» »

Korak k zmanjšanju sužnjelastništva?

Korak k zmanjšanju sužnjelastništva?

1 2
3
4

murrieta ::

Malcolm_Y je izjavil:

Predstavljajte se, da Lukec oznani, da bo tahograf obvezen v vseh vozilih, in ko vas policaj preveri, boste plačali za n let nazaj vse prekoračitve hitrosti.

To bo tudi ok?


Ja, to je ok, ne samo to, predlagaj mu prosim, to rabimo, tahografe v vseh vozilih in/ali blokado na 130km/h. In drakonske kazni, z najnizjo - zaplembo vozila in to brez vracila, prodaja na javni drazbi.

Samo tako, se bo psihopate na cestah discipliniralo.

Kaj, si hotel kaj povedati? Da je vredu, ce vsepocez krsis zakonodajo in se izzivljas nad tistimi, ki jo ne? Ne bo slo skozi, to je mentaliteta kriminalcev...

Ti dam drug primer, predstavljaj si, da se ukine zakonodajo in se nate naredi odprt lov, ki ga zagovarjas na vse ostale, ne pa na sebe.

Skratka kot najvecja pizda zagovarjas svoje pravice, drugim jih pa ne privoscis. Fucking narcis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

bbbbbb2015 ::

MadMicka je izjavil:

bbbbbbb2015, pravi, da evidenca o prisotnosti na delu, v katero lahko vpogledajo pristojni organi, niža zaupanje v podjetje. Mislim, kakšna kretenska izjava. Prvič prav nič ne niža zaupanje v podjetje, ampak poskrbi za večji red in posledično utrdi zaupanje v podjetje. In drugič, po tvoji logiki bi morali ukiniti davčne blagajne, pa razno razne inšpekcije, vse to močno načenja zaupanje v podjetja.


Tako je, davčne blagajne bi seveda morali ukiniti. Davčne blagajne je uvedla edino Hrvaška, zaradi specifike, kjer so imeli kafiče na plaži, pa nihče ni plačeval DDV, kaj šele ostalih davkov.

Deloma so davčne blagajne uvedli tudi v Avstriji, za poklice, ki so tradicionalno bili težko preverljivi.

Drugače pa nikjer v EU in Evropi tudi sicer ni davčnih blagajn. To kaže na popolno nezaupanje do *VSEH* davčnih zavezancev.
Čeprav bodo vedno utajevalci davkov (bil so še v kraljevini Španiji leta 1400), pa bi se moralo delati predvsem na tem, da se ljudje zavedajo in zaupajo državi, da se denar, zbran z davki porablja učinkovito.

Trenutno R Sloveniji ni za zaupati, ko se bod za zapahi znašli (in vrnili skorumpiran denar) Opanković v Ljubljani, protagonisti TEŠ6 - pa se lahko *začnemo* pogovarjati, če bi državi zaupali (in ji pošteno plačali vse davke).

Zato menim, da je najboljše zdravilo za ureditev plačevanja davkov urejena in neskorumpirana država. Kar Slovenija ta hip ni.

murrieta je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Predstavljajte se, da Lukec oznani, da bo tahograf obvezen v vseh vozilih, in ko vas policaj preveri, boste plačali za n let nazaj vse prekoračitve hitrosti.

To bo tudi ok?


Za začetek, pri Lukcu, predlagam dnevne kontrole urina za narkotike, ter seveda mesečne na laseh. In se seveda vsakega, ki je zdrogiran, cipelira iz parlamenta.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

murrieta je izjavil:

Po drugi strani, ti niti GDPR ni jasen, ce hoces podatke o temu koliko casa je bila oseba na delovnem mestu je to direktno krsenje njihove pravice do zasebnosti. Sploh, ce das ven kakrsenkoli PII, od dejanskega imena in priimka, do stevilke, ki ga oznacuje. Brez tega je pa so ure od-do irelevantne, je cisto vseeno ali podatek imas ali ne, lahko na njegovi podlagi samo nevoscljivost zganjas. To je pa tudi vse.

Tako, da ne pametuj.


Kaj nakladaš, kakšna pravica do zasebnosti? Na delovnem mestu ti lahko odredijo test za alkoholiziranost, prisotnost drog, dovoljena je kontrola službene korespondence. Saj nisi v svoji dnevni sobi. V službi si.

Pooblaščenka je lepo rekla, da je poraba javnega denarja javni interes. Zato je dovoljen priimek in ime poleg bruto plače na Policiji (zanima me, če spisek še vedno objavljajo ali so ga že skrili).

Če komu kaj ne paše, naj gre v zasebni sektor.

Miki N ::

Davčne blagajne so FURSovo onaniranje in, sumim, vrsta grabeža. Ampak je dokončno. Sedaj je zaposlen v "centru" že kar lep "bataljon" parazitov, ki tudi pridno naroča nadgradnje faking drage opreme - rešili se jih ne bomo NIKOLI več. Verjetno ta druščina zagoni bistveno več, kot polovi frizerskih rabot. Da ne govorimo o tem, da davčne blagajne nikoli niso in ne bodo vplivale na tiste, ki računov preprosto ne izdajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

bbbbbb2015 ::

murrieta je izjavil:

Ne razumem, zakaj se tisti, ki ne izkoriscate delavcev, pritozujete preko evidentiranja in pizdite cez Meseca? Pizdite se cez stanovske kolege, ki so vam prinesli ta ukrep.


Ker vse stane in tako postane prisilen strošek za vse, ki to rabijo ali ne. Oblika poslovanja, vključno z beleženjem delovnega časa mora biti v domeni vsake firme, ki izbere sebi najbolj primerno obliko. Ne rabimo države za to. Sploh pa Mesca ne, ki realnega dela nikoli v življenju ni videl. Niti od daleč.

Samo njegove reakcionarne buržoazne klamfe poslušamo.

Miki N je izjavil:

Davčne blagajne so FURSovo onaniranje in, sumim, vrsta grabeža. Ampak je dokončno. Sedaj je zaposlen v "centru" že kar lep "bataljon" parazitov, ki tudi pridno naroča nadgradnje faking drage opreme - rešili se jih ne bomo NIKOLI več. Verjetno ta druščina zagoni bistveno več, kot polovi frizerskih rabot. Da ne govorimo o tem, da davčne blagajne nikoli niso in ne bodo vplivale na tiste, ki računov preprosto ne izdajajo.


