» »

Gledanje SLO programov v Srbiji

Gledanje SLO programov v Srbiji

opajec ::

Pozdravljeni,
najprej za admina, če tema ni v pravem forumu, jo prosim prestavi.
Zanima me, kako oz na kakšen način lahko spremljam TV varianto slovenskih ponudnikov (imam telemach-eon in telekom neo dostop) v Srbiji preko TVja?
Mi lahko prosim kdo razloži postopek?
Hvala in lp

telexdell ::

Odpreš https://neo.io in se prijaviš. Če pa ne bo šlo pol pa potrebuješ nek VPN server z IP naslovom v EU.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Ales ::

opajec je izjavil:

... kako oz na kakšen način lahko spremljam TV varianto slovenskih ponudnikov (imam telemach-eon in telekom neo dostop) v Srbiji preko TVja? ...

Imaš v Srbiji na voljo "pamaten" televizor, povezan na internet? Če ja, kateri operacijski sistem je na TV-ju?

GupeM ::

opajec je izjavil:

Pozdravljeni,
najprej za admina, če tema ni v pravem forumu, jo prosim prestavi.
Zanima me, kako oz na kakšen način lahko spremljam TV varianto slovenskih ponudnikov (imam telemach-eon in telekom neo dostop) v Srbiji preko TVja?
Mi lahko prosim kdo razloži postopek?
Hvala in lp

VPN s slovenskim IP naslovom. Ne vem, koliko blokirajo komercialne ponudnike VPN storitev pri eonu in neu.

Bolj "ziher" varianta je pa, da si doma postaviš VPN server, preko katerega se boš povezoval od zunaj. Je pa zadevo težje zrihtat kot če izbereš nekega komercialnega ponudnika.

Varianta je tudi Tailscale, kjer nastaviš enega od domačih nodeov kot exit node. Če si vsaj malo tehničen tip, ti Tailscale ne bi smel povzročati preglavic.

Lightning5 ::

A je EON app sploh blokiran v Srbiji? Na splošni je itak samo app na android TV. Vzameš Chromecast with Google TV in gor naložiš EON TV app oz. lahko vzameš EON TV box iz Slo in ga priklopiš v internet v Srbiji.
Če so Srb IPji blokirani se, da rešit z VPNjem v katerokoli državo EU (ne samo slo kot pravijo drugi). VPN lahko laufa na samem boxu oz. Chromecast with google tv.

Za RTV programe je na voljo še RTV365 app. Za izven Slo se je potrebno registrirati in dokazati, da je plačan RTV prispevek.

Zgodovina sprememb…

MisterM ::

V Nemčiji normalno spremljam vse kanale preko EON aplikacije na TVju (LG WebOS). Najbrž bo tudi v Srbiji šlo.

starfotr ::

Nemčija je EU.

GupeM ::

MisterM je izjavil:

V Nemčiji normalno spremljam vse kanale preko EON aplikacije na TVju (LG WebOS). Najbrž bo tudi v Srbiji šlo.

V EU ti morajo omogočati spremljanje vsega, na kar si naročen doma. Srbija pa ni v EU.

MisterM ::

GupeM je izjavil:


V EU ti morajo omogočati spremljanje vsega, na kar si naročen doma. Srbija pa ni v EU.

Razumem, ta EU me je malce razvadil in se mi kakšne stvari zdijo samoumevne.

gregyk ::

Trenutno sem v Nišu in deluje Eon aplikacija brez potrebe po kakšnem VPN. Ponudnik je SBB (isti lastnik kot Telemach).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se da kje gledati Sport klub kanale? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13845751 (891) zuz3k
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32964728 (6613) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341145720 (17511) zitrus
»

Občasen TV na hrvaškem?

Oddelek: Omrežja in internet
165249 (4009) mzakelj

Več podobnih tem