» »

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

««
27 / 48
»»

Holedino ::

Torej raje se vsedeš v staro zjebano garo od avta in životariš iz meseca v mesec, kot pa da bi vsake pol leta užival na potovanjih in vilah z bazeni? TUdi prav, vsakemu svoje. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

ko se enkrat v tretjem svetu voziš po takih cestah
 maroko1

maroko1


 maroko 2

maroko 2



da prideš do takih razgledov
 maroko 3

maroko 3


 maroko 4

maroko 4



te vile in bazeni ne zanimajo več. vsaj mene ne. ker se veliko raje vozim s svojim avtom po takih terenih, kot pa da bi lenaril po nekih vilah in pil alko v potokih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

WizzardOfOZ: z kešom ki ga prišparaš če se greš carsharing in si avto ne lastiš in razliko vlagaš v delnice in sklade si lahko privoščiš pol leta potovanj, tudi avto lahko na potovanjih najameš, na Tajskem in v podobnih deželah tretjega sveta ga loh najameš "za ceno enega bureka".

nejc_nejc ::

Holedino je izjavil:

Torej raje se vsedeš v staro zjebano garo od avta in životariš iz meseca v mesec, kot pa da bi vsake pol leta užival na potovanjih in vilah z bazeni? TUdi prav, vsakemu svoje. ;)

Sem pa ze mal vec vidu kot ti. Ocitno, ker zgornje nebuloza na pamet pišeš. Bistven je izbor, ne razdalja. Ocitno, se slo ne poznas. Evrope pa sploh ne.

Holedino ::

Imam občutek da je večina ljudi na nekem avtopilotu družbe, delajo nekaj kar večina dela in ne razmislijo kako bi bilo najbolje delati da bi njim najbolje ustrezalo. Večina ljudi je ovc, kar jasno prikaže tale experiment:
Social experiment - most people are sheep


Pri temle posnetku se boste narežali ko svinje! :)):)) Ker je res super funny. :)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

nejc_nejc ::

In ti razlagaš o vilah in ovcah.

m0LN4r ::

Ne. Za 20 do 50 EUR na noč imaš lepo vilo z bazenom ponekod.
Ja pa ti si rekel, da si lahko privoscijo vec, kot pa ta potovanja za reveze.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Holedino ::

Vile z bazeni niso za reveže. DObesedno lahko živiš razkošni style bogataša. Kot pravim, večina ljudi je sužnjev družbenih norm. In avto je družbena norma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

nejc_nejc ::

Avto ni družbena norma temveč free life.

Holedino ::

nejc_nejc je izjavil:

In ti razlagaš o vilah in ovcah.


ps: nejc nejc seveda posnetka ni pogledal, ker bi bilo to fizično nemogoče, med objavo in tem njegovim odgovorom je minilo samo 1 minuto 49 sekund, posnetek pa traja 3 minute in 42 sekund...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

nejc_nejc je izjavil:

In ti razlagaš o vilah in ovcah.

nope sam pokazal sem zakaj ev ni v dober avto zame. ker v takih krajih nimaš kaj delat z njim.

na vasi je tudi brez veze, ker so razdalje večje, pa ev še ne dosega takih razdalj, da ga vsak dan nebi bilo treba filat, za po mestu je pa javni potniški promet in bicikel. tako da ev je čisto brez veze, ker je treba promet v mestih zmanjšat, ne prestavit na ev.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

nejc_nejc je izjavil:

Avto ni družbena norma temveč free life.


Avto je prekletstvo modernega življenja. Tudi za uporabnika/voznika.
Cars Are Dumb (They're Bad For You)

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Avto ni družbena norma temveč free life.


Avto je prekletstvo modernega življenja. Tudi za uporabnika/voznika.
Cars Are Dumb (They're Bad For You)

velja tudi za ev. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

WizzardOfOZ je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

In ti razlagaš o vilah in ovcah.

nope sam pokazal sem zakaj ev ni v dober avto zame. ker v takih krajih nimaš kaj delat z njim.

na vasi je tudi brez veze, ker so razdalje večje, pa ev še ne dosega takih razdalj, da ga vsak dan nebi bilo treba filat, za po mestu je pa javni potniški promet in bicikel. tako da ev je čisto brez veze, ker je treba promet v mestih zmanjšat, ne prestavit na ev.