Podpišem.

Razen tega, da je potrebno narediti analizo, koliko to stane in ukiniti oz. obdržati samo za zavezance, ki so tradicionalno problematični in sicer težko preverljivi.

Zgodovina sprememb…

Spura ::

Miki N je izjavil:

Davčne blagajne so FURSovo onaniranje in, sumim, vrsta grabeža. Ampak je dokončno. Sedaj je zaposlen v "centru" že kar lep "bataljon" parazitov, ki tudi pridno naroča nadgradnje faking drage opreme - rešili se jih ne bomo NIKOLI več. Verjetno ta druščina zagoni bistveno več, kot polovi frizerskih rabot. Da ne govorimo o tem, da davčne blagajne nikoli niso in ne bodo vplivale na tiste, ki računov preprosto ne izdajajo.

So pa ucinkovite pri gostincih in podobnih. Stranka opazi, da ne dobi racuna. Prej je pa vsak kupec dobil racun, davcna pa vsak tretji. Velika razlika tuki.

bbbbbb2015 ::

Spura je izjavil:

Miki N je izjavil:

Davčne blagajne so FURSovo onaniranje in, sumim, vrsta grabeža. Ampak je dokončno. Sedaj je zaposlen v "centru" že kar lep "bataljon" parazitov, ki tudi pridno naroča nadgradnje faking drage opreme - rešili se jih ne bomo NIKOLI več. Verjetno ta druščina zagoni bistveno več, kot polovi frizerskih rabot. Da ne govorimo o tem, da davčne blagajne nikoli niso in ne bodo vplivale na tiste, ki računov preprosto ne izdajajo.

So pa ucinkovite pri gostincih in podobnih. Stranka opazi, da ne dobi racuna. Prej je pa vsak kupec dobil racun, davcna pa vsak tretji. Velika razlika tuki.


Ah, daj daj.
Če bi bile davčne blagajne učinkovite, bi se levi tisk razpisal, pel bi o tem, kako so davčne blagajne učinovite, kakšen porast DDV se beleži. Saj so obljubljali celovito 'analizo' - iz katere nikoli ni nič bilo.

Pa so bili vsi tiho. Iz tega sklepam, da je prirast marginalna, je sploh ni - ali pa strošek teh blagajn požre prirast gladko. Da ne govorim o strošku za aplikacije in internet. In strošku javnosektorcev, z opremo in ljudmi vred.

Poglej, če bi davčna blagajna bila vzor transparentnosti, učinkovitosti in sploh ne vem kaj, bi to takoj v ponedeljek do malice uvedli v Beneluksu. Pa niso.

V kafiču, kjer jaz hodim jaz mimo, so znane stranke, računov ne dobivajo, vse plačujejo v kešu. Isto je kot prej.

Zgodovina sprememb…

murrieta ::

bbbbbb2015 je izjavil:

MadMicka je izjavil:

bbbbbbb2015, pravi, da evidenca o prisotnosti na delu, v katero lahko vpogledajo pristojni organi, niža zaupanje v podjetje. Mislim, kakšna kretenska izjava. Prvič prav nič ne niža zaupanje v podjetje, ampak poskrbi za večji red in posledično utrdi zaupanje v podjetje. In drugič, po tvoji logiki bi morali ukiniti davčne blagajne, pa razno razne inšpekcije, vse to močno načenja zaupanje v podjetja.


Tako je, davčne blagajne bi seveda morali ukiniti.


Ne. Goljufi in utajevalci davkov so tako na Hrvaskem, kot v Sloveniji. Davcne blagajne so nuja pri narodu goljufov in laznjivcev in pravilno da smo jih uvedli. Seveda pa se bbbbbb2015, kot vsak pravoveren desni bullshiter ne zaveda, da vsak cent, ki ga nekdo pri davkih utaji, gre iz njegovega zepa. In zdaj revez ubogi, ki mu rata utajiti za sladoled ali dva na leto, zagovarja utajo davkov, kjer drugi utajijo miljone in izgubi bistveno vec, kot od tega profitira... in potem bo povedal, da so davki v Sloveniji previsoki. Seveda so, zaradi UTAJEVALCEV.

bbbbbb2015 je izjavil:

Zato menim, da je najboljše zdravilo za ureditev plačevanja davkov urejena in neskorumpirana država. Kar Slovenija ta hip ni.


Seveda ni, saj ne more biti, ce v njej zivijo in enako razmisljajo kriminalci kot si ti.

bbbbbb2015 je izjavil:

V kafiču, kjer jaz hodim jaz mimo, so znane stranke, računov ne dobivajo, vse plačujejo v kešu. Isto je kot prej.


Seveda, racunski primankljaj pa krijes ti iz svojega zepa, namesto njih. Matr se moras pocutiti popolnega idiota, da cislas tiste, ki ti kradejo denar iz zepa in se ti se zdijo frajerji, ker ti kradejo. Takega idiota tudi ne srecas kar tako. Ne samo to, ti bi jim rad se olajsal krajo.

Prijavi jih. Aja ne, bos raje ti placeval, kolikor bo zmanjkalo v blagajni in orgazmiral, kaksne face so. Kaksen bedak, pa za ful pametnega se ima, hkrati pa niti tako osnovne zadeve kot so davki ne razume.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Unchancy ()

Horzen ::

Malcolm_Y je izjavil:

Predstavljajte se, da Lukec oznani, da bo tahograf obvezen v vseh vozilih, in ko vas policaj preveri, boste plačali za n let nazaj vse prekoračitve hitrosti.

To bo tudi ok?


To lahko zelo enostavno naredijo za nazaj na podlagi GPS podatkov, skoraj vsak novejši avto z opremo ima lastni GPS, če pa ne imamo pa telefon v avtu ki je military grade multi facet tracking device. Vse se beleži, seveda za naše dobro.

Tepesla ima senzorje s katerim se beleži podatke kako voziš: pospeški, pojemki pri speljevanju/zaviranju/v ovinkih, varnostna razdalja, pa verjetno še kaj, in če nisi v spektru kar oni smatrajo da je varno, ti ne vklopijo funkcije avtopiolota za katerega si moral plačati 10kEUR pologa ker so ga kao še razvijali.
Obična ofca specializirana za beketanje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horzen ()

murrieta ::

Horzen je izjavil:

murrieta je izjavil:

Predstavljajte se, da Lukec oznani, da bo tahograf obvezen v vseh vozilih, in ko vas policaj preveri, boste plačali za n let nazaj vse prekoračitve hitrosti.

