» »

Avtomobil za višjega voznika

Avtomobil za višjega voznika

«
1
2

i33a ::

Pozdravljeni,
sem pred nakupom novega(ali par let rabljenega avta). Ker pa sem višje postave (malo pod 2m) je zame mnogo avtov zelo neudobnih ali pa imam zelo slab pogled ven (sploh recimo na semaforje itd.).
Preden grem na random testne vožnje me zanima, če priporočate kak avto, ki je dobro prilagojen tudi višjim voznikom? (Idealno tudi z nekaj prostora v pritljažniku). Budget je cca 20-25k (za do 5 let stare avte).

Najlepša hvala za vsak nasvet

anketar ::

suv-i al pa avti s panoramo (stekleno streho)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

pegasus ::

Sem v isti situaciji in semi si v imprezi našel čisto udoben in funkcionalen položaj. S koleni objemam volan, občasno moti le to, da z desnim kolenom tolčem po ključu v ključavnici ;)

anketar ::

Zimonem ::

kolega ima priusa pa ne jamra.

nokken ::

Kabrio mogoce? :))

PINki ::

anketar je izjavil:

suv-i al pa avti s panoramo (stekleno streho)

Avti s panoramo imajo nižjo streho kot avti brez panorame. To je no go.

Tody ::

Usedeš se v x avto in izmeris "idealno" zadevo in potem gres v par salonov in najptej zmeris to recimor kodiaq ma meter pa čevap ... ne vem koliko rabis jaz sem 185 pa mi v fabiji ni hudega

https://www.skoda.si/kodiaq-1/kodiaq

Spodaj imajo vse skod le mere vrjetno se da dobit za večino avtov to mero

nejc_nejc ::

Večna, kar je v medosni razdalji vecje od 2.7m, .... brandi so pa stvar okusa, večina isto pakovanje v podobnih modelih razlicnih proizvajalcev.
Glej stare (nove dražje modele), boljša izdelava in kvaliteta. Močnejši motorji od 2.0 cm3 dalje....

WizzardOfOZ ::

pegasus je izjavil:

Sem v isti situaciji in semi si v imprezi našel čisto udoben in funkcionalen položaj. S koleni objemam volan, občasno moti le to, da z desnim kolenom tolčem po ključu v ključavnici ;)


Subaru XV je še malo višji od impreze in 2m velik človek normalno sedi v tem avtu. Sprobano iz prve roke. Je pa subaru XV v razredu golfa in med tistimi, ki imajo največ prostora za voznikove noge.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

HighBane ::

Imam 2 metra in Škode Octavio vozim brez problema, boljše kakor npr golf ali passat, kjer je še zmeraj OK, samo streha pride preveč nizko in malo omeji pogled.
Treba pa biti tudi pozoren, da imaš tudi pri pedalih dovolj prostora, sem že vozil avte, kje sem pohodil gas in z robom čevlja zagrabil zavoro... not good.

Ni druge kakor poskusiti, kakšne SUV sem težko vozil, npr. jajček kakor alfa romeo 147 sem udobno vozil.

starfotr ::

Kaki avti z obliko, kot npr. caddy, kangoo ...

En kolega z 2,1 m pa vozi kombije take in drugačne že celo življenje.

Tu je treba čik več testirat.

pero50 ::

Fiat multipla, pri svojih 180cm imam nad glavo še 20 cm lufta :))

SambaShare ::

Jeep Renegade.

-ninja-91- ::

Imam tudi dva metra, naj avto mi je bil Ford c-max ko sem iskal, na koncu sm vzel mazdo 6 zarad awd in je glih za glih, se pa pridružujem mnenju o octavii kot zelo prostornem avtu (superb je se boljsi v tem pogledu).

m0LN4r ::

To je se najbolj odvisno od visine sedeza.
Najbolj zoprno, neudobno pa je ce je sedez nizko, med tlemi in sedezem malo placa, potem pa se strop gre spredaj hitro dol.
Teslo model 3 sploh ne sprobavaj. Tam je jeba ze z 180.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

pegasus ::

Ne pretiravaj ... Aptera je še nižja, pa čisto ok sedim v njej.

teslam2 ::

Odvisno je od avta do avta, eni majo velik hoda pri nastavitvah sedeza/volana in se dajo nastavit, drugi pa ne. Pac gres probat na testno/salon... Sem blizu 2m, najbol me moti, ce se ne da nastavit visine varnostnega pasu, ostalo pa ponavadi ni neke panike... Tud v omenjenem model 3 je slo skos, samo si pac v skrajnih nastavitvah... lahk pa superba vzames pa bos mel prekratke noge pri sedezu do konca nazaj...:)

Kayzon ::

Mislim da bi se dobro znajdel v Fiat 500 Abarthu.

stara mama ::

teslam2 je izjavil:

Sem blizu 2m, najbol me moti, ce se ne da nastavit visine varnostnega pasu, ostalo pa ponavadi ni neke panike...

