» »

Slovenski avto leta 2017

Slovenski avto leta 2017

1
2
3

balluf ::

Je kar nekaj, kot sem že včeraj omenil skrapucalo, če že hiundaj potem i40.

Da ne pozabimo, tema je Slovenski avto leta 2017 in komentarji na to temo.:D

borisk ::

balluf je izjavil:

Sem se spomnil se eno stvar: sem ga vprasal za dobavni rok za avto po naročilu ,je fant komaj izustil :če bi danes naročil pride avto v začetku Junija!!!!



kaj pa je to kaj nenavadnega? zdi se mi hitro.

s1m0n ::

Avto, ki ga boš dobil takoj je le tisti v izložbi in ali testno/rabljeno vozilo.
Za nove se pač čaka! Tudi po pol leta ali leto (odvisno od prestiža znamke).

Heavy ::

s1m0n je izjavil:

Avto, ki ga boš dobil takoj je le tisti v izložbi in ali testno/rabljeno vozilo.
Za nove se pač čaka! Tudi po pol leta ali leto (odvisno od prestiža znamke).



Just in time metoda. Denar obrneš šele ko dobiš naročilo. Sicer ti avtomobili stojijo za ograjo.
#TeamFelix

balluf ::

s1m0n je izjavil:

Avto, ki ga boš dobil takoj je le tisti v izložbi in ali testno/rabljeno vozilo.
Za nove se pač čaka! Tudi po pol leta ali leto (odvisno od prestiža znamke).


O.k. ampak 5-6 mesecev saj je samo Pegueot ,kolikor sem seznanjen se za Vag,Ford,Opel čaka 2-3mesece max.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balluf ()

PrimozR ::

A je kakšen poseben razlog, da ni zmagala Alfa? Razen tega, da folk nima okusa.

balluf ::

Ne vem točno zakaj nekako točkujejo vse lastnosti avta, je pa že imel prednost po glasovanju "ljudstva".

grobijan ::

PrimozR je izjavil:

A je kakšen poseben razlog, da ni zmagala Alfa? Razen tega, da folk nima okusa.


Z vesolja se vidi kitajski zid pa od alfe odpad.

Tomas 33 ::

PrimozR je izjavil:

A je kakšen poseben razlog, da ni zmagala Alfa? Razen tega, da folk nima okusa.


Ker je prelepa, preveč športna in predraga, so ji SIOLovi novinarji namenili zadnje mesto med finalisti.

http://siol.net/avtomoto/zgodbe/slovens...

s1m0n ::

Lepo piše "Če bi štele le želje, navdušenje in zanos, bi jo v naši redakciji zagotovo postavili višje. A gre vendarle za glasovanje novinarjev strokovnjakov za Slovenski avto leta in prav tu je žal resničnost precej drugačna od želja."

Ganon ::

MasterTade je izjavil:

Jaz mam Renaulta pa se ljudje nasploh norca delajo iz francozov pa nisem imel kaj preveč težav..Generalization much


To so navadni bebci, katerim ne posvečaj pozornosti.

PrimozR ::

grobijan je izjavil:

PrimozR je izjavil:

A je kakšen poseben razlog, da ni zmagala Alfa? Razen tega, da folk nima okusa.


Z vesolja se vidi kitajski zid pa od alfe odpad.

Kje pa je kakšen?

Megane je približno normalen avto poleg Alfe izmed finalistov, ostalo je pa vse obup od 'terencev'. Resno no, kaj ljudem ni jasno??

Mimogrede, avto leta so že bili Audi, BMW in Mercedes, tako da tukaj argument cene odpade. Sploh ko pogledaš cene VW-jev, ki so tudi že bili avto leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

globoko grlo ::

Ampak resd, da KIA prehiti Alfo???

Siolovci so imeli slabo vest, ker ja Alfa kao "premium" avto???
Pa ker je, za 1x, samo limuzina???
WTF Siol???