To bo tudi ok?


To lahko zelo enostavno naredijo za nazaj na podlagi GPS podatkov, skoraj vsak novejši avto z opremo ima lastni GPS, če pa ne imamo pa telefon v avtu ki je military grade multi facet tracking device. Vse se beleži, seveda za naše dobro.

Tepesla ima senzorje s katerim se beleži podatke kako voziš: pospeški, pojemki pri speljevanju/zaviranju/v ovinkih, varnostna razdalja, pa verjetno še kaj, in če nisi v spektru kar oni smatrajo da je varno, ti ne vklopijo funkcije avtopiolota za katerega si moral plačati 10kEUR pologa ker so ga kao še razvijali.


Tega ne mores narediti, ne v EU. Zaradi GDPR-a, razen, ce mislis, da bojo krsilci CPP podpisali, da jih lahko nadzorujejo. Mimogrede, tista jajca od aplikacije od zavarovalnice Triglav, se da gladko nategniti z rootanim telefonom in simulatorjem GPS koordinat, tako, da nehaj sanjati o kvazi "visokotehnoloskih" resitvah, so samo visokozakomplicirana ne-resitev preprostega problema. Za namecek, jajca nalozis mulcu na telefon, pa lepo spremljajo, kako avtobus vozi po prometnih predpisih, skratka - ne deluje. In za namecek, kitajci prodajajo oddajnik poljubnih GPS signalov za ~100 eurov. Kakor ne deluje kakrsenkoli scenarij, kjer hoces zganjati varnost v nezavarovanem okolju, kot so ugotovili tudi razni DRMji za igre ipd.

Bottom line: ce imas samo kladivo, se ti vse zdi kot zebelj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Malcolm_Y ::

Mogoče primerjava ni vrhunska, point pa je, da ima delovna inšpekacija vse možnosti priti v firmo in pregledati stanje. Moti pa me, da bi moje ure letele v aplikacijo, kjer bi lahko po želji vsak Lukec gledal, kdaj hodim v službo, kdaj na skret, kdaj na čik,... Si predstavljate, da je to napovedal JJ? Kaki komentarji bi potem bili tukaj?

m0LN4r je izjavil:

Malcolm_Y je izjavil:

Ne vem, no. Še na cesti je tako, da če avto vozim prehitro in me dobijo na radar - kazen.
Če sem včeraj vozil prehitro in me niso dobili, ni kazni.

Predstavljajte se, da Lukec oznani, da bo tahograf obvezen v vseh vozilih, in ko vas policaj preveri, boste plačali za n let nazaj vse prekoračitve hitrosti.

To bo tudi ok?

To niso niti jabolka in hruska, ampak jabolka in krompir.
Delodajalec = sofer avta
Tahograf = stempljanje
Delavec, ki je zastonj delal = ???
Razlozi mi tvojo primerjavo, prosim.

murrieta ::

Malcolm_Y je izjavil:

Mogoče primerjava ni vrhunska, point pa je, da ima delovna inšpekacija vse možnosti priti v firmo in pregledati stanje. Moti pa me, da bi moje ure letele v aplikacijo, kjer bi lahko po želji vsak Lukec gledal, kdaj hodim v službo, kdaj na skret, kdaj na čik,... Si predstavljate, da je to napovedal JJ? Kaki komentarji bi potem bili tukaj?


Za zacetek, JJ tega ne bi sprejel, ker je v korist zaposlenih.

Druga zadeva, Lukec ne bi gledal, gledal bi racunalnik in po potrebi napotil enega od 91 delovnih inspektorjev na teren.

TESKAn ::

Al pa bi pogledalo sodišče, ko bi delavci upali it tja, saj delodajalec ne bi mogel kazat pofejkane prisotnosti in se delat, da ni izbrisal 1000 nadur.
Mislim, da bi beleženje prisotnosti v stilu davčnih blagajn in uporaba tega na sodišču bila dovolj, ne rabimo buzerirat vseh, če se kje strinjajo da se ne beleži in včasih svirajo, drugič pa švicajo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mato989 ::

Menesamo zanima kako bo ta predlog rešil zadevo ko se folk mora it odštempljat in delat naprej??? Ali še bolje bodo kar delovodje štempljali delavci pa tolkli 12ur...

Nič ne pomaga to če ni inšpekcije...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Kako pa človek dandanes pri nas najhitreje postane en takle sužnjelastnik? Sprašujem za prijatelja, ki ga pač zanima sužnjelastniški lajfstajl.

Sparkxl ::

V stilu davčnih blagajn bi bilo ok, boli mene če zapohanec gleda moje ure.
Za slovenske parazite sem delal 9 let. V 9 letih sem dobil 0 izplačanih nadur. Pri enemu od parazitov sem enkrat dobil 50€ nagrade, ko sem se 1 teden ubijal na terenu, en drugi pa mi je dovolil celo koristiti ene par nadur. Pa to niso neke leve firme. Vse uživajo nek ugled, vsi jih poznate.
In sem si zaklel da v tej zahojeni vukojebini ne preživim več niti ene delovne minute. Slovenija je čudovita država za živet, ampak največja gnojnica za delat.
Moja sreča je, da živim 15 min od severne meje. Samo 15 min, ampak to ni drugi svet, to je druga galaksija. Vsako nadminuto mi izplačajo, ali pa lahko koristim. V vseh letih niti ene nepravilnosti. Če kdaj zagusti, grem fizičarit v lidlov lager. So mi mojstri tu zagotovili da je plača 2,5k neto z lahkoto.

Miki N je izjavil:

Kako pa človek dandanes pri nas najhitreje postane en takle sužnjelastnik? Sprašujem za prijatelja, ki ga pač zanima sužnjelastniški lajfstajl.


Z lahkoto...odpreš firmo. Pri sužnjelastniški mentaliteti delojemalcev ne boš imel problemov najti sužnjev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Mato989 ::

Ne vem kje vi najdete te "ugledne" firme ki vs tako nategujejo... kot kaže samo jaz nisem imel teh težav v skoraj 10 letih delovne dobe...

