» »

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

««
42 / 48
»»

WizzardOfOZ ::

seveda ne bo, tip nalaga ko pes teče.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

Aiways U5 je na Euro NCAP testu pred dvema letoma dosegel tri zvezdice za varnost. Na vozilo velja petletna garancija, na baterijo 8 (ali 150 tisoč kilometrov), na prerjavenje pa 10 let. Cena brez subvencije je 44.900 evrov. TOrej cena je cca 40k po subvenciji. Velik zahtevanih 4,7 metra.
https://www.bing.com/search?q=Aiways+U5...

Ampak osebno bi rekel da se ti bolj splača vzet NIssan Leafa ki je samo 0,2 metra krajši in stane 29k po subvenciji.
Nissan Leaf je tam nekje (je 4,5 metra v dolžino), stane pa 29kEUR po subveniji.
KLIK (od cene moraš odštet 4500 EUR subvencije):
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Surstromming ::

Holedino je izjavil:

Aiways U5 je na Euro NCAP testu pred dvema letoma dosegel tri zvezdice za varnost. Na vozilo velja petletna garancija, na baterijo 8 (ali 150 tisoč kilometrov), na prerjavenje pa 10 let. Cena brez subvencije je 44.900 evrov. TOrej cena je cca 40k po subvenciji. Velik zahtevanih 4,7 metra.
https://www.bing.com/search?q=Aiways+U5...


Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Holedino ::

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Aiways U5 je na Euro NCAP testu pred dvema letoma dosegel tri zvezdice za varnost. Na vozilo velja petletna garancija, na baterijo 8 (ali 150 tisoč kilometrov), na prerjavenje pa 10 let. Cena brez subvencije je 44.900 evrov. TOrej cena je cca 40k po subvenciji. Velik zahtevanih 4,7 metra.
https://www.bing.com/search?q=Aiways+U5...




V temi "gneča na ljubljanski obvoznici" si se mi zdel pameten človek, pametno si pisal. Sedaj pa vidim da temu ni tako. Razočaral si me.

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:



Ampak osebno bi rekel da se ti bolj splača vzet NIssan Leafa ki je samo 0,2 metra krajši in stane 29k po subvenciji.

kaj je tvoje osebno mnenje, naj ostane tvoje. trenutni avto je s 4x4 pogonom, z ogromnim prtljažnikom, s 4.9 dolžine avta in prekleto udoben.
zakaj bi šel na slabše?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Surstromming ::

Holedino je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Aiways U5 je na Euro NCAP testu pred dvema letoma dosegel tri zvezdice za varnost. Na vozilo velja petletna garancija, na baterijo 8 (ali 150 tisoč kilometrov), na prerjavenje pa 10 let. Cena brez subvencije je 44.900 evrov. TOrej cena je cca 40k po subvenciji. Velik zahtevanih 4,7 metra.
https://www.bing.com/search?q=Aiways+U5...




V temi "gneča na ljubljanski obvoznici" si se mi zdel pameten človek, pametno si pisal. Sedaj pa vidim da temu ni tako. Razočaral si me.


Ja, se velikokrat zgodi, da komu nisem povseci, ko ne navijam za njegovo modno muho.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Zato ker 0,2metre manj ni bistveno slabše, je pa na dolgi rok 3x ceneje kar se tiče stroškov lastništva avtomobila? AJa ti se itak delaš da si milijonar pa da se valaš v kešu, v pravljici seveda. Pa zato ker ne rohni, ne smrdi in ne trese kot traktor, pelje se lepo in zvezno, ko pa na gas pritisneš te pa malo ob zice zalepi, tudi prehitevat je lažje. Pa zato ker ga lahko združiš s sončno in si energetsko SAMOOSKRBEN, ne pa odvisen od cen ali dobavljivosti nafte (ne pozabimo nafte je na črpalkah ZMANJKALO).

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Aiways U5 je na Euro NCAP testu pred dvema letoma dosegel tri zvezdice za varnost. Na vozilo velja petletna garancija, na baterijo 8 (ali 150 tisoč kilometrov), na prerjavenje pa 10 let. Cena brez subvencije je 44.900 evrov. TOrej cena je cca 40k po subvenciji. Velik zahtevanih 4,7 metra.
https://www.bing.com/search?q=Aiways+U5...




V temi "gneča na ljubljanski obvoznici" si se mi zdel pameten človek, pametno si pisal. Sedaj pa vidim da temu ni tako. Razočaral si me.


Ja, se velikokrat zgodi, da komu nisem povseci, ko ne navijam za njegovo modno muho.


Problem ni to da ne navijaš ali pa navijaš za nekaj, problem je to da objektivno nimaš prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Surstromming ::

Holedino je izjavil:

Zato ker 0,2metre manj ni bistveno slabše, je pa na dolgi rok 3x ceneje kar se tiče stroškov lastništva avtomobila? AJa ti se itak delaš da si milijonar pa da se valaš v kešu, v pravljici seveda. Pa zato ker ne rohni, ne smrdi in ne trese kot traktor, pelje se lepo in zvezno, ko pa na gas pritisneš te pa malo ob zice zalepi, tudi prehitevat je lažje.

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Aiways U5 je na Euro NCAP testu pred dvema letoma dosegel tri zvezdice za varnost. Na vozilo velja petletna garancija, na baterijo 8 (ali 150 tisoč kilometrov), na prerjavenje pa 10 let. Cena brez subvencije je 44.900 evrov. TOrej cena je cca 40k po subvenciji. Velik zahtevanih 4,7 metra.
https://www.bing.com/search?q=Aiways+U5...




V temi "gneča na ljubljanski obvoznici" si se mi zdel pameten človek, pametno si pisal. Sedaj pa vidim da temu ni tako. Razočaral si me.


Ja, se velikokrat zgodi, da komu nisem povseci, ko ne navijam za njegovo modno muho.


