in kar je še vrednega, potem pa ti bodo odsejali prst, roko ali pa glavo, odvisno kje boš imel čip ali kar jim bo bolj koristilo.

WizzardOfOZ ::

gruntfürmich je izjavil:

sam pa bi si morda dal čip v roko za potrebe osebnega dokumenta, bančne kartice... če bi videl benefit bi malo experimentiral


Kakšen je benefit? Jaz ga ne vidim. Vse to imaš lahko v telefonu (in ne rabiš vsiljevat nekega tujka v svoje telo).

matobeli je izjavil:

Edina res kul star ki mi pride na misel je da bi imel za odpirat vhodna vrata, da greš od doma/službe lahko brez skrbi čist obrez vsega.


Vhodna vrata odpreš lahko tudi s telefonom ali prstanom. Tako da tudi to odpade, da bi si čip šel vstavljat v telo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

mihagr je izjavil:

Ja in kaj bo, ko se bo zgodil rop? Sedaj ti vzamejo denarnico, telefon in kar je še vrednega, potem pa ti bodo odsejali prst, roko ali pa glavo, odvisno kje boš imel čip ali kar jim bo bolj koristilo.

in če ne bodo vedeli da imaš to vse na čipu ti pa ne bodo nič vzeli.

za takšne kot si ti lahko še vseeno obstajajo kartice, da jih boš dal roparju. lahko si fejk kartice omisliš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

JanBrezov ::

WizzardOfOZ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

sam pa bi si morda dal čip v roko za potrebe osebnega dokumenta, bančne kartice... če bi videl benefit bi malo experimentiral


Kakšen je benefit? Jaz ga ne vidim. Vse to imaš lahko v telefonu (in ne rabiš vsiljevat nekega tujka v svoje telo).

Ker roko težje pozabiš zraven vzet. Roka je vedno "pri roki" :)

starfotr ::

mihagr je izjavil:

Ja in kaj bo, ko se bo zgodil rop? Sedaj ti vzamejo denarnico, telefon in kar je še vrednega, potem pa ti bodo odsejali prst, roko ali pa glavo, odvisno kje boš imel čip ali kar jim bo bolj koristilo.


Ljudje so tudi že za manj umirali.

gruntfürmich ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kakšen je benefit? Jaz ga ne vidim. Vse to imaš lahko v telefonu (in ne rabiš vsiljevat nekega tujka v svoje telo).
ne maram mobitela vlačiti s sabo za takšne stvari.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WizzardOfOZ ::

JanBrezov je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

sam pa bi si morda dal čip v roko za potrebe osebnega dokumenta, bančne kartice... če bi videl benefit bi malo experimentiral


Kakšen je benefit? Jaz ga ne vidim. Vse to imaš lahko v telefonu (in ne rabiš vsiljevat nekega tujka v svoje telo).

Ker roko težje pozabiš zraven vzet. Roka je vedno "pri roki" :)


Telefon tudi. Brez njega ne morem v hišo, avto, ...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

lol
kakšne debate... kot da bo to obvezno za potrebe masovnega nadzora (no, če bo do tega prišlo sem za čipiranje, ker to pomeni da ste se ovce sprijaznile da ste v ograji in nima smisla da živite svobodno življenje, ker ga niste vredni).

sam pa bi si morda dal čip v roko za potrebe osebnega dokumenta, bančne kartice... če bi videl benefit bi malo experimentiral

MIHAc27 je izjavil:

plače drugače kot na TRR ne moreš dobit...
mislim da to ni res.

Saj imaš danes NFC osebno, pa lahko sprobaš.

Ni treba, da imaš implatant...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WizzardOfOZ ::

gruntfürmich je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Kakšen je benefit? Jaz ga ne vidim. Vse to imaš lahko v telefonu (in ne rabiš vsiljevat nekega tujka v svoje telo).
ne maram mobitela vlačiti s sabo za takšne stvari.


Ti ne, jaz pa rabim imeti telefon 24/7 ob sebi, da sem vedno dosegljiv. Pač taka služba, kjer imaš 45 minut po SLA da odpraviš napako, ko se pojavi. (pogodba, ki prinaša izredno lepe denarce vsak mesec, tudi če ni nič narobe)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

matobeli ::

Mah telefon ima mal previsoko možnost odpovedi da bi bil za krtične zadeve primeren. Vsaj za ostalih 99.999% ljudi ki nimajo direktne korelacije z količino denarja na računu in prižganostjo telefona.

