» »

V SPARu sem že večkrat naletel, da prodajajo živila katerim je rok uporabe že potekel

V SPARu sem že večkrat naletel, da prodajajo živila katerim je rok uporabe že potekel

1
2
3

starfotr ::

Saj pisanje v zvezek je tudi sistem.

Za sistem ni treba, da je visokotehnološki, da mora vsebovat računalnik in podobno baze podatkov itd.

Ko pride roba, se napiše datum in izdelek v zvezek in to je to. Fino je, če imajo rokovnik z dnevnimi datumi, se kar tja zapiše izdelek. In nato se vsak dan pregleda, če je kaj na zalogi, kar piše tam v rokovniku in ni prodano.

Simpl in učinkovito ter sledljivo, samo je treba delat.

Trgovine danes naročajo predpakirane salame in sire, da jim ni treba imeti delikatese in posledično ni treba imeti zaposlenega na delikatesi.

Medtem pa so preveč škrti, da bi vgradili še RFID. Tako bi lahko v vsakem trenutku imeli vpogled kje se nahaja izdelek s pretečenim rokom in koliko kosov je tega. Pa še blagajn bi se znebili.

Saj mogoče pa sedaj bodo v nekaj letih, ker nihče več noče delat.

Horas ::

jaz vedno gledam datume karkoli kupujem! kdor ne dela tega si je sam kriv. v šparu nikolnisem naletel da bi kaj bilo fejst pod datuomom in se prodajalo za isto redno ceno. vedno se je potem dalo na tak izdelek v akcijo in cenejšo ceno.

na pamet mi ne pade da bi kupoval razne bio eko sranje.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

kajtimara ::

In ne samo SPAR.
Kar pogoto opazim ponudbe: Pred potekom roka. in seveda ugodna cena.
Tudi uslužbence sem vide, da iščejo artikle po datumu.
Da pa danes pišeš v blokec ali zvezek pa res nisi za tako dejavnost, ko je toliko obrata!
Sanitarna JE pasja!
Torej opomnite ponudika ali prodajalca, razen če ne gojite kake zaamere!

tipykeh ::

Rias Gremory je izjavil:

Taktika uporabnika @meqosoriw je bolestna in je tudi povzročanje poslovne škode.


Se pravi, trgovec te lahko zastrupi za svoj profit, ni pa prav, da jim daš lastno sranje za žreti?

Se ne strinjam. To, da probajo podtakniti kupcu recimo mleko, ki poteče naslednji dan je čista svinjarija in podpiram takšne "taktike", ne samo to, z veseljem bom naredil enako, ko naslednjič ugotovim, da so me poskusili nategnit.

Ker gre točno za to. Za brezvesten poizkus nategniti kupca. Nazadnje sem našel veliki paket (cegel, ne vem kakšno težo ima) paket sira v Merkatorju, ki poteče čez 2 dni. Me zanima kdo ga je sposoben pojesti v dveh dneh, čeprav rok še ni potekel.

Malo aktivizma pri takih stvareh popolnoma nič ne škodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

tomlin ::

Se strinjam, kam gremo, kam drvi Slovenija..

Vmes je pa še najbolje soseda prijavit, ker zanemarja živino, pa zgornjega soseda, ker še ni posekal lubadaric, poleg jogurta iz špara seveda, zase.
Kam to človeštvo pelje, se vprašam? Je vse že noro?


Pa prijavimo še mamo, ker je skuhala slabe makarone... in kje smo potem - v prvem obdobju, po revoluciji v SZ, kjer so otroci prijavljali starše, ker so se jim zamerili.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

darkolord ::

tipykeh je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Taktika uporabnika @meqosoriw je bolestna in je tudi povzročanje poslovne škode.


Se pravi, trgovec te lahko zastrupi za svoj profit, ni pa prav, da jim daš lastno sranje za žreti?

Se ne strinjam. To, da probajo podtakniti kupcu recimo mleko, ki poteče naslednji dan je čista svinjarija in podpiram takšne "taktike", ne samo to, z veseljem bom naredil enako, ko naslednjič ugotovim, da so me poskusili nategnit.

Ker gre točno za to. Za brezvesten poizkus nategniti kupca. Nazadnje sem našel veliki paket (cegel, ne vem kakšno težo ima) paket sira v Merkatorju, ki poteče čez 2 dni. Me zanima kdo ga je sposoben pojesti v dveh dneh, čeprav rok še ni potekel.

Malo aktivizma pri takih stvareh popolnoma nič ne škodi.
Malo enostavnega razmišljanja ne bi škodilo.

Stvari so na polici, nove pa dajejo zadaj. Govoriš pa, kot da namenoma - iz bogve kje - vlečejo stare izdelke in jih prominentno postavljajo v ospredje.