Problem ni to da ne navijaš ali pa navijaš za nekaj, problem je to da objektivno nimaš prav.


Mogoce ampak za razliko od tebe, iz svojega "neprav" ne delam profita z nategovanjem ljudi.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Zato ker 0,4 metre manj ni bistveno slabše, je pa na dolgi rok 3x ceneje kar se tiče stroškov lastništva avtomobila? AJa ti se itak delaš da si milijonar pa da se valaš v kešu, v pravljici seveda. Pa zato ker ne rohni, ne smrdi in ne trese kot traktor, pelje se lepo in zvezno, ko pa na gas pritisneš te pa malo ob zice zalepi, tudi prehitevat je lažje.

nimam dizla, nikoli si ga nisem lastil niti ga nočem.

cena goriva mi res ne pomeni nobene ovire. stroški vzdrževanja tusi ne. bolj je problem da si tisti čas brez vozila, ko je na servisu.

ampak ti kar tvoji boljši polovici razlagaj da ni razlike med 10 in 30cm. mi smo namreč to razliko že ugotovili in sedaj hočemo daljši avto.

za dirkat grem pa na dirkališče, najamem superšportnika se znorim in potem spet umirjeno v prometu, tako da ne rabim nobenih hudih pospeškov v prometu.
zvezno pelje tudi avto s cvt menjalnikom. za konkretno nižjo ceno od primerljivega ev.
težišče ima pa moja znamka avtov že od nekdaj med najnižjimi, ker ima boxer motorje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Zato ker 0,2metre manj ni bistveno slabše, je pa na dolgi rok 3x ceneje kar se tiče stroškov lastništva avtomobila? AJa ti se itak delaš da si milijonar pa da se valaš v kešu, v pravljici seveda. Pa zato ker ne rohni, ne smrdi in ne trese kot traktor, pelje se lepo in zvezno, ko pa na gas pritisneš te pa malo ob zice zalepi, tudi prehitevat je lažje.

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Aiways U5 je na Euro NCAP testu pred dvema letoma dosegel tri zvezdice za varnost. Na vozilo velja petletna garancija, na baterijo 8 (ali 150 tisoč kilometrov), na prerjavenje pa 10 let. Cena brez subvencije je 44.900 evrov. TOrej cena je cca 40k po subvenciji. Velik zahtevanih 4,7 metra.
https://www.bing.com/search?q=Aiways+U5...




V temi "gneča na ljubljanski obvoznici" si se mi zdel pameten človek, pametno si pisal. Sedaj pa vidim da temu ni tako. Razočaral si me.


Ja, se velikokrat zgodi, da komu nisem povseci, ko ne navijam za njegovo modno muho.


Problem ni to da ne navijaš ali pa navijaš za nekaj, problem je to da objektivno nimaš prav.


Mogoce ampak za razliko od tebe, iz svojega "neprav" ne delam profita z nategovanjem ljudi.


Nobenega profita nimam od tega, ne prodajam sončnih elektrarn lol in ne nategujem ljudi, za razliko od tebe sem povedal samo dejstva. Aha vidim da si v bistvu trol, sem šel gledat vse tvoje poste po temah za nazaj. Vedno ne glede na to kaj je res se postaviš na diametralno nasprotno stališče kot je v tisti temi in potem tolčeš svoje, pa če je to resnično ali ne, to te ne briga. Vse jasno.

nimam dizla, nikoli si ga nisem lastil niti ga nočem.

Tresejo in smrdijo tudi bencinarji, although precej manj kot dizli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

trol si ti. trdiš da se nekitajski ev, večji od tesle (4.69m) dobi pod 50k evrov, kar ni res.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

cena goriva mi res ne pomeni nobene ovire. stroški vzdrževanja tusi ne. bolj je problem da si tisti čas brez vozila, ko je na servisu.

Torej spadaš pod 1 % koritnikov. TIstih pri koritu. Lepo. Ampak 99 % ljudi pa ne.

ampak ti kar tvoji boljši polovici razlagaj da ni razlike med 10 in 30cm. mi smo namreč to razliko že ugotovili in sedaj hočemo daljši avto.

PRi avtih 20 cm ni razlike sem rekel. V spalnici je razlika velika, punca pohvali. ;)

za dirkat grem pa na dirkališče, najamem superšportnika se znorim in potem spet umirjeno v prometu,

Pohvalno.

"tako da ne rabim nobenih hudih pospeškov v prometu."
To pa ni res. Rabiš jih ko prehitevaš na regionalki in na avtocesti.

zvezno pelje tudi avto s cvt menjalnikom. za konkretno nižjo ceno od primerljivega ev.

1. Zvezno CVT že pelje, žal 99 % modelov nima CVTja, niti ga ljudje nočejo ker pravijo da "nagravžno tuli". Karkoli že to pomeni.
2. Zvezno morda že pelje, nima pa vseh drugih številnih prednosti EVjev.

težišče ima pa moja znamka avtov že od nekdaj med najnižjimi, ker ima boxer motorje.

PRav. AMpak EVji imajo še dosti nižjega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Surstromming ::

Holedino je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Zato ker 0,2metre manj ni bistveno slabše, je pa na dolgi rok 3x ceneje kar se tiče stroškov lastništva avtomobila? AJa ti se itak delaš da si milijonar pa da se valaš v kešu, v pravljici seveda. Pa zato ker ne rohni, ne smrdi in ne trese kot traktor, pelje se lepo in zvezno, ko pa na gas pritisneš te pa malo ob zice zalepi, tudi prehitevat je lažje.

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Holedino je izjavil:

Aiways U5 je na Euro NCAP testu pred dvema letoma dosegel tri zvezdice za varnost. Na vozilo velja petletna garancija, na baterijo 8 (ali 150 tisoč kilometrov), na prerjavenje pa 10 let. Cena brez subvencije je 44.900 evrov. TOrej cena je cca 40k po subvenciji. Velik zahtevanih 4,7 metra.
https://www.bing.com/search?q=Aiways+U5...