In zato na 5. mestu?

Nej grejo lepo v pyzdo in naj ocenijo avte take kt so in ne gleda na lastna zblojena predvidevanja. Strokovnjaki my ass.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

pegasus ::

Kakšni so sploh kriteriji? Kolikor vem, je slo avto leta in verjetno tudi desetletja clio, sodeč po številu prodanih. Kako lahko za nekaj leta razglasijo takoj na začektu leta? Razumel bi, če bi v januarju razglasili naj nekaj prejšnjega leta ...

Utk ::

Tako bi moralo bit, ampak clio ni bil nikoli avto leta v Sloveniji. Lahko fantaziramo o alfi, ampak realnost je clio, s tem se treba sprijaznit. Roko na srce, v Sloveniji ta alfa ne bo pustila nekega pecata, cez 20 let se je ne o nihce spomnil. Katrc in petk se pa se zmeraj spomnemo, ceprav so ble kante, ampak zelo dobro prodajane kante.

bambam20 ::

pegasus je izjavil:

Kakšni so sploh kriteriji? Kolikor vem, je slo avto leta in verjetno tudi desetletja clio, sodeč po številu prodanih. Kako lahko za nekaj leta razglasijo takoj na začektu leta? Razumel bi, če bi v januarju razglasili naj nekaj prejšnjega leta ...



Da ima dost velik kuferam, ker majo ti novinarji po večini familijo in zraven tovorijo 10 kg planic, sovežilnih robčkov, eno veliko omaro oblek, en zaboj haren, 10 plastenk pijače, grelnik za čaj, Pa ker so že v letih mora imeti blazno mehko pdovozje, ker jih drgač hrbtenica boli, pa ogromno odložilnih mest, kamo zabašejo svinjarijo.

-valvoline- je izjavil:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......
Ceb jaz danes kej novega kupoval definitivno tole bi bilo med top3, zadnja hyundai elantra. Nekaj vmes med golf in pasat razredom, izredno lep dizajn, lepa notrajnost. Zanimivo da dizli stanejo enako ki bencinarji, skoda da ni tovarniske ponudbe na LPG. Skratka top avto.


Pa to ni res. pa ti kot prvo res nimaš okusa. Kakšna lepa notranjot. Grd od zunaj. Tole bo po 5-ih letih vredno 5 jurjev. Res, odličen nakup!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Zheegec ::

Utk je izjavil:

Tako bi moralo bit, ampak clio ni bil nikoli avto leta v Sloveniji. Lahko fantaziramo o alfi, ampak realnost je clio, s tem se treba sprijaznit. Roko na srce, v Sloveniji ta alfa ne bo pustila nekega pecata, cez 20 let se je ne o nihce spomnil. Katrc in petk se pa se zmeraj spomnemo, ceprav so ble kante, ampak zelo dobro prodajane kante.

Dobro, "avto leta" ni tisti avto, ki se najbolj prodaja, ker se vedno najbolj prodajajo najceneješi avtomobili. Avto leta je avto, ki je tisto leto najboljši glede na svojo ceno.

Če se prav spomnim, je že bil avto leta VW Passat, ki ni veliko cenejši od Alfe Giulie, ampak je pa veliko slabši relativno gledano.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Utk ::

Ja, ni nujno da je avto leta tist, ki se najbolj prodaja, ampak zmagovali so tudi ze cenejsi avti od cliota, punto, micra, pezo 206, in ni hudic da v treh, stirih poskusih bi enkrat skoraj moral zmagat tudi clio.

Razlogi so razlicni, avto lahko prinese nekaj novega, lahko je dalec najboljsi za ceno za druzino, lahko to ali ono, ampak vecina zmagovalcev ni nic od tega. Lani astra je bila se najblizje temu zadnjih kar nekaj let. Ta letosnji pa sploh ne vem komu je namenjen in zakaj.

