» »

Strošek hiše

Strošek hiše

1 2 3
4
5

floyd1 ::

Že moji sosedi, družine, v novogradnji, so dobro situirani, pa so si za bivanje raje izbrali stanovanje. Hiša tudi meni ne diši. Tiste, ki sem si jo lastil, sem se znebil. Stanovanje mi predstavlja luksuz. S sosedi nisem nikoli imel težav, ne tukaj ne na prejšnjem naslovu.

Res je, hiša ni za čisto vsakega. Meni je fajn kosit travico, kaj naredit okrog bajte, imet kako gredico, montažni(zaenkrat ;)) bazen. Jaz sem zunaj celo poletje, celo ob manjšem dežju grem včasih sedet pod nadstrešek. Eni pa si dajo tričetrt parcele pod asfalt ali tlakovce, in si za 5 šopov trave nabavijo robotsko kosilnico. Na parceli jih ni skoraj nikoli, razen 2x na leto, ko povabijo kolege na piknik. No, na terasi jih vidiš kdaj pa kdaj. Ker je zunaj poleti prevroče, pozimi premrzlo :|... Za take je popolnoma vseeno, ali imajo večje stanovanje ali hišo. In takih nekaj gotovo je.

1 leto sem imel v bloku nad sabo najemnico, ki je pri svojih 35? letih živela bolj študentsko življenje (polnočne čage, pijančevanje celo noč in po nekaj dni zapored, obiski non-stop, tudi ob treh zjutraj med tednom. In sem imel dovolj. Sicer pa sem v bloku preživel kakih 15 super let in mi razen tega ni kaj dosti falilo. Ampah s hišo to ni primerljivo. Že to, da si lahko vsak trenutek z otroci zunaj na parceli je neprecenljivo. Pikniki doma, bazenček za kaluženje, kosilo zunaj ko prideš s šihta...

Mato989 ::

Pa postavimo okvirje, da gre za druzine. Ko sem bil sam oz. v dvoje, na drugega kot stanovanje nisem niti pomislil.


Če postaviš dovolj okvirjev, vedno pridemo do tega kar želiš slišat in to je da je hiša boljša oz. bolj convinient... Samskih je namreč recimo 50%. ti si kar z okvirjem skenslal polovico folka ali pa tu nekje od oka... če dodava še da moraš imet 3k neto plače jih skenslaš že 99,8%... in iz tega bi rad naredil nek zaključek =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

zmaugy je izjavil:

Razlika je manj kot deset let med blokom in hišo, je pa hiša malo modernizirana. Ker če bi hotel na bloku narediti isto, bi moral požreti odiranje s strani pohlepnega upravnika, večno usklajevanje s solastniki, na koncu si pa še vedno v faking bloku, kjer imaš socilaistične rastline, ki nikoli niso ničesar naredili in se jim zdi nezaslišano narediti nekaj kot je treba in bi kupovali najslabše, plačevali za vsak drek upravnika kot da je zlat in ki izglasujejo v 21 stoletju novo streho iz salonitk (seveda ne azbestnih, mi smo sofisticirani).
Sem pa na hiši menjal streho, dobil 50 let garancije, plačal dvakrat več kot je bilo tisto sranje iz salonitk na faking bloku, ampak ne bom hodil gledat po vsaki toči ali vetru, če je še vse gor in brez lukenj.


Čuj, biser....
Verjetno so ti garancijo dali v obliki bančne garancije, vnovčljive v prvovrstni banki, na prvi poziv. Z veljavnostjo 50 let.

Ali pa si dobil papir, na katerem piše "Streho ti popravim v roku 50 let, če bo puščala. Majkemi."

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Obstaja kritina ki ima 50 let garancije?

bbbbbb2015 ::

floyd1 je izjavil:

Obstaja kritina ki ima 50 let garancije?


Obstaja. Če jaz pravim, obstaja. Majkemi.

Ta ki je meni streho na prejšnji hiši delal, je umrl od raka, bil je s.p., star morda 45 let. Ta, ki je naredil streho na hiši, ki sem jo zatem kupil, je umrl, umrla je tudi stara lastnica, tudi njen mož je že umrl.

Hišo imam 10 let (streha je torej stara 10 let), kam zdaj naj grem po faking garancijo?

Utk ::

Ma te garancije so iste kot garancije na žarnice, ali pa neko sranje iz lidla. Ne vzameš zato, ker bi res po dveh letih nazaj nesel crknjeno žarnico in dobil novo, ampak zato, ker imaš potem upanje, da so se res potrudili naredit stvar, ki bo vsaj tolk zdržala. Uveljavil pa tega ne boš nikoli.

jakan123 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Obstaja kritina ki ima 50 let garancije?


Obstaja. Če jaz pravim, obstaja. Majkemi.

Ta ki je meni streho na prejšnji hiši delal, je umrl od raka, bil je s.p., star morda 45 let. Ta, ki je naredil streho na hiši, ki sem jo zatem kupil, je umrl, umrla je tudi stara lastnica, tudi njen mož je že umrl.

Hišo imam 10 let (streha je torej stara 10 let), kam zdaj naj grem po faking garancijo?


Garancija 50 let je na kritino in jo uveljaviš pri prodajalcu. Pri krovcu lahko uvelavljaš sam, če ti da garancoijo na izvedbo, te pa ponavadi niso več kot 10 let...

kixs ::

Mato989 je izjavil:

Pa postavimo okvirje, da gre za druzine. Ko sem bil sam oz. v dvoje, na drugega kot stanovanje nisem niti pomislil.


Če postaviš dovolj okvirjev, vedno pridemo do tega kar želiš slišat in to je da je hiša boljša oz. bolj convinient... Samskih je namreč recimo 50%. ti si kar z okvirjem skenslal polovico folka ali pa tu nekje od oka... če dodava še da moraš imet 3k neto plače jih skenslaš že 99,8%... in iz tega bi rad naredil nek zaključek =)


V bistvu moras imeti vec kot 3k€ neto...

Ne delam zakljuckov kot ti, da forsiras stanovanje... js samo pravim, da tisti, ki si lahko privosci hiso, si jo zelo verjetno tudi bo. Tisti, ki ima minimalca, pa si tudi stanovanja ne more. In to je vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pa postavimo okvirje, da gre za druzine. Ko sem bil sam oz. v dvoje, na drugega kot stanovanje nisem niti pomislil.


