» »

Stroški stanovanja

Stroški stanovanja

1
2
»

Mato989 ::

energetik je izjavil:

2dark je izjavil:

Bi rad videl tiste v bajti, ki pozimi plačujejo za ogrevanje zgolj 70EUR in imajo v bivalnih prostorih prijetnih 24 stopinj.

Ob prijetnih 20 stopinjah je življenje lepše.
Itak je breze veze, ker očitno ne verjameš.

TČ porabi za 135m2 bajto za celo leto ogrevanja na 24° cca. 3200kWh. Še do pred leta nazaj je bilo to 320EUR. Zdaj bo nekje 480EUR. Ogreva se nekje oktober-april, torej povprečno pride 69EUR na mesec za teh 7 mesecev. Izven tega 0,00EUR. Ni tu nekih upravnikov in "vzdrževanja toplotne postaje".


Ja samo moraš na 10 let tudi vzet v to ogrevanje strošek TČ in strošek servisov ki so (če so ne vem) itd... saj peč se ni kupla sama.. v stanovanju pa plačaš ravno to v tistih mesecih ko ni ogrevanja ta fiksni del (no celo leto) ti pa tu kar pozabiš na to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

aborko ::

24? Še poleti je klima na 22-23, 24 je pač preveč za večino, no razen v kopalnici. Ljudje smo različni... So tudi takšni v bloku ki so na 200€ mesečno pozimi za ogrevanje, notri pa 20-21.

Iz lastnih izkušenj so skupne investicije v bloku problematične oz. vedno nekako nerealno visoke. Primer ogrevanja - če se lahko v hiši znajdeš pa montiraš toplotno črpalko za 670€, je potrebno v bloku po stanovanju ~3k za menjavo kurilne naprave. Recimo že vgradnja 10 senzorskih luči je bila jurja+. V bistvu bi bilo dosti ceneje če bi 24/7 gorele varčne led, kot pa da se je šlo v to investicijo. V teoriji bi investicije in tekoči stroški morali biti ceneje ker se stroški razporedi na n stanovanj, v praksi pa...se ponavadi zadeve zakomplicirajo.

energetik ::

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

2dark je izjavil:

Bi rad videl tiste v bajti, ki pozimi plačujejo za ogrevanje zgolj 70EUR in imajo v bivalnih prostorih prijetnih 24 stopinj.

Ob prijetnih 20 stopinjah je življenje lepše.
Itak je breze veze, ker očitno ne verjameš.

TČ porabi za 135m2 bajto za celo leto ogrevanja na 24° cca. 3200kWh. Še do pred leta nazaj je bilo to 320EUR. Zdaj bo nekje 480EUR. Ogreva se nekje oktober-april, torej povprečno pride 69EUR na mesec za teh 7 mesecev. Izven tega 0,00EUR. Ni tu nekih upravnikov in "vzdrževanja toplotne postaje".


Ja samo moraš na 10 let tudi vzet v to ogrevanje strošek TČ in strošek servisov ki so (če so ne vem) itd... saj peč se ni kupla sama.. v stanovanju pa plačaš ravno to v tistih mesecih ko ni ogrevanja ta fiksni del (no celo leto) ti pa tu kar pozabiš na to...
Komplet TČ+bojler+delo+napeljava (kotlovnica) je stala 6kEUR. Zdaj se bliža 10 letom delovanja. Servisov ni. Pričakujem vsaj 15 let delovne dobe. To je 33EUR/mesec, če se prav naračunal. Oziroma precej manj, ker ta denar nalagam v delnice, v bloku bi ga moral pa dajat v rezervni sklad, kjer bi mi ga žrla inflacija.
Še ON-topic: ko sem še živel začasno v 65m2 stanovanju, sem imel večje tekoče stroške kot sedaj v bajti. Če računam na m2 pa še večje. Takrat sem samo v 2 hladnih mesecih plačal za ogrevanje toliko kot zdaj za celo leto + zraven še toplo SV.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mato989 ::

aborko je izjavil:

24? Še poleti je klima na 22-23, 24 je pač preveč za večino, no razen v kopalnici. Ljudje smo različni... So tudi takšni v bloku ki so na 200€ mesečno pozimi za ogrevanje, notri pa 20-21.

