» »

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

««
43 / 48
»»

Holedino ::

Recimo da za 100 obratov porabiš 1cl goriva. Pri 800 obratih potem porabiš 8cl, pri 4000 obratih pa 40cl. Pot bo opravljena enaka in hitrost bo konstantna - da ti bo lažje računat. Je 8 več od 40?

Tole je preveč poenostavljeno da bi bila zadeva resnična. SO še drugi faktorji, eden glavnih obremenitev motorja. Več pa v videu zgoraj.

Ne primerjam po specifikacijah, ampak kvaliteti izdelave. Tam se tesla lahko skrije (verjetno tudi pred dacio)

Pretiravaš. TUdi nemški proizvajalci so imeli pri modelih za 80k težave z pannel gepi in izdelavo, zgooglaj pa boš videl. Po specifikacijah jih pa Tesla nese da je joj.

Reycis je izjavil:

Glej tudi jaz znam premeteno obračati številke. 61 miljard dolarjev je cca. 50k na vozilo in ker vsako vozilo povzroči s svojim obstojem 13300 škode imamo zato 26% nižji BDP. Oz če te škode nebi bilo bi imeli efektivno 37% višji bdp. To je po številkah ki si jih ti ven zmetal.

Seveda pa vemo kako gre to v resnici, napihovanje številk v nedogled. Tudi teh 12% se tudi nebi nikoli materializiralo. Za veliko večino blokarjev pa bi bilo tudi lastništvo e-avtomobila ekonomski minus.


Ne flancaj. 12 % bdp po OECD študiji. Ne pa tvoje nekaj iz riti. 12 % bdp je 7400 milijonov evrov na leto, oziroma 6000 EUR po enem avtomobilu vsako leto.
KLIK: https://www.oecd.org/economy/greeneco/e...

Pac prisel je prodajat...

ahahhaha LOLL, prav ničesar ne prodajam. Za prodajanje se obrnite na prodajalce. Jaz pa sem strokovnjak inženir, zame so pa tehnična vprašanja če koga kaj zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Recimo da za 100 obratov porabiš 1cl goriva. Pri 800 obratih potem porabiš 8cl, pri 4000 obratih pa 40cl. Pot bo opravljena enaka in hitrost bo konstantna - da ti bo lažje računat. Je 8 več od 40?

Tole je preveč poenostavljeno da bi bila zadeva resnična. SO še drugi faktorji, eden glavnih obremenitev motorja. Več pa v videu zgoraj.


Še enkrat:
Voziš s konstantno hitrostjo 50km/h na razdalji 10km.
1. voziš ves čas z 800 obrati
2. voziš ves čas z 4000 obrati

V katerem primeru bo avto porabil manj goriva? Še vedno trdiš da takrat, ko boš to razdaljo prevozil s 4000 obrati?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Če tvoj motor vzdržuje hitrost 50 km/h pri 800 obratih, potem pomeni da je mnogo premočan in bi se z ustreznim downsizanjem motorja doseglo precej manjšo porabo. Seveda pa bi ta downsizan motor laufal na večjih obratih, to pa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Motor je samo 1600ccm, tako da je dowsnizan in ima majhno porabo. V tem je čar CVT menjalnika, da s tako majhno kubaturo in majhnimi konji lahko to vzdržuje.
Še vedno pa nisi odgovoril na vprašanje. Torej 1. ali 2. točka?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Motor je samo 1600ccm, tako da je dowsnizan in ima majhno porabo.

Lahko bi bil še precej bolj downsizan. Pri takih pogojih 1. točka ČE bo motor v rem režimu obremenjen vsaj na 80 %.

Here is why I don't like CVT


ps: in da se razumemo: jaz sem ZA CVTje, le ljudje jih ne marajo. Na žalost. CVT je superioren navadnemu menjalniku, boljši power band, več navora, ter manjša poraba goriva, what is not to like here.

Aja pa še nekaj ljudje ne marajo pri CVTju: to da se "ne čuti prestav". Seveda je to tako smešno da je kar blesavo, amapak to dejansko folk govori o CVTju. Evo ta link spodaj:
https://www.youtube.com/shorts/4S55pYgV...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

Ljudje so pač navajeni na ročne menjalnike in na njihovo "cukanje" in zato zavračajo vse kar je drugačno, pa čeprav boljše. Isto je pri EVjih. Zato pa je Toyota pol leta nazaj patentirala fake similirani ročni menjalnik za EVje. Ne zato ker bi bil tak fake menjanik boljši, celo obratno: slabši je, ampak zato da se potrošniki lažje navadijo. Ker so pač navajeni na staro tehologijo CUKANJA in zato hočejo da CUKA tudi nova tehnologija.