Če postaviš dovolj okvirjev, vedno pridemo do tega kar želiš slišat in to je da je hiša boljša oz. bolj convinient... Samskih je namreč recimo 50%. ti si kar z okvirjem skenslal polovico folka ali pa tu nekje od oka... če dodava še da moraš imet 3k neto plače jih skenslaš že 99,8%... in iz tega bi rad naredil nek zaključek =)


V bistvu moras imeti vec kot 3k€ neto...

Ne delam zakljuckov kot ti, da forsiras stanovanje... js samo pravim, da tisti, ki si lahko privosci hiso, si jo zelo verjetno tudi bo. Tisti, ki ima minimalca, pa si tudi stanovanja ne more. In to je vse.


Ampak zmes je pa še cela paleta ljudi ki zaslužijo med minimalcem in 2k ali 3k na mesec in bi si lahko privoščili staro bajto pa si raje privoščijo stanovanje =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Jaz bi lahko argumentiral, da hisa ni vec nujno drazja, posebej ko prihajajo modularne hise, kjer je cena opremljene 125m2 pod 100.000€. Potrebujes samo se pasovni temelj in prikljucke. Si mislim, da ne velja samo za kaksne centre mest, kjer so cene zemljisc zelo visoke. Po drugi strani pa je skoraj sigurno cenejsa hisa na gorickem po kvadratu, kot stanovnja po kvadratu. Seveda oboje novo.

kixs ::

Mato989 je izjavil:

kixs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pa postavimo okvirje, da gre za druzine. Ko sem bil sam oz. v dvoje, na drugega kot stanovanje nisem niti pomislil.


Če postaviš dovolj okvirjev, vedno pridemo do tega kar želiš slišat in to je da je hiša boljša oz. bolj convinient... Samskih je namreč recimo 50%. ti si kar z okvirjem skenslal polovico folka ali pa tu nekje od oka... če dodava še da moraš imet 3k neto plače jih skenslaš že 99,8%... in iz tega bi rad naredil nek zaključek =)


V bistvu moras imeti vec kot 3k€ neto...

Ne delam zakljuckov kot ti, da forsiras stanovanje... js samo pravim, da tisti, ki si lahko privosci hiso, si jo zelo verjetno tudi bo. Tisti, ki ima minimalca, pa si tudi stanovanja ne more. In to je vse.


Ampak zmes je pa še cela paleta ljudi ki zaslužijo med minimalcem in 2k ali 3k na mesec in bi si lahko privoščili staro bajto pa si raje privoščijo stanovanje =)


Sem ze vprasal, zakaj raje stanovanje? Pa je vecinoma odgovor, ker je ceneje :lol:

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Samo pač vem da me taka hiša stane 200-250k, brez parcele, medtem ko me stanovanje stane 75k... in sem že v startu tu cenejši.

Kje dobiš stanovanje 100m2 za 75k in kaj hudiča boš vgradil v hišo 100m2, da bo stala 250k? Zlat WC?

kixs je izjavil:


Ali so se drugi razlogi, ko imas dovolj denarja in _hoces_ ziveti v bloku?

Imaš stanovan je plusvikend na morju oz. jadrnico.

Če imaš jadrnico, stanovanje zakleneš za 2 meseca (oz. dlje, če mulc šolo zaključi konec maja...), in te preprosto ni.

Edini razlog zame za stanovanje ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:


Če imaš jadrnico, stanovanje zakleneš za 2 meseca (oz. dlje, če mulc šolo zaključi konec maja...), in te preprosto ni.

Edini razlog zame za stanovanje ;).


Tudi hiso lahko zaklenes za dva meseca. Samo okolico moras narediti tako, da nimas dzungle ko se vrnes.

Zimonem ::

Pri tem denarju, ni problem najet nekoga, da pokosi in preveri ali je vse vredu. Cev ti lahko poči tako v hiši kot stanovanju. Le da v bloku takoj prinori sosed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

jakan123 ::

Kaj še nihče ni slišal za robotske kosilnice? Sosed nima nobenega problema s travo, tudi če gre za 2 meseca na dopust. Kosilnica se fura gor in dol vsak dan in je lepo pokošeno.

Mato989 ::

Kje dobiš stanovanje 100m2 za 75k in kaj hudiča boš vgradil v hišo 100m2, da bo stala 250k? Zlat WC?


Ne vem kje dobiš stanovanje 100m2 za 75k, vem pa da sem jaz kupil flet za 61m2 za 73k z 2 leti staro kuhinjo in 10 let staro kopalnico...

Če mi najdeš novogradnjo za enako ceno s parcelo in priključki vred se jutri preselim... a prav?

Pogoje je da ne sme biti dalj od 10km ven iz Ptuja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

jakan123 je izjavil:

Kaj še nihče ni slišal za robotske kosilnice? Sosed nima nobenega problema s travo, tudi če gre za 2 meseca na dopust. Kosilnica se fura gor in dol vsak dan in je lepo pokošeno.

Za ceno robotske kosilnice ti nekdo 10 let ureja vrt tiste 2 meseca.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jakan123 ::

Če se ti ne ljubi moraš nekoga plačevati celo sezono, ne samo 2 meseca, in takrat je robot kar fajn :D

damirj79 ::

Malo smešno ko eni primerjajo stanovanje za 50k€ in hišo za 150k€. Takšno stanovanje ne bo novo, v bistvu bo luknja, hiša pa že skoraj da lahko, vključno s parcelo na kakšni bolj poceni lokaciji. Pa tudi jaz si ne predstavljam kak ospravim 15 ljudi ali pa 30 v stanovanje na roj. dan. Pa mularija bi se igrala, pa tekali okoli itd. To je u stanovanju nemogoče in potem so usi zamorjeni.

Invictus je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Kaj še nihče ni slišal za robotske kosilnice? Sosed nima nobenega problema s travo, tudi če gre za 2 meseca na dopust. Kosilnica se fura gor in dol vsak dan in je lepo pokošeno.

Za ceno robotske kosilnice ti nekdo 10 let ureja vrt tiste 2 meseca.


Kje dobiš koga tako poceni? Po tamalem je cca 15€ na uro, na mesec kake 8ur. V dveh treh letih je robotska kosilnica plačana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Zimonem ::

Za 200 do 500 k adratov res ne nucaš ure. Sosedovih kupcev je pa povsod dost.

