» »

Hisense TV in vidaa OS

Hisense TV in vidaa OS

«
1
2

80ris ::

Moram nekam napisat in tole je pravi forum o tehnologijah.
Namreč kupil sem Hisense TV, ki ima vidaa sistem. Sedaj si ne morem naložiti na TV ne HBO in tudi ne Spotify.
Dejansko TV ne potpira teh stvari, ima pa neke brezvezne kitajske programe (aplikacije) ki mi ne pridejo nikjer prav.

Da si neko podjetje privošči v tem stoletju takšen obupen OS na TV, res obupno.

Vem da se da z raznimi android boxi in podobno, ampak res me tako živcira da bi jo najraje prodal, če sploh kdo to sranje kupi.
  • spremenil: 80ris ()

2dark ::

80ris je izjavil:

Moram nekam napisat in tole je pravi forum o tehnologijah.
Namreč kupil sem Hisense TV, ki ima vidaa sistem. Sedaj si ne morem naložiti na TV ne HBO in tudi ne Spotify.


Da si neko podjetje privošči v tem stoletju takšen obupen OS na TV, res obupno.


Tako je to, ko greš varčvat zaradi nekaj €. Si verjetno Komotarja gledal, kako je hvalil-. :))
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

wcpapir ::

Spotify imas.

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Ales ::

Gogo je izjavil:

https://www.techowns.com/hbo-max-on-his...

xxxxGPT spam nima kaj dosti smisla širit naokoli. Si sploh poskusil prebrati ta drek?

To, kar si prilimal, ni legitimna spletna stran, je le click bait za naivne uporabnike spleta. Naredi nam vsem uslugo in ne širi tega govna po forumu.

starfotr ::

TV so sestavljeni pri nas.

In v Sloveniji imamo direktorja poslovnega razvoja za Evropo, Bližnji vzhod in Afriko za VIDAA.

RockyS ::

Piši @kricac na twitterju, on samo hvali Vidaa os. Pa sem tudi sam uporabnik hisense in je vgrajen media player obup, plex verzija pa pravtako.

80ris ::

wcpapir je izjavil:

Spotify imas.


mah kje ni šans da se kaj naloži, tale VIDAA OS je totalen obup. Ne tega sranja kupovat ki je narjen za vzhodni trg, same neke arabske aplikacije ki nikjer ne pridejo prav.

v kanto bom zabrisal ta TV, res ni vreden svojega denarja.

wcpapir ::

Jaz ga imam in je ok, je pa res da imam tako Telemach in uporabljam njihov EON box. Tako da drugega kot youtube na Vidii ne uporabljam. Vidim pa da imam Spotify ze prednalozen.

libreus ::

HBO, SkyShowtime ... nič od tega ni na OS VIDAA, žal. Tudi sam sem ga kupil decembra '22 ... čakam in čakam.

Floxi ::

Chromecast z google TV 4k priklop gor in pozabi na ostalo. Tako sem jaz osvežil Samsung KS7000, ki je že en 7let star in sedaj dela odlično.

ssitcm ::

Google tv je sedaj v akciji v Hofer-u za 70 € !

floyd1 ::

Ti mini media računalniki so mi po eni strani zelo praktični, ker ne zasedajo nič prostora pri TV, a hkrati tudi precej nerodni, ker moraš zraven spet priklapljati še neko dodatno napajanje. Meni to precej pokvari idejo majhne, prenosne in praktične naprave. HDMI standard sicer sicer vsebuje svoje napajanje, je pa za te vrste "media" naprav praktično neuporabno, ker je sposobno dati le 300mA toka pri 5V. Res škoda.

Scorpy84 ::

Kupiš sony, ki prebavi vse, še 4k filme predvaja boljše k Shield, neo odlično prebavi gumbe daljinca, celo programiraš tipko tv za zagon neo-ta, atmos mu ne dela probleme.

modelno1 ::

V Hoferju je HD, na amazonu je 4k za isto ceno ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

escanor ::

KSZ:

kdo ve zakaj mi Hisense TV predolgo nalaga filme preko DLNA (Serviio) ?

Traja tudi po 10-15min da naloži mape z filmi.

OldSkul ::

libreus je izjavil:

HBO, SkyShowtime ... nič od tega ni na OS VIDAA, žal. Tudi sam sem ga kupil decembra '22 ... čakam in čakam.


