» »

Slovenski avto leta 2017

Slovenski avto leta 2017

«
1
2 3

balluf ::

Torej kaj pravite ?

http://www.peugeot.si/paleta/izbira-voz...

Ga kdo ima ?

D3m ::

Kaj naj rečem.... Francoz.

Pohvale nimam.

Zadnji je šel od bajte pred kratkim tako, da imamo sedaj 3 Ople in 1 Volkswagen.

Ne mislimo ga pa več kupiti.

2x je bilo dovolj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sami ::

Zakaj bi kupil francoza? :D

Malo heca mara biti, seveda sta pri hiši dva nemca (Opel, VW) in japonec (Toyota).

Francoza nebi kupil, ga je imela bivša (Peugeot) ter par prijateljev in lahko rečem da je težav nadpovprečno....ne hvala :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bambam20 ::

Mene je bolj impresionralo, da je Mazda MX-5 postala svetovni avto 2016.

To je merilo in ne kaj slovenčki vozimo.

je pa res, da MX5 ni družinski avto. To pa ni.


A, ja. v tem segementu bi pogledal k Fordu, mazdi, hondi... Sam francozom ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

MasterTade ::

Jaz mam Renaulta pa se ljudje nasploh norca delajo iz francozov pa nisem imel kaj preveč težav..Generalization much

Formula 1 ::

Pusti tepce, naj delajo kar želijo in kupujejo odlične nemške kante iz uvoza za ceno novega avta. Potem pa si zatiskajo oči kako dobro dela pa čeprav je ves čas na servisu. Doma 2x Renault 1x VW

s1m0n ::

In kaj bi naj bilo slabega?

Notranjost je superca, serijsko dosti opreme, dodatna ni predraga...
Avto ni slab zato ker ni nemec, pa tudi nemce se vozi na servis zaradi čričkov v armarturki (avto za 30k tega ne bi smel met)

Sami ::

Formula 1 je izjavil:

Pusti tepce, naj delajo kar želijo in kupujejo odlične nemške kante iz uvoza za ceno novega avta. Potem pa si zatiskajo oči kako dobro dela pa čeprav je ves čas na servisu. Doma 2x Renault 1x VW


Moja nemška kanta ima sedajle malo čez 420.000km, glede Renaulta pa bi se dalo razpravljat, kolega ima par gospodarskih ter osebnih vozil renault....bolje da ne začnem.

Sej veš zakaj imajo Francozi eifflov stolp? Da seveda gledajo v Nemčijo kako se delajo avtomobili :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

NikolormousB ::

Vedno znova ista vprašanja glede avtomobilov.

1. Danes težko kupiš slab avto. Obstajajo določeni modeli, ki mogoče niso posrečeni, imajo več serijskih napak... Ampak taki faili so približno enakomerno porazdeljeni po znamkah pa v resnici niti niso kakšni hudi faili v času, ko je 4 do 5 let garancije norma, proizvajalci pa za resne okvare vpokličejo vozila.

2. Nakup avtomobila je v veliki večini primerov precej neracionalno početje. Če bi želel kupiti čim bolj racionalno, bi verjetno gledal novo Dacio s 5 letno garancijo za dobrih 7 jurjev. Objektivno gledano avto zadosti potrebam večine ljudi, razen tega, da večini ljudi ni všeč.

3. Ravno zato, ker nakup avtomobila ni racionalno početje in so bolj kot ne vsi novi avtomobili dobri, je praktično edini pomemben kriterij pri izbiri, kako se ti počutiš v izbranem avtomobilu, koliko ti je všeč. Torej, tvoja subjektivna ocena.

4. Ljudje, ki avtomobile ocenjujejo pavšalno, glede na poreklo oz. državo iz kjer izvira znamka ne vejo kaj govorijo, trolajo ali pa imajo oprane možgane. "Nemška avtomobila" sta tako Rolls Royce Phantom kot Trabant. Ali pa, če smo že pri francozih in njihovih slabih pospeških, 82 konjski Peugeot 208 ali Megane RS, ki je bil dolgo najhitrejši FWD avto na Nurburgringu.