Trava ni problem. Problem je da mora nekdo preverit zadeve pa rože zalit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

damirj79 ::

Potem si pa res hudo nesposoben, da ne moreš pokosit 200m2 in rož, ter solate in pomidore v vrtu zalit. OK razumem, če si fizični invalid, ampak v tem primeru rabiš pomoč še kje drugje.

damirj79 ::

Mato989 je izjavil:

Kje dobiš stanovanje 100m2 za 75k in kaj hudiča boš vgradil v hišo 100m2, da bo stala 250k? Zlat WC?


Ne vem kje dobiš stanovanje 100m2 za 75k, vem pa da sem jaz kupil flet za 61m2 za 73k z 2 leti staro kuhinjo in 10 let staro kopalnico...

Če mi najdeš novogradnjo za enako ceno s parcelo in priključki vred se jutri preselim... a prav?

Pogoje je da ne sme biti dalj od 10km ven iz Ptuja


Ti si kupil znucano stanovanje potrebne prenove u nulo in to primerjaš z novogradnjo. Zakaj že? Res use sorta pacientov hodi pod soncem. In govorimo o Ptuju, kot da je to neko velemesto, da si res kaj na boljšem, če tam živiš, gledano iz perspektive mondenosti in elitizma, v resnici je Ptuj kmetija.

Zimonem ::

damirj79 je izjavil:

Potem si pa res hudo nesposoben, da ne moreš pokosit 200m2 in rož, ter solate in pomidore v vrtu zalit. OK razumem, če si fizični invalid, ampak v tem primeru rabiš pomoč še kje drugje.

Samo lahko postoriš vse to medtem kos si dva mesca na barki.

damirj79 ::

Če imaš barko, kar dvomim da jo imaš, potem se s tem problemom stroška hiše na forumu Slo-tech ne oglašaš. Boš bolj verjetno na kakšnem navtičnem forumu spraševal katera ladjedelnica naredi naboljšo 30m barko.

energetik ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz se v vsakem stanovanju, tudi ko sem živel v njem, zmeraj počutil kot da sem tu not "samo zdej ko jem, spim, čakam konec dežja, pol grem pa itak ven". Tudi če sem bil v resnici not par dni stalno. Ste se drugi kdaj znebili tega občutka začasnosti? Ne vem kako bi lahko stalno živel na tistih par kvadratih. Sej če bi bil zaprt v enem štuku hiše bi bilo enako, ni stvar samo v m2, samo da v hiši je tudi vrt ali klet del hiše.


Odvisno kako si navajen iz otroštva... recimo jaz sem cel svoj lajf preživel v stanovanju in mi ugaja vedenje, da ko končam s službo pridem domov posesam/pobrišem po tleh porihtam še kako malenkost ala prah po tistih par omarah ki jih mam in spucam kuhinjo WC, okna občasno, pol se pa moje zadolžitve končajo in imam dneve za sebe... nobena opravila me ne čakajo, medtem pa kolega v bajti ki jo je podedoval skoz nekaj dela pa rihta, pa mrda... nima 2 dni skup fraj da ne bi nič počel ampak bi relaksiral...

Še stric ki živi v vrstni hiši že celo pomlad nekaj dela in rihta, pa ne vem če ma 50m2 zunaj... pa je skalnik, pa živa meja, pa angleška travica, pa tiste 2 drevi, pa popravilo ograje, pa rihtanje zalivanja avtomatskegak o nekaj ne deluje ok, pa je treba spet kosit... zraven vsega kar mora nardit notri na 3x moje površine kar vzame seveda 3x več časa =)
Spet si privlekel neke robne primere, kot da vsak v bajti ves čas nekaj rihta.
Kot sem že napisal, meni ni treba zunaj praktično nič delati, razen 1x/tedensko se zapeljat s kosilnico ~20min, pa 1-2x letno porezat živo mejo ~1h. Seveda imam še zelenjavni vrt in nekaj sadja, ampak za to sem se sam odločil, v bistvu imamo iz tega razloga tudi hišo, poleg drugih.
Ampak noben me ne sili imeti vrta in žive meje. Komot bi imel golo travo, na njej robotsko kosilnico, namesto žive meje pa žično ograjo. 0,0ur/leto dela.

Glede raznih obnov in vzdrževanja ti pa lahko slikam 10 let star Bramac, fasado in okna. Razen kakega mušjega drekca na fasadi jaz ne vidim razlike med novo. Brez izrednih dogodkov vse tole komot zdrži vsaj 30,40 let.
 Streha

Streha


 Fasada + okno

Fasada + okno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kje dobiš stanovanje 100m2 za 75k in kaj hudiča boš vgradil v hišo 100m2, da bo stala 250k? Zlat WC?


Ne vem kje dobiš stanovanje 100m2 za 75k, vem pa da sem jaz kupil flet za 61m2 za 73k z 2 leti staro kuhinjo in 10 let staro kopalnico...

Če mi najdeš novogradnjo za enako ceno s parcelo in priključki vred se jutri preselim... a prav?

Pogoje je da ne sme biti dalj od 10km ven iz Ptuja


Ti si kupil znucano stanovanje potrebne prenove u nulo in to primerjaš z novogradnjo. Zakaj že? Res use sorta pacientov hodi pod soncem. In govorimo o Ptuju, kot da je to neko velemesto, da si res kaj na boljšem, če tam živiš, gledano iz perspektive mondenosti in elitizma, v resnici je Ptuj kmetija.


Ne, jaz sem kupil dokaj lepo stanovanje v bloku starem cca 30 let, z par let staro fasado in novo streho (par let) ter 2 leti staro kuhinjo... obnovil sem samo parket (brušenje in luženje) ter pobarval stene (logično)

Še 1x, ni bistvo kar sem kupil, bistvo je to, da za tak denar ne dobiš bajte na primerljivem koncu kjer sem jaz, ki bi bila boljša (in enako velika), tvoje podjebavanje češ da je Ptuj kmetija je nepomembno, pomembno je, da mi Invictus torej najde bajto za 73k z max 2 leti staro kuhinju max 10km stran od Ptuja... v podobnem stanju in velikosti 61m2+/- 10%...

To bo povedalo, da je nakup bajte cenejši in bolj smotrn, vsak € ki greš preko 73k, pomeni da imam toliko lufta plačevanja stroškov v fletu

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz se v vsakem stanovanju, tudi ko sem živel v njem, zmeraj počutil kot da sem tu not "samo zdej ko jem, spim, čakam konec dežja, pol grem pa itak ven". Tudi če sem bil v resnici not par dni stalno. Ste se drugi kdaj znebili tega občutka začasnosti? Ne vem kako bi lahko stalno živel na tistih par kvadratih. Sej če bi bil zaprt v enem štuku hiše bi bilo enako, ni stvar samo v m2, samo da v hiši je tudi vrt ali klet del hiše.