Imaš tudi terence v EV izvedbi (glej Rivian ali Ford F-150 Lightning) tako da to da v "v takih krajih z EV nimaš kaj počet ne drži". Moderni EV dosega razdaljo 500 km brez polnjenja, nekateri celo 1000 km dosega brez polnenja (NIO ET7, Mercedes EQXX). EV ni samo za po mestu, to je veljalo leta 2010 v dobi Nissan Leafa ki je imel 120 km dosega, danes to niti približno ne drži več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

nejc_nejc ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Holedino je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Avto ni družbena norma temveč free life.


Avto je prekletstvo modernega življenja. Tudi za uporabnika/voznika.
Cars Are Dumb (They're Bad For You)

velja tudi za ev. :))

Se bolj v trenutni obliki.
Grenhorn gre raje v vilo na tajskem, z bodeco zico okoli naselja in je tam. Pol gre pa domov in se hvali oziroma domišlja kako je bilo fino.

Holedino ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Holedino je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Avto ni družbena norma temveč free life.


Avto je prekletstvo modernega življenja. Tudi za uporabnika/voznika.
Cars Are Dumb (They're Bad For You)

velja tudi za ev. :))


Da. Ampak velja 2 do 3x manj, vsaj kar se stroška tiče (ker so overall ko upoštevaš vse stroške 2 do 3x cenejši na dolgi rok). Velja pa kar se tiče gužve in pomanjkanje fizične aktivnosti, to pa drži, tudi z EVjem se ne moreš izogniti prometnim zamaškom. Za prometne zamaške rabiš motor, ali pa električno kolo/e-skiro.

nejc_nejc je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Holedino je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Avto ni družbena norma temveč free life.


Avto je prekletstvo modernega življenja. Tudi za uporabnika/voznika.
Cars Are Dumb (They're Bad For You)

velja tudi za ev. :))

Se bolj v trenutni obliki.
Grenhorn gre raje v vilo na tajskem, z bodeco zico okoli naselja in je tam. Pol gre pa domov in se hvali oziroma domišlja kako je bilo fino.


Vsakemu svoje jaz pravim ane. Nekateri pač se komaj preživljate z meseca v mesec zato ker pol plače zmečete za avto, nekateri pa uživamo na tajskem v vilah z bazeni, vsakemu svoje. ;) Ni bodečih žic, tisto je v Afriki, ne na Tajskem. Še dobro da smo si različni in vsak lahko ima opcijo ki JO JE IZBRAL. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

solatjek ::

Na prejšnjih dveh straneh je bilo govora, kako teavto v 50 letih stane 600.000€. Preprosti izračun pokaže, da to nikakor ne more držati, razen, če imaš plačo veliko višjo od povprečne, kar pa vemo, da jih večina nima. 600.000€ razdelimo na 50 let in ugotovimo, da avto stane letno 12000€, to je mesečno 1000€. Kdo bi si to lahko privoščil?

nejc_nejc ::

WizzardOfOZ je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

In ti razlagaš o vilah in ovcah.

nope sam pokazal sem zakaj ev ni v dober avto zame. ker v takih krajih nimaš kaj delat z njim.

na vasi je tudi brez veze, ker so razdalje večje, pa ev še ne dosega takih razdalj, da ga vsak dan nebi bilo treba filat, za po mestu je pa javni potniški promet in bicikel. tako da ev je čisto brez veze, ker je treba promet v mestih zmanjšat, ne prestavit na ev.

Verjetno nisi pisal meni....:))

m0LN4r ::

Holedino je izjavil:

Vile z bazeni niso za reveže. DObesedno lahko živiš razkošni style bogataša. Kot pravim, večina ljudi je sužnjev družbenih norm. In avto je družbena norma.

