» »

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

««
3 / 48
»»

Holedino ::

In še kaj bi storila večina Evropejcev:
Večina Evropejcev bi po letu 2030 prepovedala bencinske in dizelske avte
https://pmm.finance.si/8973924/Vecina-E...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

In še kaj bi storila večina Evropejcev:
Večina Evropejcev bi po letu 2030 prepovedala bencinske in dizelske avte
https://pmm.finance.si/8973924/Vecina-E...



:)) BI. Ko vidijo ceno in neprakticnost pa ne bi vec :)) Anketirajo pa nekaj kvazi inzenirckov,tvojega kova in to predstavijo kot vecino ane :))

nejc_nejc ::

Holedino je izjavil:

In še kaj bi storila večina Evropejcev:
Večina Evropejcev bi po letu 2030 prepovedala bencinske in dizelske avte
https://pmm.finance.si/8973924/Vecina-E...



ja ni kaj, odličen članek za katerga ža vrabci.....ne bom napisal.......

Holedino ::

A pridelava in predelava surovin za baterije in proizvodnja samih baterij je ze eko in zdravju neskodljiva?

Je precej bolj eko kot črpanje, rafiniranje, transport in KURJENJE naftnih derivatov v neposredni bližini ljudi, kar povzroča RAKA!


BI. Ko vidijo ceno in neprakticnost pa ne bi vec :)) Anketirajo pa nekaj kvazi inzenirckov,tvojega kova in to predstavijo kot vecino ane :))

Ne. Električni avto je NAJCENJŠA opcija ko vključiš ceno goriva in servisov. Si sploh prebral?! "Evropska unija je v 15 evropskih mestih izvedla spletno raziskavo, v kateri je sodelovalo 10.050 prebivalcev." Par ljudi po tvoje, a v resnici preko 10 jurjev ljudi, vzorec seveda izbran reprezentativno.

Evropski parlament je že potrdil prepoved prodaje novih vozil na naftne derivate od leta 2035 naprej. ;)
Evropski parlament podprl prepoved vozil z motorjem na notranje izgorevanje po letu 2035
https://www.sta.si/3047216/evropski-par...

nejc_nejc ::

prevladala vozila z električnim ali hibridnim pogonom


opa si že na hibridih

Holedino ::

nejc_nejc je izjavil:

prevladala vozila z električnim ali hibridnim pogonom


opa si že na hibridih


Na tvojo žalost se leta 2035 v EU ukinja tudi prodaja novih hibridov.

Recikliranje baterij tudi ni problem?

Tako je, ni problem.



Reciklirne tovarne so že postavljene (kljub temu da baterij skoraj še ni nič do sedaj):
Hydrovolt Launches Europe's Largest EV Battery Recycling Plant
https://insideevs.com/news/586335/hydro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

nejc_nejc ::

Na tvojo žalost se leta 2035 v EU ukinja tudi prodaja novih hibridov.


Če bodo pogoji približno enaki sedanjim, bom kupil rabljenega 50m za mejo v ne EU državi.

Holedino ::

Sploh pa preden se baterije rekliklira, se jih uporabi za zalogovnike energije za dom, podjetja in električno mrežo. Takole so recimo uporabljene rabljene odpadne baterije NIssan Leafa:

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

A pridelava in predelava surovin za baterije in proizvodnja samih baterij je ze eko in zdravju neskodljiva?

Je precej bolj eko kot črpanje, rafiniranje, transport in KURJENJE naftnih derivatov v neposredni bližini ljudi, kar povzroča RAKA!


BI. Ko vidijo ceno in neprakticnost pa ne bi vec :)) Anketirajo pa nekaj kvazi inzenirckov,tvojega kova in to predstavijo kot vecino ane :))

Ne. Električni avto je NAJCENJŠA opcija ko vključiš ceno goriva in servisov. Si sploh prebral?! "Evropska unija je v 15 evropskih mestih izvedla spletno raziskavo, v kateri je sodelovalo 10.050 prebivalcev." Par ljudi po tvoje, a v resnici preko 10 jurjev ljudi, vzorec seveda izbran reprezentativno.

Evropski parlament je že potrdil prepoved prodaje novih vozil na naftne derivate od leta 2035 naprej. ;)
Evropski parlament podprl prepoved vozil z motorjem na notranje izgorevanje po letu 2035
https://www.sta.si/3047216/evropski-par...


Umiri se. EV, primerljiv mojemu trenutnemu avtu stane 60k vec kot dizelas. Ce upostevas samo polnjenje je ceneje,ko dodas nakupno ceno pa ni najceneje. Lahko lapas v tri dni, ampak tudi po letu 2035 bos bp kupil normalen avto. Ne prevec sanjati. Tako so sanjali zeleni nemci ko so ugasali nuklearke, zdaj morajo pa kuriti premog. Zelo zeleno ane. Isto bo tu. In tvoji youtube videji nikogar ne zanimajo. Verjetno si spet zgubilsiht, da nimas nicesar za poceti, da lahko spamas z random youtube videi a :)) Raje mamo spomni, da placa racun za elektriko, da os lahko svojo gajbico filal.

Holedino ::

nejc_nejc je izjavil:

Na tvojo žalost se leta 2035 v EU ukinja tudi prodaja novih hibridov.


Če bodo pogoji približno enaki sedanjim, bom kupil rabljenega 50m za mejo v ne EU državi.


