» »

Ethernet kabli

Ethernet kabli

balandek ::

Dober večer, čisto resno bi vprašal (in ne povsem anahronistično, upam), kakšne imate svoje lokalne mreže. Imate čisto vse wifi? Kaj pa, če hočete gigabitni prenos na statičnih napravah? Imate cat5e kable ali kaj višjega? A to kupite pakungo kablov in potem sam nakrimpate konektorje in ščitnike? Obstoječ wan dostop je skromnih kabelskih 8mb/s, vidim pa že reklame za 100mb/s optiko, kar je potem verjetno pričakovati v nekaj letih kot splošno ponudbo. Predlagate vse na wifi n standardu (menda nekje do 300 mb/s) ali gigabitni ethernet pri samostojnih enotah (tv, xbox, home cloud), tudi z namenom razbremenjevanja wifi spektruma? Ma no, saj verjetno boljše, kot jaz sam, veste, kaj sprašujem in kako so podprti posamezni standardi.
  • polepsal: Mavrik ()

hojnikb ::

dober večer, čisto resno bi vprašal (in ne povsem anahronistično, upam), kakšne imate svoje lokalne mreže. imate čisto vse wifi? kaj pa, če hočete gigabitni prenos na statičnih napravah? imate cat5e kable ali kaj višjega? a to kupite pakungo kablov in potem sam nakrimpate konektorje in ščitnike?


Spodnji štuk, kjer je modem/router je lepo gigabit mreža, za zgornji pa 300N wifi. Kabli cat5e narejeni v trgovini...

predlagate vse na wifi N standardu (menda nekje do 300 Mb/s) ali gigabitni ethernet pri samostojnih enotah (tv, xbox, home cloud), tudi z namenom razbremenjevanja wifi spektruma? ma no, saj verjetno boljše, kot jaz sam, veste, kaj sprašujem in kako so podprti posamezni standardi.

tisto kar lahko daš na žico, daj na žico, za ostalo pa kupi en spodoben wifi-ac router (četudi nimas ac naprav, je dober future proof)...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

pegasus ::

Nič wifija, vse na kablih. Ker hočem, da je dela/ne dela digitalno stanje in ne nekaj vmes, kot je večinoma wifi. Managed switch 24x100 + 2x giga je danes džabe in za doma več kot odličen. Storage kišta na giga, vlani za vsako stanovanje, QoS na uplinku in je mir.

blackbfm ::

Ker hočem, da je dela/ne dela digitalno stanje in ne nekaj vmes, kot je večinoma wifi.


če kupuješ kar nekaj na blef ali najceneje potem zna bit res nekaj vmes, sicer pa wifi sam po sebi ni problematičen

BorutK-73 ::

Kjer rabim hitrost, so kabli (2 računalnika), ostalo vse po zraku.

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Če je le mogoče na kabel, kategorije 5e je čisto dovolj. Bom pa kmalu 24 portni switch zafilal. Sicer wifi.

de199 ::

do točk kjer je veliko "akcije" imam potegnjen cat5e na gigabit switch (do vsakega TVja in do pisarne)

Wifi imam basic TL-WR841N (dd wrt)

Ne pretiravaj z cat5 kabli. Wifi dela zelo dobro za 99% domače uporabe.

Invictus ::

de199 je izjavil:

do točk kjer je veliko "akcije" imam potegnjen cat5e na gigabit switch (do vsakega TVja in do pisarne)

Wifi imam basic TL-WR841N (dd wrt)

Ne pretiravaj z cat5 kabli. Wifi dela zelo dobro za 99% domače uporabe.

Če imaš 100Mb/s optiko, je wifi prepočasen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Senitel ::

1Gbps ethernet čez cat5e. WiFi samo telefoni.

IL_DIAVOLO ::

UTP kabel do pc-ja, ostala navlaka wifi....čeprav bi najrajši imel vse na kable. Sevanje wifija ni zanemarljivo.

hojnikb ::

Sevanje wifija ni zanemarljivo.

:)):))
Potem pa hitro po tinfoil hat.

Invictus je izjavil:

de199 je izjavil:

do točk kjer je veliko "akcije" imam potegnjen cat5e na gigabit switch (do vsakega TVja in do pisarne)

Wifi imam basic TL-WR841N (dd wrt)

Ne pretiravaj z cat5 kabli. Wifi dela zelo dobro za 99% domače uporabe.

Če imaš 100Mb/s optiko, je wifi prepočasen.

kak wifi-ac bi tole zmelel. Pa tudi 300N zna letet preko 100Mbit.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IL_DIAVOLO ::

Ko ti vsak dan seva v glavo po več ur, se vprašaj, če je res tako zanemarljivo na dolgi rok.

darkolord ::

kak wifi-ac bi tole zmelel. Pa tudi 300N zna letet preko 100Mbit.
Dokler imaš samo enega clienta, ja.