V trgovini ko sem nabil nadure sem jih preprosto koristil... na trenutni firmi se beleži vsaka sekunda ko kliknem prijava na delo in ko imam višje ure se konec meseca preprosto začnem prej odjavljat (res je da se nadure ne prenašajo iz meseca v mesec torej moraš v mesecu ko jih dobiš porabit)

Skratka sploh ni težav... je pa res da ne smeš bit tiho..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

murrieta ::

Mato989 je izjavil:

na trenutni firmi se beleži vsaka sekunda ko kliknem prijava na delo


In to je kar bi radi uzakonili. Sploh nobenega problema ni, ne vem kaj se delodajalci pritozujejo, pa se drzava jim bo infrastrukturo postavila.

Razen seveda, ce bi radi mutili.

Sparkxl ::

Mato989 je izjavil:

Ne vem kje vi najdete te "ugledne" firme ki vs tako nategujejo... kot kaže samo jaz nisem imel teh težav v skoraj 10 letih delovne dobe...



Moja lekcija je bila, da bolj kot se podjetje vlači po medijih, pridobiva oh in ah nazive, večji gnoj je zadaj. Tisti res dobri so ponavadi tiho in se ne izpostavljajo.

Mato989 ::

murrieta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

na trenutni firmi se beleži vsaka sekunda ko kliknem prijava na delo


In to je kar bi radi uzakonili. Sploh nobenega problema ni, ne vem kaj se delodajalci pritozujejo, pa se drzava jim bo infrastrukturo postavila.

Razen seveda, ce bi radi mutili.


Ja seveda, ampak je pa tu druga težava, mi imamo dogovorjeno da uradno bi naj delali 7-15... ampak ker delamo od doma nas praktično ne buzerirajo da moramo bit prijavljeni 7-15 ampak lahko jaz zmes po 3 urah se odjavim grem v trgovino ali na kafe in pridem nazaj delat pa se odjavim spet po 2 urah za pol ure... kaj pa pol, ali pa delam 4 ure dopodlan ker mam uvajanja ostale 4 ure pa zvečer od 20-24... jaz nočem tega privilegija zgubit zato ker bo potem inšpekcija drkala mojega šefa ker mi ni izplačal nočnih ali popoldanskih ur ker sem delal takrat... zdaj je pač dogovrjeno da mi sicer lahko delamo kdajkoli pač bomo ampak plačalo se bo pa kot da smo 7-15...

Če me bodo zaradi tega mesčevega debilizma silili v štemnplanje 7-15 tudi če bom delal 11-15 in 20-24 bom izjemno nezadovoljen.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

murrieta ::

Mato989 je izjavil:

murrieta je izjavil:

Mato989 je izjavil:

na trenutni firmi se beleži vsaka sekunda ko kliknem prijava na delo


In to je kar bi radi uzakonili. Sploh nobenega problema ni, ne vem kaj se delodajalci pritozujejo, pa se drzava jim bo infrastrukturo postavila.

Razen seveda, ce bi radi mutili.


Ja seveda, ampak je pa tu druga težava, mi imamo dogovorjeno da uradno bi naj delali 7-15... ampak ker delamo od doma nas praktično ne buzerirajo da moramo bit prijavljeni 7-15 ampak lahko jaz zmes po 3 urah se odjavim grem v trgovino ali na kafe in pridem nazaj delat pa se odjavim spet po 2 urah za pol ure... kaj pa pol, ali pa delam 4 ure dopodlan ker mam uvajanja ostale 4 ure pa zvečer od 20-24... jaz nočem tega privilegija zgubit zato ker bo potem inšpekcija drkala mojega šefa ker mi ni izplačal nočnih ali popoldanskih ur ker sem delal takrat... zdaj je pač dogovrjeno da mi sicer lahko delamo kdajkoli pač bomo ampak plačalo se bo pa kot da smo 7-15...

Če me bodo zaradi tega mesčevega debilizma silili v štemnplanje 7-15 tudi če bom delal 11-15 in 20-24 bom izjemno nezadovoljen.


Ne vem, kaj naj bi se pri tem s stempljanjem spremenilo.

In se enkrat, ni tezava tukaj mesec, ampak krsilci delavske zakonodaje. Tako, da izvoli reci debilizem delodajalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Invictus ::

Sparkxl je izjavil:

Tisti res dobri so ponavadi tiho in se ne izpostavljajo.

Dobri so tiho in ne hodijo na razne take dogodke ala "Družini prijzano podjetje", "Gazele" in "podobna sranja", ker je večina dobitnikov nagrad na koncu fasala vse možne inšpekcije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Ne vem, kaj naj bi se pri tem s stempljanjem spremenilo.


Vse če bo delodajalec dobil kazen ker meni ni izplačal popoldanskega dodatka jaz sem se pa popoldan štempljal in on tega ne more v uradni evidenci popravit ko pogleda inšpekcija.

Ko bo prišla inšpekcija in bo rekla delavcem ki delajo popoldan morate dat popoldanski dodatek, bo delodajalec sklical sestanek in nam povedal da se več ne smemo prijavljat po XY uri... in tako bomo prikrajšani za nekaj kar imamo zdaj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

murrieta ::

Mato989 je izjavil:

Ne vem, kaj naj bi se pri tem s stempljanjem spremenilo.


Vse če bo delodajalec dobil kazen ker meni ni izplačal popoldanskega dodatka jaz sem se pa popoldan štempljal in on tega ne more v uradni evidenci popravit ko pogleda inšpekcija.

Ko bo prišla inšpekcija in bo rekla delavcem ki delajo popoldan morate dat popoldanski dodatek, bo delodajalec sklical sestanek in nam povedal da se več ne smemo prijavljat po XY uri... in tako bomo prikrajšani za nekaj kar imamo zdaj.


ZDR-1 ne vsebuje nobenih dodatkov na popoldansko delo, tako, da ne vem kaj bluzis. Sicer, ce ste v prekrsko z delovsko zakonodajo ze zdaj, ne vem v cem je problem, kaj a to, da bi vas dejansko dobili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

LeQuack ::

Žalostno je edino, da bo zaradi Levice spet vlada padla, in bo Janša prišel nazaj.
Quack !

