» »

Korak k zmanjšanju sužnjelastništva?

Korak k zmanjšanju sužnjelastništva?

1 2 3
4
»

enemon ::

Horzen je izjavil:

enemon je izjavil:

V moji (kmalu bivši) službi so nadure zahtevali, po drugi strani pa so jih konec meseca pobrisali, tako da na koncu če se pogleda število zaposlenih in število zastonjskih ur (večinoma dve naduri dnevno, dva meseca na leto pa od štiri do šest ur dnevno), je firma kar lepo profitirala na ta račun.


Z tako firmo je pa nekaj hudo narobe, pa tudi z onimi ki tam delajo da se pustijo tako izživljati. Je pa varianta da so dobili v kuverti plačano.


Mogoče kak mini bonus, kar je zneslo kakšen evro na uro, če bi preračunal. Je pa tako, da precej novih kar hitro odide, je pa stara garda, ki tudi dela na tak način in jim to očitno ustreza.

Horzen ::

Phantomeye je izjavil:

Jst poznam en primer, kjer so človeku rekli, da začne z delom 2 tedna (neki tazga) PO podpisu pogodbe in da je do takrat doma. Ko bo pa začel bo 80 ur v minusu in bo tekom službe te ure prinesel noter.

in človeku, ki mi je to povedal, se je to zdelo popolnoma normalno. Mislim, kako si lahko z nastopom dela že 80 ur v minusu :D


Rekli so lahko, važno pa je kaj piše na pogodbi. Kdaj začne z delom bi moral biti datum točno določen.
Obična ofca specializirana za beketanje!

MadMicka ::

To je možno. Šlo je za začasno neenakomerno razporejen delovni čas. Delavec je za ta dva tedna dobil plačo, teh 80 ur pa bo oddelal v naslednjih 6 mesecih.

bbbbbb2015 ::

enemon je izjavil:

Horzen je izjavil:

enemon je izjavil:

V moji (kmalu bivši) službi so nadure zahtevali, po drugi strani pa so jih konec meseca pobrisali, tako da na koncu če se pogleda število zaposlenih in število zastonjskih ur (večinoma dve naduri dnevno, dva meseca na leto pa od štiri do šest ur dnevno), je firma kar lepo profitirala na ta račun.


Z tako firmo je pa nekaj hudo narobe, pa tudi z onimi ki tam delajo da se pustijo tako izživljati. Je pa varianta da so dobili v kuverti plačano.


Mogoče kak mini bonus, kar je zneslo kakšen evro na uro, če bi preračunal. Je pa tako, da precej novih kar hitro odide, je pa stara garda, ki tudi dela na tak način in jim to očitno ustreza.


Načeloma je tako, da če se delovne ure stalno kopičijo kot nadure, je nekaj narobe. Povsod, kjer sem jaz delal, tega nikoli ni bilo.
Krivda je lahko na strani delodajalca ALI na strani delojemalca.

To je vsekakor potrebno (v vsaki solidni firmi) razrešiti, t.j. da se te nadure ne pojavljajo več.

Preden kdo skoči, kako je lahko delojemalec kriv - imel sem primer sodelavca, KI JE ŠTEMPL URO ZLORABLJAL. Ko je šel na malico, se je štempljal. Po malici je hodil okrog, nakupoval, kolega pa ga je štempljal z malice. V bistvu so se dogovarjali, kdo bo tisti dan štempljal vse.

Potem pa seveda, ko je prišel konec meseca, pa so vsi ostajali do sedmih zvečer in jamrali. Nadure so celo dobili plačane.

Sodelavka, ki je šla v penzijo, je razkrila zvijačo in od takrat je tudi vratar dobil terminal in je moral kontrolirati štempljanje. In kamere so se postavile na vhod.

Pa tako. Štempljanje je za večjo firmo ali fabriko in mora obvezno biti zelo kontrolirano.

Zgodovina sprememb…

Horzen ::

Kje je bil pa nadrejeni da ni dal dela tem ljudem? In kontroliral ali so prisotni pa tudi prisebni?
Obična ofca specializirana za beketanje!

murrieta ::

Horzen je izjavil:

murrieta je izjavil:

Ja, zato pa je vedno drazje, ce kupujes masovno. Ce kupis 1000 matic, se najbolj splaca kupiti vsako posebaj, idealno vsakic v drugi trgovini.


To je pa izjava strokovnjaka ki ni v lajfu kupoval drugje kot v lokalnem marketu. Bog pomagej, pa dolh ne odlašej.


