» »

Zakaj nekateri delodajalci zahtevajo vozniški izpit, ko ga ne rabiš?

Zakaj nekateri delodajalci zahtevajo vozniški izpit, ko ga ne rabiš?

«
1
2 3 4

BorutO ::

Malo spremljam ponudbe del na zavodu za zaposlovanje in na moje delo, ker je čas, da malo zamenjam šiht ... in potem vidim v nekaterih oglasih, da zahtevajo, da imaš B kategorijo. Ok, kdo pa ga danes še nima? Ampak potem pa greš na razgovor, pa ti tam reče, da ti plača po avtobusni karti potne stroške ... čemu torej zahteva po B kategoriji in svojemu vozilu, če pa ti plača po avtobusni karti?

Recimo, danes sem bil na razgovoru, kjer je oglas bil, da zahtevajo vozniški izpit B kategorije. Seveda me direktor vpraša, če imam svoje vozilo, da se lahko pripeljem v službo. Potem pa vprašam kako je s potnimi in koliko plačajo po kilometrini in mi reče, da plačajo po avtobusni karti. Nisem mogel, da ga ne bi vprašal zakaj rabim svoj prevoz pa me potem plača po avtobusni karti ... seveda je že imel izgovor pripravljen.

Ti zakoni so tako butasto napisani, da lahko delodajalci in politiki, kateri imajo privat firme (njihovi sinčki, hčerkice, možje in žene), potem nategujejo svoje delavce.

Ker po logiki bi moralo biti, da če podjetje od tebe zahteva B kategorijo in/ali svoj prevoz na delo, da se plača po kilometrini, če ti pa hočejo plačati po avtobusni karti, pa to pomeni, da ne moreš delati vikendov in isto ob določenih urah, ko avtobusi ali vlaki ne vozijo v tvojo smer.

mojsterleo ::

Vozniško in avto rabiš zato, da ti izplačujejo potne stroške za prevoze, ki jih nisi nikoli opravil. Standardna praksa v podjetjih, kjer hočejo biti 'konkurenčni' na račun nizke bruto plače ali pa na ta način izplačujejo stimulacijo / 'dodatke'.

koyotee ::

BorutO je izjavil:

Malo spremljam ponudbe del na zavodu za zaposlovanje in na moje delo, ker je čas, da malo zamenjam šiht ... in potem vidim v nekaterih oglasih, da zahtevajo, da imaš B kategorijo. Ok, kdo pa ga danes še nima? Ampak potem pa greš na razgovor, pa ti tam reče, da ti plača po avtobusni karti potne stroške ... čemu torej zahteva po B kategoriji in svojemu vozilu, če pa ti plača po avtobusni karti?

Recimo, danes sem bil na razgovoru, kjer je oglas bil, da zahtevajo vozniški izpit B kategorije. Seveda me direktor vpraša, če imam svoje vozilo, da se lahko pripeljem v službo. Potem pa vprašam kako je s potnimi in koliko plačajo po kilometrini in mi reče, da plačajo po avtobusni karti. Nisem mogel, da ga ne bi vprašal zakaj rabim svoj prevoz pa me potem plača po avtobusni karti ... seveda je že imel izgovor pripravljen.

Ti zakoni so tako butasto napisani, da lahko delodajalci in politiki, kateri imajo privat firme (njihovi sinčki, hčerkice, možje in žene), potem nategujejo svoje delavce.

Ker po logiki bi moralo biti, da če podjetje od tebe zahteva B kategorijo in/ali svoj prevoz na delo, da se plača po kilometrini, če ti pa hočejo plačati po avtobusni karti, pa to pomeni, da ne moreš delati vikendov in isto ob določenih urah, ko avtobusi ali vlaki ne vozijo v tvojo smer.


Nobeno podjetje od tebe nič ne zahteva. Ti iščeš službo pri njih, ne oni tebe. Če nimaš prevoza to ni problem firme.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Alien123 ()

Dober dan ::

Zakaj sploh hodiš na razgovore. Vsak delodajalec te bo izkoriščal. Zato te tudi zaposli. Odpri svoj poseu in se izkaži, kako boš na koncu postal enak ostalim. Drugje, kot na delavcu se pač ne da več šparat. V končni fazi pa je to začaran krog. Potrošniki želimo stvari pod ceno..