Odvisno kako si navajen iz otroštva... recimo jaz sem cel svoj lajf preživel v stanovanju in mi ugaja vedenje, da ko končam s službo pridem domov posesam/pobrišem po tleh porihtam še kako malenkost ala prah po tistih par omarah ki jih mam in spucam kuhinjo WC, okna občasno, pol se pa moje zadolžitve končajo in imam dneve za sebe... nobena opravila me ne čakajo, medtem pa kolega v bajti ki jo je podedoval skoz nekaj dela pa rihta, pa mrda... nima 2 dni skup fraj da ne bi nič počel ampak bi relaksiral...

Še stric ki živi v vrstni hiši že celo pomlad nekaj dela in rihta, pa ne vem če ma 50m2 zunaj... pa je skalnik, pa živa meja, pa angleška travica, pa tiste 2 drevi, pa popravilo ograje, pa rihtanje zalivanja avtomatskegak o nekaj ne deluje ok, pa je treba spet kosit... zraven vsega kar mora nardit notri na 3x moje površine kar vzame seveda 3x več časa =)
Spet si privlekel neke robne primere, kot da vsak v bajti ves čas nekaj rihta.
Kot sem že napisal, meni ni treba zunaj praktično nič delati, razen 1x/tedensko se zapeljat s kosilnico ~20min, pa 1-2x letno porezat živo mejo ~1h. Seveda imam še zelenjavni vrt in nekaj sadja, ampak za to sem se sam odločil, v bistvu imamo iz tega razloga tudi hišo, poleg drugih.
Ampak noben me ne sili imeti vrta in žive meje. Komot bi imel golo travo, na njej robotsko kosilnico, namesto žive meje pa žično ograjo. 0,0ur/leto dela.

Glede raznih obnov in vzdrževanja ti pa lahko slikam 10 let star Bramac, fasado in okna. Razen kakega mušjega drekca na fasadi jaz ne vidim razlike med novo. Brez izrednih dogodkov vse tole komot zdrži vsaj 30,40 let.
 Streha

Streha


 Fasada + okno

Fasada + okno



Ja, seveda, ampak ko boš ti MORAL ZAČET delat, bo tebe stalo več kot mene, a še kar ne razumeš? Ker 1x boš moral ti začet obnavljat, tako kot v bloku, in takrat bom jaz delil stroške z 29 stanovanji v bloku, ti pa sam s sabo... pol bova pa primerjala račune in najine delovne ure in bova izračunala kaj je ceneje a prav?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

damirj79 ::

Mato989 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kje dobiš stanovanje 100m2 za 75k in kaj hudiča boš vgradil v hišo 100m2, da bo stala 250k? Zlat WC?


Ne vem kje dobiš stanovanje 100m2 za 75k, vem pa da sem jaz kupil flet za 61m2 za 73k z 2 leti staro kuhinjo in 10 let staro kopalnico...

Če mi najdeš novogradnjo za enako ceno s parcelo in priključki vred se jutri preselim... a prav?

Pogoje je da ne sme biti dalj od 10km ven iz Ptuja


Ti si kupil znucano stanovanje potrebne prenove u nulo in to primerjaš z novogradnjo. Zakaj že? Res use sorta pacientov hodi pod soncem. In govorimo o Ptuju, kot da je to neko velemesto, da si res kaj na boljšem, če tam živiš, gledano iz perspektive mondenosti in elitizma, v resnici je Ptuj kmetija.


Ne, jaz sem kupil dokaj lepo stanovanje v bloku starem cca 30 let, z par let staro fasado in novo streho (par let) ter 2 leti staro kuhinjo... obnovil sem samo parket (brušenje in luženje) ter pobarval stene (logično)

Še 1x, ni bistvo kar sem kupil, bistvo je to, da za tak denar ne dobiš bajte na primerljivem koncu kjer sem jaz, ki bi bila boljša (in enako velika), tvoje podjebavanje češ da je Ptuj kmetija je nepomembno, pomembno je, da mi Invictus torej najde bajto za 73k z max 2 leti staro kuhinju max 10km stran od Ptuja... v podobnem stanju in velikosti 61m2+/- 10%...

To bo povedalo, da je nakup bajte cenejši in bolj smotrn, vsak € ki greš preko 73k, pomeni da imam toliko lufta plačevanja stroškov v fletu

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz se v vsakem stanovanju, tudi ko sem živel v njem, zmeraj počutil kot da sem tu not "samo zdej ko jem, spim, čakam konec dežja, pol grem pa itak ven". Tudi če sem bil v resnici not par dni stalno. Ste se drugi kdaj znebili tega občutka začasnosti? Ne vem kako bi lahko stalno živel na tistih par kvadratih. Sej če bi bil zaprt v enem štuku hiše bi bilo enako, ni stvar samo v m2, samo da v hiši je tudi vrt ali klet del hiše.


Odvisno kako si navajen iz otroštva... recimo jaz sem cel svoj lajf preživel v stanovanju in mi ugaja vedenje, da ko končam s službo pridem domov posesam/pobrišem po tleh porihtam še kako malenkost ala prah po tistih par omarah ki jih mam in spucam kuhinjo WC, okna občasno, pol se pa moje zadolžitve končajo in imam dneve za sebe... nobena opravila me ne čakajo, medtem pa kolega v bajti ki jo je podedoval skoz nekaj dela pa rihta, pa mrda... nima 2 dni skup fraj da ne bi nič počel ampak bi relaksiral...

Še stric ki živi v vrstni hiši že celo pomlad nekaj dela in rihta, pa ne vem če ma 50m2 zunaj... pa je skalnik, pa živa meja, pa angleška travica, pa tiste 2 drevi, pa popravilo ograje, pa rihtanje zalivanja avtomatskegak o nekaj ne deluje ok, pa je treba spet kosit... zraven vsega kar mora nardit notri na 3x moje površine kar vzame seveda 3x več časa =)
Spet si privlekel neke robne primere, kot da vsak v bajti ves čas nekaj rihta.
Kot sem že napisal, meni ni treba zunaj praktično nič delati, razen 1x/tedensko se zapeljat s kosilnico ~20min, pa 1-2x letno porezat živo mejo ~1h. Seveda imam še zelenjavni vrt in nekaj sadja, ampak za to sem se sam odločil, v bistvu imamo iz tega razloga tudi hišo, poleg drugih.
Ampak noben me ne sili imeti vrta in žive meje. Komot bi imel golo travo, na njej robotsko kosilnico, namesto žive meje pa žično ograjo. 0,0ur/leto dela.

