» »

Ali so me poskusili ogoljufati?

Ali so me poskusili ogoljufati?

«
1
2

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Pri trgovini hestia pro sem kupil računalnik
AMD 64 3800+
2 gb rama 600 gb diska 2x300 gb od wd ata 100 plata Gigabyte K8NF-9itd.
Prodajalci so bili zelo prijazni.
Napake, oziroma pomankljivosti ki pa sem jih nažalost odkril šele doma so me izredno presenetile:
Ni bila vgrajena zvočna kartica SB Creative X-Fi Xtreme Music katero sem seveda plačal ampak je namesto nje prazen pc slot.
Nisem dobil potrebnega softwerja kateri bi mi pripadal k zvočni kartici.
Namesto te so mi inštalirali navaden realtec 1c 97 ki je integriran na osnovni plošči.
Tv kartica pinnacle ne deluje čeprav naj bi po zagotovilih šefa.
Računalnik počasi odpira programe rabi kako sekundo mogoče dve moram reči, da kaj takega od te mašine nisem pričakoval.
Da ne omenjam tega, da nisem dobil vseh cd-jev od programske opreme oziroma gonilnikov.
Grafična kartica katero sem dal vgraditi, ki pa je plata ne podpira je ležala v škatli od osnovne plošče brez antistatične vrečke kar tako.
Rekli so mi, da je plata ne podpira želel sem vgraditi radeona 9200.
Računalnik se ne ugasne samodejno ko dam zaustavitev sistema pride do log off pa potem konec samo čaka pa nič se ne zgodi.
Vglavnem kaj naj zdaj naredim?
P.s.
Glede nato, da ne vidim bi bil kdo tako dober in mi povedal prek vnc-ja ali kako drugače kakšen računalnik sploh imam?
Govoril sem s šefom in ta mi je zagotovil da je vse tako kot mora biti.
V ponedeljek se moram oglasit še po ključke od ohišja katere so mi pozabili dati zraven chiftekovega ohišja.
Vsaka pomoč dobrodošla.
Saj poznam tudi jaz postopke pa to samo ne bi rad kompliciral vsaj za zdaj še ne.
Rad bi se prej prepričal o dejanskem stanju.
Lp vsem in res hvala za pomoč.
S programi se da računalnik dejansko stestirat in videti kaj je notri in kaj ni.

Zheegec ::

Aida32

Če stvar ne dela kot bi morala je itaq vseeno tudi ČE imaš prave stvari notri :D Poglej najprej če imaš inštaliran Dx9.0c, ter driverje za plato in grafo, potem pa malo stestiraj. Če se še vseeno zatika je pač nekaj narobe :8)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Don Genaro ::

Obstaja en programcek - Everest (dobis ga na netu), ki ti pokaze vse informacije o racunalniku. Dobis podatke o procesorju, maticni plosci, graficni kartici, ramu, diskih, ... Najboljse, da si na instaliras in preveris, ce je dobljeni racunalnik to kar si narocil. Se en nasvet: 8 dni po nakupu lahko stvar vrnes oz. zamenjas (ne da bi rabil kar koli pojasnevati), za kasneje pa imas verjetno garancijo... Verjetno tega trgovec ne bo hotel slisati, zato mu omeni Zakon o varstvu potrosnikov.

Upam, da bos problem uspesno resil :D

LP

Don Genaro

bajsibajsi ::

"Ni bila vgrajena zvočna kartica SB Creative X-Fi Xtreme Music katero sem seveda plačal ampak je namesto nje prazen pc slot."

Nokia6310 ob vsem tem, kar si napisal bi blo najbolje sistem vrniti trgovini in zahtevati denar nazaj ter oditi v trgovino, kjer znajo bolj spostovati kupca! Matr da se take reci se dogajajo. Pa to ne mores verjet. Desetletje nazaj so marsikateri (manjsi) prodajalci znali "pomotoma" vstaviti slabso oz. drugo komponento, kot si jo narocil in placal...

Mislim da K8NF-9 res podpira samo PCI-e.

edit: nokia6310 ce si doma v LJ z okolico, ti lahko pomagam; pridem preverit kaj tocno imas not oz. cesa nimas...

