» »

HiSense televizije

HiSense televizije

comabanana ::

Ima kdo izkušnje z HiSense TVjem? Cene so ugodne tudi s servisom ne bo težav ker spadajo oz. jih proizvajajo v Gorenju.

val46 ::

Pa saj HiSense=Gorenje. Od kar so jih kupili kitajci so vse televizije, ki pridejo iz Gorenja, prodajane pod blagovno znamko HiSense. In ja, kot praviš, glede servisiranja ne bi smelo bit težav, glede ugodne ponudbe pa...ti veš ali se splača ali ne. Mogoče bi bil fajn kak link do kake take TV ki te zanima, pa lahko še kdo potem ti kak "nadomestek" ponudi, da vidiš, kam se ti splača vložit. Drugače imajo moji starši HiSense tv, kupili pred slabim letom, zaenkrat vse ok.

starfotr ::

Ha, še vedno mentaliteta, da če je Gorenje je pa fajn, ker so servis in rezervni deli tu. Res jim je padla sekira v med glede tega. Sicer pa vzameš U7QF ali U8QF.

fikus_ ::

HiSense=Gorenje - samo imam bolj občutek, da so si Kitajci z nakupom Gorenja kupili dostop na EU trg. Poleg tega servis za Gorenje aparate je prevzela ena druga firma (nič več Gorenje), tako da je sedaj servis ena srednja žalost.

Koliko je pa HiSense (ne)kvaliteta, pa ne vem.

PromeuZ ::

Fotr si je začetek novembra (ko je star LCD odslužil svoje) na MV kupil Hisense 58AE7000F (cena je bila 40€ nižja kot je trenutno). Za nezahtevnega uporabnika, ki spremlja samo TV kanale je OK. Ima pa TV dva felerja - osvetlitev pri robu je ob določenih barvah precej moteča, saj je izrazita razlika proti ostalemu delu ekrana. Software je tudi precej slabo odziven in ima precej težav pri prebavljanju video vsebin iz NAS-a.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

RockyS ::

Povprašaj https://twitter.com/kricac , bi ti znal svetovati glede HiSense naprav.

Mike_Rotch ::

Imam H58A7100F kupljen v Merkurju za 400 eur. V TVje se nisem poglabljal, nisem zahteven uporabnik. Glavno je, da je ekran dovolj velik in da youtube laufa.

Načeloma sem s TV zadovoljen. Tistih nekaj aplikacij, ki laufa gor, dela dobro. Youtube, netflix, amazon prime video. Edino plex je neka zastarela verzija. Sicer predvaja OK, je pa vmesnik zanič.

Portov ima dovolj, 3x hdmi mi zadošča. Povezano jo imam preko wifija, 4k streaming iz netflixa dela brezhibno.

Po občutku se vidi, da so šparali na materialih, ni ravno najtanjša itd. Ampak za to ceno se mi zdi povsem OK nakup. Ko je obešena na steni izgleda čisto ok, kot TV pač :)

libreus ::

Ima kdo komentar/izkušnje z U8QF?

Zimonem ::

Sw bolj ali manj zanič, sicer pa za ceno solidni tvji.
Ampak glede sw ne je shield razvadil in je vse ostalo bolj ali manj polrešitev brez resnega supporta.

kocbek ::

libreus je izjavil:

Ima kdo komentar/izkušnje z U8QF?

Imam.In zelo zadovoljen.
?????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kocbek ()

libreus ::

kocbek je izjavil:

libreus je izjavil:

Ima kdo komentar/izkušnje z U8QF?

Imam.In zelo zadovoljen.

Imaš 55" ali 65"? Imaš mord Netflix 4k oz. kako je videt 4k vsebina?

kocbek ::

libreus je izjavil:

kocbek je izjavil:

libreus je izjavil:

Ima kdo komentar/izkušnje z U8QF?

Imam.In zelo zadovoljen.

Imaš 55" ali 65"? Imaš mord Netflix 4k oz. kako je videt 4k vsebina?

Vzel sem 65".
Netflix dela zelo dobro ,brez bilokakšnega zatikanja.Pravtako je slika zelo dobra,tako HD kot 4k.
Kak se aplikacij tiče uporabljam le Netflix in občasno yutube.Ostalega ne potrebujem.
Kaj se tv operaterje tiče,tv podpira Telemachov EON in aplikacijo od T2.
Za ogled tv programov uporabljam EON Box,ker tv app uporabljajo otroci v svoji sobi.

libreus ::

Odlično, hvala za informacije! Kje pa si ga kupil?
Računam, da bi v začetku leta zamenjal ...

kocbek ::

libreus je izjavil:

Odlično, hvala za informacije! Kje pa si ga kupil?
Računam, da bi v začetku leta zamenjal ...