Glede raznih obnov in vzdrževanja ti pa lahko slikam 10 let star Bramac, fasado in okna. Razen kakega mušjega drekca na fasadi jaz ne vidim razlike med novo. Brez izrednih dogodkov vse tole komot zdrži vsaj 30,40 let.
 Streha

Streha


 Fasada + okno

Fasada + okno



Ja, seveda, ampak ko boš ti MORAL ZAČET delat, bo tebe stalo več kot mene, a še kar ne razumeš? Ker 1x boš moral ti začet obnavljat, tako kot v bloku, in takrat bom jaz delil stroške z 29 stanovanji v bloku, ti pa sam s sabo... pol bova pa primerjala račune in najine delovne ure in bova izračunala kaj je ceneje a prav?



No glavno da je tebi ql. Stanovanje je tebi lepo, kar šteje. Morda komu drugemu ni bi bilo, ampak to ni važno sedaj. Stanovanje je tebi uporabno. Morda komu drugemu ni bi bilo, kar tudi ni pomembno. Blokar si po duši, tu ti ni rešitve. Vedno boš našel prednost v bloku, ker ti je to način življenja. Kot vsaka stvar, ima svoje pluse in minuse, le da se jih ne zavedaš.

trancer01 ::

Prav zanimivo je čitati, kako vsak svojega konja hvali.>:D Na koncu je važno le, da je vsak zadovoljen s svojo rešitvijo stanovanjskega problema.

energetik ::

Mato989 je izjavil:

Ja, seveda, ampak ko boš ti MORAL ZAČET delat, bo tebe stalo več kot mene, a še kar ne razumeš? Ker 1x boš moral ti začet obnavljat, tako kot v bloku, in takrat bom jaz delil stroške z 29 stanovanji v bloku, ti pa sam s sabo... pol bova pa primerjala račune in najine delovne ure in bova izračunala kaj je ceneje a prav?
Bova primerjala...čez 30-40 let :D
Lej, EPS + fasada bo ostalo gor v nedoločeno prihodnost, spodaj je suh, zdrav modularc, ni to omet na neki fajhtni steni, da bo kar odpadat začelo.
Bramac daje 30let garacije na cegu, videvam pa Bramac strehe, ki so zagotovo stare 50let+, pa razen visualnih ne vidim drugih napak. Torej vprašanje, če bom jaz za časa svojega življenja menjal strešnike...

Mato989 ::

No glavno da je tebi ql. Stanovanje je tebi lepo, kar šteje. Morda komu drugemu ni bi bilo, ampak to ni važno sedaj. Stanovanje je tebi uporabno. Morda komu drugemu ni bi bilo, kar tudi ni pomembno. Blokar si po duši, tu ti ni rešitve. Vedno boš našel prednost v bloku, ker ti je to način življenja. Kot vsaka stvar, ima svoje pluse in minuse, le da se jih ne zavedaš.


Enako lahko napišeš vsakomur samo spremeniš stanovanje v hišo... ni to point... bistvena je primerjava stroškov...

Torej začetna investicija povprečne bajte vs povprečnega stanovanja + mesečni stroški bajte vs mesečni stroški hiše + oprema vseh kvadratov v bajti vs oprema vseh kvadratov v bloku... ko to sešteješ vidimo potem primerjavo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Ampak mislim, da je OP spraševal o tekočih stroških in delu, ki ga imaš. Ne o TCO na ne vem, 50 let.

Seveda TCO je težko pri hiši manjši, ampak to zato, ker se primerja neprimerljivo. Našli bi morda lahko primer, npr. 130m2 hiša vs stanovanje (+vsaj 2 pokrita parkplaca + atrij + shramba) na podobni lokaciji, oboje novogradnja, in primerjali TCO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

damirj79 ::

Mato989 je izjavil:

No glavno da je tebi ql. Stanovanje je tebi lepo, kar šteje. Morda komu drugemu ni bi bilo, ampak to ni važno sedaj. Stanovanje je tebi uporabno. Morda komu drugemu ni bi bilo, kar tudi ni pomembno. Blokar si po duši, tu ti ni rešitve. Vedno boš našel prednost v bloku, ker ti je to način življenja. Kot vsaka stvar, ima svoje pluse in minuse, le da se jih ne zavedaš.


Enako lahko napišeš vsakomur samo spremeniš stanovanje v hišo... ni to point... bistvena je primerjava stroškov...

Torej začetna investicija povprečne bajte vs povprečnega stanovanja + mesečni stroški bajte vs mesečni stroški hiše + oprema vseh kvadratov v bajti vs oprema vseh kvadratov v bloku... ko to sešteješ vidimo potem primerjavo.


Stroške pač bolje opredeli. Imaš nujne in nenujne stroške. Pa zavedaj se tudi, da je v bloku tudi veliko nenujnih stroškov, ki padejo pod nujne zato, ker je takšna politika skrbnika-vzdrževalca. V primeru hiše je takšnih primerov veliko manj, večinoma se lahko sam odločiš kaj je nujno in kaj ne. Normalno da če ti streha pušča v spalnico, da je to nujno, ni pa to vedno tako. V primeru bloka, kjer puščanje strehe tebi morda ni nujno, če kaplja zgornjemu sosedu na nos med spanjem.

Tudi sicer imaš v bloku veliko omejitev, ki jih v hiši ni, recimo gledanje TV malo bolj naglas ne bo zmotilo nobenega.

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Ampak mislim, da je OP spraševal o tekočih stroških in delu, ki ga imaš. Ne o TCO na ne vem, 50 let.

Seveda TCO je težko pri hiši manjši, ampak to zato, ker se primerja neprimerljivo. Našli bi morda lahko primer, npr. 130m2 hiša vs stanovanje (+vsaj 2 pokrita parkplaca + atrij + shramba) na podobni lokaciji, oboje novogradnja, in primerjali TCO.