Ne ne, tole zgoraj je napacno citiran zapis, butthurt podleza, ki je izpustil:

murrieta je izjavil:

/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

dexterboy ::

Sparkxl je izjavil:

Tak ti bom povedal. Celo življenje sem bil levo usmerjen, anit čelavi. Ampak to se je v zadnjem času radikalno spremenilo, od kar vidim v kaj se je levica spremenila. Woke, marksizem...to so za njih glavne vrednote. In sem na zadnjih volitvah naredil nepredstavljivo in volil čelavega. Ko gledam te spake zdaj na vladi, komaj čakam da pride nazaj, ker ti pajaci prihajajoče krize ne bodo zvozili niti v sanjah
Niste edini, spoštovani kolega. Število ljudi, ki so volili NSi, SDS, pa še kakšno "desno usmerjeno", se je povečalo. In ja, tudi jaz sem včasih bil levo usmerjen. Dokler nisem na lastni koži dojel, da je prst v rit edina stvar, ki jo dobiš za ta, da si priden, delaven, prijazen, ustrežljiv, pripravljen pomagati soljudem... in kar je podobnih floskul. Uradna pohvala za to, da je šel projekt gladko čez in ni bilo zastojev, ne pokrije minusa na TRR-ju... Ker se ni nikjer poznalo, še variabilni del ni pokazal odstopanja :(

murrieta je izjavil:

Invictus je izjavil:

Dolžnost vsakega državljana je, da plača čim manj davkov, to bi lahko že vedeli...
Kdor pa ima poslihtano v glavi, si bo zelel placati cimvec davka, ker to pomeni, da je veliko zasluzil.
Sorry, s to izjavo dokazuješ, da ti seka orenk tornado v glavi med ušesi... upam, da ne preraste v ciklonsko nevihto.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Horzen ::

dexterboy je izjavil:

murrieta je izjavil:

Invictus je izjavil:

Dolžnost vsakega državljana je, da plača čim manj davkov, to bi lahko že vedeli...
Kdor pa ima poslihtano v glavi, si bo zelel placati cimvec davka, ker to pomeni, da je veliko zasluzil.
Sorry, s to izjavo dokazuješ, da ti seka orenk tornado v glavi med ušesi... upam, da ne preraste v ciklonsko nevihto.

Ne ne, pozabil je /s To naj bi verjetno bil sarkazem... :))
Obična ofca specializirana za beketanje!

dexterboy ::

bbbbbb2015 je izjavil:

murrieta je izjavil:

Samo ne se pritozevati, ker taksno stanje ustvarjas sam.
Davke je treba znižati. Less is more.
Kapo dol, da imaš voljo in živce dokazovati modelu nekaj, kar nikoli ne bo dojel.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

bbbbbb2015 ::

Horzen je izjavil:

Kje je bil pa nadrejeni da ni dal dela tem ljudem? In kontroliral ali so prisotni pa tudi prisebni?


Mah, glej. To je bila dobro stoječa firma, denar je bil, delavcem se je apriori zaupalo. Začetni predlog poslovodstva, oz. firme, ki je instala štempl uro, da se to kombinira s kamero in terminalom, da vratar vidi, kdo se štempla.

To na začetku ni bilo sprejeto, ker se je sindikat uprl, češ vdor v zasebnost. Vedno, ko preberem kje "vdor v zasebnost", je meni jasen ta "vdor".

Poslovodstvo se takrat ni upiralo, pač vojn je bilo več. Videlo se je, da GOLJUFAJO, samo pač, mi informatiki smo imeli pa svoje vojne. Dokler ena gospa ni šla v penzijo, ona je potem razkrila razsežnost goljufanja, ki je bilo zagotovo na tem, da je treba nekoga na cesto dati. Goljufal je najbolj en sodelavec, ki je bil prisoten morda 3h na dan, potem pa stok tak, da dol padeš. V tistem oddelku je bilo mislim da eno 10-15 projektantov, goljufali so vsi, morda tu in tam kak pripravnik ne. Eni bolj eni manj.

Reakcija je bila pač kamera, vratar obvezno prisoten v hiški med 7 in 9, med 10 in 11h, ter med 15h in 17h. Če bi se kdo štemplal za drugega, je moral poročati. Ena firma iz LJ je potem delala naključne kontrole kamere.

