» »

Izbiranje izdelka v trgovini - prva vrsta nedotaknjena

Izbiranje izdelka v trgovini - prva vrsta nedotaknjena

«
1
2

Vazelin ::

Malce sem opazoval v trgovini police in opazil, da ljudje veliko jemljejo izdelke iz polic šele iz naslednjih vrst in tiste v prvi vrsti pustijo nedotaknjene. Verjetno mislijo, da je manj šans, da se virus nahaja na škatli, če vzamejo izdelek iz druge vrste.:D Opazil pri mleku, sokovih. Recimo pri sokovih je bilo sploh tako, da je prva vrsta bila v celoti zasedena. Potem zadaj pa manjkale dve ali tri vrste skoraj v celoti. :D

Imate tudi vi navado, da ne pograbite izdelka iz prve vrste ampak ga vzamete nekje iz ozadja na polici?

Pogosto tudi opažam (to je neodvisno od virusa), da ljudje nočejo vzeti izdelka iz police, če je tega izdelka samo npr. en ali dva kosa. Zdi se jim sumljivo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Kurzweil ::

Zelo verjetno ja...
Isto, ko vzamem pijačo, jo vzamem bolj zadaj... v prepričanju, da je bolj hladna...
Ko je v igri več WCjev... izberem običajno tistega zadnjega... v upanju, da je bolj čist...

A110 ::

izdelki zadaj imajo ponavadi daljsi rok trajanja ker morajo trgovci tiste s krajšim zlagati naprej. sam samo kaksen toast jemljem od zadaj da je bolj svez.

louser ::

Kar nima ravno velikega smisla, ker se v večjih trgovinah izdelki odlagajo vsakodnevno.

Razen nereda, ki ga take stranke pustijo za sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Kurzweil ::

louser je izjavil:

Kar nima ravno velikega smisla, ker se v večjih trgovinah izdelki odlagajo vsakodnevno.


Točno to, te frišne... praktično daily zadeve, se tako 15x na dan spraznijo in na novo napolnijo... tako, da tole je čaranje z meglo... marsikdaj pa je dovolj že dober občutek, placebo,... da misliš, da je nekaj sveže, hladno, manj covidirano :))

vilicarist ::

pri čokoladah vzamem tisto, ki ni zlomljena (če je izbira)

pri pivu iz hladilnika vzamem najbolj mrzlo

pri nekaterih izdelkih vzamem tistega z najdaljšim rokom trajanja (pri konzervah pa takih rečeh ne gledam, ker je itak par let, pri mlečnih izdelih se pa splača pogledat)
bmw = brings me women

lucky13 ::

Pa tudi trgovci zlagajo izdelke tako, da so prve vrste zapolnjene. Police delujejo bolj polne tudi, če niso napolnjene. ;-)

nirm ::

pri svežem mleku je lahko sicer kar velika razlika. rok trajanja en dan v prvi vrsti in pet dni zadaj ni redek pojav. plus da je bil ta v prvi vrsti bolj na toplem za čas prodaje.
za ostalo pa se mi zdi, da ljudje nagonsko to delajo, kot da imajo občutek da je v prva vrsta za reklamne/probne artikle, tako kot v trgovinah z oblačili in vzamejo zase zadaj iz "skladišča"

blackbfm ::

Rok je lahko drugačen, embalaza prvega izdelka je včasih navidez bolj obtolcena, odprta, strgana, prešlatana.. Cena pa enaka kot tip top izdelek "od zadaj"

atubbuta ::

lucky13 je izjavil:

Pa tudi trgovci zlagajo izdelke tako, da so prve vrste zapolnjene. Police delujejo bolj polne tudi, če niso napolnjene. ;-)


Predvsem to. Če so police od zunaj polne izgleda urejeno in človek rad tam kupuje.
:)

111111111111 ::

V trgovinah je praksa, da se izdelke s krajšim rokom postavlja v ospredje.