Warning: Avoid purchasing a car with CVT AT ALL COSTS!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

sej so softwersko naštimal, da se čuti prestave. spusti obrate za 1000 obratov kot da šalta. seveda če to hočeš. jaz imam to izklopljeno, ker je poanta cvt ravno to da zvezno vleče.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

sej so softwersko naštimal, da se čuti prestave.

Ja so ja. Ponekod. Ampak to je spet half ass solution. TO da "se čuti prestave" je narejeno zato da potrošniki lažje se navadijo, vendar to ZVIŠUJE porabo goriva in SLABŠA perfomance karakteristiko avtomobila..

jaz imam to izklopljeno, ker je poanta cvt ravno to da zvezno vleče.

Pravilno. Tako bi mogli met vsi. Sloh ne bi smel imet vrjate nekih "simuliranih cukanj ročnega menjalnika" zaradi katerih je večja poraba goriva. Si se pozanima kako je z zanesljivostjo CVT? Tamle na posnetkih jamrajo da se dost hitr pokvar in da ful stane za popravilo, je to res pri tvojem konkretnem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

PS: pri 800 obratov ne bo max efficiency ker enigne ni zadost obremenjen, v rdečem območju grafa morš bit za maksimalno eficienco.



:)):)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Holedino ::

Folk dejansko zmeče večino tistega denarja ki bi mu po "fiksnih stroških" ostal (najemnina, hrana, internet, telefon, položnice ipd) za avto in gorivo, tako da mu pol nič ne ostane in životari. Kot smo zračunali je razlika med nekom ki ima nek povprečen avto in na leto da tolk pa tolk za stroške in nekom ki ta denar namesto da bi ga v avto vlaga v delnice in sklade v roku 50 let 500.000 do 1.000.000 EUR (ker se denar obrestuje). Par let šparaš, nato pa si lahko s tem denarjem samo od obresti (torej da se glavnica ne zmanjšuje, ampak povečuje) privoščiš basically luksuzno življenje, masaže, pol leta potovanj vsako leto, da delaš samo pol leta, pol leta pa raziskuješ svet in uživaš. Večina tistih ki ima pa avto pa komaj shaja skozi mesec in delat mora celo leto skos in skos vse do penzije. Ker statistike jasno kažejo da 90 % ljudi v svojem šihtu NE UŽIVA, ampak jim je muka, torej kaj je logična posledica? Da bi se jim splačalo lajf zastavit tako da bi delali samo polovico časa (pol leta vsako leto), drugo polovico leta pa uživali. Ampak to ni možno za večino ljudi ČE imaš avto. Treba je pogledat široko, večina ljudi v Sloveniji životari (kot smo s statistikami v tej temi že pokazali), prav tako večina ljudi NE uživa na šihtu, ampak jim je to nujno zlo. To nujno zlo se da z pravilno zastavljenim življenjem znižati na polovico (za 2x, torej pol leta dela, pol leta užitka).



CITIRAM: "I just want to be able to live like my parents did at my age with their "average" pay job. I know many people that worked 40 hours a week their entire lives and able to live comfortably. Nowadays you need two jobs just to get buy let alone living comfortable. The price of everything has doubled in the last 2 years, well everything except my wages."



SO TRUE za 99 % ljudi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

kriptobog ::

Holedino je izjavil:


CITIRAM: "I just want to be able to live like my parents did at my age with their "average" pay job. I know many people that worked 40 hours a week their entire lives and able to live comfortably. Nowadays you need two jobs just to get buy let alone living comfortable. The price of everything has doubled in the last 2 years, well everything except my wages."



SO TRUE za 99 % ljudi!


Mal falen procent, glede na to koliko stanovanj se je prodalo v zadnjih nekaj letih in koliko se je gradilo, oz. se se vedno gradi...

m0LN4r ::

On misli da so nekoc res delali samo "40" ur, haha, bajte so pa gradile tri generacije in po sihtu se 8 ur fusali.
Danes je to za vecino peace of cake, glej kaj vse ljudje imajo, nekoc niti za oblect niso imeli, niso imeli ajfonov, niso imeli niti bajt in niti avtov, so zivele tri generacije v eni hisi.