V temi "gneča na ljubljanski obvoznici" si se mi zdel pameten človek, pametno si pisal. Sedaj pa vidim da temu ni tako. Razočaral si me.


Ja, se velikokrat zgodi, da komu nisem povseci, ko ne navijam za njegovo modno muho.


Problem ni to da ne navijaš ali pa navijaš za nekaj, problem je to da objektivno nimaš prav.


Mogoce ampak za razliko od tebe, iz svojega "neprav" ne delam profita z nategovanjem ljudi.


Nobenega profita nimam od tega, ne prodajam sončnih elektrarn lol in ne nategujem ljudi, za razliko od tebe sem povedal samo dejstva. Aha vidim da si v bistvu trol, sem šel gledat vse tvoje poste po temah za nazaj. Vedno ne glede na to kaj je res se postaviš na diametralno nasprotno stališče kot je v tisti temi in potem tolčeš svoje, pa če je to resnično ali ne, to te ne briga. Vse jasno.


Jaz sem trol? :)) :)) :)) :)) :))

Vprezi kocijo pa pojdi raje v dom za ostarele prodajat cudezno pomladitveno sredstvo.
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

cena goriva mi res ne pomeni nobene ovire. stroški vzdrževanja tusi ne. bolj je problem da si tisti čas brez vozila, ko je na servisu.

Torej spadaš pod 1 % koritnikov. TIstih pri koritu. Lepo. Ampak 99 % ljudi pa ne.

spet se motiš. jaz služim s svojim delom. nekaj kar je tebi očitno nepredstavljivo.
izbral sem si delo, ki ga ostali nočete opravljat, je pa zelo dobro plačano.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

spet se motiš. jaz služim s svojim delom. nekaj kar je tebi očitno nepredstavljivo.

Mogoče ti lahko verjamemo da služiš s svojim delom, če se nisi tudi to zlagal, tako kot 99 % stvari ki jih poveš. Ampak tudi če, če imaš toliko denarja da ti 50.000 € prihranka ne pomeni nič, potem to pomeni da bodisi ne znaš z denarjem ali pa se valjaš v denarju. Po vsej verjetnosti to prvo. Sam služim s svojim delom. Vedeti je treba da velika večina ljudi v Sloveniji ŽIVOTARI, takih ki bi se valjali v denarju je le za vzorec.

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:



zvezno pelje tudi avto s cvt menjalnikom. za konkretno nižjo ceno od primerljivega ev.

1. Zvezno CVT že pelje, žal 99 % modelov nima CVTja, niti ga ljudje nočejo ker pravijo da "nagravžno tuli". Karkoli že to pomeni.
2. Zvezno morda že pelje, nima pa vseh drugih številnih prednosti EVjev.

1. pravijo lahko marsikaj, večinoma tisti, ki se ne vozijo s cvt-ji
2. katere lastnosti so to?
nizko težišče? imam
hudi pospeški? ne rabim v prometu, kjer se večinoma vozim po omejitvi.
kaj še?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

1. pravijo lahko marsikaj, večinoma tisti, ki se ne vozijo s cvt-ji

Ja 99 % folka na vozi CVTja. Meni se CVT zdi superioren navadnemu menjalniku, ker ima avto več moči in navora tudi pri nižjih hitrostih in hkrati je poraba goriva manjša. Ampak folk jih ne mara. Zaradi zvoka visokih obratov.

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

spet se motiš. jaz služim s svojim delom. nekaj kar je tebi očitno nepredstavljivo.

Mogoče ti lahko verjamemo da služiš s svojim delom, če se nisi tudi to zlagal, tako kot 99 % stvari ki jih poveš. Ampak tudi če, če imaš toliko denarja da ti 50.000 € prihranka ne pomeni nič, potem to pomeni da bodisi ne znaš z denarjem ali pa se valjaš v denarju. Po vsej verjetnosti to prvo. Sam služim s svojim delom. Vedeti je treba da velika večina ljudi v Sloveniji ŽIVOTARI, takih ki bi se valjali v denarju je le za vzorec.

če životarijo, potem si ev še težje privoščijo, se ti ne zdi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Holedino je izjavil:

spet se motiš. jaz služim s svojim delom. nekaj kar je tebi očitno nepredstavljivo.

Mogoče ti lahko verjamemo da služiš s svojim delom, če se nisi tudi to zlagal, tako kot 99 % stvari ki jih poveš. Ampak tudi če, če imaš toliko denarja da ti 50.000 € prihranka ne pomeni nič, potem to pomeni da bodisi ne znaš z denarjem ali pa se valjaš v denarju. Po vsej verjetnosti to prvo. Sam služim s svojim delom. Vedeti je treba da velika večina ljudi v Sloveniji ŽIVOTARI, takih ki bi se valjali v denarju je le za vzorec.

če životarijo, potem si ev še težje privoščijo, se ti ne zdi.


Ne išči problemov, IŠČI REŠITVE! Rešitev je kredit eko sklada brez pologa z izjemno ugodno obrestno mero ali pa nek poceni rabljen električni avto, NIssan Leafa se je dobilo že za 4000 EUR, za večino rabljenih naftnih kant so lastniki v času nakupa plačali več. Mesečno te električni avto pride manj z kreditom eko sklada kot pa kredit za naftni avto. Večino avtov nasploh, tudi večino naftnih avtov se ne kupi na keš, ampak na kredit. Kredit dizla 200 EUR+150 EUR dizla je mesečno 350 EUR, kar je več kot 250EUR kredita za električni avto+15 EUR elektrike. Ko pa se odplača, pa električnemu ostane 15 EUR na mesec, dizlu pa 150 EUR na mesec. To je seveda zdaj nek primer kolega, se pa razlikuje od primera do primera. Evo tale elektični avto na posnetku je stal manj kot 4k.

I Bought The Cheapest Electric Car For Sale In The Country!


