» »

Pralni stroj se premika

Pralni stroj se premika

Kapitan Jack ::

Imam problem s pralnim strojem, ki ga nikakor ne morem ocitno namestiti, da se ne premika. Pod nogami sem kupil tudi gumijaste podlozke https://www.amazon.de/Vibrationsd%C3%A4..., ki pa problema niso resile.

Pralni stroj ne skace, ampak gre se za malo vecje vibracije, ko je centrfuga in ce nismo zraven in ga drzimo, bo scasoma prisel do sredine kopalnice. Fora je, ker se to ne dogaja vsakic. Zadnje case sicer bolj pogosto.

Lahko grem kupit nov pralni stroj, ampak ta pere res odlicno, dejansko je to kombinacija pralni stroj - susilec in ni nekih drugih tezav, razen enkrat sem omenil, da nam perilo po koncanem pranju ne disi / tudi ne smrdi, pac je brez vonjave.

Nekega mojstra klicat, bo takoj slo 200€ in to mi je tud brezveze. Rajsi potem novo.

A bi lahko sam kaj pogledal? Amortizerji mogoce?

Machete ::

A je 100% perfect v vaservagi? X/Y mora štimat, pa tudi diagonala pokrova je final ček.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PacificBlue ::

Morda je se kako varovalo notri-štanga?

Machete ::

Če pa je problem, da ga dejansko samo vibracije premikajo, pa boš težko rešil, razen dejansko z eno konretno utežjo. To je to, ker poceni stroji nimajo več proper betonksih uteži. Potem pa vibrirajo preveč. Jaz sem enega dejansko 'zakajlal' v strop elementa, ki smo ga naredili nad strojem kot del. pult in, da ga tišči dol in je dejansko ubilo vibracije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Podoben problem je imela tudi moja hčerka z novim Beko Pralno-Sušilnim strojem. Dodatne "protivibracijske noge" in striktna poravnava "v vaservago" nista pomagala. Je pa stroj postavljen v vogal kopalnice s stranico cca 1cm od stene. Ko sem med pralni stroj in steno dobesedno zabil kos stiropora tako, da je ohišje slednjega dejansko "prednapeto" v eno stran, je to praktično rešilo težavo (ohišju stroja sem "blokiral" vodoravne pomike).

Pa ne gre za kak poceni stroj, gre za zadevo z inverterskim motorjem zgornjega ranga bekove ponudbe. Se kar strinjam z Machete, da so utež malo narobe zdimenzionirali...

Lp

Jože

Likalnik ::

Imam isto težavo...stroj AEG (samo pralni), cena čez 1000€ se mi prav tako premika kadar je centrifuga....pa še to ne vsakič...v povprečju, ga na dva meseca malo uravnam za kakšna dva centimetra in je v redu.

c3p0 ::

Lahko tudi, da je amortizer odšel oz. iztaknil, al pa se je boben snel iz enega. Bo treba odpret.

Machete ::

c3p0 je izjavil:

Lahko tudi, da je amortizer odšel oz. iztaknil, al pa se je boben snel iz enega. Bo treba odpret.


To sigurno ni, ker bi razbbijalo do daske, oz, verjetno ne bi niti luafal stroj več.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

floyd1 ::

PacificBlue je izjavil:

Morda je se kako varovalo notri-štanga?

Težko, ker potem bi bil ta problem verjetno že od začetka. Je pa menda res rokenrol, če tega ne odmontiraš.

Naš pralni je tudi malo "plesal", potem smo pa ga dali na tisto kvadratno pena-gumijasto podlago (bauhaus, merkur...) in je zdaj miren. Res ne zgleda tako fajn kot tiste nogice, omenjene na začetku, opravlja pa svoje delo. Edino za čiščenje je to malo bolj tečno.

bbbbbb2015 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Imam problem s pralnim strojem, ki ga nikakor ne morem ocitno namestiti, da se ne premika. Pod nogami sem kupil tudi gumijaste podlozke https://www.amazon.de/Vibrationsd%C3%A4..., ki pa problema niso resile.


Najprej poskrbi, da bo pralni stroj povsem poravnan (na vagi). To je osnova.

Kakšne koli "nogice", gumijaste ai karkoli - odstrani, ker problem slabšajo, ter ga ne izboljšajo.

Tretja stvar je, da daj notri perila, ne preveč, ker potem stroj buta od roba do roba (in amortizerji v stroju vibracij ne uspejo zadušiti).

Ne smeš pa dati premalo perila (eno brisačo), ker stroj ne uspe razporediti perila po bobnu. Velik problem so recimo kakšni veliki kosi perila (jakne), ki po definiciji niso uravnotežene.

