» »

Zakon bo določal s čim se smemo ogrevati

Zakon bo določal s čim se smemo ogrevati

««
4 / 22
»»

Nikec3 ::

Po domače: novogradnje v naseljih ne bodo smele več imeti peči na les, vključno s peleti in sekanci.

Pravilno! Ni večje svinjarije in smrada od kurjenja drv v naseljih.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Telbanc ::

Nikec3 je izjavil:

Po domače: novogradnje v naseljih ne bodo smele več imeti peči na les, vključno s peleti in sekanci.

Pravilno! Ni večje svinjarije in smrada od kurjenja drv v naseljih.


Ja no, to velja za novogradnje. Tko da, mi ki nimamo lih čist frišne bajte, no, nam ne bo noben sitnaru. To velja za nove bajte in bogatune, ki zaj zidajo. Tko da sam brez panike. Gre se za novogradnje. LOL. Bom ubodu še eno peč na malinovc, da bo blj veselo. Zeeehh, moram peč zamenjat do 2028....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

111111111111 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Jaz bi imel oboje, če pride do kolapsa ker je spet neka kriza, imaš vsaj opcijo iti do kmeta ki ima gozd in kupiti drva...

Jaz imam TČ in kamin, lastna drva, če bo kriza vsaj na mrzlem ne bomo.

johnnyyy je izjavil:

Ko na koncu potegneš črto, se ti bolj splača vse spraviti na skupni imenovalec - štrom in kupiti nek agregat, ki ga zalavfaš ko je kriza. :D

Imam agregat, ampak za skrinjo, hladilnik in TV, za TČ je prešvoh. :D

zuki je izjavil:

Absolutno ni noben problem, če boš dal toliko miljonov za čistilno napravo. Vozačev se vas bomo pa slej kot prej znebili in boste uživali na P+R+LPP.

Jaz še smeti peljem v Ljubljano in če kdo kaj sika, mu vržem vrečo na pločnik, pa naj pobira, če noče, da mu vržem v kanto. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

zuki je izjavil:

@OP: razumem, da bi rad širil svoj fašizem, ampak tukaj si pa temo zajebal. V normalnih mestih (še za slovenceljske razmere) se ogrevajo na sekance/pelete samo posebneži, ki jih slej, ko prej obišče inšpekcija in potem se ne ogrevajo več na njih. Ne se zajebavat, ker te bo tvoj ljubljeni sosed prijavil. Tudi na vasi. In boš samo po nepotrebnem plačal kazen.

Iz katere luknje si pa ti prilezel. Kdo te lahko obišče? In na podlagi česa? Lahko citiraš zakon?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

zuki je izjavil:

Pridejo z dimnikarjem, ki izmeri tvoje emisije v prostor. Oz. te kar dimnikar prijavi, če ga nimaš, si pa že tako ali tako upravičen do kazni. Na podlagi tega dobiš kazen kar direktno, se nihče ne bo ukvarjal z notranjo ureditvijo smetišča v katerem živiš.

Ampak ne se sekirat, na podeželju se ne bo nihče sekiral, kako zastrupljaš okolico. Pač zastrupljaj jo čim bolj, plastiko kuri. Briga me.

Ha, ha, ha, ha... Očitno šerifi v Ljubljani mislite, da živite v pravljicah. Navedi zakon po katerem lahko sodišče izda odločbo, da pridejo preverit na kaj kuriš?

LAhko dobiš kazen, da nisi dal narediti meritve emisij. Da ne bom na suho natepaval tako kot ti...
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
29. člen.

Sedaj mi pa ti pokaži po katerem zakonu moraš omogočiti vstop inšpektoratu, da preveri tvojo kurilno napravo? POslati mu moraš meritve in če jih nimaš fašeš kazen. Brez tvojega dovoljenja pa nek inšpektor ne more capljati po tvoji zemlji, brez sodne odredbe, za katero pa mora obstajati pa utemljen sum. :)

Pred takimi norci kot si ti nas ščiti: 36. člen Ustave RS

zuki je izjavil:


Verjamem, da bi fašisti radi to videli, pa se mi ne da ukvarjati z vami dlje od namiga, da mogoče ni najslabša ideja, da prenehate biti idioti. Pač vaš problem.

