» »

Hisense tv ne podpira xvid filmov?

Hisense tv ne podpira xvid filmov?

«
1
2

bonanno ::

je mozno da HISENSE 55E7KQ ne podpira flimov xvid flimov z torrentov?

obstaja kaksna resitev?

hojnikb ::

XVID v letu 2023?
Nigga pls, 2003 called, they want their codec back.
Snemi h.265 vire v 4k resoluciji, no.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bonanno ::

ja nevem se ne spoznam, zato tudi pisem tu.. lajk sem kaj naj recem, kako to snamem in nalozim?

2dark ::

bonanno je izjavil:

je mozno da HISENSE 55E7KQ ne podpira flimov xvid flimov z torrentov?

obstaja kaksna resitev?



Podprti video formati : AVI, MP4, MKV, TS, FLV, WMV, MOV, MPEG, WEBM, AVC, HEVC
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

bonanno ::

vecina torrentov z partisa so xvid oz ali al nevem... me tud ne zanima, zanima me ali se lahko nastavi da dela, ali pa da menjam tv .. ker ne mislem konvertat vsak filem

hojnikb ::

bonanno je izjavil:

vecina torrentov z partisa so xvid oz ali al nevem... me tud ne zanima, zanima me ali se lahko nastavi da dela, ali pa da menjam tv .. ker ne mislem konvertat vsak filem

partis ne obstaja več...

posnemi film, k je v h.264/h.265 formatu pa bo delal...
#brezpodpisa

bonanno ::

kako posnamem ?

kako na drugem tv od samsunga 2022 mi pa deluje ?

2dark ::

Pa sej ti piše, da podpira Mpeg 4 format..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

bonanno ::

filme z bivsega partsa v xvid obliki.. mi ne odpre.. na drugem tv od samsunga 2022 letnik pa odpre...

bonanno ::

https://www.bigbang.si/samsung-qe55q60b...

https://www.merkur.si/televizor-samsung...

bosta tale 2 podpirala xvid filme brez da jih konvertam?

Han ::

Pred nakupom ali menjavo TV se potlej pozanimaj, katere formate zmore dekodirat... Osebno ne bi mogel gledat xvid zmazkov s partisa na 4K TV.

bonanno ::

Han je izjavil:

Pred nakupom ali menjavo TV se potlej pozanimaj, katere formate zmore dekodirat... Osebno ne bi mogel gledat xvid zmazkov s partisa na 4K TV.


ampak kaj ti potem vsak filem konvertas al kako '? v katerem programu?

zee ::

Nasvet: TV je zgolj velik monitor, prezvekovanje podatkov naj opravlja namenska naprava tipa Google Chromecast, AppleTV, ex-Intel NUC in kar je se podobnih naprav.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kow ::

OP bo moral natancneje napisati kaksen problem resuje.

- ima zbirko starih xvid filmov?
- so ti filmi posebni v kaksnem smislu? So redki? Rad gleda argentinske grozljivke iz 70ih? Imajo sinhronizirane slovenske podnapise?
- jih ima na opticnih nosilcih?
- na disku?
- kako filme predvaja na tvju? jih prenese na usb kljucek?
- tv prikljuci na mrezni disk?
- morda nima dovolj dobrega torrent razmerja, pa lahko nalozi le 700MB filme?
- itd. itd.

Najbolj enostavni odgovor je, da filme ponovno prenese 's travnikov/pasnikov' v novejsem enkodiranju h264 ali h265. Vprasanje, ce ima sicer dovolj tehnicnega znanja...

Skratka OP, vec informacij potrebujemo.

2dark je izjavil:


Podprti video formati : AVI, MP4, MKV, TS, FLV, WMV, MOV, MPEG, WEBM, AVC, HEVC


Mesas kontejnerje in enkodiranja. 2 razlicni zadevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

bonanno ::

v dnevni tale tv QE65S95BATXXH, kot receno v spalnici pa HISENSE 55E7KQ .