Sicer, prstan ima isto funkcijo kot implantant. Osebno bi raje videl implantant, osebna perferenca, oziroma, če bi bilo vse to možno bi jasno daily fural prstan nekaj časa pol pa šele implantant dal notri.

Blinder ::

Če pogledam, kakšni ljudje nasprotujejo npr. jemanju prstnih odtisov za izdelavo osebne izkaznice pomislim na to, da je prav naredit čisto obratno kot bi počeli oni. Tako da jaz sem za čipiranje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

gruntfürmich je izjavil:



ampak po drugi strani zakaj bi imel čip pri sebi za dokazovanje identitete, če pa imam za to prstni odtis, šarenico, obliko obraza...
sploh nima smisla čip. .


Ima več smislov:
-lahko ga menjaš
-manj škode če ti ga ukradejo (vsi)
-lažje je uporabljat roko (retina scan)
-še vedno bi rad plačal taxi ko prideš iz fajta v bližnjem baru (face ID)
-deluje z rokavicami (fingerprint)

shm ::

Vsi, ki vas je strah, se lahko rešite na isti način kot ta družina.

gruntfürmich ::

shm je izjavil:

Vsi, ki vas je strah, se lahko rešite na isti način kot ta družina.
to je primer duševno motenega osebka, ki gre v divjino umret, ne pa osebe ki želi živeti brez elektrike (amiši...)

matobeli je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:



ampak po drugi strani zakaj bi imel čip pri sebi za dokazovanje identitete, če pa imam za to prstni odtis, šarenico, obliko obraza...
sploh nima smisla čip. .


Ima več smislov:
-lahko ga menjaš
-manj škode če ti ga ukradejo (vsi)
-lažje je uporabljat roko (retina scan)
-še vedno bi rad plačal taxi ko prideš iz fajta v bližnjem baru (face ID)
-deluje z rokavicami (fingerprint)

sj drugače se razvija še en kup drugih telesnih značilnosti za prepoznavanje identitete.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Ja, ampak noben ni tolko enostaven, poceni in robusten kot je to rfid. Še bolje, tehnologija je celo že zunaj in se uporablja, rabimo samo še ključni del ki bo vse kartice strnil v eno kartico/prstan/implant/obesek...

PacificBlue ::

Par zanesnjakov bo to nosila, vecina pa ne.
I’m out.
:3

matobeli ::

Smartwatchom je uspelo v pičlih parih letih priti na zapestja milenijskih "gospodinj".

starfotr ::

matobeli je izjavil:

Ja, ampak noben ni tolko enostaven, poceni in robusten kot je to rfid. Še bolje, tehnologija je celo že zunaj in se uporablja, rabimo samo še ključni del ki bo vse kartice strnil v eno kartico/prstan/implant/obesek...


Še bolj enostavna in poceni je črtna koda. Trgovci so dokaz, da je temu tako.

PacificBlue ::

matobeli je izjavil:

Smartwatchom je uspelo v pičlih parih letih priti na zapestja milenijskih "gospodinj".


Vseeno je to zelo majhen odstotek ljudi.
Pomisli na milijone ali milijardo ljudi, ki si ne morejo kupiti niti pametne ure.
Ali pa tisti, ki jim taka ideja ni niti malo vsec.
Zato pravim par zanesenjakov.
I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

link_up ::

grid od 0 do 40 Hz je vse kar rabimo...
In and Out

matobeli ::

PacificBlue je izjavil:


Zato pravim par zanesenjakov.


Tudi sred afrike in sahare imajo danes ljudje smartphone pa je bilo to 15let nazaj bolj ali manj utopija.

PacificBlue ::

Utopija je, da bodo ljudje pristajali na rfid vsadke.
I’m out.
:3
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako se pripravit na morebitn jedrski napad? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9211442 (9220) Mr.B
»

Čipiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517378 (13920) m0LN4r
»

Čipiranje ljudi buri duhove v Veliki Britaniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11018597 (14429) jype
»

Prvi avto/tisoč vprašanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10116914 (15116) krucymucy
»

V brazilskem mestu osnovnošolce opremili s čipi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11828806 (24686) outlawman

Več podobnih tem