1. Lahko. Večina tega ne bo delala. Torej je namen dosežen.
2. Kupil ga morda lahko boš, zelo verjetno pa ne bo dovoljen uvoz v EU. Če pa bo, je pa dejstvo da so glavna Evropska mesta že napovedala prepoved vstopa v mesto z avtomobilom na naftne derivate, tako da če ga boš že lahko vozil, ga ne boš smel v mestih.

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Na tvojo žalost se leta 2035 v EU ukinja tudi prodaja novih hibridov.


Če bodo pogoji približno enaki sedanjim, bom kupil rabljenega 50m za mejo v ne EU državi.


1. Lahko. Večina tega ne bo delala. Torej je namen dosežen.
2. Kupil ga morda lahko boš, zelo verjetno pa ne bo dovoljen uvoz v EU. Če pa bo, je pa dejstvo da so glavna Evropska mesta že napovedala prepoved vstopa v mesto z avtomobilom na naftne derivate, tako da če ga boš že lahko vozil, ga ne boš smel v mestih.


Sj to ves, da v nekatera mesta ze sedaj ne mores? Za park and drive tudi se nisi slisal? Inzenir pa tak. Si sploh srednjo naredil ali si se premlecen?

Holedino ::

Kako smo nasprotniki manjsina? Ce ste lastniki EVjev v manjsini lol.

20 % je MANJŠINA. 80 % je VEČINA. To je menda jasno. Koliko je trenutno lastnikov EVjev nima veze. Večina ljudi resno razmišlja da bo naslednji njihov avtomobil električen, želiš da ti najdem statistiko, ali znaš sam?

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Na tvojo žalost se leta 2035 v EU ukinja tudi prodaja novih hibridov.


Če bodo pogoji približno enaki sedanjim, bom kupil rabljenega 50m za mejo v ne EU državi.


1. Lahko. Večina tega ne bo delala. Torej je namen dosežen.
2. Kupil ga morda lahko boš, zelo verjetno pa ne bo dovoljen uvoz v EU. Če pa bo, je pa dejstvo da so glavna Evropska mesta že napovedala prepoved vstopa v mesto z avtomobilom na naftne derivate, tako da če ga boš že lahko vozil, ga ne boš smel v mestih.


Sj to ves, da v nekatera mesta ze sedaj ne mores? Inzenir pa tak. Si sploh srednjo naredil ali si se premlecen?


Vem.

Za park and drive tudi se nisi slisal?

Sem slišal. Ga tudi dostikrat omenjam.

Si sploh srednjo naredil ali si se premlecen?

Sem naredil faks. Mlečen si pa ti, v svoji glavi seveda..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Kako smo nasprotniki manjsina? Ce ste lastniki EVjev v manjsini lol.

20 % je MANJŠINA. 80 % je VEČINA. To je menda jasno. Koliko je trenutno lastnikov EVjev nima veze. Večina ljudi resno razmišlja da bo naslednji njihov avtomobil električen, želiš da ti najdem statistiko, ali znaš sam?


Nekaj je razmisljati, nekaj pa dejansko storiti. Za to ne rabis statistike, ker misliti pomeni tocno nic.

Holedino je izjavil:


Sem naredil faks. Mlečen si pa ti, v svoji glavi seveda..


Danes pa res vsakemu dajo papir. Koristi ti pa ne kaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Holedino ::

No pa mi dobi podatke o onesnaženosti prispeva obraba gum ter transportiranja ujetih rib na Norveškem na Japonsko v predelavo ter nazaj na Norveško v trgovine.

Ali ti resno misliš, da bo cena štroma za kavni mlinčeka enaka ceni za EV?


1. Obraba gum je podobna ne glede na vrsto pogona. Delci gum ne povzročajo raka, delci izpuha naftnega avtomobila pa dokazano ga. Še kaj? Kaj imajo pa ribe veze tukaj lol. Cena vožnja na elektriko je nizka zato ker EV izkoristi 89 % vse energije, naftni avto pa samo 20 %. Naftni avto kar 80 % vse energije vrže stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

nejc_nejc ::

1. Lahko. Večina tega ne bo delala. Torej je namen dosežen.
2. Kupil ga morda lahko boš, zelo verjetno pa ne bo dovoljen uvoz v EU. Če pa bo, je pa dejstvo da so glavna Evropska mesta že napovedala prepoved vstopa v mesto z avtomobilom na naftne derivate, tako da če ga boš že lahko vozil, ga ne boš smel v mestih.


Govorimo o hibridih. vidiš, si se že zaplezal.....
Za fakturiranje, ti pa ne mislim razlagati, saj si faks končal.....kakšen že

ne razumeš poante o ribah...........pol, je pa vse dopisovanje s tabo breveze

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Holedino ::

EV, primerljiv mojemu trenutnemu avtu stane 60k vec kot dizelas.

NI res.

Ce upostevas samo polnjenje je ceneje,ko dodas nakupno ceno pa ni najceneje.

Ko pogledaš nakupno ceno in ji prišteješ ceno goriva je EV najcenejša opcija na dolgi rok gledano.

Lahko lapas v tri dni, ampak tudi po letu 2035 bos bp kupil normalen avto. Ne prevec sanjati.

Zakon Evropske unije se ne strinja s tabo. Sanjaš ti, lepo naftno pravljico, ki pa se počasi končuje. ;)

Phase-out of fossil fuel vehicles
Phase-out of fossil fuel vehicles @ Wikipedia

Evropski parlament podprl prepoved vozil z motorjem na notranje izgorevanje po letu 2035
https://www.sta.si/3047216/evropski-par...