Vedno, ko so se nadure pojavile, so dispečirali eno kontrolorko iz Ljubljane. Ta je potem reševala to. Kolikor vem, jih je kar nekaj dobilo opomin pred odpovedjo delovnega razmerja, enega so potem odpustili, samo so se tožili in so ga morali vzeti nazaj. Je bil pa ravno tako med večjimi goljufi.

Realno pa so vse nadure izginile ko kafra. Čisto vse.

Potem pa sem v bistvu jaz šel iz tiste lokacije. Samo je bilo treba sigurno 3-5 let, da so to sčistili. Jaz se s tem nisem ukvarjal, nihče nas ni silil v nadure, če je bilo tu in tam kaj, smo jih porabili in bili fraj.

Zgodovina sprememb…

Masayoshi ::

murrieta je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mal razlike je ali plačaš na 100k dohodkov 4% normiranega davka asli 50% dohodnine >:D.

Ja, ce si pohlepna pizda. Anketo naredi po cesti, ali bi imel kdo problem placati 50% dohodnine pri 100k prihodkov.


Ja valda boste prav vsi pizduni, ki živite od tujega denarja in zaslužite manj odločno za.

bbbbbb2015 ::

dexterboy je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

murrieta je izjavil:

Samo ne se pritozevati, ker taksno stanje ustvarjas sam.
Davke je treba znižati. Less is more.
Kapo dol, da imaš voljo in živce dokazovati modelu nekaj, kar nikoli ne bo dojel.


Saj, meni je vseeno. Od nekod so se priklatili neki sociologi in aktivisti na tehnični forum in pametujejo.

Kolikor sem pa jaz videl sveta, v iskanju poslov, pa ne vem, če je tukaj kdo. Videl sem res ultra bogataše, pa tudi bedo. Dobesedno tako je bilo, kakor si je katera država zrihtala, tako so potem imeli. Madžari so mi kazali neke razbitine, kar so takrat Sovjeti hoteli nekaj graditi na Madžarskem, vse propadlo. Tako da nisem samo videl ultra luksuznih domov, ampak kaj pa vem, v San Franciscu smo zašli v ultra beden kvart. V Maleziji smo tudi bili na malici v neki vasi, kjer smo plačali tam za neko malico tak drobiž, da dol padeš. Smo si pa morali s kropom politi pribor pred jedjo, ker dejansko tam ne perejo pribora z detergentom.

Vendar, generalno gledano, bolj so ljudje delali, več so imeli. To je bil key takeaway point povsod, kjer sem bil. Flamci so mi razlagali, kako oni plačujejo davke in kako oni razumejo davke.

Jaz vseeno mislim, da Slovenija sodi med bolj skorumpirane države, korupcija je sploh potem vzrok neučinkovitosti v družbi. To se bo počasi, počasi prečistilo, izgnojilo, bolje rečeno. Tudi to, da en Holob kupi stranko kot na tržnici in eni Lukci in Kordiši pametujejo. In en Opanković se reži, ter nateguje eno bogo farmacevtko, ki drugače sploh službe ne more dobiti. Ženska si je od sramote spremenila priimek.

To se bo prečistilo. Odnos do državljanov, sploh delovnih ljudi, mora biti zelo zelo spoštljiv. To sem morda pozabil dodati. Ta NESPOŠTLJIV odnos do sodržavljanov, zmerjanje s smrdljivci, pokvarjenci, goljufi, kaj vem čem. Tega v Belgiji recmo ni.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Jaz vseeno mislim, da Slovenija sodi med bolj skorumpirane države, korupcija je sploh potem vzrok neučinkovitosti v družbi. To se bo počasi, počasi prečistilo, izgnojilo, bolje rečeno. Tudi to, da en Holob kupi stranko kot na tržnici in eni Lukci in Kordiši pametujejo. In en Opanković se reži, ter nateguje eno bogo farmacevtko, ki drugače sploh službe ne more dobiti. Ženska si je od sramote spremenila priimek.

To se bo prečistilo.

Ne bo se.

Dokelr je lahko pravnomočno obsojena oseba sploh še aktivna v politki, in celo premier države, toliko časa tega sranja ne bo konec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

murrieta je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mal razlike je ali plačaš na 100k dohodkov 4% normiranega davka asli 50% dohodnine >:D.

Ja, ce si pohlepna pizda. Anketo naredi po cesti, ali bi imel kdo problem placati 50% dohodnine pri 100k prihodkov.


Ja valda boste prav vsi pizduni, ki živite od tujega denarja in zaslužite manj odločno za.