Iz lastnih izkušenj so skupne investicije v bloku problematične oz. vedno nekako nerealno visoke. Primer ogrevanja - če se lahko v hiši znajdeš pa montiraš toplotno črpalko za 670€, je potrebno v bloku po stanovanju ~3k za menjavo kurilne naprave. Recimo že vgradnja 10 senzorskih luči je bila jurja+. V bistvu bi bilo dosti ceneje če bi 24/7 gorele varčne led, kot pa da se je šlo v to investicijo. V teoriji bi investicije in tekoči stroški morali biti ceneje ker se stroški razporedi na n stanovanj, v praksi pa...se ponavadi zadeve zakomplicirajo.



Ne vem no če to drži... pravkar se pogovarjamo o liftu in bi prišel lift za naš blok skupaj cca 70k... na 29 stanovanj je to tako od oka (imamo 1 sobna, 2 sobna in 3 sobna v bloku) da

3. sobno plača cca 2,6k
2. sobno 1,9k
1. sobno 1,5k

Zdaj pa mi razloži kje lahko lift v bajti vsaj do1. štuka narediš efektivno za 1,5k ali 1,9k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Ja ampak mi primerjamo stroške da imaš in živiš v bajti napram stroške da živiš v bloku... in če to da ti MORAŠ pokosit napram da plačaš 2,86EUR (ali X,XX) ne moreva primerjat potem načrtno delaš bajto cenejše...

Ne, ne moreš primerjat, saj je odvisno od primera do primera. Tvoj primer je 2.86€, jaz v bloku plačam dobrih 5€ (pa večino zelenic v okolici je v lasti MOL, kar ni naš direktni strošek ...), zelenice pa je kolikor jo je. Pač pri bajti imam precej več dela in tudi stroškov, a imam sadovnjak in sadja se tudi precej nabere, kar pomeni da mi potem ni potrebno sadja/marmelad toliko kupiti. Pa vmes ko otroci pobirajo sadje ali grabijo travo, lahko v delavnici zraven kaj počnem, pri bloku tega ne morem. Pač stvar je kompleksna in težko iz tega dobiš nek absolutni zaključek, kaj je bolje.

Mato989 je izjavil:

Za primerjavo MORAVA gledat ABSOLUTNO in dat vse na isti imenovalec (denar)

In ja, seveda morava gledati tako... ti povem kako najlažje prideva do razlike med "stroškom" in "hobijem/željo"? Tako da pogledaš če bi to hodil k nekomu delat (sorodnikom, sosedom, v ulici itd...) for free samo zato ker imaš tako veselje do tega...

Torej če zdaj postaviva logiko v kontekst.

1. Ti "moraš" pokositi okrog bajte drugače boš mel nikakvo
2. Jaz/ali nekdo v bloku pa ne rabi iti na sprehod ampak ŽELI iti na sprehod

Če nekaj moraš narediti da imaš nek standard in nivo lajfa, nekaj pa narediš čeprav ni potrebno je prvo "strošek" v taki primerjavi, drugo pa hobi ali želja... kot pravim če bi košnja bila tako zabavna bi folk za hobi hodil okrog kosit namesto na sprehod... oba pa veva da temu ni tako kajne :) No morda si pa ti eden tistih unikatov ki ko doma pokosi se vsede z otrokom na kavč in reče veš kaj, greva še sosedom ali komu pokosit ker nama je to v tako veselje in užitek namesto da greva na kolo?