Doma počneš enako? Najprej poješ sveže stvari, potem pa tiste, ki jih imaš v hladilniku še od prej?

In kaj bi sploh rad dosegel s tem "aktivizmom"? Da začnejo skrivati nove škatle in jih držijo dlje v skladišču? Ali da - sicer kurantno - hrano mečejo stran, ker jo nekdo nalašč tlači zadaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Bud_Bundy ::

darkolord je izjavil:

tipykeh je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Taktika uporabnika @meqosoriw je bolestna in je tudi povzročanje poslovne škode.


Se pravi, trgovec te lahko zastrupi za svoj profit, ni pa prav, da jim daš lastno sranje za žreti?

Se ne strinjam. To, da probajo podtakniti kupcu recimo mleko, ki poteče naslednji dan je čista svinjarija in podpiram takšne "taktike", ne samo to, z veseljem bom naredil enako, ko naslednjič ugotovim, da so me poskusili nategnit.

Ker gre točno za to. Za brezvesten poizkus nategniti kupca. Nazadnje sem našel veliki paket (cegel, ne vem kakšno težo ima) paket sira v Merkatorju, ki poteče čez 2 dni. Me zanima kdo ga je sposoben pojesti v dveh dneh, čeprav rok še ni potekel.

Malo aktivizma pri takih stvareh popolnoma nič ne škodi.
Malo enostavnega razmišljanja ne bi škodilo.

Stvari so na polici, nove pa dajejo zadaj. Govoriš pa, kot da namenoma - iz bogve kje - vlečejo stare izdelke in jih prominentno postavljajo v ospredje.

Doma počneš enako? Najprej poješ sveže stvari, potem pa tiste, ki jih imaš v hladilniku še od prej?

In kaj bi sploh rad dosegel s tem "aktivizmom"? Da začnejo skrivati nove škatle in jih držijo dlje v skladišču? Ali da - sicer kurantno - hrano mečejo stran, ker jo nekdo nalašč tlači zadaj?

FIFO sistem je treba razlagat na tehničnem forumu.... Sicer pa so pogoji dela marsikje tako slabi, da sem vesel, če je sploh kdo v trgovini, da mi poda tisto žemljo....

tipykeh ::

darkolord je izjavil:

tipykeh je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Taktika uporabnika @meqosoriw je bolestna in je tudi povzročanje poslovne škode.


Se pravi, trgovec te lahko zastrupi za svoj profit, ni pa prav, da jim daš lastno sranje za žreti?

Se ne strinjam. To, da probajo podtakniti kupcu recimo mleko, ki poteče naslednji dan je čista svinjarija in podpiram takšne "taktike", ne samo to, z veseljem bom naredil enako, ko naslednjič ugotovim, da so me poskusili nategnit.

Ker gre točno za to. Za brezvesten poizkus nategniti kupca. Nazadnje sem našel veliki paket (cegel, ne vem kakšno težo ima) paket sira v Merkatorju, ki poteče čez 2 dni. Me zanima kdo ga je sposoben pojesti v dveh dneh, čeprav rok še ni potekel.

Malo aktivizma pri takih stvareh popolnoma nič ne škodi.
Malo enostavnega razmišljanja ne bi škodilo.

Stvari so na polici, nove pa dajejo zadaj. Govoriš pa, kot da namenoma - iz bogve kje - vlečejo stare izdelke in jih prominentno postavljajo v ospredje.

Doma počneš enako? Najprej poješ sveže stvari, potem pa tiste, ki jih imaš v hladilniku še od prej?

In kaj bi sploh rad dosegel s tem "aktivizmom"? Da začnejo skrivati nove škatle in jih držijo dlje v skladišču? Ali da - sicer kurantno - hrano mečejo stran, ker jo nekdo nalašč tlači zadaj?


A misliš, da me res zanima kaj bojo počeli s to hrano, ko ji poteče rok uporabe?

No pa le dajva uporabit malo enostavnega razmišljanja. Izdelek tik pred rokom uporabe kupim (ker so mi ga nastavili), doma ugotovim, da je pred rokom uporabe ali skisan in potem ga vržem v smeti. Druga varianta, v smeti, ga vrže trgovec.

Zdaj mi pa po svojem enostavnem razmišljanju razloži, zakaj je bolje, da ga jaz prej kupim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

matobeli ::

Ker je bolje da ti kupiš enega pokvarjenega kot da jih 10 vržejo stran ki so še dobri.

Lahko ga tudi vrneš če ni dober.

tipykeh ::

matobeli je izjavil:

Ker je bolje da ti kupiš enega pokvarjenega kot da jih 10 vržejo stran ki so še dobri.

Lahko ga tudi vrneš če ni dober.


