» »

Stroški stanovanja

Stroški stanovanja

«
1
2

dellovka ::

Zdravo. Predvidevam, da vas je tu več lastnikov stanovanj :D Zanima me, ali je prednost stanovanja to, da se ogreva na toplarno? Kakšni so vaši stroški ogrevanja? Koliko je "normalno", da stane upravnik (se to določa glede na kvadraturo stanovanja?) oz. kaj vse je všteto v upravnika pri vas?

Likalnik ::

ponavadi so stroški stanovanja višji kot stroški hiše...če greš delati izračun kakšni so stroški glede na kvadratne metre. Je pa odvisno to od večih faktorjev...na kaj se ogreva, kakšna je izolacija oziroma kakšne izgube ima sam objekt...

Glede upravnika je pa tako...pri nas pride mesečni strošek od 60-80EUR za garsonjero...+ 9EUR rezervni sklad.
v ta strošek je všteta komunala, odvoz smeti, elektrika v skupnih prostorih (garaža, klet), pregled dvigal, kakšna manjša popravila (žarnica, vtičnice itd), čiščenje skupnih prostorov in redno vzdrževanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

starfotr ::

Stroški stanovanja so nižji od stroška hiše. Ne nabijaj o zadevah o katerih nimaš pojma.

feryz ::

V hiši si lahko sam pomagaš, v stanovanju težko. Čeprav se kje tudi to da.
Mi imamo v hiši strošek ogrevanja, kuhanja, razsvetljave bla bla, 15 evrov, rezervni sklad je nič evrov, stroški upravnika so nič evrov, stroški komunale 52 evrov.
Kar je obveznega.
Aja, uporabne površine je nekaj okrog 180 m2, vse skupaj pa še mnogo več.
Mislim da je to v bloku totalni no go.

Mato989 ::

Eni zamenjujejo mesečne stroške z realnimi overall stroški.

Da dobimo REALNO primerjavo, moramo pogledat koliko so stroški v hiši ko menjaš fasado in streho, po osebi/družini vs koliko v bloku po stanovanju

Prednost bajte je zagotovo sledeče:

1. začneš ogrevati ko ti hočeš, v bloku je po pravilniku in če nič ne kuriš ti nabijejo po m2 kar je itak nateg prve klase.
2. v bajti ni nekih upraviteljev, ni nekih skupnih prostorov ipd..

Slabost bajte je pa zagotovo ta, da ko se karkoli porpavlja, investira, menjuje je strošek praviloma VEČJI kot v bloku... recimo za streho je bil strošek 2k, če v bajti menjaš streho bo strošek zagotovo dooosti višji kot 2k... enako za fasado, delež za stanovanje kjer sem jaz kupil je bil 1.700 EUR... koliko bo ko boš celo bajto izoliral pa zračunajte... zagotovo več kot 2k... in če to prerazporediš na 20 let ali 30... prideš na tam tam... da ni neke razlike.

Kot pravim največji problem v bloku so stroški ogrevanja, in vode tam kjer imajo vodo po prijavljeni osebi ne pa individualnega števca (kar je večina)

- Te cel mesec decembra ni v bloku boš vseeno plačal po kvadraturi ogrevanje in vodo po prijavljenih osebah čeprav ne boš deci stočil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Likalnik ::

starfotr je izjavil:

Stroški stanovanja so nižji od stroška hiše. Ne nabijaj o zadevah o katerih nimaš pojma.


Glej, ne mislim se spet s teboj pregovarjati in nekaj diskutirati....sem lastnik tako hiše in stanovanja v bloku in verjemi, da vem kaj govorim....imam preračunane stroške tako v hiši kot v stanovanju.

kot sem ti napisal, v bloku plačaš 80EUR (v našem pač) samo za upravnika, kje so šele ostali stroški, ogrevanje, topla voda, elektrika v stanovanju.

ti pa, če si že celo življenje pri mamici in ne veš kaj stroški sploh so...ti pa jaz nisem kriv

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

dellovka ::

No, bolj kot ne, so me zanimali zgolj jasni odgovori, torej koliko plačujete v bloku, ne v hiši...

Likalnik ::

Mato989 je izjavil:

Eni zamenjujejo mesečne stroške z realnimi overall stroški.

Da dobimo REALNO primerjavo, moramo pogledat koliko so stroški v hiši ko menjaš fasado in streho, po osebi/družini vs koliko v bloku po stanovanju

Prednost bajte je zagotovo sledeče:

1. začneš ogrevati ko ti hočeš, v bloku je po pravilniku in če nič ne kuriš ti nabijejo po m2 kar je itak nateg prve klase.
2. v bajti ni nekih upraviteljev, ni nekih skupnih prostorov ipd..

Slabost bajte je pa zagotovo ta, da ko se karkoli porpavlja, investira, menjuje je strošek praviloma VEČJI kot v bloku... recimo za streho je bil strošek 2k, če v bajti menjaš streho bo strošek zagotovo dooosti višji kot 2k... enako za fasado, delež za stanovanje kjer sem jaz kupil je bil 1.700 EUR... koliko bo ko boš celo bajto izoliral pa zračunajte... zagotovo več kot 2k... in če to prerazporediš na 20 let ali 30... prideš na tam tam... da ni neke razlike.

Kot pravim največji problem v bloku so stroški ogrevanja, in vode tam kjer imajo vodo po prijavljeni osebi ne pa individualnega števca (kar je večina)

- Te cel mesec decembra ni v bloku boš vseeno plačal po kvadraturi ogrevanje in vodo po prijavljenih osebah čeprav ne boš deci stočil...


govorim samo o rednih mesečnih stroških in ne o stroških vzdrževanja (okna, fasada, streha) to se itak dela enkrat na 30 ali več let....

dellovka je izjavil:

No, bolj kot ne, so me zanimali zgolj jasni odgovori, torej koliko plačujete v bloku, ne v hiši...


cca 150€ brez ogrevanja in brez TV naročnine

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

kixs ::

Ko sem bil se lastik stanovanja (2012-18), je bila najvecja tezava se dogovorit o investicijah. Upravnik bi menjal kurilnico na olje s sekanci in se pol vasi zraven :lol: Sem bil pa pristas, da se cimprej da izolacija. V 6-ih letih kar sem bil v bloku se nismo mogli zmenit. Na najvecja stanovanja prisel strosek cca 2000€, za najmanjsa 350€. In ravno pri teh se je vedno zataknilo. Faking 350€ ne more placat... naj si sposodi, vzame kredit, karkoli... ampak ona nima.