Jaz se lahko odločim da ne bom šel na sprehod in se nič finančno ne spremeni, ti se sicer tudi lahko odločiš da ne boš pokosil doma nikoli več ampak boš načeloma potem moral plačat nekoga da pokosi namesto tebe in to je tisto kar iščeva kajne, ta strošek če noben, ne ti ne jaz to ne narediva...

Absolutno nikoli ne boš mogel primerjat saj so zadeve relativne :). In tako je tudi pri stroških in hobijih. Jaz rad kosim zase ali pa še kakšnemu sosedu, kjer ima narejeno tako, da ni preveč zajebancije in na koncu spijeva pir in ne komplicira. Da bi pa imel takšno veselje, da bi hodil okrog in ponujal storitev mi pa ni. Če imaš veselje do sexa, najbrž ne boš ugodil vsakemu 150kg tipu ali pač, ker imaš veselje? :) Tako da tukaj ni neke "globalne logike".

Pač na koncu je odvisno kaj si želiš in kaj hočeš predvsem pa koliko si sam organiziran. Če nerad kosiš, potem si ne boš nakopal velike zelenice, ampak čim več povoznih površin.

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

2dark je izjavil:

Bi rad videl tiste v bajti, ki pozimi plačujejo za ogrevanje zgolj 70EUR in imajo v bivalnih prostorih prijetnih 24 stopinj.

Ob prijetnih 20 stopinjah je življenje lepše.
Itak je breze veze, ker očitno ne verjameš.

TČ porabi za 135m2 bajto za celo leto ogrevanja na 24° cca. 3200kWh. Še do pred leta nazaj je bilo to 320EUR. Zdaj bo nekje 480EUR. Ogreva se nekje oktober-april, torej povprečno pride 69EUR na mesec za teh 7 mesecev. Izven tega 0,00EUR. Ni tu nekih upravnikov in "vzdrževanja toplotne postaje".


Ja samo moraš na 10 let tudi vzet v to ogrevanje strošek TČ in strošek servisov ki so (če so ne vem) itd... saj peč se ni kupla sama.. v stanovanju pa plačaš ravno to v tistih mesecih ko ni ogrevanja ta fiksni del (no celo leto) ti pa tu kar pozabiš na to...
Komplet TČ+bojler+delo+napeljava (kotlovnica) je stala 6kEUR. Zdaj se bliža 10 letom delovanja. Servisov ni. Pričakujem vsaj 15 let delovne dobe. To je 33EUR/mesec, če se prav naračunal. Oziroma precej manj, ker ta denar nalagam v delnice, v bloku bi ga moral pa dajat v rezervni sklad, kjer bi mi ga žrla inflacija.



No, kakšna je pol razlika? Jaz pa plačam 25EUR... fiksno vsak mesec... ja ti če boš imel srečo boš v plusu napram meni, če pa ti bo jutri nekaj crknilo boš pa imel minus napram mojim fiksnim stroškom.

Pač ni tako enoznačno kot predstavljate...

Samo da meni logistiko menajv itd. urejajo drugi, ti boš pa moral sam vse zrihtat... in to udobje se pač plača v bloku logično.

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja ampak mi primerjamo stroške da imaš in živiš v bajti napram stroške da živiš v bloku... in če to da ti MORAŠ pokosit napram da plačaš 2,86EUR (ali X,XX) ne moreva primerjat potem načrtno delaš bajto cenejše...

Ne, ne moreš primerjat, saj je odvisno od primera do primera. Tvoj primer je 2.86EUR, jaz v bloku plačam dobrih 5EUR (pa večino zelenic v okolici je v lasti MOL, kar ni naš direktni strošek ...), zelenice pa je kolikor jo je. Pač pri bajti imam precej več dela in tudi stroškov, a imam sadovnjak in sadja se tudi precej nabere, kar pomeni da mi potem ni potrebno sadja/marmelad toliko kupiti. Pa vmes ko otroci pobirajo sadje ali grabijo travo, lahko v delavnici zraven kaj počnem, pri bloku tega ne morem. Pač stvar je kompleksna in težko iz tega dobiš nek absolutni zaključek, kaj je bolje.