Ampak ja, v eni avtogrupi k sem je eno lepo napisal, bo se moral vozit s rabljenim cliotom, ker se bo zakreditiral za stanovanje v mestu. PS: 35 let kredita.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

Torej če prav razumem, je trenutno najcenejši štromar (EV) Dacia Spring ki stane skor 16k po subvenciji?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Surstromming ::

No, da se vrnem k prvotni temi: koliko je se vreden 10 let star kuhinjski "robot" (aka multipraktik) v perfektnem stanju, enkrat uporabljen. Koliko % vrednosti je izgubil (stroske menjave baterije pri avtomobilu bom gladko zanemaril)? Obstajata dve znamki, za kateri vem, da se dobis nekaj denarja za njiju, vse ostalo niti senkat ne mores. In enako bo tu.

Mimogrede, za OPa. Stromar je izraz za cloveka, ki se ukvarja z elektriko in ne okrajsava za el. vozilo.

https://razvezanijezik.org/?page=%C5%A1...

Samo toliko, da bos prenehal svedrati pogovorni jezik. Enako velja tudi za ostale, ni se treba oprijemati sfaljenih izrazov, ce jih 15 letni navdusenec ne razume.

Zgodovina sprememb…

solatjek ::

Surstromming je izjavil:

No, da se vrnem k prvotni temi: koliko je se vreden 10 let star kuhinjski "robot" (aka multipraktik) v perfektnem stanju, enkrat uporabljen. Koliko % vrednosti je izgubil (baterije bom gladko zanemaril).

Ena plat je, koliko je zadeva vredna po x letih, druga pa, za koliko jo lahko prodaš. Moj avto s 350.000km star 15 let je zame osebno vreden 5000EUR ali več, ker je redno vzdrževan, vsaka okvara je bila ustrezno sanirana z originalnimi nadomestnimi deli, točno vem, da je avto v top stanju, vendar je utopija pričakovati, da mi kdo da več kot 2000EUR. Enako je s tem multipraktikom/robotom/čemerkoli. Ponudba/povpraševanje/starost narekuje ceno, v praksi je velikokrat tako, da je med zelo ohranjenim rabljenim izdelkom in zgaranim enakim izdelkom, mala razlika.

Vprašanje si pa dobro zastavil. Osebno ne vidim problema, če na EV po 250.000km in 10 letih menjam baterijo in avto zgaram do konca v 500.000km. Tudi če dam za baterijo 8kEUR. Koliko bo pa avto vreden ko X letih je pa meni drugotnega pomena (to je zgolj moje osebno razmišljanje), nikoli ne kupim avta z razmišljanjem, koliko bom dobil, ko ga prodam. Kupim ga zato, da ga uporabljam, vrednost me ne zanima, zanima me funkcionalnost in da čim dlje (vsaj 15+ let) služi svojemu namenu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

Utk ::

Ko se bojo začeli pojavljat ti slabi, stari, z zanič baterijami, avti na avto.net za 3 jurje, me prosim zbudite (oz. najprej sebe iz sanj), ker takoj kupim 5 komadov, če so vsaj v voznem stanju (ne glede kolk je kapaciteta bateriji padla). Ker tudi avto, ki ima še 100 km dosega namesto 300, ti v parih letih prišpara te 3 jurje na gorivu in si ga dobil efektivno zastonj.
Dokler je velika večina avtov na nafto, bojo električni imeli svojo ceno. Če so še tako zanič. Ker tudi električna jajca so še zmeraj boljša od naftnih jajc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

solatjek je izjavil:

...nikoli ne kupim avta z razmišljanjem, koliko bom dobil, ko ga prodam. Kupim ga zato, da ga uporabljam, vrednost me ne zanima, zanima me funkcionalnost in da čim dlje (vsaj 15+ let) služi svojemu namenu.


Če je nov 30k, verjetno ne boš kupil 10 let starega rabljenega za 15k, če veš, da boš moral še 8k vložit v nove baterije. Za 2k mogoče bi ga celo kupil, pa da 8 vložim vanj in se potem še 250k kilometrov vozim z njim. Drugače pa raje novega.