V Hisense Gorenje trgovini.So imeli super akcijo tako da sem ga dobil za 750€.
?????

rs1975 ::

kocbek je izjavil:

libreus je izjavil:

Odlično, hvala za informacije! Kje pa si ga kupil?
Računam, da bi v začetku leta zamenjal ...


V Hisense Gorenje trgovini.So imeli super akcijo tako da sem ga dobil za 750€.

Kje pa je ta trgovina? Ker 750 EUR za 65" je zelo ugodno...

Webmojster ::

Ima kdo slučanjo izkušnje s HISENSE 55U8HQ?

darkz ::

Čisto ok TV-ji.
Višje serije uporabljajo Samsungove ekrane. Qled. Pa tudi mini led kar Samsung oglašuje Neo-qled.
Menuji izredni hitri. Kar se tiče glavnih aplikacij imajo dobro pokrito.

Škoda le da pri nas ne ponujajo Android sistem kot v USA.
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Dennis88 ::

Zelo dobri tv-ji za svojo ceno. Pozitivno presenečen.

kajtimara ::

Pravite, da je slab vmesnik.
Kaj to? Preglednost, hitrost kajto X program, nastavljanje, da sploh TV gledaš dnevno?

Vlado6 ::

Pozdravljeni. Imam Hisense 65U8HQ. Ne vem ,zakaj mi noče predvajati filmov iz USB ključka z AVI končnico ?

MadMicka ::

Pretvoriš jih v drug format in je za zacetek

Vlado6 ::

Ja , to je ena varijanta , ki traja. Samo v navodilih piše , da televizija podpira ta format.

kajtimara ::

Can Hisense TV play AVI files?
Hisense TV only supports MP4, MKV, AVI, well. But the video codec should be MPEG-4, MPEG-2 and MPEG-1. If you have some MP4 and MKV files that encoded with H. 265, DivX, XviD, they won't be able to playback on Hisense TV.6. sep. 2021

V-i-p ::

Flikneš na telefon in streamaš na TV pa je :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

wcpapir ::

Sem hotel kupit hisense tv v vecji trgovini 175 ekran cena nekih 800eur oz manj pa mi je rekel prodajalec da se toliko z reklamacijami ukvarjajo, da brezveze. No potem pa je nisem vzel.

Imam nek TCL 165cm ki je takeat stal pod 500 - nisem zahteven uporabnik. Pa mi po dveh letih dve ledici malce mocneje svetita spodaj v kotu tako da pocasi iscem najcenejso 175cm varianto ki bo delala dve leti. Kvalitete ne rabim ker stvar pali 24/7 in je nihce ne gleda prakticno.

polde66 ::

Zraven tv-jev ki nimajo android tv sistema priklopiš android tv box če rabiš usb, če ne rabiš usb pa tv stick. Pri tem se ni treba ukvarjati s katerim formatom ti bo delalo, ali ti dela HBO max ali ne ali dela Neo ali ne... Playerji predvajajo vse, aplikacij je ogromno in pri tem zasedeš en HDMI vhod. To je pa to. Aha pa dva daljinca imaš pol če si ne znaš naredit povezavo na CEC.
polde

V-i-p ::

Vseznalci zdravo. Ne najdem rešitve. Kolega je nabavil Hisense tv, doma pa ima nek sound bar. Zdaj, preko telefona sem mu toliko pomagal, da je v nastavitvah zvoka prestavil mislim, da na spdif in dobil zvok na soundbar, je pa problem, ker mu sedaj na teveju ne pusti spreminjat glasnost na daljincu od teveja. Javi "funkcija trenutno ni na voljo". Dela pa seveda daljinc od soundbara. Povezavo na tv ima z kablom na desni (slika), soundbar pa ima na voljo kar je na levi fotki. Kakšna ideja kako dobit nazaj funkcijo volume na daljincu od teveja? Jaz razmišljam, da naj enostavno kupi kabel za slušalke in pač tako poveže, jbg. Thx.

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Alfa Dog ::

Da lahko preko TVja spreminjaš glasnost soundbaru, potrebuješ HDMI CEC povezavo.
Preko optičnega kabla to ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

polde66 ::

Če ni HDMI povezave pač odpade cec (tako kot je napisal@Afa_dog) povezava. Naj da recimo soundbar na ful, potem pa z tv daljincem regulira glasnost na tv. To je največ kar se da brez hdmi.
polde

Alfa Dog ::

A je opcija bluetooth povezave?

V-i-p ::

polde66 je izjavil:

Če ni HDMI povezave pač odpade cec (tako kot je napisal@Afa_dog) povezava. Naj da recimo soundbar na ful, potem pa z tv daljincem regulira glasnost na tv. To je največ kar se da brez hdmi.

Hja, saj to je problem. Ko v Hisense teveju prestavi v nastavitvah zvoka tako, da preko optičnega kabla dela zvok na soundbaru, takrat teve ob pritisku na volume gumb na daljincu javi "funkcija trenutno ni podprta". Hmm.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zcetrt ::

Audio preko optične povezave je "fixed volume". Če pogooglaš boš našel, da "noben" TV ne omogoča nastavljanja glasnosti preko optičnega outputa.

