» »

Štemplanje na šihtu

Štemplanje na šihtu

«
1
2

Heisenberg ::

Prosim za pomoč, in sicer rad bi naredil excel razpredelnico v katero bi vnesel uro prihoda in odhoda iz šihta in bi mi avtomatično izračunalo koliko je to ur in minut + mesečni seštevek.

To pa zato ker v moji novi firmi štejejo na minute delovni čas in bi rad sledil, če pravilno obračunavanjo, ker na koncu ta obračun dela človek in lahko pride do napak.


Hvala!

Redorange ::

Kaj pa kak app, jih je kolikor hočeš.

pitar ::

https://drive.google.com/open?id=1F9-10...

Evo sem ti naredil dokument.

Baja ::

pa še offline verzija. klik

Heisenberg ::

Hvala! Ampak kako pravilno vpišem čas?

Machete ::

8:00 9:00
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Heisenberg ::

SUper, HVALA!

miha1135899 ::

Ah, to sem si tudi sam naredil pa se ni obneslo... enako sem naredil za porabo na avtomatih in v menzi, ker kupujemo ravnotako na ta cip kot se stampljamo, da bi vedel koliko imam konec meseca se zapravit, oziroma koliko minusa je ze, pa sem vsega skupaj vnesel 4x, potem pa se mi ni dalo vec, ker nisem bil s tem prevec azuren, niti natancen in mi je bilo samo se v dodatno brezvezno breme poleg kupa vseh obveznosti in sem to opustil.

Sva se pa zmenila, da mi sef poslje vsak mesec print-screen obojega iz cetrte poti in samo preletim, ce je kaj sumljivega, to je pa to.
Malo mora biti tudi zaupanja, za nekaj dni te ne bo noben nategnu, ker je enostavno prevec in si tega ne morejo privosciti, ker se bi hitro razvedelo, bolj problematicno je to, da ti manjka po cel dan, ce te kaksno jutro IN popoldne ne zabelezi, ceprav ti ura lepo pokaze - grejo pa v primeru sistemske zatajitve to seveda celostno resevat z vsemi zaposlenimi ali pa posljejo mail da bo vsem priznano 8 ur, ce pa je bilo drugace naj se posamezniki javijo.

harmony ::

Vse firme, ki gledajo na minute so en podn.

Machete ::

harmony je izjavil:

Vse firme, ki gledajo na minute so en podn.

Kaj pa v obrnjenem razmerju?
Lahko potem trdiva: vsi zaposleni, ki gledajo minute, so en podn?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

harmony ::

Machete je izjavil:

harmony je izjavil:

Vse firme, ki gledajo na minute so en podn.

Kaj pa v obrnjenem razmerju?
Lahko potem trdiva: vsi zaposleni, ki gledajo minute, so en podn?


Vsi zaposleni, ki gledajo na minute ze imajo razlog in to je ponavadi kradljivska politika firm.

Blinder ::

Mah, odvisno od firme, nekje kjer sem delal so kradli ure, nadure, minute.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Machete ::

Pri majhnih firmah je štemplanje skoraj neobstoječe in je večinoma stvar zaupanja ali pa kakega mojstra, ki z beležko malo vodi odsotnost dopuste in izjeme izostanke..
Pri velikih firmah je to pač avtomatizacija, ki je verjetno skoraj nujna. 100 ali 200 ljudi ne moreš drugače 'evidentirati'.. Mogoče bi Harmony pustil vsem proste roke, da si sami določajo pravila, v praksi pa je nek sistem nujno zlo, in ne rabi biti nujno demoniziran.
Na minute gledajo pa tudi tam kjer ni kradljivske poltike in štemplanja ;) Realnost ni samo Svet na Akanalizaciji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Baja ::

če se ne motim, moraš evidenco prisotnosti voditi po zakonu.

