» »

Omejene hitrosi na Telemach Rune omrežju

Omejene hitrosi na Telemach Rune omrežju

Krok08 ::

Prej kratkim je Rune pri nas zaključil z deli in smo se priklopili na njihovo optiko. Ker nisem edini doma, smo pač ostali na Telemachu, samo da smo prešli iz bakra na optiko.
Opažam pa sedaj, da je internetna hitrost za določene aplikacije/storitve omejena. Imamo EON premium, na katerem naj bi bile hitrosti do 1Gbps, ko testiram na Speedtest.net pa dosegam približno 900/150 Mbps.
Težava se pa pojavi, ko želim prenašati karkoli v browserju, v Steamu, Microsoft Stor-u ali pa Windows update-i, mi enostavno ne download-a z več kot 50Mbps.
Če pa vklopim torrent pa prenaša brez omejitev, vse do moje zmogljivosti (v kolikor je dovolj seedov). Prav tako, ko začnem prenašat preko Stema, ali windows update, mi začne bufferat TV na EON box-ih, prav tako mi začne štekati Youtube če gledam med prenosom.
Je že kdo imel takšen primer, kako ga rešiti? S klicem na Telemach si s njihovim 1s level supportom, ne morem veliko pomagati.

link_up ::

kdo pa pravi, da ti mora ponudnik(ne isp) zafilat celotno pasovno sirino?
In and Out

Lonsarg ::

Ce na speedtest dela potem linija dela.

Ce pa ima Steam ali kdorkoli nizjo omejitev od tvoje linije se pa obrni na Steam ;)

Ce pride do trokiranja brez da zafila linijo je omejitev v tvojih lokalnih napravah da ne zmorejo. Ponavadi je kriv ruter, za hude prenose ruterji ki pridejo zastonj zraven ponavadi niso, ceprav to da bi trokiralo ze zgolj zaradi uporabe Steam vseeno prvic slisim, ponavadi trokira ce ful konekcij kak torrent klient naredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

xseki ::

Kakšna pa je tvoja mrežna oprema? Imaše vmes kak switch, svoj router?

Krok08 je izjavil:

Težava se pa pojavi, ko želim prenašati karkoli v browserju, v Steamu, Microsoft Stor-u ali pa Windows update-i, mi enostavno ne download-a z več kot 50Mbps.

Jaz imam tudi Rune ampak preko T2 in še takšne težave nisem imel. Vedno vse prenaša z polno hitrostjo.

Krok08 ::

Ponudnik mi je dal modem/router Innbox V60U, sem priklopljen direkt na modem preko kabla.
Zanimivo je da torrent zafila linjo na polno, druge aplikacije pa ne. Prej na bakru sem preko Steam-a lahko veliko več zafilu linjo, prav tako z drugimi aplikacijami.

Daniel ::

Verjetno ti Innbox počepne, ko obremeniš linijo. Za take zadeve se modem da v bridge in uporabi lasten zmogljivejši router.

Maotad ::

Krok08 je izjavil:

Prej kratkim je Rune pri nas zaključil z deli in smo se priklopili na njihovo optiko. Ker nisem edini doma, smo pač ostali na Telemachu

Ste bili prej na Telemach kablu? Ker meni pišejo iz Telemacha, da kjer imajo svoje omrežje sploh ne ponujajo priklopa preko tujega omrežja (rune)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1139227756 (393) markasaso12
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4359 360 361 362 )

Oddelek: Omrežja in internet
180662701036 (2715) Yossarian
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11948343 (18583) solatko
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
296149 (4111) starfotr
»

Utorrent prepočasen download (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
509003 (7924) MrStein

Več podobnih tem