Mato989 je izjavil:

Za primerjavo MORAVA gledat ABSOLUTNO in dat vse na isti imenovalec (denar)

In ja, seveda morava gledati tako... ti povem kako najlažje prideva do razlike med "stroškom" in "hobijem/željo"? Tako da pogledaš če bi to hodil k nekomu delat (sorodnikom, sosedom, v ulici itd...) for free samo zato ker imaš tako veselje do tega...

Torej če zdaj postaviva logiko v kontekst.

1. Ti "moraš" pokositi okrog bajte drugače boš mel nikakvo
2. Jaz/ali nekdo v bloku pa ne rabi iti na sprehod ampak ŽELI iti na sprehod

Če nekaj moraš narediti da imaš nek standard in nivo lajfa, nekaj pa narediš čeprav ni potrebno je prvo "strošek" v taki primerjavi, drugo pa hobi ali želja... kot pravim če bi košnja bila tako zabavna bi folk za hobi hodil okrog kosit namesto na sprehod... oba pa veva da temu ni tako kajne :) No morda si pa ti eden tistih unikatov ki ko doma pokosi se vsede z otrokom na kavč in reče veš kaj, greva še sosedom ali komu pokosit ker nama je to v tako veselje in užitek namesto da greva na kolo?

Jaz se lahko odločim da ne bom šel na sprehod in se nič finančno ne spremeni, ti se sicer tudi lahko odločiš da ne boš pokosil doma nikoli več ampak boš načeloma potem moral plačat nekoga da pokosi namesto tebe in to je tisto kar iščeva kajne, ta strošek če noben, ne ti ne jaz to ne narediva...

Absolutno nikoli ne boš mogel primerjat saj so zadeve relativne :). In tako je tudi pri stroških in hobijih. Jaz rad kosim zase ali pa še kakšnemu sosedu, kjer ima narejeno tako, da ni preveč zajebancije in na koncu spijeva pir in ne komplicira. Da bi pa imel takšno veselje, da bi hodil okrog in ponujal storitev mi pa ni. Če imaš veselje do sexa, najbrž ne boš ugodil vsakemu 150kg tipu ali pač, ker imaš veselje? :) Tako da tukaj ni neke "globalne logike".

Pač na koncu je odvisno kaj si želiš in kaj hočeš predvsem pa koliko si sam organiziran. Če nerad kosiš, potem si ne boš nakopal velike zelenice, ampak čim več povoznih površin.



Johny zamenjuješ subjektivno kaj je tebi bolje vs primerjava v EUR... primerjava v EUR je ABSOLUTNA... ne zanima EUR ali je tebi to v veselje ali ne, razumeš??? Daj si to dopovedat...

To če ti raje kosiš kot hodiš na sprehod, prav vse lepo in prav, ampak to da če imaš pred bajto zelenico in drevje je strošek in če se midva na glavo postaviva ali pa ne... to da lahko ti od sadja dobiš plus (redko sicer) je čisto ok, ampak to nima veze z tem če je to da moraš pokosit, pa porezat drevje pa kupit kosilnico pa orodje strošek ali ne.

Daj poizkusi ločit stran od svojih subjektivnih želja in poglej na dejstva objektivno.

Pomisli da imaš 2 bajti... vse tisto kar moraš it k tisti drugi bajti naredit da je urejeno in ne propade je strošek... to ali ti je v veselje ali ne NIMA VEZE...