To pa je sranje. Kakšen model od H. se najde da je dober. Škoda da ga biksajo s tem OSom.

libreus ::

wcpapir je izjavil:

Spotify imas.

Ravno včeraj brska po "App store-u" in nikjer ne najde ... na kaj točno ciljaš?

andrej69 ::

Spotify bo na voljo v letu 2024.

libreus ::

Aha, torej "bo". Hvala za info! ;)
Tudi HBO naj bi prispel do konca leta ...

RockyS ::

Ampak ni mus da ga bo tvoj TV dobil. Če izdajo vidaa os 7, ga 6ka ne bo dobila.

DePalmo ::

Ga imam. Vidaa OS. Sranje od TVja kateri ne zna predvajati nič. Je pa moj primarni namen bil predvajati svojo že obstoječo knjižnico in če sem hotel sploh kaj predvajati, sem moral kupiti TV Box. Pred nakupom je TV celo znal predvajati kakšen film sem in tja, ampak če sem po ogledu izbral isti (dobesedno isti!) film, je rekel da "datoteka ni podprta". Prodajalec in uradni servis nista sposobna nič uredit in mi je bilo žal da sem škatlo od TVja že vrgel stran, ker bi ga vrnil.

Preko bolhe ga pa nihče ni hotel kupiti. Razen za polovico cene, TV pa star 1 teden. Bi ga raje peljal na deponijo, kot pa prodal za pol cene.

Največja cvetka? Hisense v Ameriki ima Android TV, pri nas, po besedah uradnega servisa, ne morejo naložiti gor Androida.

DLNA/Serviio (ker je nekdo gor omenil): meni ga ni uspelo usposobiti. Ali mi ni znal predvajati filmov ali je zamujal zvok ali pa so bili čudni podnapisi. Rešil sem šele z Xiaomi TV Box ter Kodi. Sedaj mi vse lepo laufa preko wifija, sem se pa tudi s tem jebal da sem usposobil.

libreus ::

Si poskusil PLEX? Ker ta deluje odlično.

RockyS ::

Plex sam po sebi deluje odlično, ampak ne na Vidaa OS kjer deluje tako tako. Ga imam na 5 let starem android tv boxu in na eno letem starem hisensu (u7hq). Oba koristita isti plex server.

libreus ::

No ravno to, sam imam u8hq in deluje gladko in tekoče (na Vidaa OS) ...

escanor ::

Plex je program, podoben Serviio?

blaz5 ::

Tako je. Samo ima hardware transcoding plačljiv. Dobra alternative Plexu je Jellyfin.

https://jellyfin.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz5 ()

polde66 ::

Hofer bo imel ali pa že ima Xiaomi mi box S 2nd gen za 65 eur. Precej boljši od CC4, ki je že malce zastarel. Naivno je pričakovat če kupiš neandroid tv da bodo pa aplikacije letele in boš dobil vse. Pri neandroid tv ju je priporočljivo uporabljati dodaten box. Jaz imam 2 hisenseja na enem je fire tv stick 4k max, na drugem pa mecool km2+. Nimam nobenih problemov z aplikacijami. Če kupiš sony namesto hisense pa verjetno sony za isto ceno hisenseja ne obstaja. Torej?
polde

ducy ::

Imam težavo z Hisense TV 58A6EG.
In sicer z zvokom. Imam T-2 z TV-boxom.
Ko prižgem TV je zvok zelo tih. Nato se po nekaj minutah ojača do "normalne" jakosti. (zaradi česar moram jakost ponovno znižati na normalno raven)
Ali pa je ob zagonu ekstremno močan zvok, nato pa postane tih in je zopet potrebno uravnavati.
To se zgodi samo ob zagonu. Ko enkrat deluje in je zvok po nekaj minutah "stabiliziran", je cel čas OK.

Ali ima kdo podobne težave?

Utk ::

Naivno je pričakovat če kupiš neandroid tv da bodo pa aplikacije letele in boš dobil vse. Pri neandroid tv ju je priporočljivo uporabljati dodaten box.