2. katere lastnosti so to?


1. 10x nižja cena vožnje na kilometer

2. 4 do 5x nižja poraba energije na kilometer

3. Manjši stroški lastništva avtomobila na dolgi rok

4. Manj servisov, cenejši servisi in vzdrževanje

5. Boljši pospeški

6. Mnogo boljša krivulja navora

7. NIžje težišče

8. ENERGETSKA NEODVISNOST od držav proizvajalk nafte na državnem makro nivoju (this one is HUGE)

9. ENERGETSKA NEODVISNOST posameznika na mikro nivoju: postaviš sončno elektrarno in si neodvisen od cen goriva ali elektrike

10. Lažja, bolj enostavna vožnja z manj vibracij in hrupa (nobenega prestavljanja ni potrebnega)

11. Možnost polnjenja doma preko noči (aka nikamor ni treba hodit da bi napolnil električni avto, ampak se to stori avtomatsko preko noči

12. Večja zanesljivost =manjša pokvarljivost (mnogo bolj enostavna konstrukcija 100x manj gibajočih se delov)

13. Etični vidik: ne financiramo vojne z kupovanjem naftnih derivatov od rusov

14. Ničelne lokalne emisije škodljivih plinov (v mestih kjer je zrak zaradi naftnih avtomobilov najbolj problematičen).

15. Manjše emisije toplogrednih plinov v življenjski dobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

1. pravijo lahko marsikaj, večinoma tisti, ki se ne vozijo s cvt-ji

Ja 99 % folka na vozi CVTja. Meni se CVT zdi superioren navadnemu menjalniku, ker ima avto več moči in navora tudi pri nižjih hitrostih in hkrati je poraba goriva manjša. Ampak folk jih ne mara. Zaradi zvoka visokih obratov.

moči je enako, ker jo ven da agregat. izgube na cvt menjalniku so večje kot na navadnem menjalniku. a nisi ti strojnik?
poanta je da lahko zaradi cvt motor stalno drži obrate na najvišjem navoru in je zato izkoristek največji.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

moči je enako, ker jo ven da agregat.

Moči in navora je pri nizih hitrostih avta manj. Max moč je pa res cca ista ja.

izgube na cvt menjalniku so večje kot na navadnem menjalniku. a nisi ti strojnik?

Sem. In je tako kot sem ti povedal, potrudi se da boš razumel tako kot sem mislil povedati. CVT ima melenkost manjši izkoristek ja kar se samega menjalnika tiče, ampak kar se pa tiče celotnega izkoristka avtomobila ima pa avto s CVTjem precej manjšo porabo goriva (boljši izkoristek)!

poanta je da lahko zaradi cvt motor stalno drži obrate na najvišjem navoru in je zato izkoristek največji.

BRAVO! TOčno to sem ti tudi jaz povedal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Holedino je izjavil:

spet se motiš. jaz služim s svojim delom. nekaj kar je tebi očitno nepredstavljivo.

Mogoče ti lahko verjamemo da služiš s svojim delom, če se nisi tudi to zlagal, tako kot 99 % stvari ki jih poveš. Ampak tudi če, če imaš toliko denarja da ti 50.000 € prihranka ne pomeni nič, potem to pomeni da bodisi ne znaš z denarjem ali pa se valjaš v denarju. Po vsej verjetnosti to prvo. Sam služim s svojim delom. Vedeti je treba da velika večina ljudi v Sloveniji ŽIVOTARI, takih ki bi se valjali v denarju je le za vzorec.

če životarijo, potem si ev še težje privoščijo, se ti ne zdi.


Ne išči problemov, IŠČI REŠITVE! Rešitev je kredit eko sklada brez pologa z izjemno ugodno obrestno mero ali pa nek poceni rabljen električni avto, NIssan Leafa se je dobilo že za 4000 EUR, za večino rabljenih naftnih kant so lastniki v času nakupa plačali več. Mesečno te električni avto pride manj z kreditom eko sklada kot pa kredit za naftni avto. Večino avtov nasploh, tudi večino naftnih avtov se ne kupi na keš, ampak na kredit. Kredit dizla 200 EUR+150 EUR dizla je mesečno 350 EUR, kar je več kot 250EUR kredita za električni avto+15 EUR elektrike. Ko pa se odplača, pa električnemu ostane 15 EUR na mesec, dizlu pa 150 EUR na mesec. To je seveda zdaj nek primer kolega, se pa razlikuje od primera do primera. Evo tale elektični avto na posnetku je stal manj kot 4k.

I Bought The Cheapest Electric Car For Sale In The Country!


2. katere lastnosti so to?


1. 10x nižja cena vožnje na kilometer

2. 4 do 5x nižja poraba energije na kilometer

3. Manjši stroški lastništva avtomobila na dolgi rok

4. Manj servisov, cenejši servisi in vzdrževanje

5. Boljši pospeški

6. Mnogo boljša krivulja navora

7. NIžje težišče

8. ENERGETSKA NEODVISNOST od držav proizvajalk nafte na državnem makro nivoju (this one is HUGE)

9. ENERGETSKA NEODVISNOST posameznika na mikro nivoju: postaviš sončno elektrarno in si neodvisen od cen goriva ali elektrike

10. Lažja, bolj enostavna vožnja z manj vibracij in hrupa (nobenega prestavljanja ni potrebnega)

11. Možnost polnjenja doma preko noči (aka nikamor ni treba hodit da bi napolnil električni avto, ampak se to stori avtomatsko preko noči

12. Večja zanesljivost =manjša pokvarljivost (mnogo bolj enostavna konstrukcija 100x manj gibajočih se delov)

13. Etični vidik: ne financiramo vojne z kupovanjem naftnih derivatov od rusov

14. Ničelne lokalne emisije škodljivih plinov (v mestih kjer je zrak zaradi naftnih avtomobilov najbolj problematičen).

15. Manjše emisije toplogrednih plinov v življenjski dobi

še enkrat. razlika ev proti cvt. pa ne spet cvetk prodajat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

Jih ne. Sem že napisal. Jasno.