NikolormousB ::

Pa to ni res. pa ti kot prvo res nimaš okusa. Kakšna lepa notranjot. Grd od zunaj. Tole bo po 5-ih letih vredno 5 jurjev. Res, odličen nakup!


Kaj, če bi počasi nehal pisati kar nekaj v 3 dni?

2012 letnik Elantre so na avto.net od 8500 do 11 jurjev. Primerljiv VW Golf ima podobno ceno, celo cenejši se najdejo. Je pa npr. najcenejši nov golf diesel 2 jurja dražji od omenjene elantre.

https://goo.gl/EyvFn3

Ganon ::

Utk je izjavil:

Roko na srce, v Sloveniji ta alfa ne bo pustila nekega pecata, cez 20 let se je ne o nihce spomnil.


Dajmo roko na srce in povejmo, da ta Alfa nikjer, razen pri redkih fanatikih, ne bo pustila pečata. Konkurenca je žal prehuda in ta avto ne bo rešil znamke, ki je že z eno nogo v grobu.

loveJDM ::

Ganon je izjavil:

Utk je izjavil:

Roko na srce, v Sloveniji ta alfa ne bo pustila nekega pecata, cez 20 let se je ne o nihce spomnil.


Dajmo roko na srce in povejmo, da ta Alfa nikjer, razen pri redkih fanatikih, ne bo pustila pečata. Konkurenca je žal prehuda in ta avto ne bo rešil znamke, ki je že z eno nogo v grobu.


Se strinjam,alfinih fanatikov pa ni dosti,pa še tisti se potem spreobrnejo :)

NikolormousB ::

Ne vem kakšen pečat imate v mislih. Prodajnih rekordov gotovo ne bo podirala, to je jasno. Po drugi strani je pa zaenkrat najhitrejši 4 vratni avto na Nuru (6 sekund hitrejši od Panamere Turbo). IMHO je Giulia že zdaj pustila konkreten pečat.

krneki0001 ::

NikolormousB je izjavil:

Ne vem kakšen pečat imate v mislih. Prodajnih rekordov gotovo ne bo podirala, to je jasno. Po drugi strani je pa zaenkrat najhitrejši 4 vratni avto na Nuru (6 sekund hitrejši od Panamere Turbo). IMHO je Giulia že zdaj pustila konkreten pečat.


Vsi se je otepajo, ker ne vedo kok bo stroškov čez leto ali dve, ko bo vse začelo odpovedovati. Sej je lep avto, zanesljivost bo pa verjetno alfina, tako da.... Za ta denar potem raje BMW M4.


Meni na splošno evropski avtomobili niso všeč. Predragi, premalo opreme, premalo zanesljivi, preveč pokvarljivi in pretrdi. Sej dizajn je dober, ampak to je pa tudi vse.
Edini ki mi je res všeč je pa BMW M2, samo še v 4x4 varianti ga morjo narest.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Vsi se je otepajo, ker ne vedo kok bo stroškov čez leto ali dve, ko bo vse začelo odpovedovati. Sej je lep avto, zanesljivost bo pa verjetno alfina, tako da.... Za ta denar potem raje BMW M4.

In v čem je M4 boljši od Giulie? Giulia je hitrejša in cenejša, mimogrede. Če že misliš, da se Ferrari motor v Alfi zelo kvari, imaš še vedno 10k€ extra v žepu za popravila napram M4.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

-valvoline- ::

Zheegec je izjavil:

Vsi se je otepajo, ker ne vedo kok bo stroškov čez leto ali dve, ko bo vse začelo odpovedovati. Sej je lep avto, zanesljivost bo pa verjetno alfina, tako da.... Za ta denar potem raje BMW M4.

In v čem je M4 boljši od Giulie? Giulia je hitrejša in cenejša, mimogrede. Če že misliš, da se Ferrari motor v Alfi zelo kvari, imaš še vedno 10kEUR extra v žepu za popravila napram M4.