Šimpanz ::

Točno za to da takoj izločijo čudake. Če si star npr. 30 let in nimaš izpita je nekaj narobe s tabo ali pa so ti ga vzeli ker si pijanec. V vsakem primeru je to rdeča luč.

Furbo ::

Pa ne gre se samo za prevoz v službo.

Ti lahko tja prideš peš ali s helikopterjem, morda boš moral za potrebe službe kdaj sesti v avto/kombi in se kam peljati.

In ja, folk 'ki ne vozi' je isto, kot bi bil nepismen danes.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Miki N ::

A ni tako, da zumerji so pogosto brez izpita? Furajo skiroje ali nekaj.

Magic1 ::

Oni ne potrebujejo tebe z izpitom, zato da prideš na delo s avtom. Jih sploh ne zanima, kako ti prideš v službo. Marsikje je potrebno v službi nekam skočit s službenim avtom. Za to pa rabiš izpit.
Je pa tudi možno, da hočejo bolj prilagodljiv folk. Tisti z avtom so bolj fleksibilni glede delovnega časa (seveda ni nujno tako, generaliziram).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

111111111111 ::

Znanec noče iti delat izpita, ker bi ga firma selila iz poslovalnice v poslovalnico, ker pa nima izpita, dela skos v eni, kjer je dostop do vlaka. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BorutO ::

Ne razumete očitno vprašanja ... še enkrat ... zakaj rabiš izpit za avto ali svoj avto, če te pa hočejo plačati po mesečni avtobusni karti? Naj rajši takrat plačajo po kilometrini in ne po avtobusni karti, če zahtevajo voznški izpit. Me ne zanimajo tisti ki nimajo izpita kako se jih gleda ali tiste ki imamo izpit kako se jih gleda.

Super, imam izpit, v službo bom mogel očitno priti kakor vem in znam, verjetno bom tudi moral s službenim avtom kam skočiti, rabim izpit, torej, naj me tu plačajo po kilometrini. Po avtobusnih kartah naj plačujejo ljudi, ki nimajo lastnega prevoza ali izpita in so v celoti odvisni od javnega prometa.

Pa še to. Kako si delodajalec predstavlja, da bom se vozil v službo oz. se bom zaposlil pri njemu, če bom sam sebi šel v minus s stroški, ker me bo plačeval po mesečni karti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

CrniPanter ::

Šimpanz je izjavil:

Točno za to da takoj izločijo čudake. Če si star npr. 30 let in nimaš izpita je nekaj narobe s tabo ali pa so ti ga vzeli ker si pijanec. V vsakem primeru je to rdeča luč.


Tocno to, prakticno ne poznam normalnega cloveka, ki pri 30+ nima izpita za avto. Razumem ce gre za nek medicinski razlog, drugace si pa ekvivalent revezu ki je nepismen.

BorutO ::

CrniPanter je izjavil:

Šimpanz je izjavil:

Točno za to da takoj izločijo čudake. Če si star npr. 30 let in nimaš izpita je nekaj narobe s tabo ali pa so ti ga vzeli ker si pijanec. V vsakem primeru je to rdeča luč.


Tocno to, prakticno ne poznam normalnega cloveka, ki pri 30+ nima izpita za avto. Razumem ce gre za nek medicinski razlog, drugace si pa ekvivalent revezu ki je nepismen.

Hočeš reči, da je to isto kot, če te danes ni na facebooku ali twitterju, da ne obstajaš?

Buggy ::

Ti se raje malce bolj zjasni kaj pise v razpisnih pogojih. A je to samo izpit kategorije B ali izpit kategorije B + lastno vozilo. Enkrat govoris eno drugic tlacis notri drugo varianto.
Tvoj prihod na delo delodajalca nic ne zanima, potne stroske ti pac placa po najnizji zakonsko predpisani varianti (avtobusna karta). Zhteva za izpit B kategorije, pa kaze na to, da bos pa moral kdaj s sluzbenim vozilom po opravkih, praksa pa je, da bos takrat odprl delovni nalog (ze zaradi zavarovanja) in (verjetno) po internih pravilnikih dobil tudi doloceno povracilo.
Ce pa se od tebe zahteva, da za sluzbene opravke uporabljas lastno vozilo, je pa zadeva seveda predmet debate, glede povracila stroskov, dvomim pa da je to pogoj za nastop delovnega mesta, razen ce si se prijavil na delovno mesto raznasalca hrane :P