Enemu se je tudi v veselje vozačkat z dizlom po Sloveniji gor ali dol, ampak je to strošek njegovega hobija, pa če obrneva levo desno cel mesec...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

energetik ::

Razlika je, da jaz za tvojo ceno ogrevam 2x večjo površino in SV za 4 osebe, pa še hladim poleti.
Najbolj pa je razlika v svobodi, da jaz lahko dobesedno jutri vržem TČ ven in montiram plinsko peč. Peč na drva. Na olje. Kakor se mi dvigne.
Oziroma če bi imel finančne probleme, lahko zdajle vržem ven TČ varovalke in me od tega trenutka naprej stane 0,00EUR/mesec.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Razlika je, da jaz ogrevam 2x večjo površino in SV za 4 osebe, pa še hladim poleti.
Najbolj pa je razlika v svobodi, da jaz lahko dobesedno jutri vržem TČ ven in montiram plinsko peč. Peč na drva. Na olje. Kakor se mi dvigne.
Oziroma če bi imel finančne probleme, lahko zdajle vržem ven TČ varovalke in me od tega trenutka naprej stane 0,00EUR/mesec.


Super, ampak še vedno ne govorit kot da teh 33EUR ali kolikor pač je ni... to je tisto kar jaz debatiram... Če boš nekaj druga montiral spet ne bo 0 EUR ampak bo to stalo, čas, denar itd... in spet ne bo ogrevanej samo energent ampak tudi cena peči in dela...

Jaz tudi LAHKO prodam flet pa grem živet na vikend v bajto, pa to ne pomeni nič v tem kaj ti lahko ali ne kajne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

floyd1 ::

Zanimivo, koliko ljudi še dandanes misli, da se (povprečno velike, izolirane) bajte ne da dobro ogrevat za čisto normalen denar... Ko sem pred leti razlagal, da za celo kurilno sezono ne famo niti 200 eur je v bistvu zelo malo ljudi verjelo.
Seveda pa dobra fasada, talno gretje, TČ tudi niso poceni.

matobeli ::

energetik je izjavil:


Najbolj pa je razlika v svobodi, da jaz lahko dobesedno jutri vržem TČ ven in montiram plinsko peč.


Ker bloki ki niso vezani na daljinsko ogrevanje in imajo celo lastno dimniško tuljavo ali dve pa ne obstajajo.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

energetik je izjavil:


Najbolj pa je razlika v svobodi, da jaz lahko dobesedno jutri vržem TČ ven in montiram plinsko peč.


Ker bloki ki niso vezani na daljinsko ogrevanje in imajo celo lastno dimniško tuljavo ali dve pa ne obstajajo.



Saj teoretično tudi blok lahko odklopi daljinsko ogrevanje in gre na klime ipd... samo to je dokaj težko sprovest... čeprav pri nas se pojavlja tako negodovanje da nam morda uspe...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

Sem v najemu v novejšemu bloku iz 2008, pride recimo za prejšnji mesec (september 2023):

Upravnik, gretje, komunala, itd: 134,90
Elektrika: 64,87 (GEN-I)
T-2 TV+optika: 54,26

Ogrevanje imamo na plin, pred energetsko krizo je bilo ceneje. Upravnik je Domplan. Stroški se gibljejo od 200-300eur, odvisno tudi od stanovanja, lokacije in tvoje porabe.

Primerjava recimo s septembrom 2019:

Upravnik, gretje, komunala, itd: 76,07
Elektrika: 34,62 (GEN-I)
T-2 TV+optika: 52,97

Res pa sedaj malce več porabimo, ker sva oba doma, jaz delam od doma, partnerka na porodniški + imava otroka. Ampak ne spet tako veliko, cene so šle kar gor.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Likalnik je izjavil:

ponavadi so stroški stanovanja višji kot stroški hiše...


Kako ti uspe tipkati med spanjem, medtem ko sanjaš?

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Johny zamenjuješ subjektivno kaj je tebi bolje vs primerjava v EUR... primerjava v EUR je ABSOLUTNA... ne zanima EUR ali je tebi to v veselje ali ne, razumeš??? Daj si to dopovedat...