5. Ljudi, ki vlečejo zaključke na podlagi enega ali dveh avtomobilov lahko mirno ignoriraš. "Imam nemca/francoza/japonca že 3 leta pa sem samo žarnico menjal." ne pove popolnoma nič o znamki.

balluf ::

Sem odpru debato predvsem ,ko sem gledal izbor in sem bil ziher da bo Alfa zmagala. Sem bil zelo presenečen ko so ga tako hvalili prisotni novinarji. Saj oblikovno je všečen... no včeraj se ga videl razstavljenega v nekem nakupovalnem središču in ker sem imel čas ker sem čakal ženo sem si ga ogledal.
Oblikovno mi je zunanjost všeč notranjost malo manj vendar je vse tam kjer mora biti (ne maram kar nekaj nametano po armaturi)...no je pristopil prodajalec k meni in sem ga vprašal koliko ta zadeva stane,sem bil presenečen ,da ne več.
Razlozil mi je da ponujajo ugodno financiranje + nek kasko in podaljšano garancijo+1000€ popusta, začudeno sem ga vprašal če pri plačilu z "gotovino" pa ni podaljšane garancije? NE, torej samo dve leti pa nobenega popusta na gotovino "ker je nov model" sem mu rekel to maste pa čudno in če bi se sedaj odločal se samo zaradi tega ne bi odločil za ta avto...še VAG dajo nekaj grancozi pa nič, pazi 0 samo če plačaš z gotovino.:))
Sedaj ne vem a je tako samo v tej avtohiši ali je nasplošno politika Peugeuta.
Tako v vednost...

Utk ::

Mislim, iz optimalnega avta, enoprostorca, smo šli nazaj na neke kvazi terence. Pa kaj so ljudje res na glavo padli? Sej nimam nič proti terencem, naj ga kupi kdor ga rabi, hvala bogu, ampak "mestni terenec"...ob tem mi gre na kozlanje.
Bo čez 2 leti obstajal sploh še kak manjši enoprosterec? Ker za ceno nekega sharana si pa že raje kombi kupim, iz principa, tudi če ga ne rabim.

Utk ::

25 jurjev za tak avto je v vsakem primeru oderuško. Prtljažnik je velik, drugače pa nič posebnega. Če je SUV avtomatsko dražji, me pa ne zanima, nisem jih jaz prosil, da ga dvignejo :)

Formula 1 ::

Aja ok sploh nisem avto komentiral. Meni je bila notranjost svetovna samo je kvazi terenec in je predrag. Raje Talisman ali Passat za tak denar, imam občutek da dobim boljši avto.

MaliJanez ::

Formula 1 je izjavil:

Aja ok sploh nisem avto komentiral. Meni je bila notranjost svetovna samo je kvazi terenec in je predrag. Raje Talisman ali Passat za tak denar, imam občutek da dobim boljši avto.


kak ste mi taki hecni z VW-jem ko mislite da kupite dober avto, a v resnici nemška neudobna jajca s porazno opremo. VW je bil včasih dober avto, v času golf 1 in 2, potem so pa prisegli na kvantiteto namesto na kvaliteto, še vedno ma vsak drug kmet pri nas golfa, ker misli da je še vedno tak kvalitetn avto kot sta bila prva dva modela ampak žal ni. Passata se pa preprosto ne splača kupit, ker je bistveno predrag zato kar ponuja. Pravi nemec je BMW, Audi in Mercedes, pa še to ne vsak ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaliJanez ()

pegasus ::

NikolormousB je izjavil:

Vedno znova ista vprašanja glede avtomobilov.
Bravo, prvi glas razuma v tej temi. Ne razumem kaj je folk tako bolan na te motorizirane kočije ... a je to neka oblika izkazovanja plemenske pripadnosti?

Dr_M ::

pegasus je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Vedno znova ista vprašanja glede avtomobilov.
Bravo, prvi glas razuma v tej temi. Ne razumem kaj je folk tako bolan na te motorizirane kočije ... a je to neka oblika izkazovanja plemenske pripadnosti?



Seveda, ce ni svaba, je sekret. Hlapci pa to.

Pri nas so 4 svabi (2x vw, 2x opel, ki je ze v katalogu gnil), pa moj francoz, jest se vozim, 3 svabi pa po servisih (eden nekako dela). Se zmeri pa raje rinem francoza, kot pa vozim svaba.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

Pordečeli, ignorirajte persone.

balluf ::

Tako financiranjeje bilo napisano na tem raztavnem avtu , če se prav spomnim je pisalo cena 27500€ z financiranjem -1000€ avans 30%=8250€ obrok na pet let 370€×60=22000+7250=30450 to mi drago.

