» »

Kaj mislite o slo-tech

Kaj mislite o slo-tech

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

tomlin ::

V splošnem se mi zdi v redu forum. Obstaja pa mnogo ljudi, ki tu sproščajo svojo negativno energijo z zmerjanjem, žaljenjem, sovražnim govorom etc.
Kar se tehničnih debat in člankov tiče, so pa večinoma OK
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

acookook ::

Premalo tech člankov in tech tem na sploh. Tudi starost foruma se že pozna. Prid na discord
.

tomlin ::

Osebno nimam nič proti, če so prisotne tudi ne-tehnične teme, če niso za nekoga zanimive jih lahko mirno preskoči. Pohvalim pa lahko dokaj dober iskalnik in preglednost.

acookook je izjavil:

Premalo tech člankov in tech tem na sploh. Tudi starost foruma se že pozna. Prid na discord

Hvala za predlog, bom prišel.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

mtosev ::

Forum je v redu. Troll in nesramneži kvarijo kvaliteto foruma.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Poldi112 ::

Žal je postal propagandno trobilo, pravila pa so zgolj še za okras.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

HitroDihanje ::

Meni je OK. Kar nekaj tem, ki jih že dolgo spremljam in bolj malo v karerih sodelujem. Včasih me določene osebe razpizdijo in takrat se probam spomnit, da je to samo forum in da moje pisanje verjetno razpizdi koga drugega :)

bciciban ::

Poldi112 je izjavil:

Žal je postal propagandno trobilo, pravila pa so zgolj še za okras.


Jokica :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Scaramouche3 ::

Preveč levičarski forum, ni sredine, vse kar je sredina desno je že label nazi!

PacificBlue ::

Večinoma je vsak dan spisana kakšna novica, kar je dobro.

kgtjera ::

Slo tech ni več to kar je bil, kot že rečeno še eno propagandno trobilo (cenzura, zmerjanje z naciji, fašisti itd), pred kakšnim desetletjem in več je to bil odličen forum... Razloge za to, da to ni več stari dober slotech, ne vidim le v upadu kvalitete uporabnikov, temveč tudi v politiki adminov.

Miki N ::

Slotech je dosegel zenit za časa Anonimnega Eksperimenta.

mojsterleo ::

S forumom sem zadovoljen. Pravzaprav sem prijetno presenečen, da je 'preživel' v novo desetletje. Hvala seveda vsem: upravniku, adminom in uporabnikom.
Dandanes ko je toliko oblik instantne komunikacije, forumi nekako niso več to kar so bili. Na nek način en plac za bolj ekspresivno in kulturno izražanje mnenj brez enovrstičnic.
Je pa res da bi lahko forum malo tematsko optimizirali. Nekatere podskupine so praktično mrtve... zato je v loži znatno preveč objav novih tem.

xseki ::

Osebno mi je to najboljši forum pri nas. Še posebej rad preberem novice na prvi strani.

tomlin ::

Pohvalno je, da je stran brez reklam. občasno se mi pokažejo na desni strani.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

zobnik ::

slo-tech je nastal še pred twiterjem, FB...predlagam da se preseliš na FB, in včlaniš v skupine take in drugačne, potem lahko nadziraš objave drugih, blokiraš uporabnike itd Če te tam kdo žal, mu pošlješ prvo sporočilo pol ga pa blokiraš za sporočila bo pa vseeno sporočilo prebral...sam odg. ne bo mogu več....ahahaha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

tomlin ::

Ja na prijazen način, ne pa kot mrhovinarji napadejo z vsemi žaljivkami in grdimi besedami....zakaj taki z žaljivkami ne pustijo druge na mir, vidte spet smo tam.....naj take žaljvike svoje ženski govorijo, če jo še majo. Druge pa naj pustijo na mir.

Če je si to ti napisal, se tega drži in pusti pri miru!

Ja na prijazen način, ne pa kot mrhovinarji napadejo z vsemi žaljivkami in grdimi besedami....zakaj taki z žaljivkami ne pustijo druge na mir, vidte spet smo tam.....naj take žaljvike svoje ženski govorijo, če jo še majo. Druge pa naj pustijo na mir.


Če si to ti napisal se tega drži in pusti druge pri miru.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

jeremenen ::

Težko je sledit debatam ker zgleda vse kot gostilniška debata - vse povprek. Nek format foruma podoben Redditu, kjer se da debati sledit po vejah, bi prišel prav.

Lowink ::

Non Entity k vržeš pikado na 3x20 po 15 letih in zdaneš 2x bull. Also NON iq šorebe naj zdušijo kar zadušit se da, bomo preplaval 81 reko agin. no kuku ne gre

janezvalva° ::

meni se tudi zdi super ta forum. opažam pa, mogoče ni nujno povezano s forumom, da so ljudje izgubili smisel za humor.

dexterboy ::

xseki je izjavil:

Osebno mi je to najboljši forum pri nas. Še posebej rad preberem novice na prvi strani.