Filme sem sem z partisa klasika xvid.. nevem vecina je v avi al kaj ze obliki...nalozil na usb in potem gledal na tv.. kot vsak normalen drzavljan :) in ko vtkanem usb v denvni sobi v samsunga deluje brez problema.. na Hisensnu pa ne. In sedaj ce ni resitve ( konvertat vsak film na kompu ne mislm ) bi ga rad menjal ampak se bojim da sedaj na drugem tvju tudi nebo hotel delovati..nevem kaj moram gledati pri nakupu.

kow ::

"Normalni drzavljani" ne gledajo filmov iz usb kljuckov, ampak placujejo pretocne storitve ipd.

Moznih resitev je veliko.

Tudi nakup drugacnega TV-ja. Potrebujete pac najti natancne specifikacije televizorja oz. testirati delovanje pri nakupu.
Japonci so ponavadi zelo pedantni in natancno opisejo kaj kupujes.

Recimo vzel sem nakljucni model Sony Bravia in pise pod specifikacijami:
======================
USB playback codecs

MPEG1: MPEG1/MPEG2PS: MPEG2/MPEG2TS (HDV, AVCHD): MPEG2, AVC/MP4 (XAVC S): AVC, MPEG4, HEVC/AVI: Xvid, MotionJpeg/ASF(WMV): VC1/MOV: AVC, MPEG4, MotionJpeg/MKV: Xvid, AVC, MPEG4, VP8.HEVC/WEBM: VP8/3GPP: MPEG4, AVC/MP3/ASF (WMA)/LPCM/WAV/MP4AAC/FLAC/JPEG, WEBM: VP9/AC4/ogg/AAC/ARW (Screen nail only)
======================
Torej, TV mora podpirati kombinacijo AVI:Xvid. Kolikor vem gre vedno za kombinacijo kontejnerja AVI in enkodiranja XviD (v taksnem formatu jih imate nalozene s partisa)
Lahko pa seveda tudi predvajate filme s poljubnega "racunalnika" - lahko je dvd predvajalnik z usb vhodom, usb tv stick, z lastnega racunalnika itd.

Zee je z razlogom napisal: "TV je zgolj velik monitor, prezvekovanje podatkov naj opravlja namenska naprava tipa Google Chromecast, AppleTV, ex-Intel NUC in kar je se podobnih naprav."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

bbobst ::

kow je izjavil:

"Normalni drzavljani" ne gledajo filmov iz usb kljuckov, ampak placujejo pretocne storitve ipd.

Zdaj pa ne vem,ali se jaz "normalen državljan" ali ne ,ker predvajam filme preko zunanjega diska in TV-boxa in ne plačujem pretočnih vsebin.
AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK PRO 4, MSI MPG X570 GAMING PLUS
Palit RTX3070 Gaming Pro OC 8 Gb , Team Group T-Force Zeus 32GB Kit (2x16GB)
Team Group T-CREATE NVMe SSD, Corsair CX650M, Be quiet! Silent Base 601

bonanno ::

Mogoce ce pise da tv podpira H.264 bo potem delovalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

kow ::

Ne. Pisati mora da podpira avi in xvid (kot pise za zgornji televizor).
Ce si pozoren vidis, da podpira tudi kombinacijo mkv in xvid (ki je redka).

Tvoji filmi imajo verjetno vsi koncnico .avi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

bonanno ::

vidim ja

ampak pri mojem Hisense 55e7kq pise tudi Podprti video formati : AVI, MP4, MKV, TS, FLV, WMV, MOV, MPEG, WEBM, AVC, HEVC pac samo xvid ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

kow ::

Zato sem napisal "IN", ne pa "ALI".

bonanno ::

pardon nisem dobro prebral..

ja sam je redko kje taka podrobna specifikacija pri Tvju napisana... kr neki... trgovce pa da vprasam pa itak nimajo pojma.. cakajo da mine 8h

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

Leko ::