Vila za 50€ v tretjem svetu je za reveze, pika. Ti si rekel, da si lahko privoscis vec.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

WizzardOfOZ: z kešom ki ga prišparaš če se greš carsharing in si avto ne lastiš in razliko vlagaš v delnice in sklade si lahko privoščiš pol leta potovanj, tudi avto lahko na potovanjih najameš, na Tajskem in v podobnih deželah tretjega sveta ga loh najameš "za ceno enega bureka".

če ti to ustreza. meni ne.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

Revež tega ne vidi v lajfu! ;) Nekdo brez avta pa lahko pol leta vsako leto takole ali pa kako drugače uživa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

In ti razlagaš o vilah in ovcah.

nope sam pokazal sem zakaj ev ni v dober avto zame. ker v takih krajih nimaš kaj delat z njim.

na vasi je tudi brez veze, ker so razdalje večje, pa ev še ne dosega takih razdalj, da ga vsak dan nebi bilo treba filat, za po mestu je pa javni potniški promet in bicikel. tako da ev je čisto brez veze, ker je treba promet v mestih zmanjšat, ne prestavit na ev.


Imaš tudi terence v EV izvedbi (glej Rivian ali Ford F-150 Lightning) tako da to da v "v takih krajih z EV nimaš kaj počet ne drži". Moderni EV dosega razdaljo 500 km brez polnjenja, nekateri celo 1000 km dosega brez polnenja (NIO ET7, Mercedes EQXX). EV ni samo za po mestu, to je veljalo leta 2010 v dobi Nissan Leafa ki je imel 120 km dosega, danes to niti približno ne drži več.

1000km po cesti ni 1000km po terenu. smo bili na enem roadtripu, kjer je bil pesek v puščavi tako mehak, da smo imeli porabo liter na kilometer. kaj naj z ev tam delam? solarne panele raztegnem pa čakam par tednov da se nafila? al pa agregat s sabo vozim, da se bo malo hitreje nafilal.
ev terenci so bedarija, da ni večje. za bedake tvojega kova, da se lahko na robnik v mestu lažje parkirajo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

solatjek je izjavil:

Na prejšnjih dveh straneh je bilo govora, kako teavto v 50 letih stane 600.000EUR. Preprosti izračun pokaže, da to nikakor ne more držati, razen, če imaš plačo veliko višjo od povprečne, kar pa vemo, da jih večina nima. 600.000EUR razdelimo na 50 let in ugotovimo, da avto stane letno 12000EUR, to je mesečno 1000EUR. Kdo bi si to lahko privoščil?


Tvoj preprost izračun je daleč preveč preprost da bi bil resničen. Upoštevat moraš da razliko ki bi jo drugače zmetal za avto vlagaš v delnice in sklade, na ta način je 600.000 EUR prihranka če voziš zjebano bencinsko garo, če pa voziš nov avto pa še 2 ali 4x toliko (torej lahko preko 2,4 milijona evrov). Vedet moraš tudi da denar ki ga vložiš v prvem letu se 49 let obrestuje (obrestno obrestni račun, pridejo bolano veliki zneski pri 49 letih obrestvanja ker so obresti od obresti od obresti), denar ki si ga vložil drugo leto se obrestuje 48 let in tako naprej. Kdor pozna lepoto obrestnega računa bo vedel o čem govorim. Video poglej:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Lej 50€ je 50€. Nekaj vec pomeni 500€ na noc.



Ne serji ga s tajskim standardom, vem kaksen je. Njihovih 10 zvezdic bi blo za eno zahodnoevropsko. Zato pa je za reveze brez avtov.

Zanimivo je, ko sem bil v luxus hotelu za 450€ na noc tri ure voznje od mene, so bili v garazi sparkirani samo ICEji visjega razreda. Blokarjev brez avtov ni bilo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Holedino ::

m0LN4r je izjavil:

Lej 50EUR je 50EUR. Nekaj vec pomeni 500EUR na noc.



