» »

Etoro -> IBKR

Etoro -> IBKR

Jozeff ::

Pozdravljeni

nameravam prenesti delnice iz Etoro na IBKR, ali bom moral javiti FURS-u da sem prodal delnice na Etoro in potem se isti dan kupil delnice na IBKR.
Ali zaradi tega ker sem to naredil se isti dan oz. v manj kot 30 dni javiti FURSU in me bo obdavcil?

Hvala vam za pomoc.

pingme ::

Jozeff je izjavil:

Pozdravljeni
nameravam prenesti delnice iz Etoro na IBKR, ali bom moral javiti FURS-u da sem prodal delnice na Etoro in potem se isti dan kupil delnice na IBKR.
Ali zaradi tega ker sem to naredil se isti dan oz. v manj kot 30 dni javiti FURSU in me bo obdavcil?
Hvala vam za pomoc.


Prenos ni enako kot prodaja+nakup. Etoro verjetno ne omogoča prenosa, zato ti žal ne preostane nič drugega kot prodaja in nakup.
In to moraš seveda prijaviti FURS-u, hkrati pa boš imel še eno težavo: prodaja + nakup prej kot v 30 dneh je navidezna odsvojitev in se ti izguba ne prizna.
Če to torej narediš z delnico A na kateri si imel X dobička in z delnico B na kateri si imel X izgube, se ti izguba ne prizna in boš moral od X plačati kapitalske dobičke.

Jozeff ::

pingme je izjavil:

Jozeff je izjavil:

Pozdravljeni
nameravam prenesti delnice iz Etoro na IBKR, ali bom moral javiti FURS-u da sem prodal delnice na Etoro in potem se isti dan kupil delnice na IBKR.
Ali zaradi tega ker sem to naredil se isti dan oz. v manj kot 30 dni javiti FURSU in me bo obdavcil?
Hvala vam za pomoc.


Prenos ni enako kot prodaja+nakup. Etoro verjetno ne omogoča prenosa, zato ti žal ne preostane nič drugega kot prodaja in nakup.
In to moraš seveda prijaviti FURS-u, hkrati pa boš imel še eno težavo: prodaja + nakup prej kot v 30 dneh je navidezna odsvojitev in se ti izguba ne prizna.
Če to torej narediš z delnico A na kateri si imel X dobička in z delnico B na kateri si imel X izgube, se ti izguba ne prizna in boš moral od X plačati kapitalske dobičke.


Hvala za hiter odgovor.

Tak da je najbolje, da ce imam izgubo na delnici katero ze imam kupljeno vec kot 30 dni.

  • jo prodati na etoro

  • pocakati 30 dni

  • narediti nakup na IBKR


in potem javiti na furs samo izgubu delnice? na katero ni treba placat davka zaradi izgube.

Ce pa imam dobicek pa je vedno treba javit fursu?
Ker potem ti ludje kaj delajo day traiding javlajo vsaki dan kaj so prodali/kupli?

pingme ::

Jozeff je izjavil:

pingme je izjavil:

Jozeff je izjavil:

Pozdravljeni
nameravam prenesti delnice iz Etoro na IBKR, ali bom moral javiti FURS-u da sem prodal delnice na Etoro in potem se isti dan kupil delnice na IBKR.
Ali zaradi tega ker sem to naredil se isti dan oz. v manj kot 30 dni javiti FURSU in me bo obdavcil?
Hvala vam za pomoc.


Prenos ni enako kot prodaja+nakup. Etoro verjetno ne omogoča prenosa, zato ti žal ne preostane nič drugega kot prodaja in nakup.
In to moraš seveda prijaviti FURS-u, hkrati pa boš imel še eno težavo: prodaja + nakup prej kot v 30 dneh je navidezna odsvojitev in se ti izguba ne prizna.
Če to torej narediš z delnico A na kateri si imel X dobička in z delnico B na kateri si imel X izgube, se ti izguba ne prizna in boš moral od X plačati kapitalske dobičke.


Hvala za hiter odgovor.