Da ne boš tega vzel osebno, ampak si me asociral na fuzbalerja, ki je izjavil nekaj v stilu:
"" Ponosen sem na svoje starše, še posebej očeta in mamo. ""
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

On topic;
ST je na sceni že toliko časa, da ne sme potoniti "v pozabo" ali pa da bi se preselil na druge platforma. Ne posiljuje s politiko, novice včasih še pogrešam, Matej bi rabil fizični spomenik za svoje delo (upam, da se ga bo predsednik države kdaj spomnil), določeni člani foruma imamo že "inventarne številke" (ja, eni se dobimo celo v živo) in še vedno lahko prideš do uporabnih informacij in rešitev za domače naloge. Se strinjam, mogoče potrebuje "rahlo osvežitev", ampak NIČ radikalnega... tako, nekaj v stilu ščepec soli, ne žlica vegete 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

karafeka ::

Vsebinsko je skozi leta postal netehnični forum. Si včasih dobil tu veliko več koristnih informacij.Sedaj pa prednačijo politične teme.
Je pa uporabniška izkušnja na telefonih porazna. Men prst stran pade od skrolanja, še posebej v daljših temah. Pa tudi iskalnik najde manj kot pa google.
Sem že dal predloge kaj izboljšat, pa ni bilo niti odgovora.
Zelo pozitivna stvar je hitrost in preprostost oz. enostavnost foruma.
Moderatorji so pa tudi zgodba zase in sledijo družbenim normativom (ali pa so prisiljeni).

feryz ::

Dokler bomo lahko tukaj trolali in si dali duška, bo živ.
Če bi/bo šel nazaj na pretežno tehnični forum, crkne naslednji dan.
Spraševati za nasvete na forumu in čakati odgovore, je danes totalna izguba časa. Razen če so izrazito lokalni problemi.

Miki N ::

Mene pomirja , da je mtosev s forumom zadovoljen. To odobravam. Vse je ok.

hojnikb ::

Miki N je izjavil:

Mene pomirja , da je mtosev s forumom zadovoljen. To odobravam. Vse je ok.

Ga ne zanima.
#brezpodpisa

Miki N ::

Ne ne - saj zdaj vidim zgoraj, da je že rekel, da se mu zdi v redu zadeva. Je kul.

mojsterleo ::

mtosev je izjavil:

Forum je v redu. Troll in nesramneži kvarijo kvaliteto foruma.
Očitno ne veš kaj so pravi troli in nesramneži. Včasih je imel slo tech greznico. Tisto je pa bilo ;((. Ni čudno da so ukinili.

juroz ::

forum povečini levih radikalcev.
je pa malo bolje odkar je kolovodja izginil.

Meiniken ::

Je kar znosen dokler se ne logirajo tisti ta dežurni sralci.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

SmeskoSnezak ::

Men pa se zdi da tehnicnih, znanstvenih debat zmankuje, kot tehnicnega folka... LP, Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

mtosev ::

mojsterleo je izjavil:

mtosev je izjavil:

Forum je v redu. Troll in nesramneži kvarijo kvaliteto foruma.
Očitno ne veš kaj so pravi troli in nesramneži. Včasih je imel slo tech greznico. Tisto je pa bilo ;((. Ni čudno da so ukinili.

Misliš na anonimni eksperiment? :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tomlin ::

Tega je tu preveč;(

Al prav se piše kaša ali kasha,
se šola novočŕkarjov srdita
z ljudmi prepira starega kopita;
kdo njih pa pravo trdi, to se praša.
Po pameti je taka sodba naša:
ak je od kasha kaša boljga žita,
in boljš' obdelana, in bolj polita,
naj se ne piše kasha, ampak kaša.

Ak pa po črki boljši jed ne bóde,
in zavolj črke ne trpi nič škode,
obhaja taka misel nas Slovence,

de pravdajo se ti možje znabiti,
za kar so se nekdanji Abderiti
v sloveči pravdi od oslóve sence.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

ahac ::

Moderatorji tukaj premalo brišejo!
Na Slo-Tech discordu smo bolj strogi! ;)
https://discord.gg/ppCtzMW
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Bellzmet ::

Kdaj pa je bil forum ustanovljen?

acookook ::

Bellzmet je izjavil:

Kdaj pa je bil forum ustanovljen?

2000-2002
.

mtosev ::

Prvi posti in uporabniki segajo v leto 2000.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tomlin ::

Bellzmet je izjavil:

Kdaj pa je bil forum ustanovljen?

Slo-Tech.com is a web portal that focuses on covering topics related to information technologies (IT). Set up in 1999, it has since become the most visited Slovene website concerned with IT with more than 37,000 visitors daily. The portal predominantly deals with computer software and hardware, telecommunications, computer security, open code, the information society, and the legislation concerning these fields, including copyright.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

klemenSLO ::

Če bi vsak globoko vdihnil in izdihnil preden ubesedi svoje misli bi lahko precej dvignili nivo razprave.
To je splošen problem formumov ker najlažje je odpreti novga uporabnika, lajati dalje in misliti da si car.

