» »

Casting ali streaming brezžično iz PC na TV

Casting ali streaming brezžično iz PC na TV

DePalmo ::

Nedavno sem se posodobil in kupil TV (HiSense 55A63H). TVja kot TV zaenkrat ne mislim uporabljat ker po tem ni želje, imam pa svojo specifično željo.

Želim predvajat vsebino iz prenosnika na TV po liniji najmanjšega odpora. Torej brez prenašanja prenosnika k TVju in priklapljanja HDMI kabla vsakič ko si bom zaželel kaj pogledat.

Nekaj sem že probaval in Windows 10 podpira t.i. casting, ampak ima omejitve. Xvid ne dela, podnapisi ravno tako ne. Casting očitno izvaja Windows Media Player, kateri je 20 let za časom, tako da ta opcija odpade. Tudi datoteka mora biti v pravem formatu katerega TV podpira, drugače ne dela. Nekako sem predvideval da casting ni dobesedno pošiljanje same datoteke v TV, ampak streamanje vsebine na TV in da kodek ni ravno pomemben. Očitno sem se motil.

Nato sem našel VLC kateri podpira tudi pošiljanje slike na TV, a mojega TVja ne najde. Po kratkem raziskovanju VLC 3 ne podpira DLNA, VLC 4 (nightly build) podpira in deloma deluje. AVI/Xvid še vedno ne dela ker casting ... in sklepam da bo tudi težava s podnapisi.

Nato sem našel tale komentar: https://slo-tech.com/forum/t779622/p780... kateri mi je dal upanje in sem se že skoraj zagrel za nakup Xiaomi Mi TV Stick 4k. Ampak kolikor berem po internetu, castaš na vgrajen Chromecast iz prenosnika (preko brskalnika?? wtf?) in ponovno NE podpira AVI/Xvid (wtf??). Hvala Google.
Če prav zastopim, bi načeloma lahko priklopil disk in preko Play trgovine potegnil dol nov predvajalnik. Ampak, kam priklopim disk? Sklepam da če bo priklopljen na TV, ga "tv stick" ne bo videl in je ponovno neuporabno ker imam pa dva 4TB diska katera bi imel priklopljena. Kako bi potem to rešil? Menjavati med dvema diskoma glede na željeno vsebino?

Ker imam poln disk filmov in serij ki so nekateri v mkv, nekateri v mp4 in ostali v divx/xvid, kodiranje v "podprt" format odpade. Priklop diska direkt na TV je opcija, ampak "pametni" TV ne podpira AVI/xvid ... še z mkv se zatakne če ni eden izmed podprtih kodekov.

Torej, a sploh obstaja kakšna uporabniku prijazna rešitev za brezžično oddajanje filma iz prenosnika na TV? Jaz bi že nekako preživel s parimi kliki, ampak bi zadevo uporabljala tudi punca in če nebo delovalo praktično vedno in brez zapletenega postopka, je nama TV praktično neuporaben. Dejansko ga imava nekje dober teden in še vedno gledava filme preko prenosnika, do sedaj sva preko TVja pogledala natanko en film ker se mi ni dalo jebat z HDMI kablom in vedno isto napako da "format ni podprt".

Nekako sem razočaran nad "pametno" televizijo, tako da upam da se bo dalo kaj rešit in bi bil vesel konkretnih predlogov.

gddr85 ::

Pa sej a ni casting, da oddajaš sliko pcja na tv? ne vem kako je z win10, ampak na win11 bp castam sliko laptopa/kompa na tv prek wifi (na tv potrdim povezavo), tam pa potem itak delaš gor kar hočeš, pač kot bi bil na pcju, sem nazadnje glih streamal "gratis" espn wimbledon iz neta :P

gddr85 ::

pa seveda na prenosniku, kolker imam v spominu, v display nastavitvah vklopiš connect to wireless bla bla, sklepam je na win10 podobno, al pa kak project to wireless...in izbereš tvoj tv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

DePalmo ::

Ti govoriš o tem da dodam TV kot dodatni oz. zunanji zaslon. To ni casting.

Sem vseeno probal in slika šteka, tako da je pogojno gledljivo in ni ravno rešitev.

gddr85 ::

Hm, vsebino prenosnika/desktopa bi rad videl na tvju brezžično?..ne vem kaj je to drugega, kot castanje slike na tv, razen če si mislil kaj drugega. Kar bi potem ti rad je pa najbrž, da vlečeš vsebino iz diska na tv prek wifija ob prižganem prenosniku/desktopu al kako?..in da se s predvajanjem/codeci in podpnapisi ukvarja sam tv

zee ::

Google Chromecast.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

blackbfm ::

Chromecast iz prenosnika (preko brskalnika?? wtf?) in ponovno NE podpira AVI/Xvid (wtf??). Hvala Google.


brskalnik zajema sliko, kodira in pošilja video na chromecast, v tem načinu lahko castaš točno to kar vidiš na zaslonu, video pa verjetno ne bo tekoč.. če želiš castat film brez pretvorbe mora bit datoteka že predhodno v podprtem formatu/ločljivostu in seveda software mora podpirat chromecast, v vlcju ne predvajaš prek dlna ampak moraš zamenjat renderer Playback > Renderer > ... (tvji znajo bit malo hroščati, da ga ne najde, ..)

skratka, kabel je trenutno še vedno najbol ziher:))

DePalmo ::

Očitno. Ker sem probal že vse ostalo kar se tiče brezžičnega in sem nekako upal da sem mogoče kaj spregledal. Očitno TVji le niso tako pametni kot sem si predstavljal.