Sparkxl ::

Tak ti bom povedal. Celo življenje sem bil levo usmerjen, anit čelavi. Ampak to se je v zadnjem času radikalno spremenilo, od kar vidim v kaj se je levica spremenila. Woke, marksizem...to so za njih glavne vrednote. In sem na zadnjih volitvah naredil nepredstavljivo in volil čelavega. Ko gledam te spake zdaj na vladi, komaj čakam da pride nazaj, ker ti pajaci prihajajoče krize ne bodo zvozili niti v sanjah

bbbbbb2015 ::

murrieta je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

MadMicka je izjavil:

bbbbbbb2015, pravi, da evidenca o prisotnosti na delu, v katero lahko vpogledajo pristojni organi, niŞa zaupanje v podjetje. Mislim, kakťna kretenska izjava. PrviĨ prav niĨ ne niŞa zaupanje v podjetje, ampak poskrbi za veĨji red in poslediĨno utrdi zaupanje v podjetje. In drugiĨ, po tvoji logiki bi morali ukiniti davĨne blagajne, pa razno razne inťpekcije, vse to moĨno naĨenja zaupanje v podjetja.


Tako je, davĨne blagajne bi seveda morali ukiniti.


Ne. Goljufi in utajevalci davkov so tako na Hrvaskem, kot v Sloveniji. Davcne blagajne so nuja pri narodu goljufov in laznjivcev in pravilno da smo jih uvedli. Seveda pa se bbbbbb2015, kot vsak pravoveren desni bullshiter ne zaveda, da vsak cent, ki ga nekdo pri davkih utaji, gre iz njegovega zepa. In zdaj revez ubogi, ki mu rata utajiti za sladoled ali dva na leto, zagovarja utajo davkov, kjer drugi utajijo miljone in izgubi bistveno vec, kot od tega profitira... in potem bo povedal, da so davki v Sloveniji previsoki. Seveda so, zaradi UTAJEVALCEV.

bbbbbb2015 je izjavil:

Zato menim, da je najboljťe zdravilo za ureditev plaĨevanja davkov urejena in neskorumpirana drŞava. Kar Slovenija ta hip ni.


Seveda ni, saj ne more biti, ce v njej zivijo in enako razmisljajo kriminalci kot si ti.

bbbbbb2015 je izjavil:

V kafiĨu, kjer jaz hodim jaz mimo, so znane stranke, raĨunov ne dobivajo, vse plaĨujejo v keťu. Isto je kot prej.


Seveda, racunski primankljaj pa krijes ti iz svojega zepa, namesto njih. Matr se moras pocutiti popolnega idiota, da cislas tiste, ki ti kradejo denar iz zepa in se ti se zdijo frajerji, ker ti kradejo. Takega idiota tudi ne srecas kar tako. Ne samo to, ti bi jim rad se olajsal krajo.

Prijavi jih. Aja ne, bos raje ti placeval, kolikor bo zmanjkalo v blagajni in orgazmiral, kaksne face so. Kaksen bedak, pa za ful pametnega se ima, hkrati pa niti tako osnovne zadeve kot so davki ne razume.


Nisem desničar, toliko bi pa že lahko vedel. Jaz sem liberalec, Konkreten liberalec, Če me razumeš.
Ključ do blagostanja ni, da se vse državljane obravnava kot lopove, buržoazni reakcionarji (aka Lukec) pa blodijo, SD in preostali golobnjak pa krade, kar ni pritrjeno.

Ko bodo protagonisti TEŠ 6 (v glavnem zelnik SD) za zapahi za 20 let in več, bomo lahko rekli, da je država kolikor-toliko urejena in bo smiselno plačevati davke. Do takrat pa - manj davkov se plača, manj buržoazni reakcionarji in ostala falanga pokradejo teh istih davkov.

murrieta ::

bbbbbb2015 je izjavil:

murrieta je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

MadMicka je izjavil:

bbbbbbb2015, pravi, da evidenca o prisotnosti na delu, v katero lahko vpogledajo pristojni organi, niŞa zaupanje v podjetje. Mislim, kakťna kretenska izjava. PrviĨ prav niĨ ne niŞa zaupanje v podjetje, ampak poskrbi za veĨji red in poslediĨno utrdi zaupanje v podjetje. In drugiĨ, po tvoji logiki bi morali ukiniti davĨne blagajne, pa razno razne inťpekcije, vse to moĨno naĨenja zaupanje v podjetja.


Tako je, davĨne blagajne bi seveda morali ukiniti.


Ne. Goljufi in utajevalci davkov so tako na Hrvaskem, kot v Sloveniji. Davcne blagajne so nuja pri narodu goljufov in laznjivcev in pravilno da smo jih uvedli. Seveda pa se bbbbbb2015, kot vsak pravoveren desni bullshiter ne zaveda, da vsak cent, ki ga nekdo pri davkih utaji, gre iz njegovega zepa. In zdaj revez ubogi, ki mu rata utajiti za sladoled ali dva na leto, zagovarja utajo davkov, kjer drugi utajijo miljone in izgubi bistveno vec, kot od tega profitira... in potem bo povedal, da so davki v Sloveniji previsoki. Seveda so, zaradi UTAJEVALCEV.

bbbbbb2015 je izjavil:

Zato menim, da je najboljťe zdravilo za ureditev plaĨevanja davkov urejena in neskorumpirana drŞava. Kar Slovenija ta hip ni.


Seveda ni, saj ne more biti, ce v njej zivijo in enako razmisljajo kriminalci kot si ti.

bbbbbb2015 je izjavil:

V kafiĨu, kjer jaz hodim jaz mimo, so znane stranke, raĨunov ne dobivajo, vse plaĨujejo v keťu. Isto je kot prej.


Seveda, racunski primankljaj pa krijes ti iz svojega zepa, namesto njih. Matr se moras pocutiti popolnega idiota, da cislas tiste, ki ti kradejo denar iz zepa in se ti se zdijo frajerji, ker ti kradejo. Takega idiota tudi ne srecas kar tako. Ne samo to, ti bi jim rad se olajsal krajo.

Prijavi jih. Aja ne, bos raje ti placeval, kolikor bo zmanjkalo v blagajni in orgazmiral, kaksne face so. Kaksen bedak, pa za ful pametnega se ima, hkrati pa niti tako osnovne zadeve kot so davki ne razume.


Nisem desničar, toliko bi pa že lahko vedel. Jaz sem liberalec, Konkreten liberalec, Če me razumeš.
Ključ do blagostanja ni, da se vse državljane obravnava kot lopove, buržoazni reakcionarji (aka Lukec) pa blodijo, SD in preostali golobnjak pa krade, kar ni pritrjeno.