Sedaj pa res ne vem al OP trolla ali pa je res tako prilagojen program. Kot prvo kdo v 2023 še sploh gleda xvid!
Kot drugo kaj boš prilagajal TV na filme ali filme na TV!
kow je danes ob 08:11:40 izjavil:
"Normalni drzavljani" ne gledajo filmov iz usb kljuckov, ampak placujejo pretocne storitve ipd."
LOL NE Noben "Normalen državljan" ne plačuje pretočnih vsebin. IN noben normalen državljan ne vleče več torrentov, posebej pa ne iz Partisa!
Vsak novo prodani TV v letu 2023 ti podpira vse potrebne video in avdio formate, ki jih vsak normalen državljan potrebuje za gledanje iz katerih koli pretočnih vsebin. Pa če tudi jih naložiš gor preko usb ključka. Pa kakšno konvertirnje v 2023!
Problem ni v TVju (no ja za Hisense težko rečemo da je to TV, kupi si TV) :)) temveč prej v usb ključku in če tudi jih snameš iz torrentov so vsi najnovejši filmi in serije v formatih, ki jih "TVji" podpirajo.

bonanno ::

Leko kaj tebe briga iz kje bom gledal filme itd.. in ne deli se sveto marijo tukaj.. ker si pomoje bil glavni na partisu.. pomoje se u mercatorju na blaganji se cenkas a sedaj si tu rockafeller in kupujes filme po 10eur.

probal sem na 3 razlicnih usbjih in ne dela.. ali mi najdi kateri tv po specifkaciji, da bo predvajal ali pa raje utihni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

Leko ::

Nč bat, bom raje tiho. Ti že veš :)) Ne vem kje sem napisal da kupujem filme LOL.
Če si ti nesposoben potem ne krivi za to TVjev in vseh ostalih.
Se vidi, da nimaš vse pošlihtano v zgornejem nadstropju.
Tvoj problem, ne moj :))

donvito ::

Nesi ključek s sabo v trgovino in sprobaj, kaj ti predvaja na različnih TV-ih in se potem odloči.

Han ::

Na partisu si imel skoraj vedno na voljo več različnih formatov. XviD je zasedel najmanj prostora, zato je tudi kvaliteta porazna. Ker gre za zastarel kodek, ga podpira vedno manj proizvajalcev.

Ali najdi filEm v drugem - TV kompatibilnem formatu, nabavi dodaten predvajalnik (DVD, Blu-ray, android box), menjaj TV, ali pa pretvori XviD v drug format.

pegasus ::

Xvid je novi VHS.

kow ::

Ce odpre temo, kjer zaprosi za dvd predvajalnik z usb kljuckom, mu ga bo verjetno celo kdo podaril...

Wizem ::

Če vstrajaš pri Xvid pa predlagam, da namesto menjave TV-ja (seveda, če si drugače zadovoljen z njim) kupiš NVIDIA SHIELD PRO (ali kakšen drug android box), ki predvaja verjetno vse, kar najdeš na spletu (vsaj sam bom nabavil tole zadevo, ko bom seveda imel TV).

kow ::

Lahk pa meni nakaze 200e, pa mu se enkrat potegnem vse filme. Lahko tudi reenkodiram.

meho7 ::

A so ti xvid filmi vsaj v 720p resoluciji? :))

DePalmo ::

O. Nimam samo jaz te težave, evo moja tema: Casting ali streaming brezžično iz PC na TV

Kolikor sem raziskoval, so opcije:
- konvertat filme (kar se tudi jaz ne grem)
- predvajanje preko PCja (streaming celega zaslona ali raje HDMI kabel)
- ponovni dolpoteg v pravem formatu za ta "pametni" TV
- nakup TV stick ali box, kjer je gor obvezno Android TV
- menjava TVja za nekaj kar ima Android TV

Sam v menjavo ne bom šel, ker se mi ne da jajcat z prodajo (če pa kdo želi nov TV omenjen v zgornji temi, ga prodam! Star cca. 2 tedna, praktično nerabljen. Kontakt preko ZS), tako da bom šel v nakup TV Boxa. Ker bi gor priklopil še USB disk, tako da rabim box in ne stick.