To da ma znacko BMW :) Ce bi gulii nalimal BMWjevo znacko bo cudezno postala top shit z najmanj 2x trenutne cene. :)

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Ali drug primer:
Mazda mx-5 vs Fiat 124 spider (oba prihajati iz iste Japonske tovarne).

Sami
Zakaj bi kupil francoza? :D


vw press


VW letos ni doniral dovolj, da bi izbrali Golfa ?

Nič čudnega http://www.focus.de/finanzen/altersvors... .
--

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

VW letos ni doniral dovolj, da bi izbrali Golfa ?

Info direktno od šefa VW za Slo -> dejansko se VW ne splača biti avto leta, ker že ima močan marketing tako in tako, ter je cela prireditev "avto leta" za že tako marketinško močno VW znamko samo zapravljanje denarja. VW že par let noče biti avto leta. Včasih je bilo drugače, seveda.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

bambam20 ::

NikolormousB je izjavil:

Pa to ni res. pa ti kot prvo res nimaš okusa. Kakšna lepa notranjot. Grd od zunaj. Tole bo po 5-ih letih vredno 5 jurjev. Res, odličen nakup!


Kaj, če bi počasi nehal pisati kar nekaj v 3 dni?

2012 letnik Elantre so na avto.net od 8500 do 11 jurjev. Primerljiv VW Golf ima podobno ceno, celo cenejši se najdejo. Je pa npr. najcenejši nov golf diesel 2 jurja dražji od omenjene elantre.

https://goo.gl/EyvFn3



Cene na avtonetu niso realne. Tam so lahko zaradi mene cene po 14 jurjev, če želijo prodajalci. Tako grd avto po 5-ih letih ni vreden več kot 5000-6000 jurjev. In ne primerji mi Hyundaja z Golfom. :)). pa VW-jev ne maram.

bambam20 ::

Zheegec je izjavil:


In v čem je M4 boljši od Giulie? Giulia je hitrejša in cenejša, mimogrede. Če že misliš, da se Ferrari motor v Alfi zelo kvari, imaš še vedno 10k€ extra v žepu za popravila napram M4.



Od kdaj. Ok, ima 2 km/h višjo končno tovarniško hitrost ampak M4 se zagotovo bolje pelje skozi ovinke in ima boljše podvozje.

https://nurburgringlaptimes.com/lap-tim...

29. BMW M4 GTS time 7:27.8 leto 2016

36. Alfa Romeo Giulia Quadrifogli time 7:32.00 leto 2016

Eh sej je sam skor 5 sekund razlike. :))

Dej smešni ste ko sem vlečete Alfo, ki je na smrtni postelji.

next3steps ::

Najboljše od francozov je znamka DS

Zheegec ::

bambam20 je izjavil:

Zheegec je izjavil:


In v čem je M4 boljši od Giulie? Giulia je hitrejša in cenejša, mimogrede. Če že misliš, da se Ferrari motor v Alfi zelo kvari, imaš še vedno 10k€ extra v žepu za popravila napram M4.



Od kdaj. Ok, ima 2 km/h višjo končno tovarniško hitrost ampak M4 se zagotovo bolje pelje skozi ovinke in ima boljše podvozje.

https://nurburgringlaptimes.com/lap-tim...

29. BMW M4 GTS time 7:27.8 leto 2016

36. Alfa Romeo Giulia Quadrifogli time 7:32.00 leto 2016

Eh sej je sam skor 5 sekund razlike. :))

Dej smešni ste ko sem vlečete Alfo, ki je na smrtni postelji.

O čem ti to? Pa veš razliko med M4 in M4 GTS? Ti si govoril o M4 (ki je dražji in slabši od Giulie). Poglej malo na netu, kaj je to M4 GTS :)

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 7:32.00
BMW M4 7:52.00

M4 GTS

His argument is that the GTS improves over the normal M4 by being overall more frustrating to live with. The car’s crazy low front splitter scrapes on everything, the farty noise it makes is really loud, for real (there’s fewer speakers, and no pumped in engine noise), it requires you to fill it up with gas AND water, it’s so stiff it rattles and it’s everything that the real enthusiasts were apparently looking forward to with the original M4, even though it’s still slower than the fastest of Mustangs.