In to je lepota življenja v Ljubljani. Da se s takimi kekci ni treba ukvarjat. Mesto poskrbi za njih, tako ali drugače.

Mimogrede, me samo zanima, a kdo od vas, ki je kupil stanovanje na "svežem zraku", s simpatijo gleda na tole temo? Vam paše, da vam sosedi uničujejo pljuča in krajšajo življensko dobo?

Ker ne vidim v vsem nič posebnega, razen odlok, da bojo egoistični prasci nehali zastrupljati s svojim skopuštvom vse ostale. Je to tistim, ki niso skopuški egoisti vredu - mesta so vas rešena, tako, da lahko poveste po pravici?

Odkar smo se preselili ven iz mesta, otroci nimajo več težav z dihali. :D Toplarna v Ljubljani ima fantastične čistilne naprave. V zrak spuščajo le "paro".
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

XIIT je izjavil:

(z 2-4 tedenskim izpadom letno zaradi vzdrževalnih del)

Mislim, da so vzdrževalna dela na 18 mesecev, torej na leto in pol.

zuki je izjavil:


In kmalu čistilno napravo. Ker gozd je mogoče res njegov, zrak pa ni. Oz. je. Naj si zgradi kocko okrog hiše in potem je njegov smrad res samo njegov. Da vidimo, koliko časa bo zdržal.

1 hektarček gozda je super. Pa še drva lahko prodaš v Ljubljano, seveda tista mokra. :D

zuki je izjavil:

Seveda ne, ker niso imeli osnove. Zdaj so jo dobili. HVALA LEPA, KONČNO vsaj ena vlada.


Hi, hi, hi... Zuki bi preganjal kurjače za nazaj. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

zuki je izjavil:

Ali pa ne-boomerji, so pa klošarji, ki volijo SDS in se čudijo, kako jim gre vedno slabše. Pač, generacija nima pri vsem skupaj nobene veze, kljub temu, da so fašisti (kot si sam) našli novo tržno nišo za bohtenje fašističnih strank - SDS, NSi.

Ni mi čisto jasno, kaj ima SDS in NSI z drvami, ampak ti že veš. :D Verjetno se drugi volilci ne grejejo na drva in pelete. :D

Utk je izjavil:


Tudi peč na drva "crkne".

Zato pa kamin za backup.

bciciban je izjavil:

Kaj pa vem.
Znanec se doma raje oreva na TČ, pa drva prodaja. Takim se ziher splača :))

Če imaš talno, so drva pač prehuda. Ima znanec morda kamin ali krušno peč?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Nikec3 je izjavil:

Po domače: novogradnje v naseljih ne bodo smele več imeti peči na les, vključno s peleti in sekanci.

Pravilno! Ni večje svinjarije in smrada od kurjenja drv v naseljih.

googlaj Fröling s3, eta sh20, kwb classicfire ;
seveda vse skupaj na ustrezno velikem zalogovniku.
2020 is new 1984
Corona World order

DamijanD ::

111111111111 je izjavil:

Če imaš talno, so drva pač prehuda.

Zakaj? Zalogovnik + mešalni ventil in ven dobiš poljubno temperaturo.

Telbanc ::

Nikec3 je izjavil:

Po domače: novogradnje v naseljih ne bodo smele več imeti peči na les, vključno s peleti in sekanci.

Pravilno! Ni večje svinjarije in smrada od kurjenja drv v naseljih.


Ni večje svinjarije, kot kurit štrom, ki ga dobijo iz Termoelektrarne.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

hruske ::

111111111111 je izjavil:


Odkar smo se preselili ven iz mesta, otroci nimajo več težav z dihali. :D Toplarna v Ljubljani ima fantastične čistilne naprave. V zrak spuščajo le "paro".


Odvisno v katerem mestu si, ampak za Ljubljano ti lahko zagotovim, da so individualna kurišča lesne biomase (=stari kotli na les in naključno šaro, ki jo ljudje mečejo v peč) precej večji problem kot pa toplarna.
Rad imam tole državico. <3

MadMax ::

energetik je izjavil:

Ne, ne bo premalo. TČ vleče v najhujšem primeru (gretje SV) 3,1 kW, izmerjeno. To traja do pol ure v kosu. Takrat si pač ne greš fenat las ali laufat pralnega, saj gre za izredno stanje. Sicer za gretje večinoma vleče 900-1200W v pasu.

