» »

Radar - kazen

Radar - kazen

Landscapes1 ::

Po tem, ko sem včeraj pozabil priviti pokrovček od olja po dotočenju, očitno še ni konec presenečenj, vezanih na avto.
Torej, prišla je kazen za radar, kjer sem v spregledani coni 30 po upoštevanju tolerance peljal 45km. Kazen in 3 pike.
Kar pač ne bi bil problem, če ne bi vozil avta od hčere, ker je mojega vozila žena, ki ima svojega na servisu. Problem pa je v tem,
ker je hči voznik začetnik še do konca oktobra. Čeprav je vestna voznica in nima kazenskih pik, gre voznikom začetnikom izpit že s sedmimi pikami in ne bi rad, da bi zaradi moje neumnosti sedaj nervozna na cesti, ker tudi najboljši lahko spregleda kdaj kak znak. Je kaka možnost, da podpišem izjavo, da sem vozil jaz, in grejo te 3 pike k meni?
Se da izpolniti kak obrazec, al je to birokratska zadeva, kjer je potrebno prilagati dokaze in iti na sodišče?
Hvala za odgovore.

PacificBlue ::

Prvi znaki, da avto ni za tebe. Uporabljaj javni prevoz.
I’m out.
:3

Daniel ::

Vozil je nekdo drug!

Pogosto se zgodi, da lastnik in voznik avtomobila nista ista oseba. Prekršek, storjen z vašim vozilom, ki ga je upravljal nekdo drug, ni vaša odgovornost, zato se lahko pritožite. A dokazati boste morali, da avtomobila res niste vozili vi. Poleg dejstev, ki vas izključujejo iz kraja dogodka, boste za razglasitev nedolžnosti morali predložiti tudi dokazni material, bodisi pridobiti priče, prinesti ustrezne listine, posnetke nadzornih kamer. Čim več materiala naberete, lažje boste na sodišču izkazali svojo nedolžnost. Močan dokaz je tudi izjava dejanskega storilca, ki je prekršek storil, a vseeno je priporočljivo izjavo storilca podkrepiti s katerim izmed zgoraj navedenih dokazov.

Lahko pa se sprenevedate, kdo je dejanski storilec, ki ga je ujel radar, in policija bo dejanskega krivca morala poiskati sama. V primeru, da pristojni organi ugotovijo, kdo je dejansko odgovoren za storjen prekršek, bo slednja prav tako imela pravico do ugovora ali polovičnega plačila kazni.

Landscapes1 ::

PacificBlue je izjavil:

Prvi znaki, da avto ni za tebe. Uporabljaj javni prevoz.


V zadnjih 10 letih je to prva kazen z točkami, ki sem jo dobil. 1x sem še dobil za 31km v coni 30, enkrat pa za 132 na hitri cesti. Mislim, da sem kar varen voznik, ampak hvala za mnenje. :)


Daniel je izjavil:

Vozil je nekdo drug!

Pogosto se zgodi, da lastnik in voznik avtomobila nista ista oseba. Prekršek, storjen z vašim vozilom, ki ga je upravljal nekdo drug, ni vaša odgovornost, zato se lahko pritožite. A dokazati boste morali, da avtomobila res niste vozili vi. Poleg dejstev, ki vas izključujejo iz kraja dogodka, boste za razglasitev nedolžnosti morali predložiti tudi dokazni material, bodisi pridobiti priče, prinesti ustrezne listine, posnetke nadzornih kamer. Čim več materiala naberete, lažje boste na sodišču izkazali svojo nedolžnost. Močan dokaz je tudi izjava dejanskega storilca, ki je prekršek storil, a vseeno je priporočljivo izjavo storilca podkrepiti s katerim izmed zgoraj navedenih dokazov.

Lahko pa se sprenevedate, kdo je dejanski storilec, ki ga je ujel radar, in policija bo dejanskega krivca morala poiskati sama. V primeru, da pristojni organi ugotovijo, kdo je dejansko odgovoren za storjen prekršek, bo slednja prav tako imela pravico do ugovora ali polovičnega plačila kazni.


Hm, ok, torej zgleda je kar postopek. Hčera je bila pač doma, ker se uči za izpite. Tako da bo težko dokazovat iz njene strani, lažje bi potem jaz dokazal, da sem bil na kraju, kot to, da ona ni bila...

fikus_ ::

Cisto enostavno, napisi ugovor na prispelo pisanje, da avta ni vozila hci, ampak ti.
Prilozita izjavi hcere, da ni vozila in tebe, da si vozil. Dobiš novo pisanje in kazen na tvoje ime.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

sparklyslo ::

Če se boste pritožili, da hčerka ni naredila prekrška (ni bila voznik),
je velika verjetnost, da bodo poskušali ugotoviti s posnetka (radar), kdo je bil voznik.
Če je s posnetka razvidno, da je bil voznik moški, načeloma ne bi smelo biti težav pri ugovoru.
Identifikacija voznika je seveda odvisna od strani, iz katere je bil posnetek narejen - zadaj/spredaj.

bobiii16 ::

za prekoračitev hitrosti gre vedno kazen na vozečega, kaj ne razumete, to je čisto enostavno zarazumet

sparklyslo ::

bobiii16 je izjavil:

za prekoračitev hitrosti gre vedno kazen na vozečega, kaj ne razumete, to je čisto enostavno zarazumet


Ja ampak, če te zaradi prekška na mestu ne identificira policist/redar, se kazen najprej naslovi na lastnika vozila.

