» »

Korak k zmanjšanju sužnjelastništva?

Korak k zmanjšanju sužnjelastništva?

«
1
2 3 4

Sparkxl ::

Mesečnik predlaga digitalni nadzor nad vodenjem evidenc ur zaposlenih.
Bi rekel da je to pri nas nujno potrebno, ker sem sam doživel kako to funkcionira v eni "renomirani zlati gazeli družini prijazni z 800 nagradami in priznanji firmi". Štempl ura je bila vedno pokvarjena in nam je kazala neke čudne številke. V 2 letih kar sem bil tam, ni bila nikoli popravljena. Vse seveda z namenom, da zaposleni ne vidijo stanja svojih nadur, katerih pa nisi mogel niti koristiti, seveda niso bila nikoli izplačana. So pa imeli drseči delovni čas. Direktor je vedno rekel da lahko prideš kadarkoli pred 7 in greš kadarkoli po 3.

Ta gnoj je sicer ljubljenček medijev, ko je treba pisati o uspešnih firmah.

Invictus ::

Raje povej katera firma...

Tak drseči delovni čas sem tudi sam doživel... In sicer si moral biti v službi od 8h - 16h. Ostalo poljubno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AndrejS ::

Naj raje v parlamentu naredijo štemplanje ur. In seveda prepoved mobitelov na sejah.

kriptobog ::

Ma kako stemplanje neki. To je zgodovina. Delo naj se meri po opravljenem delu. Sploh v ITju je stemplanje najvecja bedarija. Pa se kje drugje tudi.

fikus_ ::

Registracija delovnega časa je potrebna za vodenje evidence prisotnosti na delovnem mestu, ampak na koncu šteje opravljeno delo.

Pred leti je en zaposlen v nekdanji firmi rekel direktorju, ko sta se sprla okrog ur, "ne moreš me ti tako malo plačat, kot jaz lahko malo naredim".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Horzen ::

Korak??? Potrebna je ubežna hitrost, ne pa korak...
Obična ofca specializirana za beketanje!

D3m ::

Meni ta ideja ne sede.

Sem že delal na takih slabo plačanih mestih kjer se štempljaš efekta pa ni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Masayoshi ::

Saj ta ideja sede samo kompletnim idiotom. Važno je kolk je narejeno, ne pa kolk časa dela kdo...

m0LN4r ::

8 ur dezuren, 0 pacientov, vlomov, klicev, pozarov itn.

Ni se naredilo nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

kriptobog je izjavil:

Ma kako stemplanje neki. To je zgodovina. Delo naj se meri po opravljenem delu. Sploh v ITju je stemplanje najvecja bedarija. Pa se kje drugje tudi.
Recimo da ja, ampak to se seveda takoj izkorišča v nasprotno smer in naloži dela za 12 ali več ur dnevno. Kar je spet sužnjelastništvo.
Morda je boljša ideja plačilo po delu vsaj za variabilni del plače IN HKRATI omejitev dela na max 8h dnevno.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

In kaj ima evidenca ur, ki se mora tako ali tako že sedaj voditi (samo ne nujno v digitalni obliki), veze s sužnjelastništvom? Dej pamet v glavo in ne uporabljaj primerjav, ki nimajo veze z ničemer.

Kar pa se tiče opravljenega dela, pa ta ideja seveda ne gre skozi. Marsikje ne moreš meriti opravljenega dela, tam, kjer ga pa lahko, je pa tako, da kaj to pomeni, da bo delavec delal cel dan, da bo zaslužil minimalno plačo?

IL_DIAVOLO ::

To bi najprej rabili v parlamentu, kjer ni mozno da bi dokazovali opravljeno delo. Potem pa sledi cela JU.

V gospodarstvu ni potrebe po tem oz. bi celo lahko prepovedali.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

ginekk ::

Te evidence v storitvah ne bodo delovale. Če je skrb da kdo mora preveč delat, bi lahko prepovedali da je mail/chat/whatever komunikacija strežnik online 24ur dnevno.