Ne serji ga s tajskim standardom, vem kaksen je. Njihovih 10 zvezdic bi blo za eno zahodnoevropsko. Zato pa je za reveze brez avtov.

Zanimivo je, ko sem bil v luxus hotelu za 450EUR na noc tri ure voznje od mene, so bili v garazi sparkirani samo ICEji visjega razreda. Blokarjev brez avtov ni bilo.


Točno to kar je na slikah lahko dobiš na Tajskem in v podobnih državah za 50 EUR na noč.


Zanimivo je, ko sem bil v luxus hotelu za 450EUR na noc tri ure voznje od mene, so bili v garazi sparkirani samo ICEji visjega razreda. Blokarjev brez avtov ni bilo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Seveda so bili blokarji brez avtov, z NAJETIMI avtomobili višjega razreda, ki so jih najeli samo za dopust, le da ti tega še vedel nisi. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::


Točno to kar je na slikah lahko dobiš na Tajskem in v podobnih državah za 50 EUR na noč.
S tem, da si na tajskem kuhar noge pere v vodi iz wcja, iz tega pa ti skuhajo juho. Lej ne razlagaj, ce nimas pojma. Ti samo pejt na tajsko in lepo spanckaj z scurki pod posteljo in se kopaj v poscani vodi.

PS: Rekel, si da si lahko privoscis vec, sledi da ne hodis na tajsko za 50EUR kamor hodijo revezi.



Blokarji brez avta in tajska. Pravi luksus xD
Hahahaha.
7:49 - 8:55 se moja pokojna stara mama na kmetih je imela visji standard HAHAHa

Rukzakerji brez avta, yohoho
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nejc_nejc ::

Sparkxl je izjavil:

Mi je bilo dolgčas in sem malo razmišljal. Baterija je čez 10 let zanič, to je dejstvo. Verjetno že prej. Nova stane verjetno okrog 10k po današnjih cenah. Te cene ne bodo padle z logiko ekonomije obsega, ni teorije, ker materialov ni dovolj, da bi ves svet poganjale baterije, kot sanjajo eko inkvizitorji in na žalost to politiko vsiljujejo vsem.

Torej, če jaz kupujem čez 10 let rabljenega štromarja, moram ob nakupni ceni še prišteti strošek nove baterije. Bom ga plačal? Ni šans. To pomeni da je avto po 10 letih ekonomska totalka za v prešo.

Sem kaj spregledal?

Da se vrnemo k OPju.
Trenutno je vse za čez 10 let špekulacija prve klase. Če nujno ne rabiš menjat avta počakaj.

Holedino ::

solatjek je izjavil:

Na prejšnjih dveh straneh je bilo govora, kako teavto v 50 letih stane 600.000EUR. Preprosti izračun pokaže, da to nikakor ne more držati, razen, če imaš plačo veliko višjo od povprečne, kar pa vemo, da jih večina nima. 600.000EUR razdelimo na 50 let in ugotovimo, da avto stane letno 12000EUR, to je mesečno 1000EUR. Kdo bi si to lahko privoščil?


Tvoj preprost izračun je daleč preveč preprost da bi bil resničen. Upoštevat moraš da razliko ki bi jo drugače zmetal za avto vlagaš v delnice in sklade, na ta način je 600.000 EUR prihranka če voziš zjebano bencinsko garo, če pa voziš nov avto pa še 2 ali 4x toliko (torej lahko preko 2,4 milijona evrov). Vedet moraš tudi da denar ki ga vložiš v prvem letu se 49 let obrestuje (obrestno obrestni račun, pridejo bolano veliki zneski pri 49 letih obrestvanja ker so obresti od obresti od obresti), denar ki si ga vložil drugo leto se obrestuje 48 let in tako naprej. Kdor pozna lepoto obrestnega računa bo vedel o čem govorim. Video poglej:


SIcer pa tudi če ne bi vlagal nikamor, še vedno 1000 € na mesec ni toliko da se ne bi dalo doseči. Recimo nekdo kupi novega Volkswagen Golfa dizel 150 kw (majhen avto), ki danes stane nov 40.000 € (ja neverjeno so šle cene gor). In recimo da ima ta avto 5 let in ga proda za 10.000 €. Torej je zgubil 30.000 € v 5 letih samo za nakup avta. To je 500 € MESEČNO samo za nakup avta, pa prištej še gorivo ki je lahko zlahka tudi 400 € na mesec če se voziš malo več in še zavarovanje in gume in cestna taksa in vse skupaj te lahko zlahka pride preko 1000 € na mesec. In to za Golfa, ne za BMW ali Audi. Boš rekel pa kako si lahko nekdo s povprečno plačo to privošči? ENostavno, ima ženo, ki je tudi zaposlena, vsak domov prinese povprečno plačo in 2 povprečni plači je 2400 €. Če imata hišo ki sta jo podedovala od starcev (90 % ljudi NE najema nepremičnine), potem zlahka lahko vržeta 1000 € mesečno za avto (strošek nakupa je upoštevan tukaj notri tudi).

m0LN4r ::



Zgleda naslednji dve leti ne bo niti za tajsko za reveze pa avtobus.
Bo treba it med plebejce s skirojem.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::

nejc_nejc je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Mi je bilo dolgčas in sem malo razmišljal. Baterija je čez 10 let zanič, to je dejstvo. Verjetno že prej. Nova stane verjetno okrog 10k po današnjih cenah. Te cene ne bodo padle z logiko ekonomije obsega, ni teorije, ker materialov ni dovolj, da bi ves svet poganjale baterije, kot sanjajo eko inkvizitorji in na žalost to politiko vsiljujejo vsem.

Torej, če jaz kupujem čez 10 let rabljenega štromarja, moram ob nakupni ceni še prišteti strošek nove baterije. Bom ga plačal? Ni šans. To pomeni da je avto po 10 letih ekonomska totalka za v prešo.

Sem kaj spregledal?

Da se vrnemo k OPju.
Trenutno je vse za čez 10 let špekulacija prve klase. Če nujno ne rabiš menjat avta počakaj.


A glede baterije? MERITVE na 10 let starih Teslah kažejo še 90 % originalne kapacitete (torej preko 450 km dosega). Torej čez 20 let bo na 80 %. Tle si poglej meritve in znanstvene študije. Toyota ima ŽE samo GARANCIJE 15 let, pa vsi vemo da tudi naftni avto ne crkne in ga ne peljemo na odpad ko po 7 letih poteče garancija za našega dizla/bencinarja.
How long will electric car batteries REALLY last? Study claims Teslas lose just 1% performance every year caused by repeat charges
https://www.thisismoney.co.uk/money/car...

300.000 km in 95 % kapacitete (thumbnail kaže about 90 %, vendar v podatkih na videu boš videl da ima baterija še 25.9 kWh od začetnih 27,2 kWh ko je bila nova, kar dejansko predstavlja 95 %):


"Usable original capacity of the 94Ah was 27.2kWh. Your 25.9 mean you still have 95%. Very remarkable! My 60Ah of 2014 with 60k km is now at 93%. And my i8 Hybrid of 2014 with 120k km still at 100%."

345.000 km in 96 % kapacitete:


300.000 km in 91 % kapacitete:
https://www.teslarati.com/tesla-battery...

m0LN4r je izjavil:


Točno to kar je na slikah lahko dobiš na Tajskem in v podobnih državah za 50 EUR na noč.
S tem, da si na tajskem kuhar noge pere v vodi iz wcja, iz tega pa ti skuhajo juho. Lej ne razlagaj, ce nimas pojma. Ti samo pejt na tajsko in lepo spanckaj z scurki pod posteljo in se kopaj v poscani vodi.

PS: Rekel, si da si lahko privoscis vec, sledi da ne hodis na tajsko za 50EUR kamor hodijo revezi.



