» »

pralni stroj skače

pralni stroj skače

«
1
2

LordTado ::

lp,mi zna kdo povedat zakaj pralni stroj skače ko se centrifuga vklopi?
gorenje je firma.

KandazaR ::

Če je pralni stroj že v letih so verjetno že zanič amortizerji, lahko ni v vodoravni legi, ni postavljen stabilno... Bo treba še kak podatek več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Pyr0Beast ::

Hej, Hej, Kdor ne skace ta ni Slovenc, Hej Hej ! :)

Kaksna vzmet se je iztaknila, nazaj natakni pa bo deloval se nadalnjih nekaj let.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

k4vz0024 ::

Slabo stabiliziran. Vzem vaservago in privij/odvij nogce, da bo ravno stal, pa bo bolje.

k4vz0024 ::

...razen če ni star 20 let:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

LordTado ::

2 leti star gorenje.
Je na vaservago.
JE na keramiki.
Mislim da ni kriv položaj,ker nebi skakal 20cm visoko,če bi bile samo noge narobe.

Verjetno je nekaj z fedrami ali pa utežmi za vaservago:)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Brane2 ::

Zelo verjetno je crknil kak amortizer.
On the journey of life, I chose the psycho path.

k4vz0024 ::

Najbrž drži:( , kar je napisal predhodnik.

Brane2 ::

Zakaj dolg obraz ?

Saj lahko odpre stroj, sname amortizer in si pogleda sam.

Tudi če je res amortizer, če odkoraka s starim v roki v Gorenje servis in zamenja oba, ga ne bi smelo stati kaj dosti...
On the journey of life, I chose the psycho path.

k4vz0024 ::

Po 2 letih ne bi smu škripniti.....

Pouh ::

Verjetno imaš 5 let garancije?

Loki ::

resno, da skace 20cm v zrak?
I left my wallet in El Segundo

LordTado ::

jutri pogledam ta veseli stroj,upam da ni not dal kdo kakega ecstasy namest pralnega praška. :)


Če bi hotel posnet bi mi pol kopalnice že zrušil...

ajd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

perci ::

Kolega je bil pametn in slabo prebral navodila ter pozabil odstraniti zasščitne vijake za prevoz - rezultat je bil podoben ;). Pri tebi očitno ne gre za isto stvar, glede na to, da stroj ni nov.

Azrael ::

Premalo cunj v stroju tudi povzroči take skoke.Tudi 20cm ni problema, če so v stroju samo ene kavbojke ali kaj podobnega. Cunje zvije v nekakšno žogo in jo meče naokrog, sila udarcev pa je znatna.

Će iz kakršnega koli razloga pride do tega, je stroj kar nujno odpreti (najprej vsaj zgornji pokrov) in pogledati kaj je z vzmetmi in amortizerji (pretegnjeno/ staknjeno/ polomljeno) in odpraviti morebitne okvare in poškodbe.

Poleg tega je treba preveriti, če pri skoku kotel ni udaril v kaj občutljivega: električni priključki vgrajenih elementov (takrat običajno gre tudi varovalka) ali cevi presostatov ali katerega od presostatov (možnost poplave)

Dovodne in odvodne cevi kotla običajno zdržijo, ne pa vedno, zato je dobro pregledati v kakšnem stanju so.
Nekoč je bil Slo-tech.

julah ::

Tudi slabo zložene-postavljene cunje so lahko vzrok.

LordTado ::

slabo zložene?saj si jih on razmeče po svoje!

fabrskd ::

A si ga prklenu k steni. To je prvi znak, da bo počasi shodil!
Screw you guys i'm going home!!!

AngelOfDeath ::

lp,mi zna kdo povedat zakaj pralni stroj skače ko se centrifuga vklopi?
gorenje je firma.



Gorenjevi pralni stroji imajo 5 let garancije ?
Kaj še čakaš ?
edit: Slovnica

LordTado ::

leto dni

Samson ::

Kolkr vem imajo 5 let garancije povecini. In sedaj imajo nekaj novega: Ne glede kater artikel kupis preko GA ti dajo 5 let garancije, razen ce ni napaka po tvoji neumnosti...Naprimer razbita plata na indukciji in podobno.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

AngelOfDeath ::

leto dni



Imaš račun ?
Je bil kupljen po 15 oktobru 2004 ?
Je bil kupljen v Sloveniji ?
Torej imaš 5 letno garancijo.

http://www.gorenje.si/garancija
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

LordTado ::

2003 letnik je

AngelOfDeath ::

2 leti star gorenje.
Je na vaservago.
JE na keramiki.
Mislim da ni kriv položaj,ker nebi skakal 20cm visoko,če bi bile samo noge narobe.