Recimo od 17h dalje je vseeno če pošlješ mail ob 17.03 ali pa 4.03 kajti prispel bo šele ob 8h. Tudi chata ni, nobene komunikacije.

Seveda bi bile potrebne izjeme, ampak tudi to se da kontrolirat.

Masayoshi ::

m0LN4r je izjavil:

8 ur dezuren, 0 pacientov, vlomov, klicev, pozarov itn.

Ni se naredilo nic.


Zakaj pa nisi dal svojega primera? Prodajalec za pultom, ki se cel šiht dolgočasi in nabija na forumu, ampak 8 ur pa "oddela".

Seveda obstajajo službe, kjer je delovni čas merodajen. Samo nima pa prav nobenega smisla da se s strani države predpiše merjenje delovnega časa za vse.

joze67 ::

Delovni cas je povsod ena od varovalk. Ne mesaj pogodbenim/projektnim/prekarnim delom.

energetik ::

Moralo bi se bolj striktno preverjati spoštovanje pogodbe o zaposlitvi (pa še kolektivne in panožne), to je prva stvar. Torej da se ne zahteva stalne dosegljivosti, če te ni v pogodbi. In da se plača nadure, in da teh nadur ne sme biti preveč na mesec. To bi bil pravi korak. Pa seveda tudi v obratno smer, torej če delavec naredi, kolikor je pričakovano na njegovem delovnem mestu.
vires in numeris

Ganon ::

Podpiram Meščev predlog, potrebujemo tranparentnost. V našem podjetju so na voljo celo računalniki s čitalcem kartic, na katerem lahko zaposleni kadarkoli preveri vse podatke, za leta nazaj. Od rednih ur, nadur, dopusta, bolniške odsotnosti itd.

Horzen ::

Delo od doma je pokazalo da je večina delovnih mest brezpredmetno zasičenih z nekoristnimi opravili. Nekaterim je uspelo v tem času krize dobiti kar 3 redne zaposlitve in furati delo od doma, ter brez težav opravljati naloge za vsa tri podjetja ko je sposoben človek sam sebe gospodar in orientiran na rezultate.

Viseti 8+ ur na šihtu in delati stvari po navodilih nekoga vprašljivih kompetenc in motivov je v večini samo potrata časa, ker se ne gre za služenje denarja z koristnimi opravili temveč za masiranje ega nadrejenim.
Obična ofca specializirana za beketanje!

Kapitan Jack ::

Horzen je izjavil:

Delo od doma je pokazalo da je večina delovnih mest brezpredmetno zasičenih z nekoristnimi opravili. Nekaterim je uspelo v tem času krize dobiti kar 3 redne zaposlitve in furati delo od doma, ter brez težav opravljati naloge za vsa tri podjetja ko je sposoben človek sam sebe gospodar in orientiran na rezultate.

Viseti 8+ ur na šihtu in delati stvari po navodilih nekoga vprašljivih kompetenc in motivov je v večini samo potrata časa, ker se ne gre za služenje denarja z koristnimi opravili temveč za masiranje ega nadrejenim.

Pokazi konkretne primere. Ne vem kako lahko en npr. programer dela hrkati pri 3 podjetij.

Invictus ::

Saj ne delajo samo programerji remote...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Netrunner ::

Ha ha, da bodo lahko spremljali kdo dela preveč.... Tisti ki krši bo ukazal delavcu da naj se gre s kartico odjavit in naj pride nazaj na delovno mesto.

Niti pomislit ne smeš na tak idiotski ukrep kaj šele da bi ga predlagal.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

zobnik ::

m0LN4r je izjavil:

8 ur dezuren, 0 pacientov, vlomov, klicev, pozarov itn.