Tako so sanjali zeleni nemci ko so ugasali nuklearke, zdaj morajo pa kuriti premog. Zelo zeleno ane.

Nemci imajo samo 20 % premoga v miksu elektrike. Google it. 20 % pa res ni veliko. Še Slovenci imamo več, kar okrog 35 %.

In tvoji youtube videji nikogar ne zanimajo. Verjetno si spet zgubilsiht, da nimas nicesar za poceti, da lahko spamas z random youtube videi a :)) Raje mamo spomni, da placa racun za elektriko, da os lahko svojo gajbico filal.

Vemo da se požvižgaš na dejstva, ne glede na to na kateri platformi so izrečena. Ne spemam, samo imformiram tebe in tebi podobne. Ker pač ne zgooglate sami vam moram jaz v grlo tlačit imformacije. Če ne bi bili taki ignoranti bi se pozanimali že sami.. Motiš se tudi glede mene.

Danes pa res vsakemu dajo papir. Koristi ti pa ne kaj

Spet se motiš, Fakulteta za strojništvo je ena najtežjih fakultet v Sloveniji, na njej pa sem dosegel takšno povprečno oceno da sem se uvrstil med 5 % najboljših študentov, za kar imam tudi potrdilo referate fakultete.

Govorimo o hibridih. vidiš, si se že zaplezal.....

Ne vem kaj te mede. Večina ljudi podpira električne avtomobile. Večina ljudi resno razmišlja da bo naslednji njihov avtomobil električen, želiš da ti najdem statistiko, ali znaš sam?

ne razumeš poante o ribah. pol, je pa vse dopisovanje s tabo breveze

Tvojih neumnosti res nobeden ne razume. Raje kar nehaj.

Tele IZRAČUNE si poglej in ti bodo stvari postale jasne:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

s1m0n ::

Situacija bo zelo preprosta... Novega fosilca se pač več ne bo dalo dobit! Sam mislim, da še to ne bo 2035 (bodo ta datum še večkrat zamaknili), a bo prišel!

Seveda, bodo vozila na fosilna goriva ostala (saj si ne bo mogel vsak privoščit novo vozilo) bodo pa pač za njih veljale določene omejitve. Prehod bo še trajal... Mogoče bo 2050 polovica vozil na električno energijo mogoče pa tudi ne!

Drugače pa je še veliko ljudi skeptičnih (to tudi opažam iz lastnih krogov), a ko imaš že več let EV vidiš v kakšni zmoti so nekateri in kako ozek pogled imajo. Takšni pač nikoli ne bodo tega dojeli dokler ne bo druge izbire.

nejc_nejc ::

s1m0n je izjavil:

Situacija bo zelo preprosta... Novega fosilca se pač več ne bo dalo dobit! Sam mislim, da še to ne bo 2035 (bodo ta datum še večkrat zamaknili), a bo prišel!

Seveda, bodo vozila na fosilna goriva ostala (saj si ne bo mogel vsak privoščit novo vozilo) bodo pa pač za njih veljale določene omejitve. Prehod bo še trajal... Mogoče bo 2050 polovica vozil na električno energijo mogoče pa tudi ne!

Drugače pa je še veliko ljudi skeptičnih (to tudi opažam iz lastnih krogov), a ko imaš že več let EV vidiš v kakšni zmoti so nekateri in kako ozek pogled imajo. Takšni pač nikoli ne bodo tega dojeli dokler ne bo druge izbire.


no to je pa razumsko napisano.
trenutni "model" alternative klasiki je za večino predrag oziroma ne izpolnjuje potreb.

Holedino ::

s1m0n: V osnovi imaš prav, ampak si preveč pesimističen. Kar se tiče prodaje novih bo polovico vseh prodanih vozil električnih nekje okrog leta 2025 (že lani jih je bilo 20 %). Kar pa se tiče celotne flote bo pa polovica nekje 2035 (pač računej koliko je povprečna doba navadnega avta, potegni krivulje prodaje, simuliraj pa boš videl kam pride zadeva.

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

EV, primerljiv mojemu trenutnemu avtu stane 60k vec kot dizelas.

NI res.


No pokazi. Bolj kot gledam, bolj imam prav. Govorimo o avtu, ki ga lahko kupim, ne o avtih, ki so napovedani za ne vem katero leto.

Holedino ::

Drugače pa je še veliko ljudi skeptičnih (to tudi opažam iz lastnih krogov), a ko imaš že več let EV vidiš v kakšni zmoti so nekateri in kako ozek pogled imajo. Takšni pač nikoli ne bodo tega dojeli dokler ne bo druge izbire.