Iz 3f 5kW agregata boš s težavo dobil 3kW na eni fazi oz. bo hudo na meji. Preveri detajlno pred nakupom...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

energetik ::

Nisi prebral, da imam 1F TČ in bi nabavil 1F agregat...
vires in numeris

111111111111 ::

DamijanD je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Če imaš talno, so drva pač prehuda.

Zakaj? Zalogovnik + mešalni ventil in ven dobiš poljubno temperaturo.

Meni je to kolega odsvetoval. Spodoben mešalni ventil je prišel krepko čez 1500, cenejšega pa ni hotel dati, ker je rekel, da je lahko hitro previsoka temperatura. Tako da sem se odločil za TČ. :) Zapravimo 500€ elektrike na sezono.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

energetik ::

hruske je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Odkar smo se preselili ven iz mesta, otroci nimajo več težav z dihali. :D Toplarna v Ljubljani ima fantastične čistilne naprave. V zrak spuščajo le "paro".


Odvisno v katerem mestu si, ampak za Ljubljano ti lahko zagotovim, da so individualna kurišča lesne biomase (=stari kotli na les in naključno šaro, ki jo ljudje mečejo v peč) precej večji problem kot pa toplarna.
Ne samo za LJ, za vse to velja. jaz sem se iz centra LJ preselil "na vas", pa imam zdaj pozimi zrak za razred slabši kot prej. Dejansko se ne da zračiti, le sredi noči. Vsi kurijo na drva in bogve kaj še.
vires in numeris

Telbanc ::

energetik je izjavil:

hruske je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Odkar smo se preselili ven iz mesta, otroci nimajo več težav z dihali. :D Toplarna v Ljubljani ima fantastične čistilne naprave. V zrak spuščajo le "paro".


Odvisno v katerem mestu si, ampak za Ljubljano ti lahko zagotovim, da so individualna kurišča lesne biomase (=stari kotli na les in naključno šaro, ki jo ljudje mečejo v peč) precej večji problem kot pa toplarna.
Ne samo za LJ, za vse to velja. jaz sem se iz centra LJ preselil "na vas", pa imam zdaj pozimi zrak za razred slabši kot prej. Dejansko se ne da zračiti, le sredi noči. Vsi kurijo na drva in bogve kaj še.


Pol si naštimaš uro bujenja za ob 2 ponoči in luftaš, čista sreča.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

feryz ::

111111111111 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Če imaš talno, so drva pač prehuda.

Zakaj? Zalogovnik + mešalni ventil in ven dobiš poljubno temperaturo.

Meni je to kolega odsvetoval. Spodoben mešalni ventil je prišel krepko čez 1500, cenejšega pa ni hotel dati, ker je rekel, da je lahko hitro previsoka temperatura. Tako da sem se odločil za TČ. :) Zapravimo 500€ elektrike na sezono.
Spodoben mešalni ventil stane okrog 30 evrov. Izgleda pa kot termostatska glava za radiator. Mam v vsakem štuku enega. Delata že skoraj 10 let, BP. Pa je včasih v zalogovniku 30 stopinj (če dela TČ), včasih pa 70 in več (če dela kamin).
Ampak ja, ker je kolega rekel, da je 1500 evrov, ste zamenjali tip ogrevanja.
Dobre kolege maš, ni kaj.

111111111111 ::

feryz je izjavil:

Spodoben mešalni ventil stane okrog 30 evrov. Izgleda pa kot termostatska glava za radiator. Mam v vsakem štuku enega. Delata že skoraj 10 let, BP. Pa je včasih v zalogovniku 30 stopinj (če dela TČ), včasih pa 70 in več (če dela kamin).
Ampak ja, ker je kolega rekel, da je 1500 evrov, ste zamenjali tip ogrevanja.
Dobre kolege maš, ni kaj.

Tip ogrevanja? Bila je novo gradnja, tako da sem se odločil za TČ. Se pa opravičujem, za nastalo zmedo, med pečjo in talnim gretjem bi bilo za 1500€ dodatnih stroškov, zalogovnik+inštalacija+ventili, ne samo mešalni ventil, kot sem se napačno izrazil. Osebno nisem nič delal, je vse naredil kolega in on obvlada.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

MadMax ::

energetik je izjavil:

Nisi prebral, da imam 1F TČ in bi nabavil 1F agregat...