Ne, draga pizda narcisticna, obstaja 91% verjetnost (slovenska statistika vs. visina moje place), da ti zivis od mojega zasluzka in profitiras od davka, ki ga sam niti pod razno nisi sposoben sproducirati.

Se pa strinjam, ce bi imel moznost, bi take pizdune rade volje odrezal od vsakega centa, ki ga zasluzim. Po drugi strani se mi pa smilis. Nesposoben bedak, ki pada na intelektualne zmoznosti ZDA telenovel. Enako kot bbbbb, mato in podobne podprepniske pizde, ki sanjajo kako bodo nekoc uspesni in bi jim taki zakoni lahko skodovali. Dejansko bojo pa cez 10 let zrli antidepresive, ker bodo se vedno enako podplacani bedaki.

Aja, verjetnost, da se motim? 9%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Zimonem ::

Ni zgolj to ,da si ohrn in ne puščaš tringlta. Če načelu so ti blizu tudi fašistične metode nadzora. Vse v duhu tvojih idolov , ki praviloma izvajajo totalitarizem.

Masayoshi ::

murrieta je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

murrieta je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mal razlike je ali plačaš na 100k dohodkov 4% normiranega davka asli 50% dohodnine >:D.

Ja, ce si pohlepna pizda. Anketo naredi po cesti, ali bi imel kdo problem placati 50% dohodnine pri 100k prihodkov.


Ja valda boste prav vsi pizduni, ki živite od tujega denarja in zaslužite manj odločno za.


Ne, draga pizda narcisticna, obstaja 91% verjetnost (slovenska statistika vs. visina moje place), da ti zivis od mojega zasluzka in profitiras od davka, ki ga sam niti pod razno nisi sposoben sproducirati.

Se pa strinjam, ce bi imel moznost, bi take pizdune rade volje odrezal od vsakega centa, ki ga zasluzim. Po drugi strani se mi pa smilis. Nesposoben bedak, ki pada na intelektualne zmoznosti ZDA telenovel. Enako kot bbbbb, mato in podobne podprepniske pizde, ki sanjajo kako bodo nekoc uspesni in bi jim taki zakoni lahko skodovali. Dejansko bojo pa cez 10 let zrli antidepresive, ker bodo se vedno enako podplacani bedaki.

Aja, verjetnost, da se motim? 9%.


Verjetnost da si psihiatrični bolnik, ki posta iz mamine kleti:100%

Možnost da se motim: 0%

dexterboy ::

@muri; smo že ugotovili, da si troll. Ne samo 100%, ampak celo 109%. Že slovar besed, ki jih uporabljaš za žalitev drugih na forumu, te spravlja v status lažnivca. Nekdo, ki zasluži 100.000 in več na leto, s čimer se sam hvališ, zmore toliko intelekta, da ne žali soljudi. Pravzaprav večina takšnega folka sploh ni sovražna in nestrpna do drugih...
Tukaj niso vključeni "finančni povzpetniki", ki preko fizikalcev za minimalca računajo dvojne cene pri "zaključnih del v gradbeništvu", ali pa drugih oblik fizičnega dela (dostava, natakarji, proizvodnja za tekočim trakom) izkoriščajo delovno silo. Hej, mogoče si pa ti v tem krogu "veleposestnikov" in ti gre ravno ta zakon hudo v nos, zato stresaš nejevoljo na druge... Da ni bil tisto tvoj frčaplan, ki je pristal danes na autobahnu? To bo šele dvojni pritisk v žilah... :))

Dodatek; čas prve prijave 27.03.2022 21:54:04. Torej si bil že od prej aktiven pod drugim nickom ali pa preprosto ni bilo nobene milfe u krevetu i ladnog piva u frižideru pa se šel na forum malo "potipati tržišče"?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

murrieta ::

Zimonem je izjavil:

Ni zgolj to ,da si ohrn in ne puščaš tringlta. Če načelu so ti blizu tudi fašistične metode nadzora. Vse v duhu tvojih idolov , ki praviloma izvajajo totalitarizem.


Narobe gledas na celotno zadevo. Ukrepi proti krsiteljem dogovorov (aka zakonov) niso tu zato, ker bi jih kdo hotel ampak zato, ker obstajajo krsitelji dogovorov.

Ali drugace, ce bi ljudje razumeli ali se drzali dogovora, da je nekaj ograjeno z razlogom, bi bila dovolj 10cm ograjica. Ker se tega ne drzijo postavljamo konkretne fizicne ovire 1.5m+.