Ko bodo protagonisti TEŠ 6 (v glavnem zelnik SD) za zapahi za 20 let in več, bomo lahko rekli, da je država kolikor-toliko urejena in bo smiselno plačevati davke. Do takrat pa - manj davkov se plača, manj buržoazni reakcionarji in ostala falanga pokradejo teh istih davkov.


Joj, kako bulshitiras.

Matr, a smo v vrtcu, koliko si star, da ne razumes, kako davki funkcionirajo??!

Ce imas 100 drzavljanov, ki uporablja ceste, bolnisnice, policijo, ki stane na leto 100 eurov, kaj se bo zgodilo, ce eden svojega davka 1 euro, ne bo placal?

Ali bos skrcil storitve (kar vodi v ZDA model, kjer je celotna drzava cisto v kurcu), ali pa bo ostalih 99 drzavljanov placalo tvoj EUR.

In potem imas zaradi lopovov (ki so hujsi od TES 6), ki utajujejo davke, na eni strani visoke davke, na drugi strani pa vedno bolj v kurcu zdravstvo.

Nato se oglasi veliki liberalec in pizdi, da so davki visoki, da so drzavne storitve v kurcu in zato podpira utajo davkov, celotna drzava pa drvi po spirali v propad.

Kaj ti ni jasno?

Pa saj nisi samo ti, problem je, ker je takih zmedencev postalo ze toliko, da bojo zjebali celotno drzavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Invictus ::

Dolžnost vsakega državljana je, da plača čim manj davkov, to bi lahko že vedeli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

murrieta ::

Invictus je izjavil:

Dolžnost vsakega državljana je, da plača čim manj davkov, to bi lahko že vedeli...

Kdor pa ima poslihtano v glavi, si bo zelel placati cimvec davka, ker to pomeni, da je veliko zasluzil.

Invictus ::

Mal razlike je ali plačaš na 100k dohodkov 4% normiranega davka asli 50% dohodnine >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

murrieta ::

Invictus je izjavil:

Mal razlike je ali plačaš na 100k dohodkov 4% normiranega davka asli 50% dohodnine >:D.

Ja, ce si pohlepna pizda. Anketo naredi po cesti, ali bi imel kdo problem placati 50% dohodnine pri 100k prihodkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

bbbbbb2015 ::

murrieta je izjavil:


In potem imas zaradi lopovov (ki so hujsi od TES 6), ki utajujejo davke, na eni strani visoke davke, na drugi strani pa vedno bolj v kurcu zdravstvo.

Nato se oglasi veliki liberalec in pizdi, da so davki visoki, da so drzavne storitve v kurcu in zato podpira utajo davkov, celotna drzava pa drvi po spirali v propad.

Kaj ti ni jasno?

Pa saj nisi samo ti, problem je, ker je takih zmedencev postalo ze toliko, da bojo zjebali celotno drzavo.


Zdravstvo je v kurtzu, ker lobi dobaviteljev, v spregi z doktorji-odločevalci pri nabavi umetno navija cene, ter razliko zelo na debelo dajejo v privat žep. In dokler bo to tako, dobite od mene minimum od minimuma denarja.

Ko pa bo kot v Belgiji, ko si bom lahko sam zbiral zavarovalnico in zbral paket zavarovanja, ki ustreza meni in šel k doktorju, ko in kjer meni ustreza - in to takoj - se pa javite.

bbbbbb2015 ::

murrieta je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mal razlike je ali plačaš na 100k dohodkov 4% normiranega davka asli 50% dohodnine >:D.

Ja, ce si pohlepna pizda. Anketo naredi po cesti, ali bi imel kdo problem placati 50% dohodnine pri 100k prihodkov.


Ti nikakor ne razumeš, da je plačevanje davkov vedno in samo boljkone prostovoljna dejavnost. Inšpektorji so predvsem za tisti 2-5% folka, ki vedno goljufa.

Daj javi Rogliču in Pogačarju, da prideta (nazaj) v Slovenijo in plačata 50% dohodnine na njune prihodke. Ker zaenkrat oba plačujeta davke v Monaku. Potem se pa javi meni, da vidimo, kako naprej s plačili davkov.

Morda pa bi rabili Kordiša, da ju z bajonetom nažene nazaj v Slovenijo, da oba lepo plačata 50% dohodnine, da bosta buržuja Kordiš in Lukec mela za socialna stanovanja.

Zgodovina sprememb…

murrieta ::

bbbbbb2015 je izjavil:

murrieta je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mal razlike je ali plačaš na 100k dohodkov 4% normiranega davka asli 50% dohodnine >:D.

Ja, ce si pohlepna pizda. Anketo naredi po cesti, ali bi imel kdo problem placati 50% dohodnine pri 100k prihodkov.


Ti nikakor ne razumeš, da je plačevanje davkov vedno in samo boljkone prostovoljna dejavnost. Inšpektorji so predvsem za tisti 2-5% folka, ki vedno goljufa.

Daj javi Rogliču in Pogačarju, da prideta (nazaj) v Slovenijo in plačata 50% dhopdnine na njune prihodke. Ker zaenkrat oba plačujeta davke v Monaku. Potem se pa javi meni, da vidimo, kako naprej s plačili davkov.


Mhm, saj, dokler se podpira barabe, bo tako kot je. In dokler bos sam razmisljal kot baraba.

Samo ne se pritozevati, ker taksno stanje ustvarjas sam, skratka ljudje s tvojim tipom razmisljanja so tisti, ki kradejo iz drzavnega proracuna.

In preprican sem, da bi ti tudi, ce bi bil na poziciji, kjer bi lahko. Na jetra ti gre samo, da nisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

bbbbbb2015 ::

murrieta je izjavil:


Samo ne se pritozevati, ker taksno stanje ustvarjas sam.


Davke je treba znižati. Less is more.

murrieta ::

bbbbbb2015 je izjavil:

murrieta je izjavil:


Samo ne se pritozevati, ker taksno stanje ustvarjas sam.


Davke je treba znižati. Less is more.


Ja, zato pa je vedno drazje, ce kupujes masovno. Ce kupis 1000 matic, se najbolj splaca kupiti vsako posebaj, idealno vsakic v drugi trgovini. /s

Kot receno, nimas urejenih osnovnih pojmov, zakaj drzave sploh obstajajo in potem iz te godlje, ki jo imas v glavi, vleces ven neke izgovore, zakaj tvoja godlja drzi vodo.