Motion ::

koyotee je izjavil:

BorutO je izjavil:

Malo spremljam ponudbe del na zavodu za zaposlovanje in na moje delo, ker je čas, da malo zamenjam šiht ... in potem vidim v nekaterih oglasih, da zahtevajo, da imaš B kategorijo. Ok, kdo pa ga danes še nima? Ampak potem pa greš na razgovor, pa ti tam reče, da ti plača po avtobusni karti potne stroške ... čemu torej zahteva po B kategoriji in svojemu vozilu, če pa ti plača po avtobusni karti?

Recimo, danes sem bil na razgovoru, kjer je oglas bil, da zahtevajo vozniški izpit B kategorije. Seveda me direktor vpraša, če imam svoje vozilo, da se lahko pripeljem v službo. Potem pa vprašam kako je s potnimi in koliko plačajo po kilometrini in mi reče, da plačajo po avtobusni karti. Nisem mogel, da ga ne bi vprašal zakaj rabim svoj prevoz pa me potem plača po avtobusni karti ... seveda je že imel izgovor pripravljen.

Ti zakoni so tako butasto napisani, da lahko delodajalci in politiki, kateri imajo privat firme (njihovi sinčki, hčerkice, možje in žene), potem nategujejo svoje delavce.

Wrong and Wrong.....
Zahtevajo

Ker po logiki bi moralo biti, da če podjetje od tebe zahteva B kategorijo in/ali svoj prevoz na delo, da se plača po kilometrini, če ti pa hočejo plačati po avtobusni karti, pa to pomeni, da ne moreš delati vikendov in isto ob določenih urah, ko avtobusi ali vlaki ne vozijo v tvojo smer.


Nobeno podjetje od tebe nič ne zahteva. Ti iščeš službo pri njih, ne oni tebe. Če nimaš prevoza to ni problem firme.


Wrong and Wrong.....
Zahtevajo zato pa so tudi napisali. Al bodo vstrajali pri tem pa je drugo.
Oni iščejo tebe - delavca zato pa oglas, da lahko realizirajo delo, poberejo profit

JSt osebno se nebi odloču za firmo ki gleda kje te lahko oskubi za vsak cent. (minimalni potni, minimalna malca...) taki znajo še kje drugje sekat ovinke...

GupeM ::

BorutO je izjavil:

Ne razumete očitno vprašanja ... še enkrat ... zakaj rabiš izpit za avto ali svoj avto, če te pa hočejo plačati po mesečni avtobusni karti? Naj rajši takrat plačajo po kilometrini in ne po avtobusni karti, če zahtevajo voznški izpit. Me ne zanimajo tisti ki nimajo izpita kako se jih gleda ali tiste ki imamo izpit kako se jih gleda.

Super, imam izpit, v službo bom mogel očitno priti kakor vem in znam, verjetno bom tudi moral s službenim avtom kam skočiti, rabim izpit, torej, naj me tu plačajo po kilometrini. Po avtobusnih kartah naj plačujejo ljudi, ki nimajo lastnega prevoza ali izpita in so v celoti odvisni od javnega prometa.

Pa še to. Kako si delodajalec predstavlja, da bom se vozil v službo oz. se bom zaposlil pri njemu, če bom sam sebi šel v minus s stroški, ker me bo plačeval po mesečni karti?

Seveda razumemo vprašanje. Ti ne razumeš sistema.

Delodajalec lahko zahteva izpit iz več razlogov.
Recimo, če moraš občasno ali redno s službenim avtom na pot. V tem primeru način tvojega prihoda na delo ni pomemben. Lahko prideš peš, lahko priplavaš, lahko pa tudi s podmornico ali zajezdiš zmaja. Na službeno pot greš itak s službenim avtom, ki ga tudi tankaš na službeno kartico (ali zahtevaš refundacijo).