Kar se tiče zadnjega izdelka, pa bi moral videti hofer palete s toaletnim papirjem. Vse pobrano do zadnjega. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

mojsterleo ::

Tudi pri meni se pojavljajo podobne tendence kot pri op-ju. Rad pogledam kaj je zadaj. Je pa res, da izdelki zadaj niso nujno kaj boljši kot tisti spredaj. Tudi zadaj radi tlačijo kakšne obtolčene pločevinke, umazano, strgano ali odprto embalažo.
Vedno kadar kupujem pregledam recimo rok uporabe pri nekaterih stvareh, še posebej če so v akciji. Sem že velikokrat naletel na izdelke zunaj roka uporabnosti, in jih hvaležno vrnil nazaj na polico.
Pogledam tudi datum, kdaj je bil izdelek pakiran (npr sir, salame, kruh - če je rezano pakirano v poslovalnici).
Pri pakiranih suhih mesninah ala pršut vedno pogledam zadnjo stran embalaže, in kupujem samo lepe mesene kose.
Da ne omenjam jajc. Vedno odprem embalažo in pogledam da katero ni razbito. Če so jajca (pre)majhna, jih zamenjam z večjo jajco iz druge pakunge istega proizvoda. Pa ne me grajat, ker proizvajalci so tudi nateguni in pod krinko xxl jajc veselo prodajajo marsikaj.

vostok_1 ::

Prav fascinantno bo videt, kako bo družba funkcionirala naslednje 2 leti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

starfotr ::

Jaz se pa samo smejim vašim debilizmom.

Menjava jajc... Model, če že menjaš, vsaj konkretno zamenjaj.

In če bi vedel, kako jajca kalibrirajo, potem ne bi pisal takih debilizmov.

Glede vzemanja izdelkov zadaj, no comment, debili.

Ijus ::

Vazelin je izjavil:

Malce sem opazoval v trgovini police in opazil, da ljudje veliko jemljejo izdelke iz polic šele iz naslednjih vrst in tiste v prvi vrsti pustijo nedotaknjene. Verjetno mislijo, da je manj šans, da se virus nahaja na škatli, če vzamejo izdelek iz druge vrste.:D Opazil pri mleku, sokovih. Recimo pri sokovih je bilo sploh tako, da je prva vrsta bila v celoti zasedena. Potem zadaj pa manjkale dve ali tri vrste skoraj v celoti. :D

Imate tudi vi navado, da ne pograbite izdelka iz prve vrste ampak ga vzamete nekje iz ozadja na polici?

Pogosto tudi opažam (to je neodvisno od virusa), da ljudje nočejo vzeti izdelka iz police, če je tega izdelka samo npr. en ali dva kosa. Zdi se jim sumljivo.


haha, jokam od smeha
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

c3p0 ::

Zakaj debili? Določeni izdelki so zadaj pač novejši.

Pa še drug razlog: sem iz vrha vzel sladoled in doma ugotovil, da je trd kot kamen. Nekdo si ga je očitno lep čas vozil po trgovini, da se je delno stopil, nato pa vrnil in vzel "svežega". Debil, le zato, ker nisem vzel kakega od zadaj.

Ijus ::

starfotr je izjavil:

Jaz se pa samo smejim vašim debilizmom.

Menjava jajc... Model, če že menjaš, vsaj konkretno zamenjaj.

In če bi vedel, kako jajca kalibrirajo, potem ne bi pisal takih debilizmov.

Glede vzemanja izdelkov zadaj, no comment, debili.


folk pljuva po prvi vrsti? :)) hahaha...
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

c3p0 ::

mojsterleo je izjavil:


Vedno kadar kupujem pregledam recimo rok uporabe pri nekaterih stvareh, še posebej če so v akciji. Sem že velikokrat naletel na izdelke zunaj roka uporabnosti, in jih hvaležno vrnil nazaj na polico.


To sem doživel večkrat predvsem v M, lene, počasne prodajalke iz prejšnjih časov in/ali slab sistem kontrole. V tem primeru vsaj koga tam opozoriš, lahko pa se obvesti tudi inšpekcija.

starfotr ::

Dajte v diskontih premetat celo paleto robe, ker hej, spodaj je zagotovo bolj sveže ?

Kvečjemu je zgoraj bolj sveže, ker na paleto zložijo najprej narejene izdelke.

Fak, kako neumen folk.

In z roko oceniš, da je pir bolj hladen tisti zadaj?