Verjetno je nekaj z fedrami ali pa utežmi za vaservago:)


LordTado :: danes, 12:40:46
citiraj

* #

2003 letnik je

lp


Se oproščam ampak sem mislil da smo 2009 leta :)
edit: Slovnica

Azrael ::

@LordTado

Spodobilo bi se, da daješ točne podatke. Namreč, da do take okvare pride pri 2 leti starem stroju, je milo rečeno čudno. Razen če imaš rad nepotrebne stranpoti v temi.

Pri 8 let starem, pa lahko, sploh če je fonda slaba in je stroj delal premalo obtežen s cunjami.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

AngelOfDeath ::

Verjetno se je samo kaka fedra odhakljala...
edit: Slovnica

VolkD ::

Pa dobro, nehajte že filozofirat ! Odpri pokrov, pa preglej vzmetenje bobna. Če še kaj ne bo jasno, poslikaj in prilepi slike.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

LordTado ::

5 let je ja zdej 6-to,bili so amortizerji!

Belcebub ::

...če si lahko malce sposodim temo, glede na to, da je LordTado že rešil problem:

Ali lahko sam zamenjam krtačke(ščetke) na elektromotorju pralnega stroja, ali pa je za to potrebna "elektro šola" oz. servis? Sicer nimam ravno dveh levih rok, vendar česa takega še nisem počel.
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

Pyr0Beast ::

Samo drzi se navodil pa bo :)

Pa po moznosti spucaj kolektor.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Preden karkoli začneš, odklopi stroj z elektrike in vode.

Še nekaj informacij.

Če je kolektor OK (ali pa si ga spravil v red) in ostalo v motorju nepoškodovano, krtačke pa originalne, je menjava krtačk enostavna:

Odklopiti priključek krtačke, odviti 2 vijaka, ki držita nosilec krtačke, ostraniti staro krtačko in vtaviti novo, sestaviti in priklopiti nazaj. Z drugo ponoviš enako.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Namazi se lezaje in spucaj ga praha, ko ze to obnavljas :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Belcebub ::

Hvala za nasvete obema. Če bodo kake težave pri tem "podvigu", se spet beremo.
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

matijadmin ::

Mene podobno heca Boschev pralni, vse dela OK, edino hitri obrati povzročijo rahlo ekscentrično gibanje bobna s srednje glasnim bobnejem v običajnem hrupu delovanja stroja. Noge so pritrjene z namenskimi maticami, stroj pa je v vse vodoravne smeri v nivoju, prav tako se ne gunca (je zelo stabilen). Med delovanjem ne skače in ležaj se tudi ne oglaša.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

matijadmin ::

Opazil sem, da več kot zbašem not, boljše je, a še vseeno pri manj perila ne bi smel tako tresti in ropotati. Pa tudi pri več, ni kot je bil prej. Bom prilimal posnetek v kratkem.
Vrnite nam techno!

negotiator ::

Drugič pa, če se da, se izogni pranju manjših količin perila, ker pri vklopu centrifuge potisne vse ob en del bobna in je zadeva zelo neuravnotežena. Seveda, če se dostikrat tako pere, se tudi amortizerji lahko hitro pokvarijo.
All easy problems have already been solved.

matijadmin ::

negotiator je izjavil:

Drugič pa, če se da, se izogni pranju manjših količin perila, ker pri vklopu centrifuge potisne vse ob en del bobna in je zadeva zelo neuravnotežena. Seveda, če se dostikrat tako pere, se tudi amortizerji lahko hitro pokvarijo.

Manjše? V stroj za 7 kg zdevam ene 4 do 5. To po moje ne bi smelo biti težava.
Vrnite nam techno!

noraguta ::

matijadmin je izjavil:

negotiator je izjavil:

Drugič pa, če se da, se izogni pranju manjših količin perila, ker pri vklopu centrifuge potisne vse ob en del bobna in je zadeva zelo neuravnotežena. Seveda, če se dostikrat tako pere, se tudi amortizerji lahko hitro pokvarijo.