Utk je izjavil:

Ko se bojo začeli pojavljat ti slabi, stari, z zanič baterijami, avti na avto.net za 3 jurje, me prosim zbudite (oz. najprej sebe iz sanj), ker takoj kupim 5 komadov, če so vsaj v voznem stanju (ne glede kolk je kapaciteta bateriji padla). Ker tudi avto, ki ima še 100 km dosega namesto 300, ti v parih letih prišpara te 3 jurje na gorivu in si ga dobil efektivno zastonj.
Dokler je velika večina avtov na nafto, bojo električni imeli svojo ceno. Če so še tako zanič. Ker tudi električna jajca so še zmeraj boljša od naftnih jajc.


A ti greš kdaj več kot 100km od doma?
Meni jajca, s katerimi se lahko samo 100km odpeljem, potem jih moram pa spet par ur filat, ne odtehtajo tistih par evrov več pri porabi. To se niti iz ljubljane na bled pa nazaj ne moreš odpeljat, če so pa kolone, boš pa že kje na avtocesti ostal brez elektrike.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

solatjek ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če je nov 30k, verjetno ne boš kupil 10 let starega rabljenega za 15k, če veš, da boš moral še 8k vložit v nove baterije. Za 2k mogoče bi ga celo kupil, pa da 8 vložim vanj in se potem še 250k kilometrov vozim z njim. Drugače pa raje novega.


Podpišem, osebno kupujem nove avtomobile. Ko je moj avto star namreč 10 let, raje v njega vložim, tudi, če je potrebno kaj večjega (ker vem, kaj imam) in zvozim do konca. Nesmiselno se mi zdi svojega prodat za skoraj nič, kupit nekaj rabljenega za malo več kot nič in vložiti v njega zagotovo več, kot v svojega.

Osebno mi je pri avto najbolj pomembno, da je karoserija v dobrem stanju, da ne rjavi, vse ostalo se da popraviti, hudič je, če nimaš npr. zadnjega mosta kam prišraufati, ker je nosilce rja požrla.

DamijanD ::

Surstromming je izjavil:


Mimogrede, za OPa. Stromar je izraz za cloveka, ki se ukvarja z elektriko in ne okrajsava za el. vozilo.


Ko sem prvič videl naslov te teme, sem tudi sam mislil, da bo debata koliko se splača študirati elektro tehniko. Koliko bo biznisa na tem področju čez 10 let :D

Utk ::

A ti greš kdaj več kot 100km od doma?
Meni jajca, s katerimi se lahko samo 100km odpeljem, potem jih moram pa spet par ur filat, ne odtehtajo tistih par evrov več pri porabi. To se niti iz ljubljane na bled pa nazaj ne moreš odpeljat, če so pa kolone, boš pa že kje na avtocesti ostal brez elektrike.

Nekateri imamo več kot en avto. Btw, za 100 km se nafila še tako slab EV v cca 15 min. Tako da to je problem samo če greš na Bled ruknit en štamprle in pičiš domov.
Kakšna tesla se nafila tudi v 5 min, ampak tam 100 km gor ali dol itak ni problem.
Spodoben EV, samo da s staro zanič baterijo, ki zmore "komaj" 100 km, je za po Ljubljani, ali drugi vasi, zlata vreden. Nič ne porabi, lepo se vozi, lepo potegne, ni ga škoda...problem je samo, da taka jajca še zmeraj stanejo 10 jurjev, ne pa 2-3 al kolk že mislite da stane star električni z "zanič" baterijo...
Sploh pa v kolonah BEV ne porabi skoraj nič. Tudi če hladi ali greje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ZveeZ ::

Utk je izjavil:


Nekateri imamo več kot en avto. Btw, za 100 km se nafila še tako slab EV v cca 15 min.

Razen tistih tako slabih, da polnijo z 22kW.
Edit:
Mimogrede, ne racunat, da bo cez 10 let nek 10 let star EV ohranil vrednost, kot jo ohranjajo danes.
Danes je imho avtomobilski trg (tudi ostali) precenjen. Tudi 10 let stari ICE so predragi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Utk ::

S temi tako in tako ne boš šel 100 km daleč.

ZveeZ ::

Utk je izjavil:

S temi tako in tako ne boš šel 100 km daleč.