Ko sem bil še dijak, sem zlagal v hladilnike. Šef je imel logiko, da se zadaj naloži roba iz skladišča, spredaj se pa da tisto robo iz ozadja. Torej sistem FIFO. Pir je bil v prvi vrsti vedno hladen. Potem sem opazoval. Folk je vztrajno jemal topel pir iz skladišča, čisto od zadaj, pred nosom je pa imel lepo ohlajen pir.

To je isto, kot detergent/pralni prašek. Čeprav lahko danes daš malo detergenta, folk še vedno navajen na čas slabih izdelkov daje velike količine, čeprav ni potrebe.

In kupite jogur, ki ima 23. v mesecu rok, namesto 20. Danes smo pa 12., na primer. To samo pomeni, da nimate pojma o nakupovanju, delanju zalog, nečrtovanju prehranjevanja in nakupovanja itd. In še nekaj, hranjenje hrane doma v hladilniku vas stane. Plačati morate elektriko, zato je smiselno, da se hrana zadržuje tam čim manj časa. Bolniki.

Dajte še z golimi rokami malo premetat kruh v diskontu, zadaj je bolj topel in svež, kot spredaj.

Bwaze6 ::

Kot je že nekdo zgoraj napisal, prvi izdelek ima pogosto obtolčeno embalažo, ker kupcem pada dol, ko jemljejo izdelke okrog njega. In pri nekaterih izdelkih ni čisto vseeno, če je potem vsebina vsa zdrobljena - npr. vse vrste pecivo in podobno.

Jaz že leta čisto avtomatsko jemljem vsaj drugega, če gre za takšne vrste izdelke.

Poldi112 ::

Ijus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Malce sem opazoval v trgovini police in opazil, da ljudje veliko jemljejo izdelke iz polic šele iz naslednjih vrst in tiste v prvi vrsti pustijo nedotaknjene. Verjetno mislijo, da je manj šans, da se virus nahaja na škatli, če vzamejo izdelek iz druge vrste.:D Opazil pri mleku, sokovih. Recimo pri sokovih je bilo sploh tako, da je prva vrsta bila v celoti zasedena. Potem zadaj pa manjkale dve ali tri vrste skoraj v celoti. :D

Imate tudi vi navado, da ne pograbite izdelka iz prve vrste ampak ga vzamete nekje iz ozadja na polici?

Pogosto tudi opažam (to je neodvisno od virusa), da ljudje nočejo vzeti izdelka iz police, če je tega izdelka samo npr. en ali dva kosa. Zdi se jim sumljivo.


haha, jokam od smeha


In kaj je tako smešnega? Saj je sumljivo. Zakaj sta samo 2 ostala? Kaj je narobe z njima, da ju nihče ne kupi? Sem delal davno v trgovini, in to je klasika. Če polica ni polna, gre izdelek neprimerno slabše v promet.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zobnik ::

Pogledam rok uporabe, po isti ceni ne bom kupoval nekaj kar ima 3 dni pred iztekom, drugi pa 1 teden.

Alien123 ::

Poldi112 je izjavil:

Ijus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Malce sem opazoval v trgovini police in opazil, da ljudje veliko jemljejo izdelke iz polic šele iz naslednjih vrst in tiste v prvi vrsti pustijo nedotaknjene. Verjetno mislijo, da je manj šans, da se virus nahaja na škatli, če vzamejo izdelek iz druge vrste.:D Opazil pri mleku, sokovih. Recimo pri sokovih je bilo sploh tako, da je prva vrsta bila v celoti zasedena. Potem zadaj pa manjkale dve ali tri vrste skoraj v celoti. :D

Imate tudi vi navado, da ne pograbite izdelka iz prve vrste ampak ga vzamete nekje iz ozadja na polici?

Pogosto tudi opažam (to je neodvisno od virusa), da ljudje nočejo vzeti izdelka iz police, če je tega izdelka samo npr. en ali dva kosa. Zdi se jim sumljivo.


haha, jokam od smeha


In kaj je tako smešnega? Saj je sumljivo. Zakaj sta samo 2 ostala? Kaj je narobe z njima, da ju nihče ne kupi? Sem delal davno v trgovini, in to je klasika. Če polica ni polna, gre izdelek neprimerno slabše v promet.