Za ogrevanje cca 70m2 smo na sezono dali cca 450€. Pokuril zraven en kubik drv za kamin. Temperatura v spalnici 19-20stC - radiator odprt do konca. V dnevni in jedilnici tudi do 24stC - pac kamin. Zdaj v hisi, ogrevanih 200m2 (toplotna crpalka in nova fasada), lansko leto 350€ (ogrevano na 22-23stC) - drv za kamin porabim eno sajtrgo. Ostali stroski so bili obracunani po osebah in je prisla recimo komunala (voda, odvoz smeti) cca 72€. Zdaj cca 46€. Poraba elektrike je vec ali manj enaka.

Mato989 ::

kot sem ti napisal, v bloku plačaš 80EUR (v našem pač) samo za upravnika, kje so šele ostali stroški, ogrevanje, topla voda, elektrika v stanovanju.


Daj ne nabijaj, kje palčaš 80 samo za upravnika.... noben upravnik ne vzame toliko za svoje delovanje... če pa misliš da je not odvoz smeti, voda, skupni prostori elektrika, ogrevanje itd... potem pa ja... ampak to ni strošek upravnika ampak strošek ki jih upravnik za tebe plačuje in rihta, njegov del je verjetno tam 5-8 EUR...




Ti bom jaz povedal:

Ptuj
2 sobno stanovanje 61m2

Elektrika: 58EUR (delam od doma 4/5 dni v tednu 2 PCja on 8ur+
Ogrevanje: (Poleti april/maj - Oktober) 25EUR (Pozimi oktober/november - april/maj) 62-75EUR
Internet: Telekom optika 52EUR
Upravitelj: (Smeti, voda ipd...) 45-60 EUR (odvisno ali so kake zadeve menjane ali dodatno zavarovanje bloka ipd...)
Rezervni sklad: 15,xx EUR

Skupaj: 58 EUR + 25EUR/65EUR (povprečja) + 52EUR + 52 EUR (povprečje upravitelj) + 16EUR (rezervni zaokrožen navzgor) == 243 EUR cca pozimi (rečva 250) in poleti cca 40 EUR manj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Likalnik je izjavil:

starfotr je izjavil:

Stroški stanovanja so nižji od stroška hiše. Ne nabijaj o zadevah o katerih nimaš pojma.


Glej, ne mislim se spet s teboj pregovarjati in nekaj diskutirati....sem lastnik tako hiše in stanovanja v bloku in verjemi, da vem kaj govorim....imam preračunane stroške tako v hiši kot v stanovanju.

kot sem ti napisal, v bloku plačaš 80EUR (v našem pač) samo za upravnika, kje so šele ostali stroški, ogrevanje, topla voda, elektrika v stanovanju.

ti pa, če si že celo življenje pri mamici in ne veš kaj stroški sploh so...ti pa jaz nisem kriv


Pozabil si računati svoj čas, ki ga nameniš za vzdrževanje hiše in storitve, ki jih v bloku plačuješ.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

govorim samo o rednih mesečnih stroških in ne o stroških vzdrževanja (okna, fasada, streha) to se itak dela enkrat na 30 ali več let....


Samo ravno ti izredni stroški na bajti ko jih preračunaš na 15,20,25 let so tisti ki dvignejo stroške na raven bloka...

To ni zanemarljivo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Res je, ampak pozabljaš še nekaj. Nabavno vrednost stanovanja in hiše.
Pri stanovanju je mnogo večja, zato lahko pri 100 m2 že dobiš marsikatero popravilo ali prenovo noter. Čez xxx let.

Ok, v Ptuju in Zgornji Kungoti je rezerve na ta rovaš manj, bolj se bližaš centru, večja je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

johnnyyy ::

starfotr je izjavil:

Stroški stanovanja so nižji od stroška hiše. Ne nabijaj o zadevah o katerih nimaš pojma.

To je čisto odvisno. V stanovanju gredno določene stvari na enoto, druge na kvadraturo, tretje pa na št. ljudi. Če si sam v neki garsonjeri, potem boš res imel nizke stroške. Kakor imaš večje stanovanje in družino, pa se zadeve lahko obrnejo. Recimo jaz plačujem vsak mesec 100€ stroškov, ki jih v hiši sploh ni (rezervni sklad, upravnik, skupna poraba elektrike, čiščenje skupnih prostorov, hišniška dela, očitavanje števcev - toplota, voda, vzdrževanje dvigala, vzdrževanje toplotne podpostaje, zavarovanje etažne lastnine itd.). Občasno pridejo še dodatne zadeve - menjava ključavnic, menjava delilnikov toplote, menjava vodomerjev itd.

misek ::

Mato989 je izjavil:

Daj ne nabijaj, kje palčaš 80 samo za upravnika.... noben upravnik ne vzame toliko za svoje delovanje...
Verjetno je to na leto.
Poleg tega ni nobene potrebe po nekem hudem vznemirjanju.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Res je, ampak pozabljaš še nekaj. Nabavno vrednost stanovanja in hiše.
Pri stanovanju je mnogo večja, zato lahko pri 100 m2 že dobiš marsikatero popravilo ali prenovo noter. Čez xxx let.

Ok, v Ptuju in Zgornji Kungoti je rezerve na ta rovaš manj, bolj se bližaš centru, večja je.



Ja nabavna fleta je višja od bajte ČE gledamo m2 vs m2, ampak običajno je tako da folk pri bajtah gre no brain v nakupe bajt ki presegajo normalno zadovoljivo kvadraturo.... par ne potrebuje 180m2 bajte... je čisto dovolj 61m2 bloka... in ko primerjaš 61m2 in bajto v istem kraju je običajno tako da bajta stane več...

johnnyyy je izjavil:

starfotr je izjavil:

Stroški stanovanja so nižji od stroška hiše. Ne nabijaj o zadevah o katerih nimaš pojma.

To je čisto odvisno. V stanovanju gredno določene stvari na enoto, druge na kvadraturo, tretje pa na št. ljudi. Če si sam v neki garsonjeri, potem boš res imel nizke stroške. Kakor imaš večje stanovanje in družino, pa se zadeve lahko obrnejo. Recimo jaz plačujem vsak mesec 100€ stroškov, ki jih v hiši sploh ni (rezervni sklad, upravnik, skupna poraba elektrike, čiščenje skupnih prostorov, hišniška dela, očitavanje števcev - toplota, voda, vzdrževanje dvigala, vzdrževanje toplotne podpostaje, zavarovanje etažne lastnine itd.). Občasno pridejo še dodatne zadeve - menjava ključavnic, menjava delilnikov toplote, menjava vodomerjev itd.



Pa si zračunal koliko časa porabiš da sam urejaš okolico pri povprečni bajti? Pa za vse ostalo kar si naštel?

misek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Daj ne nabijaj, kje palčaš 80 samo za upravnika.... noben upravnik ne vzame toliko za svoje delovanje...
Verjetno je to na leto.
Poleg tega ni nobene potrebe po nekem hudem vznemirjanju.