Zadnjič sem 2 tedna nazaj peljal dizla od kolega. Pa to trese ko trahtor! Pa ni star avto, par let! NI za živt, še posebej ko se ustviš pred semaforjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

nisi. tisto kar si napisal je epp, ki pa ne drži.
pokvarljivi so pa vsi, eni bolj drugi manj.
rad bi vedel razlike kot od strojnika, ne epp.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

nisi. tisto kar si napisal je epp, ki pa ne drži.

Laž.

pokvarljivi so pa vsi, eni bolj drugi manj.

Točno tako. EVji manj, naftni avto bolj pokvarljivi, se sploh ne morejo primerjati. Točno to je tudi point. Električni motorji se uporabljajo po vseh tovarnah in so DALEČ PREVLADUJOČA oblika motorja in to ne brez razloga. Mislih da v vseh tovarnah, ženejo stroje na bencinarja/dizla? NE! Ženejo jih na električni motor. Zaradi visokega izkoristka, nizke cene obratovanja, odsotnosti strupenih plinov, majhnega vzdrževanja in velike zanesljivosti.

Tale video si poglej. :) TOle na thumbnailu sta motorja iste moči. EN je dosti lažji, dosti bolj enostaven, vsebuje dosti manj delov, dosti bolj robusten in dosti manj pokvarljiv in je dosti BOLJ zanesljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

ev so ravno tako pokvarljivi, samo premalo jih je na cestah, da bi se to že sedaj videlo.

še enkrat te sprašujem kakšna je razlika ev vs cvt, katere lastnosti, kot ti pišeš, ima ev več. pa ne epp, ampak dejansko povej, saj si strojnik.

namreč cvt je največji približek ice proti ev.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

ev so ravno tako pokvarljivi, samo premalo jih je na cestah, da bi se to že sedaj videlo.

Do sedaj jih je na cestah 20 milijonov in pol se kao ne morejo primerjati haha lol. TO kako ni zadosti velika številka za statistiko zate lol.

namreč cvt je največji približek ice proti ev.

CVT je res največji približek EVju, ampak je še vedno daleč od njega.

še enkrat te sprašujem kakšna je razlika ev vs cvt, katere lastnosti, kot ti pišeš, ima ev več. pa ne epp, ampak dejansko povej, saj si strojnik.

Vse točke razen točke 10. TOčko 10 sem zbrisal za CVT.

1. 10x nižja cena vožnje na kilometer

2. 4 do 5x nižja poraba energije na kilometer

3. Manjši stroški lastništva avtomobila na dolgi rok

4. Manj servisov, cenejši servisi in vzdrževanje

5. Boljši pospeški

6. Mnogo boljša krivulja navora

7. NIžje težišče

8. ENERGETSKA NEODVISNOST od držav proizvajalk nafte na državnem makro nivoju (this one is HUGE)

9. ENERGETSKA NEODVISNOST posameznika na mikro nivoju: postaviš sončno elektrarno in si neodvisen od cen goriva ali elektrike

11. Možnost polnjenja doma preko noči (aka nikamor ni treba hodit da bi napolnil električni avto, ampak se to stori avtomatsko preko noči

12. Večja zanesljivost =manjša pokvarljivost (mnogo bolj enostavna konstrukcija 100x manj gibajočih se delov)

13. Etični vidik: ne financiramo vojne z kupovanjem naftnih derivatov od rusov

14. Ničelne lokalne emisije škodljivih plinov (v mestih kjer je zrak zaradi naftnih avtomobilov najbolj problematičen).

15. Manjše emisije toplogrednih plinov v življenjski dobi

Si pogledal video spodaj, jaz sem bil ŠOKIRAN!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

se vidi da se s cvt še nisi peljal.

spet si epp prilepil, ki ne drži. lastnosti ev vs cvt po strojniško, ne kot marketing. lahko?
drugače bomo res začeli verjeti, da nisi strojnega faksa nikoli videl.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

se vidi da se s cvt še nisi peljal.

Sem. Kolega ga ma, sem ga probal za 10 minut. Tuli ko zverina, mene sicer to ne moti kaj dosti, ampak ni pa to EV, je deleč od EVja. Pokuri pa CVT ranga 1 liter manj, to pa. AMpak še vedno porabi ranga 5 litrov, kar je enako 50 kWh, kar je dosti več kot EVjevih Ioniqjevih 14 kWh.
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...

spet si epp prilepil, ki ne drži. lastnosti ev vs cvt po strojniško, ne kot marketing. lahko?

To sem sam spisal, vse drži. Če te zanima pa kaj podrobno kaj detajl, pa vprašaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

pa saj te sprašujem, kaj več ima ev proti cvt avtu. ampak s strojniškim opisom, ne z epp, ki ga limaš že več mesecev
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

Kako kaj več? Kaj pa še hočeš, sej sem ti vse lepo opisal in napisal. Drugače kot z besedami je pa težko opisat. Ti hočeš da ti narišem? Mislim da sem bil zadosti jasen, kdor je hotel razumeti je, kdor pa ni hotel, ta pa nikoli ne bo razumel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:


1. Zvezno CVT že pelje, žal 99 % modelov nima CVTja, niti ga ljudje nočejo ker pravijo da "nagravžno tuli". Karkoli že to pomeni.

lažeš ko pes teče. tukaj si trdil, da pravijo drugi, sedaj trdiš da si ga vozil in da tuli.


nič ne tuli avto je tih, konkretno tih. dere se pa motor, če pohodiš nad 5000 obratov, ampak to se vsak ice.