P.s.: M4 GTS je limited edition, samo 700 jih je bilo narejenih. Cena je 150k€
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Zheegec ::


Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 7:32.00
BMW M4 7:52.00

Pa saj je samo 20 sekund razlike :) Očitno ta "prožnost" ne pomaga veliko, sploh ker ima Giulia boljše podvozje :)

Si že ugotovil, kaj je to M4 GTS?


Anyway, nazaj na temo - Peugeot se mi sploh ne zdi slab, samo zakaj so izbrali SUV za avto leta pa res ne vidim smisla. Potrata denarja in porabe bencina za to, da malo lažje stopiš notri in pa da je večja verjetnost, da avto konča na strehi v primeru nesreče. Why?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

krneki0001 ::

Zheegec je izjavil:

Peugeot se mi sploh ne zdi slab, samo zakaj so izbrali SUV za avto leta pa res ne vidim smisla. Potrata denarja in porabe bencina za to, da malo lažje stopiš notri in pa da je večja verjetnost, da avto konča na strehi v primeru nesreče. Why?


Losov test zmore brez problemov, v nesreči se pa tudi ne bo prevrnil. Zelo malo kvazi suvov (kar ta pežo je, ker to ni taprav suv) se v nesreči obrne na streho. Veliko lažje se je pa vsest v avto, ki je malo višji.

Grey ::

Zheegec je izjavil:


Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 7:32.00
BMW M4 7:52.00

Pa saj je samo 20 sekund razlike :) Očitno ta "prožnost" ne pomaga veliko, sploh ker ima Giulia boljše podvozje :)

Si že ugotovil, kaj je to M4 GTS?


Anyway, nazaj na temo - Peugeot se mi sploh ne zdi slab, samo zakaj so izbrali SUV za avto leta pa res ne vidim smisla. Potrata denarja in porabe bencina za to, da malo lažje stopiš notri in pa da je večja verjetnost, da avto konča na strehi v primeru nesreče. Why?

Preveč se jih je nabralo v poslovalnicah pa morajo sedaj na račun tega malo "akcij" na račun avta leta narest, da gredo v promet. :)

balluf ::

A nisi bral moj post zgoraj: 5 - 6 mesecev za avto po naročilu.

Utk ::

Zheegec je izjavil:

VW letos ni doniral dovolj, da bi izbrali Golfa ?

Info direktno od šefa VW za Slo -> dejansko se VW ne splača biti avto leta, ker že ima močan marketing tako in tako, ter je cela prireditev "avto leta" za že tako marketinško močno VW znamko samo zapravljanje denarja. VW že par let noče biti avto leta. Včasih je bilo drugače, seveda.

Fajn, da je priznal, da je avto leta tist, ki si to najbolj "zeli". Sej to vemo ze dolgo. Sploh od takrat ko so zmagovali vwji.

Zheegec ::

Ne nujno, da je tisti, ki si želi. Ampak taveliki se ne "trudijo" preveč, da bi bili avto leta.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Utk ::

Kako pa mislis, da ta trud zgleda? Ti jaz povem. V salonih ljudje izpolnujejo kuponcke namesto da bi prodajali avte. Pa to je se legalen nacin.

V Nemciji jim se tega ni treba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Formula 1 ::

Utk je izjavil:

Ja, ni nujno da je avto leta tist, ki se najbolj prodaja, ampak zmagovali so tudi ze cenejsi avti od cliota, punto, micra, pezo 206, in ni hudic da v treh, stirih poskusih bi enkrat skoraj moral zmagat tudi clio.