Jaz pa mislim da bo tudi take večina potegnila. Zdej ko so EVji še redki so nekateri skeptični. KO bo EV imam vsak drugi njihov prijatelj bo skepsa kar naenkrat minila. Kar spomnimo se kaj je večina 15 let nazaj govorila glede pametnih telefonov. Ko so prišli prvi množični pametni telefoni z zaslonom na dotik leta 2007 je večina vpila: "kaj boš pa to rabil, še SMSa ne moreš napisat, popolno sranje, samo debil bi kupil pametni telefon, baterija zdrži samo 1 dan, na moji Nokiji na tipke pa cel mesec, sranje da večjega ni, nikoli ga ne bom kupil". Poglej jih danes: praktično VSAK ima pametni telefon, pa toliko so imeli za povedati čez njega 15 let nazaj! In dumb telefoni na tipke še vedno obstajajo, še vedno se jih da kupiti, le kupi jih (skoraj) nihče, le zakaj..
Folk VSAKO novost od začetka vedno zavrača, pa naj bodo to električni avtomobili, telefoni, hladilniki, televizorji, avtomobili na splošno in tako naprej, folk težko sprejema nove stvari. Ko so prišli avtomobili je folk vpil kako so brezveze, da konji so pa ja 100x boljši, da avtomobili nikoli ne bodo zamenjali konjev in podobne bedarije. Ne verjameš? Zgooglaj. Tako pač zgleda delujejo možgani večine. But don't be like that.

kriptobog ::

Holedino je izjavil:



Danes pa res vsakemu dajo papir. Koristi ti pa ne kaj

Spet se motiš, Fakulteta za strojništvo je ena najtežjih fakultet v Sloveniji, na njej pa sem dosegel takšno povprečno oceno da sem se uvrstil med 5 % najboljših študentov, za kar imam tudi potrdilo referate fakultete.



Si me pa nasmejal. :))

nejc_nejc ::

Holedino je izjavil:

s1m0n: V osnovi imaš prav, ampak si preveč pesimističen. Kar se tiče prodaje novih bo polovico vseh prodanih vozil električnih nekje okrog leta 2025 (že lani jih je bilo 20 %). Kar pa se tiče celotne flote bo pa polovica nekje 2035 (pač računej koliko je povprečna doba navadnega avta, potegni krivulje prodaje, simuliraj pa boš videl kam pride zadeva.


Mater še statistike ne znaš prav brati.

Koliko je bilo na račun na novo registriranih ele. avtov odjavljenih klasikov??

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Drugače pa je še veliko ljudi skeptičnih (to tudi opažam iz lastnih krogov), a ko imaš že več let EV vidiš v kakšni zmoti so nekateri in kako ozek pogled imajo. Takšni pač nikoli ne bodo tega dojeli dokler ne bo druge izbire.

Jaz pa mislim da bo tudi take večina potegnila. Zdej ko so EVji še redki so nekateri skeptični. KO bo EV imam vsak drugi njihov prijatelj bo skepsa kar naenkrat minila. Kar spomnimo se kaj je večina 15 let nazaj govorila glede pametnih telefonov. Ko so prišli prvi množični pametni telefoni z zaslonom na dotik leta 2007 je večina vpila: "kaj boš pa to rabil, še SMSa ne moreš napisat, popolno sranje, samo debil bi kupil pametni telefon, baterija zdrži samo 1 dan, na moji Nokiji na tipke pa cel mesec, sranje da večjega ni, nikoli ga ne bom kupil". Poglej jih danes: praktično VSAK ima pametni telefon, pa toliko so imeli za povedati čez njega 15 let nazaj! In dumb telefoni na tipke še vedno obstajajo, še vedno se jih da kupiti, le kupi jih (skoraj) nihče, le zakaj..
Folk VSAKO novost od začetka vedno zavrača, pa naj bodo to električni avtomobili, telefoni, hladilniki, televizorji, avtomobili na splošno in tako naprej, folk težko sprejema nove stvari. Ko so prišli avtomobili je folk vpil kako so brezveze, da konji so pa ja 100x boljši, da avtomobili nikoli ne bodo zamenjali konjev in podobne bedarije. Ne verjameš? Zgooglaj. Tako pač zgleda delujejo možgani večine. But don't be like that.


Si premlecen, da bi vedel tole o mobilnih telefonih. Dejansko nikogar nisem slisal, da bi vpil kaj bos to rabil, ampak smo vsi hiteli kupit in se cudili tehniki :))

Holedino ::

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

EV, primerljiv mojemu trenutnemu avtu stane 60k vec kot dizelas.

NI res.


No pokazi. Bolj kot gledam, bolj imam prav. Govorimo o avtu, ki ga lahko kupim, ne o avtih, ki so napovedani za ne vem katero leto.


Nikjer ni razlike 60 jurjev. Primerjaš hruške in jabolka. POglej si primerjave v tem posnteku, ker meni se tebi ne da razlagati tako kot otroku. Za iste specifikacije in opremo je v VEČINI primerov 0 razlike v nakupni ceni elekričnega in naftnega vozila, ali pa je 5 do 10 jurjev razlike max. Ko pa pogledaš celotne stroške, skupaj s ceno goriva in servisov v 15 letih je pa električni avto DALEĆ najcenejša opcija. Mnogo cenejša od bencinarja ali dizla.


Si premlecen, da bi vedel tole o mobilnih telefonih.

MOtiš se, mlečen si ti, ne jaz.

"Dejansko nikogar nisem slisal, da bi vpil kaj bos to rabil, ampak smo vsi hiteli kupit in se cudili tehniki "
To kar ti praviš so delali par let kasneje. Jaz pa govorim za leto 2007 ko je izšel prvi Iphone. Takrat se je večina obnašala tako kot sem napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

EV, primerljiv mojemu trenutnemu avtu stane 60k vec kot dizelas.

NI res.


No pokazi. Bolj kot gledam, bolj imam prav. Govorimo o avtu, ki ga lahko kupim, ne o avtih, ki so napovedani za ne vem katero leto.