Zgodovina sprememb…

klemen22 ::

Pa kako nisi že takoj nazaj nesel če pa notri manjka zvočna kartica za 30k sit? Fak se eni pustite.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Matev ::

Grafična kartica katero sem dal vgraditi, ki pa je plata ne podpira je ležala v škatli od osnovne plošče brez antistatične vrečke kar tako.


a to pomeni da so ti prodali nedelujoč računalnik - brez grafične kartice?

farko ::

V kateri trgovini si to kupil?:\ Karkoli okoli tega govorit je nesmiselno kajti ali si začetnik na pc in nisi znal bolj podrobnoopisat alipa dejansko ne veš.Zaženi dxdiag pa ti pokaže kaj sploh imaš.
Nauk popakaj pc ga nesi nazaj naj ti vrnejo denar ti pa pojdi v trgovino in kupi novega kajti možno je da so ti fajn zaračunali tvoje želje spustili in ti vgradili tako da so te okoli prinesli kajti odpreti pa pc ne smeš če je pod garancijo moral bi zahtevati takrat ko si ga prevzel da ti odprejo pc da vidiš če je vse tisto kar si hotel imeti.
farko

Matev ::

verjetno te niso želeli ogoljufati
ampak se jim je zgodila zgolj šlamparija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

nokia6310 ::

Farko: Kupil sem v hestia pro tržaška 17 lj.
Matev:
Grafično sem prinesel svojo vendar pa ni bila primerna za to plato, zato so mi morali prodati drugo.
Sistem je vreden 340 k in človek res pričakuje nekaj od njega.
Za namečeek so mi še ohišje zaklenili da ga odpret ne morem seveda ključa nimam ne enega ne drugega, nasrečo pa je vsaj za to zmenjeno da dobim v ponedeljek.
Bajsibajsi:
Ja sem iz lj tako da če maš čas ti kar pridi bova pogledala vse.
Tudi za ram ne piše da ga je 2048 ampak piše da ga je 2 gb.
Divx kodek pa je nameščen samo kaj mi to pomaga če pa tv ne dela.
Vglavnem za vse info sem dosegljiv na zs.
Na koncu se moram vsem zahvalit za pomoč.
V ponedeljek bomo vse rihtali naprej.
Z vašim predlogom o vračilu kupnine se tudi sam strinjam samo vse je odvisno od tega kaj se bom v ponedeljek zmenil.
Ko sem jih prosil, če mi zaradi varnosti dajo nalepko na mašino mi je niso hoteli dati z obrazložitvijo, da ne bom mogel vgraditi dodatnih komponent.
Vglavnem tudi garancijskega lista mi niso hoteli dati na mojo željo prosil sem jih za to pa so rekli da je dovol račun z garancijo.
Kako naj jim dokažem,
da karte dejansko ni noter?
Taki firmi ne dam več mašine lahko mi še kaj drugega ven vzamejo.
Kako se pomotoma inštalira zvočna na matični namesto creative zvočna mi pa tudi ni jasno.
Na koncu se moram vsem zahvalit za pomoč.

Duhec ::