Tilen ::

In če je ne, ker se to splača? Kakšna je kazen? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Machete ::

Evidenca je sama po sebi nujna (in obvezna) že zaradi obračuna plače, bolniških in dopustov. Polemiziramo samo kako je nekje totalitarno polcijsko beležena. Da bi se je splačalo ne voditi nima nobenega smisla. Na koncu se zakačiš z zaposlenim sebi v škodo, ne z državo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tilen ::

Zakaj, ne razumem? Pogodbeno je obvezna prisotnost med 10:00 in 14:00 in to je to. Nihče ne štemplja nič. V tem času moraš biti prisoten/dosegljiv, kar pomeni, da si oddelal 8 ur. Je to problem? Čigav problem?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

NikolormousB ::

100 ali 200 ljudi ne moreš drugače 'evidentirati'..


Sodobna podjetja evidentirajo rezultate, ne prisotnosti zaposlenih.

Zakaj, ne razumem? Pogodbeno je obvezna prisotnost med 10:00 in 14:00 in to je to. Nihče ne štemplja nič. V tem času moraš biti prisoten/dosegljiv, kar pomeni, da si oddelal 8 ur. Je to problem? Čigav problem?


Problem od firme. Po zakonu je treba voditi evidenco delovnega časa.

https://data.si/blog/2016/08/10/evidenc...

Ker naša zakonodaja seveda ne pozna drugega kot to, da se ob 6h zjutraj štemplaš, ko prideš v tovarno in ob 2h, ko greš domov.

korenje3 ::

kva mate to eno bedno firmo, da gleda na minute?
je res vredno dela ali bo plača 1500 ali 1520€ konc meseca...

sicer pa naj podjetje nabavi avtomatske štempljalnike na kartice.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Tilen ::

NikolormousB je izjavil:

100 ali 200 ljudi ne moreš drugače 'evidentirati'..


Sodobna podjetja evidentirajo rezultate, ne prisotnosti zaposlenih.

Zakaj, ne razumem? Pogodbeno je obvezna prisotnost med 10:00 in 14:00 in to je to. Nihče ne štemplja nič. V tem času moraš biti prisoten/dosegljiv, kar pomeni, da si oddelal 8 ur. Je to problem? Čigav problem?


Problem od firme. Po zakonu je treba voditi evidenco delovnega časa.

https://data.si/blog/2016/08/10/evidenc...

Ker naša zakonodaja seveda ne pozna drugega kot to, da se ob 6h zjutraj štemplaš, ko prideš v tovarno in ob 2h, ko greš domov.


Se pravi, če ves sistem deluje na zaupanju in če si prisoten od 10:00-14:00 in se ti v tem primeru samodejno "štemplja" 8:00-16:00, to ni ok? A obstaja potem kazen za to s strani zakonodajalca, če te ni na delovnem mestu in si štempljan? Meni se zdi "evidenca delovnega časa" zelo ohlapen pojem, če je v korist delavca.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Machete ::

NinjaMig21 ne vem zakaj nisi še v upravi Revoza naprimer, s tako 'romantičnimi' stališči. Se strinjam sicer s tabo v samem bistvu, ampak z volom ne moreš na olimpijske igrah skakt čez ovire med konji :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

noraguta ::

korenje3 je izjavil:

kva mate to eno bedno firmo, da gleda na minute?
je res vredno dela ali bo plača 1500 ali 1520€ konc meseca...

sicer pa naj podjetje nabavi avtomatske štempljalnike na kartice.

Najbrž taka ki plačuje prispevke.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

NikolormousB ::

Se pravi, če ves sistem deluje na zaupanju in če si prisoten od 10:00-14:00 in se ti v tem primeru samodejno "štemplja" 8:00-16:00, to ni ok? A obstaja potem kazen za to s strani zakonodajalca, če te ni na delovnem mestu in si štempljan?


Nisem še slišal, da bi koga inšpektor kaznoval samo zato, ker nima evidence delovnega časa, ampak po zakonu je ta vseeno obvezna. V praksi se naredi tako, kot si napisal. Jaz vsake toliko odprem excel in za par mesecev skupaj naredim copy paste.