Ni se naredilo nic.


in pol taki še najbolj pametujejo kako garajo....hehe in pol se še hvaljo kako so na zasluženem dopustu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Invictus ::

Netrunner je izjavil:

Ha ha, da bodo lahko spremljali kdo dela preveč.... Tisti ki krši bo ukazal delavcu da naj se gre s kartico odjavit in naj pride nazaj na delovno mesto.

Tako nekako. Dokumentacija bo štimala, software bo državi poslal "uradno", zakonsko pravo evidenco, dočim bo neuradna pač malo drugačna...

Edini,ki bi lahko to sranje odpravili, so sindikati, ampak kje se pa ti, pa vemo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMicka ::

nbsp, preden govoriš o idiotskih ukrepih, se raje zamisli nad sabo. Par delavcem bo delodajalec to "ukazal" in potem bo fasal globo od inšpektorja plus kazensko ovadbo. Pa da pustimo ob strani, da že sedaj lahko delodajalec "ukaže" delavcem, da delajo več kot 8 ur, evidentira pa jim 8 ur. Kaj sploh komentiraš, če nimaš pojma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Invictus ::

Teoretično res, koliko delavcev pa prijavi delodajalca?

Brez tega ni inšpekcije.

Ukrep je pač butast, mehanizmov, če bi funkcionirali je dovolj, če pa delavec prijavi delodajalca, pa ponavadio to pomeni, da je dobro, da zamenja tudi služba.

Realnost pač... Večina ljudi se težko preserava okoli službe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Horas ::

Invictus je izjavil:

Raje povej katera firma...

Tak drseči delovni čas sem tudi sam doživel... In sicer si moral biti v službi od 8h - 16h. Ostalo poljubno...


sigurno govori o tanji skaza, plastika skaza.

drugače pa kako ne moreš videt koliko nadur imaš, saj dandanes ima že skor vsaka firma hr. panel ali kaj podobnega kjer ima vsak zaposleni svoj profil.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Horzen ::

Horas je izjavil:

Invictus je izjavil:

Raje povej katera firma...

Tak drseči delovni čas sem tudi sam doživel... In sicer si moral biti v službi od 8h - 16h. Ostalo poljubno...


sigurno govori o tanji skaza, plastika skaza.

drugače pa kako ne moreš videt koliko nadur imaš, saj dandanes ima že skor vsaka firma hr. panel ali kaj podobnega kjer ima vsak zaposleni svoj profil.


Saj ti lahko tudi mama za vsak dan na koledar zapiše koliko ur si delal.
Obična ofca specializirana za beketanje!

energetik ::

Invictus je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Ha ha, da bodo lahko spremljali kdo dela preveč.... Tisti ki krši bo ukazal delavcu da naj se gre s kartico odjavit in naj pride nazaj na delovno mesto.

Tako nekako. Dokumentacija bo štimala, software bo državi poslal "uradno", zakonsko pravo evidenco, dočim bo neuradna pač malo drugačna...

Edini,ki bi lahko to sranje odpravili, so sindikati, ampak kje se pa ti, pa vemo...
Edini, ki bi to odpravili, bi bili lahko prav vsi delojemalci, če bi se odločno upirali vsem nebulozam delodajalca in kršitvam pogodbe, tudi za ceno izgube službe. Je pa res, da je to v realnosti iluzorno pričakovati. Morda bi v tem primeru nekaj res pomagal UTD.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Horas ::

Horzen je izjavil:

Horas je izjavil:

Invictus je izjavil:

Raje povej katera firma...

Tak drseči delovni čas sem tudi sam doživel... In sicer si moral biti v službi od 8h - 16h. Ostalo poljubno...


sigurno govori o tanji skaza, plastika skaza.

drugače pa kako ne moreš videt koliko nadur imaš, saj dandanes ima že skor vsaka firma hr. panel ali kaj podobnega kjer ima vsak zaposleni svoj profil.