Moderni (10+ let stari) stroji imajo senzor za vibracije. Če so vibracije prehude (premikanje stroja) - centrifugo ustavljajo.

Pomagaš si lahko, če praviloma zmanjšaš obrate centrifuge. Že 700 obr/min je kar v redu. Naš je na defaultu na 1000 obr/min in pri teh obratih pogosto dobi vibracije, se ustavi, premeče perilo in znova. Na koncu spravi vse skozi, samo pač mine čas. Pri 700 obr/min nima nikoli težav.

Lahko imaš napako, da je senzor vibracij defekten ali so amortizerji bobna strošeni. Če je stroj star 10+ let, ga preprosto zamenjaj, ker te bodo popravila stala več, kot nov stroj.

Zelo novi stroji (5+ let) so pri miru kot zabit žebelj. Raje javijo napako, če vibracij ne morejo odpraviti.

TheBlueOne ::

Morda kopalnica visi proti sredini zaradi odtoka? Jaz zalepil na tla, kjer so nogice kaksno gumo.

bbbbbb2015 ::

TheBlueOne je izjavil:

Morda kopalnica visi proti sredini zaradi odtoka? Jaz zalepil na tla, kjer so nogice kaksno gumo.


Vibracije se odpravlja/miri, ne blokira. Če stroj fiksiraš, ter bo boben butal, bo potrgalo nosilce bobna na ohišju ali bo počil boben in začel teči.

Stroj se premakne, če boben butne ob ohišje, amortizer te energije ne uspe pobrati (preveč buta, star amortizer). Če stroj zalepiš ali daš na gumo - ali polomiš stroj sčasoma ali pa bo vibriral in bo nekaj drugega pobralo.

Najmanj vibrira uravnotežen boben, z dobrimi amortizerji, ki vibracije dušijo.

Dostikrat kdo da preveč perila (7kg perila, da pa notri 12kg) ali premalo (ena brisača in jo zalepi na boben in se ne razporedi).

Naš stroj ima vago (da odmerja čas) in če ga preveč nabašeš, ti javi. Tudi če ne uspe vibracij umiriti, sicer perilo opere, izčrpa vodo in se ustavi z napako. To zna celo 10+ let star Gorenjev stroj.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

bbbbbb2015 je izjavil:



Vibracije se odpravlja/miri, ne blokira. Če stroj fiksiraš, ter bo boben butal, bo potrgalo nosilce bobna na ohišju ali bo počil boben in začel teči.


Ja ze, samo ce problem ni ravno vedno zna biti, da bi bilo dovolj. Sej z gumi podlogami v bistvu nekoliko pobiras ravno te majhne vibracije, zato pa to predlagam. Jaz bi dal kaksno bolj trdo ca. 5mm gumo in jo enostavno prilepil.

Preden menjas stroj, ki ti drugace sluzi je za preizkusit. Se pa na vsak nacin strinjam, da je boljsa pot, da isces vzrok. Samo vprasanje ce se izplaca, posebej, ce morda deluje mini hack in imas se nekaj let miru.

FoxKnox ::

Zakaj se stroj sprehaja ? Včasih sta stroj dva komaj nesla po štengah, sedaj ga lahko en sam. Večji boben, več kil perila , manj uteži in voila.Centrifugalna sila dela svoje

bbbbbb2015 ::

FoxKnox je izjavil:

Zakaj se stroj sprehaja ? Včasih sta stroj dva komaj nesla po štengah, sedaj ga lahko en sam. Večji boben, več kil perila , manj uteži in voila.Centrifugalna sila dela svoje


Ja, to že. Samo Gorenjev stroj pred 25+ leti je imel kovinsko vpetje, en super velik amortizer, boben pa je imel debela ušesa, s katerimi je bil vpet. Če je butalo, je jebiga butalo.

Zdajšnji ima tri miki-maus amortizerčke, plastični obod za vpetje bobna, no ušesa bobna so iz kovine, ampak samo zato, ker je boben iz kovine. Ušesa pa so micena. Ima pa senzor za vibracije in inverterski motor, ter gre z obrati gor-dol.

Samo nekdanji gorenjev je enkrat nam strgalo boben, enkrat pa ohišje.Tašča je šopala perilo ko zmešana.

