» »

ISDN na Telemach

ISDN na Telemach

p0ki ::

Zdravo,

Da skrajšam dolgo zgodbo:
Imamo telemach paket, tudi stacionarno telefonijo. Modem od Telemacha je v kleti od hiše, pisarna je v objektu zraven hiše, kjer se potrebuje stacionarni telefon.
Do sedaj je firma bila na ISDN telefoniji, sedaj bi to zamenjali oziroma nebi več imeli, ker glede na to, da imamo v hišnem paketu opcijo stacionarne telefonije, brez veze plačujemo še ISDN telekomu.
Telemachov modem ima dva rj11 priključka, kamor bi bilo potrebno priklopiti telefon, ampak, ker do pisarne ni speljanega kabla z rj11 priključkom, ampak samo ''internet'', torej cat6 kabel, me zanima, kako to urediti, da mi nebi bilo potrebno vleči novega kabla do pisarne.
Naj povem, da gre moja mreža do pisarne nekak takole: Telemach modem -> OPNsense router -> mikrotik smart switch -> tp- link smart switch -> tp-link dostopna točka (archer c7 router).
Zanima me ali je kakšna opcija da bi šel preko vsega tega tudi signal za telefon?

P.S.
Pomembna informacija je še to, da gre iz kletnega main switcha (mikrotik) samo en cat6 kabel do tp-link SG105PE in iz tega 1 kabel do pisarne kjer je archer c7 in ta skrbi za povezljivost vseh naprav v pisarni.
Možnost dodatnega cat6 kabla iz kleti do tp-link sg105pe je zelo otežena, če ne že nemogoča. Veliko manj problemov bi bilo potegnit navadni telefonski kabel do pisarne, ampak bi želel informacije, če je to možno storiti brez tega...
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

starfotr ::

Da bi premaknil modem v pisarno pa ne gre?

p0ki ::

Ne to bi bil še večji poseg tako da odpade
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

jl ::

Pri 10/100 Mbps ethernetu se koristita dva para zic, dva para imas prosta in jih z malo iznajdljivosti lahko koristis za telefonijo...smo ze delali tak workaround (salabajzarijo:)), ce pac res ni druge opcije... ni pa za pretirano dolge razdalje, potem je ze problem s presluhom.

starfotr ::

Glede na to, da je komplikacij veliko je na izbiro naslednje:

Električarja za potegnit nov kabel nočeš naročit.

ISDN ti je predrag.

Moj alterego bi rekel, da če ne narediš tistih par 100 eur plusa in si plačaš ISDN, potem zapri firmo.

p0ki ::

Pje je tvoj alterego pameten, da mu ne škodi kje....

Kabel bom potegnil če ni druge opcije, sprašujem če se da z raznoraznimi adapterji stvar rešit...
razdalja po zraku je cca 30m, kabel bi bil 100m+, tak da verjetno odpade opcija šalabajzarije.
sem pa klical na telemach in pravijo da sicer z adapterji r11 na r45 se da ampak da pol pade hitrost interneta, kar za pisarniške potrebe ni pretiran problem, problem je ker predno gre ta isti kabel do pisarne gre se malo po hisi do AP oziroma do switcha na katerega so priklopljeni uporabniki na katerih ne bi rad imel izgube moči.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0ki ()

Tody ::

Budalaštine na kubik. Kdo pa se rabi parice za telefonirat? Naj vam uredijo telefonijo preko ip pa je.

d4vid ::

Fritzbox modemi imajo vgrajeno DECT postajo, na ta način sem jaz uredil telefonijo (kolikor se pač še rabi).

Drugače pa glej za IP rešitvami.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548219 (410) Lonsarg
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62981189875 (3331) Zvezdica27
»

Nasvet pri domači mreži (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
869141 (4996) seminal
»

Ethernet kabli

Oddelek: Omrežja in internet
232481 (1832) čuhalev
»

SiOL - Premestitev modema

Oddelek: Omrežja in internet
182337 (1791) crniangeo

Več podobnih tem