Dober izgovor:)

Utk ::

Dobro, pismo, tudi 10 let stari leafi polnijo s 50 kw, ali pa blizu. Manj od tega pa res ne boš šel kupit, če misliš it z avtom kam izven 50 km kroga.

ZveeZ ::

Utk je izjavil:

Dobro, pismo, tudi 10 let stari leafi polnijo s 50 kw, ali pa blizu. Manj od tega pa res ne boš šel kupit, če misliš it z avtom kam izven 50 km kroga.

Se pa hitro zajebes, ce kupis 8 let starega Zoeja R240 (namesto Q210) :)

Utk ::

Ne se nič zajebeš, samo vnaprej moreš vedet kaj ima in kaj rabiš. Za dober dnar tudi takega takoj kupim. Ima pa 22 kw AC polnjenje, kar je še danes redkost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ZveeZ ::

Utk je izjavil:

Ne se nič zajebeš, samo vnaprej moreš vedet kaj ima in kaj rabiš. Za dober dnar tudi takega takoj kupim. Ima pa 22 kw AC polnjenje, kar je še danes redkost.

Cca 9k brez baterije:)))

Utk ::

Sej...tolk o tem kolk so stari štromarji ničvredni.

mn ::

Ima kdo kaj občutka, kolikšna je verjetnost popravil baterijskih paketov. Govorim o verjetnosti, da se pojavijo samostojne servisne delavnice, ki bodo te pakete odpirale in menjale posamezne okvarjene celice, oziroma ki bodo popravljale močnostno elektroniko?

ZveeZ ::

Utk je izjavil:

Sej...tolk o tem kolk so stari štromarji ničvredni.

Sej pravim, da danasnje cene niso merodajne, ker je hype na vrhuncu.
Npr Zoe za 9k z najemom baterije te v nobenem primeru ne pride ceneje od ICE alternative ampak folk to se vedno prodaja (vprasanje ce se proda) po zasoljeni ceni.

kow ::

Ni hype na vrhuncu, ampak so se v vecjem stevilu proizvajali samo EV v visjem rangu. V nizjem rangu pa je zaradi korone proizvodnja stagnirala.

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Utk ::

mn je izjavil:

Ima kdo kaj občutka, kolikšna je verjetnost popravil baterijskih paketov. Govorim o verjetnosti, da se pojavijo samostojne servisne delavnice, ki bodo te pakete odpirale in menjale posamezne okvarjene celice, oziroma ki bodo popravljale močnostno elektroniko?

Imaš na Madžarskem, imaš v Zagrebu, v Sloveniji mislim da še ni. Glede na to kolk je teh avtov, težko da se ne bi še pri nas kdo lotil.

Sej pravim, da danasnje cene niso merodajne, ker je hype na vrhuncu.

Hype ni še niti blizu vrhunca. Hype bo ko bojo ljudje spoznali, da se sosed vozi zastonj, oni pa plačujejo 100 evrov vsakih 10 dni, pa še jebe jih stalno nekaj.

Miki N ::

b3D_950 je izjavil:

Twingo za 30jurjev
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Mislim, da je to tisti pravi "feature". Kako folku prodati nekaj kar je imelo prej "razumno ceno", kot bi rekel Clarkson .... za nerazumno ceno? Z nekaj osnovne psihologije.
;)

Surstromming ::

DamijanD je izjavil:

Surstromming je izjavil:


Mimogrede, za OPa. Stromar je izraz za cloveka, ki se ukvarja z elektriko in ne okrajsava za el. vozilo.


Ko sem prvič videl naslov te teme, sem tudi sam mislil, da bo debata koliko se splača študirati elektro tehniko. Koliko bo biznisa na tem področju čez 10 let :D


Tudi jaz, saj ravno zato me je zmotilo, obicajno se v jezik ne vtikam, samo tale naslov je bil pa zares motec.

mn je izjavil:

Ima kdo kaj občutka, kolikšna je verjetnost popravil baterijskih paketov. Govorim o verjetnosti, da se pojavijo samostojne servisne delavnice, ki bodo te pakete odpirale in menjale posamezne okvarjene celice, oziroma ki bodo popravljale močnostno elektroniko?