Ali si 'računalnik' kupil v kompletu ali samo nadgradil svojega prejšnjega ?
Povej celotno konfiguracijo, kaj je novo, kaj staro !
Kdo je inštaliral in kakšen sistem, ti ali prodajalec ?
Če so XPji, je narejen kompleten Windowsupdate z vsemi kritičnimi popravki, SP2 itd.?
Kateri antivirusnik imaš inštaliran ?
Je TV kartica povsem nova ? Inštaliraj patch za točno tvoj model TV kartice na http://www.pinnaclesys.com Pinnaclovi strani. Ti pošljejo na tvoj mail takoj.
Če ni zvočne kartice tudi priložene programske opreme ne bo zraven. Očitno so jo pozabili vgraditi. To lahko reklamiraš, čeprav bi moral na licu mesta preveriti vse komponente kaj si prevzel glede na tvoje naročilo, nenazadnje bi ti morali računalnik vsaj priklopiti, če se sploh prižge. To lahko zahtevaš, saj se s tem izogneš tistim začetnim težavam, ko računalnik niti ne štarta ali se resetira, blokira. To navadno doleti potem uporabnika pri prvem vklopu doma, pa navadno je to petek popoldan, ko zadeve ni možno več takoj reklamirat in je potem vikend sploh fajn.
Težave pri zaustavitvi so navadno vzrok v programski opremi, ko sistem ne more zaustavit vseh programov, ki tečejo v ozadju zato se navadno zacikla vse skupaj. Kot prvo štartaj v varnem zagonu in preizkusi, če se tudi tam programi odzivajo z večsekundnim zamikom in če tudi tu zaustavitev sistema ne deluje kot bi moralo.
Če je v varnem zagonu vse OK (ni večsekundnih zamikov in se sistem pravilno zaustavi), potem imaš po vsej verjetnosti 'samo' programski problem. Z ukazom MSCONFIG poglej kaj vse se naloži ob štartu in sumljivim vrsticam odstrani kljukico, restartaj in preizkusi znova v normalnem načinu.
Preveri celotno vsebino diskov z Antispyware programjem (MSAS, SpybotS&D, AdAwareSE, ...), še prej jih posodobi.
Če so ti sistem naložili (ali si to delal sam) povsem na novo potem poglej za drugimi grafičnimi gonilniki za tvojo neznano PCI-e grafiko.
Poglej v Cmos nastavitvah biosa ali preko http://127.0.0.1:3476/..... , če je vklopljen Nvidia firewall (ActiveArmor) in ga izklopi. Več okoli tega poglej v dokumentacijo osnovne plate, ki si jo (upam) dobil zraven računalnika.
Zadnja freeware verzija programa Everest Home je verzija 2.20, ki nudi precej več informacij kot bivša Aida32.
Itd.
Itd.
Zdaj pa povej kaj več !

Matev ::

Tudi za ram ne piše da ga je 2048 ampak piše da ga je 2 gb.


nokia - mislim da je vsaj malce tudi na tebi problem

nokia6310 ::

Duhec:
Sistem sem kupil v celoti in ga nisem nadgrajeval.
Sistem bom testiral z omenjenimi programi in bom poskusil potem rešiti zadevo.
Opazil sem, da tudi mikrofon pri zvočni kartici ne deluje zato mislim da bo potrebna res zamenjava.
Vse so mi naredili na servisu od inštalacije naprej zato mislim, da bo potrebna precejšnja zamenjava.
Če ma kdo v ponedeljek čas, gre lahko z mano da uredim zadevo tako kot se mora.
Čeprav če sem čisto iskren in pošten bi tudi sam najraje odstopil od pogodbe in zahteval vračilo kupnine glede na to da po zakonu imam to možnost.
Tole mi liči na goljufijo prve vrste ali pa na veliko pomoto čeprav je mogel šef vedeti kaj inštalira in kam priklaplja zvočnike mislim v kero karto.
Drugo so zagotovila in obljube da je vse zraven čeprav ni.

mrbungle ::

Hmm. Nekaj se boš naučil iz tega. Kupuj robo v preverjenih trgovinah, četudi daš nekaj kSIT več. Težko je rečt, če so te skušal nategnit. Malo bolj specificiraj kupljen PC. Če imaš plato s PCI-E, potem ti tega radeona ne bo podpirala, ker je na AGP vodilu. Sicer mi je pa nejasno, zakaj daš za PC 340.000 SIT, potem pa vgradiš predpotopno grafično-lahko bi reskiral še kakih 30000 SIT za novo grafo glede na RAM, procesor in diskovje.

Glede vračila denarja pa ostali ne pametujte preveč. Ne vem, od kod vam informacije, da lahko robo brez razloga vrneš v 8 dneh, prodajalec pa ti mora vrniti denar. Preberte si Zakon o varstvu potrošnika. Robo lahko vrneš in dobiš denar samo v primeru, če roba ni popolna oz. se razlikuje od specifikacij, ki so navedene v tehnični dokumentaciji ali računu. Drugače pa je samo dobra volja prodajalca, da zamenja artikel, kaj šele da bi vrnil denar. Drugače je pri nakupu na daljavo (internet, kataloška prodaja), ker robe ne vidiš. Tu jo lahko po 30 dneh vrneš nepoškodovano (velja tudi za embalažo) nazaj. Po vaši logiki bi potem lahko pred 5 dnevnim dopustom kupil fotoaparat, ko bi prišel domov, bi ga zamenjal za Pc in printer, da bi obdelal fotke, nato pa bi vrnil PC in zahteval denar. Tako bi do fotk prišel brezplačno. TAKO PA FANTJE MOJI NE GRE.