Drugi razlog bi bil, da moraš občasno ali redno s svojim avtom na službeno pot. V tem primeru pa ti mora delodajalec tako ali tako plačati stroške službene poti (če se ne motim, je 43 centov na km). Ampak če se pričakuje, da boš tam s svojim avtom, bi bilo tudi fer, da ti plača tudi prevoz na delo (21 centov na km). Kako točno je drugi del zakonsko rešen, pa ne vem. Torej, da ti delodajalec plačuje prihod na delo po cenuku javnega prevoza, hkrati pa pričakuje, da boš med službo s svojim avtom hodil na službene poti.

starfotr ::

111111111111 je izjavil:

Znanec noče iti delat izpita, ker bi ga firma selila iz poslovalnice v poslovalnico, ker pa nima izpita, dela skos v eni, kjer je dostop do vlaka. :)


Že zaradi sebe lahko gre delat izpit. Ne zaradi firme. Saj tudi ni treba da pove, da ga je naredil.

Kawhi ::

BorutO je izjavil:

Ne razumete očitno vprašanja ... še enkrat ... zakaj rabiš izpit za avto ali svoj avto, če te pa hočejo plačati po mesečni avtobusni karti? Naj rajši takrat plačajo po kilometrini in ne po avtobusni karti, če zahtevajo voznški izpit. Me ne zanimajo tisti ki nimajo izpita kako se jih gleda ali tiste ki imamo izpit kako se jih gleda.

Super, imam izpit, v službo bom mogel očitno priti kakor vem in znam, verjetno bom tudi moral s službenim avtom kam skočiti, rabim izpit, torej, naj me tu plačajo po kilometrini. Po avtobusnih kartah naj plačujejo ljudi, ki nimajo lastnega prevoza ali izpita in so v celoti odvisni od javnega prometa.

Pa še to. Kako si delodajalec predstavlja, da bom se vozil v službo oz. se bom zaposlil pri njemu, če bom sam sebi šel v minus s stroški, ker me bo plačeval po mesečni karti?


Ti ne razumeš kaj pišeš. NE sprašujejo te za vozniški izpit zaradi načina tvojega prihoda na delo. Vse ostalo kar pišeš je bluz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kawhi ()

Smrekar1 ::

BorutO je izjavil:

Malo spremljam ponudbe del na zavodu za zaposlovanje in na moje delo, ker je čas, da malo zamenjam šiht ... in potem vidim v nekaterih oglasih, da zahtevajo, da imaš B kategorijo. Ok, kdo pa ga danes še nima? Ampak potem pa greš na razgovor, pa ti tam reče, da ti plača po avtobusni karti potne stroške ... čemu torej zahteva po B kategoriji in svojemu vozilu, če pa ti plača po avtobusni karti?

Recimo, danes sem bil na razgovoru, kjer je oglas bil, da zahtevajo vozniški izpit B kategorije. Seveda me direktor vpraša, če imam svoje vozilo, da se lahko pripeljem v službo. Potem pa vprašam kako je s potnimi in koliko plačajo po kilometrini in mi reče, da plačajo po avtobusni karti. Nisem mogel, da ga ne bi vprašal zakaj rabim svoj prevoz pa me potem plača po avtobusni karti ... seveda je že imel izgovor pripravljen.

Ti zakoni so tako butasto napisani, da lahko delodajalci in politiki, kateri imajo privat firme (njihovi sinčki, hčerkice, možje in žene), potem nategujejo svoje delavce.

Ker po logiki bi moralo biti, da če podjetje od tebe zahteva B kategorijo in/ali svoj prevoz na delo, da se plača po kilometrini, če ti pa hočejo plačati po avtobusni karti, pa to pomeni, da ne moreš delati vikendov in isto ob določenih urah, ko avtobusi ali vlaki ne vozijo v tvojo smer.


Za službeno vozilo še nisi slišal? Včasih te mora kak delodajalec poslati na službeno pot. Ne zanima ga kako prideš v službo, ampak ga zanima ali boš lahko opravljal vse naloge, ki jih pričakuje od nekoga na tem delovnem mestu. Tudi če je to enkrat na tri leta je to lahko dovolj, da od tebe pričakuje znanje vožnje avtomobila.