Mesar ::

Če kupiš avto, da ti bo šel (v povprečju) do 150kkm, potem ni problema če vzameš Francoza.
Your turn to burn!

MaliJanez ::

Mesar je izjavil:

Če kupiš avto, da ti bo šel (v povprečju) do 150kkm, potem ni problema če vzameš Francoza.


lol tudi za več ni problema, so zanesljivi avti

korenje3 ::

zame je avto leta mercedes cls.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mesar ::

MaliJanez je izjavil:

Mesar je izjavil:

Če kupiš avto, da ti bo šel (v povprečju) do 150kkm, potem ni problema če vzameš Francoza.


lol tudi za več ni problema, so zanesljivi avti


Boš res računal na srečo pri taki investiciji? Sploh glede na to kako izgubljajo vrednost.
Your turn to burn!

Formula 1 ::

MaliJanez je izjavil:

Formula 1 je izjavil:

Aja ok sploh nisem avto komentiral. Meni je bila notranjost svetovna samo je kvazi terenec in je predrag. Raje Talisman ali Passat za tak denar, imam občutek da dobim boljši avto.


kak ste mi taki hecni z VW-jem ko mislite da kupite dober avto, a v resnici nemška neudobna jajca s porazno opremo. VW je bil včasih dober avto, v času golf 1 in 2, potem so pa prisegli na kvantiteto namesto na kvaliteto, še vedno ma vsak drug kmet pri nas golfa, ker misli da je še vedno tak kvalitetn avto kot sta bila prva dva modela ampak žal ni. Passata se pa preprosto ne splača kupit, ker je bistveno predrag zato kar ponuja. Pravi nemec je BMW, Audi in Mercedes, pa še to ne vsak ;)

A si ti prebral kaj sem pisal prej?
edit šele videl da je izbrisano. Moje pisanje leti na SUVje, ki se meni ne zdijo smotrn nakup ker so dražji od limuzin razreda višje, le to me moti. Zaradi mene lahko primerjaš tudi BMW 3 in X1 ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Formula 1 ()

MaliJanez ::

Mesar je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

Mesar je izjavil:

Če kupiš avto, da ti bo šel (v povprečju) do 150kkm, potem ni problema če vzameš Francoza.


lol tudi za več ni problema, so zanesljivi avti


Boš res računal na srečo pri taki investiciji? Sploh glede na to kako izgubljajo vrednost.


Sreča nima nič s tem, ker so zanesljivi in kvalitetni avtomobili, res hitro pada cena, samo so še vedno boljši določeni francozi(predvsem kakšen Citroen C5, DS5, Peugeot 508), kot marsikateri nemec;)

-valvoline- ::

A to da nek avto dobi *prestizno* nagrado slo avto leta avtomatsko pomen da je best buy in mors letet da si kr enga prpeles al kaj :)
Ze kr lep cajt so korejci najbolj smotrn nakup, vseno v katerem razredu. Pa mogoce kasna dacia duster na lpg, citroen elysee hdi itn.
VWji so overrated ceprav sem vw fanboy pravim da definitivno niso vredni za tolk k se prodajajo. Sploh pa golf in polo k majo sramotno naspanane cene napram ostalo kar ponuja konkurenca.

Zgodovina sprememb…

Formula 1 ::

-valvoline- je izjavil:

A to da nek avto dobi *prestizno* nagrado slo avto leta avtomatsko pomen da je best buy in mors letet da si kr enga prpeles al kaj :)
Ze kr lep cajt so korejci najbolj smotrn nakup, vseno v katerem razredu. Pa mogoce kasna dacia duster na lpg, citroen elysee hdi itn.
VWji so overrated ceprav sem vw fanboy pravim da definitivno niso vredni za tolk k se prodajajo. Sploh pa golf in polo k majo sramotno naspanane cene napram ostalo kar ponuja konkurenca.

Z Golfa pa Polota se popolnoma strinjam, občutno dražji kot konkurenca, Up in Passat niti nista toliko dražja.

Mesar ::

Če že razmišljaš o Passatu potem raje A4ko.
Your turn to burn!