Nikjer ni razlike 60 jurjev. Primerjaš hruške in jabolka. POglej si primerjave v tem posnteku, ker meni se tebi ne da razlagati tako kot otroku. Za iste specifikacije in opremo je v VEČINI primerov 0 razlike v nakupni ceni elekričnega in naftnega vozila, ali pa je 5 do 10 jurjev razlike max. Ko pa pogledaš celotne stroške, skupaj s ceno goriva in servisov v 15 letih je pa električni avto DALEĆ najcenejša opcija. Mnogo cenejša od bencinarja ali dizla.


Je razlika. Primerjaj avto istega razreda pa imas razliko od 50k dalje. V 15 letih bom pokril ravno razliko v nakupni ceni.

nejc_nejc ::

Si premlecen, da bi vedel tole o mobilnih telefonih. Dejansko nikogar nisem slisal, da bi vpil kaj bos to rabil, ampak smo vsi hiteli kupit in se cudili tehniki


Ja jeb...., poba ne zna z mobijem v žepu sms_a napisat:))

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

EV, primerljiv mojemu trenutnemu avtu stane 60k vec kot dizelas.

NI res.


No pokazi. Bolj kot gledam, bolj imam prav. Govorimo o avtu, ki ga lahko kupim, ne o avtih, ki so napovedani za ne vem katero leto.


Nikjer ni razlike 60 jurjev. Primerjaš hruške in jabolka. POglej si primerjave v tem posnteku, ker meni se tebi ne da razlagati tako kot otroku. Za iste specifikacije in opremo je v VEČINI primerov 0 razlike v nakupni ceni elekričnega in naftnega vozila, ali pa je 5 do 10 jurjev razlike max. Ko pa pogledaš celotne stroške, skupaj s ceno goriva in servisov v 15 letih je pa električni avto DALEĆ najcenejša opcija. Mnogo cenejša od bencinarja ali dizla.


Si premlecen, da bi vedel tole o mobilnih telefonih.

MOtiš se, mlečen si ti, ne jaz.

"Dejansko nikogar nisem slisal, da bi vpil kaj bos to rabil, ampak smo vsi hiteli kupit in se cudili tehniki "
To kar ti praviš so delali par let kasneje. Jaz pa govorim za leto 2007 ko je izšel prvi Iphone. Takrat se je večina obnašala tako kot sem napisal.

Je bilo kar v 2007 tako, samo mama ri je govorila tako, ker ti ni mogla kupiti iphonea. Na nove pametne telefone je folk navalil ze prej, se pri Nokiji, ko je prisel iphone je bilo pa samo se huje.

Holedino ::

nejc_nejc je izjavil:

Holedino je izjavil:

s1m0n: V osnovi imaš prav, ampak si preveč pesimističen. Kar se tiče prodaje novih bo polovico vseh prodanih vozil električnih nekje okrog leta 2025 (že lani jih je bilo 20 %). Kar pa se tiče celotne flote bo pa polovica nekje 2035 (pač računej koliko je povprečna doba navadnega avta, potegni krivulje prodaje, simuliraj pa boš videl kam pride zadeva.


Mater še statistike ne znaš prav brati.

Koliko je bilo na račun na novo registriranih ele. avtov odjavljenih klasikov??


O statistiki vem precej več od tebe. ;) Na Norveškem je že več kot 20 % celotne FLOTE električne, delež prodaje novih pa 92 %. Sam povem. ;) Je pa res da je šlo na Norveškem zelo hitro gor, potegni krivulje pri EU pa boš videl kako zadeve stojijo. V pomoč naj ti bo tale statistika prodaje novih:
Electric car use by country @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Holedino je izjavil:

s1m0n: V osnovi imaš prav, ampak si preveč pesimističen. Kar se tiče prodaje novih bo polovico vseh prodanih vozil električnih nekje okrog leta 2025 (že lani jih je bilo 20 %). Kar pa se tiče celotne flote bo pa polovica nekje 2035 (pač računej koliko je povprečna doba navadnega avta, potegni krivulje prodaje, simuliraj pa boš videl kam pride zadeva.


Mater še statistike ne znaš prav brati.

Koliko je bilo na račun na novo registriranih ele. avtov odjavljenih klasikov??


O statistiki vem precej več od tebe. ;) Na Norveškem je že več kot 20 % celotne FLOTE električne, delež prodaje novih pa 92 %. Sam povem. ;) Je pa res da je šlo na Norveškem zelo hitro gor, potegni krivulje pri EU pa boš videl kako zadeve stojijo. V pomoč naj ti bo tale statistika prodaje novih:
Electric car use by country @ Wikipedia


Si ze dokazal, da o statistiki nimas pojma. Vse kar imas "za pokazati" je usrana diploma, potem je pa konec. In mislis, da drzis boga za jajca, ker si diplomiral lol.

nejc_nejc ::

vidiš, spet povšalno bereš... jebena statistika in procenti:))

Holedino ::

Je razlika. Primerjaj avto istega razreda pa imas razliko od 50k dalje. V 15 letih bom pokril ravno razliko v nakupni ceni.

Ne govori bedarij in že enkrat poglej video. Moraš kliknit gor veš, ne pa samo gledat slikco.

nejc_nejc je izjavil:

Si premlecen, da bi vedel tole o mobilnih telefonih. Dejansko nikogar nisem slisal, da bi vpil kaj bos to rabil, ampak smo vsi hiteli kupit in se cudili tehniki


Ja jeb...., poba ne zna z mobijem v žepu sms_a napisat:))

Ne trolej.