Holedino je izjavil:

Kako kaj več? Kaj pa še hočeš, sej sem ti vse lepo opisal in napisal. Drugače kot z besedami je pa težko opisat. Ti hočeš da ti narišem? Mislim da sem bil zadosti jasen, kdor je hotel razumeti je, kdor pa ni hotel, ta pa nikoli ne bo razumel.

ker nimaš pojma on samo svoj epp rineš naprej. videl nisi avta s cvt, pa kar verjamem, da strojnega faksa tudi ne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

tukaj si trdil, da pravijo drugi, sedaj trdiš da si ga vozil in da tuli.

Kje sem v citiranem trdil da ga nisem vozil?! Seveda sem ga. Za 10 minut od kolega, ljudje pravijo da "nagravžno tuli", karkoli že to pomeni "nagravžno", meni se zdi čist ok, jaz ne bi rekel da je nagravžno, slišiš pač večje vrtljaje, a je to taka težava al kaj?! Sej ti kur zato 1 liter manj kot ročni menjalnik!! A to pa nič ne šteje al kaj pizda?!

nič ne tuli avto je tih, konkretno tih. dere se pa motor, če pohodiš nad 5000 obratov, ampak to se vsak ice.

Ne. Večina tuli. Ne tuli samo če je tko sprogramiran da ne tuli in da pri nižjih obratih vzdržuje nižje vrtljaje, vendar to NI OPTIMALNO kar se porabe tiče. Optimalno je da so vrtljaji na 4000 do 5000 obratov na minuto, tam okrog je izkoristek goriva maksimalen.

ker nimaš pojma on samo svoj epp rineš naprej. videl nisi avta s cvt, pa kar verjamem, da strojnega faksa tudi ne.

Ne drži. POvedal sem samo dejstva. Kdor hoče razumeti, ta je že razumel. In preveril da drži. Kdor pa drka, ta naj pa si ga pač drka. Jebiga.

"5000 rpm
Gasoline engine tend to be the most efficient at around their peak torque, which is for the 3rd Gen Insight 99 lb-ft @ 5000 rpm. It's true for both Otto and Atkinson cycles."
KLIK: https://www.bing.com/search?q=rpm+effic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

Najnižja poraba goriva je pri okrog 4000 obratov za bencinske motorje. BSFC pomeni brake specific fuel consumption, manjša kot je številka, manjša je poraba goriva. Se pa ti grafi malo ralikujejo med samo odvisno os specifičnega modela motorja, ampak in general si obrati visoki in folk pa ni navajen da ima 4500 obratov na motorju in je zvok visokih obratov, pelje se pa 30 km/h po mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

UkrFTW! ::

Holedino je izjavil:

Najnižja poraba goriva je pri okrog 4000 obratov za bencinske motorje.
Jaz tvoje poste razumem, da je najnižja, če je navor najvišji pri tistih obratih, ne pa za vse.

Holedino ::

Glej zgornji graf. Navadno v splošnem velja da je točka najnižje porabe goriva (največjega izkoristka) nekje med obrati pri maksimalni moči in med obrati pri maksimalnem navoru. Nekje vmes med tema dvema točkama v spošnem leži točka najvišje eficience. Za bencinske motorje velja da je ta točka nekje med 3000 in 5000 obrati na minuto odvisno od modela specifičnega motorja in če imaš CVT ti avto poskuša vedno obrate držati v tem območju, zato da imaš čim nižjo porabo goriva. Ampak folk se pol pritožuje da ni navajen da se pelje po mestu, mašina pa skos na 4000 obratih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Once you go electric, you don't go back: survey shows less than 1% of EV owners want to go back to gas
https://electrek.co/2020/12/29/once-you...

Tesla owners are more satisfied than any other auto brand's, according to Consumer Reports

1. Fanboyi itak ne bodo glasovali proti svojemu fanartiklu.
2. Normalno da ne gres nazaj
- si frisno zakreditiran za 50k teslo, bos moral neki casa vozit
- seveda trmast fanboy ne bo menjal, bo treba 10 let vozit, da pride na nulo
- dokazat da je avto brez emocij in dosega vreden tolko dnarja

Pac te izjave brez pravega konteksta so kar so, brezveze.

Sem mislil da mas vecji IQ

Holedino je izjavil:

Glej zgornji graf. Navadno v splošnem velja da je točka najnižje porabe goriva (največjega izkoristka) nekje med obrati pri maksimalni moči in med obrati pri maksimalnem navoru. Nekje vmes med tema dvema točkama v spošnem leži točka najvišje eficience. Za bencinske motorje velja da je ta točka nekje med 3000 in 5000 obrati na minuto odvisno od modela specifičnega motorja in če imaš CVT ti avto poskuša vedno obrate držati v tem območju, zato da imaš čim nižjo porabo goriva. Ampak folk se pol pritožuje da ni navajen da se pelje po mestu, mašina pa skos na 4000 obratih.

Uff si se sprobal to v praksi?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::

1. Fanboyi itak ne bodo glasovali proti svojemu fanartiklu.

Ne. Ni tukaj nobenih fanbojev. Vsak lastnik EVja ti bo povedal da je izjemno zadovojen. Kar vrašaj jih. Skupina elektro vozila Slovenije ali DEMS društvo ali forum EV svet in ti bodo povedali.

Uff si se sprobal to v praksi?

Da, za 10 minut. Mene visoki obrati ne motijo in bi se jih sigurno navadil zlo kmal, glede na to da ti kuri zato 1 liter goriva manj kot ročni menjalnik, se splača.

Normalno da ne gres nazaj
- si frisno zakreditiran za 50k teslo, bos moral neki casa vozit

Niso bili samo vozniki Tesle. So bili tudi vsi drugi, tudi tisti z EVji za 15k.