Čeprav sem se zanimal za TVje pred nakupom, sem se slabo. Ker če bi tole prej vedel, bi raje vzel nekaj drugega kot pa da se še naprej jajcam in bom presegel budget za TV.

pegasus ::

Fail je že ideja da "tv predvaja filme". Ne, tv vedno samo prikazuje sliko, filme predvaja računalnik. Če je ta vgrajen v tv, se moraš sprijazniti ali z njegovim podrobnim poznavanjem ali z težavami, kot jih opisujete. Če pa ti dve zadevi ločiš, imaš kontrolo nad celoto.

kow ::

Nam lahko zaupata o kaksni kolicini filmov govorimo? Velikostni razred 100 ali 1000?

Zakaj pa ne bi na bolhi kupil raspberry pi, notri vtaknil usb, ter priklopil hdmi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

pegasus ::

Ne moreš pričakovat od osebe, ki ne loči med avi in mkv, med xvid in h.264, da bo spedenala si rpi kot media player ...

kow ::

To sem bolj na DePalmo ciljal, ampak sem sedaj podrobneje prebral njegovo temo. V glavnem, fundamentalno je software na TVju butasta ideja.
Podobno native appi v avtih, ker imamo ze telefone, ki so mocni racunalniki

Jebiga, kupci tega ne vedo - in bodo preplacevali se naprej. Takle mamo.

Nikonja ::

Jaz ne vem o kakšnih problemih vi govorite s softwerji na tvjih, zdaj imam že cca 5 let LG OLED in prek PLexa uradno predvaja vse, brez zatikanja tudi 4K BR Mux-e sa cca 70-90Mbit...
Tko da mi ne pada na pamet še eno dodatno škatlo zs še enim daljincem imet, celo od T2 sem dal apliakcijo gor tko da se rešim tudi njihove škatle. Do TV-a gre samo kabel od elektrike in še eden od receiverja do tv-a in to je to.
Ni mi glih jasno kaj bo še ena andorid škatla naredila boljše od softwerja v mom tv-ju ker je 90% mog gledanja ali Plex ali streaming servisi, plus to da je torrentov vse manj i manj.

kow ::

Pa ravno LG si omenil, hihi. Njihov update mi je upocasnil TV. Genijalno.
Zadeva deluje, dokler ne isces kaj bolj posebnega. Potem seveda v storeu ni aplikacije, ali pa je slaba. Ce bomo pa vsi gledali samo Netflix in je to zadovoljiv koncni rezultat, ti dam prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

msjr ::

Ne poslušaj pametnjakovičev, tole je edini relevanten odgovor:

donvito je izjavil:

Nesi ključek s sabo v trgovino in sprobaj, kaj ti predvaja na različnih TV-ih in se potem odloči.


Kupiš tak TV da ti ustreza. Jest sem se znebil vse navlake appletvjev, chromecastov, pcjev in settopboxov in si kupil TV, ki ustreza mojim potrebam. Še enkrat: vse ostalo je samo navlaka (dobra samo za 1337 mudelce).

kow ::

Tehnicno, da gleda xvid avi filme, ne potrebuje TV-ja za 500e, ampak pustimo podrobnosti :)

Leko ::

msjr je izjavil:

Ne poslušaj pametnjakovičev, tole je edini relevanten odgovor:

donvito je izjavil:

Nesi ključek s sabo v trgovino in sprobaj, kaj ti predvaja na različnih TV-ih in se potem odloči.


Kupiš tak TV da ti ustreza. Jest sem se znebil vse navlake appletvjev, chromecastov, pcjev in settopboxov in si kupil TV, ki ustreza mojim potrebam. Še enkrat: vse ostalo je samo navlaka (dobra samo za 1337 mudelce).

Ja res, NE poslušaj pametnjakovičev ala msjr!