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Holedino je izjavil:

s1m0n: V osnovi imaš prav, ampak si preveč pesimističen. Kar se tiče prodaje novih bo polovico vseh prodanih vozil električnih nekje okrog leta 2025 (že lani jih je bilo 20 %). Kar pa se tiče celotne flote bo pa polovica nekje 2035 (pač računej koliko je povprečna doba navadnega avta, potegni krivulje prodaje, simuliraj pa boš videl kam pride zadeva.


Mater še statistike ne znaš prav brati.

Koliko je bilo na račun na novo registriranih ele. avtov odjavljenih klasikov??


O statistiki vem precej več od tebe. ;) Na Norveškem je že več kot 20 % celotne FLOTE električne, delež prodaje novih pa 92 %. Sam povem. ;) Je pa res da je šlo na Norveškem zelo hitro gor, potegni krivulje pri EU pa boš videl kako zadeve stojijo. V pomoč naj ti bo tale statistika prodaje novih:
Electric car use by country @ Wikipedia


Si ze dokazal, da o statistiki nimas pojma. Vse kar imas "za pokazati" je usrana diploma, potem je pa konec. In mislis, da drzis boga za jajca, ker si diplomiral lol.

Ni res, predmet kjer smo obravnavali statistiko sem imel 10. ;) In to ni edina stvar ki jo imam za pokazati, daleč od tega! ;)

Samo poglejta tole tabelco, vidita kako hitro se viša delež EVjev? ;)


Tole je delež prodaje novih za Norveško:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

dude ::

Invictus je izjavil:

Danes kupiš Cliota za 500 EUR, daš 500 dati mehanik pomenja praktično vse, če ni rjav, imaš avto vsaj za 5 let.

Ni ekološki (kao - čeprav tudi novi štromar ni), porbaa malo večja, ampak te boli.

Pač nisi eko freak, rojen z zlato žlico in si praktičen, denar pa raje zagoniš za kaj bolj pametnega kot je avto...

Glede na remote službe dostikrat tudi kaj več ne rabiš, ajde kupiš si 1x večjo karjolo, ko imaš otroke.

Stari avti, pravilno vzdrževani, so ravno tako dobri kot novejši, pravzaprav so še boljši, ker noter ni cel kup računalnikov in multimedijskega sranja, ki crkne in je drago in moti med vožnjo.


To je to, 200 konjev Volvo za 2 jurja pa gasa proti 500k km.

Holedino ::

Tole je pa celotna flota (torej vsi avtomobili). Delež električnih je slabih 20 %, skupaj z priključnmi hibridi pa 25 %.

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Je razlika. Primerjaj avto istega razreda pa imas razliko od 50k dalje. V 15 letih bom pokril ravno razliko v nakupni ceni.

Ne govori bedarij in že enkrat poglej video. Moraš kliknit gor veš, ne pa samo gledat slikco.



A to se delas debila ali si dejansko debil? Jaz sem odprl cenik, ne videa. In vidim razliko 50k. Kako se mi EV splaca, ce bom ze v startu dal 50k vec, zato da se bom poceni vozil?

Holedino ::

In by the way: na Norveškem bodo že leta 2025 ukinili prodajo novih avtomobilov na naftne derivate. V Sloveniji bomo to po storili 2030, v celotni Evropski uniji pa leta 2035.

nejc_nejc ::

poba
sem, ti že povedal, da statistično mešaš slive in jabolka

Holedino ::

nejc_nejc je izjavil:

poba
sem, ti že povedal, da statistično mešaš slive in jabolka


Ni res. Boš pojasnil točno s čim točno se ne strinjaš in ti bom razložil zakaj se motiš.

kriptobog ::

Holedino je izjavil:



Si ze dokazal, da o statistiki nimas pojma. Vse kar imas "za pokazati" je usrana diploma, potem je pa konec. In mislis, da drzis boga za jajca, ker si diplomiral lol.
Ni res, predmet kjer smo obravnavali statistiko sem imel 10. ;) In to ni edina stvar ki jo imam za pokazati, daleč od tega! ;)



Statistiko imeti 10 na faksu ni nobena umetnost. Ce to stejes za nek dosezek, potem se mi smilis. Daj raje kake prave reference, izven faksa. Al si ostal pri mcdonaldsu?

Holedino ::

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Je razlika. Primerjaj avto istega razreda pa imas razliko od 50k dalje. V 15 letih bom pokril ravno razliko v nakupni ceni.

Ne govori bedarij in že enkrat poglej video. Moraš kliknit gor veš, ne pa samo gledat slikco.



A to se delas debila ali si dejansko debil? Jaz sem odprl cenik, ne videa. In vidim razliko 50k. Kako se mi EV splaca, ce bom ze v startu dal 50k vec, zato da se bom poceni vozil?