Razlogi so razlicni, avto lahko prinese nekaj novega, lahko je dalec najboljsi za ceno za druzino, lahko to ali ono, ampak vecina zmagovalcev ni nic od tega. Lani astra je bila se najblizje temu zadnjih kar nekaj let. Ta letosnji pa sploh ne vem komu je namenjen in zakaj.

Clio ni nič posebnega tako kot ni Megane. Kar je ok, zarad mene ne rabi zmagat. Samo zakaj so so potem zmagali Golf, Fabia, Focus, Astra? Realno ni noben prinesel nič posebnega, predvsem ne Fabia.

JanKores ::

balluf je izjavil:

Torej kaj pravite ?

http://www.peugeot.si/paleta/izbira-voz...

Je primeren za velike družine.Vprašanje je koliko denarja porabi za bencin?

Ga kdo ima ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanKores ()

balluf ::

JanKores je izjavil:

balluf je izjavil:

Torej kaj pravite ?

http://www.peugeot.si/paleta/izbira-voz...

Je primeren za velike družine.Vprašanje je koliko denarja porabi za bencin?

Ga kdo ima ?


???:|

globoko grlo ::

Očitno je pepričal samo :))POZNAVALCE:)) novinarje.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

balluf ::

Saj zato sem spraseval, ker še nobenega nisem videl na cesti. Mi je pa un prodajalec v trgovskem centru kjer je avto bil razstavljen ,kot sem že zgoraj napisal, povedal ,da imajo v tovarni "totalno" zasedene kapacitete za več mesecev že sedaj, da je "hit" (verjetno drugod po evropi ker jih pri nas na cestah ne vidim).
Pa razumi 8-O.
Drugače mi je pa kar všeč ,pa sem ...sw,combi.. fan.

sm1x ::

Te kvazi SUV avti so največje sranje, ki so se ga izdelovalci avtomobilov izmislili. Grdo zgledajo, dolgočasni za vozit. Ne vidim niti ene prednosti pred npr. karavanom za isto ceno - ok, lažje se notri usedeš. Če ti je pa to prednost (in imaš manj kot 80 let), je pa precej žalostno.

krneki0001 ::

Velik suv je prednost. Višje sediš, večji pregled imaš, bolj si varen, ker je več pleha okoli tebe.
Večina jih pa zgleda res grdo.

krucymucy ::

Sami je izjavil:


Sej veš zakaj imajo Francozi eifflov stolp? Da seveda gledajo v Nemčijo kako se delajo avtomobili :D


Ja, ampak samo do opla vidijo.

Salo na stran.
Z avtom sem se peljal in imam precej manj pripomb kot na novo opel astro.

D3m ::

O rly?

Kaj so plusi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

tomaz- ::

Jaz sem peljal testna 3008 in sicer hdi 120 ročni in hdi 180 avtomatik.. Imam namen pooočasi menjat C4 picasso 2.0Hdi.. Avtek se pelje res lepo , izjemno tih v notranjosti, materiali so dejansko ostalim za zgled glede kvalitete. Glede dizajna ne bom komentiral, ampak meni se jako dopade. Pritegnilo me je dejstvo, da se v avtu res dobro sedi, jaz imam 193cm, žena ima 160cm, pa sva oba takoj našla primeren položaj.. I-cockpit je tukaj dovršen u nulo in dejansko res vidiš celotno armaturo nad volanom brez problema, display na sredini je definitivno najboljši in najbolj odziven, kar sem jih kadarkoli sprobal. KONČNO nekaj na nivoju!! 120konjski je, vsaj zame, rahlo podhranjen, čeprav papir pravi, da naj bi bil celo malenkost bolj živahen od mojega Picassoja, pa temu ni tako.. Se manjko 16konj opazi, sicer ne ogromno, ampak dovolj, da ti pusti mešane občutke. Ta je imel ročni menjalnik, zato sem poskusil še 180 konjskega z avtomatikom. No, ta se pelje seveda preecej bolj suvereno, avtomatik je tekoč, lepo prestavlja, moram pohvalit, da ni "pocukavanja", ni tistega občutka, da menjalnik ne bi sledil vožnji, skratka, bomba kombinacija.. Ampak zadeva se kar podraži proti 120 konjskem -:(
Je pa nekaj res: moj vagen je vreden enih 5-6 jurjev, ta zadeva pa me olajša za cca 28k ( hdi 120 s kar precej dodatne opreme - led luči, sončna streha, focal audio, avtomatik.... ). A se pelje TOLIKO bolje, kot je potrebno "doplačat" ? ne, zagotovo ne, ampak to je že druga zgodba, hehe