Ja, ampak OP oz. ti ne želiš primerjat tako kot primerja povprečen človek z plače okrog jurija =)

Jaz se strinjam s tabo, da če primerjava strošek stanovanja na m2 vs strošek bajte na m2, da je verjetno v večini primerjav na m2 bajta cenejša... Ampak to ne pomaga ko pa pogledaš absolutno tam pa je običajno obratno (resda zaradi kvadrature stanovanja) in tu se glih kreše mnenje... Ti bi rad primerjal bajto 150m2 vs blok 110m2 + atrij + klet + pokrita garaža, ampak večina stanovanj ni takih, medtem ko je večina hiš 150m2 ali več... le redke so pod 120m2...

Zato pa je potrebno gledat povprečja, in po oceni, bi dejal, da je povprečno veliko stanovanje tam okrog 55-65m2 povprečno velika bajta pa od 150m2-180m2

In zdaj če recimo predpostaviva, da na Ptuju stane takšno stanovanje v povprečju okrog 75k taka bajta pa v povprečju okrog 150-160k... pomeni da si v osnovi že "prihranil" 70k +/- ki jih lahko daš na TRR in kako dolgo imaš plačane VSE stroške in delo v stanovanju pa vse investicije? Verjetno 20+ let kajne...

Pa še nisva prišla do tega, da boš z bajto ki stane 150k, imel komulativno VEČ ur dela kot v bloku... če pomisliva da sta obe nepremičnini stari cca 35-40 let...

Pa še enkrat, jaz se strinjam s tabo, da je bajta overall bolj fajn, ampak žal ko pogledaš budget, se pač ne izzide... večini ljudi ali pa crkujejo in skoz sami nekaj popravljalo delajo in ne obračunajo ur... Moj kolega gradi zdaj bajto že 1,5 leta... v lastni režiji večinoma... stari so mu kupli parcelo 25k... zdaj je bajta pod streho in on se hvali kako je to koštalo njega samo 50k... ja seveda ga je, ni pa obračunal tistih tisoče ur dela vseh bratrancev, kolegov, prijateljev in staršev ter sorodnikov... ko obračunamo to po neki urni postavki 8/h pridemo pa lepo na 15k zraven najmanj. Pol pa je že 22k parcela + 50k bajta + 15k+ ure ki smo mu jih mi šenkali... pa še ni bajte zaprl in nardil nič razen ene škarpe in spravil 180m2 bajto pod streho... no pa papirje uredil...

Res pa je da koče bom jaz porihtal bajto bo to mala bajtica do 100m2 s 3 sobami za stara leta pripravljena se pravi brez nadstropij in na ravnici z malo parcelo... to mi je smiselno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Če je v letu pa pol spravu bajto pod streho, pa večinoma delal sam oz. s kolegi, je to zelo hitro. V treh letih bo imel bajto in v njej živel še 60 let. Nekdo drug se bo 63 let gnetel v stanovanju in nergal nad vsem...

RockyS ::

Vlayke je izjavil:

Zanima me ali bi lahko dobil neko uporabno številko, koliko te stane življenje v hiši, na mesec.
Kolega, s katerim sem govoril, je dejal, da kakorkoli obrneš, zadeva pride približno 2 dni dela/teden in 1000€/mesec.

Želel bi si informacije od ljudi, ki dejansko živijo v hišah in imajo izkušnjo s tem.

Če morda postavim osnovne gabarite:

    - Površina hiše - okoli 75 m2, s kletjo, pritličjem z garažo, prvim nadstropjem in podstreho.
    - Površina zemle - okoli 400 m2, od česar je približno 100 m2 asfaltirano/betonirano za kake dovoze, verande in podobno. Ostalo je zemlja, s travo, gredicami, drevesi...
    - Hiša ni nova, ampak je kakih 20 let stara.

Želel bi si neko idejo, koliko "rezervnega sklada" bi si moral človek dajat na stran vsak mesec, da ga ne presentijo zadeve, kot so obnova fasade, strehe, generalne prenove elektrike, vodovoda, plina,... Poleg tega pa še približni redni tekoči stroški, kamor bi vštel tako elektriko, vodo, ogrevanje, kot tudi potrebo po kosilnici, orodju za vrt in podobno.
Pač, vse kar potrebuješ, da je čez 10-20 let tvoja hiša videt spodobno vzdrževana in dostojna in ne kot da je že zdavnaj nekdo umrl in se je nihče ne dotakne.

Hvala za input :)


95m^2, 70 let stara hiša, obnovljena pred 15 leti, fasada (16cm), nova okna (pvc, troslojna), streha (z izolacijo), nova plošča in estrihi (spodaj ni kleti, zato je bilo to pomembno - zaradi izolacije), novi radiatorji, nova peč na olje, stroški na mesec 180-200€ (vračunano olje, v hiši je termostat nastavljen na min 17 stopinj ponoči in 21 podnevi).
Kosilnica te pride 200-300€ (ne rabiš Husqvarne za 1000 ali traktorja za 4000€), super je da ima koš.
Vrtni pripomočki (lopata,motika,samokolnica...100-150€)
Cev za zalivanje na bobnu 100€ (kupiš dobrega da imaš večno mir, ne pa da se ti cev "precvika", boben zatika itd)
Lopato za odmetavanje snega 30€ (zadeva iz topshopa je zelo praktična)
In te zadeve so praktične večne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Če je v letu pa pol spravu bajto pod streho, pa večinoma delal sam oz. s kolegi, je to zelo hitro. V treh letih bo imel bajto in v njej živel še 60 let. Nekdo drug se bo 63 let gnetel v stanovanju in nergal nad vsem...


No saj ni delal vse v lastni režiji, je mel zidarja+pomočnika plačanega... samo njegov foter je tudi zidar, samo že v letih...

Spet pa to ni bistvo, bistveno je, da ne bo tako poceni kot stanovanje 61m2 ali pa 70m2... ne glede na to kako se bo hvalil... ker pač ur ki smo mu jih šenkali on ne bo zajel v obračun ko bo govoril kolko ga je bajta prišla =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Seveda ne bo. Če boš kdaj ti kaj rabil, bo ti pa on prišel pomagat. Ampak ne boš, ker si prelen, in če si ti len, ti tudi pomagat nima kdo kaj. Ne vem pa zakaj bi bil to njegov problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Seveda ne bo. Če boš kdaj ti kaj rabil, bo ti pa on prišel pomagat. Ampak ne boš, ker si prelen. Ne vem pa zakaj bi bil to njegov problem.