Ko se pogovarja o stroških je normalno da pišemo na mesečnem nivoju, letni je dokaj neumen...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Likalnik ::

Mato989 je izjavil:

kot sem ti napisal, v bloku plačaš 80EUR (v našem pač) samo za upravnika, kje so šele ostali stroški, ogrevanje, topla voda, elektrika v stanovanju.


Daj ne nabijaj, kje palčaš 80 samo za upravnika.... noben upravnik ne vzame toliko za svoje delovanje... če pa misliš da je not odvoz smeti, voda, skupni prostori elektrika, ogrevanje itd... potem pa ja... ampak to ni strošek upravnika ampak strošek ki jih upravnik za tebe plačuje in rihta, njegov del je verjetno tam 5-8 EUR...




Ti bom jaz povedal:

Ptuj
2 sobno stanovanje 61m2

Elektrika: 58EUR (delam od doma 4/5 dni v tednu 2 PCja on 8ur+
Ogrevanje: (Poleti april/maj - Oktober) 25EUR (Pozimi oktober/november - april/maj) 62-75EUR
Internet: Telekom optika 52EUR
Upravitelj: (Smeti, voda ipd...) 45-60 EUR (odvisno ali so kake zadeve menjane ali dodatno zavarovanje bloka ipd...)
Rezervni sklad: 15,xx EUR

Skupaj: 58 EUR + 25EUR/65EUR (povprečja) + 52EUR + 52 EUR (povprečje upravitelj) + 16EUR (rezervni zaokrožen navzgor) == 243 EUR cca pozimi (rečva 250) in poleti cca 40 EUR manj...


preberi kaj sem napisal in potem komentiraj....kaj vse nam računa upravnik...vse sem napisal in ko rečem upravnik mislim vse razen ogrevanja....kaj pa drugega naj bi upravnik računal? svojo prisotnost al kaj?

in kaj sem jaz glede cene narobe napisal? napisal sem 150EUR + ogrevanje in TV...si pa na 250EUR.

in ja to je veliko za tvojih 60kvadratov....jaz imam v hiši 160kvadratov pa me pride mesečno ravno toliko oziroma še manj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

starfotr ::

Kaj si lahko sam pomagaš?

Mato989 ::

in ja to je veliko za tvojih 60kvadratov....jaz imam v hiši 160kvadratov pa me pride mesečno ravno toliko oziroma še manj


Seveda, samo zdaj pa ti zračunaj čas ki ga porabiš za urejanje okolice, jaz pa plačam 2,86 EUR na mesec... pa vračunaj čas za vse kar postoriš okoli bajte (jaz 0) pa potem dajva še obračunat koliko tebep ride menjava vseh oken, fasade in bajte, in koliko mene... in na koncu boš ti za sicer 3x več kvadratov (skroaj) plačal verjetno cca 50% več...

Pa koliko si ti plačal za vso orodje, kosilnico itd... koliko pa jaz...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Likalnik ::

misek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Daj ne nabijaj, kje palčaš 80 samo za upravnika.... noben upravnik ne vzame toliko za svoje delovanje...
Verjetno je to na leto.
Poleg tega ni nobene potrebe po nekem hudem vznemirjanju.


je na mesečni ravni ampak kot sem napisal par postov nazaj...tu gre za praktično vse: pregled dvigal, čiščenje skupnih prostorov, hišniška dela, elektrika v skupnih prostorih + garaža + klet, smeti, voda, kanalščina itd...razen ogrevanja lastnega stanovanja ni notri in pa naročnine na TV ni notri.

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Pa si zračunal koliko časa porabiš da sam urejaš okolico pri povprečni bajti? Pa za vse ostalo kar si naštel?

Za večino stvari, ki sem jih naštel pri bajti ne porabiš nič, ker tega sploh nimaš. Kolko časa pa ti porabiš na bajti za servisiranje dvigala, pa za skupno elektriko? Čiščenje in ostalo vzdrževanje pa te pri stanovanju prav tako čaka kot pri hiši. Sicer je tega večinoma manj, saj so tudi kvadrature praviloma manjše.

predi ::

Oktobrske položnice, MB, 63 m2 (72 m2 na papirju), dve osebi v gospodinjstvu, izven kurilne sezone.

Rezervni sklad: 18€
Komunala, upravitelj, zavarovanje, izvajanje meritev, čiščenje, hišnik, ipd. (vse kar ima čez upravnik): 106€
Ogrevanje (plin): 85€
Elektrika: 44€

Prva postavka je fiksna, druga se v zadnjih mesecih običajno giblje med 90 - 100 €, tretja med 65 - 80 €, elektrika okoli 40€. Mislim, da smo med dražjimi (brez posebnega razloga).

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pa si zračunal koliko časa porabiš da sam urejaš okolico pri povprečni bajti? Pa za vse ostalo kar si naštel?

Za večino stvari, ki sem jih naštel pri bajti ne porabiš nič, ker tega sploh nimaš. Kolko časa pa ti porabiš na bajti za servisiranje dvigala, pa za skupno elektriko? Čiščenje in ostalo vzdrževanje pa te pri stanovanju prav tako čaka kot pri hiši. Sicer je tega večinoma manj, saj so tudi kvadrature praviloma manjše.


Koliko porabiš (tudi časa) za urejanje okolice, koliko te je stalo orodje, ker jaz porabim 2,86EUR na mesec...

Pač treba je znat zajeti vse stroške, tako časovne kot finančne, ko to spraviš na skupni imenovalec je praviloma tako da te bajta, suma sumarum stane več, je pa res da morda na kvadrat manj (oz. zelo verjetno manj)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

feryz ::

Ok, ok, tisti, ki ste primorani živeti v mravljiščih, se pač tolažite s tem, da je ceneje.
Čeprav niti to ni nujno res.

Mato989 ::

Ne, sploh ne, samo ali želimo tu realne primerjave ali neke popačene?

Jaz lahko jutri se preselim v prazno vikendico, samo nočem, ker bom tam mel 100x več dela kot v bloku...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Likalnik ::

predi je izjavil:

Oktobrske položnice, MB, 63 m2 (72 m2 na papirju), dve osebi v gospodinjstvu, izven kurilne sezone.