O katerih desetih govoriš? Misliš o tistih desetih, ki so tudi pred rokom, ki jih je kupilo razen mene še 10 kupcev, plačalo za njih in jih vrglo v smeti ali so jih pokvarjene pojedli? Trgovec pa je za njih pokasiral 50% maržo?

Ga bom vrnil, ko mi bojo plačali odškodnino za opravljeno pot nazaj.

Dejansko je treba zakonodajo prilagoditi taktikam pokvarjenih trgovcev. Naj bosta dva datuma, eden je sedanji, rok trajanja, drugi kdaj ga je treba umakniti iz polic oz. označiti s kričeče rdečim napisom in znižanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

tomlin ::

tomlin je izjavil:

Se strinjam, kam gremo, kam drvi Slovenija..

Vmes je pa še najbolje soseda prijavit, ker zanemarja živino, pa zgornjega soseda, ker še ni posekal lubadaric, poleg jogurta iz špara seveda, zase.
Kam to človeštvo pelje, se vprašam? Je vse že noro?


Pa prijavimo še mamo, ker je skuhala slabe makarone... in kje smo potem - v prvem obdobju, po revoluciji v SZ, kjer so otroci prijavljali starše, ker so se jim zamerili.


Da ne bo ponovno kdo rekel, da trolam in lažem. Tu je zgodba dečka, ki je ovadil očeta.
Njegova zgodba, datirana v leto 1932, je zgodba o 13-letnem dečku, ki je svojega očeta ovadil oblastem, nato pa ga je njegova družina ubila.

Pavlik Morozov @ Wikipedia
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tipykeh ::

tomlin je izjavil:

Pavlik Morozov @ Wikipedia


Preberi cel članek, da ne boš komunistične propagande širil: "Evidence has emerged since the dissolution of the Soviet Union of the fabrication of the Pavlik Morozov legend".

tomlin ::

Ja seveda sovjeti so iz enega primera naredili mučenika, ker jih je bilo preveč, da bi naredili vse za 13 letne heroje. Če je to širjenje komunistične propagande, potem so tudi gulagi širjenje prokomunistične propagande.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Troli so se zdaj spravili na trgovine, neka čudno mi to diši po svobodi
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

To mi pove vse:

tipykeh Čas prve prijave28.05.2023
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tipykeh ::

matobeli je izjavil:

Ker je bolje da ti kupiš enega pokvarjenega kot da jih 10 vržejo stran ki so še dobri.

Lahko ga tudi vrneš če ni dober.


O katerih desetih govoriš? Misliš o tistih desetih, ki so tudi pred rokom, ki jih je kupilo razen mene še 10 kupcev, plačalo za njih in jih vrglo v smeti ali so jih pokvarjene pojedli? Trgovec pa je za njih pokasiral 50% maržo?

Ga bom vrnil, ko mi bojo plačali odškodnino za opravljeno pot nazaj.

Dejansko je treba zakonodajo prilagoditi taktikam pokvarjenih trgovcev. Naj bosta dva datuma, eden je sedanji, rok trajanja, drugi kdaj ga je treba umakniti iz polic oz. označiti s kričeče rdečim napisom in znižanjem. In minimalni % znižanja predpisan.

matobeli ::

O tistih desetih ki so bili še dobri in so jih ljudje kupili in pojedli.

Razen če hočeš povedat da so proizvajalci postavili rok uporabe v katerem se že vsi izdelki pokvarijo. Tudi možno, naslednjič vzemi vseh 10 izdelkov in na podlagi vsaj napol reprezentativnega vzorca podaj prijavo zoper proizvajalca.

tipykeh ::

matobeli je izjavil:

O tistih desetih ki so bili še dobri in so jih ljudje kupili in pojedli.

Razen če hočeš povedat da so proizvajalci postavili rok uporabe v katerem se že vsi izdelki pokvarijo. Tudi možno, naslednjič vzemi vseh 10 izdelkov in na podlagi vsaj napol reprezentativnega vzorca podaj prijavo zoper proizvajalca.


Ne, hočem povedati, da če kupim 3 litre mleka, ki so jih nastavili z datumom preteka naslednjega dne ali če so nastavili polkilski cegel sira s potečeno uporabo čez dva dni, je to čista svinjarija, kjer ne vidim nobenega problema, če jim izdelek premakneš nekam zadaj.

Ker s takim izdelkom se bo večina kupcev gladko zajebala, čeprav je tehnicistično gledano z izdelkom vse vredu - ni še potekel.

In ne, proizvajalec ni pri celotni zadevi kriv ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

tomlin ::

McClane je izjavil:

Kot nekdo ki je nekoč delal v trgovini ti kar lepo povem da nobena nima vzpostavljenega sistema za nadzor rokov uporabnosti. Imaš nek app ki ti med drugim omogoča izpis rokov ampak to je bolj prišlo prav odkar so šli v skladiščih na skeniranje črtnih kod ob prevzemih blaga s čimer zajemejo tudi take in drugačne podatke. Nekatere ga uporabljajo, večina pa ne in je prepuščeno poslovodkinjam in zaposlenim da na roke vodijo evidence.