Invictus ::

Vozniški izpit se zahteva, da delodajalec dobi vsaj D od dedca...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jure14 ::

BorutO je izjavil:

...Nisem mogel, da ga ne bi vprašal zakaj rabim svoj prevoz pa me potem plača po avtobusni karti ... seveda je že imel izgovor pripravljen.
...

Kakšen je bil izgovor?

reeves ::

Šimpanz je izjavil:

Točno za to da takoj izločijo čudake. Če si star npr. 30 let in nimaš izpita je nekaj narobe s tabo ali pa so ti ga vzeli ker si pijanec. V vsakem primeru je to rdeča luč.

Lahko si brez izpita zaradi zdravstvenih razlogov.

Ne pametuj preveč.

BorutO ::

Izgovor? Da tako njihovo podjetje pač ima in da tudi zakonsko je tako, da lahko tako plačajo.

Glede službenega avta ... ste se mogoče vprašali, če sploh je kakšno takšno delo, da bi sploh rabil dostavljati kam robo, ker imajo svoje šoferje ali pa se podjetje sploh z ničemer ne ukvarja, kjer bi rabil ti kam skočiti?

Že 15 let nazaj, ko sem delal v eni taki firmi, ki so imeli svojega šoferja in v vsaki priložnosti je rajši direktor sam vse nakupil, kar se je rabilo, so me spraševali po izpitu in lastnem vozilu, hkrati pa sem imel potne plačane po avtobusni karti ... takrat je bila višja kot je danes, ko so karte že smešno poceni.

Na firmi pred to, ko sem delal, smo delali kdaj tudi sobote, odvisno od gužve. Firma je bila (oz. je še) v nekem kraju bogu za hrbtom, ki je že med tednom zanič avtobusna linija, čez vikend je sploh ni, si je enkrat sredi leta direktor spremenil pravila in rekel, da bodo plačevali vsem zaposlenim potne stroške po avtobusni karti, prej smo imeli po kilometrini. Ker sem se samo jaz pritožil, ostali so rajši na tla gledali na sestanku, sem rajši odšel iz tiste firme, pa še danes se vozijo na šiht po avtobusni karti, zaradi katere več zatankajo kot dobijo povrnjeno.

feryz ::

Invictus je izjavil:

Vozniški izpit se zahteva, da delodajalec dobi vsaj D od dedca...
Seksist jadan.

Kje je hipatija, da ti da po p...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

matobeli ::

Z vsakim D jem pride en K

m0LN4r ::

Jaz sem imel sodelavko 33 brez izpita, to je potem tak.
A me lahk pride kdo iskat? A me lahk kdo zategne domov, al pa sem pa tja?
Avtobus zamuja, vlak zamuja, bus sem zamudla, vlak sem zamudla.

Hkrati jamra, da bi ona rada menjala siht, ampak zaradi tega, ker nima izpita ji ena velika fleksibilnost odpade. Ne odpade ji to, da pride do nekega sihta, ampak fleksibilnost, kot odrasla oseba.
Ce si doma v manjsem kraju je to najvecja jeba ever. Se se spomnim, ko sem se vozil uro pa pol z busom in vmes se pol ure cakal na prestop. Pozim prvi avtobus zamudil drugega, pa se jebi itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

Neumne pogoje napises tudi, ko si zakonsko dolzan objaviti razpis, ceprav ze imas kandidata. S tem prilagodis pogoje kandidatu.

matobeli ::

m0LN4r je izjavil:


Ce si doma v manjsem kraju je to najvecja jeba ever.


Tale del se splača izpostavit. V mestu je dokaj vseeno.

feryz ::

tikitoki je izjavil:

Neumne pogoje napises tudi, ko si zakonsko dolzan objaviti razpis, ceprav ze imas kandidata. S tem prilagodis pogoje kandidatu.
Sry, ampak izpit kot pogoj pa res ni neumen pogoj.
Boš moral najti kaj drugega.

val46 ::

Ja, za enega BorutO-ja zgleda da je.

Mislim, s kom se eni ukvarjajo...100x je bilo že povedano, zakaj podjetje zahteva izpit B kategorije in je to njihova pravica. Kako ti plačajo pot do službe in nazaj, je pa spet njihova odločitev. Dokler ni zahteva po osebnem avtu za na delo, plačevanje potnih pa na račun karte za avtobus, je vse ok.