-valvoline- ::

Za ceno polota npr dobis avto 2-3 razreda visje pr konkurenci, za ceno golfa dobis 2 korejca ter 1.5 francoza. Hvala lepa.

Mesar ::

-valvoline- je izjavil:

Za ceno polota npr dobis avto 2-3 razreda visje pr konkurenci, za ceno golfa dobis 2 korejca ter 1.5 francoza. Hvala lepa.


Ja, poglej porabo pa serije mašin pri teh korejcih (so vsej eno generacijo zadaj, če ne dve ali tri - to so potem iste smeti, kot da seata kupuješ ali pa še slabše).
Your turn to burn!

NikolormousB ::

Mesar je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

Mesar je izjavil:

Če kupiš avto, da ti bo šel (v povprečju) do 150kkm, potem ni problema če vzameš Francoza.


lol tudi za več ni problema, so zanesljivi avti


Boš res računal na srečo pri taki investiciji? Sploh glede na to kako izgubljajo vrednost.


Tem očitno noben ni povedal, da so francozi dobri samo do 150000km.

Pa kako izgubljajo ceno in kdo točno? Citroen C5 ali Peugeot 508 npr. držita ceno boljše kot Passat.

Formula 1 ::

Mesar je izjavil:

Če že razmišljaš o Passatu potem raje A4ko.

Zakaj že? Če imaš 30 k € bi raje vzel Audija brez opreme kot pa solidno opremljenega Passata?

-valvoline- ::

Mesar je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Za ceno polota npr dobis avto 2-3 razreda visje pr konkurenci, za ceno golfa dobis 2 korejca ter 1.5 francoza. Hvala lepa.


Ja, poglej porabo pa serije mašin pri teh korejcih (so vsej eno generacijo zadaj, če ne dve ali tri - to so potem iste smeti, kot da seata kupuješ ali pa še slabše).

Ne bi rekel da je kasna bistvena razlika. Mogoce pr dizlih, ampak ti bodo itak kmalu zginili s cest. Bencinarje majo korejci boljsi k VW. Pri korejcih dobis skoraj pr vseh modelih 2-3x daljso garancijo primerjano z VW, tudi na kilometre.
Spet velik plus.

Zgodovina sprememb…

grobijan ::

Furam Peugeota 206 že 8 let, mati cliota, foter peugeot 607. Pač redni servisi in vzdrževanje. Večjih problemov od menjav žarnic nisem imel nikoli. Tastari pa tud ne. Tko da nevem od kod vam podatki da so francozi slabi. Bo pa vsak avto imel težave če ravnaš z njim kot svinja z bučo.

Mesar ::

Ja no tudi očuvani renoji imajo svoje probleme, z vžiganjem recimo in potem uradni servisi posodabljajo software, efektov pa seveda ni.
Your turn to burn!

mtosev ::

mi imamo cliota in nissan nota in oba sta kr dobra avtomobila
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Longinus ::

Sem kupil rabljenega francoza in znjim do zdaj naredil 35000km v 15 mescih brez tezav.
Razen rednega servisa se ni bilo dodatnih stroskov.
Boljse da ne omenjam da ima polno opremo in je ziher bil za 50% cenejsi kot kak nemec z isto opremo in kilometrino.
Drugace pa tak vsak hvali svojo plocevino :)

Lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

D3m ::

pegasus je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Vedno znova ista vprašanja glede avtomobilov.
Bravo, prvi glas razuma v tej temi. Ne razumem kaj je folk tako bolan na te motorizirane kočije ... a je to neka oblika izkazovanja plemenske pripadnosti?



Nič drugače ni bilo pri konjih. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

s1m0n ::

Če se malo pogleda zmagovalce prejšnjih let.

2005: Volkswagen Golf
2006: Volkswagen Passat
2007: Opel Corsa
2008: Audi A4/A5
2009: Volkswagen Golf
2010: Volkswagen Polo
2011: Volkswagen Passat
2012: Ford Focus
2013: Volkswagen Golf
2014: Škoda Octavia
2015: Škoda Fabia
2016: Opel Astra


Je prav lepo, da zmaga ne švaba ali na splošno vozilo iz VAG skupine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

borisk ::

3008 je dober avto, mama vodi prejšno generacijo, cca 6 let, ni bilo nekih težav, bil je pa vpoklic zaradi vijakov zadnjih spodnjih vrat. nov je kvečjemu boljši.