Več ali manj je prepuščenu trgovkam da si peš pišejo v zvezke roke trajanja in potem ko imajo čas, gredo in poberejo dol. Verjemi da nobeni ni vseeno če ji pretečejo roki ker je to ena najbolj nehvaležnih zadev, pred časom so trgovke morale same kupiti robo, če so jo odkrile. To prakso so prepovedali šele par let nazaj.

Je pa res da je vse odvisno od organizacije in zaposlenih, vendar glede na to da kronično primanjkuje zaposlenih, le ti pa delajo več stvari, trgovine pa zasipajo z tisoč in enim artiklom ter velikimi količinami, je povsem razumljivo da se sem pa tja najde kak pretečen rok. Trgovka dela na blagajni, vmes ji druge polnijo "njeno" polico, ona pa nasrka ker ima pretečene roke, ker ji vsi tlačijo robo samo zato da se napolni polica.

Opozoriš ali vrneš in verjamem da ti ne bo nihče kompliciral glede zamenjave, kvečjemu hvaležne bodo.


To je to, se strinjam.

Anney je izjavil:

Ja pismo, a si kupil ti ali jaz, glej datume. Na licu mesta se da vse zmenit, ni potrebe po raznih inšpekoratih, ja vem so zato tam da gledajo, še vedno pa so ljudje in pri xyx artiklih gre lahko marsikaj narobe, načeloma se mi še ni zgodilo, razen leta nazaj, k sem se na morju zastrupil s pivom (zgleda pokvarjeno, rok je bil ok), kaj sem naredil, fliknil plato v kanto pa se ne preveč sekiral. Če men gdo vpraša, ste danes vsi malo preveč občutljivi in se išče dlaka v jajcu, za vsako stvar se jamra, po forumih, dej zadihejte pa živite, razen če je vaš svet net.


Končno so še razumni komentarji.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

tomlin ::

tipykeh je izjavil:


Malo aktivizma pri takih stvareh popolnoma nič ne škodi.

pri tebi je aktivizma too much!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Ganon ::

tipykeh je izjavil:

kjer ne vidim nobenega problema, če jim izdelek premakneš nekam zadaj.


Žal nimaš pospravljenih stvari na podstrešju.

matobeli ::

tipykeh je izjavil:


Ker s takim izdelkom se bo večina kupcev gladko zajebala, čeprav je tehnicistično gledano z izdelkom vse vredu - ni še potekel.


Pri izdelku ki ima daljši rok trajanja, recimo dvokilska opeka sira, je rok nastavljen še z več tolerancami. Dobiš ga -50% in če je pokvarjen ga vrneš, v večini primerov je pa dober še mesece po roku.

Svinjsko bi bilo samo v primeru da tak izdelek ne bi bil označen in znižan.

starfotr ::

tomlin je izjavil:

Ganon je izjavil:

wcpapir je izjavil:

V sparu pakirajo razme mesnine s pretecenim rokom v drugo embalazo in nabijejo nov rok gor. Poglej malo pri delikatesi vakuumsko pakirane izdelke in barve le teh ;)


Jaz sem na tržnici slišal, da v Mercatorju baje ne samo prepakirajo že pretečene mesnine, ampak jim dodajo še plutonij.


seveda, kot odličen konzervans>:D


Food irradiation @ Wikipedia

Drugače se res s sevanjem obdeluje hrano.

tipykeh ::

matobeli je izjavil:

Svinjsko bi bilo samo v primeru da tak izdelek ne bi bil označen in znižan.


Matr pa saj to ti pravim, polkilski cegu sira, z rokom trajanja čez dva dni brez znižanja in brez opozorila, Merkator. Ali mleko z rokom trajanja do naslednjega dne, za vsak način napišem še (da ne bo nesporazumov, ker očitno, če ni dobesedno, ne štekate ničesar) - brez znižanja in brez opozorila.

In še enkrat, za koji k, takega izdelka ne bi zarinil nekam zadaj, da se drugi ne zajebejo?

starfotr ::

Kaj ti ni jasno? Izdelek se lahko prodaja tudi na dan roka trajanja. Nikjer ne piše, da ga morajo znižat.

Edino po roku trajanja ni mogoče več prodajat izdelkov. Ne vem zakaj neko otroško renčanje za to enostaven postopek.

z3ro ::

tipykeh je izjavil:

matobeli je izjavil:

Svinjsko bi bilo samo v primeru da tak izdelek ne bi bil označen in znižan.