Lol. Pri meni pa je obratno. Manj kot je izdelka, boljši mora biti, ker ga vsi kupijo.
So meli enkrat na tv dokumentarec o psihologiji kupcev..
So imeli 2 izdelka drug polek drugega. En izdelek je bil do konca napolnjen na polici, drug pa nekje do polovice.. Katerega misliš da so raje kupili?

Poldi112 ::

Pol napolnjena polica ni problem, zadnjih par izdelkov je.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Alien123 ::

Ja če pa dobim zadnji izdelek, pa sem še tolko bolj vesel. Kot včeraj pri sladoledu, ko še je en ostal :D

DePalmo ::

Edina dva kriterija ki jih jaz uporabljam sta:
- rok uporabe
- nepoškodovana embalaža oz. vsaj neodprta

Ampak to ne pomeni da bom sedaj premetal celo polico da pridem do enega izdelka ki mi ustreza, vedno grem vsaj v dve trgovine in ena bo že imela tisto kar hočem. Sem se pa tudi že navadil da v določenih trgovinah sploh ne gledam več določenih izdelkov. Naprimer toast. V Tušu ga niti povoham ne več, ker je rok uporabe vedno do ali okoli enega tedna, v Hoferju je pa vedno vsaj dva tedna pa do enega meseca.

In ker Kupujem na zalogo (se je nekdo spotaknil gor da nevemo kako kupovati na zalogo), je rok uporabe še kako pomemben! Ravno tako jajca, vedno pogledam če je vmes kakšen počen in pač zamenjam škatlo. Če je nekomu to neumno in smo zato debili, meni je prav. Sem pač debil ki kupi cela jajca in stvari z dolgim rokom uporabe.

Alien123 ::

Včeraj kupil toast v tušu, rok uporabe do 3.6.2020.. hmm

m0LN4r ::

Jaz pa redno obiskujem lidlov regal izdelkov pred rokom oz. -30% manj zaradi "poskodovane" emabalaze. Vi kr placajte 30% premium za nekaj, kar v bistvu ne rabite :))
V Edeki sm vzel raztrgano skatlo macje hrane, pa mi na blagajni rece, naj si vzamem drugo, pa recem ni treba, saj bom karton takoj vrgel v smeti doma, pa mi je prodajalka takoj stisnila minus 30% gor iz vljudnosti.

Prevec ste picajzlasti nekateri in zaradi tega postajamo kot druzba vedno bolj, kako naj recem, saj je zdaj izolacija pokazala prave obraze.

PS:
Ce hocete kvalitetne izdelke z manj marze, se je treba stegnit ponavadi po regalu ne po globini, ampak po visini in cisto spodaj.
V srednje regale oz. visine dostopne vecini so vedno fokus produkti, ki prinasajo moneyz.
Moral bi poiskati, ampak imam predlogo za regal, ki sem jo dobil na solanju kako in zakaj so izdelki tam kjer so.
Naprej nazaj nobenga ne briga, zacnite gledati gor in dol. Ne samo to kaj vam tocno pred nos postavijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Glugy ::

Jz vedno jemljem od zadaj; vedno sem vedno bom. Stvar navade bolj kot krkol druzga. Recimo pri mleku sem opazil da je rok trajanja v 90% isti spredaj in zadaj. Redko se zgodi da ni isti. Pri jajci pa se večkrat zgodi da je drug rok trajanja vsaj po mojih izkušnjah. Pri sirih se tud včasih splača pogledat al pa pri piškotih pa čipsih. Mislm sej doskrat ne gledam datumov raj kr avtomatsko od zadaj jemljem. Sam ja se pa da kdaj dobit bolj sveže na ta način in to mi zadostuje.
Trgovina pa tak pol zniža ceno če zarad takega ravnanja kupcev potem kak izdelek ni pravočasno prodan. Tisto pol kupim recimo k je mlek 20% cenejš ker je tik pred rokom pa ga pol v dnevu - dveh ponucam brez problema. Tist je super. Da bi se stran metal hrano zarad tega se ne sam trgovina ima sem pa tja kdaj na 1000 izdelkov 1 izdelek z rahlo nižjo maržo kar pa pri velikih trgovcih res ni problem.

dope1337 ::

Poldi112 je izjavil:

Ijus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Malce sem opazoval v trgovini police in opazil, da ljudje veliko jemljejo izdelke iz polic šele iz naslednjih vrst in tiste v prvi vrsti pustijo nedotaknjene. Verjetno mislijo, da je manj šans, da se virus nahaja na škatli, če vzamejo izdelek iz druge vrste.:D Opazil pri mleku, sokovih. Recimo pri sokovih je bilo sploh tako, da je prva vrsta bila v celoti zasedena. Potem zadaj pa manjkale dve ali tri vrste skoraj v celoti. :D

Imate tudi vi navado, da ne pograbite izdelka iz prve vrste ampak ga vzamete nekje iz ozadja na polici?