Pri nas tudi zahtevajo za določene vrste del v službi izpit za B kategorijo(operaterji na linijah in vzdrževalci recimo) navadnemu proizvodnemu delavcu ali kaki tajnici ali kadrovnici/računovodkinji pa ne rabi. To pa predvsem zato, ker zgoraj opisana dela zahtevajo tudi opravilo internega izpita za viličar. Tega pa ne moreš dobit, če nimaš izpita B kategorije vsaj. Pol so pa seveda tle še razna potovanja/nabava/dostava s službenimi vozili. Torej, kako ti prideš na delo in iz dela, delodajalca ne zanima...ga pa seveda zanima, če boš lahko opravljal vsa dela ko boš enkrat tam v službi. In pač ja, nekatera dela zahtevajo tudi izpit za B kategorijo. Sej veš, če te kaj moti, se pač tam ne zaposliš. Enostavno.

Invictus ::

Jaz nekoga brez izpita najbrž ne bi vzel v službo.

Preveč pove o njegovem karakterju.

Še tak geek se rad sam pripelje kam, brez zoprnega čakanja na javni prevoz...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

srus ::

Veliko zdravih kmečkih fantov in rovtarjev se je nabralo v tem threadu. Očitno vas bolj malo živi in dela v urbanem okolju.
Samo še to dodajte, da pravi dedec vozi BMW M ali Teslo X.

Smrekar1 ::

tikitoki je izjavil:

Neumne pogoje napises tudi, ko si zakonsko dolzan objaviti razpis, ceprav ze imas kandidata. S tem prilagodis pogoje kandidatu.


No, vozniški izpit kategorije B ni ravno zelo selektiven pogoj. Čudaški pogoj bi bil razpis za kategorijo D1, kjer bi delodajalec kot neprimernega označil kandidata s kategorijo D.

S kategorijo D lahko voziš katerikoli avtobus, z D1 pa samo minibuse do 16 sedežev.

ripmork ::

GupeM je izjavil:

Seveda razumemo vprašanje. Ti ne razumeš sistema.

Delodajalec lahko zahteva izpit iz več razlogov.
Recimo, če moraš občasno ali redno s službenim avtom na pot. V tem primeru način tvojega prihoda na delo ni pomemben. Lahko prideš peš, lahko priplavaš, lahko pa tudi s podmornico ali zajezdiš zmaja. Na službeno pot greš itak s službenim avtom, ki ga tudi tankaš na službeno kartico (ali zahtevaš refundacijo).

Drugi razlog bi bil, da moraš občasno ali redno s svojim avtom na službeno pot. V tem primeru pa ti mora delodajalec tako ali tako plačati stroške službene poti (če se ne motim, je 43 centov na km). Ampak če se pričakuje, da boš tam s svojim avtom, bi bilo tudi fer, da ti plača tudi prevoz na delo (21 centov na km). Kako točno je drugi del zakonsko rešen, pa ne vem. Torej, da ti delodajalec plačuje prihod na delo po cenuku javnega prevoza, hkrati pa pričakuje, da boš med službo s svojim avtom hodil na službene poti.


Tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

FireSnake ::

mojsterleo je izjavil:

Vozniško in avto rabiš zato, da ti izplačujejo potne stroške za prevoze, ki jih nisi nikoli opravil. Standardna praksa v podjetjih, kjer hočejo biti 'konkurenčni' na račun nizke bruto plače ali pa na ta način izplačujejo stimulacijo / 'dodatke'.


Kar je, seveda, laž.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

IL_DIAVOLO ::

Zakaj? Zaradi fleksibilnosti.

Dejansko bi uzakonil, da policija sporoča delodajalcu, ce delavec izgubi voznisko dovoljenje, delodajalec pa bi lahko taksnega delavca odpustil.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Saj se lahko vozi tudi brez izpita.
Kaj to podjetje sploh briga?

IL_DIAVOLO ::

Da ne bo utrujal drugih delavcev, da mu nudijo brezplačen prevoz + utrujal sefa, ves kaj drugi teden ne morem priti, ker je moj sofer na dopustu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Glirk ::

Invictus je izjavil:

Invictus je izjavil:

Jaz nekoga brez izpita najbrž ne bi vzel v službo.

Preveč pove o njegovem karakterju.