Jah, jaz imam samsung, ki nima androida, ima pa vseeno nekaj aplikacij. T-2, hbo, youtube, itd., seveda pa nima vsega kar je za android. Stvar špila, leti. Občasno bi si zaželel še kakšno aplikacijo več, predvsem kakšnega pollegalnega tv providerja, ampak po drugi strani, če me to reši android problemov, ki slej ko prej udarijo, je za preživet. Ker to kar je res funkcionira.

polde66 ::

Utk je izjavil:

Naivno je pričakovat če kupiš neandroid tv da bodo pa aplikacije letele in boš dobil vse. Pri neandroid tv ju je priporočljivo uporabljati dodaten box.

Jah, jaz imam samsung, ki nima androida, ima pa vseeno nekaj aplikacij. T-2, hbo, youtube, itd., seveda pa nima vsega kar je za android. Stvar špila, leti. Občasno bi si zaželel še kakšno aplikacijo več, predvsem kakšnega pollegalnega tv providerja, ampak po drugi strani, če me to reši android problemov, ki slej ko prej udarijo, je za preživet. Ker to kar je res funkcionira.

To je predvsem odvisno koliko je uporabnik zahteven. Če nisi zahteven je čisto ok, če pa si te bo pa to pač motilo. Več kot 90% uporabnikov poceni tv-jev tv uporablja samo za sliko in zvok, ki jo dobi od stb boxa ponudnika interneta.
polde

Utk ::

Kaj dela pa zahteven uporabnik?

Jaz mislim da sem zahteven uporabnik. Hočem da lahko na tv streamam karkoli iz česarkoli in da to zares DELA brez dodatnih naprav in kablov. Jaz imam v televizijo vtaknjeno elektriko in lan kabel. Nobenga boxa niti nič, en daljinec.
To kar nekateri "zahtevni" uporabniki vse delajo, pa se nazadnje izkaže, da jim itak praktično stvar v resnici ne dela, in rabijo 7 minut, da sploh začne napol delat tisto kar naj bi delalo, pa itak ne dela, si pa naj kar vtaknejo nekam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

polde66 ::

Imaš svojo bazo filmov, NAS, uporabljaš recimo VPN, imaš netflix, hbo, appleTV, Skyshowtime, voyo, koristiš Youtube, želiš iz youtube izstžiti čim boljšo sliko, najboljši kodek, hočeš gledati youtube brez nadležnih reklam, gledaš filme v HDR, DV, HDR+ kvaliteti preko diska, veš kako se potegne podnapis dol kako dela podnapis z zamikom, Si uporabnik drugih aplikacij kot npr kodi, plex, jellifin, uporabljaš aplikacije za gledanje športa, igraš igrice, zahtevne, manj zahtevne, imaš neo, eon, t-2, uporabljaš mogoče IPTV.......?
Če tega ne, pa uporabljaš daljinec zato da ga prižgeš in ugasneš ter volumen pa zamenjaš par kanalov potem verjemi nisi zahteven uporabnik. Nikakor pa ne smeš mešati pojem tečen ali zahteven uporabnik. To najbolje vedo ljudje, ki delajo v tehnični podpori ponudnikov storitev.
polde

Utk ::

Večino tega ni problem, en del tega najbrž ni problem, predvsem si pa opisal uporabnika s preveč časa.
T-2 aplikacija na samsungu normalno dela, nimam boxa, v čem bi bil problem? Enako vse druge "uradne" aplikacije.
S pollegalnimi, tudi z youtubom brez reklam, se ne pa ukvarjam, to je izguba časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

DePalmo ::

libreus je izjavil:

Si poskusil PLEX? Ker ta deluje odlično.

Če je to letelo name, sem. In nisem bil zadovoljen. Vse v angleščini, nastavljanje bolj tako, pa še njihov server sem rabil na svojem PCju in kljub temu je še vedno občasno šteklao. Ne, hvala. Kodi mi je bolj všeč, kjer si lahko nastavim vse kar želim. No, sem si že.

drakeSLO ::

Kupil sem Hisense 75u8kq, pa ne dela HBO Max in Sky Showtime oz. se ne da inštalirati noben app... TV je priklopljen na lan direktno (prejšnji TV je bil priklopljen prek eon TV boxa). Če priklopim prek eon TV boxa, ali bo delalo kot prej ? Sicer lahko pridem do HBO Max prek spletne strani, ampak nisem našel nikjer, da bi vsaj kako bližnjico naredil...

libreus ::

... obeh aplikacij žal (še?) ni na voljo. :/

polde66 ::