In ves kaj je najvecji problem? Da je takih 80% ljudi. Ki mislijo, da je drzava neka tretja entiteta, ki ti samo po glavi serje, sploh ne stekate, da ste dvomiljoninka drzave tudi vi in s tem, da zagovarjate oskodovanje drzave, pravzaprav delate skodo sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Mato989 ::

murrieta je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mal razlike je ali plačaš na 100k dohodkov 4% normiranega davka asli 50% dohodnine >:D.

Ja, ce si pohlepna pizda. Anketo naredi po cesti, ali bi imel kdo problem placati 50% dohodnine pri 100k prihodkov.



Anketo naredi če bi kdo prvo rad imel 100k z 4% davka če bi prostovoljno hotel dajat 50%... to je boljše vprašanje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

murrieta ::

Mato989 je izjavil:

murrieta je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mal razlike je ali plačaš na 100k dohodkov 4% normiranega davka asli 50% dohodnine >:D.

Ja, ce si pohlepna pizda. Anketo naredi po cesti, ali bi imel kdo problem placati 50% dohodnine pri 100k prihodkov.


Anketo naredi če bi kdo prvo rad imel 100k z 4% davka če bi prostovoljno hotel dajat 50%... to je boljše vprašanje.


To je pa odvisno od pokvarjenosti naroda. Ti recimo vemo, kako bi se odlocil, si gnil do crnega. Zaradi takih drzava razpada.

bbbbbb2015 ::

murrieta je izjavil:

To je pa odvisno od pokvarjenosti naroda. Ti recimo vemo, kako bi se odlocil, si gnil do crnega. Zaradi takih drzava razpada.


Potem ti pa predlagam, da zamenjaš narod tako, da greš kam drugam, kjer je narod manj pokvarjen. Venezuela recimo. Pa Severna Koreja. Tam praktično ni takih, ki plačujejo 4% davka od 100k prihodkov.

murrieta ::

bbbbbb2015 je izjavil:

murrieta je izjavil:

To je pa odvisno od pokvarjenosti naroda. Ti recimo vemo, kako bi se odlocil, si gnil do crnega. Zaradi takih drzava razpada.


Potem ti pa predlagam, da zamenjaš narod tako, da greš kam drugam, kjer je narod manj pokvarjen. Venezuela recimo. Pa Severna Koreja. Tam praktično ni takih, ki plačujejo 4% davka od 100k prihodkov.


Meni je vseeno, imam dovolj. Samo butasto se mi zdi, da imajo najvecji pokvarjenci najbolj poln gobec liberalizma. Kjer mora biti njim vse dovoljeno, za vse ostalo se jim pa gladko jebe, hkrati pa zase mislijo, da so velike ribe, dejansko pa so na dnu food chaina, kjer jih na veliko zajedajo, bedaki pa to se podpirajo.

Brez take mentalitete bi vsi veliko lepse ziveli.

Lahko bi pa ti spizdil v ZDA, ce si upas. Namrec, marsikdo bi si zase zelel sistem, kot ga ima ZDA, z vsemi ugodnostmi, ki mu jih nudi Slovenija. Nihce pa si ne upa iti probat, kako je ziveti v takem sistemu, kjer mu nihce ne bi sponzoriral zastonjskih ugodnosti, hkrati bi se sel pa zaradi utaje davkov veselo sedeti v zapor.

Namrec uspesnim drzavam je jasno, kaj pomeni utaja davkov. Balkanskim bedakom pa pac ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

bbbbbb2015 ::

murrieta je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

murrieta je izjavil:

To je pa odvisno od pokvarjenosti naroda. Ti recimo vemo, kako bi se odlocil, si gnil do crnega. Zaradi takih drzava razpada.


Potem ti pa predlagam, da zamenjaš narod tako, da greš kam drugam, kjer je narod manj pokvarjen. Venezuela recimo. Pa Severna Koreja. Tam praktično ni takih, ki plačujejo 4% davka od 100k prihodkov.


Meni je vseeno, imam dovolj. Samo butasto se mi zdi, da imajo najvecji pokvarjenci najbolj poln gobec liberalizma. Kjer mora biti njim vse dovoljeno, za vse ostalo se jim pa gladko jebe, hkrati pa zase mislijo, da so velike ribe, dejansko pa so na dnu food chaina, kjer jih na veliko zajedajo, bedaki pa to se podpirajo.

Brez take mentalitete bi vsi veliko lepse ziveli.

Lahko bi pa ti spizdil v ZDA, ce si upas. Namrec, marsikdo bi si zase zelel sistem, kot ga ima ZDA, z vsemi ugodnostmi, ki mu jih nudi Slovenija. Nihce pa si ne upa iti probat, kako je ziveti v takem sistemu.


Rekli smo, da želimo živeti, kot v Švici. Če želiš živeti kot v Švici, moraš malo švicati od dela. Pa bo padlo 100k €. Ali več. Namesto, da nam ostalim dopoveduješ, kako smo pokvarjeni.

murrieta ::

bbbbbb2015 je izjavil:

murrieta je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

murrieta je izjavil:

To je pa odvisno od pokvarjenosti naroda. Ti recimo vemo, kako bi se odlocil, si gnil do crnega. Zaradi takih drzava razpada.


Potem ti pa predlagam, da zamenjaš narod tako, da greš kam drugam, kjer je narod manj pokvarjen. Venezuela recimo. Pa Severna Koreja. Tam praktično ni takih, ki plačujejo 4% davka od 100k prihodkov.


Meni je vseeno, imam dovolj. Samo butasto se mi zdi, da imajo najvecji pokvarjenci najbolj poln gobec liberalizma. Kjer mora biti njim vse dovoljeno, za vse ostalo se jim pa gladko jebe, hkrati pa zase mislijo, da so velike ribe, dejansko pa so na dnu food chaina, kjer jih na veliko zajedajo, bedaki pa to se podpirajo.

Brez take mentalitete bi vsi veliko lepse ziveli.

Lahko bi pa ti spizdil v ZDA, ce si upas. Namrec, marsikdo bi si zase zelel sistem, kot ga ima ZDA, z vsemi ugodnostmi, ki mu jih nudi Slovenija. Nihce pa si ne upa iti probat, kako je ziveti v takem sistemu.