Rezervni sklad: 18€
Komunala, upravitelj, zavarovanje, izvajanje meritev, čiščenje, hišnik, ipd. (vse kar ima čez upravnik): 106€
Ogrevanje (plin): 85€
Elektrika: 44€

Prva postavka je fiksna, druga se v zadnjih mesecih običajno giblje med 90 - 100 €, tretja med 65 - 80 €, elektrika okoli 40€. Mislim, da smo med dražjimi (brez posebnega razloga).


imate kar drago....kot rečeno mesečni strošek stanovanj ni majhen v primerjavi s hišo.

nisem pa nikoli delal primerjave glede ostalih stvari okna, fasada, streha....pač ja verjamem, da je to v hiši dražje saj je tudi količinsko več.

Bi recimo moral vzeti eno obdobje...20 let....tu notri bi zajel vse mesečne stroške za stanovanje in vse mesečne stroške za hišo...bi pač dobil eno številko v korist hiše (hiša bi bila cenejša...kakšna bi bila razlika ne vem)

potem bi pa za to isto obdobje vzel še stroške obnove...strehe, fasade, okna, kopalnica, kurilna naprava itd) in bi zopet naredil izračun kateri bi bil najverjetneje v korist stanovanja (stanovanje bi bilo cenejše)

na koncu bi potem vse to skupaj primerjal in dobil razliko med stanovanje VS hiša.

Mato989 ::

Likalnik je izjavil:

predi je izjavil:

Oktobrske položnice, MB, 63 m2 (72 m2 na papirju), dve osebi v gospodinjstvu, izven kurilne sezone.

Rezervni sklad: 18EUR
Komunala, upravitelj, zavarovanje, izvajanje meritev, čiščenje, hišnik, ipd. (vse kar ima čez upravnik): 106EUR
Ogrevanje (plin): 85EUR
Elektrika: 44EUR

Prva postavka je fiksna, druga se v zadnjih mesecih običajno giblje med 90 - 100 EUR, tretja med 65 - 80 EUR, elektrika okoli 40EUR. Mislim, da smo med dražjimi (brez posebnega razloga).


imate kar drago....kot rečeno mesečni strošek stanovanj ni majhen v primerjavi s hišo.

nisem pa nikoli delal primerjave glede ostalih stvari okna, fasada, streha....pač ja verjamem, da je to v hiši dražje saj je tudi količinsko več.

Bi recimo moral vzeti eno obdobje...20 let....tu notri bi zajel vse mesečne stroške za stanovanje in vse mesečne stroške za hišo...bi pač dobil eno številko v korist hiše (hiša bi bila cenejša...kakšna bi bila razlika ne vem)

potem bi pa za to isto obdobje vzel še stroške obnove...strehe, fasade, okna, kopalnica, kurilna naprava itd) in bi zopet naredil izračun kateri bi bil najverjetneje v korist stanovanja (stanovanje bi bilo cenejše)

na koncu bi potem vse to skupaj primerjal in dobil razliko med stanovanje VS hiša.


Točno tako, in tu bi dobil potem pravo primerjavo... dodat bi v to primerjavo moral pa še svoj čas ukvarjanja z okolico(preračunanega na vsaj minimalno urno postavko tisto leto) ipd... ter ceno orodja v tem obdobju...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Likalnik ::

Mato989 je izjavil:

Likalnik je izjavil:

predi je izjavil:

Oktobrske položnice, MB, 63 m2 (72 m2 na papirju), dve osebi v gospodinjstvu, izven kurilne sezone.

Rezervni sklad: 18€
Komunala, upravitelj, zavarovanje, izvajanje meritev, čiščenje, hišnik, ipd. (vse kar ima čez upravnik): 106€
Ogrevanje (plin): 85€
Elektrika: 44€

Prva postavka je fiksna, druga se v zadnjih mesecih običajno giblje med 90 - 100 €, tretja med 65 - 80 €, elektrika okoli 40€. Mislim, da smo med dražjimi (brez posebnega razloga).


imate kar drago....kot rečeno mesečni strošek stanovanj ni majhen v primerjavi s hišo.

nisem pa nikoli delal primerjave glede ostalih stvari okna, fasada, streha....pač ja verjamem, da je to v hiši dražje saj je tudi količinsko več.

Bi recimo moral vzeti eno obdobje...20 let....tu notri bi zajel vse mesečne stroške za stanovanje in vse mesečne stroške za hišo...bi pač dobil eno številko v korist hiše (hiša bi bila cenejša...kakšna bi bila razlika ne vem)

potem bi pa za to isto obdobje vzel še stroške obnove...strehe, fasade, okna, kopalnica, kurilna naprava itd) in bi zopet naredil izračun kateri bi bil najverjetneje v korist stanovanja (stanovanje bi bilo cenejše)

na koncu bi potem vse to skupaj primerjal in dobil razliko med stanovanje VS hiša.


Točno tako, in tu bi dobil potem pravo primerjavo... dodat bi v to primerjavo moral pa še svoj čas ukvarjanja z okolico ipd... ter ceno orodja v tem obdobju...


glede urejanja okolice je pa tako...lahko si v stanovanju z vrtom in moraš prav tako kositi travo, rabiš kosilnico itd.
pri kidanju snega je enako...ponavadi stanovalci sami odkidajo svoj parking...se pravi rabi tudi stanovalec v bloku svojo lopato....ja spet je to odvisno...nekdo v devetem štuku pač nima vrta...samo določeni pa imajo in rabijo orodje.

lahko pa živiš v hiši katera stoji samo na 500kv zemlje...in imaš vso okolico v betonu za parking.

lahko je 100 in enih kombinacij...za primerjavo bi moral vzeti, dve saj približno podobni nepremičnini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

predi ::

Ne pozabit, da nateguni veliko raje targetirajo množice, kot posameznike. Močno dvomim, da je stanovanje cenejše od hiše, saj ne živimo v pravičnem svetu.

Mato989 ::

glede urejanja okolice je pa tako...lahko si v stanovanju z vrtom in moraš prav tako kositi travo, rabiš kosilnico itd.
pri kidanju snega je enako...ponavadi stanovalci sami odkidajo svoj parking...se pravi rabi tudi stanovalec v bloku svojo lopato....ja spet je to odvisno...nekdo v devetem štuku pač nima vrta...samo določeni pa imajo in rabijo orodje.

lahko pa živiš v hiši katera stoji samo na 500kv zemlje...in imaš vso okolico v betonu za parking.

lahko je 100 in enih kombinacij...za primerjavo bi moral vzeti, dve saj približno podobni nepremičnini.


Seveda si LAHKO, ampak bodiva realna...
- koliko hiš ne rabi kosilnice vs koliko blokov(stanovanj) rabi kosilnico?
- Lopato za kidanje imamo v bloku 1 skupno spodaj pri vratih... dejansko zadnje X let nisem kidal ker ni bilo snega
- Ostalo urejanje okolice je zajeto v 2,86EUR (košnja + obrezat 1 drevo na našem skupnem okolišu okrog bajte tisti par metrov na vsako stran

predi je izjavil:

Ne pozabit, da nateguni veliko raje targetirajo množice, kot posameznike. Močno dvomim, da je stanovanje cenejše od hiše, saj ne živimo v pravičnem svetu.