Ko primerjaš ceno postavitve nekega objekta moraš v zakup vzet gratis ure in jih ovrednotit, zavoljo realne primerjave... ampak saj to ni bistveno zdaj, bajta bo stala več kot moj flet, on pa jo misli še celo leto luftat, in drugo leto dalje rihtat, bo še živel v hotelu mama... najmanj 2-3 leta, ker keša za opremo pač nima... plačo pa jurija na mesec.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sbawe64 ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja, seveda, ampak ko boš ti MORAL ZAČET delat, bo tebe stalo več kot mene, a še kar ne razumeš? Ker 1x boš moral ti začet obnavljat, tako kot v bloku, in takrat bom jaz delil stroške z 29 stanovanji v bloku, ti pa sam s sabo... pol bova pa primerjala račune in najine delovne ure in bova izračunala kaj je ceneje a prav?
Bova primerjala...čez 30-40 let :D
Lej, EPS + fasada bo ostalo gor v nedoločeno prihodnost, spodaj je suh, zdrav modularc, ni to omet na neki fajhtni steni, da bo kar odpadat začelo.
Bramac daje 30let garacije na cegu, videvam pa Bramac strehe, ki so zagotovo stare 50let+, pa razen visualnih ne vidim drugih napak. Torej vprašanje, če bom jaz za časa svojega življenja menjal strešnike...

Stare azbestne salonitke držijo 50 let brez problema, tako da ne vem, zakaj Bramac nebi.

EPS (stiropor) mora biti oni za fasade ("nadišavljen" z neko zadevo proti mravljam), ne navaden.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

damirj79 ::

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Ampak mislim, da je OP spraševal o tekočih stroških in delu, ki ga imaš. Ne o TCO na ne vem, 50 let.

Seveda TCO je težko pri hiši manjši, ampak to zato, ker se primerja neprimerljivo. Našli bi morda lahko primer, npr. 130m2 hiša vs stanovanje (+vsaj 2 pokrita parkplaca + atrij + shramba) na podobni lokaciji, oboje novogradnja, in primerjali TCO.


Ja, ampak OP oz. ti ne želiš primerjat tako kot primerja povprečen človek z plače okrog jurija =)

Jaz se strinjam s tabo, da če primerjava strošek stanovanja na m2 vs strošek bajte na m2, da je verjetno v večini primerjav na m2 bajta cenejša... Ampak to ne pomaga ko pa pogledaš absolutno tam pa je običajno obratno (resda zaradi kvadrature stanovanja) in tu se glih kreše mnenje... Ti bi rad primerjal bajto 150m2 vs blok 110m2 + atrij + klet + pokrita garaža, ampak večina stanovanj ni takih, medtem ko je večina hiš 150m2 ali več... le redke so pod 120m2...

Zato pa je potrebno gledat povprečja, in po oceni, bi dejal, da je povprečno veliko stanovanje tam okrog 55-65m2 povprečno velika bajta pa od 150m2-180m2

In zdaj če recimo predpostaviva, da na Ptuju stane takšno stanovanje v povprečju okrog 75k taka bajta pa v povprečju okrog 150-160k... pomeni da si v osnovi že "prihranil" 70k +/- ki jih lahko daš na TRR in kako dolgo imaš plačane VSE stroške in delo v stanovanju pa vse investicije? Verjetno 20+ let kajne...

Pa še nisva prišla do tega, da boš z bajto ki stane 150k, imel komulativno VEČ ur dela kot v bloku... če pomisliva da sta obe nepremičnini stari cca 35-40 let...

Pa še enkrat, jaz se strinjam s tabo, da je bajta overall bolj fajn, ampak žal ko pogledaš budget, se pač ne izzide... večini ljudi ali pa crkujejo in skoz sami nekaj popravljalo delajo in ne obračunajo ur... Moj kolega gradi zdaj bajto že 1,5 leta... v lastni režiji večinoma... stari so mu kupli parcelo 25k... zdaj je bajta pod streho in on se hvali kako je to koštalo njega samo 50k... ja seveda ga je, ni pa obračunal tistih tisoče ur dela vseh bratrancev, kolegov, prijateljev in staršev ter sorodnikov... ko obračunamo to po neki urni postavki 8/h pridemo pa lepo na 15k zraven najmanj. Pol pa je že 22k parcela + 50k bajta + 15k+ ure ki smo mu jih mi šenkali... pa še ni bajte zaprl in nardil nič razen ene škarpe in spravil 180m2 bajto pod streho... no pa papirje uredil...

Res pa je da koče bom jaz porihtal bajto bo to mala bajtica do 100m2 s 3 sobami za stara leta pripravljena se pravi brez nadstropij in na ravnici z malo parcelo... to mi je smiselno.


Nekoč si se že omotaval okoli tega, zato sedaj še enkrat. Komot si lahko sam postaviš hiško pritlično tlorisa 60m2, če ti je cena pomembna, zakaj ne. Kdo ti brani tega? Tudi hiško narediš veliko toliko kot hočeš, želiš in zmoreš. So minili časo, ko so se zidali gradovi veliki 400 ali 500m2 in več.

Nekaj v tem stilu:
https://www.tinyhouseslovenia.com

ali

https://www.google.com/search?client=op...

Ali pa pač enostavno kupiš 2 ali 3 bivalne kontejnerje in jih povežeš skupaj. Samo tvoj problem, ko se nič ne znajdeš in še sam nič ne znaš delat in raje ležiš doma na kavču.

sbawe64 ::

Za hišo iz bivalnih kontejnerjev v Slo ne boš dobil priključkov (elektrika, voda), hišne številke, gradbeno/uporabno dovoljenje.


damirj79 je izjavil:

Potem si pa res hudo nesposoben, da ne moreš pokosit 200m2 in rož, ter solate in pomidore v vrtu zalit. OK razumem, če si fizični invalid, ampak v tem primeru rabiš pomoč še kje drugje.

Če te poleti vsako leto po 2 meseca ni, potem itak nimaš vrta.

Za košenje trave se lahko dogovoriš s sosedom/prijateljem/sodelavcem/drugim družinskim članom..

A misliš da ima invictus rože v stanovanju ??


Okolica hiše & vrtovi so največje pasti, v katero se ujame vse preveč lastnikov.Tam je dela lahko toliko, da si 24/7 samo v urejanju (in porabiš neomejeno denarja).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Seveda ne bo. Če boš kdaj ti kaj rabil, bo ti pa on prišel pomagat. Ampak ne boš, ker si prelen. Ne vem pa zakaj bi bil to njegov problem.