- seveda trmast fanboy ne bo menjal, bo treba 10 let vozit, da pride na nulo

NI fanbojev. Lahko proda brez problema če hoče in to za večjo ceno kot je kupil avto. Volkswagen E-up takrat ko se ga je še dalo dobiti sem ti jaz lepo jasno povedal da je to dober deal, ti pa si debiličil da je to karjola in se norčeval. Danes folk ki je E-pa kupil za 12k (v Italiji se jih je dobilo celo za 10k) prodaja za 21k. Torej 4 leta star avto prodaja za skoraj 2x višjo ceno kot je bila pa nakupna ko je bil nov!! Če bi ti namesto da si debiličil o karjolah ga samo kupil in ga magar nekam parkiral in se ga nikoli več dotaknil, potem bi v roku 4 let brez dela zaslužil 9000 EUR, saj bi ga za toliko dražje prodal. Tudi Tesle se prodajajo za višjo ceno 2 leti rabljene kot so pa stale ko so bile nove (vmes je pa TEsla dvignila cene novim parkrat).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

dokazat da je avto brez emocij in dosega vreden tolko dnarja

Pa kakšne emocije hahahah, a to da zvoka ni lol. To se da rešit z zvočnikom in večina EVjem ima simulator zvoka bencinskega motorja, za tiste zaotaleže, ki se brez tega ne morejo navaditi. To me spominja na tisto foro, ko so včasih ko so avtomobili zamenjevali konje na sprednjo stran avta montirali FAKE GLAVO od konja, zato da so se vozniki lažje navadili na "horseless carriage".:)) Izjave imajo kontekst, IQ je pa izmerjeno v vrhnjih 1 %. Čustva so nebotigatreba in samo manjšajo racionalno presojo.

Evo ti celo DODGE je naredil električni avto. In to znamka ki ima hardcore petrolhede. Imajo tudi simulator zvoka bencinarja vgrajen.


Evo ti fake konjske glave na avtomobilih, da so se zaostaleži lažje navadili:


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

ps: celo večina bencinarjev ima že po defaultu "izboljševalnik zvoka", poteg bencinskega motorja ti slišiš tudi zvok iz zvočnikov, pa tega sploh ne veš. Večina ljudi tega ne ve, da avtomobilski proizvajalci bencinarjev že sedaj pri večini bencinarjev izboljšujejo zvok preko zvočnikov. IN kaj je pol to drugače da še pri EVju daš zvok Lamborginija v odvisnosti od položaje stopalke za gas za tiste ki to hočejo in ne morejo brez tega? Nič ni drugače.

Are Automakers Lying to Your Ears?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

BMW M5 generates fake engine noise using stereo
https://www.cnet.com/roadshow/news/bmw-...

Pa ni sam BMW, ki to dela. Večina avto zadnje 10 let to dela.

Holedino ::

Vse kar imajo Nemški proizvajalci boljše od Tesle je zvok zapiraja vrat, true story, gledam dale posntetek ahahhah, počakte do konca posnetka takrat ko začne remiksat, takrat šele dobr rata hahah, legenda :)):))
https://www.youtube.com/shorts/o3aPYsl_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Glej zgornji graf. Navadno v splošnem velja da je točka najnižje porabe goriva (največjega izkoristka) nekje med obrati pri maksimalni moči in med obrati pri maksimalnem navoru. Nekje vmes med tema dvema točkama v spošnem leži točka najvišje eficience. Za bencinske motorje velja da je ta točka nekje med 3000 in 5000 obrati na minuto odvisno od modela specifičnega motorja in če imaš CVT ti avto poskuša vedno obrate držati v tem območju, zato da imaš čim nižjo porabo goriva. Ampak folk se pol pritožuje da ni navajen da se pelje po mestu, mašina pa skos na 4000 obratih.


Obrate drži v območju, kjer si izračuna, da bo izkoristek še vedno dober za vzdrževanje hitrosti. To ne pomeni, da boš vozil 50km/h in bo motor delal na 4000 obratih. Ja, da hitro pospešiš do 50km/h, bo šel čez te obrate, ampak bo takoj, ko boš dosegel to hitrost in spustil gas, ter samo še vzdrževal hitrost, spustil na nekje med 800 in 900 obrati. Pri vzdrževanju 130km/h drži nekje na 1800 obratih, da pa iz nule tja prideš, pa bo recimo pri "kick down" načinu nabil obrate nad 6000 in jih ne bo spustil, dokler tiščiš pedal za gas. Način vožnje je zelo zelo podoben z elektro vozilom.

Ljudje, ki bi radi noreli s tem avtom, pa ne bodo veseli, ker takrat pa bo stalno nad 4000 obrati, pa poraba bo potem tudi konkretna. Pa vprašanje koliko časa bo menjalnik zdržal "kick downe", oziroma koliko časa bo jermen zdržal, preden bo popustil. Zato tudi največ pripomb čez te menjalnike in način vožnje, ker ljudje ne znajo več umirjeno vozit, pri težki nogi, pa obrate stalno drži visoko. Zaradi glasnosti pa ni nekih pripomb glede menjalnika, ampak mašine, ker menjalnik je kr konkretno tih.

Holedino je izjavil:

Vse kar imajo Nemški proizvajalci boljše od Tesle je zvok zapiraja vrat


Nemški avtomobili (pa jih res ne maram) imajo vse boljše od tesle. Edina stvar, ki je slabša, je softwerska podpora. Tukaj tesla zmaga pred vsemi. V vsem ostalem je na nivoju jugota in se z nobenim nemškim avtom ne more primerjat. Še z dacio se težko primerja, če gledamo kvaliteto izdelave tesle 3.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

mpak bo takoj, ko boš dosegel to hitrost in spustil gas, ter samo še vzdrževal hitrost, spustil na nekje med 800 in 900 obrati.

Verjamem da tvoj CVT to dela, vendar to je narejeno z namenom da bodo potrošniki/kupci takšen pogon sprejeli in NI optimalno z stališča porabe goriva (po domače kuril ti bo več kot bi lahko). Če bi tudi takrat da vzdržuje hitrost 50 km/h obrate ohranil na 3000 do 4000 obratov, bi bila poraba še manjša kot je sedaj.