Ni neke panike, ker si že navajen da se moraš povsod malo prilagajat, vem.
Presenetljivo pa smart ni preveč utesnjen za visokega voznika.

Machete ::

x5
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Vprasanje je ali hoce sedeti bolj pokonci ali bolj lezece.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

i33a ::

Malo se nagibam k Škodi Octavia ali Audi A4. Bi pa z veslejem šel pogledati še kak avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: i33a ()

PacificBlue ::

I’m out.
:3

bemfa ::

Za tak budget nimaš kaj študirat, novo Octavio pa maš mir. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

codeMonkey ::

Nisem presenencen, da se toliko omenja Octavia, ker je res visoka. Jaz imam sicer pri 1,87 spuscen sedez do konca, ampak to bolj ker mi odgovarja sedeti nizje, zgoraj pa je vseeno se precej lufta. Mora biti res motece to, pri tej visini. Se spomnim, ko sem testiral Hondo Civic Tourer in sem imel samo centimeter do stropa. Ko sem pa spustil sencnik je bilo konec s pogledom ven.

codeMonkey ::

pegasus je izjavil:

Ne pretiravaj ... Aptera je še nižja, pa čisto ok sedim v njej.


Pa res sedis v njej? :)

Zgodovina sprememb…

lopov ::

Škoda Yeti

njyngs ::

Sem glih-glih pod 2 metra, pa so mi do zdaj vse klasične "limuzine"/karavani lepo sedli (passati, mondeoti, superbi, mazde6, oktavije,...). Da rabiš SUV kot višji človek je samo ena gostilniška bajka, ki se pusha skupaj s posiljevanje s SUVi.

Izogibaj se tem visokim kantam, ki so na AC pri višjih hitrostih glasne, ki se nagibajo bolj kot klasične limuzine/karavani, ki imajo zaradi škatlaste oblike višjo porabo.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

WizzardOfOZ ::

codeMonkey je izjavil:

Nisem presenencen, da se toliko omenja Octavia, ker je res visoka. Jaz imam sicer pri 1,87 spuscen sedez do konca, ampak to bolj ker mi odgovarja sedeti nizje, zgoraj pa je vseeno se precej lufta. Mora biti res motece to, pri tej visini. Se spomnim, ko sem testiral Hondo Civic Tourer in sem imel samo centimeter do stropa. Ko sem pa spustil sencnik je bilo konec s pogledom ven.


Če jaz primerjam octavio 4x4 (ne vem če je 2wd kaj drugačna) s subaru XV, potem ima octavia manj prostora za voznika po višini za ene 5 cm. (stari ima octavio, da ne bo kdo rekel, da primerjam nekaj kar ne poznam).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

wcpapir ::

Če si pod 2m so ti vsi avti ok vključno s twingom.

Kawhi ::

WoO, si res nadležen s temi Subaru karjolami. To noben normalen ne kupi.

WizzardOfOZ ::

Jaz raje rečem, da nekdo ki kupi golfa ali octavio ni normalen. Dobiš 4 kolesa in volan za 3x preveč denarja. Vsak korejski avto pa ju povozi po dolgem in počez tako v kvaliteti in po ceni. Japonci so pa itak daleč spredaj v tem razredu že od nekdaj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Kawhi ::

Lol...sem imel tako korejca, dva japonca in 2 nemca in kakorkoli obrnem sta nemca boljša. Ti pa vsaj zadnjih 10 let nisi imel nemca, nabijaš pa na polno. Saj nisi edini tukaj, lisica un kislo grozdje

wcpapir ::

Težko primerjaš nemce in korejce, pa ne da bi bil kateri toliko boljši kot drugi. Ampak namenjeni so čisto različnim ljudem.

bemfa ::

Octavia 2.0tdi nova za 23k je 3x preveč denarja? Kaj novi subaru stane 8k al kako?

pegasus ::

Kawhi je izjavil:

WoO, si res nadležen s temi Subaru karjolami. To noben normalen ne kupi.
Drži, to kupimo samo nenormalni. Že vemo zakaj ;)

Kawhi ::

Valda, irmc, tud aptera je za take. Jo že voziš?