Matr pa saj to ti pravim, polkilski cegu sira, z rokom trajanja čez dva dni brez znižanja in brez opozorila, Merkator. Ali mleko z rokom trajanja do naslednjega dne, za vsak način napišem še (da ne bo nesporazumov, ker očitno, če ni dobesedno, ne štekate ničesar) - brez znižanja in brez opozorila.

In še enkrat, za koji k, takega izdelka ne bi zarinil nekam zadaj, da se drugi ne zajebejo?

Nekam zadaj ga v nobenem primeru ne bi zarinil, opozoriš prodajalko/prodajalca, verjetno iztržiš popust (kaj pa vem recimo da je za kosilo pohan sir se ga pol kg porabi ziher, liter mleka tudi lahko porabiš v enem dnevu itd). Če pa ne dobiš po znižani ceni pa se zagotovo vzame takega z daljšim rokom, že iz principa.

starfotr ::

Kar neke popuste bi izsiljevali :)

Ali lahko drugič kar ustavim, ko mi nekdo fura 3 m za ritjo in mu rečem da je kazen za ta prekršek xy eur. Če mi da x eur, ne bom klical policije?

Kaki bolniki, vse kar je na policah lahko vzameš in plačaš. Tudi iz principa z daljšim rokom trajanja.

In če še ne veste, tudi po preteku roka so živila še užitna.
https://www.zps.si/nasveti-in-vodniki/p...


Ste vedeli, da so živila z datumom minimalne trajnosti (uporabno najmanj do) praviloma uporabna tudi po tem datumu, medtem ko je treba živila z datumom "uporabiti do" po preteku roka zavreči? Če poznamo roke uporabnosti živil, se lahko izognemo nepotrebnim zavržkom hrane.

Septembra 2020 smo izvedli spletno anketo, v kateri smo vas spraševali, kako nakupujete hrano in kaj naredite z njenimi presežki. V spletni anketi smo vas med drugim vprašali, ali poznate razliko med navedbo "uporabno najmanj do" in "porabiti do."

Kar 20% vprašanih ni vedelo, kakšna je razlika,
8% vprašanih pa je menilo, da je ni.
Tudi tisti, ki razliko poznajo, večinoma ne vedo, na katerih izdelkih je en ali drug izraz.

Pravilnik o posebnih zahtevah glede označevanja in predstavljanja predpakiranaih živil določa, da datuma uporabe in datuma minimalne trajnosti ni dovoljeno podaljševati, živilo, ki mu je potekel datum uporabe, pa ne sme biti v prometu.

V nadaljevanju pa omenjeni pravilnik dovoljuje, da je živilo, ki ima pretečen datum minimalne trajnosti, lahko v prodaji ob upoštevanju posebnih pogojev:

nameščeno mora biti na posebnih prodajnih policah,
pretečeni datum minimalne trajnosti mora biti jasno, vidno in nedvoumno označen.

Kaj je datum minimalne trajnosti?

Datum minimalne trajnosti je na živilu označen z besedami "uporabno najmanj do." S takšno navedbo so označena živila z dolgim rokom uporabe, ki so predpakirana in predelana. Prodajajo se na policah na sobni temperaturi (konzerve, različne moke, kaše, riž, suhe testenine, suho sadje, kompoti, brezalkoholne pijače in napitki, nekateri trdi in poltrdi siri, trajno mleko) ali v zamrzovalnikih (zamrznjeno sadje in zelenjava ter druga, globoko zamrznjena živila).

UPORABNO-NAJMANJ-DO

Ob pravilnih pogojih shranjevanja in uporabe, navedeni so na embalaži, so ti izdelki uporabni tudi po navedenem datumu uporabe, če se pravilno shranjujejo tudi po odprtju in uporabi doma.

V zgoraj opisanem primeru se je trgovec odločil, da bo po znižani ceni prodal predpakirane izdelke z datumom minimalne trajnosti po preteku roka uporabnosti, a očitno tega ni pravilno in pregledno označil, prodajalca pa ni obvestil oziroma poučil, da se roka uporabe ne sme podaljševati.

Pred nakupom takega izdelka se mora potrošnik prepričati, da embalaža ni poškodovana, umazana ali kaže kakršne koli znake pokvarljivosti, na primer napihnjenost ipd. Trgovec, ki daje tak izdelek v prodajo, nosi vso odgovornost za užitnost in varnost izdelka.

Predpakirana živila z navedbo "uporabno najmanj do" lahko tudi doma uporabljamo po pretečenem roku uporabnosti, a moramo natančno upoštevati navodila proizvajalca za pravilno shranjevanje pred odprtjem in po njem.
Datum uporabe: oznaka "porabiti do"

Datum uporabe pa je na živilu označen z besedami "porabiti do" in tak izdelek ne sme biti v prodaji po preteku roka uporabnosti.

porabiti-do

Če je živilo označeno z navedbo "porabiti do" (na primer sveže meso, ribe in mlečni izdelki ter podobni izdelki iz hladilnika), ga moramo po navedenem datumu zavreči, čeprav se nam morda zdi, da je še primeren za uživanje.