NinjaMig21 ne vem zakaj nisi še v upravi Revoza naprimer


Ker me politika in birokracija, ki prevladujeta v corporate svetu, niti najmanj ne zanimata, sploh ne za tiste mezde, ki jih dobijo.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Saj uprava ima kar lepe plače :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

next3steps ::

Vedi, da ti lahko ure "zmanjkajo", če mesec nima dovolj delovnih dni.

Tilen ::

Lahko kaj več poveš o tem? :)

Kako to izgleda, če sem zaposlen za polni delovni čas 40 ur na teden?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

cjen ::

Jaz imam sicer tabelo za službo narejeno v excelu (mi za razliko od google docsa) avtomatsko osvežuje tabelo.... kakorkoli že.
"Dolgo nazaj" ko so bile finance še vleik problem, sva si s sestro delila avto in seveda je bilo nerodno, ko je bilo potrebno plačati 60€ za polni tank.....itd.
Skratka, naredil sem google docs dokument in vklopil funkcijo ankete, ter naredil bližnjice na mojem (in sestrinem) telefonu. Skratka, bistvo pri tem je da si narediš postavke, ki jih potrebuješ, in jih sproti vpisuješ iz telefona, PCja kjerkoli in kadarkoli. Ker ima vsaka anketa tako ali tako datum in uro, bi jaz na tvojem mestu naredil 3 ankete,
Prva bi bila prihod v službo (v tem primeru bi samo kliknil na ikono na namizju tel. in ko bi se odprla anketa/spl. stran, kliknil pošlji.)
2. anketa bi bila odhod iz službe (vse isto)
3. anketa bi bila pa stroški, v tem primeru bi izbral iz spustnega menija npr kavico/sok/čaj.

Za to ne potrebuješ praktično nobenega znanja, samo malo logike bo potrebno.
Nama s sestro je perfektno funkcioniralo. Zdaj tabelo uporabljam samo še ko tankam, da vodim statistiko goriva.

LP Nejc

Fotke:
 Gumb "kilometri" na namizju telefona

Gumb "kilometri" na namizju telefona


 "Anketa"

"Anketa"


 Google docs - še neobdelani podatki

Google docs - še neobdelani podatki

next3steps ::

Če si zaposlen za xyz ur na mesec in na koncu meseca ne dosegaš teh ur, ima delodajalec možnost, da ti na koncu meseca izplača celo plačo in nabije minus ur, kolikor jih pač manjka, bodisi ti ne izplača cele plače.
Gre se bolj za firme, kjer je plača vsaki mesec enaka.
Nekateri meseci imajo lahko 19 delovnih dni, nekateri pa 23. Na primer.

Zgodovina sprememb…

otago ::

harmony je izjavil:

Vse firme, ki gledajo na minute so en podn.

Imam delavnik pon-cet 8-17 in petek 8-14... Stemplanja ni, dela se, dokler se da. Nadur ni, je kompenzacija z dopustom pozimi.. Nadalje so so fore, da zahtevajo 60min pavze..cetudi mi 30min zadosca. Vodenja ur sef ne vodi, zato jo moram sam.

Delodajalec zacuda ne komplicira, ko vzamem dopust v petek, nejevoljen je ce pride v ponedeljek. A naj zato, ure in minute ne stejem, ko potegnem v petek do 16, ali med tednom do 19h?

Seveda bi vec dni dopusta to resilo. Ko sem imel odmerjen dopust 20dni, pa jim tistih 1-6+ dni na leto ne bom pustil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Tilen ::

next3steps je izjavil:


Nekateri meseci imajo lahko 19 delovnih dni, nekateri pa 23. Na primer.


To nima nobene veze. Za praznik itak dobiš nadomestilo za praznik, tudi, če ne delaš.