Pogosto tudi opažam (to je neodvisno od virusa), da ljudje nočejo vzeti izdelka iz police, če je tega izdelka samo npr. en ali dva kosa. Zdi se jim sumljivo.


haha, jokam od smeha


In kaj je tako smešnega? Saj je sumljivo. Zakaj sta samo 2 ostala? Kaj je narobe z njima, da ju nihče ne kupi? Sem delal davno v trgovini, in to je klasika. Če polica ni polna, gre izdelek neprimerno slabše v promet.


Hm ... Jz sm pa glih kontra naštelan.

V primeru, da stopim v trgovino in želim kupiti 1l mleka (ali kakšen izdelek, ki se redno uporablja) ter na polici zagledam zadnja 2 kosa ... vzamem oba. Zakaj? Da preostalemu ne bi bilo dolgčas :D. Pa še trgovca prisiliš, da napolni polico - če je dosedaj še ni utegnil.

V današnjih časih, bi lahko temu pristopu rekli tudi: Ziher je ziher 8-)
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

LeQuack ::

dope1337 je izjavil:


Hm ... Jz sm pa glih kontra naštelan.

V primeru, da stopim v trgovino in želim kupiti 1l mleka (ali kakšen izdelek, ki se redno uporablja) ter na polici zagledam zadnja 2 kosa ... vzamem oba. Zakaj? Da preostalemu ne bi bilo dolgčas :D. Pa še trgovca prisiliš, da napolni polico - če je dosedaj še ni utegnil.

V današnjih časih, bi lahko temu pristopu rekli tudi: Ziher je ziher 8-)


Mogoče je pa to marketinška strategija da ti nabaviš več mleka. In trgovec napolni samo par kosov naenkrat, da zgleda kot da so zadnji.
Quack !

Horas ::

Alien123 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ijus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Malce sem opazoval v trgovini police in opazil, da ljudje veliko jemljejo izdelke iz polic šele iz naslednjih vrst in tiste v prvi vrsti pustijo nedotaknjene. Verjetno mislijo, da je manj šans, da se virus nahaja na škatli, če vzamejo izdelek iz druge vrste.:D Opazil pri mleku, sokovih. Recimo pri sokovih je bilo sploh tako, da je prva vrsta bila v celoti zasedena. Potem zadaj pa manjkale dve ali tri vrste skoraj v celoti. :D

Imate tudi vi navado, da ne pograbite izdelka iz prve vrste ampak ga vzamete nekje iz ozadja na polici?

Pogosto tudi opažam (to je neodvisno od virusa), da ljudje nočejo vzeti izdelka iz police, če je tega izdelka samo npr. en ali dva kosa. Zdi se jim sumljivo.


haha, jokam od smeha


In kaj je tako smešnega? Saj je sumljivo. Zakaj sta samo 2 ostala? Kaj je narobe z njima, da ju nihče ne kupi? Sem delal davno v trgovini, in to je klasika. Če polica ni polna, gre izdelek neprimerno slabše v promet.


Lol. Pri meni pa je obratno. Manj kot je izdelka, boljši mora biti, ker ga vsi kupijo.
So meli enkrat na tv dokumentarec o psihologiji kupcev..
So imeli 2 izdelka drug polek drugega. En izdelek je bil do konca napolnjen na polici, drug pa nekje do polovice.. Katerega misliš da so raje kupili?


temu se reče čredni nagon in nezmožnost samoodločanja!

bf4ed ::

111111111111 je izjavil:

V trgovinah je praksa, da se izdelke s krajšim rokom postavlja v ospredje.