69charger ::

Slovenski avto leta bi moral biti en 15 let star Passat z 17 lastniki in trikrat prevrtenimi kilometri.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

balluf ::

Sem se spomnil se eno stvar: sem ga vprasal za dobavni rok za avto po naročilu ,je fant komaj izustil :če bi danes naročil pride avto v začetku Junija!!!!

rosomah ::

suzuki vitara s (1.4 BJ)? japonec.....

NikolormousB ::

suzuki vitara s (1.4 BJ)? japonec.....


Madžar :)

http://www.suzuki.hu/pages/display/corp...

rosomah ::

vsi VW so delani v nemčiji?

hyundai čeh - 5 let BP.... xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rosomah ()

rosomah ::

NikolormousB je izjavil:

suzuki vitara s (1.4 BJ)? japonec.....


Madžar :)

http://www.suzuki.hu/pages/display/corp...

kako se pa tale http prlima? (not-so-tech-oldie) :)

-valvoline- ::

rosomah je izjavil:

vsi VW so delani v nemčiji?

hyundai čeh - 5 let BP.... xD

Audi TT je npr tudi 100% madzar... :D

Buggy ::

NikolormousB je izjavil:

Vedno znova ista vprašanja glede avtomobilov.

1. Danes težko kupiš slab avto. Obstajajo določeni modeli, ki mogoče niso posrečeni, imajo več serijskih napak... Ampak taki faili so približno enakomerno porazdeljeni po znamkah pa v resnici niti niso kakšni hudi faili v času, ko je 4 do 5 let garancije norma, proizvajalci pa za resne okvare vpokličejo vozila.

2. Nakup avtomobila je v veliki večini primerov precej neracionalno početje. Če bi želel kupiti čim bolj racionalno, bi verjetno gledal novo Dacio s 5 letno garancijo za dobrih 7 jurjev. Objektivno gledano avto zadosti potrebam večine ljudi, razen tega, da večini ljudi ni všeč.

3. Ravno zato, ker nakup avtomobila ni racionalno početje in so bolj kot ne vsi novi avtomobili dobri, je praktično edini pomemben kriterij pri izbiri, kako se ti počutiš v izbranem avtomobilu, koliko ti je všeč. Torej, tvoja subjektivna ocena.

4. Ljudje, ki avtomobile ocenjujejo pavšalno, glede na poreklo oz. državo iz kjer izvira znamka ne vejo kaj govorijo, trolajo ali pa imajo oprane možgane. "Nemška avtomobila" sta tako Rolls Royce Phantom kot Trabant. Ali pa, če smo že pri francozih in njihovih slabih pospeških, 82 konjski Peugeot 208 ali Megane RS, ki je bil dolgo najhitrejši FWD avto na Nurburgringu.

5. Ljudi, ki vlečejo zaključke na podlagi enega ali dveh avtomobilov lahko mirno ignoriraš. "Imam nemca/francoza/japonca že 3 leta pa sem samo žarnico menjal." ne pove popolnoma nič o znamki.


Vsa cast! Lepo povedano na kratko in zajeto cisto vse kar je potrebno vedeti pri avto temah. Preberite si tole se enkrat in nehajte se naprej natolcevat gostilniske debate.

-valvoline- ::

Kakorkol ze, za ceno 5 let starega iz ze malo zjahanega golfa dobis kar spodobnega nouga korejca,pa tudi kasnega evropejca. Noro.

Aston_11 ::

5 let star golf je kot nov,medtem ko korekcija zgleda kot 20 let zjahan voz. Res noro.

-valvoline- ::

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......
Ceb jaz danes kej novega kupoval definitivno tole bi bilo med top3, zadnja hyundai elantra. Nekaj vmes med golf in pasat razredom, izredno lep dizajn, lepa notrajnost. Zanimivo da dizli stanejo enako ki bencinarji, skoda da ni tovarniske ponudbe na LPG. Skratka top avto.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup karavana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15131501 (8064) Twixz
»

Nov avto za Taščo, zelo specifične zahteve ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15826230 (20644) krneki0001
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320699 (14133) sass628
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227237 (24846) amigo_no1

Več podobnih tem