To če ti raje kosiš kot hodiš na sprehod, prav vse lepo in prav, ampak to da če imaš pred bajto zelenico in drevje je strošek in če se midva na glavo postaviva ali pa ne... to da lahko ti od sadja dobiš plus (redko sicer) je čisto ok, ampak to nima veze z tem če je to da moraš pokosit, pa porezat drevje pa kupit kosilnico pa orodje strošek ali ne.

Daj poizkusi ločit stran od svojih subjektivnih želja in poglej na dejstva objektivno.

Pomisli da imaš 2 bajti... vse tisto kar moraš it k tisti drugi bajti naredit da je urejeno in ne propade je strošek... to ali ti je v veselje ali ne NIMA VEZE...

Enemu se je tudi v veselje vozačkat z dizlom po Sloveniji gor ali dol, ampak je to strošek njegovega hobija, pa če obrneva levo desno cel mesec...

Če primerjaš v EUR potem se ti najbolj splača hodit bos, živeti pod mostom in jesti ostanke hrane iz smeti. Je tako ali se motim? Pa glej objektivno v EUR. Jaz verjamem da ti ni v veselje zmrzovati pod mostom, a me to niti ne zanima - to je še vedno najceneje.

Utk ::

Sigurno, da je hiša dražja ko vse sešteješ. Ampak tudi 90 m2 stanovanje je dražje kot 40 m2. Na splošno. Da se ne bo spet našel nek idiot, ki misli da je pameten, in ki bo našel penthouse, ki plačuje 300 evrov na mesec vratarja, proti nekem vikend v Kočevju, ki se greje na drva nabrana v okolici, interneta pa tako nima.

matobeli ::

Ne, 90m2 stanovanja ima skoraj enake tekoče stroške kot 40m2. Internet stane enako, voda tudi, elektrike je praktično isto +- kakšna žarnica. Komunala je večinoma vezana na število oseb.

Kjer se res pozna je pri investicijah. Tisti v 45m2 stanovanju bo plačal točno pol manj kot tisti v 90m2, ne glede na to koliko fasade ali strehe kdo uporablja.
Stavbno pohištvo je spet debatilno, a je 10 ali 6 oken za zamenjat prav velike razlike ni. Ogrevanje 90m2 ali 45m2 v dobro vzdrževanem bloku je pa spet problem samo v blokih z daljinskim ogrevanjem. Če imaš privat ogrevanje je to praktično isti pes, ker v lepo izoliranem bloku rabiš res malo energije za ogrevanje.

Utk ::

Sem vedel, da se bo našel en pameten. Zmeraj se.

matobeli ::

Prav veliko napora pa tud ni potrebnega.

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Sigurno, da je hiša dražja ko vse sešteješ. Ampak tudi 90 m2 stanovanje je dražje kot 40 m2. Na splošno. Da se ne bo spet našel nek idiot, ki misli da je pameten, in ki bo našel penthouse, ki plačuje 300 evrov na mesec vratarja, proti nekem vikend v Kočevju, ki se greje na drva nabrana v okolici, interneta pa tako nima.

Kolikor smo debatirali s kolegi se ti v večini primerov bolj splača biti v stanovanju do 3 oseb, pri 4 si na meji, pri 5 definitivno hiša. Pač več kot je ljudi, večjo kvadraturo rabiš poleg tega te dodatni stroški užgejo zaradi števila oseb.

Zelo velikokrat se zadeve preveč absolutno gledajo - cena proti kvadraturi ne ocenjuje pa se razne uporabnosti. Če grem ob slabem vremenu z otroci ven in mi eden s kolesom zagazi v blato imam v bloku problem, ker kolesa nimam kje očistit. Zunaj ga ne smem pustit (ker ga lahko ukradejo) če pa umazanega furam bo bloku pa nasvinjam. Enako je z vsemi igračami. Zanimivo je, če imaš namen imeti 2/3 otroke, saj stvari "šparaš" za naslednjega in potem zmanjkuje placa. Kakšno uporabno stvar bi dobil zastonj, a jo odkloniš ker je nimaš kam dat.