Kar se tiče zadnjega izdelka, pa bi moral videti hofer palete s toaletnim papirjem. Vse pobrano do zadnjega. :D


pred enim mescem niti palte nisem našel :))

Ganon ::

mojsterleo je izjavil:

Sem že velikokrat naletel na izdelke zunaj roka uporabnosti, in jih hvaležno vrnil nazaj na polico.


Sicer ti ne verjamem, ampak - zakaj nisi na to pozoril najbližjega prodajalca? Videl si, da je rok pretečen, pa si postavil izdelek nazaj na polico? Kakšen butast odnos je to?

mojsterleo je izjavil:

Da ne omenjam jajc. Vedno odprem embalažo in pogledam da katero ni razbito. Če so jajca (pre)majhna, jih zamenjam z večjo jajco iz druge pakunge istega proizvoda. Pa ne me grajat, ker proizvajalci so tudi nateguni in pod krinko xxl jajc veselo prodajajo marsikaj.


Še ena bosa. V življenju nisem naletel na razbito jajce. In o kakšni krinki trobezljaš? Sploh veš, kako poteka klasifikacija jajc?

Ta tema je za v anale. Toliko čudakov na kupu še nisem videl.

c3p0 ::

starfotr je izjavil:

Dajte v diskontih premetat celo paleto robe, ker hej, spodaj je zagotovo bolj sveže ?

Kvečjemu je zgoraj bolj sveže, ker na paleto zložijo najprej narejene izdelke.


Brezvezen post, ker greš v skrajnosti (kot ponavadi). Sicer pa, ti kar jemlji od spredaj, take rabimo, drugače se sistem sesuje. Zadaj fuj.

BTW tudi sam pogosto kaj kupim iz znižanega oddelka, ampak če ima rok danes, pričakujem nižjo ceno. Sploh kak staran parmezan, ki ni šel nikakor v promet, potem pa ga dobim za 1.5€ namesto 8€. En dan prej pa je drugega po polni ceni kupil nek starfotr, ves ponosen sam nase.

facepalm ::

Ganon je izjavil:

V življenju nisem naletel na razbito jajce.


Jaz pa sem in od takrat dalje vedno pregledam preden postavim v kosarico. Me ne stane nic.
Mimogrede, glede izdelkov v skrinji (tisti talni z dostopom od zgoraj), bodite pozorni kadar so polne. Skrinje imajo indikator do katere visine se jih lahko napolni z izdelki in pogosto se dogaja, da se prodajalci tega ne drzijo. Zato postanejo sladoledi trdi itd..
Ce je skrinja prepolna, vzamite izdelek iz sredine.

m0LN4r ::

Ganon je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

Sem že velikokrat naletel na izdelke zunaj roka uporabnosti, in jih hvaležno vrnil nazaj na polico.


Sicer ti ne verjamem, ampak - zakaj nisi na to pozoril najbližjega prodajalca? Videl si, da je rok pretečen, pa si postavil izdelek nazaj na polico? Kakšen butast odnos je to?

mojsterleo je izjavil:

Da ne omenjam jajc. Vedno odprem embalažo in pogledam da katero ni razbito. Če so jajca (pre)majhna, jih zamenjam z večjo jajco iz druge pakunge istega proizvoda. Pa ne me grajat, ker proizvajalci so tudi nateguni in pod krinko xxl jajc veselo prodajajo marsikaj.


Še ena bosa. V življenju nisem naletel na razbito jajce. In o kakšni krinki trobezljaš? Sploh veš, kako poteka klasifikacija jajc?

Ta tema je za v anale. Toliko čudakov na kupu še nisem videl.
Moja boljsa polovica me je ca. pol leta opozarjala preden dam jajca v kosarico naj pogledam, ce so ok ker se je ze njej veckrat zgodilo, da so bila razbita (ne cist, ampak od zgoraj pritisnjena ali mal not udarjena tako da je bilo od zgoraj jajce prakticno poskodovano) in zgodilo se je ze tudi, da so bila namesto L jaj notr ta najmanjsa. No jaz sem rekel itak to ni sans, no pa se je tudi meni zgodilo. Od takrat pogledam.
Polek tega je delala v Intersparu nekaj casa in je rekla, da je to povsem normalno. Nekatere stranke si pac vzamejo cas, 10 sekund in zamenjajo XL jajca za S, M nima veze. Pa ce ne pogledas sploh ne opazis. Jaz sem opazil, ker sem kupil dve pakungi in v eni sem bil nategnjen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

facepalm je izjavil:

Skrinje imajo indikator do katere visine se jih lahko napolni z izdelki in pogosto se dogaja, da se prodajalci tega ne drzijo. Zato postanejo sladoledi trdi itd..
Ce je skrinja prepolna, vzamite izdelek iz sredine.