Nokia6310-svetujem ti, da stestiraš PC in če ne vsebuje tistih komponent, ki so navedene v konfiguraciji ali računi, PC nesi nazaj in zahtevaj denar, ker artikel, ki si ga kupil, ni popoln. Ali pa jih malo stisni, da ti vse to dogradijo in naj ti dajo kak fajn popust pri grafični ali kaki drugi komponenti zaradi vse teh komplikacij (čas, pot...).

Lp,
Miha

nokia6310 ::

Kaj mi piše tale program če je to res ne vem kaj bo:
Računalnik Athlon64FX-51 Asus SK8N nForce3Pro-150 Dual PC3200 DDROsnovna plošča P4-3.00HT Intel D875PBZ i875P Dual PC3200 DDROperacijski sistem P4-3.00HT
Albatron PX865PE Pro i865PE Dual PC3200 DDRStrežnik
Zaslon P4-2.40HT Intel D865PERL i865PE Dual PC3200 DDR
Multimedia P4-2.40A Iwill P4GB iE7205 Dual PC2100 DDR
Diski P4-2.40A Intel D850EMV2 i850E Dual PC1066 RDRAM
Vhod AthlonXP 3200+ Shuttle FN45 nForce2-U400 PC3200 DDR SDRAMMreža P4-2.40A Asus P4SDX SiS655 PC2700 DDR SDRAMDirectX AthlonXP-A 2500+ Gigabyte GA-7N400
Pro nForce2-U400 Dual PC2700 DDRNaprave
Programska oprema AthlonXP 2700+ Chaintech 7NJL1 nForce2-SPP Dual PC2700 DDR
Konfiguracija AthlonXP 2700+ Asus A7N8X nForce2-SPP Dual PC2700 DDR
Razno P4-2.53A Gigabyte GA-8PE667 ... i845PE PC2700 DDR SDRAMHitrostni testi Ta računalnik UnknownBranje spomina P4-3.06HT Asus P4PE i845PE PC2700 DDR SDRAMPisanje
v spomin P4-2.40A Asus P4S533-E SiS645DX PC2700 DDR SDRAM
AthlonXP 2600+ MSI KT4V KT400 PC2700 DDR SDRAM
P4-2.40A Gigabyte GA-8GE667 ... i845GE Int. PC2700 DDR SDRAM
P4-1.30 Dell Dimension 8100 i850 Dual PC600 RDRAM
Celeron4-1.70 DFI PE21-EC P4X400 PC2100 DDR SDRAM
Celeron4-2.00A Gigabyte GA-8PEMT4 i845PE PC2100 DDR SDRAM
Neznam tega pravilno prebrat akj je iz tega razvidno?
AthlonXP 2100+ Abit NF7 nForce2-SPP Dual PC2100 DDR
P4-2.40A Asus P4S533-E SiS645DX PC2100 DDR SDRAM

nokia6310 ::

Matev:
Kako to misliš zakaj naj bi bil na meni problem?
Nisem dobro razumel.

Dr Evil ::

Zato,ker ne veš o čem govoriš?:\

Pomojem maš vse not,le PCja ne znaš uporabljat.BTW,AC97 in zvočna kartica sta obe lahko hkrati inštalirani in delujoči.Nobena ne izključuje druge.

nokia6310 ::

Evo preveril bom in seveda tudi če bo potrebno ustrezno ukrepal.
Ja roba ni popolna dokumentacija ni popolna res ne vem kaj bom še odkril.
Zvočne pa 100 % ni noter ker sem preveril.
Bom videl kako se bomo zmenili v ponedeljek.
Dr Evil:
Če ne verjameš prit pogledat pa boš vidu da zvočne ni notr.
Moram reči, da me je zavedla prvotna prijaznost prodajalcev.
Dobr sej so mi programe inštaliral pa vse to kle nimam pripomb samo s to zvočno pa res nisem zadovoljen sploh pa nisem zadovoljen, ker ni creativa notr.