Zdajšnji je Candyjev, super-duper,tehta, wifi lahko klofaš, lepo počasi vrti in odvrti. In ima 1600 obratov max. Dela že 5 let in dela v redu. Ne premakne se nikamor. Je pa stal skoraj tisočaka, kupil sem ga v Belgiji. Ko sem se selil iz drugega stanovanja, sem ga pripeljal v Slovenijo. Narejen sicer v Italiji. Znotraj izoliran v nulo, toplotno, hrup.


To je to.

Zgodovina sprememb…

dunda ::

Sam sem imel stalno te težave. Enkrat tudi v kopalnico nisem prišel :-) ker je stroj nesrečno pristal za vrati.
Pred časom pa sem kupil v Merkurju neko podlogo v ta namen. Od takrat se še ni premaknil.
https://www.kacnje.eu

FoxKnox ::

Vsak program ima tudi omejitev teže perila na cikel. Če pa nabutaš 9 kilca do fula in na 1600 obratov......
Bobni so večji, dimenzije strojev so pa enake, 58x 60,ni nekega placa za amortizerje in utaži.

gruntfürmich ::

ja ni nujno da je problem v sami konstrukciji stroja. če ne bo perila lepo po celotnem obodu bobna enakomerno razporedil, bo v vsakem primeru iz ravnovesja. tu ne bo nobena utež pomagala.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

FoxKnox je izjavil:

Bobni so večji, dimenzije strojev so pa enake, 58x 60,ni nekega placa za amortizerje in utaži.
ne bi rekel da so bobni večji (sicer bi podatek o litraži bil pri vseh tudi naveden). Le kg navidezno večajo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

wcpapir ::

Dajati pralni stroj v vago je neumno, še nikoli nisem tega počel in še nikoli nisem imel s tem težav. Stroj se postavi na površino in se zategnejo nogice navzdol, toliko da so vse na tleh in čao.

FoxKnox ::

MadMax je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Bobni so večji, dimenzije strojev so pa enake, 58x 60,ni nekega placa za amortizerje in utaži.
ne bi rekel da so bobni večji (sicer bi podatek o litraži bil pri vseh tudi naveden). Le kg navidezno večajo.


Ja, včasih si nafilal 4 kile perila in je bil boben na pol prazen, zdaj ga lahko nafilaš 8 kg pa je skoraj poln :|
Kako že spraviš 4 slone v fičota ?

"NaN" ::

Kapitan Jack je izjavil:

Imam problem s pralnim strojem, ki ga nikakor ne morem ocitno namestiti, da se ne premika. Pod nogami sem kupil tudi gumijaste podlozke https://www.amazon.de/Vibrationsd%C3%A4..., ki pa problema niso resile.

Pralni stroj ne skace, ampak gre se za malo vecje vibracije, ko je centrfuga in ce nismo zraven in ga drzimo, bo scasoma prisel do sredine kopalnice. Fora je, ker se to ne dogaja vsakic. Zadnje case sicer bolj pogosto.

Lahko grem kupit nov pralni stroj, ampak ta pere res odlicno, dejansko je to kombinacija pralni stroj - susilec in ni nekih drugih tezav, razen enkrat sem omenil, da nam perilo po koncanem pranju ne disi / tudi ne smrdi, pac je brez vonjave.

Nekega mojstra klicat, bo takoj slo 200€ in to mi je tud brezveze. Rajsi potem novo.

A bi lahko sam kaj pogledal? Amortizerji mogoce?


Koliko časa uporabljate stroj?

Kapitan Jack ::

Stroj je pri hisi slabih 5 let. Candy zadeva, marsikdo bi rekel to so jajca neka, ampak tudi prej smo imeli Candy, a smo ga morali prodati zaradi selitve, saj smo imeli skupne pralne stroje in ni bilo prikljuckov v stanovanju.
Opazil sem, da v eni luknji, kjer so ponavadi tiste sipke za transport, manjka ena guma. Zdej ne vem ce ma to nek vpliv, lahko pac to dokupim.

Brez tistih podlog je stanje se hujse in potem dejansko "poskakuje", sedaj samo vibrira in se premika "mic po mic".

En yt video sem videl, pa ni neke sile zamenjat te amortizerje. Edino najti taprave, da pasejo ne vem ce bo ravno lahko.

delavec44 ::

Pa ima inverter motor? Moj star težek ko svinja je tudi kdaj skakal po kopalnici. Novi Bosch z inverterjem lahko sam nosim okoli pa stoji kot pribit.