Še tak geek se rad sam pripelje kam, brez zoprnega čakanja na javni prevoz...



Kaj, da ne zaplinja drugih ljudi s svojim egoizmom, da ne dela gužve na cestah javnemu prevozu in vsem ostalim, da ne onesnažuje, če mu ni nujno treba, da se zaveda, da so mesta pretesna za maso avtomobilov v njih, da noče zaparkirati vsako zelenico, da ni tako len, da se ne more malo pomujati, da je tako razvajen, da rabi fotelj, da je asocialen in nesposoben sobivanja s soljudmi, da je sposoben odgovornega upravljanja z denarjem, da ni tako nesiguren vase, da rabi potrditev v plehu, da ni impulziven in agresiven zaradi stresa, ki mu ga vsak dan povzroča vožnja,... (preberi si malo po netu o mentalni škodi, ki jo vsakodnevni vozniki utrpijo, je prav zanimiva).

Zanimivo, jaz bi pa ravno takega takoj zaposlil, pa jih je izredno težko najti.

Očitno imaš malo zmešane vrednote, kar pa se ne čudim, voziš predrag avto, za svoj standard, mar ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glirk ()

Glugy ::

Šimpanz je izjavil:

Točno za to da takoj izločijo čudake. Če si star npr. 30 let in nimaš izpita je nekaj narobe s tabo ali pa so ti ga vzeli ker si pijanec. V vsakem primeru je to rdeča luč.

To je dost nazadnjaško razmišljanje. Vse več mladih se odloča da ne bo imelo vozniške pa ne zato ker bi bili čudni al pa nesposobni. Res je izigravanje sistema da zahtevaš vozniško potem je pa le ta niti ni potrebna za opravljanje delovnih nalog. Če brez tega ne znajo delodajalci izločit z ustreznim intervjujem nespodobnih delavcev potem so pa tud boh pomagi teli delodajalci. Jz bi se takim delodajalcem ki tkole izigravajo sistem pa te tkole okol prsta obračajo gladko izogibal.

Če se tako delodajalec kot delavec drug drugega pošteno ne cenita potem tud nima nobenga smisla ker bo prej al slej prišlo do problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

nejc_nejc ::

BorutO je izjavil:

Ne razumete očitno vprašanja ... še enkrat ... zakaj rabiš izpit za avto ali svoj avto, če te pa hočejo plačati po mesečni avtobusni karti? Naj rajši takrat plačajo po kilometrini in ne po avtobusni karti, če zahtevajo voznški izpit. Me ne zanimajo tisti ki nimajo izpita kako se jih gleda ali tiste ki imamo izpit kako se jih gleda.

Super, imam izpit, v službo bom mogel očitno priti kakor vem in znam, verjetno bom tudi moral s službenim avtom kam skočiti, rabim izpit, torej, naj me tu plačajo po kilometrini. Po avtobusnih kartah naj plačujejo ljudi, ki nimajo lastnega prevoza ali izpita in so v celoti odvisni od javnega prometa.

Pa še to. Kako si delodajalec predstavlja, da bom se vozil v službo oz. se bom zaposlil pri njemu, če bom sam sebi šel v minus s stroški, ker me bo plačeval po mesečni karti?


UKINITI JE POTREBNO PLACAN PREVOZ NA DELO.
In takih debilnih vprasanj ne bo vec, oprosti ampak tako je.

111111111111 ::

starfotr je izjavil:


Že zaradi sebe lahko gre delat izpit. Ne zaradi firme. Saj tudi ni treba da pove, da ga je naredil.

On pravi: "Ne." :D

Kaj veš kaj se mu plete po glavi. :D

m0LN4r je izjavil:

Jaz sem imel sodelavko 33 brez izpita, to je potem tak.
A me lahk pride kdo iskat? A me lahk kdo zategne domov, al pa sem pa tja?
Avtobus zamuja, vlak zamuja, bus sem zamudla, vlak sem zamudla.

Hkrati jamra, da bi ona rada menjala siht, ampak zaradi tega, ker nima izpita ji ena velika fleksibilnost odpade. Ne odpade ji to, da pride do nekega sihta, ampak fleksibilnost, kot odrasla oseba.
Ce si doma v manjsem kraju je to najvecja jeba ever. Se se spomnim, ko sem se vozil uro pa pol z busom in vmes se pol ure cakal na prestop. Pozim prvi avtobus zamudil drugega, pa se jebi itn.