Brilko ::

Mikrofon verjetno deluje, ampak ga maš na nemo v nastavitvah, pogosta napaka začetnikov.

polde66 ::

najbolj od vsega me zanima kaj ti bo tak killer stroj brez ustrezne grafike in čemu ti bo sploh služu glede da osnove ne poznaš?
polde

nokia6310 ::

Evo vam pravilni test:
--------[ Osnovna plošča ]--------------------------------------------------------------------
Lastnosti osnovne plošče:
ID osnovne plošče 07/16/2005-NF-CK804-6A61FG0AC-00
Ime osnovne plošče Neznano
Lastnosti Front Side Bus:
Tip vodila AMD Hammer
Realni takt 200 MHz
Efektive takt 200 MHz
--------[ Debug - PCI ]-----------------------------------------------------------------------
B00 D00 F00: nForce4 HyperTransport Bridge [NoDB]
Fizični spomin:
Skupno 2047 MB
Uporabljeno 471 MB
Prosto 1575 MB
Uporaba 23 %

--------[ BIOS ]------------------------------------------------------------------------------
BIOS lastnosti:
Tip BIOSa Award Modular
Award BIOS Tip Award Modular BIOS v6.00PG
Award BIOS sporočilo GA-K8NF-9 F7
Datum Sistemskega BIOSa 07/16/05
Datum Video BIOSa 12/07/05
Proizvajalec BIOSa:
Ime firme Phoenix Technologies Ltd.
Podatki o proizvodu http://www.phoenix.com/en/products/def
--------[ Debug - PCI ]-----------------------------------------------------------------------

--------[ CPUID ]-----------------------------------------------------------------------------
CPUID lastnosti:
CPUID proizvajalec AuthenticAMD
CPUID CPU ime AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Process
CPUID Revizija 0FB1h
razširjena CPUID Revizija 0FB1h
Platform ID 00h (Neznano)
IA CPU serijska številka Neznano
Spisek instrukcij:
AMD 3DNow! Podprto
AMD 3DNow! Professional Podprto
AMD Enhanced 3DNow! Podprto
AMD Extended MMX Podprto

--------[ Lokalni diski ]---------------------------------------------------------------------
A: Izmenljivi disk
C: Lokalni disk NTFS FC6F-EA0D 49999
D: Lokalni disk NTFS DC93-9524 236158
E: Lokalni disk NTFS 04F2-6C35 120000
F: Lokalni disk NTFS EC47-A956 166166
G: Optični disk
H: Optični disk
--------[ Debug - PCI ]-----------------------------------------------------------------------
B00 D00 F00: nForce4 HyperTransport Bridge [NoDB]

--------[ Windows Audio ]---------------------------------------------------------------------
midi-out.0 0001 0066 Microsoft GS Wavetable SW Synth
mixer.0 0001 0068 Realtek AC97 Audio
mixer.1 0001 0068 Pinnacle PCTV 110i BDA Analog A
mixer.2 FFFF FFFF AK5370
wave-in.0 FFFF FFFF AK5370
wave-in.1 0001 0065 Realtek AC97 Audio
wave-in.2 0001 0065 Pinnacle PCTV 110i BDA Analog A
wave-out.0 0001 0064 Realtek AC97 Audio
--------[ Debug - PCI ]-----------------------------------------------------------------------
B00 D00 F00: nForce4 HyperTransport Bridge [NoDB]

nokia6310 ::

polde66:
Kdo pravi da osnove ne poznam?
Mikrofon ni na nemo?
Problem je v tem, ker ne morem delat brez te karte tako kot bi želel.
Tale ac 97 nikakva karta.
Škoda placa za tako karto.

polde66 ::

zanima me čemu ti bo služila ta delovna postaja
polde

DominusSLO ::

Če so res "pozabili" dat notri zvočno vredno 30k, bi jaz nesel pc nazaj, zahteval keš in jim jebal mater.

