» »

Slovenski avto leta 2017

Slovenski avto leta 2017

1 2
3
»

tomaz- ::

Ni mi treba ravno ful šparat, drugače ne bi gledal takega ranga, to je dejstvo.. Definitivno je pa to, vsaj zame, ravno tako nek faktor, ki trenutno odloča o tem, kako se bom odločil.. In dokler bom za podobno ceno dobil dizla s 180KM in bencinarja s 160KM, razlika v porabi pa bo ob moji nogi cca 3 litre, je zame to pač faktor.. KO bodo prepovedali dizle v večjih mestih, se bomo pa tudi temu prilagodili, do takrat pa ... naj trg odloči, kako bo takrat, hehe
razlike pri majhnih avtomobilih res ni ravno velike, pri večjih kravah pa je, jebiga...

NikolormousB ::

Lej, če moraš šparat pri porabi svojega avta, potem si nisi kupil pravega avtomobila zate.


Tole je pa svetovna bedarija. Zakaj bi ti moral avto kuriti več kot je potrebno?

krneki0001 ::

NikolormousB je izjavil:

Lej, če moraš šparat pri porabi svojega avta, potem si nisi kupil pravega avtomobila zate.


Tole je pa svetovna bedarija. Zakaj bi ti moral avto kuriti več kot je potrebno?


Zate, ker kupuješ avto, da se boš vozil, ne da boš šparal. Šparaš denar na banki, po cestah se moraš vozit pa dinamično in ne da si ovira na cesti.

NikolormousB ::

Voziš se lahko s 15 litri na 100km ali s 5. Če nimaš hudo dobrega razloga za prvo opcijo, je neumno plačevati več.

smacker ::

Govora je o avtu za 28k pa se kregate za razliko v porabi manjšo od litra :D Boljše vozne lastnosti in počutje med vožnjo so meni hudo dober razlog, zaradi katerega takoj sprejmem tud 2L višjo porabo. Vsak ima svoj pogled, enim pač več pomeni, če avto "špara". Padete na podatke o porabi ko babe v trgovino s čevlji z napisom -70% znižanje :D

PALOMINO ::

se strinjam z Valvoline. Taka cena je še sprejemljiva za nov avto.

Sam imam Renault star skoraj 10 let, nobenih težav, razen par čričkov. Dela vse bp.

Ga pa vsi ti proizvajalci po malo serjejo s cenami. Recimo spodoben nov Renault Megane je preko 20k. Niso normalni...
Za ljudski voz je to preveč.

Ti križanci ki pa so sedaj popularni pa ne vem točno komu so namenjeni. Sem gledal tega Peugeota ter novega Scenica. Sploh s slednjim kaj so naredili, je žalost. Oglašujejo prostornost ki je jaz nisem videl.

NikolormousB ::

Govora je o avtu za 28k pa se kregate za razliko v porabi manjšo od litra


Ne, ti si zgrešil point. Nebivedu trdi, da ne smeš gledati na porabo. Če gledaš, si kupil predrag avto. Neumnost. Lahko kupiš BMW 7 ali S klaso za 100 jurjev, pa se ti vseeno zdi neumno plačevati več za bencin po nepotrebnem.

Recimo spodoben nov Renault Megane je preko 20k. Niso normalni...
Za ljudski voz je to preveč.


Meni so zadnjič v salonu naračunali cca. 25 jurjev za Megane karavan GT, 205 konjev, 7 stopenjska avtomatika, usnjeni sedeži, radarski tempomat, panorama itd. Avto je po velikosti in udobju v rangu prejšnje lagune, od opreme imaš skoraj vse kar si zmisliš.

Meni se zdi cena poštena.

krneki0001 ::

NikolormousB je izjavil:

Govora je o avtu za 28k pa se kregate za razliko v porabi manjšo od litra


Ne, ti si zgrešil point. Nebivedu trdi, da ne smeš gledati na porabo. Če gledaš, si kupil predrag avto. Neumnost. Lahko kupiš BMW 7 ali S klaso za 100 jurjev, pa se ti vseeno zdi neumno plačevati več za bencin po nepotrebnem.


Napačno si razumel. Seveda gledaš, da avto nima 15 litrov porabe. Ampak ko imaš enkrat 6.2 in 6.9 litra porabe, pa ne boš šel gledat na porabo, ampak na opremo.