Wifi access point je half-duplex hub.

blackbfm ::

Ko ti vsak dan seva v glavo po več ur, se vprašaj, če je res tako zanemarljivo na dolgi rok.


seva ti v vsakem primeru, radio, tv, gsm, sosedovi wifi.. zraven seva še 100 drugih stvari

black ice ::

Kaj pa sevanje radijskih in TV oddajnikov? To je še sranje. Pa mikrovalovka, ojoj.

Dami ::

T2 fiber direkt v rack na cisco sg300-20. Noter sta še 2 serverja in ups na cat6. Od tu grejo 3 stp 5e kabli ven za ip kamere plus 2 taka kabla in en singlemode fiber v drug rack 2 štuka višje, kjer je drug enak switch. En od teh dveh kablov gre direkt v ubnt airmax anteno (poe injector je spodaj, tako je antena neodvisna od zgornjega racka), en je fraj (verjetno bo kasneje kak poe AP gor), fiber pa služi kot povezava med obema switchema. Na tem zgornjem switchu so potem navadni cat5e za ostale naprave po sobah v bajti. Zraven racka še tudi asus rt-n16 (shibby tomato) kot AP.
Fiber je zelo tanek in se lepo skrije in potegne povsod. Gbit SFP modul pride slabe 20€ na ebayu.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

dukedl ::

mikrotik gigabit router (gor je računalnik), nanj priklopljen še tp-link (ga uporabljam za wifi), s kupljenim kablom na tplinku gor še xtreamer in tv..kabl vmes narejen "na roke", dela vse bp
lp dukedl

hojnikb ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ko ti vsak dan seva v glavo po več ur, se vprašaj, če je res tako zanemarljivo na dolgi rok.

Kot rečeno, seva ti še žiljon stvari okol tebe, na katere nimaš vpliva. Pač, wifi ima dokaj nizko moč in ne pretirano visoko frekvenco, tako da ti nebo hudega. Glede na to, kako dolgo že obstaja tehnologija, bi menda že vedl sedaj, če je stvar huda :)
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Mikrovalovka in wifi sta na isti frekvenci btw.

hojnikb ::

wifi je lahko tudi na 5Ghz :)
Itk pa, mikrovalovka je v faradejevi kletki, tako da valovi nebi smel vplivat nate. Vsaj ne takrat, ko je aktivna.

The radiation produced by a microwave oven is non-ionizing. It therefore does not have the cancer risks associated with ionizing radiation such as X-rays and high-energy particles. Long-term rodent studies to assess cancer risk have so far failed to identify any carcinogenicity from 2.45 GHz microwave radiation even with chronic exposure levels, i.e., large fraction of one's life span, far larger than humans are likely to encounter from any leaking ovens.[
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

IL_DIAVOLO ::

Imas prav glede frekvence wifija...ne bi se pa povsem strinjal glede mikrovalovke...zascita na vratcih se lahko hitro unici, ce pomotoma vklopis, ne da bi dal kaj not. Tak da pri vklopljeni mikrovalovki ne gledat, kak kokice pokajo, sploh ce je v visini glave.

čuhalev ::

Dami je izjavil:

in en singlemode fiber v drug rack 2 štuka višje

Če si vlekel s konektorji vred, me zanima, koliko velike luknje si naredil. Pa kaj ni multimode cenejši oziroma primernejši za krajše razdalje?

Dami ::

čuhalev je izjavil:

Dami je izjavil:

in en singlemode fiber v drug rack 2 štuka višje

Če si vlekel s konektorji vred, me zanima, koliko velike luknje si naredil. Pa kaj ni multimode cenejši oziroma primernejši za krajše razdalje?

40m kabla (brez konektorjev) sem dobil za ene 20€ že kar nekaj časa nazaj in nato potegnil še predn so mi prišli iz t2 fiber priklopit. Takrat ko so svojga iz omarce do mojga racka potegnal (sem jim tudi že vse prej prevrtal in pripravil cevi), so pa še mojmu na obeh koncih zašvasal konektorje 8-)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

čuhalev ::

Ja, to je pa druga zgodba. ;) Kabel ni drag, drago je spajanje in stroški povezani z njim (prevoz).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet po hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6813187 (7977) XS!D3
»

Hitrost prenosa po mreži ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221630 (1276) mat11
»

Domače omrežje - precej veliko

Oddelek: Omrežja in internet
488689 (6988) SeMiNeSanja
»

pomoč pri "obnovi" mreže

Oddelek: Omrežja in internet
151479 (1070) sid
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
404801 (4262) amigo_no1

Več podobnih tem