Saj ti lahko tudi mama za vsak dan na koledar zapiše koliko ur si delal.


hočeš izpadit pameten in smešen hrkati? izpadu si samo idiotsko
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Homelander ::

Digitalni nadzor časa naj bi bilo nekaj novega v 2022? Pa to imam jaz že od 2016, da lahko sam sproti gledaš ure pa od 2021.
Jaz se ne pritožujem da sem plačan po uri. Ker sem na kompu, še raje vidim da naredim kaj zase kot pa za službo in sem zato še plačan. Ker dela je bolj malo zadnje 4 leta, v povprečju bi rekel da za 3 ure, par 10 dni na leto pa tudi za 0 ur.
Seveda je pa v vsakem primeru smotano biti po 8 ur na šihtu, ali imaš veliko dela ali malo, sploh od 12-tih naprej se vleče kot čreva.

Glugy ::

Absolutno je treba to vodit da je črno na belem. Pa baza podatkov teh ur mora biti neodvisna od podjetja kjer delaš. Naj država ima to bazo. Ne pa da pol lahk delodajalec poljubno popravlja ko se mu zazdi.

driver_x ::

Invictus je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Ha ha, da bodo lahko spremljali kdo dela preveč.... Tisti ki krši bo ukazal delavcu da naj se gre s kartico odjavit in naj pride nazaj na delovno mesto.

Tako nekako. Dokumentacija bo štimala, software bo državi poslal "uradno", zakonsko pravo evidenco, dočim bo neuradna pač malo drugačna...

Edini,ki bi lahko to sranje odpravili, so sindikati, ampak kje se pa ti, pa vemo...


Predlog verjetno leti na tiste delodajalce, ki zaposlenim vsak mesec brišejo viške ur. V praksi je pa tako, kot si rekel: delavci bodo delali neprijavljeno.

Malcolm_Y ::

Zgleda bi vlada rada popoln vpogled nad gibanjem posameznikov.

Meni ni do tega, da Mesec ves čas ve, kdaj sem v službi, kdaj grem domov, kdaj grem na skret, kdaj na malico, kdaj čez cesto po čike,... noro.

Horzen ::

Malcolm_Y je izjavil:

Zgleda bi vlada rada popoln vpogled nad gibanjem posameznikov.

Meni ni do tega, da Mesec ves čas ve, kdaj sem v službi, kdaj grem domov, kdaj grem na skret, kdaj na malico, kdaj čez cesto po čike,... noro.


Saj to je čisto normalno, če nimaš kaj ilegalnega za skriti, se nimaš tudi kaj bati!
Obična ofca specializirana za beketanje!

ginekk ::

Horzen je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Zgleda bi vlada rada popoln vpogled nad gibanjem posameznikov.

Meni ni do tega, da Mesec ves čas ve, kdaj sem v službi, kdaj grem domov, kdaj grem na skret, kdaj na malico, kdaj čez cesto po čike,... noro.


Saj to je čisto normalno, če nimaš kaj ilegalnega za skriti, se nimaš tudi kaj bati!


Ok, zakaj potem tule nickname uporabljaš, če ti je kar vseeno za zasebnost? Če nimaš ničesar za skriti, pač napiši ime priimek, EMŠO, telefonsko.

Mike_Rotch ::

MadMicka je izjavil:

In kaj ima evidenca ur, ki se mora tako ali tako že sedaj voditi (samo ne nujno v digitalni obliki), veze s sužnjelastništvom? Dej pamet v glavo in ne uporabljaj primerjav, ki nimajo veze z ničemer.

Kar pa se tiče opravljenega dela, pa ta ideja seveda ne gre skozi. Marsikje ne moreš meriti opravljenega dela, tam, kjer ga pa lahko, je pa tako, da kaj to pomeni, da bo delavec delal cel dan, da bo zaslužil minimalno plačo?