32 ur od pon-čet ter petek v Termah Olimija za božič = 40 ur na teden. Za takšno delo ne smeš dobiti manj, kot je bruto osnovna plača. Tudi, če si efektivno delal 32 ur in si 8 ur bil za praznik v termah. V kolikor ti delodajalec napačno izplačuje plačo, se obrni na oddelek, ki je odgovoren za obračun plač.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

harmony je izjavil:

Vsi zaposleni, ki gledajo na minute ze imajo razlog in to je ponavadi kradljivska politika firm.
Vse firme, ki gledajo na minute ze imajo razlog in to je ponavadi kradljivska politika zaposlenih.

?

next3steps ::

Minimalka se izplačuje glede na polni deelovnik. Če ti ur ne dosegaš, vseeno dobiš izplačano. Posledično "manjkajo" ure, ker ti jih delodajalec plačal, čeprav jih nisi oddelal.
Imaš se možnost, da ti računalo šteje oddelane ure samo do 160 ur mesečno, višek pa prikaže kot plus (čeprav polni delovni čas znasa recimo 168 ur)

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Ustrezno oddelan polni delovni teden je tudi v primeru, če bi v enem tednu bili sami dela prosti dnevi od ponedeljka, do nedelje. Ne glede na osnovno plačo. Enako velja za minimalko in 5000 EUR bruto plače.

Delodajalec te goljufa. Ukrepaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

next3steps ::

Hvala, a ne delam več pri tem delodajalcu, zraven tega me goljufanje ni motilo, saj smo z roko v roki goljufala drug drugega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: clothes ()

ginekk ::

Štemplanje se zdi, kot bi krave v hlevu prešteval. Skratka zelo poniževalno. Šteje opravljeno delo, ne porabljen čas.
Firme ki to uporabljajo, so prve za spregledat.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Replika tebi, ginekk. Šteje oboje! V bilokateri službi boš težko našel dela, kjer si lahko za njihovo izvedbo najdeš poljubno dolg čas (še v privatnem življenju to ne gre pri vseh delih). So pa dela (serijska proizvodnja za trakom) kjer moraš v določenem času biti na delovnem mestu in opravljati delo z določeno hitrostjo (čas za opravljeno delo je tu alfa in omega)...

Lp

Jože

gruntfürmich ::

če se mora štempljat sašo hribar boš se pa še ti :)) https://siol.net/siol-plus/kolumne/stem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

facepalm ::

Jaz sem se tudi moral stempljat v prejsnji firmi in se mi je tudi zdel en velik bullshit.
Delo (normo) sem skockal v 3h do 4ih urah. Dolocene taske tudi v 1h, ker sem si avtomatiziral proces. Preostali cas pa sem surfal po netu. Skratka dolgcas. Vec kot obvezne norme nisem opravil saj se pri placi ni poznalo (preverjeno). Stempljanje je mene stalo 4h dolgcasa dnevno, delodajalec pa ni imel od tega nic.

ferdov ::

Delodajalec dnevno vpisuje v evidenco o izrabi delovnega časa za posameznega delavca naslednje podatke:
- podatke o številu ur,
- skupno število opravljenih delovnih ur s polnim delovnim časom in s krajšim delovnim časom od polnega z oznako vrste opravljenega delovnega časa,
- opravljene ure v času nadurnega dela,
- neopravljene ure, za katere se prejema nadomestilo plače iz sredstev delodajalca, z oznako vrste nadomestila,
- neopravljene ure, za katere se prejema nadomestilo plače v breme drugih organizacij ali delodajalcev in organov z oznako vrste nadomestila,
- neopravljene ure, za katere se ne prejema nadomestilo plače,
- število ur pri delih na delovnem mestu, za katera se šteje zavarovalna doba s povečanjem, oziroma na katerih je obvezno dodatno pokojninsko zavarovanje, z oznako vrste statusa.

Delodajalec vpisuje, kje piše, da bi se moral štemplati?

noraguta ::

ginekk je izjavil:

Štemplanje se zdi, kot bi krave v hlevu prešteval. Skratka zelo poniževalno. Šteje opravljeno delo, ne porabljen čas.
Firme ki to uporabljajo, so prve za spregledat.