Za 1f TČ sem prebral, ravno zato tudi opomba.
Da bi pa 5kW agregat bil 1f pa ne vidim. In ker 5kW 1f ne rastejo za vsako hruško sem torej napisal kot sem...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

stara mama ::

Js tud ne vem, kak hudo napreden futuristični ventil mora bit to, da je vreden 1500€, lahko kdo pojasni to čudo?

energetik ::

MadMax je izjavil:

energetik je izjavil:

Nisi prebral, da imam 1F TČ in bi nabavil 1F agregat...

Za 1f TČ sem prebral, ravno zato tudi opomba.
Da bi pa 5kW agregat bil 1f pa ne vidim. In ker 5kW 1f ne rastejo za vsako hruško sem torej napisal kot sem...
Evo ga. Pa ne rabim 5kW. Že 4kW bi bil povsem zadosti.
https://www.mimovrste.com/elektricni-ag...
vires in numeris

WizzardOfOZ ::

hmm, tale zadeva pije skoraj 4 litre na uro. 25 litrov tank zadostuje potem za ...?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

johnnyyy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

hmm, tale zadeva pije skoraj 4 litre na uro. 25 litrov tank zadostuje potem za ...?

Velik 25-litrski rezervoar omogoča dolgo uporabo do 10 ur (pri polni moči do 6,5 ur)

energetik ::

WizzardOfOZ je izjavil:

hmm, tale zadeva pije skoraj 4 litre na uro. 25 litrov tank zadostuje potem za ...?
Pri polni moči. To pa je samo ko TČ pripravlja SV, nekje pol ure. Sicer pa kot rečeno, gre za backup. V primeru npr. žleda 5 dni. Čez dan ga žgeš, da naakumuliraš toploto v bajto, pač greš po par kanistrov benza takrat. Ponoči mi bajto napaja akumulator.
vires in numeris

WizzardOfOZ ::

Ali bi lahko tak agregat ponucal še dodatno za ogrevanje vode? Da ga hladiš, ko dela na polno, bi lahko to toploto odvajal v zalogovnik?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

energetik ::

Jasno bi bila to odlična zadeva, ampak implementacija bi bila DIY.
Najprej bi moral imeti zalogovnik v bajti, kar ga ti verjetno imaš? 1000-2000L. Nato bi hladilno tekočino iz agregata speljal v zalogovnik. Po možnosti zunaj narediš še izmenjevalnik izpuh-hladilna tekočina. In imaš kogeneracijo. Ampak agregati so zračno hlajeni. Bi bilo ugodneje dobit nekega malega dizla iz razbitega avta, pa ga priredit za stacionarno obratovanje. Obrate fiksiraš na 1500, pa ustrezen generator gor povezat.
vires in numeris

WizzardOfOZ ::

Kak star dizelski 50KM 900ccm daihatsu motor bi bil odličen, ker nima nič elektronike, pa se ga da dobro predelat za kaj takega. Že tako je bila poraba noro nizka na teh avtih, če ga pa na 1500 obratov postaviš, bo pa poraba po moje manj od tega 5kW agregata iz mimovrste.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hruske ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ali bi lahko tak agregat ponucal še dodatno za ogrevanje vode? Da ga hladiš, ko dela na polno, bi lahko to toploto odvajal v zalogovnik?


Ali pa izpuh pelješ na rebra zunanje enote toplotne črpalke zrak-voda? ... ne tega delat, k se boste z monoksidom zastrupili.

stara mama je izjavil:

Js tud ne vem, kak hudo napreden futuristični ventil mora bit to, da je vreden 1500€, lahko kdo pojasni to čudo?


Slabo čitaš, avtor je že pojasnil, da 1500€ ne vključuje samo ventila, ampak vse dodatne elemente (zalogovnik, ventil, dodatne cevi, itd.).
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

energetik ::

hruske je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ali bi lahko tak agregat ponucal še dodatno za ogrevanje vode? Da ga hladiš, ko dela na polno, bi lahko to toploto odvajal v zalogovnik?


Ali pa izpuh pelješ na rebra zunanje enote toplotne črpalke zrak-voda? ... ne tega delat, k se boste z monoksidom zastrupili.
Tebi pa ni glih jasen koncept delovanja TČ...
vires in numeris

hruske ::

Povsem mi je jasen koncept delovanja TČ. Nisem nikjer trdil, da se bojo ljudje zastrupili, ker bi monoksid preko TČ vstopil v hišo.