Kje pa ni možno meriti rezultatov oz. opravljenega dela?

dexterboy ::

Malcolm_Y je izjavil:

Zgleda bi vlada rada popoln vpogled nad gibanjem posameznikov. Meni ni do tega, da Mesec ves čas ve, kdaj sem v službi, kdaj grem domov, kdaj grem na skret, kdaj na malico, kdaj čez cesto po čike,... noro.
To je grob poseg v zasebnost posameznika in ne bo nikoli dobilo zeleno luč, kaj šele, da bi šlo čez parlament. Sicer se pa itak ve, kje Mesec živi in ne smemo pozabiti, da nesreča nikoli ne počiva.
Več bi se naredilo, če bi imeli inšpektorje za nadzor po firmah, ki nebi bili v poznanstvih z delodajalci in sodstvom.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kopriva60918 ::

m0LN4r je izjavil:

8 ur dezuren, 0 pacientov, vlomov, klicev, pozarov itn.

Ni se naredilo nic.


In zato levaki predlagate, da se beleži čas? Če bi bil pošten, bi taka neproduktivna dežurstva opravljal brezplačno. Ker si levnuhar, pa samo gledaš, kje bo kaj v žep padlo za nič dela. Delodajalec ni plačan na čas, ampak mora sam ustvariti dodano vrednost na trgu, to bi delavci morali vedeti in ravnati enako. Če hočete imet službo, je treba včasih tudi kaj časa namenit delodajalcu brez plačila.

dexterboy ::

Edini, ki bi to odpravili, bi bili lahko prav vsi delojemalci, če bi se odločno upirali vsem nebulozam delodajalca in kršitvam pogodbe, tudi za ceno izgube službe. Je pa res, da je to v realnosti iluzorno pričakovati. Morda bi v tem primeru nekaj res pomagal UTD.
Takoj, ko se uvede UTD, 20.000 in več zaposlenih da odpoved. Ne, da sem proti, ampak prej "po pameti"...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Scaramouche3 ::

kopriva60918 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

8 ur dezuren, 0 pacientov, vlomov, klicev, pozarov itn.

Ni se naredilo nic.


In zato levaki predlagate, da se beleži čas? Če bi bil pošten, bi taka neproduktivna dežurstva opravljal brezplačno. Ker si levnuhar, pa samo gledaš, kje bo kaj v žep padlo za nič dela. Delodajalec ni plačan na čas, ampak mora sam ustvariti dodano vrednost na trgu, to bi delavci morali vedeti in ravnati enako. Če hočete imet službo, je treba včasih tudi kaj časa namenit delodajalcu brez plačila.


Sej to so izkoriščali, potem so desetletja uničili celi generaciji penzijo!
Uporabljali so študentske servise da so nekoga šetali par mesecev in potem rotacija!

kopriva60918 ::

Scaramouche3 je izjavil:

kopriva60918 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

8 ur dezuren, 0 pacientov, vlomov, klicev, pozarov itn.

Ni se naredilo nic.


In zato levaki predlagate, da se beleži čas? Če bi bil pošten, bi taka neproduktivna dežurstva opravljal brezplačno. Ker si levnuhar, pa samo gledaš, kje bo kaj v žep padlo za nič dela. Delodajalec ni plačan na čas, ampak mora sam ustvariti dodano vrednost na trgu, to bi delavci morali vedeti in ravnati enako. Če hočete imet službo, je treba včasih tudi kaj časa namenit delodajalcu brez plačila.


Sej to so izkoriščali, potem so desetletja uničili celi generaciji penzijo!
Uporabljali so študentske servise da so nekoga šetali par mesecev in potem rotacija!


To je koristna pokojninska reforma, zasebni podjetniki morajo ponovno reševati Slovenijo in delati tisto, za kar so javnosektoraški politiki preveč nesposobni (razen Gospoda Janše, On je svetla izjema).

m0LN4r ::

Masayoshi je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

8 ur dezuren, 0 pacientov, vlomov, klicev, pozarov itn.