Povej to tistim ki so dobivali zadnja leta bolane predračune za neka gradbena dela ali asfaltiranje pri bajtah xD
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Likalnik ::

Mato989 je izjavil:

glede urejanja okolice je pa tako...lahko si v stanovanju z vrtom in moraš prav tako kositi travo, rabiš kosilnico itd.
pri kidanju snega je enako...ponavadi stanovalci sami odkidajo svoj parking...se pravi rabi tudi stanovalec v bloku svojo lopato....ja spet je to odvisno...nekdo v devetem štuku pač nima vrta...samo določeni pa imajo in rabijo orodje.

lahko pa živiš v hiši katera stoji samo na 500kv zemlje...in imaš vso okolico v betonu za parking.

lahko je 100 in enih kombinacij...za primerjavo bi moral vzeti, dve saj približno podobni nepremičnini.


Seveda si LAHKO, ampak bodiva realna...
- koliko hiš ne rabi kosilnice vs koliko blokov(stanovanj) rabi kosilnico?
- Lopato za kidanje imamo v bloku 1 skupno spodaj pri vratih... dejansko zadnje X let nisem kidal ker ni bilo snega
- Ostalo urejanje okolice je zajeto v 2,86EUR (košnja + obrezat 1 drevo na našem skupnem okolišu okrog bajte tisti par metrov na vsako stran

predi je izjavil:

Ne pozabit, da nateguni veliko raje targetirajo množice, kot posameznike. Močno dvomim, da je stanovanje cenejše od hiše, saj ne živimo v pravičnem svetu.


Povej to tistim ki so dobivali zadnja leta bolane predračune za neka gradbena dela ali asfaltiranje pri bajtah xD



ja se strinjam....dela je z bajto oziroma okolico je veliko več kot v stanovanju....recimo temu, da ti ta čas in "orodje" odtehta to, da imaš vrt na katerem imaš lahko piknike, bazen, letno kuhinjo in prostor za druženje....to nekaterim toliko pomeni, da so pripravljeni žrtvovati tisti svoj prosti čas za urejanje okolice in tistih nekaj 100€ za orodje.

zato pa smo si ljudje različni...tistim katerim to delo ni pogodu gredo pač v blok v deveti štuk brez balkona in vrta...vsakemu svoje

deco16 ::

Ne mato bi vse stlačil v bloke, ker to je edino pravično. Še dobro da nima otrok in mu blok ni premajhen, ampak bo že, z hišo je itak 100x več dela.

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Koliko porabiš (tudi časa) za urejanje okolice, koliko te je stalo orodje, ker jaz porabim 2,86EUR na mesec...

Pač treba je znat zajeti vse stroške, tako časovne kot finančne, ko to spraviš na skupni imenovalec je praviloma tako da te bajta, suma sumarum stane več, je pa res da morda na kvadrat manj (oz. zelo verjetno manj)

Težko rečem. Recimo v rodni grudi potrebujem precej časa da vse pokosim, delo vrtu, razna vzdrževanja itd. V bloku za te stvari časa ne izgubim, ga pa precej izgubim zaradi nabav (ker nimam prostora da bi si naredil večje zaloge), za iskanje parkirnega mesta in še če grem iz bloka potrebujem par minut (čakanje dvigala).

In po drugi strani je res, da v bloku ne potrebujem toliko orodja, a pri hiši se mi preko vrta in sadovnjaka zadeve povrnejo.

Zato sem rekel, da je odvisno. Če si sam, potem se ti bolj splača blok, če pa imaš familijo in jih je več, pa lahko tudi otroci pokosijo travo in počistijo hodink, s ti tem ne izgubiš veliko časa ali denarja.

Mato989 ::

ja se strinjam....dela je z bajto oziroma okolico je veliko več kot v stanovanju....recimo temu, da ti ta čas in "orodje" odtehta to, da imaš vrt na katerem imaš lahko piknike, bazen, letno kuhinjo in prostor za druženje....to nekaterim toliko pomeni, da so pripravljeni žrtvovati tisti svoj prosti čas za urejanje okolice in tistih nekaj 100EUR za orodje.


Ja saj to se jaz povsem strinjam, lahko ti to odtehta 2x ali 10x, ampak še vedno morava to zavest kot strošek takšen in drugačen (finančni in časovni) Ni seveda nič narobe s tem samo za realen prikaz je potrebno to vzeti v zakup.

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Koliko porabiš (tudi časa) za urejanje okolice, koliko te je stalo orodje, ker jaz porabim 2,86EUR na mesec...

Pač treba je znat zajeti vse stroške, tako časovne kot finančne, ko to spraviš na skupni imenovalec je praviloma tako da te bajta, suma sumarum stane več, je pa res da morda na kvadrat manj (oz. zelo verjetno manj)

Težko rečem. Recimo v rodni grudi potrebujem precej časa da vse pokosim, delo vrtu, razna vzdrževanja itd. V bloku za te stvari časa ne izgubim, ga pa precej izgubim zaradi nabav (ker nimam prostora da bi si naredil večje zaloge), za iskanje parkirnega mesta in še če grem iz bloka potrebujem par minut (čakanje dvigala).

In po drugi strani je res, da v bloku ne potrebujem toliko orodja, a pri hiši se mi preko vrta in sadovnjaka zadeve povrnejo.

Zato sem rekel, da je odvisno. Če si sam, potem se ti bolj splača blok, če pa imaš familijo in jih je več, pa lahko tudi otroci pokosijo travo in počistijo hodink, s ti tem ne izgubiš veliko časa ali denarja.



Ja dobro če vštejemo "suženjsko" zastojn delovno silo tretjega (otroci) potem je to drugače... pol bi lahko enako rekli za blok, lahko froc gre po robo v trgovino, mene je foter po čike pošiljal pri 10tih al nekaj takega dol v trgovino... samo to ni potem realna primerjava kajne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Likalnik ::

dellovka je izjavil:

Zdravo. Predvidevam, da vas je tu več lastnikov stanovanj :D Zanima me, ali je prednost stanovanja to, da se ogreva na toplarno? Kakšni so vaši stroški ogrevanja? Koliko je "normalno", da stane upravnik (se to določa glede na kvadraturo stanovanja?) oz. kaj vse je všteto v upravnika pri vas?


uglavnem, si dobila odgovor v tej burni debati.

stroški v stanovanju z upravnikom so nekje od 150€ do 250€...odvisno od letnega časa itd

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Ja dobro če vštejemo "suženjsko" zastojn delovno silo tretjega (otroci) potem je to drugače... pol bi lahko enako rekli za blok, lahko froc gre po robo v trgovino, mene je foter po čike pošiljal pri 10tih al nekaj takega dol v trgovino... samo to ni potem realna primerjava kajne...