Ljudje se zastrupijo že, če agregat dajo na napačno mesto: preblizu hiše, v kotanjo, na lokacijo iz katere piha veter proti hiši ... in toplotna črpalka je ponavadi precej blizu hiše.

Torej: ne tega delat.
Rad imam tole državico. <3

WizzardOfOZ ::

Agregat daš v klet. Kaj je s tem narobe?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

svecka ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Agregat daš v klet. Kaj je s tem narobe?


agregat mora biti na odprtem. Ne v zaprtem prostoru. To je samomor.

WizzardOfOZ ::

svecka je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Agregat daš v klet. Kaj je s tem narobe?


agregat mora biti na odprtem. Ne v zaprtem prostoru. To je samomor.


Agregat mora imet speljan izpuh pravilno. Kje je agregat, je potem irelevantno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

feryz ::

svecka je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Agregat daš v klet. Kaj je s tem narobe?

agregat mora biti na odprtem. Ne v zaprtem prostoru. To je samomor.
Pred katero pošto lahko vidite agregat zunaj? Pa ga ima skoraj vsaka. Vsaj včasih so ga imele.
Ampak ne na takem mestu, da bi že prvo noč dobil noge. Je kar lepo noter.

hruske ::

feryz je izjavil:

svecka je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Agregat daš v klet. Kaj je s tem narobe?

agregat mora biti na odprtem. Ne v zaprtem prostoru. To je samomor.
Pred katero pošto lahko vidite agregat zunaj? Pa ga ima skoraj vsaka. Vsaj včasih so ga imele.
Ampak ne na takem mestu, da bi že prvo noč dobil noge. Je kar lepo noter.


Pošta ne gre delat nekih sam-svoj-majstor postavitev, ampak ima nekoga, ki se pod inštalacijo podpiše in je kazensko odgovoren, da je namestitev v skladu z zahtevami kupca in pogoji obratovanja.

Povedano drugače: Pošta reče, da bi imela stvar postavljeno znotraj, izbrani inštalater pa opravi namestitev na ključ: nabavi ustrezen generator, zagotovi ustrezen dotok svežega zraka in ustrezen izpuh, ter predvsem namesti vse varnostne mehanizme, da slučajno ne pride do zastrupitve.

Tile mali generatorji, ki jih kupiš v lokalni železnini, niso take sorte, da bi se jih lahko varno laufalo v zaprtih prostorih.
Rad imam tole državico. <3

feryz ::

Mali generatorji iz železnine ne bodo gonili TČ. Četudi kupiš 5 kW, rabiš pa, kao, 3 kW.

Drugače enofazna TČ sune tudi do 5 kW za nekaj časa, ko začenja defrost. Čeprav ima nazivno max 3 kW. Ne piše zastonj, da rabi 25A varovalke.

111111111111 ::

stara mama je izjavil:

Js tud ne vem, kak hudo napreden futuristični ventil mora bit to, da je vreden 1500€, lahko kdo pojasni to čudo?

Mogoče bi se, preden se spuščaš v debate tehnične narave, naučil brati:
https://slo-tech.com/forum/t820100/p801...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

k4vz0024 ::

Vlada bo sprostila trg! Češ naj sončničarji nosijo breme! Spet ukrep za Ultra bogate!

DamijanD ::

stara mama je izjavil:

Js tud ne vem, kak hudo napreden futuristični ventil mora bit to, da je vreden 1500€, lahko kdo pojasni to čudo?

saj je pojasnil - narobe je napisal/se izrazil. Vse skupaj bi bilo 1500 (z zalogovnikom vred).

energetik ::

feryz je izjavil:

Mali generatorji iz železnine ne bodo gonili TČ. Četudi kupiš 5 kW, rabiš pa, kao, 3 kW.

Drugače enofazna TČ sune tudi do 5 kW za nekaj časa, ko začenja defrost. Čeprav ima nazivno max 3 kW. Ne piše zastonj, da rabi 25A varovalke.