Ni se naredilo nic.


Zakaj pa nisi dal svojega primera? Prodajalec za pultom, ki se cel šiht dolgočasi in nabija na forumu, ampak 8 ur pa "oddela".

Seveda obstajajo službe, kjer je delovni čas merodajen. Samo nima pa prav nobenega smisla da se s strani države predpiše merjenje delovnega časa za vse.

Tako in ce v pogodbi pise, da moram "oddelati" 8 ur, pomeni 8ur in ne 9. Pa je cisto vseeno al je to "oddelano" ali oddelano.
Tebi osebno gre v nos nekaj drugega, da nekateri lahko "oddelajo" teh 8 ur. Prisotnost je potrebna, pa ce delas 200 na uro za 4 ure in 4 ure 50 na uro, nima veze. Na ta faktor pa pac ne mores vplivati, ker je odvisen od drugih dejavnikov.
Ti bi verjetno placal kelnarja samo takrat, ce so stranke v lokalu, da mora od svojega dneva zrtvovati najmanj 1/3 casa za delo, pa ce postreze 200 kosil pa samo 30 kavic in 15 pic v tem casu.

Merjenje casa s tem nima nobene veze, merjenje casa je zascita delavcev, ki imajo dolocen delovni cas, zaradi narave dela, ampak kjer delodajalci pogosto skrivajo, brisejo ure oz. se potem dela veliko na crno.
To je stalna praksa!
Pogovarjamo se na stotine izbrisanih minut oz. ur na leto, kjer pa ni zabelezeno nikjer nicesar ali pa ure, ki jih "senkas" delodajalcu. Zakaj bi kelnar karkoli senkal delodajalcu, kaksen je odpiralni cas, kolko bo placal kelnarja je njegova stvar. Bo pa moral placati toliko, da bo folk pripravljen zrtvovati 1/3 svojega dneva, pa tudi ce ne bo celo noc postregel nobenega koktejla. Brez kelnarja pa se ne bo postreglo nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Masayoshi ::

Ok, saj sem vedel da si nepismen, ne vem kaj sem se sploh ti trudil kaj napisat...

m0LN4r ::

MadMicka je izjavil:

nbsp, preden govoriš o idiotskih ukrepih, se raje zamisli nad sabo. Par delavcem bo delodajalec to "ukazal" in potem bo fasal globo od inšpektorja plus kazensko ovadbo. Pa da pustimo ob strani, da že sedaj lahko delodajalec "ukaže" delavcem, da delajo več kot 8 ur, evidentira pa jim 8 ur. Kaj sploh komentiraš, če nimaš pojma?

Prinas se redno senka po najmanj ena ura na teden. Kaj bos neki prijavil, saj pa se evidentira samo odpiralni cas. To da prides prej, da vse pripravis in vcasih zaradi kaksne glupe stranke potegnes dlje, ne zanima nikogar, niti inspekcijo oz. do 10 ur jih boli kurac.

Naceloma pa bi moralo veljati tole:


Koliko je sele tistih, ki se morajo voziti po terenu, pa delodajalec rece, jah delal si 5 ur vozil si se pa tri, placano bos dobil 5 ur, to imamo zabelezeno in nekaj drobiza dobis za benz.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Masayoshi je izjavil:

Ok, saj sem vedel da si nepismen, ne vem kaj sem se sploh ti trudil kaj napisat...

Ne ti ne razumes, da je smiselno, da se to predpise s strani drzave. Kdo pa drug? Gre se samo za to, da bo manj izkoriscevanja in sivih con. Seveda se spet tocno ve komu ta stvar ne disi.
Tam kjer problemov z manipulacijami in izkoriscevanjem ni, je itak vseeno.
Drugod pa bi bilo zelo dobrodoslo.