Ta suženjska delovna sila ni ravno zastonj, saj otroci kar nekaj pojedo, pa še več prostora rabiš. Zato je bistvo v tem, da se naučijo prispevati k družbi/družini s takšnimi in drugačnimi deli. In vrt, pospravljanje, košnja trave so zelo doberi primeri. Ker v trgovino ga ne moreš poslat, da kupi mesečno "fasngo", ker jo bo težko prinesel.

Jaz verjamem, da si ti doma provider, ki dela vse, medtem ko žena leži na kavču in čaka kdaj bo trava pokošena, paradajz posajen in kosilo na mizi. A pri meni mora tudi žena nekaj prispevati k skupnemu dobru, pa ne zato da bi bila moja "sužnja" ampak, da je delo razporejeno.

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja dobro če vštejemo "suženjsko" zastojn delovno silo tretjega (otroci) potem je to drugače... pol bi lahko enako rekli za blok, lahko froc gre po robo v trgovino, mene je foter po čike pošiljal pri 10tih al nekaj takega dol v trgovino... samo to ni potem realna primerjava kajne...

Ta suženjska delovna sila ni ravno zastonj, saj otroci kar nekaj pojedo, pa še več prostora rabiš. Zato je bistvo v tem, da se naučijo prispevati k družbi/družini s takšnimi in drugačnimi deli. In vrt, pospravljanje, košnja trave so zelo doberi primeri. Ker v trgovino ga ne moreš poslat, da kupi mesečno "fasngo", ker jo bo težko prinesel.

Jaz verjamem, da si ti doma provider, ki dela vse, medtem ko žena leži na kavču in čaka kdaj bo trava pokošena, paradajz posajen in kosilo na mizi. A pri meni mora tudi žena nekaj prispevati k skupnemu dobru, pa ne zato da bi bila moja "sužnja" ampak, da je delo razporejeno.



No čakaj zdaj se pa zapletaš... če greš večkrat v trgovino kot si napisal potem dvomim da 8x mesečno kupiš "mesečno" fasungo ali? Tistih 1x ko greš po "mesečno fasungo) (ali 2x) greš pač ti, ostalo pa lahko otroci tudi nabavijo... jaz sem dosti hodil namesto starih po žemlje, mleko, ipd... tudi tako se prispeva k "družbi" če greš po to...

To kar žena prispeva ali ne, vseeno ne spremeni dejstva da je to čas porabljen za nekaj kar v bloku ni, in zato je potrebno ta čas finančno ovrednotiti za realno primerjavo... to je vse kar pravim, ne debatiramo o tem ali je to normalno da delaš ali ne... govorimo o primerjavi.

Bistvo primerjave je v tem, da primerjamo STROŠKE v stanovanju vs hiši... in torej vse kar delaš v hiši in stanovanju ne, moraš ovrednotiti kot strošek, vsak nakup ki ga v hiši narediš moraš ovrednotit kot strošek hiše napram stanovanju (in seveda obratno!!!)

Če tu začneš z nekimi neumnostmi kot da je zastojn ker froc pokosi, potem pa obrneš da ni poceni ker pojedo itd... je pač smešno in izpade kot izmikanje dejstvu... ČAS ki ga porabiš v bajti napram stanovanju je strošek imeti bajto, to je dejstvo po ekonomski logiki.

In prav je da tak čas ovrednotimo v EUR in primerjamo nato.

To da je zdravo za froca da to dela to ni debate, ampak to ni zdaj bistvo ampak je bistvo koliko denarja (in časa ker ČAS = DENAR) porabiš več ali manj v fletu vs hiši za REALNO primerjavo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

issak ::

https://imgur.com/a/AsRYEM2
poleti okoli 100eur, pozimi okoli 130eur
Od tega je upravnik okoli 15eur, največji strošek so voda, odvoz smeti, čiščenje skupnih prostorov in pozimi seveda ogrevanje. Za moje pojme se ogreva malo preveč, ker mi je celo zimo vroče.

Plus dodatnih 16eur za rezervni sklad, to je na drugi položnici.

Elektrika je posebej seveda, dobrih 80eur - topla voda in kuhinja je na štrom.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

No čakaj zdaj se pa zapletaš... če greš večkrat v trgovino kot si napisal potem dvomim da 8x mesečno kupiš "mesečno" fasungo ali? Tistih 1x ko greš po "mesečno fasungo) (ali 2x) greš pač ti, ostalo pa lahko otroci tudi nabavijo... jaz sem dosti hodil namesto starih po žemlje, mleko, ipd... tudi tako se prispeva k "družbi" če greš po to...

To kar žena prispeva ali ne, vseeno ne spremeni dejstva da je to čas porabljen za nekaj kar v bloku ni, in zato je potrebno ta čas finančno ovrednotiti za realno primerjavo... to je vse kar pravim, ne debatiramo o tem ali je to normalno da delaš ali ne... govorimo o primerjavi.

Bistvo primerjave je v tem, da primerjamo STROŠKE v stanovanju vs hiši... in torej vse kar delaš v hiši in stanovanju ne, moraš ovrednotiti kot strošek, vsak nakup ki ga v hiši narediš moraš ovrednotit kot strošek hiše napram stanovanju (in seveda obratno!!!)

Če tu začneš z nekimi neumnostmi kot da je zastojn ker froc pokosi, potem pa obrneš da ni poceni ker pojedo itd... je pač smešno in izpade kot izmikanje dejstvu... ČAS ki ga porabiš v bajti napram stanovanju je strošek imeti bajto, to je dejstvo po ekonomski logiki.

In prav je da tak čas ovrednotimo v EUR in primerjamo nato.

To da je zdravo za froca da to dela to ni debate, ampak to ni zdaj bistvo ampak je bistvo koliko denarja (in časa ker ČAS = DENAR) porabiš več ali manj v fletu vs hiši za REALNO primerjavo.

Nič se ne zapletam, samo govorim o različnih stvareh. In stvari je na globalnem nivoju zelo težko primerjat saj nimaš enakih stvari poleg tega so različno ovednotene, saj je vse odvisno od reference. In ti narediš napako, ker ne gledaš relativno ampak absolutno. Ker če gre nekdo v hiši za 2h z otroci v sadovnjak nabirat sadje in kosit - je to zate strošek, če pa si v bloku in boš šel z otroci na sprehod pa le-to ni strošek. Če nekdo v bloku jajca lufta na kavču ni strošek, če bi šel pa kosit je pa strošek.