Nemški avtomobili (pa jih res ne maram) imajo vse boljše od tesle. Edina stvar, ki je slabša, je softwerska podpora. Tukaj tesla zmaga pred vsemi.

Tu se ne strinjava. Daj čisto za foro poglej kateri nemški EV dobiš za isto ali nižjo ceno od Tesle in kakšne specifikacije ima ta nemški EV. Spoiler alert: mnogo slabše specifikacije ima od Tesle. Pri ISTI ceni. Da o tem da Tesla lahko uporablja vse third party chargerje in še vse svoje superchargerje in je tako chargerjev mnogo več sploh ne govorimo (to je pomembno na roadtripih, ne vem slovenske ustreznice za to, "potovanjih"?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

Še z dacio se težko primerja, če gledamo kvaliteto izdelave tesle 3.

To nikoli ni bilo res. Je bilo pa res če sem iskren da je prvo leto produkcije pri modelu 3 kvaliteta malo šepala, pannel gapi so bili nekje 2 milimetra, nekje pa 3 milimetra. Recimo na levi strani 2 mm, na desni pa 3 mm. Ampak to so od leta 2019 povpravili, sedaj teh težav ni več. So imeli pa tudi Nemški proizvajalci mnoge težave z pannel gepi pri določenih modelih, lahko kar zgoogla tisti ki ne verjame.

Holedino je izjavil:

Vse kar imajo Nemški proizvajalci boljše od Tesle je zvok zapiraja vrat, true story, gledam dale posntetek ahahhah, počakte do konca posnetka takrat ko začne remiksat, takrat šele dobr rata hahah, legenda :)):))
https://www.youtube.com/shorts/o3aPYsl_...


Je še kdo tale video pogledal 2x zaporedoma? hahah :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Surstromming ::

Se se kar s trolom kregate? :))
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:


Verjamem da tvoj CVT to dela, vendar to je narejeno z namenom da bodo potrošniki/kupci takšen pogon sprejeli in NI optimalni z stališča porabe goriva (po domače kuril ti bo več kot bi lahko).
Če bi tudi takrat da vzdržuje hitrost 50 km/h obrate ohranil na 3000 do 4000 obratov, bi bila poraba še manjša kot je sedaj.

Pri konstantni hitrosti, kjer se samo vzdržuje hitrost 50km/h in enako prevoženi poti, ti trdiš da pri 4000 obratih manj porabi goriva kot pri 800 obratih? Mi lahko to strojniško razložiš?

Recimo da za 100 obratov porabiš 1cl goriva. Pri 800 obratih potem porabiš 8cl, pri 4000 obratih pa 40cl. Pot bo opravljena enaka in hitrost bo konstantna - da ti bo lažje računat. Je 8 več od 40?


Holedino je izjavil:


Nemški avtomobili (pa jih res ne maram) imajo vse boljše od tesle. Edina stvar, ki je slabša, je softwerska podpora. Tukaj tesla zmaga pred vsemi.

Tu se ne strinjava. Daj čisto za foro poglej kateri nemški EV dobiš za isto ali nižjo ceno od Tesle in kakšne specifikacije ima ta nemški EV. Spoiler alert: mnogo slabše specifikacije ima od Tesle. Pri ISTI ceni.

Ne primerjam po specifikacijah, ampak kvaliteti izdelave. Tam se tesla lahko skrije (verjetno tudi pred dacio)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

Glej tudi jaz znam premeteno obračati številke. 61 miljard dolarjev je cca. 50k na vozilo in ker vsako vozilo povzroči s svojim obstojem 13300 škode imamo zato 26% nižji BDP. Oz če te škode nebi bilo bi imeli efektivno 37% višji bdp. To je po številkah ki si jih ti ven zmetal.

Seveda pa vemo kako gre to v resnici, napihovanje številk v nedogled. Tudi teh 12% se tudi nebi nikoli materializiralo. Za veliko večino blokarjev pa bi bilo tudi lastništvo e-avtomobila ekonomski minus.
Diversity is our greatest strength

Holedino ::

Pri konstantni hitrosti, kjer se samo vzdržuje hitrost 50km/h in enako prevoženi poti, ti trdiš da pri 4000 obratih manj porabi goriva kot pri 800 obratih? Mi lahko to strojniško razložiš?

Da, ni problema. Če tvoj motor vzdržuje hitrost pri 800 obratih, potem pomeni da je premočan in bi se z ustreznim downsizanjem motorja doseglo precej manjšo porabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Surstromming ::

Holedino je izjavil:

Pri konstantni hitrosti, kjer se samo vzdržuje hitrost 50km/h in enako prevoženi poti, ti trdiš da pri 4000 obratih manj porabi goriva kot pri 800 obratih? Mi lahko to strojniško razložiš?

Da, ni problema. Hidrodinamične izgube so pri več obratih res večje kot pri manj obratih in te izgube imaš ti v mislih, vendar mnogo boljši termodinamični izkoristek motorja to precej prevaga, zato ker je motor bolj obremenjen. Motor more bit čim bolj omremenjen da je eficienca velika. In s tem ko imaš ustrezno idelano CVT prestavo je izkoristek večji, glej ta posnetek, je lepo razloženo (sicer tukaj razlaga za navaden menjalnik in kako dosežt najmanjšo porabo goriva, ampak isto znanje velja tudi za CVT:




Samo njegov cas registracije poglejte, pa vam bo vse jasno. Pac prisel je prodajat...
Pojdite volit drugi krog volitev. Prepricujejo vas, da se ne
splaca, zato, da bi SDS (Logar) sploh imel moznost zmagati.
In v kolikor bo, bo to zato, ker se niste udelezili volitev.
««
42 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 446 47 48 49 )

Oddelek: Na cesti
2412204027 (3509) Gregor P
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058115415 (75480) D3m
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68158326 (38166) gruntfürmich
»

rabljen poceni ev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19128968 (23773) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25630027 (26558) bluefish

Več podobnih tem