Skratka, avto je kar merilo v svojem razredu, tako glede notranjosti, kot tudi feelinga med vožnjo. Ampak spet, to je moje subjektivno mnenje, ne pravim ,da tako je za vse.. Je pa res, da je tale razred SUV tko, mal za lase privlečen.. Ampak izjemno radi sedimo visoko in pregledno, to pa ta razred omogoča, glede na to, da razred enoprostorcev žal kar nekako izumira..Sem probal tudi tanovega scenica, pa sem se zgrozil ob pogledu na armaturo in na materiale.. Jej jej, to niti do kolen ne seže, na žalost..Zunanjost meni špica, notri..... Trda plastika, brez domišljije.. Sem pa sprobal še ATECO in TIGUANA, pa moram rečt, da je največji vtis name pustil ravno 3008.. res pa je, da karavani in limuzine zaradi nizkega sedenja ne pridejo v igro ob nakupu, zato pač razred SUV..

bi z veseljem gledal tudi za 1.6 bencincem, ki ima 160KM, ampak me resnično skrbi poraba, ker ne jaz ne žena nisva dirkača, ampak cijazenje v želji po majhni porabi: ne, hvala..
ga pa nimajo kot testno vozilo in ne morem sodit.. Če ima kdo tak motor v katerem modelu avta, bom pa vesel komentarja..

Skratka, ja, avto je dodelan, čuti se kvalitetna izdelava, tihost, uglajenost obeh agregatov in občutek v notranjosti, da voziš krepko višji razred, kot dejansko je. So kar naredili domačo nalogo, vsaj v mojih očeh.

tomaz- ::

Aja, pa še to, glede cene:
večno vprašanje:
Je drag, ni drag ? 28k absolutno ni malo, ampak realno gledano je tam tam s ceno v tem razredu, ponuja kar veliko za ta denar.. ČE si pristaš takih avtomobilov, je v mojih očeh vsekakor vreden nakup. sigurno se pa dobi ohoho drugega, drugačen razred, drugačni občutki.. Bi ga kupil ? BI in najverjetneje ga bom, ampak dejansko kolebam med dejstvom, da bi preizkusil še bencinca 160KM. 130KM bo zopet "švohizem".. Me pa malce moti, da vsi prodajalci pogojujejo popuste, dodatna jamstva in ceno s financiranjem, na gotovino sploh ne trzajo.. SVAŠTA..

tolk z moje strani in mojega vidika, zdaj dam pa mir :-)

krneki0001 ::

tomaz- je izjavil:

bi z veseljem gledal tudi za 1.6 bencincem, ki ima 160KM, ampak me resnično skrbi poraba, ker ne jaz ne žena nisva dirkača, ampak cijazenje v želji po majhni porabi: ne, hvala..


Poraba. Stalnica v sloveniji za izgovor, da mora biti avto dizel. Lej, če moraš šparat pri porabi svojega avta, potem si nisi kupil pravega avtomobila zate.

Me pa zanima kako bo zgledalo, ko bodo v parih letih prepovedali vse dizelske agregate v mestih? Kam boste šli z vsemi temi dizli?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup karavana (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15131501 (8064) Twixz
»

Nov avto za Taščo, zelo specifične zahteve ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15826237 (20651) krneki0001
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320699 (14133) sass628
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227239 (24848) amigo_no1

Več podobnih tem