Pač v življenju je tako, da če nisi zmožen z delom več zaslužiti, potem je bolje, da se fokusiraš na takšno in drugačno delo, ki ti zniža stroške. In pri hiši imaš teh del konkretno več.

matobeli ::

cca 160€ vse skupaj (upravnik, komunala, rezervni sklad, elektrika, optika, sanitarna voda, kuhinjski plin), pa še ene 50€ za gretje ko bo treba.

verjetno je treba še NUSZ zraven štet.

johnnyyy je izjavil:



Pač v življenju je tako, da če nisi zmožen z delom več zaslužiti, potem je bolje, da se fokusiraš na takšno in drugačno delo, ki ti zniža stroške.


V bloku lahko tudi greš kosit travo popoldne in obrezovat zelenje in ti nekdo plača. Ali pa furat za wolt.
Sicer pa še dobro da lahko kaj sam pri bajti nardiš. Drugače bi 3/4 bajtarjev že bankrotiralo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

johnnyyy ::

matobeli je izjavil:

V bloku lahko tudi greš kosit travo popoldne in obrezovat zelenje in ti nekdo plača. Ali pa furat za wolt.
Sicer pa še dobro da lahko kaj sam pri bajti nardiš. Drugače bi 3/4 bajtarjev že bankrotiralo.

Kdo je to nekdo? Upravnik ki plača na roko? Ali moram za to odpreti še dejavnost? :D

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

No čakaj zdaj se pa zapletaš... če greš večkrat v trgovino kot si napisal potem dvomim da 8x mesečno kupiš "mesečno" fasungo ali? Tistih 1x ko greš po "mesečno fasungo) (ali 2x) greš pač ti, ostalo pa lahko otroci tudi nabavijo... jaz sem dosti hodil namesto starih po žemlje, mleko, ipd... tudi tako se prispeva k "družbi" če greš po to...

To kar žena prispeva ali ne, vseeno ne spremeni dejstva da je to čas porabljen za nekaj kar v bloku ni, in zato je potrebno ta čas finančno ovrednotiti za realno primerjavo... to je vse kar pravim, ne debatiramo o tem ali je to normalno da delaš ali ne... govorimo o primerjavi.

Bistvo primerjave je v tem, da primerjamo STROŠKE v stanovanju vs hiši... in torej vse kar delaš v hiši in stanovanju ne, moraš ovrednotiti kot strošek, vsak nakup ki ga v hiši narediš moraš ovrednotit kot strošek hiše napram stanovanju (in seveda obratno!!!)

Če tu začneš z nekimi neumnostmi kot da je zastojn ker froc pokosi, potem pa obrneš da ni poceni ker pojedo itd... je pač smešno in izpade kot izmikanje dejstvu... ČAS ki ga porabiš v bajti napram stanovanju je strošek imeti bajto, to je dejstvo po ekonomski logiki.

In prav je da tak čas ovrednotimo v EUR in primerjamo nato.

To da je zdravo za froca da to dela to ni debate, ampak to ni zdaj bistvo ampak je bistvo koliko denarja (in časa ker ČAS = DENAR) porabiš več ali manj v fletu vs hiši za REALNO primerjavo.



Nič se ne zapletam, samo govorim o različnih stvareh. In stvari je na globalnem nivoju zelo težko primerjat saj nimaš enakih stvari poleg tega so različno ovednotene, saj je vse odvisno od reference.


Ja ampak mi primerjamo stroške da imaš in živiš v bajti napram stroške da živiš v bloku... in če to da ti MORAŠ pokosit napram da plačaš 2,86EUR (ali X,XX) ne moreva primerjat potem načrtno delaš bajto cenejše...



In ti narediš napako, ker ne gledaš relativno ampak absolutno. Ker če gre nekdo v hiši za 2h z otroci v sadovnjak nabirat sadje in kosit - je to zate strošek, če pa si v bloku in boš šel z otroci na sprehod pa le-to ni strošek. Če nekdo v bloku jajca lufta na kavču ni strošek, če bi šel pa kosit je pa strošek.

Za primerjavo MORAVA gledat ABSOLUTNO in dat vse na isti imenovalec (denar)

In ja, seveda morava gledati tako... ti povem kako najlažje prideva do razlike med "stroškom" in "hobijem/željo"? Tako da pogledaš če bi to hodil k nekomu delat (sorodnikom, sosedom, v ulici itd...) for free samo zato ker imaš tako veselje do tega...

Torej če zdaj postaviva logiko v kontekst.

1. Ti "moraš" pokositi okrog bajte drugače boš mel nikakvo
2. Jaz/ali nekdo v bloku pa ne rabi iti na sprehod ampak ŽELI iti na sprehod

Če nekaj moraš narediti da imaš nek standard in nivo lajfa, nekaj pa narediš čeprav ni potrebno je prvo "strošek" v taki primerjavi, drugo pa hobi ali želja... kot pravim če bi košnja bila tako zabavna bi folk za hobi hodil okrog kosit namesto na sprehod... oba pa veva da temu ni tako kajne :) No morda si pa ti eden tistih unikatov ki ko doma pokosi se vsede z otrokom na kavč in reče veš kaj, greva še sosedom ali komu pokosit ker nama je to v tako veselje in užitek namesto da greva na kolo?

Jaz se lahko odločim da ne bom šel na sprehod in se nič finančno ne spremeni, ti se sicer tudi lahko odločiš da ne boš pokosil doma nikoli več ampak boš načeloma potem moral plačat nekoga da pokosi namesto tebe in to je tisto kar iščeva kajne, ta strošek če noben, ne ti ne jaz to ne narediva...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Še bolje, če se odločiš da boš vsak dan porabil 2h za košenje trave ali razvoz wolta dobiš oboje plačano, kar pomeni da se strošek bivanja v bloku še precej zniža.

Kar pomeni da je bivanje v bloku, na račun ene/dve ure dnevno ki ti ostaja, praktično zastonj.

Utk ::

Sej prav da je, ker jaz ne bi živel v bloku niti če bi mi plačali.

2dark ::

Bi rad videl tiste v bajti, ki pozimi plačujejo za ogrevanje zgolj 70€ in imajo v bivalnih prostorih prijetnih 24 stopinj.

Ob prijetnih 20 stopinjah je življenje lepše.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

energetik ::

Mato989 je izjavil:

Za primerjavo MORAVA gledat ABSOLUTNO in dat vse na isti imenovalec (denar)

In ja, seveda morava gledati tako... ti povem kako najlažje prideva do razlike med "stroškom" in "hobijem/željo"? Tako da pogledaš če bi to hodil k nekomu delat (sorodnikom, sosedom, v ulici itd...) for free samo zato ker imaš tako veselje do tega...