Krava je vredna ajde rečmo od oka jurja. Če jih zvečer ko jih priženeš iz paše ne prešteješ...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

korenje3 ::

če bi se pri nas plačevali na opravljeno delo bi sodelavci vsak mesec odnesi 300€ domov, če bi jaz obdržal isto plačo. mogoče bi to funkcioniralo v proizvodnem podjetju kjer imajo opravka z več serijsko proizvodnjo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

gruntfürmich ::

tudi pri nas poslušam kako je brez veze, pa vpisovanje ur pa podobne bedarije. morda je, ampak tako si je pač delodajalec zamislil poslovanje. in najbolj ga boste zajebali če boste šli drugam delat; to tudi našim pravim.
no, tu se pa potem tudi konča...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

noraguta ::

Zjebali ali naredili uslugo. Folk ne zna več punktualno niti na sestanke hodit.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

r3dkv1c4 ::

harmony je izjavil:

Vse firme, ki gledajo na minute so en podn.

Pa se kako drzi ta izjava.
😬
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Highlag ::

Ja 8h oddelat. Imaš ljudi, ki to oddelajo brez problema in jih ne rabiš niti kontrolirat in imaš ljudi, ki hodijo vsakih 15min na 10 min čik pavzo. In potem oba pričakujeta enako plačilo. (Seveda nekdo opravi bistveno več dela) Zato se pa potem šteje minute za vse. In ponavadi najbolj glasni porabijo največ časa za neproduktivne minute.

Sicer pa to ni tema te debate.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

r3dkv1c4 ::

Dejstvo je, da kajenje ne spada v delovni proces in zato podpiram tista podjetja, kjer se je potrebno štemplat za čik pavzo.....kar se seveda odšteje od delovnega časa.....v kolikor to presega 2x15min v 8h urah.

Da ne bo pomote, tudi nekadilcem se kafe pavza odšteje....nihče ni na boljšem.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Heisenberg ::

V moji novi firmi je pač štemplanje na minuto, prve par mesec bi rad imel malce evidence.
Štemplanje je na kartice (starinski način). Na kartico se odtisne ura nato se to ročno vnese za vse delavce (okoli 80) v program.
Tu sumim napake zato bom sledil.

Najboljša varianta je da poslikam kartočnek na koncu meseca in vnesem v excel razpredelnico (hvala za posredovan file!!!!!!!)

Appi odpadejo, ker potem bi morala biti ura na šihtu in telefonu sinhronizirana.

RedDrake ::

Heisenberg je izjavil:

Najboljša varianta je da poslikam kartočnek na koncu meseca in vnesem v excel razpredelnico (hvala za posredovan file!!!!!!!)

Appi odpadejo, ker potem bi morala biti ura na šihtu in telefonu sinhronizirana.

Appi ni nujno, da odpadejo.
Če ima App dva gumba -> prihod in odhod, in tapneš pravega, istočasno kot se štempljaš, je čisto vseeno koliko ti kaže ura na telefonu. Lahko imaš tudi marsovski koledar, pa boš imel povsem točen izračun oddelanih minut na koncu - če le drži da je 1s na telefonu tudi 1s v realnosti (kar precej dobro drži).

Druga, bolj ročna opcija pa je fotkanje kartončka in vnos v neko razpredelnico, ja.

Invictus ::

A ne morete pol na vrata nalepit ene QR kode, ki jo poslikaš, noter je pa link do paga? Za beleženje ur?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rok Woot ::

Torej je Sandoz podn?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračunavanje ur v službi

Oddelek: Loža
424856 (2821) Superboyy
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478369 (5335) solatko
»

Nočno delo izplačilo

Oddelek: Loža
122162 (1453) MadMicka
»

neizplačilo ure dela v času premika kazalcev ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6814135 (10277) Mare2
»

Delodajalec in zaokroževanje ur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7213871 (11964) Keyser Soze

Več podobnih tem