Ne eno, ne drugo. Glede na manjko intelekta pa si debil ti, to je jasno. Kakšno razliko 50k, mogoče je taka razlika pri bencinskemu mercedezu za 100.000 in električnemu za 150.000, to ja. Ampak v večini primerov pa je za ENAKE SPECIFIKACIJE, enako močan motor in enako opreme je razlike od 0 do 10k. TO je to. Na dolgi rok pa je vsak električni avto cenejši od primerljivega naftnega. Povej kateri avto voziš

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:



Si ze dokazal, da o statistiki nimas pojma. Vse kar imas "za pokazati" je usrana diploma, potem je pa konec. In mislis, da drzis boga za jajca, ker si diplomiral lol.
Ni res, predmet kjer smo obravnavali statistiko sem imel 10. ;) In to ni edina stvar ki jo imam za pokazati, daleč od tega! ;)



Statistiko imeti 10 na faksu ni nobena umetnost. Ce to stejes za nek dosezek, potem se mi smilis. Daj raje kake prave reference, izven faksa. Al si ostal pri mcdonaldsu?


Nobena umetnost, a oceno 10 ima mogoče 5 % ljudi na faksu. Če gledaš celotno populacijo ki v velikem deležu sploh ni šla na faks lahko rečemo da imam več pojma o statistiki kot pa 98 % ljudi. Neki je ane. ;) Amapak imam tudi prave reference, take izven faksa. Trenutno razvijam produkt ki še nikjer na svetu ni bil narejen, je pa v postopku patentiranja. Pa še veliko drugega, ampak pustimo to, da ne bo kdo rekel da se hvalim preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Je razlika. Primerjaj avto istega razreda pa imas razliko od 50k dalje. V 15 letih bom pokril ravno razliko v nakupni ceni.

Ne govori bedarij in že enkrat poglej video. Moraš kliknit gor veš, ne pa samo gledat slikco.



A to se delas debila ali si dejansko debil? Jaz sem odprl cenik, ne videa. In vidim razliko 50k. Kako se mi EV splaca, ce bom ze v startu dal 50k vec, zato da se bom poceni vozil?


Ne eno, ne drugo. Glede na manjko intelekta pa si debil ti, to je jasno. Kakšno razliko 50k, mogoče je taka razlika pri bencinskemu mercedezu za 100.000 in električnemu za 150.000, to ja. Ampak v večini primerov pa je za ENAKE SPECIFIKACIJE, enako močan motor in enako opreme je razlike od 0 do 10k. TO je to. Na dolgi rok pa je vsak električni avto cenejši od primerljivega naftnega. Povej kateri avto voziš


Nepismen si tudi. Vse jasno. Sem ti omeil zgoraj. Primerjaj avto istega razreda. Imam ze pri Audiju primerljiv EV mojemu dizelasu, samo 120k stane, dizelas pa 70k. Ostane se en primlerljiv avto druge znamke, je pa se malenkost drazji.
Kaj vozim sem ti pa ze veckrat povedal ko si nabijal v durig temi pod drugim nickom. Glede na tvoje sposobnosti in diplomo bi si moral zapomniti.

dude ::

P*izda si težak Hlodovino, zjebu si dobro temo, bravo. Pršov sm na večerno branje, pričakala me je pa srednješolska predstavitev.

Holedino ::

Imam ze pri Audiju primerljiv EV mojemu dizelasu, samo 120k stane, dizelas pa 70k.

Povej katera dva avta primerjaš da te dobimo na laži?

kriptobog ::

Holedino je izjavil:



Statistiko imeti 10 na faksu ni nobena umetnost. Ce to stejes za nek dosezek, potem se mi smilis. Daj raje kake prave reference, izven faksa. Al si ostal pri mcdonaldsu?

Nobena umetnost, a oceno 10 ima mogoče 5 % ljudi na faksu. Če gledaš celotno populacijo ki v velikem deležu sploh ni šla na faks lahko rečemo da imam več pojma o statistiki kot pa 98 % ljudi. Neki je ane. ;) Amapak imam tudi prave reference, take izven faksa. Trenutno razvijam produkt ki še nikjer na svetu ni bil narejen, je pa v postopku patentiranja. Pa še veliko drugega, ampak pustimo to, da ne bo kdo rekel da se hvalim preveč.


Joj tvoje hvalisanje s procenti na faksu lol no. To pomeni tocno nic. Razvijas pa verjetno tocno nic. MAme ne moti, da si se pokonci?

Holedino ::

dude je izjavil:

P*izda si težak Hlodovino, zjebu si dobro temo, bravo. Pršov sm na večerno branje, pričakala me je pa srednješolska predstavitev.

Edini sem v temo dostavil statistiko kako bo baterija zdržala 20 let in več glede na meritve, nisi videl?

How long will electric car batteries REALLY last? Study claims Teslas lose just 1% performance every year caused by repeat charges
https://www.thisismoney.co.uk/money/car...

300.000 km in 95 % kapacitete (thumbnail kaže about 90 %, vendar v podatkih na videu boš videl da ima baterija še 25.9 kWh od začetnih 27,2 kWh ko je bila nova, kar dejansko predstavlja 95 %):


"Usable original capacity of the 94Ah was 27.2kWh. Your 25.9 mean you still have 95%. Very remarkable! My 60Ah of 2014 with 60k km is now at 93%. And my i8 Hybrid of 2014 with 120k km still at 100%."

345.000 km in 96 % kapacitete:


300.000 km in 91 % kapacitete:
https://www.teslarati.com/tesla-battery...

Še Slovenci:
152.000 km in še 97,5 % kapacitete:


Po 500.000 km bo še okrog 88 % dosega glede na podatke, teste in statistike, kar je odličen podatkek:
Tesla battery predicted to have 80% capacity after 840,000 km
https://www.teslarati.com/tesla-battery...