Tak da je najbolje, da ce imam izgubo na delnici katero ze imam kupljeno vec kot 30 dni.

  • jo prodati na etoro

  • pocakati 30 dni

  • narediti nakup na IBKR


in potem javiti na furs samo izgubu delnice? na katero ni treba placat davka zaradi izgube.

Ce pa imam dobicek pa je vedno treba javit fursu?
Ker potem ti ludje kaj delajo day traiding javlajo vsaki dan kaj so prodali/kupli?


FURSu javiš vsako prodajo - ni pomembno ali je dobiček ali izguba. Seveda pa tega ne počneš sproti vsak dan, ampak enkrat letno.
Če boš prodajal sedaj decembra, boš moral javil do konca februarja 2023.
Vse kar boš prodal v letu 2023, boš moral javiti do konca februarja 2024.

WaterBoy ::

Samo iz radovednosti: zakaj boš zapustil IB in šel na etoro? Je bolje tam?

andro23 ::

Tudi jaz pred par dnevi likvidiral del portfelja na Etoro in bom počasi prenesel na IB. Imam pa problem, da že par dni čakam na prenos denarja iz Etora na TRR oz etoro money iz katerega nameravam prenesti sredstva na TRR (naj bi bilo hitrejše).
Upam da niso likvidnostne težave, kot se špekulira na Reddit-u:(

Jozeff ::

WaterBoy je izjavil:

Samo iz radovednosti: zakaj boš zapustil IB in šel na etoro? Je bolje tam?


Zapustiti želim etoro in prenesti sredstva na IB.
Kako sem gledat reddit poste je Etoro bolj shady in bolj pristaš IB

pingme je izjavil:

Jozeff je izjavil:

pingme je izjavil:

Jozeff je izjavil:

Pozdravljeni
nameravam prenesti delnice iz Etoro na IBKR, ali bom moral javiti FURS-u da sem prodal delnice na Etoro in potem se isti dan kupil delnice na IBKR.
Ali zaradi tega ker sem to naredil se isti dan oz. v manj kot 30 dni javiti FURSU in me bo obdavcil?
Hvala vam za pomoc.


Prenos ni enako kot prodaja+nakup. Etoro verjetno ne omogoča prenosa, zato ti žal ne preostane nič drugega kot prodaja in nakup.
In to moraš seveda prijaviti FURS-u, hkrati pa boš imel še eno težavo: prodaja + nakup prej kot v 30 dneh je navidezna odsvojitev in se ti izguba ne prizna.
Če to torej narediš z delnico A na kateri si imel X dobička in z delnico B na kateri si imel X izgube, se ti izguba ne prizna in boš moral od X plačati kapitalske dobičke.


Hvala za hiter odgovor.

Tak da je najbolje, da ce imam izgubo na delnici katero ze imam kupljeno vec kot 30 dni.

  • jo prodati na etoro

  • pocakati 30 dni

  • narediti nakup na IBKR


in potem javiti na furs samo izgubu delnice? na katero ni treba placat davka zaradi izgube.

Ce pa imam dobicek pa je vedno treba javit fursu?
Ker potem ti ludje kaj delajo day traiding javlajo vsaki dan kaj so prodali/kupli?


FURSu javiš vsako prodajo - ni pomembno ali je dobiček ali izguba. Seveda pa tega ne počneš sproti vsak dan, ampak enkrat letno.
Če boš prodajal sedaj decembra, boš moral javil do konca februarja 2023.
Vse kar boš prodal v letu 2023, boš moral javiti do konca februarja 2024.


Aha, hvala ti za pomoč, je zelo pomagala :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jozeff ()

andro23 ::

Prenos iz EToro na Etoro Money po 3 dneh končno uspel. Prenos iz Etoro Money na drug TRR v sekundi:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181743 (4962) onka
»

Etoro in Edavki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23784911 (2694) wajdouc
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547144773 (9476) Thomxy
»

Etoro in davki

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
227246 (1507) NikoN51
»

eToro nasveti

Oddelek: Loža
175815 (4087) urosz

Več podobnih tem