Thomxy ::

Ni problema. Zagotovo na kazni piše kam podati ugovor. Kot so že napisali, pošlji izjavo.
Pri meni se je končalo tako, da sem en dan dobil policaja motorista nenapovedano pred hišo. Prinesel je neke dokumente (ne spomnim se; verjetno popravljena kazen na drugo ime). In to je to.

Landscapes1 ::

Thomxy je izjavil:

Ni problema. Zagotovo na kazni piše kam podati ugovor. Kot so že napisali, pošlji izjavo.
Pri meni se je končalo tako, da sem en dan dobil policaja motorista nenapovedano pred hišo. Prinesel je neke dokumente (ne spomnim se; verjetno popravljena kazen na drugo ime). In to je to.


Aha kul, torej brez nekih posredovanjanj dokazov in komplikacij? Samo podpisani izjavi iz obeh strani? Slika je, razen registrske, bolj slaba. Vidi se samo, da je vozil nekdo s kratkimi lasmi. Razen če se nekdo zapiči, da lahko ma ženska čop in se vidi ipd. xD Druge dokaze kot to dvoje pa težko dodam. xD

Tidule ::

Ce prevzames odgovornost za svoje ravnanje potem so izjave dovolj. Ce bos pa po solatkovi maniri iskal krivce vsepovsod drugje, potem bo pa tvoja hci rabila kaj vec kot samo izjavo da ni vozila.

Landscapes1 ::

Tidule je izjavil:

Ce prevzames odgovornost za svoje ravnanje potem so izjave dovolj. Ce bos pa po solatkovi maniri iskal krivce vsepovsod drugje, potem bo pa tvoja hci rabila kaj vec kot samo izjavo da ni vozila.


Mah kje, kriv sem jaz, te 3 pike in kazen prevzamem. Samo za to se gre. No kul, če je tak postopek. Upam da gre skozi.

Thomxy ::

Landscapes1 je izjavil:

Thomxy je izjavil:

Ni problema. Zagotovo na kazni piše kam podati ugovor. Kot so že napisali, pošlji izjavo.
Pri meni se je končalo tako, da sem en dan dobil policaja motorista nenapovedano pred hišo. Prinesel je neke dokumente (ne spomnim se; verjetno popravljena kazen na drugo ime). In to je to.


Aha kul, torej brez nekih posredovanjanj dokazov in komplikacij? Samo podpisani izjavi iz obeh strani? Slika je, razen registrske, bolj slaba. Vidi se samo, da je vozil nekdo s kratkimi lasmi. Razen če se nekdo zapiči, da lahko ma ženska čop in se vidi ipd. xD Druge dokaze kot to dvoje pa težko dodam. xD


Po moji (edini) izkušnji (iz leta... 2010 cca) ni nobene težave.

feryz ::

Kupiva prejšnji teden mulcu avto in se peljeva domov.
Vzel sem samo preizkušnjo, ker mora mulc pred prevzemom vozila še ene stvari urediti. Če jih ne bo, bom avto zakuril. Sem mu obljubil.
Kakorkoli, zadnjo preizkušnjo sva nalepila, prvo zabrisala v avto, ker jo ne moreš nalimati. Vinjete itak ni.
Šopava po naselju, v bistvu že izven, ampak 60 km/h v naselju še velja. Tamau nagazi gas na enih 80 km/h.
Jaz samo mirno gledam. Po nekaj časa ga vprašam, če ve, koliko je omejitev.
On je mislil, pazi ti to, mislil, da je 90 km/h.
Mirno sem mu povedal, naj drugič znake gleda in zraven še sivo pando, mimo katere sva mirno jurišala mimo in naju je tudi izmerila. Edino srečo ima, da ni še tablic gor.

Tidule ::

Pri zgledu kakrsen si, a je bilo kaj drugega pricakovat? Jabolko pac ne pade dalec od drevesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

feryz ::

Bla, bla, bla.
Jaz mulce prav učim, za svoje se brigaj.

Tidule ::

Sem prepričan, da so izkušenj, ko so moral vsi presrani sedet na zadnjih sedežiš, ne bodo pozabli. Sine gre že po tvojih stopinjah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766147170 (29382) solatko
»

Radarska kazen

Oddelek: Na cesti
447846 (6169) Ladjar
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30190997 (55993) Darko!
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6726272 (13587) Aston_11
»

Kazen za prometni prekršek dan po dogodku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22737873 (31979) babilon007

Več podobnih tem