Ko primerjaš ceno postavitve nekega objekta moraš v zakup vzet gratis ure in jih ovrednotit, zavoljo realne primerjave... ampak saj to ni bistveno zdaj, bajta bo stala več kot moj flet, on pa jo misli še celo leto luftat, in drugo leto dalje rihtat, bo še živel v hotelu mama... najmanj 2-3 leta, ker keša za opremo pač nima... plačo pa jurija na mesec.

No pain no gain. Nazadnje bo prišel na svoje...

energetik ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če je v letu pa pol spravu bajto pod streho, pa večinoma delal sam oz. s kolegi, je to zelo hitro. V treh letih bo imel bajto in v njej živel še 60 let. Nekdo drug se bo 63 let gnetel v stanovanju in nergal nad vsem...


No saj ni delal vse v lastni režiji, je mel zidarja+pomočnika plačanega... samo njegov foter je tudi zidar, samo že v letih...

Spet pa to ni bistvo, bistveno je, da ne bo tako poceni kot stanovanje 61m2 ali pa 70m2... ne glede na to kako se bo hvalil... ker pač ur ki smo mu jih šenkali on ne bo zajel v obračun ko bo govoril kolko ga je bajta prišla =)

Mato, koliko pride parcela in komunalc tam v tvoji okolici? Za npr. 400m2 parcelo.
Pa recimo da vzameš dokumentacijo za tipsko hišico 80m2 in jo narediš iz modularca + EPS + navadna dvokapnica + PVC okna/vrata. Se skoraj zihr lahko vseliš za 100k brez parcele in brez svojega dela. Če se seveda ne preseravaš.

damirj79 ::

Za bivalni kontejner rabiđ mislim da tudi (enostavno) GD, potem skoraj zagotovo lahko pridobiš tudi hišno številko. Pogoj pa bo skoraj sigurno, da je temeljna plošča postavljena, to itak. PA verjetno je vse skupaj zelo odvisno od občine do občine, ker nekje imajo v prostorskih aktih naloženo streho z naklnom 30 ali več stopinj. Kontejner tu verjetno odpade ker ima ravno streho. Ampak to je čisti debilizen s strani države, verjetno se da tudi ta del akta zaobit, kajti meni tiste hiše s takimi strmimi strehami so za bruhat. Zdaj mogoče na Ptuju drugače ne gre, gre pa kje drugje.

damirj79 ::

Očitno se da, več piše tukaj, odvisno od občine do občine. Se pozanimaš in gas. Jokat je pa najbolj enostavno.
https://www.zurnal24.si/pod-streho/mini...

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Če je v letu pa pol spravu bajto pod streho, pa večinoma delal sam oz. s kolegi, je to zelo hitro. V treh letih bo imel bajto in v njej živel še 60 let. Nekdo drug se bo 63 let gnetel v stanovanju in nergal nad vsem...


No saj ni delal vse v lastni režiji, je mel zidarja+pomočnika plačanega... samo njegov foter je tudi zidar, samo že v letih...

Spet pa to ni bistvo, bistveno je, da ne bo tako poceni kot stanovanje 61m2 ali pa 70m2... ne glede na to kako se bo hvalil... ker pač ur ki smo mu jih šenkali on ne bo zajel v obračun ko bo govoril kolko ga je bajta prišla =)

Mato, koliko pride parcela in komunalc tam v tvoji okolici? Za npr. 400m2 parcelo.
Pa recimo da vzameš dokumentacijo za tipsko hišico 80m2 in jo narediš iz modularca + EPS + navadna dvokapnica + PVC okna/vrata. Se skoraj zihr lahko vseliš za 100k brez parcele in brez svojega dela. Če se seveda ne preseravaš.


Odkrito povedano ne vem kolko so točno priključki ampak mislim da okol 10k vse... pa ne me zdaj držat za besedo, verjetno oz. kolko se spomnim je nekaj tudi odvisno od kvadrature bajte... no parcele tam okrog 500m2 pa načeloma v Ptujski občini in bližnji okolici (edini pogoj ki ga mam je da je ravna in bolj ali manj pravokotna) pod 25k težko dobiš...

Ampak četudi predpostaviva, da imaš to prav kar pišeš, da bi se lahko vselil za 100k, je to še zmeraj vsaj 20k več kot sem porabil za vselitev zdaj :O In koliko let imam plačane vse stroške stanovanja za 20k?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ganon ::

kixs je izjavil:

Povej se, zakaj raje stanovanje?


Ker mi omogoča lagodno življenje. Če imam doma pospravljeno, je to-to. Za vse ostalo poskrbijo drugi. Pridem iz službe in nimam nobenih skrbi. Lahko se posvetim sebi in stvarem, ki me veselijo.

RockyS ::

sbawe64 je izjavil:

Za hišo iz bivalnih kontejnerjev v Slo ne boš dobil priključkov (elektrika, voda), hišne številke, gradbeno/uporabno dovoljenje.


Seveda dobiš:
https://www.tvambienti.si/26/05/2019/is...

IL_DIAVOLO ::

Ganon je izjavil:

kixs je izjavil:

Povej se, zakaj raje stanovanje?


Ker mi omogoča lagodno življenje. Če imam doma pospravljeno, je to-to. Za vse ostalo poskrbijo drugi. Pridem iz službe in nimam nobenih skrbi. Lahko se posvetim sebi in stvarem, ki me veselijo.


Ležanju na sedezni in drkanju na wc-ju?

energetik ::

Ganon je izjavil:

kixs je izjavil:

Povej se, zakaj raje stanovanje?


Ker mi omogoča lagodno življenje. Če imam doma pospravljeno, je to-to. Za vse ostalo poskrbijo drugi. Pridem iz službe in nimam nobenih skrbi. Lahko se posvetim sebi in stvarem, ki me veselijo.
Ker ko pridemo domov v bajto, moramo pa vsak dan najprej zamenjati pol strešnikov, zafršolati škarpo in pobarvati okna, nato se lahko posvetimo stvarem, ki nas veselijo, če slučajno ostane kaj časa. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153450 (28715) Matejjjjj
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43274637 (60436) damirj79
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520371 (16098) energetik
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691116999 (99880) Mato989
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621821 (16669) BorutO

Več podobnih tem