Pa tudi profesija včaih igra vlogo, saj če si nek terenc in rabiš tak ali drugačen material, se ti bolj splača živeti v hiši saj lahko lažje hendlaš vse skupaj.

Tako da ko sem kupil stanovanje v LJ, sem bil v frišni vezi, zjutraj sem imel službo v pisarni, popoldne sva šla malce okrog, za vikende pa obvezno. Top shit varianta, za živet in tudi stroškovno. Vmes so prišli otroci, pisarno v Slo smo zaprli, začel sem delati od doma, moja je menjala službo in danes so stvari daleč od idealnosti. A delamo na tem da se stvari uredijo.

Likalnik ::

Ganon je izjavil:

Likalnik je izjavil:

ponavadi so stroški stanovanja višji kot stroški hiše...


Kako ti uspe tipkati med spanjem, medtem ko sanjaš?


a mogoče ni res? boš kaj podkrepil s kakšno položnico? ali bo samo klobasanje v prazno

Ganon ::

Si že dobil dovolj odgovorov. Nimaš prav.

Likalnik ::

no saj sem vedel...klobasanje v prazno...ti si preberi raj celotno temo...so ti napisali, da pride mesečni strošek stanovanja cca 200€...povej mi pa kakšen je mesečni strošek v hiši??

Utk ::

Dobro, dej, jaz imam strošek elektrike 15 evrov, komunala 80-90, internet je povsod enako, za to dobim še 1500 km goriva na mesec (matobeli bi izračunal da živim v hiši zastonj).
Vseeno je stanovanje cenejše. Ker te položnice niso niti 5% stroška hiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Likalnik ::

no jaz imam komunale 45€, elektrike cca 40€...kaj pol še ostane nusz, tv, internet, ogrevanje

Utk ::

Kako zaboga imaš 45 komunale v hiši? Potem nas dobro nategujejo. Mi bi imeli 40 (4), če ne bi porabli niti kubika vode.

kixs ::

Sem ze na zacetku teme napisal. V stanovanju smo imeli voda, kanalizacija, smeti za 4 cca 72eur. Zdaj, 5 let kasneje, imamo v hisi 46eur.

Likalnik ::

Utk je izjavil:

Kako zaboga imaš 45 komunale v hiši? Potem nas dobro nategujejo. Mi bi imeli 40 (4), če ne bi porabli niti kubika vode.


to gre tudi na število oseb...sva samo 2...sem najprej, ko si ti napisal 80€ tudi jaz debelo pogledal...kako imaš lahko tako veliko ampak ja vas je več prijavljenih

Utk ::

kixs je izjavil:

Sem ze na zacetku teme napisal. V stanovanju smo imeli voda, kanalizacija, smeti za 4 cca 72eur. Zdaj, 5 let kasneje, imamo v hisi 46eur.

Še zmeraj 4? Imate kanalizacijo?

matobeli ::

Utk je izjavil:

Ker te položnice niso niti 5% stroška hiše.


No, pri stanovanju so pa položnice praktično ves strošek, ker tudi fasado dobiš na položnico.

Unih 6 oken in par vrat pa tud zamenjaš vsakih 25let da je mir.

Ampak utk misli da se dvigala kvarijo vsak dan in da toplarno raznese ob vsaki polni luni.

Utk ::

Me lahko citiraš kje sem napisal, da je stanovanje dražje od hiše? Še v tem kar si citiral jasno piše, da je strošek hiše veliko večji od teh položnic. Ni čudno, da moraš živet v njem, za nepismene je tudi stanovanje lep uspeh. Kje drugje, v razvitem zahodu recimo, dvomim, da taki pridejo do svojega stanovanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Takoj ko boš ti citiral mene kako izračunavam koliko te pride hiša.

Pri nas so nepismeni delal bajte, ker niso znal oddat vloge za jazbinška.

Pa tudi znaka "pozor poplavno območje" niso videli.