Torej če zdaj postaviva logiko v kontekst.

1. Ti "moraš" pokositi okrog bajte drugače boš mel nikakvo
2. Jaz/ali nekdo v bloku pa ne rabi iti na sprehod ampak ŽELI iti na sprehod

Če nekaj moraš narediti da imaš nek standard in nivo lajfa, nekaj pa narediš čeprav ni potrebno je prvo "strošek" v taki primerjavi, drugo pa hobi ali želja... kot pravim če bi košnja bila tako zabavna bi folk za hobi hodil okrog kosit namesto na sprehod... oba pa veva da temu ni tako kajne :) No morda si pa ti eden tistih unikatov ki ko doma pokosi se vsede z otrokom na kavč in reče veš kaj, greva še sosedom ali komu pokosit ker nama je to v tako veselje in užitek namesto da greva na kolo?

Jaz se lahko odločim da ne bom šel na sprehod in se nič finančno ne spremeni, ti se sicer tudi lahko odločiš da ne boš pokosil doma nikoli več ampak boš načeloma potem moral plačat nekoga da pokosi namesto tebe in to je tisto kar iščeva kajne, ta strošek če noben, ne ti ne jaz to ne narediva...
Lej, za vzdrževanje okolice v bajti se odločimo sami. Ker nam je to hobi in hočemo vrt, drevesa itd. Komot pa postaviš zidano/mrežno ograjo namesto žive meje, kjer ni tlakovano pa imaš lahko splanirano v nulo brez 1 drevesa in gor robotsko kosilnico. Dela imaš 0,00 ure na teden. Daj si to že enkrat dopovej. Jaz drugega dela zunaj bajte razen vrta, nimam. Za vrt sem se odločil sam, ker v tem uživam.
vires in numeris

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Za primerjavo MORAVA gledat ABSOLUTNO in dat vse na isti imenovalec (denar)

In ja, seveda morava gledati tako... ti povem kako najlažje prideva do razlike med "stroškom" in "hobijem/željo"? Tako da pogledaš če bi to hodil k nekomu delat (sorodnikom, sosedom, v ulici itd...) for free samo zato ker imaš tako veselje do tega...

Torej če zdaj postaviva logiko v kontekst.

1. Ti "moraš" pokositi okrog bajte drugače boš mel nikakvo
2. Jaz/ali nekdo v bloku pa ne rabi iti na sprehod ampak ŽELI iti na sprehod

Če nekaj moraš narediti da imaš nek standard in nivo lajfa, nekaj pa narediš čeprav ni potrebno je prvo "strošek" v taki primerjavi, drugo pa hobi ali želja... kot pravim če bi košnja bila tako zabavna bi folk za hobi hodil okrog kosit namesto na sprehod... oba pa veva da temu ni tako kajne :) No morda si pa ti eden tistih unikatov ki ko doma pokosi se vsede z otrokom na kavč in reče veš kaj, greva še sosedom ali komu pokosit ker nama je to v tako veselje in užitek namesto da greva na kolo?

Jaz se lahko odločim da ne bom šel na sprehod in se nič finančno ne spremeni, ti se sicer tudi lahko odločiš da ne boš pokosil doma nikoli več ampak boš načeloma potem moral plačat nekoga da pokosi namesto tebe in to je tisto kar iščeva kajne, ta strošek če noben, ne ti ne jaz to ne narediva...
Lej, za vzdrževanje okolice v bajti se odločimo sami. Ker nam je to hobi in hočemo vrt, drevesa itd. Komot pa postaviš zidano/mrežno ograjo namesto žive meje, kjer ni tlakovano pa imaš lahko splanirano v nulo brez 1 drevesa in gor robotsko kosilnico. Dela imaš 0,00 ure na teden. Daj si to že enkrat dopovej. Jaz drugega dela zunaj bajte razen vrta, nimam. Za vrt sem se odločil sam, ker v tem uživam.


Daj si ti dopovedat, da to če se odločiš ali ne ne pomeni da ni ali je strošek... nekaj je ekonomska primerjava drugo pa subjektivna odločitev a ok?

Če so se vsi za vse sami odločili zakaj potem ni vsaka parcela in gozd v nulo vzdrževan ampak so nekateri zaraščeni ali slabo negovani...

A če se jaz odločim da mi je upravitelj vredu a je potem to strošek XX EUR ali več naenkrat ni?
A če se jaz odločim za nakup avta a je pol avto strošek ali ni?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Utk je izjavil:

Sej prav da je, ker jaz ne bi živel v bloku niti če bi mi plačali.


Za tist drobiž po katerih so ble bajte včas tud jaz ne bi premišljeval o stanovanju.

energetik ::

2dark je izjavil:

Bi rad videl tiste v bajti, ki pozimi plačujejo za ogrevanje zgolj 70EUR in imajo v bivalnih prostorih prijetnih 24 stopinj.

Ob prijetnih 20 stopinjah je življenje lepše.
Itak je breze veze, ker očitno ne verjameš.

TČ porabi za 135m2 bajto za celo leto ogrevanja na 24° (to je vsak kotiček bajte, 24/7) cca. 3200kWh. Še do pred leta nazaj je bilo to 320EUR. Zdaj bo nekje 480EUR. Ogreva se nekje oktober-april, torej povprečno pride 69EUR na mesec za teh 7 mesecev. Izven tega 0,00EUR. Ni tu nekih upravnikov in "vzdrževanja toplotne postaje".
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

feryz ::

2dark je izjavil:

Bi rad videl tiste v bajti, ki pozimi plačujejo za ogrevanje zgolj 70€ in imajo v bivalnih prostorih prijetnih 24 stopinj.

Ob prijetnih 20 stopinjah je življenje lepše.
Lahko me prideš obiskat.
Za ogrevanje plačujem 7 evrov (ostalo štejem pod razsvetljavo in podobno), če se ogrevam s toplotno.
Če se s kaminom in drvmi, še to ne. Ker jih dobim gratis neomejene količine.

Imamo 25 stopinj na vseh 180 m2. Popravek, v spalnicah je hladneje, ker imamo 24 ur dnevno okno odprto. Če ne je prevroče za spanje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strošek hiše (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20422611 (18162) trancer01
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43280598 (66397) damirj79
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13522061 (17788) energetik
»

Stroški - garosnjera/1 sobno (cca 35m2)

Oddelek: Loža
279112 (7626) matjazzz
»

Obracun stroskov ogrevanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15826217 (22077) kixs

Več podobnih tem