Osebno mi je pa celo vseeno, če ima avto tudi 20 litrov ali več porabe, če mi nudi tisto, kar jaz hočem (recimo kak ford raptor 6.2 V8).

Zgodovina sprememb…

specing ::

Like električni premik drugih avtomobilov s tvojega voznega pasu?

Buggy ::

sm1x je izjavil:

Te kvazi SUV avti so največje sranje, ki so se ga izdelovalci avtomobilov izmislili. Grdo zgledajo, dolgočasni za vozit. Ne vidim niti ene prednosti pred npr. karavanom za isto ceno - ok, lažje se notri usedeš. Če ti je pa to prednost (in imaš manj kot 80 let), je pa precej žalostno.


hehe...kot bi mi iz jezika vzel. Poleg tega je se handlig nikakav po ovinkih, poraba zaradi celne povrsine vecja, gume drazje...pol je pa sneg pa zmrznejo....na njivo jih pa itak noben od mestnih lastnikov ne zapelje...kaj sele teren...fail na celi crti :D

Pa se ko so pred tabo, ne vidis prometnega toka dva avta naprej, kot ponavad gledam.
Spet ena pogruntavscina za "sportne in dinamicne atke" ko ne morejo enega ali dveh otrokov vec peljat v enoprostorcu :D

Karavan je majka...ceprav sem jih imel ze tri bo naslednji 5 vratar, ker bojo otroc brcal po svoje ;)

krneki0001 ::

specing je izjavil:

Like električni premik drugih avtomobilov s tvojega voznega pasu?


Tam ko bi se jaz z raptorjem vozil, ni voznih pasov.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

NikolormousB je izjavil:

Lej, če moraš šparat pri porabi svojega avta, potem si nisi kupil pravega avtomobila zate.


Tole je pa svetovna bedarija. Zakaj bi ti moral avto kuriti več kot je potrebno?


avto kuri kot je tezka noga in kaksna je kofiguracija terena. Dejmo tukaj neha delat primerjave...sploh med avtomobili z isto konji se slabse prostornino in se dosti bolj slabse tezo avta.

Pri meni je razlika iste poti ob tem, da vozim po tempomatu in malo nad omejitvam 12L plina do tega, da v ovinkih dosti bolj agresino v klanc z gasom (sicer nepotrebno tako za gorivo kot gume a vseeno) do 17l/100km plina (lpg)...BC kaze od min 9.5l do 14l/100 km bencina. Gre za 2.0t 265KM 2 tonskega 4x4 karavana.
Ker pa je na plinu ta delta v ceni tako majhna me ravno ne tangira. Avto imas pa zato da se peljes kot ti hoces. Ko so cestne razmere ustrezne za preseravanje zakaj pa nebi slo do blokade ce gre lahko...magar sam za filing tist enkrat na vsake tolk, pa se zmer lahko vozis po teh ovinkih znotraj omejitev ;)

Pa kot je reku nebivedu...enkrat se zivi, vzames avto ki ti ustreza . Mojga bom kmalu zamenjal ker me je teza negativno presenetila in pogresam pospeske ne hitrosti!

NikolormousB ::

Pa kot je reku nebivedu...enkrat se zivi, vzames avto ki ti ustreza .


Razen, če ti slučajno ustreza avto z nižjo porabo. Potem vzameš tistega, ki porabi več, a ne?

Aston_11 ::

Nebivedu zahteva, da avto porabi več, ker če porabi manj, potem nisi kupil pravega avtomobila. Neke čudne fore.

Buggy ::

nebivedu govori, da se eni sekirate in na servise hodte, ker vam ne porab po brosuras 3,9l ampak 4,5 cela drama! Jaz govorim o tem da je poraba vazna in nacina voznje in konfiguracije terena in nikakor primerljiva z drugimi. Dejstvo pa je da avto vcasih kupis s custvi in te poraba niti ne zanima...bo slo?

Formula 1 ::

PALOMINO je izjavil:

se strinjam z Valvoline. Taka cena je še sprejemljiva za nov avto.

Sam imam Renault star skoraj 10 let, nobenih težav, razen par čričkov. Dela vse bp.