Ali je (bila) prepolna, ali nemarni kupec, ki si je na koncu premislil. Za večino artiklov se da ugotovit, če si vzameš par sekund.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Kvinta ::

Nekatere stranke si pac vzamejo cas, 10 sekund in zamenjajo XL jajca za S, M


:)) :)) :))

Jaz kupujem Andrinek jajca pač od kmeta nekega pašna reja kao niso glih poceni je pa v vsaki embalaži eno malo jajce ostala so XL in normalno vedno menjam ,če piše na škatli XL morejo bit vsa XL ne pa 9 XL eno pa M :))

K0l1br1 ::

Ob tehle ekspertizah z jajci sem dobil občutek, da ste sami Einštajni, tako natančni ste, ko se gre za par centov. Keep it gooing, ne bo vam slabega.

Kvinta je izjavil:

če piše na škatli XL morejo bit vsa XL ne pa 9 XL eno pa M :))
Počakaj, ko se mato oglasi, bo zahteval še najmanj vinjeto nazaj. Iz principa. ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

facepalm ::

c3p0 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Skrinje imajo indikator do katere visine se jih lahko napolni z izdelki in pogosto se dogaja, da se prodajalci tega ne drzijo. Zato postanejo sladoledi trdi itd..
Ce je skrinja prepolna, vzamite izdelek iz sredine.


Ali je (bila) prepolna, ali nemarni kupec, ki si je na koncu premislil. Za večino artiklov se da ugotovit, če si vzameš par sekund.


Se opazi razlika, ce je le en artikel visje ali pa ce so skrinje v celoti (prevec) polne.

Tilen ::

Artikle trgovci tako ali tako enako prebirajo, kot stranke. Se pravi tiste s starejšim datumom dajejo trgovci naprej, da se ne pokvarijo. To konstantno počnejo in je to praktično vsakdanja rutina, ker stranke vedno premešajo artikle.

Sam prebiram morda kakšen sveže pakiran losos file, ker želim dva enaka kosa, da se mi enako speče. :)

Tudi recimo mleko kdaj prebiram, ker ga ne spijem veliko. Se mi je že zgodilo, da sem kupil mleko in ni imelo niti 14 dni roka uporabe. Ob nakupu niti ne vem, če ga bom do takrat odprl, tako da takšnega ne vzamem in vzamem takega, ki ima rok vsaj mesec dni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

atubbuta ::

starfotr je izjavil:


Kvečjemu je zgoraj bolj sveže, ker na paleto zložijo najprej narejene izdelke.


Ne, to ne bo držalo. Sveže izdelke dajo vsi trgovci zadaj, da se najprej staro pobere.
:)

mojsterleo ::

Ganon je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

Sem že velikokrat naletel na izdelke zunaj roka uporabnosti, in jih hvaležno vrnil nazaj na polico.

Sicer ti ne verjamem, ampak - zakaj nisi na to pozoril najbližjega prodajalca? Videl si, da je rok pretečen, pa si postavil izdelek nazaj na polico? Kakšen butast odnos je to?
S tem se mi ne da ukvarjat. Poleg tega večinoma nalagajo na police pogodbeniki in študenti, ki se jim fučka za vse.
Sem pred časom našel v E Leclercu na polici potečene ribje konzerve. Sem na to opozoril nekoga izmed osebja, ki je klical nekoga drugega izmed osebja. Sam sem medtem odšel. Čez dva, tri dni sem prišel spet v trgovino, in na polici so bile še vedno iste konzerve. Parkrat potečena majoneza. Da ne govorim o kakšnih manjših trgovinah, kjer se roba toliko ne obrača.

mojsterleo je izjavil:

Da ne omenjam jajc. Vedno odprem embalažo in pogledam da katero ni razbito. Če so jajca (pre)majhna, jih zamenjam z večjo jajco iz druge pakunge istega proizvoda. Pa ne me grajat, ker proizvajalci so tudi nateguni in pod krinko xxl jajc veselo prodajajo marsikaj.