Jaz sem imel 2 sodelavki, ki nista imeli izpita. Izrecno nista nobenem težili, da rabita prevoz. :)

Glirk je izjavil:

Očitno imaš malo zmešane vrednote, kar pa se ne čudim, voziš predrag avto, za svoj standard, mar ne?

Torej bi zaposlil človeka, ki nima izpita ali takega, ki izpit ima, nima pa avta. Odloči se.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

nejc_nejc je izjavil:

UKINITI JE POTREBNO PLACAN PREVOZ NA DELO.
In takih debilnih vprasanj ne bo vec, oprosti ampak tako je.

Jap, lahko če mi dajo 1500€ neto plače več. Trenutno dobim potnih stroškov 750€ in mi ne gredo v stroške. Marsikateri delodajalec ne bo mogel dobiti visokokvalificiranega kadra.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

NuMaN ::

Človekova ustavna pravica je, da mu ni treba delati izpita za avtomobil.

Če ga nimaš, pa imaš vse možnosti za to, si že čudak ...

Vsa slovenska mesta pa se dušijo v plehu, kateremu je vse podrejeno, pa še brezplačnega parkinga ni več nikjer, razen za kako urco pri trgovcih.

nejc_nejc ::

111111111111 je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

UKINITI JE POTREBNO PLACAN PREVOZ NA DELO.
In takih debilnih vprasanj ne bo vec, oprosti ampak tako je.

Jap, lahko če mi dajo 1500€ neto plače več. Trenutno dobim potnih stroškov 750€ in mi ne gredo v stroške. Marsikateri delodajalec ne bo mogel dobiti visokokvalificiranega kadra.

Ja, samo enkrat bo treba reči bobu bob. To je razvada iz obdobja 55 let.
Mislim, nekdo me ( pod zakonom) plača, da pridem delat k njemu, haloo.

starfotr ::

111111111111 je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

UKINITI JE POTREBNO PLACAN PREVOZ NA DELO.
In takih debilnih vprasanj ne bo vec, oprosti ampak tako je.

Jap, lahko če mi dajo 1500€ neto plače več. Trenutno dobim potnih stroškov 750€ in mi ne gredo v stroške. Marsikateri delodajalec ne bo mogel dobiti visokokvalificiranega kadra.


Pač ne bo dobil. Kdo se sekira za take brezveznike, če bodo propadli. Nihče. Obvezno je treba plače manj obdavčiti, druge zadeve pa bolj. Kot so razni dobički, nepremičnine, avtomobili itd. Pa seveda potne stroške ukinit. Tudi službene poti bi prepovedal opravljat z osebnim vozilom. Firma naj kupi ali majame avto, če ga rabi.

celje ::

za veliko prodajalcev, ... je b izpit potreben zaradi uporabe vilicarja. boli jih k.... kako prides v sluzbo.

starfotr ::

Za viličar potrebuješ posebno izobraževanje in nima nobene veze z B kategorijo.

celje ::

brez b ne sme iz trgovine/skladisca. dostave,...

m0LN4r ::

feryz je izjavil:

Saj se lahko vozi tudi brez izpita.
Kaj to podjetje sploh briga?

Fajn je vedet, ce so mu vzel izpit, ker je potem al alkoholik al psihopat ali kr oboje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

srus je izjavil:

Veliko zdravih kmečkih fantov in rovtarjev se je nabralo v tem threadu. Očitno vas bolj malo živi in dela v urbanem okolju.
Samo še to dodajte, da pravi dedec vozi BMW M ali Teslo X.


Say you're Ljubljančan without saying you're Ljubljančan.
#brezpodpisa
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rešitev za slovenski javni prevoz (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35572221 (61630) starfotr

CPP za kolesarje bi morali postati obvezni DA/NE

Oddelek: Na cesti
294997 (4478) Mavrik
»

Odvzem vozniškega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9631518 (22145) St235
»

Vozniški izpit samo za privat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7312360 (9992) mikic007
»

Motoristi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8313095 (11002) guest #44

Več podobnih tem