Baterije v Teslah se starajo počasneje od pričakovanj
https://slo-tech.com/novice/t721969/0
Tesla battery data shows path to over 500,000 miles on a single pack
https://electrek.co/2016/11/01/tesla-ba...

Graf padanja kapacitete izgleda tako:


Tesla battery predicted to have 80% capacity after 840,000 km (521,000 mi)
https://www.teslarati.com/tesla-battery...

Nekateri proizvajalci celo dajejo 15 let garancije na baterijo ali na 1 milijon narejenih kilometrov.
https://insideevs.com/news/425503/toyot...
https://electrek.co/2020/05/08/first-le...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

Imam ze pri Audiju primerljiv EV mojemu dizelasu, samo 120k stane, dizelas pa 70k.

Povej katera dva avta primerjaš da te dobimo na laži?


Ker si tako pamten naredi research. Ze hitri obisk avto.net ti razjasni obzorje

Holedino ::

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Imam ze pri Audiju primerljiv EV mojemu dizelasu, samo 120k stane, dizelas pa 70k.

Povej katera dva avta primerjaš da te dobimo na laži?


Ker si tako pamten naredi research. Ze hitri obisk avto.net ti razjasni obzorje


Sem že. Moj research pravi da lažeš. Še enkrat: KATERE 2 AVTOMOBILA PRIMERJAŠ?!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

dude je izjavil:

P*izda si težak Hlodovino, zjebu si dobro temo, bravo. Pršov sm na večerno branje, pričakala me je pa srednješolska predstavitev.

Edini sem v temo dostavil statistiko kako bo baterija zdržala 20 let in več glede na meritve, nisi videl?

How long will electric car batteries REALLY last? Study claims Teslas lose just 1% performance every year caused by repeat charges
https://www.thisismoney.co.uk/money/car...

300.000 km in 95 % kapacitete (thumbnail kaže about 90 %, vendar v podatkih na videu boš videl da ima baterija še 25.9 kWh od začetnih 27,2 kWh ko je bila nova, kar dejansko predstavlja 95 %):


"Usable original capacity of the 94Ah was 27.2kWh. Your 25.9 mean you still have 95%. Very remarkable! My 60Ah of 2014 with 60k km is now at 93%. And my i8 Hybrid of 2014 with 120k km still at 100%."

345.000 km in 96 % kapacitete:


300.000 km in 91 % kapacitete:
https://www.teslarati.com/tesla-battery...

Še Slovenci:
152.000 km in še 97,5 % kapacitete:


Po 500.000 km bo še okrog 88 % dosega glede na podatke, teste in statistike, kar je odličen podatkek:
Tesla battery predicted to have 80% capacity after 840,000 km
https://www.teslarati.com/tesla-battery...

Baterije v Teslah se starajo počasneje od pričakovanj
https://slo-tech.com/novice/t721969/0
Tesla battery data shows path to over 500,000 miles on a single pack
https://electrek.co/2016/11/01/tesla-ba...

Graf padanja kapacitete izgleda tako:


Tesla battery predicted to have 80% capacity after 840,000 km (521,000 mi)
https://www.teslarati.com/tesla-battery...

Nekateri proizvajalci celo dajejo 15 let garancije na baterijo ali na 1 milijon narejenih kilometrov.
https://insideevs.com/news/425503/toyot...
https://electrek.co/2020/05/08/first-le...


Zakaj je potem pri veliko rabljenih EVjih na avto.net v oglasu zapisano, da ima novo baterijo? Ce naj bi tako dobro drzalo?

Holedino ::

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:



Statistiko imeti 10 na faksu ni nobena umetnost. Ce to stejes za nek dosezek, potem se mi smilis. Daj raje kake prave reference, izven faksa. Al si ostal pri mcdonaldsu?

Nobena umetnost, a oceno 10 ima mogoče 5 % ljudi na faksu. Če gledaš celotno populacijo ki v velikem deležu sploh ni šla na faks lahko rečemo da imam več pojma o statistiki kot pa 98 % ljudi. Neki je ane. ;) Amapak imam tudi prave reference, take izven faksa. Trenutno razvijam produkt ki še nikjer na svetu ni bil narejen, je pa v postopku patentiranja. Pa še veliko drugega, ampak pustimo to, da ne bo kdo rekel da se hvalim preveč.


Joj tvoje hvalisanje s procenti na faksu lol no. To pomeni tocno nic. Razvijas pa verjetno tocno nic. MAme ne moti, da si se pokonci?


Spet se motiš.

kriptobog ::

Holedino je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Holedino je izjavil:

Imam ze pri Audiju primerljiv EV mojemu dizelasu, samo 120k stane, dizelas pa 70k.

Povej katera dva avta primerjaš da te dobimo na laži?


Ker si tako pamten naredi research. Ze hitri obisk avto.net ti razjasni obzorje


Sem že. Moj research pravi da lažeš. Še enkrat: KATERE 2 AVTOMOBILA PRIMERJAŠ?!!


Nisi naredil researcha. Ko ga bos se javi. Saj ni tezko. Ti bi itak ponujal spet neko sranje najnjizjega razreda.
««
3 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Na cesti
2697236550 (41) Eduardo
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058124685 (84750) D3m
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68162185 (42025) gruntfürmich
»

rabljen poceni ev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19130032 (24837) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25632341 (28872) bluefish

Več podobnih tem