Še ena bosa. V življenju nisem naletel na razbito jajce. In o kakšni krinki trobezljaš? Sploh veš, kako poteka klasifikacija jajc?

Ta tema je za v anale. Toliko čudakov na kupu še nisem videl.
Glede razbitih jajc je stvar dokaj preprosta. Če kupuješ velika jajca (xxl), je problem v tem, da jih nekatere firme tlačijo v premajhne škatle. Tako se zgodi, da se kakšna jajca neustrezne velikosti stre v škatli zaradi transporta. Pri manjših jajcih verjetno problema ni.

starfotr ::

Pojdiva lepo počasi, da boš razumel. Hipotetično proizvajaš nek izdelek, naj bo to pivo.

Pakiraš jih v pločevinke, te pa v 24 pack kartone.

Ob času t0 pride iz tvoje proizvodnje paket 24 pločevink P0, ki gre na paleto. Po nekaj iteracijah je paleta polna in v času t37 pride na paleto P37. Torej kasneje narejen izdelek. In ta izdelek je bolj na vrhu, starejši je pa bolj na dnu. Sicer govorimo o sekundah ali minutah, vendar je temu tako.

korenje3 ::

Vazelin je izjavil:

Malce sem opazoval v trgovini police in opazil, da ljudje veliko jemljejo izdelke iz polic šele iz naslednjih vrst in tiste v prvi vrsti pustijo nedotaknjene. Verjetno mislijo, da je manj šans, da se virus nahaja na škatli, če vzamejo izdelek iz druge vrste.:D Opazil pri mleku, sokovih. Recimo pri sokovih je bilo sploh tako, da je prva vrsta bila v celoti zasedena. Potem zadaj pa manjkale dve ali tri vrste skoraj v celoti. :D

Imate tudi vi navado, da ne pograbite izdelka iz prve vrste ampak ga vzamete nekje iz ozadja na polici?

Pogosto tudi opažam (to je neodvisno od virusa), da ljudje nočejo vzeti izdelka iz police, če je tega izdelka samo npr. en ali dva kosa. Zdi se jim sumljivo.


jaz vedno vzamem iz 2. vrste. Predvsem čips ker je manjša verjetnost da je pomečkan.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

111111111111 ::

mojsterleo je izjavil:


Sem pred časom našel v E Leclercu na polici potečene ribje konzerve. Sem na to opozoril nekoga izmed osebja, ki je klical nekoga drugega izmed osebja. Sam sem medtem odšel. Čez dva, tri dni sem prišel spet v trgovino, in na polici so bile še vedno iste konzerve. Parkrat potečena majoneza. Da ne govorim o kakšnih manjših trgovinah, kjer se roba toliko ne obrača.

V manjših je stanje boljše, ker lahko išpektor vse pregleda. V velikih pa dostikrat ne more. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

LeQuack ::

Mogoče bi rabili restavracijo, kot jo imata Spar in Mercator, da se lahko na lep način znebijo takih izdelkov.
Quack !

-valvoline- ::

louser je izjavil:

Kar nima ravno velikega smisla, ker se v večjih trgovinah izdelki odlagajo vsakodnevno.

Razen nereda, ki ga take stranke pustijo za sabo.

Se kako velja za izdelke z krajsim rokom, razni mlecni izdelki (jogurti itn), mesni izdelki... Vedno so spredaj tisti z krajsim rokom, v sparu sem na polici enkrat zasledil jogurte ter smetane z 3 razlicne datume. Tist najbolj frisni seveda cisto zadaj ter spodaj :)

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

LeQuack je izjavil:

Mogoče bi rabili restavracijo, kot jo imata Spar in Mercator, da se lahko na lep način znebijo takih izdelkov.

brrr... Sploh nisem pomislil. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347105168 (41626) zmaugy
»

Manjkajoče blago

Oddelek: Loža
242933 (1932) BivšiUser2
»

postarana hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713549 (11310) imagodei
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28256360 (41128) cholt45

Več podobnih tem