Patogeni organizmi namreč niso vedno vidni na površini, prav tako ni nujno, da jih bomo zaznali s svojimi čutili, tovrstne okužbe pa so med najbolj pogostimi in niso nedolžne. Izdelke, pri katerih je rok uporabnosti označen z navedbo "porabiti do", moramo nujno hraniti tako, kot je navedeno na embalaži, le tako bodo živila res uporabna do zapisanega datuma. Po odprtju jih čim prej vrnemo v hladilnik in jih ne puščamo zunaj, saj se začnejo hitro kvariti.

111111111111 ::

tomlin je izjavil:


Pa prijavimo še mamo, ker je skuhala slabe makarone... in kje smo potem - v prvem obdobju, po revoluciji v SZ, kjer so otroci prijavljali starše, ker so se jim zamerili.

Mislim, da ni potrebe po dramatizaciji. Če tu pa tam najdeš izdelek s pretečenim rokom, ni panike, opozoriš prodajalca. Če se ti pa to zgodi vsak teden...

Drugače pa gre meni tudi na jetra, da je izdelek dan pred rokom in ni znižan.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tipykeh ::

z3ro je izjavil:

tipykeh je izjavil:

matobeli je izjavil:

Svinjsko bi bilo samo v primeru da tak izdelek ne bi bil označen in znižan.


Matr pa saj to ti pravim, polkilski cegu sira, z rokom trajanja čez dva dni brez znižanja in brez opozorila, Merkator. Ali mleko z rokom trajanja do naslednjega dne, za vsak način napišem še (da ne bo nesporazumov, ker očitno, če ni dobesedno, ne štekate ničesar) - brez znižanja in brez opozorila.

In še enkrat, za koji k, takega izdelka ne bi zarinil nekam zadaj, da se drugi ne zajebejo?

Nekam zadaj ga v nobenem primeru ne bi zarinil, opozoriš prodajalko/prodajalca, verjetno iztržiš popust (kaj pa vem recimo da je za kosilo pohan sir se ga pol kg porabi ziher, liter mleka tudi lahko porabiš v enem dnevu itd). Če pa ne dobiš po znižani ceni pa se zagotovo vzame takega z daljšim rokom, že iz principa.


Točno to narediš, poskrbiš, da se nekdo ne nategne in da izdelek ostane neprodan. Prodajalec je že imel možnost in je zajebal. V škodo kupca. Si bo za drugič zapomnil.

In ne me jebat, da bom zdaj na silo žrl sir z rezino kruha, zraven pa eksal mleko, ker me je prodajalec nategnil. Ali, da bom zbil nadaljne pol ure, da mu bom zadevo nazaj nosil in se prekljal s kakšno poslovodjo. In dol mi visi za popust, ne kupiš pol kile sira zato ker je poceni ampak zato, ker ga imaš namen imeti v hladilniku naslednjih 14 dni.

Trgovec je plačan s svojo maržo, da korektno opravlja svoje delo, ne pa da, iz pohlepa, potem kupca še dodatno nategne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

tomlin ::

111111111111 je izjavil:

tomlin je izjavil:


Pa prijavimo še mamo, ker je skuhala slabe makarone... in kje smo potem - v prvem obdobju, po revoluciji v SZ, kjer so otroci prijavljali starše, ker so se jim zamerili.

Mislim, da ni potrebe po dramatizaciji. Če tu pa tam najdeš izdelek s pretečenim rokom, ni panike, opozoriš prodajalca. Če se ti pa to zgodi vsak teden...
Drugače pa gre meni tudi na jetra, da je izdelek dan pred rokom in ni znižan.


Sploh ne gre za dramatizacijo. Na jetra mi gre za orkestrirano trolanje proti trgovini, od holobovega sledilnika cen, tarče, pa vse do slotech.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tipykeh ::

tomlin je izjavil:

111111111111 je izjavil:

tomlin je izjavil:


Pa prijavimo še mamo, ker je skuhala slabe makarone... in kje smo potem - v prvem obdobju, po revoluciji v SZ, kjer so otroci prijavljali starše, ker so se jim zamerili.

Mislim, da ni potrebe po dramatizaciji. Če tu pa tam najdeš izdelek s pretečenim rokom, ni panike, opozoriš prodajalca. Če se ti pa to zgodi vsak teden...
Drugače pa gre meni tudi na jetra, da je izdelek dan pred rokom in ni znižan.


Sploh ne gre za dramatizacijo. Na jetra mi gre za orkestrirano trolanje proti trgovini, od holobovega sledilnika cen, tarče, pa vse do slotech.