Pa pizdu mater, poglej samo maribor, ko si po gostilnah pisejo ure na listke in listki cudezno izginejo in dolocen del place pride v kuverti ali pa ne pride.
Al pa sef napise, delal si od 11:00 do 22:00, seveda pa si iz zadnje dostave prisel nazaj in zaklenil alarme je bila ura 22:45
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Masayoshi ::

U fak, res ne znaš brati, še enkrat pa probaj prebrati počasi in do konca:

Seveda obstajajo službe, kjer je delovni čas merodajen. Samo nima pa prav nobenega smisla da se s strani države predpiše merjenje delovnega časa za vse.

Zimonem ::

Lukec ni bil nikoli na šihtu.
Lahko bi pa kot primer dobre prakse uvedel to najprej v parlamentu.

MadMicka ::

Mike Rotch, sprašuješ, kje ni mogoče izmeriti rezultatov? Recimo, tajnice, odgovarjajo na klice, pripravljajo dokumente, kuhajo kavo zaradi mene, tam jih ne moreš normirati, toliko in toliko klicev na uro, če jih ni. Nadalje, recimo rešuješ en primer, vseeno, pravni, ekonomski, ne moreš reči, toliko in toliko primerov na dan, če pa se lahko en primer rešuje cel dan, ali pa eno uro, odvisno od kompleksnosti. Enostavno ne moreš za vsako delovno mesto meriti rezultate. A ni to jasno?

murrieta ::

Sparkxl je izjavil:

Mesečnik predlaga digitalni nadzor nad vodenjem evidenc ur zaposlenih.
Bi rekel da je to pri nas nujno potrebno, ker sem sam doživel kako to funkcionira v eni "renomirani zlati gazeli družini prijazni z 800 nagradami in priznanji firmi". Štempl ura je bila vedno pokvarjena in nam je kazala neke čudne številke. V 2 letih kar sem bil tam, ni bila nikoli popravljena. Vse seveda z namenom, da zaposleni ne vidijo stanja svojih nadur, katerih pa nisi mogel niti koristiti, seveda niso bila nikoli izplačana. So pa imeli drseči delovni čas. Direktor je vedno rekel da lahko prideš kadarkoli pred 7 in greš kadarkoli po 3.

Ta gnoj je sicer ljubljenček medijev, ko je treba pisati o uspešnih firmah.


Poglej primitivec, kaj je narobe s stempljanjem delovnega casa? Zakaj se temu tako upirate, so zelo postena resitev.

Tudi drsec delovni cas ni noben problem, saj konec koncev delajo v vsakem primeru 8 ur. V cem je tezava?

In zdruzenje delodajalcev zelo tocno opozarja na tezavo. Ze to, da so proti, jasno izraza vecinsko krsitev delavcevih pravic. Sicer bi jim bilo vseeno.

Zimonem je izjavil:

Lukec ni bil nikoli na šihtu.
Lahko bi pa kot primer dobre prakse uvedel to najprej v parlamentu.


In v cem je tukaj tezava, saj ti tudi ne. Zakaj se ti zdi, da si ti poklican, da nekomu oponasas kar pocnes tudi sam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Zimonem ::

Smo delali štih probe pri nadzoru delovnega časa.m.... na CSD je eden pošempljal celo službo zjutraj. Potem so pa kapljalo. Nekje drugje ni bil nikoli registriran izredni odhod, ljudje pa v bufetu.
Sam sem svoja poslovna entiteta. Kolikor sem včasih imel zaposlenih se pa nismo lovili na ure. Ampak na opravljeno delo in izplačan denarij.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzbena pot - nadure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549375 (3355) Mato989
»

Zaposlitev preko SP-ja vs. za nedoločen čas (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17921339 (13777) Gregor P
»

Zdravniški pregled med delovnim časom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14237474 (27539) Tilen
»

Štemplanje na šihtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211411 (8689) miha1135899

Delavec ni dobil plače (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37465143 (53587) Kenpachi

Več podobnih tem