Blokarji brez avta in tajska. Pravi luksus xD
Hahahaha.
7:49 - 8:55 se moja pokojna stara mama na kmetih je imela visji standard HAHAHa

Rukzakerji brez avta, yohoho


S tem, da si na tajskem kuhar noge pere v vodi iz wcja, iz tega pa ti skuhajo juho. Lej ne razlagaj, ce nimas pojma.

Ne, ti nimaš pojma, ne jaz. To kar ti razlagaš da si kuhar pere noge je v hostlih in hotelih za 3 EUR na noč. V vili za 50 EUR na noč z bazenom pa je čisto druga liga in vse lepo na nivoju. Lej Molnar, ljudje garajo cele dneve na šihtu zato da jim nakoncu avto večino prigaranega pobere in potem komaj životarijo iz meseca v mesec. Velika večina ljudi bi bolje shajala brez avta in bi si lahko privoščilo mnogo več luksuza, razvajanj in potovanj.

Še Slovenci:
152.000 km in še 97,5 % kapacitete:


Po 500.000 km bo še okrog 88 % dosega glede na podatke, teste in statistike, kar je odličen podatkek:
Tesla battery predicted to have 80% capacity after 840,000 km
https://www.teslarati.com/tesla-battery...

Baterije v Teslah se starajo počasneje od pričakovanj
https://slo-tech.com/novice/t721969/0
Tesla battery data shows path to over 500,000 miles on a single pack
https://electrek.co/2016/11/01/tesla-ba...

Graf padanja kapacitete izgleda tako:


Tesla battery predicted to have 80% capacity after 840,000 km (521,000 mi)
https://www.teslarati.com/tesla-battery...

Nekateri proizvajalci celo dajejo 15 let garancije na baterijo ali na 1 milijon narejenih kilometrov.
https://insideevs.com/news/425503/toyot...
https://electrek.co/2020/05/08/first-le...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Volkswagen Golfa dizel 150 kw (majhen avto), ki danes stane nov 40.000 €

Zakaj bi dal 40k ce lahko 20k za prakticno isti avto, ki te pripelje od A do B. To samo ti ves.

Staro za novo 20k in roka.



Cheers
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::

Ker je na avto.net dejasko Golf dizel 150 kW 40.000 EUR, čekirano 1 mesec nazaj. Zato. Najcenejši bencinar je pa 30.000 EUR bil takrat ko sem 1 mesec nazaj gledal. Da je pa v Nemčiji dosti stvari ceneje se pa ve. Pa tudi sicer 20.000 EUR pride ogromno za avto, ki večino vrednosti zgubi v prvih parih letih, potem pa še gorivo, pa še zavarovanje, pa gume, pa cestna taksa, pa parkirnine, ni da ni, se ne neha, kot vreča brez dna..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

V vili za 50 EUR na noč z bazenom pa je čisto druga liga in vse lepo na nivoju.
Lej dejstvo je, da tisti, ki si lahko privoscijo, ne hodijo na tajsko za reveze v vile za 50€.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Holedino ::

m0LN4r je izjavil:

V vili za 50 EUR na noč z bazenom pa je čisto druga liga in vse lepo na nivoju.
Lej dejstvo je, da tisti, ki si lahko privoscijo, ne hodijo na tajsko za reveze v vile za 50EUR.



Morda. Ampak z 2 milijona evrov koliko pridobiš v 50 letih s tem ko avta nimaš, si lahko privoščiš ne samo vilo z bazenom na Tajskem, ampak tudi počitnice na Havajih (če ti ta stavek ni jasen, poglej par postov gor ko sem nekomu razložil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Lej Molnar, ljudje garajo cele dneve na šihtu zato da jim nakoncu avto večino prigaranega pobere in potem komaj životarijo iz meseca v mesec. Velika večina ljudi bi bolje shajala brez avta in bi si lahko privoščilo mnogo več luksuza, razvajanj in potovanj.
Lej ti bumbar, avto pripelje vecino ljudi do sluzbe, da sploh majo kaj. Pripelje jih do sorodnikov, do izletov, do vsega prakticno iz vseh krajev.