To samo tvoja. Moja izmerjeno ne. Sem že večkrat imel gor tokovne klešče ob defrostih. Na začetku defrosta žre 600W, na koncu pride nekje do 900W. Največ žre, ko greje bojler v toplem vremenu, do 3,2kW. Pozimi le 2,8kW.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

WizzardOfOZ ::

Defrost požre pri večini TČ največ energije. Gretje bojlerja v toplem vremenu pa požre izredno malo. Sedaj avgusta, ko so bile temperature okoli 30 stopinj, je pri nas toplotna porabila 36kwh v celem mesecu. to je 1.2kwh na dan, če gledamo po urah, je pa to v povprečju 50Wh na uro.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

svecka ::

energetski fašisti že v akciji.

https://siol.net/novice/slovenija/vlada...

111111111111 ::

Zuki je pa nekam zginil, ko se grožnje s policijo in inšpektorji niso obrestovale. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

c3p0 ::

Zanimivo, a niso forsirali plina v vse novejše bloke, tam od 90s naprej? Češ, kako je to fajn, kuriš in plačaš le zase, USP.

Zdaj pa na elektriko? Omrežje pa bo to vse preneslo + polnjenje avtov.

OK.d ::

Seveda, božiček bo itak prinesel 3 jedrske elektrarne, pa še ene 2 fuzijska reaktorja in spet se bosta cedila med in mleko v majhni podalpski državici.
LPOK.d

huzu ::

111111111111 je izjavil:

Jaz še smeti peljem v Ljubljano in če kdo kaj sika, mu vržem vrečo na pločnik, pa naj pobira, če noče, da mu vržem v kanto. :D


Seveda, saj ni nihče dvomil, da si pujs. Pač lepo prikazuješ mentaliteto klasičnega slovenskega kmeta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: huzu ()

c3p0 ::

Globohomo agenda narekuje, EU politiki sledijo kot lemmingi, narod pa bo to vse pozlatil, kot v starih časih.

huzu ::

c3p0 je izjavil:

Globohomo agenda narekuje, EU politiki sledijo kot lemmingi, narod pa bo to vse pozlatil, kot v starih časih.

Ne, gre za čisto normalno obnašanje, ne smradiš vsenaokrog s kurjenjem, če pa že hočeš, se preseliš, tja kamor spadaš. V gozd.

Žal je večina egoistov preneumnih, da bi to razumela in potem rabiš zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: huzu ()

borisk ::

svecka je izjavil:

energetski fašisti že v akciji.

https://siol.net/novice/slovenija/vlada...



no, plan je najprej regulacija za novogradnje, kar pa spet ni takšen problem, ker so nizkoenergetske, ki pa so spet izjema v zakonu.
Ne vem kdo pri zdravi pameti bi v neko normalno novogradnjo, ki potrebuje 6-8kw TČ v najslabšem primeru vgrajeval peč na olje?

OK.d je izjavil:

Seveda, božiček bo itak prinesel 3 jedrske elektrarne, pa še ene 2 fuzijska reaktorja in spet se bosta cedila med in mleko v majhni podalpski državici.


sedaj ko je talum kidričevo ugasnil primarno elktrolizo, imamo relativno presežek energije. Je pa smeh, ker so baje imeli odlične dolgoročne pogodbe za elektriko in te količine sedaj prodajajo naprej in delajo večji profit kot z proizvodnjo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

Machete ::

huzu je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Globohomo agenda narekuje, EU politiki sledijo kot lemmingi, narod pa bo to vse pozlatil, kot v starih časih.

Ne, gre za čisto normalno obnašanje, ne smradiš vsenaokrog s kurjenjem, če pa že hočeš, se preseliš, tja kamor spadaš. V gozd.
Žal je večina egoistov preneumnih, da bi to razumela in potem rabiš zakon.



Sem s podeželja in imam drva in gozd in peči in kamine in skratka sem gozdni Joža z veseljem, ampak roko na srce, pozimi je zrak na vaseh katastrofa. Fašisti gor ali dol, eu gor ali dol, zrak je ubijalsko zabit z dimom / trdimi delci. Kakorkoli obračamo, to za nas in naše otroke ni najbolje, kar nam cvilizacija in tehnologija lahko nudi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
4 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eko sklad - ogrevanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8411807 (1415) c3p0
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937716 (14356) fikus_
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241637 (15873) feryz
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14043113 (248) kixs
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18331120 (26304) stara mama

Več podobnih tem