Karen ::

Probaj s tisto gumo ko so ti rekli že predhodniki. Druga stvar je da skače ko je neenakomerno naložen - recimo če daš prat kako termo dekco ki vpije ful vode, pa potem med centrifugo je tako da ni enakomerno razporejena teža in skače. Zato ti verjetno občasno skače in ne vedno - preveri če je takrat kakšna taka scena.

bbbbbb2015 ::

delavec44 je izjavil:

Pa ima inverter motor? Moj star težek ko svinja je tudi kdaj skakal po kopalnici. Novi Bosch z inverterjem lahko sam nosim okoli pa stoji kot pribit.


Saj za to se pri inverterju sploh gre. Najprej počasi zavrti. Se ustavi. Levo-desno. Nato vrti malo hitreje. Če so vibracije - ustavi. Premeče levo-desno. Zopet proba. Če vibracij ni zavrti še hitreje - nekih 300-400 obr/min. Nato počasi počasi dviguje hitrost do ciljnih obratov.

Žena se je enkrat pritožila, da ne ožema. Prala je neko jakno. Vedno vibracije. Stroj vrti boben levo-desno. Zopet isto. Vibracije. Po 2 urah probavanja - se ustavi, izčrpa vodo - to je to. Ustavi pa se z neko E napako.

Klicali servis, so rekli, to je normalno. Dajte zraven še nekaj drobnega perila zraven, da nekako uravoteži boben. Brez da odpravi vibracije - centrifuge - NE BO. Tako so rekli na servisu.
Pa je tudi Candy, najdražji, kar je možno. Priklopljen na Internet. Brez zajebancije. Imaš Candy app, pa klikaš, kako ti naj stroj pere perilo.

Zgodovina sprememb…

dunda ::

Še enkrat bom napisal, če ste spregledali. Sam sem imel stalne težave s premikanjem pralnega stroja. Po nakupu gumijaste podloge je problem popolnoma rešen.
Sicer se strinjam, da je uravnoteženje bobna pomembno, ampak res ta podloga reši problem.
https://www.kacnje.eu

delavec44 ::

Ta podloga reši posledico ne problema. Če pralni stroj povzroča toliko vibracij, da bi se brez posebne podloge premikal, to dolgoročno sigurno ni dobro za njegove sestavne dele.

dunda ::

V osnovi se strinjam. V praksi pa zadeva deluje, težav nimam več in po treh letih uporabe podloge (prej je skakal po kopalnici že nekaj let) mu ni videti hujšega. Razumem pa, kaj hočeš povedati.
https://www.kacnje.eu

"NaN" ::

Preglej tesnilni meh. Tudi ta blaži tresljaje. Če vam kdaj izgine nogavica je pa itak potreben menjave.
Tesnilni meh - guma pri vratih med kadjo in ohišjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: "NaN" ()

Bolt ::

Kot prvo stran od Candya. Potem se lahko sploh kaj naprej pogovarjamo. Pa nima veze 500 ali 1500€.
To je pa največje sranje med pralnimi stroji. Saj se boste naučili. Vaja dela mojstra.
wcpapir nije žvaka za seljaka.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Kapitan Jack ::

dunda je izjavil:

Še enkrat bom napisal, če ste spregledali. Sam sem imel stalne težave s premikanjem pralnega stroja. Po nakupu gumijaste podloge je problem popolnoma rešen.
Sicer se strinjam, da je uravnoteženje bobna pomembno, ampak res ta podloga reši problem.

O kaksni gumijasti podlogi je govora tocno? Mas link? Zdej sem tiste podlozke odstranil, zategnil njegove original nogice pa da vidimo.

FrRoSt ::

Kapitan Jack je izjavil:

dunda je izjavil:

Še enkrat bom napisal, če ste spregledali. Sam sem imel stalne težave s premikanjem pralnega stroja. Po nakupu gumijaste podloge je problem popolnoma rešen.
Sicer se strinjam, da je uravnoteženje bobna pomembno, ampak res ta podloga reši problem.

O kaksni gumijasti podlogi je govora tocno? Mas link? Zdej sem tiste podlozke odstranil, zategnil njegove original nogice pa da vidimo.


Ga imaš na ploščicah!?? Zakajlaj (zagozdi) ga s stiroporjem, kot ti je nekdo že svetoval! Če imaš spodaj ploščice, ga lahko malo pripikaš (prilepiš) s kakšnim silikonskim kitom. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Kapitan Jack ::

Evo testirali 4kg perila, na svojih nogicah, vse na full zategnjeno. Ni bilo nobenih premikov. Normalne vibracije, pod nogicami se malo cutijo vibracije, predvidevam da je to normalno.