Tudi ljudje z avtom si privoscijo tvojo jebeno tajsko, ampak si rajsi privoscijo kaj bolj kvalitetnega. Na tajsko gre lahko vsak lolek.

Holedino je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

V vili za 50 EUR na noč z bazenom pa je čisto druga liga in vse lepo na nivoju.
Lej dejstvo je, da tisti, ki si lahko privoscijo, ne hodijo na tajsko za reveze v vile za 50EUR.



Morda. Ampak z 2 milijona evrov koliko pridobiš v 50 letih s tem ko avta nimaš, si lahko privoščiš ne samo vilo z bazenom na Tajskem, ampak tudi počitnice na Havajih (če ti ta stavek ni jasen, poglej par postov gor ko sem nekomu razložil).

Cez 50 let bom ze prestar, da bi lahko uzival v _mladosti_ bumbar.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::

Lej ti bumbar, avto pripelje vecino ljudi do sluzbe, da sploh majo kaj.

Bumbar si ti, ne jaz. Kar 50 % vseh slovencev ima službo stran manj kot pol urce stran s kolesom! NE verjameš!? Statistični urad ima podatke, kar poglej jih! ;)
https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Holedino je izjavil:

Ker je na avto.net dejasko Golf dizel 150 kW 40.000 EUR, čekirano 1 mesec nazaj. Zato. Najcenejši bencinar je pa 30.000 EUR bil takrat ko sem 1 mesec nazaj gledal. Da je pa v Nemčiji dosti stvari ceneje se pa ve. Pa tudi sicer 20.000 EUR pride ogromno za avto, ki večino vrednosti zgubi v prvih parih letih, potem pa še gorivo, pa še zavarovanje, pa gume, pa cestna taksa, pa parkirnine, ni da ni, se ne neha, kot vreča brez dna..

Jaz oz. kdorkoli dobi Golfa za 20k, ce hoce. Tudi bencinar se pripelje od A do B povsem enako.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Holedino ::

Tle poglej ta graf pa ti bo jasno.

m0LN4r ::

Holedino je izjavil:

Lej ti bumbar, avto pripelje vecino ljudi do sluzbe, da sploh majo kaj.

Bumbar si ti, ne jaz. Kar 50 % vse slovencev ima službo stran manj kot pol urce stran s kolesom! NE verjameš!? Statistični urad ima podatke, kar poglej jih! ;)
https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...

Ja in?

Holedino je izjavil:

Tle poglej ta graf pa ti bo jasno.

Ja sej, ljudje si vec kot luknje v mestu vec ne morejo privoscit. Parcela, hisa, mir, vstran od betona, to je pravi luksus 365 dni v letu.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::

Koliko procentov površine je POD krivuljo do 20 km, kar je 10 km v eno smer, kar je pol pol urce s kolesom? No dajmo, to ne bi smelo biti pretežko. POLOVICA VSEH SLOVENCEM IMA MANJ KOT POL URCE DO ŠIHTA S KOLESOM!


Ti moram označit površino na grafu da veš kaj gledat al znaš sam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Ziveti cim bolj odrocno v naravi, to je pravi luksus, ampak ti tega spet ne razumes, kot marsikaj.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Holedino ::


VEČ kot polovica vseh Slovencev ima MANJ kot pol urce s kolesom do službe in manj kot 20 minut z električnim kolesom. Kar četrtina ima manj kot 10 minut z električnim kolesom do službe, ter manj kot 15 minut z navadnim kolesom, še kej?
Graf je iz statističnega urada Republike Slovenije, uradni podatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

nejc_nejc ::

Ja jebiga.
Skoda, k sem imel avto od kar pomnim.
Bi imel 2mio ali vec ko bom 75+ in bim uzival.
Pol si bom pa še implatante dal vgradit, da bom keš v grob odnesel.

m0LN4r ::

Ziveti cim bolj odrocno v naravi, to je pravi luksus, ampak ti tega spet ne razumes, kot marsikaj.