Rekli smo, da želimo živeti, kot v Švici. Če želiš živeti kot v Švici, moraš malo švicati od dela. Pa bo padlo 100k EUR. Ali več. Namesto, da nam ostalim dopoveduješ, kako smo pokvarjeni.


Pojdi v svico utajiti nihove davke. Ali pa smeti postaviti na cesto ob napacni uri. Le pojdi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Phantomeye ::

plus ure so tak nateg (ure, ki jih lahko izkoristiš in ti jih ne izplačajo), v največjem minusu so pa tisti, ki so zelo pomembni za proces in so potem vedno "prisiljeni" delat več kot 8 ur in nimajo niti možnosti porabit teh ur (nekje lahko zamenjaš v dopust, ampak v večini primerov je omejeno koliko dni).

Ponekod celo nategujejo z raznimi forami "če hočeš napredovat, moraš na lagerju imet 20 ur plusa in podobno".

murrieta ::

Phantomeye je izjavil:

plus ure so tak nateg (ure, ki jih lahko izkoristiš in ti jih ne izplačajo), v največjem minusu so pa tisti, ki so zelo pomembni za proces in so potem vedno "prisiljeni" delat več kot 8 ur in nimajo niti možnosti porabit teh ur (nekje lahko zamenjaš v dopust, ampak v večini primerov je omejeno koliko dni).

Ponekod celo nategujejo z raznimi forami "če hočeš napredovat, moraš na lagerju imet 20 ur plusa in podobno".


Tocno tako, namesto da bi placali se nekoga, raje probajo do konca priviti tiste, ki jih imajo. In stemplanje bi temu naredilo konec, zato pa javkajo.

enemon ::

Phantomeye je izjavil:

plus ure so tak nateg (ure, ki jih lahko izkoristiš in ti jih ne izplačajo), v največjem minusu so pa tisti, ki so zelo pomembni za proces in so potem vedno "prisiljeni" delat več kot 8 ur in nimajo niti možnosti porabit teh ur (nekje lahko zamenjaš v dopust, ampak v večini primerov je omejeno koliko dni).

Ponekod celo nategujejo z raznimi forami "če hočeš napredovat, moraš na lagerju imet 20 ur plusa in podobno".


V moji (kmalu bivši) službi so nadure zahtevali, po drugi strani pa so jih konec meseca pobrisali, tako da na koncu če se pogleda število zaposlenih in število zastonjskih ur (večinoma dve naduri dnevno, dva meseca na leto pa od štiri do šest ur dnevno), je firma kar lepo profitirala na ta račun.

Horzen ::

enemon je izjavil:

V moji (kmalu bivši) službi so nadure zahtevali, po drugi strani pa so jih konec meseca pobrisali, tako da na koncu če se pogleda število zaposlenih in število zastonjskih ur (večinoma dve naduri dnevno, dva meseca na leto pa od štiri do šest ur dnevno), je firma kar lepo profitirala na ta račun.


Z tako firmo je pa nekaj hudo narobe, pa tudi z onimi ki tam delajo da se pustijo tako izživljati. Je pa varianta da so dobili v kuverti plačano.
Obična ofca specializirana za beketanje!

bbbbbb2015 ::

murrieta je izjavil:


Pojdi v svico utajiti nihove davke. Ali pa smeti postaviti na cesto ob napacni uri. Le pojdi...


Kaj ti mene nekam naganjaš stalno. Bil in v Švici in v ZDA. In na Finskem. Praktično po celi EU. In v Maleziji. In Indoneziji.
V grobem, ljudje delajo in zaslužijo. Videl sem in bogataše iz ZDA, ter Indonezije. In vse vmes. Videl sem propadle madžarske komunistične projekte, zato razumem, zakaj so Madžari tako anti-komunistični.
Pogovajal sem se z Nizozemci, severnimi Belgijci (Flamci). Sodelavce sem imel Grke, oni so mi svoj pogled na stvari razkrili.

V Maleziji sem bival v hiši, ki je imela svoj privat slap, ker bazen ni dovolj. Hiša, v bistvu vila je bila last stranke.

Koliko sem pa jaz sveta dal skozi v iskanju za poslom in strankami, tebi nikoli ne bo jasno.

Pa potem vidiš, kako stvari tečejo. V grobem, 'takeaway' point ni bil dajte ljudje (vi) plačajte davke, da bomo (mi) lepo živeli, sicer ste pokvarjeni. Še najbližje tej tvoji mentaliteti so bili romunski Cigani, ki s konji vlačijo grobi les do fabrik, ter ga potem prodajajo fabriki. Tudi tam sem bil, pa so mi pripovedovali, da se cigani včasih malo pokregajo med sabo, ker drug drugemu les kradejo, elektriko kradejo, pa se pol kregajo. In ko so enega cigana vprašali, zakaj je durgemu elektriko kradel, je rekel, da je ta drugi cigan bogataš, da je pizda, da je pokvarjen, da noče še drugim malo elektrike dati.

Elektrika je bila tako na drogovih, tam so bili števci, pa so se včasih pač sosedje priklopili gor in si "delili" elektriko.

Pa tako.

Horzen ::

murrieta je izjavil:

Ja, zato pa je vedno drazje, ce kupujes masovno. Ce kupis 1000 matic, se najbolj splaca kupiti vsako posebaj, idealno vsakic v drugi trgovini.


To je pa izjava strokovnjaka ki ni v lajfu kupoval drugje kot v lokalnem marketu. Bog pomagej, pa dolh ne odlašej.
Obična ofca specializirana za beketanje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horzen ()

Phantomeye ::

Jst poznam en primer, kjer so človeku rekli, da začne z delom 2 tedna (neki tazga) PO podpisu pogodbe in da je do takrat doma. Ko bo pa začel bo 80 ur v minusu in bo tekom službe te ure prinesel noter.

in človeku, ki mi je to povedal, se je to zdelo popolnoma normalno. Mislim, kako si lahko z nastopom dela že 80 ur v minusu :D
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzbena pot - nadure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549422 (3402) Mato989
»

Zaposlitev preko SP-ja vs. za nedoločen čas (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17921444 (13882) Gregor P
»

Zdravniški pregled med delovnim časom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14237594 (27659) Tilen
»

Štemplanje na šihtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211459 (8737) miha1135899

Delavec ni dobil plače (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37465374 (53818) Kenpachi

Več podobnih tem