Naslednje pranje bomo dali vec perila, pa da vidimo.

dunda ::

Kapitan Jack je izjavil:

dunda je izjavil:

Še enkrat bom napisal, če ste spregledali. Sam sem imel stalne težave s premikanjem pralnega stroja. Po nakupu gumijaste podloge je problem popolnoma rešen.
Sicer se strinjam, da je uravnoteženje bobna pomembno, ampak res ta podloga reši problem.

O kaksni gumijasti podlogi je govora tocno? Mas link? Zdej sem tiste podlozke odstranil, zategnil njegove original nogice pa da vidimo.


Sem šel prav v zgodovino nakupov pogledat, katera podloga je.
Očitno jo še prodajajo.
https://www.kacnje.eu

bbbbbb2015 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Evo testirali 4kg perila, na svojih nogicah, vse na full zategnjeno. Ni bilo nobenih premikov. Normalne vibracije, pod nogicami se malo cutijo vibracije, predvidevam da je to normalno.

Naslednje pranje bomo dali vec perila, pa da vidimo.


No, vidiš. Malo še tale strojček zdebagiraš, pa bo.

Kapitan Jack ::

Dejte mi povedat, kako bi naredil nek "samopregled", da vidim se, ce so amortizerji fuc. Pridejo okrog 10€/kos.
Recimo tist remen, a je treba okrog kaj podmazat, da se lazje premika?

Ni videti to nekaj, kar bi bilo tezko odpraviti kot sam svoj mojster, samo nisem nikoli o tem razmisljal.

vuki ::

Nisem bral vsega vendar sigurno so fuč blažilniki (amortizerji). To je poceni zadeva, lahko zamenjaš tudi sam. Vpiši v google in dobiš soletno stran.

jb_j ::

Kapitan Jack je izjavil:

Imam problem s pralnim strojem, ki ga nikakor ne morem ocitno namestiti, da se ne premika. Pod nogami sem kupil tudi gumijaste podlozke https://www.amazon.de/Vibrationsd%C3%A4..., ki pa problema niso resile.

Pralni stroj ne skace, ampak gre se za malo vecje vibracije, ko je centrfuga in ce nismo zraven in ga drzimo, bo scasoma prisel do sredine kopalnice. Fora je, ker se to ne dogaja vsakic. Zadnje case sicer bolj pogosto.

Lahko grem kupit nov pralni stroj, ampak ta pere res odlicno, dejansko je to kombinacija pralni stroj - susilec in ni nekih drugih tezav, razen enkrat sem omenil, da nam perilo po koncanem pranju ne disi / tudi ne smrdi, pac je brez vonjave.

Nekega mojstra klicat, bo takoj slo 200€ in to mi je tud brezveze. Rajsi potem novo.

A bi lahko sam kaj pogledal? Amortizerji mogoce?


pri nas uporabljamo gumijasto podlago, pod pralnim strojem,
se premika, ampak je trdno na svojem mestu

cvalsr ::

Če je boben na pol prazen, se perilo (včasih) ne razporedi dovolj enakomerno po obodu. Kaj počne centrifugalna sila, menda veste.
Na rit boste padli, če vam povem, kolikšna je: Na obodu bobna je (odvisno seveda od vrtljajev) centrifugalni pospešek približno stokratnik težnostnega!
Vibracije vedno so. Včasih se stroj tudi s komaj opaznimi 'pelje' po kopalnici.
Ni treba, da je pod strojem cela plahta za nabiranje umazanije. Čisto dovolj je, če na plastične nogice nalepiš neko čimmanj drsečo gumo. Mehko, da podnjo ne pride voda, ker je odlično 'mazivo' za drsenje gume.
Postavljanje v popolno 'vaservago' pa fizikalno nima nobenega smisla. Da bi visel 5 cm postrani, seveda ni dobro. Je pa pomembno - kar vsi spregledajo - da stojijo vse 4 noge s približno enako težo na tleh! To je težko doseči s 'štelanjem' po občutku. Tudi ta problem delno reši podlaganje z mehko gumo potem, ko stroj že zniveliraš na trdi podlagi.Če se ena noga samo slabo dotika tal, bo ob sunku sile bobna počepnila (elastične deformacije plehovja ...) in se nasprotna dvignila od tal, pa imaš butanje in 'ples' in 'potovanje' stroja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Susilni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
207000 (3063) edi123

Nakup pralnega stroja.

Oddelek: Loža
409832 (9226) bluefish
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155928 (4180) IL_DIAVOLO
»

pralni stroj skače (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5317354 (9652) perci
»

LG pralni stroj, kje dobiti poceni rezervne dele

Oddelek: Loža
204105 (3463) Brane22

Več podobnih tem