Ergo, ne mi srati s totalitarizmom, ker ni problem v tem. Problem je, da so lokalni ljudje pobebavljeni hotentoti, ki se ne drzijo dogovorov ("men nou nben govoru", kar zagovarjas tudi sam), kar pa seveda ne drzi vsepovsod, v Svici v vecini nimajo problema s tem. Balkanci, kjer je treba postavljati znake "omejitev 50", na ravnih cestah, zato, da ljudje vozijo vsaj 70, pa rabijo bolj konkretne ukrepe.


dexterboy je izjavil:

@muri; smo že ugotovili, da si troll. Ne samo 100%, ampak celo 109%. Že slovar besed, ki jih uporabljaš za žalitev drugih na forumu, te spravlja v status lažnivca. Nekdo, ki zasluži 100.000 in več na leto, s čimer se sam hvališ, zmore toliko intelekta, da ne žali soljudi. Pravzaprav večina takšnega folka sploh ni sovražna in nestrpna do drugih...


Zal ne. Ko se enkrat zaves, da zivis v drzavi idiotov, ki jim ni jasno popolnoma nic, me bos razumel. Mogoce v naslednji reinkarnaciji, ceprav jih bos verjetno rabil vec. Ker dvomim, da premores stopnjo samozavedanja, da bi dojel, da si tudi sam idiot. Ali "da bi vedel, da nic ne ves, moras nekaj vedeti" aka catch-22.

Oz. naj ti probam razloziti z necem, kar bos mogoce razumel in se s tem celo strinjal: "Nije zvaka za seljaka."

No zagotovo pa bos razumel, da nimas nic bolj prav, ce se ad-hominem spravljas name, brez kakrsnihkoli kontraargumentov na to kar sem povedal. Ergo, grem ti na kurac ker imam prav, hvala, to je tudi moj namen - da pizdam nastavim zrcalo, katerega odsev jim je tako gnil, da ga razbijejo. Ne vidim nobenega nacina, da se kaj izboljsa, dokler mnozice plebejcev ne dojamejo, da so idioti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

mastrs ::

korak k zmanjšanju sužnjelastništva?

prehod na bitcoin standard

Gospod ::

MESEČNIK bo naredil sranje naj uvede raje obvezno testiranje na prepovedane droge za poslance ko pogledaš njegove zenice ti je vse jasno
Lp.

njyngs ::

murrieta je izjavil:


Jaz pa tvoje pogruntavscine smatram kot delo idiota, ki zagrabi SDSovski fake news, ga ne preveri in si ga potem drka na nekaj kaj sploh ne drzi. Poglej vcerajsnji 24ur zvecer, ce si sploh lahko privoscis TV.


Luka a si to ti? :))
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Miki N ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/sredi...

To be continued...


Hm, če je sužnjelastniška je mogoče ugodna, če je storitev na nivoju mogoče zanimivo .... kje pa je to? Sprašujem za prijatelja!!

RedDrake ::

Huh.
Glede na to kaki kalibri so že od začetka pri tej Avtostop pralnici, me ne bi presenečalo če bi bil tisti famozni "Harry" pravzaprav Heri.
V nekem času so bila "piši kao govoriš" imena filmskih junakov zelo priljubljena v naših bratskih republikah ...
Samo kot medklic seveda.
Da smo na jasnem, vsak ki se gre take rabote je samo še za v čuzo, pa je čisto vseeno a je Ignac, Heri, Slobodan, al' pa James.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Slopek ::

Harry je gotovo kar Hari(s)

IL_DIAVOLO ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...

Odstopil je glavni inšpektor za delo Jadranko Grlić. Kot so sporočili z Inšpektorata za delo, je odstopil zaradi očitno različnih pogledov z vodstvom ministrstva za delo.


Haha se je kdo v Sloveniji na kriticni funkciji Slovenec in mu je mar za zakone? Ne more bosanec odločati o pravicah, ce se sam ne ve, da jih ima.

Btw to je moz Andrejke Grlic:

https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

Ni cudno, da nic ne funkcionira.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzbena pot - nadure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5410172 (4152) Mato989
»

Zaposlitev preko SP-ja vs. za nedoločen čas (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17923813 (16251) Gregor P
»

Zdravniški pregled med delovnim časom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14239735 (29800) Tilen
»

Štemplanje na šihtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6212016 (9294) miha1135899

Delavec ni dobil plače (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37468926 (57370) Kenpachi

Več podobnih tem