LOL! Najbolj butast predlog ever! Pa kdo danes še gleda filme preko usb ključka. Nobeden TV ni za vse ali za vsakogar. Najprej se odloči kaj bi rad in potem kupiš TV in ja TV pa če tudi daš malo več toda nimaš potem sranja, kot ga imaš. Seveda pametnjakoviči pa najprej šparajo potem pa jokajo ne dela to ne dela ono.
Ja dragi moji, ne gre to tako. Je pa tako, kabel je kabel, jebeš ti tist neki po zraku to je vse eno sranje. Ja za take želje kot jih imata OPa in če že imaš nek jajc od TVja, najboljš potem zraven še en box pa je.

Horas ::

bonnano če maš pc ali laptop raje poveži na tv s hdmi, pa predvajaj od tam, na tv pa glej.

no problems.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

DePalmo ::

kow je izjavil:

Nam lahko zaupata o kaksni kolicini filmov govorimo? Velikostni razred 100 ali 1000?

Zakaj pa ne bi na bolhi kupil raspberry pi, notri vtaknil usb, ter priklopil hdmi?

Imam dva zunanja diska, oba 4 TB. Eden je za serije, drugi za filme. Tako da je to kar nekaj filmov. Serije niso problem ker so v večini h264, filmi so pa 99% xvid. Sicer ne mislim gledat vseh, bi pa rad pogledal kaj iz arhiva. Tako da ponovno kodiranje ali dolpoteg vsega še enkrat odpade.

Raspberry odpade iz preprostega razloga. Zadevo bo uporabljala tudi punca in mora biti preprosta kot da bi namazal maslo na kruh. Karkoli bolj zapletenega, odpade.

beta1 ::

Tak ti bom rekel.

Novo robo vlači dol v x264 ali x265.
Že dobiš 2GB release v 1080p, ki so svetlobna leta boljše kvalite kot 480p XVID.

Glede na to pa, da imaš doma dve taki fency šmensy televizije, ne vem zakaj nebi kar 2160p gledal.

Za to staro robo z USB 4TB diskov, pa kupi neki poceni android box. Oba diska vklopi v ta box in predvajaj preko VLCja.
Huawei LTE CPE master.

kow ::

Mogoce ima res slabo pipico? Drugace res ne razumem. Ce si zazelis film z arhiva, ga bos pa se potegnil dol. Koliko casa pa traja danes, da pretocis zelo solidno full hd kvaliteto, torej 2GB (h265)?

Ne razumem tudi kje je problem v reenkodiranju? Zazenes skripto, gres spat in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

filip007 ::

No pri meni meče ven podporo za x265, recimo dvakrat dela potem napiše, da ne podpira nič in moram narediti tovarniški reset ali potegniti ven z napajanja.
Tako, da uporabljam samo x264, manj dela. 4k pa nima efekta na manjši TV.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

V-i-p ::

OP: kupi si nek (vsaj soliden) namenski tv box in predvajaj od tam pa je mir.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

DePalmo ::

beta1 je izjavil:

Tak ti bom rekel.

Novo robo vlači dol v x264 ali x265.
Že dobiš 2GB release v 1080p, ki so svetlobna leta boljše kvalite kot 480p XVID.


Sem za foro šel na travnike in poiskal par filmov. Imam izbiro v xvid, par različnih velikosti, a v x/h264 nič oz. zelo malo. Ali je pa datoteka velika 50 GB. Tako da, ne hvala. TV Box bo rešitev.

DarwiN ::

Kaj to gledaš 20 let stare filme?

Drgač imaš vse novejše zadeve 1080p/x264 v velikosti 1.4Gb.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Casting ali streaming brezžično iz PC na TV

Oddelek: Zvok in slika
21726 (393) DePalmo
»

Kateri dvd oz. multimedijski predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
322904 (2197) marvin42
»

TV šteka pri gledanju 4K vsebin

Oddelek: Pomoč in nasveti
286176 (5650) David83
»

Sony KDL-50W829

Oddelek: Zvok in slika
386097 (3532) MrStein
»

Media player 4K- HDMI (BOX)

Oddelek: Kaj kupiti
236091 (5068) Erzo

Več podobnih tem