P.s.:najbolj smešni ste pa ko se še hvalite s temi karjolami in furate neko ekskluzivnost ;)

njyngs ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Jaz raje rečem, da nekdo ki kupi golfa ali octavio ni normalen. Dobiš 4 kolesa in volan za 3x preveč denarja. Vsak korejski avto pa ju povozi po dolgem in počez tako v kvaliteti in po ceni. Japonci so pa itak daleč spredaj v tem razredu že od nekdaj.

No, upajmo, da se azijci v naslednjih 10 letih naučijo oblikovat lepe avte, da dajo not kaj boljšega kot najslabšo plastiko in da bodo vrata normalna in ne debeline kartona... pa smo na konju. Takrat bom tudi jaz kupil azijca.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

wcpapir ::

Ko se voziš z avtom itak ne vidiš kakšen je zunaj.

njyngs ::

Zakaj pol vsi ne živimo v kontejnerjih z enoslojnimi okni? Saj itak ne vidiš kakšno je bivališče, ko spiš notri.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

IL_DIAVOLO ::

Mazda je na precej visokem nivoju aka "interior materials", ali se morda motim?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

njyngs ::

Mazda ma iste ali višje cene kot VW... tako da tisti argument o 3x cenejših azijcih pade v slano morsko vodo.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

matobeli ::

Tisti argument ki si si ga sam spomnil?

Čarovnik sam pravi da so zeljarji 3x predragi.

In ima tud prav, še Toyota kmal ne bo znala nardit tako generičnega avta kot VAG koncern.

Mazdo pa z WV lahko sam še po ceni primerjaš...

njyngs ::

Daj mi primer azijca enakega ranga, letnika, podobne opreme in motorja, pa ga primerjaj z naprimer golfom/passatom. Seveda upoštevaj, da mora VW biti 3x dražji. Prosim za link obeh vozil.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Machete ::

Imam (tudi) toyoto rav4 zadnji model. Tako slabo narejenega avta še nisem imel. Upam, da je vsaj mašina na nivoju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Z Golfom R-Line opreme v trenutni akciji se ne more primerjat nic od azijcev, za ta dnar.
Kot ste napisali, problem so kartonasta vrata, vec zeleza, ki rjavi namesto aluminija na podvozju, slaba ozvocitev, dizajn. Brisalci na nemcu delajo tudi pri 150-160 na azijcih so koncipirani samo do 120 kmh itn.
Golf je narjen za nemsko avtocesto in temu primerne hitrosti do 200kmh, od podvozja in glasnosti. Azijci so narejeni do 120kmh.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WizzardOfOZ ::

k so mel japonci že serijsko elektro ogledala so golfi mel samo levega, desnega pa za doplačilo.
pa 15 let kasneje so dobil elektronki pomik stekel.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Kripto mesi ::

Ko je golf zacel rjaveti so japonci ze 10 let prej zgnili od rje. Nabijas neko zgodovino, medtem se je pa ze vse spremenilo.

nejc_nejc ::

i33a je izjavil:

Malo se nagibam k Škodi Octavia ali Audi A4. Bi pa z veslejem šel pogledati še kak avto.

A4 mali....
Recimo v francozih imaš sirinsko vec prostora za noge.

njyngs je izjavil:

Daj mi primer azijca enakega ranga, letnika, podobne opreme in motorja, pa ga primerjaj z naprimer golfom/passatom. Seveda upoštevaj, da mora VW biti 3x dražji. Prosim za link obeh vozil.

Mazda
Francozi so v rangu pasata, kar se voznje tice doktorji.

njyngs je izjavil:

Sem glih-glih pod 2 metra, pa so mi do zdaj vse klasične "limuzine"/karavani lepo sedli (passati, mondeoti, superbi, mazde6, oktavije,...). Da rabiš SUV kot višji človek je samo ena gostilniška bajka, ki se pusha skupaj s posiljevanje s SUVi.

Da, še pižoja in smrekco prištej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16327519 (18769) Superboyy
»

Slovenski avto leta 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817443 (14142) dexterboy
»

Avtomobili s trpežnim podvozjem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27570166 (62615) krneki0001

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23074535 (62997) dzinks63
»

Nakup novega avtomobila za 10-15 let? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7014545 (12534) Janac

Več podobnih tem