Orkestrirano trolanje zganjate SDSovi privrženci (od hujskanja penzionistov do kmetov) in potem mislite, da so vsi ostali takšni kot ste sami. Peno si pojdi obrisat okrog ust, pa stopi do zdravnika, da ti da injekcijo cepiva proti steklini.

Glede trgovcev, pa - če si pa tako neumen, da ne razumeš, da so ti trgovci poleg svojih slabih storitev zrihtali inflacijo zaradi katere plačuješ več za manj in se ti to zdi vredu, pa pač bodi. Ni pa to vsebina te teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

starfotr ::

Brez skrbi. Vsi odpisi neprodane, pretečene ali ukradene hrane so v kalkulaciji. Tako, da vse je plačano in minusa za trgovino ni.

tomlin ::

povej mi kaj naj si s tem potrošnik in trgovec pomagata, še en ornk keš je šel za ta "projekt", mi pa bluzimo o zastrupitvah s hrano, beda.

https://www.primerjaj-cene.si/sl/hrana/
https://www.gov.si/zbirke/projekti-in-p...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tipykeh ::

tomlin je izjavil:

povej mi kaj naj si s tem potrošnik in trgovec pomagata, še en ornk keš je šel za ta "projekt", mi pa bluzimo o zastrupitvah s hrano, beda.

https://www.primerjaj-cene.si/sl/hrana/
https://www.gov.si/zbirke/projekti-in-p...

In "orkestrirano trolanje" SDS trola se nadaljuje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

tomlin ::

smrdljivec nadaljuje svojo ukazano levo kletno agendo
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

mRhcPf ::

kako vam je v temo o SPARu in potečenih artiklih uspelo privleči politiko?

pač poglejte roke uporabnosti... če je zelo kratek in ni popusta, tam povejte prodajalkam ali karkoli že pač, zaradi mene vržete po tleh (problematične artikle, normalno).

vsaka drama je odveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

tomlin ::

Problem je, da kmalu ne bomo imeli denarja še za osnovna živila, medtem ko se nekateri mastijo s kaviarjem.

spremenilo: tipykeh... ti kar spreminjaj in briši žaljivke, prepozno.. obstaja screenshot
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

mRhcPf ::

ja, to je zares sranje, če je potrebno prav na vsak euro gledat in imaš še, recimo, majhne otroke...
forumskih žaljivkam se je dobro izogniti ali pa se vsaj ne obremenjevati za njih.
piss

tomlin ::

mRhcPf je izjavil:


forumskih žaljivkam se je dobro izogniti ali pa se vsaj ne obremenjevati za njih.
piss


Drži, samo ko pa ti zdresiran, verziran trol iznenada vseka z vsemi kanoni doživiš šok in te vrže nehote iz stola.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

mRhcPf ::

izgleda, da nisi forumska starosta ampak kakšne manevre za izogibanje neproduktivnim forumskim konfrontacijam se pa da usvojiti tudi v tem času...

tomlin ::

Star sem, nisem pa starosta na forumih. Bom se poskusil zdresirat v tej spretnosti, hvala.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

PovemVfaco ::

Po mojih izkušnjah je večina tudi "občutljivih" izdelkov še čist ok 1 mesec po preteku roka. Edino zadnjič sem en jogurt stran zabrisal še pred potekom roka, ker je bil napihnjen ko bomba in mel okus ko šampanjec. Nisem pa nazaj nosu, ker so mi v tej trgovini enkrat pozabili kasirat pršut, tako da se zgliha.

Tisti čevapi z brezplačno muho so pa specialiteta, sam jokice tega ne razumete. Muho se da najprej na roštilj in se jo hrustljavo popeče, potem se jo da v mlinček za poper in se čevape začini s tem, ni boljšega.

tomlin ::

Meni, dostikrat poteče rok za jogurte in kefir v hladilniku, pa so še vseeno tudi po desetih dneh dobri, kefir pa sploh mozira kot šampanjec.:)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tipykeh ::

tomlin je izjavil:

mRhcPf je izjavil:


forumskih žaljivkam se je dobro izogniti ali pa se vsaj ne obremenjevati za njih.
piss


Drži, samo ko pa ti zdresiran, verziran trol iznenada vseka z vsemi kanoni doživiš šok in te vrže nehote iz stola.


Mislim, da ni nobenega šoka. Še en duhomoren SDSovec, se dela žrtev, tačas, ko počne točno to za kar obsoja druge.

tipykeh ::

PovemVfaco je izjavil:

Po mojih izkušnjah je večina tudi "občutljivih" izdelkov še čist ok 1 mesec po preteku roka.