Ze obstaja, zadnjic sem gledal eno oddajo na Pro7, mogoce Galilejo (ceprav mi ne pase sem), imas vsaj en servis v nemciji, ki odpre paket, zmeri celice in zamenja tiste z znizano kapaciteto. Je pa tudi povedal, da se jih pod doloceno vrednostjo ne splaca vec menjat, ker so obicajno vse zjebane do primerljive meje (ena se okvari, ostale prevzamejo in so zato se same prej okvarjene). Saj avto se pelje samo doseg drasticno pada.

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

Utk je izjavil:

mn je izjavil:

Ima kdo kaj občutka, kolikšna je verjetnost popravil baterijskih paketov. Govorim o verjetnosti, da se pojavijo samostojne servisne delavnice, ki bodo te pakete odpirale in menjale posamezne okvarjene celice, oziroma ki bodo popravljale močnostno elektroniko?

Imaš na Madžarskem, imaš v Zagrebu, v Sloveniji mislim da še ni. Glede na to kolk je teh avtov, težko da se ne bi še pri nas kdo lotil.

Sej pravim, da danasnje cene niso merodajne, ker je hype na vrhuncu.

Hype ni še niti blizu vrhunca. Hype bo ko bojo ljudje spoznali, da se sosed vozi zastonj, oni pa plačujejo 100 evrov vsakih 10 dni, pa še jebe jih stalno nekaj.

Hja no, malo verjetna situacija:)
Tisti, ki zapravi 300€ mesecno za gorivo ze verjetno ima plane za nabavo EVja.
Povprecen Janez pa takih planov nima, ker on dobi 10 let starega Cliota za 1/3 cene 10 let starega Zoea. Pokuri pa max 2 tanka mesecno;)
Povprecni Đuro pa raje kupi 10 let starega BMWja/VWja;)

Utk ::

Sej, plane že imajo, avtov pa očitno še ne, ker strašno veliko jih še ni. Zato pa pravim, da hype ni še niti blizu vrhunca. V zadnjem letu, dveh, in še v naslednjih, bo postavljenih en kup elektrarn po hišah, vsak od teh bo najmanj pomislil še na avto. Tist, ki je meni postavljal elektrarno, jih postavi vsaj 50 na leto, pa od teh 50 jih ima zaenkrat samo par tudi električni avto, kolk on opazi, vsak pa potem začne razmišljat o tem. Tu je prostora še veliko.
Poglej si avte na cesti...10 let star clio je daleč od povprečja. Če te že zanima povprečje. Čeprav ne vem zakaj bi te.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Surstromming ::

Utk je izjavil:

bo postavljenih en kup elektrarn po hišah


Kar sanjaj. Tukaj je pa hypa ze konec, postavljajo samo se tisti zadnji suckerji. Saj sam vidis, da je dobicek ze tako upadel, da morajo SEO po slo-techu zganjat.

Zgodovina sprememb…

dude ::

Se pravi več ljudi ko bo imelo evje, cenejši bodo. 8-)

Utk ::

Surstromming je izjavil:

Utk je izjavil:

bo postavljenih en kup elektrarn po hišah


Kar sanjaj. Tukaj je pa hypa ze konec, postavljajo samo se tisti zadnji suckerji.

Jaz sucker bom letos prišparal vsaj jurja pa pol z njo. Prosim, da me še ti s kakšnim takim slabim poslom nategneš.

dude je izjavil:

Se pravi več ljudi ko bo imelo evje, cenejši bodo. 8-)

Ne. Samo ice bojo dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Surstromming ::

Utk je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Utk je izjavil:

bo postavljenih en kup elektrarn po hišah


Kar sanjaj. Tukaj je pa hypa ze konec, postavljajo samo se tisti zadnji suckerji.

Jaz sucker bom letos prišparal vsaj jurja pa pol z njo. Prosim, da me še ti s kakšnim takim slabim poslom nategneš.


Ja, se pravi za eno minimalno placo. Vcasih, na visku hypa, se je z montazo panelov zasluzilo prevej vec. Koliko mislis, pa da sem jaz prisparal, ki avta prakticno ne rabim?

Slabo vam gre tole sparanje od rok.