OK, kako je pa s temi TV palčkami? Lahko na njih povežem dva ali več USB naprav in nato preko njih predvajam (poljubno) vsebino? Raje bi kupil dotično palčko, ker je le cenejša kot pa dodatni prenosnik. Ali naj raje gledam za tv škatlami?

Yossarian ::

Če prav razumem, imaš računalnik vklopljen, prižgeš še TV in bi rad z nekaj pritiski na gumb na daljincu TV-ja gledal to, kar imaš shranbjeno na računalniku? Mezzmo bbi znal biti tvoja rešitev; vsaj pri meni deluje - seveda pa mora biti tudi TV povezan na internet. Ali pa tudi Serviio.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

DePalmo ::

Hvala za predloge.

Kar imam shranjeno na PCju ali na zunanjem disku. Zato se tudi spogledujem s temi tv sticki in boxi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

Sparkxl ::

Probaj preko plexa. Mora delati 100%. Torej na tvojem pcju narediš plex server in na tv dostopaš preko plex aplikacije. Predvidevam da ima tv andriod tv?

DePalmo ::

VIDAA OS, nažalost.

Sparkxl ::

Potem pa resikraj par desetakov za neki stick. Priporočam google tv in bo delalo. Iz prve roke...vrhunski je. Plex bo definitivno delal, verjetno še kaka druga rešitev napisana zgoraj

Yossarian ::

tudi Chromecast TV odlično deluje, preverjeno. Ampak poskusi prvo moj predlog, je zastonj, 10 minut dela. Plex je tudi v redu.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

DePalmo ::

Serviio sem probal in je zanimiva zadeva. Ampak moj TV ne podpira AVI ker Serviio nima profila za HiSense da bi mi lahko transkodiralo "on the fly". Sem probal par naključnih, pa nobeden ni vredu. Mi je pa tole zanimiva rešitev in če mi uspe narediti pravi profil, je zmaga.

Kako je pa s temi sticki? Znajo predvajat xvid iz USB ključka/diska? Je to dejansko pravi Android in lahko gor nameščaš aplikacije iz Play trgovine? Bi lahko gor namestil naprimer VLC in ni več težav s formati in podnapisi?

Sparkxl ::

Na stick ne moreš nič priklopit. Za to rabiš box. Samo ne šparat, ker poceni ne delajo ravno dobro. In če ima gor android tv, kar ima večina, potem gre seveda gor vse iz playstora, tudi vlc. Na android tv dela vse bp. Še nisem našel formata, ki ga nebi znal predvajati

DePalmo ::

Hvala za info. Mogoče kakšen predlog za box?

Leko ::

No ko je že ravno aktualna tema. Kako stremat Stremio preko Plexa. Je možno nastavit Stremio server v Plex in ga potem tam odpret. Namreč na TV ne morem inštalirat Stremio appa.
Oziroma kako drugače stremat Stremio iz PC ja na TV ali iz Google Chromcasta na TV seveda brezžično, ker je v drugi sobi?

Yossarian ::

DePalmo je izjavil:

Serviio sem probal in je zanimiva zadeva. Ampak moj TV ne podpira AVI ker Serviio nima profila za HiSense da bi mi lahko transkodiralo "on the fly". Sem probal par naključnih, pa nobeden ni vredu. Mi je pa tole zanimiva rešitev in če mi uspe narediti pravi profil, je zmaga.

Kako je pa s temi sticki? Znajo predvajat xvid iz USB ključka/diska? Je to dejansko pravi Android in lahko gor nameščaš aplikacije iz Play trgovine? Bi lahko gor namestil naprimer VLC in ni več težav s formati in podnapisi?


Kakšen AVI? misliš AVI datoteko? Jaz imam 13 let starega Samsunga srednjega razreda in brez problema predvaja filme (le x265 kodeka ne prenese).

Kar se pa tiče stickov, doma imam Google TV. Na njega si naložiš Kodi ali VLC player in prav tako laufa vse brez problema; ampak spet moraš imeti na računalniku en streamer.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

DePalmo ::

No, moj je pa praktično nov HiSense in ne prebavi xvida. In ja, AVI datoteko. Torej xvid ali divx. Sem se igral s Serviio, pa mi ni uspelo usposobit transcodinga. Sem prišel tako daleč da mi je kazalo predogledne slikce a napačno dolžino (pri vseh 773 ur) ali pa pravi čas in brez slikce. Predvajalo ni. Nato sem probal še par ostalih čeprav sem vedel da ne bo šlo: Mezzmo, Plex in Kodi. Ne, ne gre, vedno ista napaka da datoteka ni podprta.

Tako da se nagibam h TV box in trenutno gledam dva: Mi Box S 2nd gen in Mecool KM1. Zadnji me moti ker ni Netflixa, kar sem prepričan da bo prvo če se kdaj odločim za naročnino.

Sparkxl ::

Kak ni netflixa? Če je andoid tv, potem ima play store in si od tam vse naložiš. tudi netflix

DePalmo ::

Kolikor sem bral v sosednji temi, da predvaja netflix rabi naprava licenco. In omenjena je nima. Ampak sem se nato spomnil da to ni problem, ker ga že imam preko TVja. Se bi pač preklapljalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hisense tv ne podpira xvid filmov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
835104 (2578) filip007
»

HiSense televizije

Oddelek: Zvok in slika
4713473 (3202) blay44
»

Plex Media Server

Oddelek: Zvok in slika
475917 (1697) Nikonja
»

Kako bi najlažje gledal YouTube na TV? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5112011 (9376) tebodi

Več podobnih tem