Manjše? V stroj za 7 kg zdevam ene 4 do 5. To po moje ne bi smelo biti težava.

Odvisno na kolk je centrifuga nastavljena. Če je ba max potem mora bit stroj kar povn.
Ponavadi pa puše koliko je za kak program priporočena teža. Za volno daš kvečjem pol toliko not kot bombaža.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

puginho ::

To da daš v 7kg stroj, 3 kg oblačil ne sme bit težava, vsak kolko tolko moderni stroj ima balansiranje preden spusti centrifugo. Če tebi pralni stroj skače je vlka verjetnost da je amortizer. Nisi napisal kolko je stroj star, ker če je 10 let pol se tu brezveze nekaj debatira, ker je ziher kaj hin.

matijadmin ::

Stroj je letnik 2013, rabimo ga pa šele eno leto in pol. Prej je praktično stal.
Vrnite nam techno!

Modri dirkač ::

Pa si vzel vaservago v roke, ko si postavljal stroj?
Everybody lies!

puginho ::

Odpri zgoraj gor, lahko se ti je kaka fedra snela z uteži. Možno je da je kaki amortizer spustil...

mirator ::

Več ali manj so našteti že vsi možni vzroki:
- stroj ni balansiran (ni v vaser vago)
- snela se ja amortizacijska vzmet
- zdrobilo se je keramično, PVC ali gumi prijemališče amortizacijske vzmeti na stroju
- tovarniška napaka
V vsakem primeru je potrebno sneti pokrov stroja in preveriti stanje.

matijadmin ::

Modri dirkač je izjavil:

Pa si vzel vaservago v roke, ko si postavljal stroj?

A si pismen? Pojdi trolat drugam.

puginho je izjavil:

Odpri zgoraj gor, lahko se ti je kaka fedra snela z uteži. Možno je da je kaki amortizer spustil...

To sumim. Kako zgleda fuč amortizer?

mirator je izjavil:

Več ali manj so našteti že vsi možni vzroki:
- stroj ni balansiran (ni v vaser vago)
- snela se ja amortizacijska vzmet
- zdrobilo se je keramično, PVC ali gumi prijemališče amortizacijske vzmeti na stroju
- tovarniška napaka
V vsakem primeru je potrebno sneti pokrov stroja in preveriti stanje.

Stroj je vodoraven in 'betonirano' tog, kar sem že napisal. Dajte prej prebrat.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Bom kar to temo uporabil. Imamo nov pralni stroj, je na vaservago postavljen, keramična tla, ampak pralni stroj se sprehaja ob centrifugi. Če bolj opišem, ko je bil na 1200 obratov je 30min pred koncem pranja ponorel. Nato sem probal naslednji dan z 1000 obrati, 30min pred koncem se je malenkost sprehajal in ni norel, 1min pred koncem je pa spet ponorel ob centrifugi. Kaj je za naredit? Bral sem na internetu o nekih blokadah ampak v navodilih ni nikjer pisalo o tem. Ko sem prvič ga prižgal sem moral vliti 1l vode v nek predal ter malo praška in zadevo prižgati (brez cunj), takrat je lepo delovalo. Sedaj ko so pa cunje not pa se sprehaja in ponori

dxx ::

Zadaj so štirje varovalni vijaki, ki jih moraš vzeti ven.

Jerry000 ::

To je bilo to ja. Sem ze uredil. Hvala

perci ::

5. januarja 2009 sem isto napisal v tej temi. Si si jo sposodil, odgovorov pa nisi prebral.

Jerry000 ::

perci je izjavil:

5. januarja 2009 sem isto napisal v tej temi. Si si jo sposodil, odgovorov pa nisi prebral.

Se iskreno opravičujem ker sem vprašal in s tem oškodoval koga.

greatdrakon ::

poglej tudi, če so sprednje nogice naštimane OK. nogice odnesejo velik del tresljajev in morajo biti ustrezno "odvite" (pri men je zgledalo kot en vijak, v resnici pa sta bila dva - je pa čisto odvisno, če imaš isto neumno narejeno kot je bilo pri meni - večina tega nima)...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782181179 (1386) dope1337
»

Pralni stroj Beko - izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6224116 (2366) MIHAc27
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358154948 (3200) IL_DIAVOLO
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5127906 (16136) Hanzi77
»

Pralni,pomivalni,sušilni stroji ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
134898 (4583) Anton013

Več podobnih tem