Seveda, saj so, v večini. Ampak tega ne bo trgovec predpisoval, jasna so pravila igre, ki so tukaj postavljena zato, da ni vsaka vrsta sira plesniva "ker je to itak specialiteta". Saj avto z odrezanim auspuhom tudi še dolgo pelje, pa na kurilno olje bo tudi vozil. Ampak o tem ne bo odločal avtomehanik ali preprodajalec rabljenih avtomobilov, ker gre za konflikt interesov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tipykeh ()

Horas ::

tipykeh je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Taktika uporabnika @meqosoriw je bolestna in je tudi povzročanje poslovne škode.


Se pravi, trgovec te lahko zastrupi za svoj profit, ni pa prav, da jim daš lastno sranje za žreti?

Se ne strinjam. To, da probajo podtakniti kupcu recimo mleko, ki poteče naslednji dan je čista svinjarija in podpiram takšne "taktike", ne samo to, z veseljem bom naredil enako, ko naslednjič ugotovim, da so me poskusili nategnit.

Ker gre točno za to. Za brezvesten poizkus nategniti kupca. Nazadnje sem našel veliki paket (cegel, ne vem kakšno težo ima) paket sira v Merkatorju, ki poteče čez 2 dni. Me zanima kdo ga je sposoben pojesti v dveh dneh, čeprav rok še ni potekel.

Malo aktivizma pri takih stvareh popolnoma nič ne škodi.


tako se da polovico ali mal več v skrinjo. spet delate problem kjer ga ni. je treba se mal znajdit pa bit šparovn in varčn ane.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Ijus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pac budget roba. Kupovati poceni v najbolj dragi trgovini je pač malo zgrešeno.


:)) haha najbolj simple odgovor
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Glugy ::

starfotr je izjavil:

tomlin je izjavil:

Ganon je izjavil:

wcpapir je izjavil:

V sparu pakirajo razme mesnine s pretecenim rokom v drugo embalazo in nabijejo nov rok gor. Poglej malo pri delikatesi vakuumsko pakirane izdelke in barve le teh ;)


Jaz sem na tržnici slišal, da v Mercatorju baje ne samo prepakirajo že pretečene mesnine, ampak jim dodajo še plutonij.


seveda, kot odličen konzervans>:D


Food irradiation @ Wikipedia

Drugače se res s sevanjem obdeluje hrano.



O bog kakšne predstave imate eni o sevanju. Če je nekaj obsevano še ne pomen da ta reč začne še sama sevat.

Gama ::

So bolj krivi delavci ne pa trgovina na splošno.

GupeM ::

tipykeh je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Taktika uporabnika @meqosoriw je bolestna in je tudi povzročanje poslovne škode.


Se pravi, trgovec te lahko zastrupi za svoj profit, ni pa prav, da jim daš lastno sranje za žreti?

Se ne strinjam. To, da probajo podtakniti kupcu recimo mleko, ki poteče naslednji dan je čista svinjarija in podpiram takšne "taktike", ne samo to, z veseljem bom naredil enako, ko naslednjič ugotovim, da so me poskusili nategnit.

Ker gre točno za to. Za brezvesten poizkus nategniti kupca. Nazadnje sem našel veliki paket (cegel, ne vem kakšno težo ima) paket sira v Merkatorju, ki poteče čez 2 dni. Me zanima kdo ga je sposoben pojesti v dveh dneh, čeprav rok še ni potekel.

Malo aktivizma pri takih stvareh popolnoma nič ne škodi.

Ah daj no... Če grem v trgovino po recimo kislo smetano in vem, da jo bo partnerka porabila še isti ali naslednji dan, brez problema vzamem takšno, ki ima rok do danes/jutri. Če jo kupim še za naprej, vzamem takšno, ki ima daljši rok. Saj ni tako težko. Ni ravno, da iščem takšno, ki ima rok do danes/jutri. Ampak, če jo dobim, jo pač vzamem.

Kar se tiče pa zgoraj omenjenih pršutov in ne vem česa, kar je čudne barve, pa zadeva ni zanič. Čudno barvo povzroča UV svetloba, ne pokvarjenost. Res je, da ne izgleda tako lepo. Pri nekaterih stvareh tudi okus ni povsem takšen, kot bi moral biti. Ampak da bi se pa zaradi tega kdo zastrupil ... Bolje, da ne veste kaj vse nevede neste v usta s svojimi prsti. Če bi vedeli, bi že pomrli. Sploh ko se s kom rokuješ, prijemlješ kljuke, stole, mize, tipkovnice, miške ...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je legalno, da delodajalec od zaposlenih zahteva, da kazensko kupijo izdelke pred (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
614894 (2360) Wrop
»

Izbiranje izdelka v trgovini - prva vrsta nedotaknjena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
606484 (4243) kuall
»

postarana hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713479 (11240) imagodei
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255998 (40766) cholt45
»

Hrane dovolj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
576540 (5365) innerspace

Več podobnih tem