Prepričan sem, da če bi se pogovarjali v živo bi bil pogovor na veliko bolj primernem nivoju.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

tomlin ::

Tole je že zdavnaj pase. Prevladujejo "svaštarnica teme"

Slo-Tech.com is a web portal that focuses on covering topics related to information technologies (IT). Set up in 1999, it has since become the most visited Slovene website concerned with IT with more than 37,000 visitors daily. The portal predominantly deals with computer software and hardware, telecommunications, computer security, open code, the information society, and the legislation concerning these fields, including copyright.

https://www.culture.si/en/Slo-Tech.com
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

tomlin ::

Kolikor se spominjam je bil ta portal ustanovljen z namenom, da se približa računalništvo in IT tehnologijo množicam. Zdaj se pa od tega koncepta oddaljuje in postaja slotech+
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Edino kar je res tehničnega tu so prispevki Mateja Huša :-(
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

PacificBlue ::

Ja, nč bomo pa financirali pisanje člankov..slotech premium 5 evrov na mesec;)

PeterZ ::

Za Slovenijo še kar okej. Korak boljši od Med.Over.Net, a slabši od nekaterih avtomobilističnih forumov, če primerjamo v tehničnih vodah.
Zob časa ga je pošteno načel. Manjkajo povsem osnovne funkcije, zato toliko neopredeljenega gnoja. Posledično se veliko procesorske moči možganov porabi za ločevanje med dobro vsebino in bedarijami glasnih in neotesanih 5%. Pa nekaj UI bugov je že vsaj 15 let prisotnih.
Lahko spravimo v isti koš še avto.net in bolho. Ni prave konkurence zato ni motivacije za premaknt rit. Mogoče malce ne-fer do avto.net-a, kjer so nardil nekaj korakov naprej skoz leta. Bolha nazadovala, ST pa stagnira. Če furaš reklame te zanimajo samo kliki in obiski, ne kvaliteta.

nejc_nejc ::

Po moje mal razparcelizirat Ložo.
Da ne bo zajadral v vode kot Pod svojo streho, ki je postal obupen. Mnogi smo pribežali sem.

To, da se pa malo "prepucavamo' je pa čisto vredu.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

IL_DIAVOLO ::

Slotech je neprimerno bolj prijeten za brat kot v kao najboljsih casih. Vsak najde kaksno temo, ki mu ustreza, tudi taksno ki je odprta vec let.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

velikBrokoli ::

nejc_nejc je izjavil:

Po moje mal razparcelizirat Ložo.
Da ne bo zajadral v vode kot Pod svojo streho, ki je postal obupen. Mnogi smo pribežali sem.

To, da se pa malo "prepucavamo' je pa čisto vredu.:)


Pod svojo streho je zelo uporaben forum, ampak tehnološko gledano totalno shit. Na telefonu je bilo prakticno nemogoce karkoli prebrati ali bog ne daj, komentirati.. tudi preko desktopa je bila vedno pocasna stran, emailov o novih sporocilih nikoli nisem dobil itd. Alternativa je sedaj samo se facebook grupa za gradbnjo, ampak facebook je izjemno zanic alternativa forumom, ni dovolj pregledno in tezko kaj najdes. + ogromno spama in nepotrebnih komentarjev

Slotech ni ravno najbolj mobile friendly forum (UX za odgovore oz. vnosno polje bi se lahko izboljsalo), ampak deluje hitro in brezhibno.

sbawe64 ::

Bellzmet je izjavil:

Kdaj pa je bil forum ustanovljen?

https://slo-tech.com/profili/1
2020 is new 1984
Corona World order

solatko ::

Sicer pa oblikovno najboljši forum, saj se posti nadaljujejo drug za drugim, samo uporabniki bi lahko malo manj citirali, nekateri prav obožujejo citiranje celih strani, za dvo ali tri besedni odgovor. Saj tisti, kateremu odgovarjamo, po navadi ve, kaj je napisal, drugi pa grejo lahko nazaj in še enkrat preberejo napisano.
Moderatorji bi morali bit malo bolj objektivni pri nazivih in včasih podelit kakšnega tudi množici nekulturnih razpravljalcev, katerih nihče ne prijavi, ker nekateri ne letimo za vsako zmerjanje ali nesramnost na pritožbe.

velikBrokol - A mora res vse bit za telefon, saj imaš gor vse socialne medije, banko,.... forum je pa fajn, če je še naračunalniku uporaben.
Delo krepa človeka

link_up ::

st se je pac prijel...je pa imel na zacetku konkurenco...sploh za wireless tehnologije...zdaj je vse down under. ST mora zrihtati kyc pa folk ne bo vec bedarij pisal...vkljucno z mano. :)
In and Out

Furbo ::

tomlin je izjavil:

Kolikor se spominjam je bil ta portal ustanovljen z namenom, da se približa računalništvo in IT tehnologijo množicam. Zdaj se pa od tega koncepta oddaljuje in postaja slotech+

Ker ima dandanes že vsakdo zmogljiv računalnik v žepu. Koliko bližje naj pa IT še pride?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debata o slo-tech. Do kdaj še? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11512401 (6580) Nedasemiveč

Predlog: oddelek za sproščen in nemoderiran chat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
747293 (6200) hojnikb

Konec Slo-Techa in kje bi "hengali" potem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10110212 (6965) BigWhale

Več podobnih tem