» »

TEST posameznih komponent v PC-ju ? S čim testirati ?

TEST posameznih komponent v PC-ju ? S čim testirati ?

Bx ::

Mene samo zanima, če kdo tukaj dela (al pa tudi ne) v kakšni računalniški firmi na servisu in katere oz. kako stestirajo posamezne komponente v računalniku (pa ne tako da probaš z drugo -novo- komponento , če dela, ampak z kakšnimi test programi)

Npr. , da me nekaj zafrkava računalnik (ali da zmrzuje, ali BSOD, ali resetiranje PC-ja...) in da imam formatiran disk in svežo verzijo windowsev z originalnimi driverji od komponent.

S čim testirate in kaj vam pri napaki javi (naštel sem kar nekaj stvari po pameti, ne vem pa če sploh za vse to obstajajo kakšni test progiji, mogoče pa sem katero tudi pozabil):

1. MB
2. Procesor
3. RAM - za to vem, da je memtest86
4. Disk
5. Grafična karta
6. Zvočna karta
7. Mrežna karta
8. Modem
9. TV karta
10.....

Hvala vsem, ki bi kaj vedeli povedati o tej temi.
Bx

mrTwelveTrees ::

procesor... cpu test ... ne vem ker natančen
ram ... ram test (mem test)
disk maš testni programi za maxtor, seagate, Ibm, wd... itd
cd-rom - en program ki testira kako bere
grafična ... gnilniki za grafo, agp vodilo, dx 9 + 3d mark ... pa pustiš da lavfa neki cajta

zvočna ?? DELA ali ne dela HALO nimaš kaj testirat
PEKAČ... probaš če peče a ne ?
mrežna kartica ?? namestiš driverje... če dela v mreži dela, če ne NE dela
MODEM... inštaliraš... se povežeš 10x če se normalno poveže... kako se poveže.. ali vleče...

tv kartica... namestiš gonilnike... dela s-video in ? lovi kanale ? da ? ok.. če ne potem ne

flipflop ::

Takega programa,da bi ti kliknil test my pc in bi ti po 5 minutah povedal katere komponente so pokvarjene in bi ti po možnosti še nastavil OS,pač ni.

pingo76 ::

Res je, tega ni... a vendar še najbolj blizu pa je Fix-it utilities. Če nimaš ničesar je ta kar dober (vsaj za ram, disk, vga ram)

pirx ::

S tem, da bi ti pa verjetno zelo prav prišel BurnInTest PRO, verzija 3.xx. Poišči ga z googlom.

Pretestira *vse* komponente, od mogočega do nemogočega. Sem že pozabil pri kateri veliki firmi ga uporabljajo za svoje compe, preden jih dajo ven v prodajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43528110 (18049) smarty
»

komp se ob obremenitvah (?) samodejno resetira (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
694163 (3394) Pyr0Beast
»

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19711228 (7251) tiborrr
»

Ali so me poskusili ogoljufati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
565710 (3726) nokia6310
»

Serviser rač. opreme (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513427 (2580) Toni20

Več podobnih tem