1000 ljudi na kvadratni kilometer, kot sardele v konzervi. Rajsi se vozim 100km in imam mir okoli sebe.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Holedino ::

Zakaj pa potem ljudje čedalje bolj silijo v mesto? Delež urbanizacije močno narašča po vsem razvitem svetu. Očitno jim v mestu paše, ne pa na vasi med gnojem in kmeti. Ampak vsakemu svoje jst pravim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

m0LN4r ::

Holedino je izjavil:

Zakaj pa potem ljudje čedalje bolj silijo v mesto? Delež urbanizacije močno narašča po vsem razvitem svetu. Očitno jim v mestu paše, ne pa na vasi med gnojem in kmeti. Ampak vsakemu svoje jst pravim.

Ker so vedno vecji revezi.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Holedino ::

Holedino je izjavil:

Lej ti bumbar, avto pripelje vecino ljudi do sluzbe, da sploh majo kaj.

Bumbar si ti, ne jaz. Kar 50 % vseh slovencev ima službo stran manj kot pol urce stran s kolesom! NE verjameš!? Statistični urad ima podatke, kar poglej jih! ;)
https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/...


Cez 50 let bom ze prestar, da bi lahko uzival v _mladosti_ bumbar.

NI treba čakat 50 let. Z izkoriščanjem prihrankov ki ti jih prinese ne lastništvo avta lahko začneš že takoj, takoj zdele v mladosti in si namesto životarjenja ki ti ga prinese avto zaradi stroškov, privoščiš luksuz in vsako leto pol leta potovanj po različnih dravah po svetu.

m0LN4r je izjavil:

Holedino je izjavil:

Zakaj pa potem ljudje čedalje bolj silijo v mesto? Delež urbanizacije močno narašča po vsem razvitem svetu. Očitno jim v mestu paše, ne pa na vasi med gnojem in kmeti. Ampak vsakemu svoje jst pravim.

Ker so vedno vecji revezi.


Ne. Ljudem paše družba in mestni utrip. Marsikdo se ne počuti dobro med kmeti in njihovemu zelo preprostemu in nazadnjaškemu vedenju/prepričanju, marsikomu ne paše da ga cela vas opravlja zato ker se je odpravil zvečer k punci. Marsikomu tudi ne paše da ga vaške babure čudno gledajo samo zato ker ima zelen pramen v laseh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Valvoline ::

Holedino je izjavil:

Zakaj pa potem ljudje čedalje bolj silijo v mesto? Delež urbanizacije močno narašča po vsem razvitem svetu. Očitno jim v mestu paše, ne pa na vasi med gnojem in kmeti. Ampak vsakemu svoje jst pravim.

Zelo zelo zgresena drzavnoparazitska politika. Sistem nacrtno ali ne ustvarja druzbo nesposobnih lenuhov ter parazitov. Kakorkoli prihajajoci kolaps bo zadeve zopet postavil na prave tirnice, za blokovske ovce prihaja lakota ter racun za neumnost.

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Glej poba, vec forumasev ti izpodbija tvoje reklamne filme, pa se nisi dojel, da zelo enosmerno gledaš, mesas jabolka in hruske v isto kosaro in razlagas neke oh in sploh zivljenske lajfstajle.

Malo odrasti, pa kaj v zivljenju zajebi in ustvari, pol se pa tukaj repenci.

Holedino ::

Lej Nejc, kot sem ti povedal. Spemlljaj debato, ne pa samo uletet notr ko z lune, prebrat zadnji post in potrolat. Ni tako kot praviš. Večina ljudi nikoli ničesar ne izračuna. Pa čeprav bi morala. Grem stavit da 99 % ljudi ni nikoli izračunalo koliko jih avto stane v 50 letih. Če bi, potem bi jih kap zadela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()
««
27 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Na cesti
2708241172 (2815) DamijanD
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058125391 (85456) D3m
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68163366 (43206) gruntfürmich
»

rabljen poceni ev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19130194 (24999) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25632573 (29104) bluefish

Več podobnih tem