Utk ::

Tu si izračunal, da te bivanje v stanovanju pride zastonj:

Kar pomeni da je bivanje v bloku, na račun ene/dve ure dnevno ki ti ostaja, praktično zastonj.

Jaz sem pač izračunal, iz tvoje enačbe, da me zarad elektrarne pridi bivanje v hiši zastonj, ker mi pridela še za 1500 km goriva, kar je vredno vsaj 100 evrov, in kar pokrije elektriko in komunalo.
Samo da jaz elektrarno dejansko imam, vi pa dejansko ne delate za wolt tisti 2 uri, ampak kar lepo ležite na kavču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Samo da jaz elektrarno dejansko imam, vi pa dejansko ne delate za wolt tisti 2 uri, ampak kar lepo ležite na kavču.

A to smo sedaj pri tistem, ko je Janezek šel vprašat brata, sestro in mamo če bi spali z Di Capriom za 1mio€? Pa potem oče zaključi da so v teoriji milionarji, v praksi imajo pa dve kur** in enega ped**. :D

matobeli ::

Utk je izjavil:



Jaz sem pač izračunal, iz tvoje enačbe,


V moji enačbi čisto nič ne piše o zastonj sončnih elektrarnah ki se še niso, ali se celo nikoli ne bodo pokrile.

Utk ::

Normalno da ne, nije žvaka za seljaka. Ti računaj raje kak car si ko zapravljaš 30 evrov na uro z ležanjem na kavču, ko bi pa ta čas komot kosil travo sosedom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

A pol ni bla zastonj? A si jo vsaj sam sestavil?

Utk ::

10 jurjev za 30 let elektrike in 500,000 km goriva je drobiž, v rangu zastonj. Sploh pri hiši. Tolk vložim v hišo vsakih par let, samo da od ostalega ni nobenga profita.

matobeli ::

A bajto tud sam obnavljaš da je tolk drago? 20ur košenja zelenice, 600€ šlo.

A davek plačaš ko si izplačuješ ure za košnjo?

Utk ::

20ur košenja zelenice, 600€ šlo.

Ne, 20 ur košnje, pomeni 20 ur manj na kavču. To je vsa razlika. No, pa stane me tistih 15 evrov 10 litrov bencina.

A davek plačaš ko si izplačuješ ure za košnjo?

Normalni si tega ne izplačujemo, o tem fantazirate samo kavčarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kixs ::

Utk je izjavil:

kixs je izjavil:

Sem ze na zacetku teme napisal. V stanovanju smo imeli voda, kanalizacija, smeti za 4 cca 72eur. Zdaj, 5 let kasneje, imamo v hisi 46eur.

Še zmeraj 4? Imate kanalizacijo?


Enako. 4 in tudi kanalizacija.

matobeli ::

Utk je izjavil:


Normalni si tega ne izplačujemo, o tem fantazirate samo kavčarji.


Stroške kavčkanja v službo vam je treba povrnit, fantazirate da bi si jih sami, ampak ne gre. Mora država dat.

Utk ::

Spet tablete popustile? O čem spet bluziš?

kixs je izjavil:

Utk je izjavil:

kixs je izjavil:

Sem ze na zacetku teme napisal. V stanovanju smo imeli voda, kanalizacija, smeti za 4 cca 72eur. Zdaj, 5 let kasneje, imamo v hisi 46eur.

Še zmeraj 4? Imate kanalizacijo?


Enako. 4 in tudi kanalizacija.

Damn. Pri nas bi bilo 46, če bi porabli 2 kubika vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strošek hiše (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20422611 (18162) trancer01
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43280598 (66397) damirj79
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13522061 (17788) energetik
»

Stroški - garosnjera/1 sobno (cca 35m2)

Oddelek: Loža
279112 (7626) matjazzz
»

Obracun stroskov ogrevanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15826218 (22078) kixs

Več podobnih tem