(teoretično bi mogoče lahko speminjal digitalni nivo signala, ampak ta povezava ni namenjena temu)
4.

polde66 ::

Pol ostane še iz tv izhod za slušalke in na sounbaru v aux.
polde

Scorpy84 ::

zcetrt je izjavil:

Audio preko optične povezave je "fixed volume". Če pogooglaš boš našel, da "noben" TV ne omogoča nastavljanja glasnosti preko optičnega outputa.

(teoretično bi mogoče lahko speminjal digitalni nivo signala, ampak ta povezava ni namenjena temu)


Se da spreminjati, sony to omogoca, ce imas nastavljeno da oddaja v PCM nacinu in ne dolby... je pa v tem primeru samo stereo.

V-i-p ::

Hvala vsem, bom preveril še PCM, drugače pa kot sem predvideval ja. Kabel pa v slušalke pa bo, jbg. Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

celje ::

kako na hisense tv naloziti skyshowtime? danes na obisku hoteli aktivirati, nimajo appa nalozenega. obstaja za te tv-je. apple tv, netflix, prime,... vse ze auto gor, sky-ja pa ni.

polde66 ::

Ni za Hisense, prav tako tudi ne HBO max in ne NEO. Rešitev je nek android box ali tv stick.
polde

Zimonem ::

To je itak dolgoročna rešitev. Ker updatei frimwarov na tvojih so bolj redkost.

Likalnik ::

V-i-p je izjavil:

Vseznalci zdravo. Ne najdem rešitve. Kolega je nabavil Hisense tv, doma pa ima nek sound bar. Zdaj, preko telefona sem mu toliko pomagal, da je v nastavitvah zvoka prestavil mislim, da na spdif in dobil zvok na soundbar, je pa problem, ker mu sedaj na teveju ne pusti spreminjat glasnost na daljincu od teveja. Javi "funkcija trenutno ni na voljo". Dela pa seveda daljinc od soundbara. Povezavo na tv ima z kablom na desni (slika), soundbar pa ima na voljo kar je na levi fotki. Kakšna ideja kako dobit nazaj funkcijo volume na daljincu od teveja? Jaz razmišljam, da naj enostavno kupi kabel za slušalke in pač tako poveže, jbg. Thx.




kako pa to, da nima HDMI-ja? sploh obstaja soundbar brez te možnosti?
kakorkoli...kot so ti napisali, lahko povežeš samo preko slušalk..

thunderace ::

Ima kdo ta TV 70E7HQ? Ali je v redu za ceno okrog 700€, ali je v tem cenovnem razredu in dimenziji 70" kateri boljši nakup? Oziroma kakšen predlog za nakup.

razbyter ::

Pozdravljeni, kupil sem hisense 32A4BG tv, in imam
problem z povezavo računalnika preko hdmi. Sem probal na drugem tv in mi je delal. Hvala za odgovor.

Opkow ::

Podal si nepopolne informacije.
Imaš TV kot glavni ekran ali kot drugi poleg obstoječega? Če drugi? Boš imel mirror ali extended?
Bi pa rekel, da moraš na računalniku nastaviti nižjo resolucijo, ker ima TV samo 1366 x 768 pikslov.

razbyter ::

Kot sem napisal mi ne najde signala. Zamenjal hdmi kabel in je tv kot monitor.
Probal sem na drugem tv(samsung) in tam mi dela, nevem kaj naj še naredim.

globoko grlo ::

Input si dal pa scart al kej tretjega?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Glugy ::

razbyter je izjavil:

Kot sem napisal mi ne najde signala. Zamenjal hdmi kabel in je tv kot monitor.
Probal sem na drugem tv(samsung) in tam mi dela, nevem kaj naj še naredim.


nevem.. a ti to kej pomaga?

Zimonem ::

Bil zadovoljen z ceno in kvaliteto ob nakupu. Po preteku garancije 5 letne, garancija ji je crknila osvetlitev. Še ne splača popravljat.

errhec ::

Splača se, če sam popravljaš.
dd

blay44 ::

:D
Še povej, da bo moral rastaviti kompleten ekran.
Steklo posebej, polarizacijske folije, precizne folijske flat kable x in x povezav
in seveda skoraj ali kar vse ostale module elektronike. Paziti bo moral tudi na prah
in umazanijo. Pri velikih ekranih sta kar zaželena dva osebka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomivalni stroj?

Oddelek: Loža
151288 (246) N0t0ri0us
»

Soundbar

Oddelek: Kaj kupiti
111781 (576) Argonavt
»

Koliko zaslužijo estradniki z reklamami? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8812896 (8421) stara mama

Več podobnih tem