In tudi na spošno je bolje za dodatek uporabiti en android tv box.
polde

polde66 ::

https://www.electronic4you.si/strong-le...
Ta je za svoj denar odličen, dolby vision in atmos. Ni da ni. Pa kakovost tudi ni slaba, odzivnost sistema je pa odlična.
polde

BlaY0 ::

Kar je mene presenetilo, media player na Vidaa-i ne podpira AVI kontejnerja... DivX/XviD videi sicer špilajo, če jih "prepakiram" v MP4 ali MKV kontejner. Pa tudi .srt podnapisov ne zna prikazati. Drugače pa se mi kot neumen TV v povezavi s kakšnim boxom zdi cenovno kar ugodna rešitev.

libreus ::

ne uporabljaš PLEX-a? ker tam dela vse smooth!

BlaY0 ::

Meni tudi brez Plexa dela smooth vse kar nucam, pravim samo da je zanimivo, da njihov stock player ne podpira AVI kontejnerja.

neverjetni99 ::

Kaj pa kupujete te poceni jajce:)) kupi si android tv box, za 40€ se dobi in boš imel vse aplikacije, kot ta pravi TVji:D Jaz sem kupil avgusta ali septembra 2022, hisense qled, kot nadomestni tv za 3 mesece in je bil tak tak, še vedno boljše kot philips imo

OldSkul ::

BlaY0 je izjavil:

Meni tudi brez Plexa dela smooth vse kar nucam, pravim samo da je zanimivo, da njihov stock player ne podpira AVI kontejnerja.


To sploh ni čudno, marsikatera nova zunanja naprava ne podpira več .avi kontejnerja, pa tudi xvid/divx kodeka ne več. Sedaj sta pač x264 in x265 kodeka ter mkv oz. mp4 kontejnerji.

pegasus ::

Torej je avi novi vhs? :))

OldSkul ::

Recimo, .avi je stara zgodba iz xvid/divx časov.

gozdar1 ::

Moj philips ima večkrat težave zaznat priključene naprave ali pa jih zazna v napčni resoluciji, pomaga edino ven potegnit hdmi in nazaj priklopit. TV je na zadnji verziji fw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

DePalmo ::

Kot je nekdo zgoraj napisal, Hisense butast TV in Android TV Box/Stick pa imaš zmagovalno kombinacijo. Razni Plex, Serviio ali kaj tretjega je jebanje samega sebe v glavo, sem probal in obupal. Odkar imam TV Box, mi je življenje precej lažje. Laufajo vse aplikacije ki jih hočem, najraje imam pa seveda Kodi. Všeč mi je ker se ga da prilagoditi in potem dejansko deluje. Serviio ni, Plex pa še manj. Oz. bom pošten. Nad Plexom se obupal v pol ure ker se mi ni dalo jebat z nastavljanjem, po tem ko sem obupal nad Serviiom po parih dneh nastavljanja!

Pa še bonus. Ko greš na dopust, vzameš TV Box (+ prenosni disk v mojem primeru) s sabo in imaš svojo zbirko filmov s sabo. V sobi kjer boš je skor ziher kak TV z HDMI priklopom.

Invictus ::

A sploh lahko še kupiš butast TV?

Se mi zdi, da ima zdaj že vedno nek računalnik noter, ne nujno androida...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

OldSkul je izjavil:

Recimo, .avi je stara zgodba iz xvid/divx časov.

Ne ne, to nima nobene zveze z divx/xvid. Pa mjpeg tudi še kar dela. Po moje so samo nesposobni in ne znajo "nakradenega" skupaj "sešraufat", potem se pa zanašajo na 3rd party softver (ala Plex) ki jasno vse to še vedno podpira in ni nobene bojazni, da bi to nehal v bližnji prihodnosti.

Invictus je izjavil:

A sploh lahko še kupiš butast TV?

Se mi zdi, da ima zdaj že vedno nek računalnik noter, ne nujno androida...

Vsi imajo računalnike notri, samo eni OSi te računalnike "pretvorijo" v navadne grelce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138858 (10649) zitrus
»

Hisense tv ne podpira xvid filmov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
835148 (2622) filip007
»

Casting ali streaming brezžično iz PC na TV

Oddelek: Zvok in slika
21717 (384) DePalmo

Več podobnih tem