Ga pa vsi ti proizvajalci po malo serjejo s cenami. Recimo spodoben nov Renault Megane je preko 20k. Niso normalni...
Za ljudski voz je to preveč.

Ti križanci ki pa so sedaj popularni pa ne vem točno komu so namenjeni. Sem gledal tega Peugeota ter novega Scenica. Sploh s slednjim kaj so naredili, je žalost. Oglašujejo prostornost ki je jaz nisem videl.

Megane Bose tce 130 je 19k € iz prve, še nekaj bi šlo ziher dol. Meni sigurno ni predrago.

PrimozR ::

Buggy pri relativno modernem turbobencinarju vrtenje do rdečega nima pretiranega smisla, ker počasi prihajaš v področje 'diminishing returns'. Sam sem svojega vozil med nekako 2500 in 4500 obrati, območje max navora je šlo še 500 obratov nižje. Rdeče je pa pokazal na 6500. Zdaj atmosferc seveda gre na 6000, sicer tudi zato, ker se rad zvrti :)

Buggy ::

PrimozR: ja se popolnoma strinjam. Moderni TB je postal po nacinu voznje ze zelo blizu TDi-ju. tudi poraba ni vec nek isue....razliko pa dela ravno to....ko TB zahodis v obrate tiste parkrat ko ti zapase se vseen zasmeji...ni treba zaradi tega omejitve prekoracit...sam vseen rad slisim avto da se prepuca in ko pridem domov sta na obeh izpusnih ceveh sive usedline namesto opecene crnine ;)

dexterboy ::

NikolormousB je izjavil:

Vedno znova ista vprašanja glede avtomobilov.

1. Danes težko kupiš slab avto. Obstajajo določeni modeli, ki mogoče niso posrečeni, imajo več serijskih napak... Ampak taki faili so približno enakomerno porazdeljeni po znamkah pa v resnici niti niso kakšni hudi faili v času, ko je 4 do 5 let garancije norma, proizvajalci pa za resne okvare vpokličejo vozila.

2. Nakup avtomobila je v veliki večini primerov precej neracionalno početje. Če bi želel kupiti čim bolj racionalno, bi verjetno gledal novo Dacio s 5 letno garancijo za dobrih 7 jurjev. Objektivno gledano avto zadosti potrebam večine ljudi, razen tega, da večini ljudi ni všeč.

3. Ravno zato, ker nakup avtomobila ni racionalno početje in so bolj kot ne vsi novi avtomobili dobri, je praktično edini pomemben kriterij pri izbiri, kako se ti počutiš v izbranem avtomobilu, koliko ti je všeč. Torej, tvoja subjektivna ocena.

4. Ljudje, ki avtomobile ocenjujejo pavšalno, glede na poreklo oz. državo iz kjer izvira znamka ne vejo kaj govorijo, trolajo ali pa imajo oprane možgane. "Nemška avtomobila" sta tako Rolls Royce Phantom kot Trabant. Ali pa, če smo že pri francozih in njihovih slabih pospeških, 82 konjski Peugeot 208 ali Megane RS, ki je bil dolgo najhitrejši FWD avto na Nurburgringu.

5. Ljudi, ki vlečejo zaključke na podlagi enega ali dveh avtomobilov lahko mirno ignoriraš. "Imam nemca/francoza/japonca že 3 leta pa sem samo žarnico menjal." ne pove popolnoma nič o znamki.


Zgornje lahko samo potrdim. Še ko sem delal pri avtomobilistični reviji in ko so kakšni prodajalci zaupali svoje zgodbe... OMFG
Ja, res je, nemci so zakon, francozi so jajca. Italijani pa delajo avte, ki sploh ne zapustijo tovarniškega dvorišča, ker itak razpada sam od sebe.
In zakaj nemci ne znajo naresti hitrejšega avto od Citroena letnik 1999? Kliknite na spodnjo povezavo pa razporedite po hitrosti in vam bo jasno;
http://teknikensvarld.se/algtest/
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup karavana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15131501 (8064) Twixz
»

Nov avto za Taščo, zelo specifične zahteve ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15826231 (20645) krneki0001
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320699 (14133) sass628
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227238 (24847) amigo_no1

Več podobnih tem