Zgodovina sprememb…

dude ::

Kar sanjaj, ni ti to BTC :))

Utk ::

On je samo užaljen, ker je nek propadel ločen štromar, ki nima nič niti od montaže panelov kot vsi njegovi vsaj napol sposobni kolegi, niti nima kam postavit sebi elektrarne, ker mu je žena vse pobrala.
Še jaz, ki sploh nisem štromar, in ne montiram elektrarn, imam več koristi od tega kot on, ki je iz foha. To je isto kot da bi se bi 15 let ukvarjal s kriptom poklicno, sam pa z njimi naredil nulo, ali pa celo izgubo. Jaz bi bil tudi zagrenjen na njegovem mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Surstromming ::

Utk je izjavil:

On je samo užaljen, ker je nek propadel ločen štromar, ki nima nič niti od montaže panelov kot vsi njegovi vsaj napol sposobni kolegi, niti nima kam postavit sebi elektrarne, ker mu je žena vse pobrala.
Še jaz, ki sploh nisem štromar, in ne montiram elektrarn, imam več koristi od tega kot on, ki je iz foha. To je isto kot da bi se bi 15 let ukvarjal s kriptom poklicno, sam pa z njimi naredil nulo, ali pa celo izgubo. Jaz bi bil tudi zagrenjen na njegovem mestu.


Tvoja projiciranja so pa ze prav legendarna :)) Daj tole si vtetoviraj na celo:

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

https://evhub.no/ ima tako idejo in se širi - nekaj tudi v dogovoru z Bosch servisi...
https://evclinic.eu/

Ahim ::

Utk je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Utk je izjavil:

bo postavljenih en kup elektrarn po hišah


Kar sanjaj. Tukaj je pa hypa ze konec, postavljajo samo se tisti zadnji suckerji.

Jaz sucker bom letos prišparal vsaj jurja pa pol z njo. Prosim, da me še ti s kakšnim takim slabim poslom nategneš

40 evrov na mesec = cca. 500 EUR letno, skupaj, za vso pokurjeno elektriko. Ti bi pa jurja in pol (torej trikrat toliko) prisparal? A to bi najprej porabil kot ena normalna druzina, potem ti bodo pa se placali dvakrat toliko, kolikor si porabil, in vse to na racun brezplacne FV elektrarne, ki ti je padla z neba?

deco16 ::

Ja pač eni nebi porabili samo 40€ na mesec :) A se je tolk težko postavit v kožo drugega?

Utk ::

40 evrov na mesec = cca. 500 EUR letno, skupaj, za vso pokurjeno elektriko. Ti bi pa jurja in pol (torej trikrat toliko) prisparal? A to bi najprej porabil kot ena normalna druzina, potem ti bodo pa se placali dvakrat toliko, kolikor si porabil, in vse to na racun brezplacne FV elektrarne, ki ti je padla z neba?

40 evrov porabim, če vse ugasnem in grem za cel mesec na dopust.
Resno, zakaj si bedak? Samo "navadne" elektrike imamo 50-55 evrov (po lanskih cenah, po novih več ne vem), plus ogrevanje, plus 15,000 km z avtom. Zdaj pa še enkrat preračunaj. Samo 15,000 km z avtom je 300-400 evrov (če bi primerjal z nafto je pa itak konkretno čez jurja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Valvoline ::

Utk je izjavil:

40 evrov na mesec = cca. 500 EUR letno, skupaj, za vso pokurjeno elektriko. Ti bi pa jurja in pol (torej trikrat toliko) prisparal? A to bi najprej porabil kot ena normalna druzina, potem ti bodo pa se placali dvakrat toliko, kolikor si porabil, in vse to na racun brezplacne FV elektrarne, ki ti je padla z neba?

40 evrov porabim, če vse ugasnem in grem za cel mesec na dopust.
Resno, zakaj si bedak? Samo "navadne" elektrike imamo 50-55 evrov (po lanskih cenah, po novih več ne vem), plus ogrevanje, plus 15,000 km z avtom. Zdaj pa še enkrat preračunaj. Samo 15,000 km z avtom je 300-400 evrov (če bi primerjal z nafto je pa itak konkretno čez jurja).

Vedno pozabljate povedat da vse to tako ali drugace casti sosed.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

1. ne pozabim.
2. to je samo še dodaten plus.
3. sicer se ne strinjam s tem, ampak če sosed tako misli, sem vesel zanj :P
««
43 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 446 47 48 49 )

Oddelek: Na cesti
2412203577 (3059) Gregor P
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058115285 (75350) D3m
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68158254 (38094) gruntfürmich
»

rabljen poceni ev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19128937 (23742) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25630000 (26531) bluefish

Več podobnih tem