Toomy ::

mater ej...nevem kaj sploh čakaš s to mašino doma...zdaj če je res vse tako kot praviš je zadnji cajt da spokaš mašino in jo odpelješ nazaj od kje je prišla...če si že plačal za vse to naj bo vsaj pošteno nareto...adijo ne...

nokia6310 ::

DominusSLO:
Pejva skupaj pa urediva zadevo tako da bo prav.
Če sem pošten imam občutek, da so iskoristili mojo invalidnost (slepoto) ker nisem mogel preveriti vsebine na kraju sploh pa sem verjel prodajalcem oziroma šefu, ker mi je zagotovil, da je vse tako kot mora biti.
Sam teško urejam take zadeve pa ne rad puščam mašino v tujih rokah.
Ko sem kupil disk sem mislil, da imam opravka s pošteno firmo ki za pošteno plačilo naredi dogovorjeno pa vidite, da se zadeve lahko nažalost obrnejo tudi drugače.
Problem je pa tudi, ker nimam dosti kolegov ki bi mi pomagali da bi hlahko šli z mano oziroma da bi preverili kaj so mi dejansko prodali.
Tako nahitro je bilo vse skupaj in jaz kot pošten človek sem šel na zaupanje misleč, da je vse tako kot smo se dogovorili.
Vglavnem še enkrat hvala za pomoč.

iration ::

dej fantje, naj se en javi iz lj in gre z njim v ponedeljek, ker so ga več kot očitno nategnili.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

nokia6310 ::

Saj nebi bilo problema če mi nebi zagotovili, da je vse tako kot mora biti.
Pa ko sem še vprašal če je zvočna notr pa so rekli da je.
Z mano je bila moja kolegica pa se ji je strašansko mudilo domov in ni mogla počakat toliko, da vse pregledam zato sem šel na zaupanje.
Ob slovesu sem jim predlagal če lahko za njih naredim kako dobro reklamo pa so rekli da z veseljem.
Žal to ni dobra reklama.
Samo tega nisem prej preveril pač zaupal sem mislil sem, da če se neka firma ki ima poleg naziva tudi pro ukvarja s tem, da to res profesionalno naredijo.
Samo upam, da nebojo spec cirkusi z inšpekcijami in podobnimi organi.
Saj ni problem v tem da sistem nebi deloval problem je, ker niso upoštevali moje želje glede na to, da mi zvočna kartica pomeni vse pa ravno te mi ne dajo notr.
No upam vseeno,da se bo vse po mirni poti in na lep način uredilo.

polde66 ::

ej sori nisem vedu za invalidnost, vb tem primeru bi šlo s strani trgovine tudi lahko za goljufijo oz z lahkoto bi jim z advokatom dokazal da so te hotl nategnt.
če mene vprašaš, spakiraj vse skup, odpelji zahtevaj dnar nazaj, pa zagrozi z tožbo, hm lahko bi šlo celo na pregon po uradni dolžnosti glede vsega skup. Skratka popizdi tam, vrzi jim naprej svjo invalidnost ter igraj na te karte, garantiram da se bodo podelal.

za pol manj denarja oz za kake 220 Ksit sestaviš tako mašino da te kap, tole pa je preveč in jo verjetno ne potrebuješ, dobr 3200 amd 64 procesor se da lepo brez truda navit na 4000 ali več ni pa dvojedrni to pa drži, seveda pa dvojedrnih če nimaš pravega vzroka ne potrebuješ
polde

DominusSLO ::

nokia6310
Jaz sem iz kopra doma....

nokia6310 ::

H m ugotavljanje napak se nadaljuje:
Memtest mi napiše ko hočem testirati svoj ram če je vse v redu z njim tole:
Could not allocate 1437 MB.
Je en ram zanič ali kako?
Morda pa je tu vzrok počasnejšega odpiranja in odzivanja programov.
Verjetno so mislili, da ne bom opazil da en ram ne deluje ali pa so te patriot rami tako slabi čeprav so mi zasveto zatrdili, da so ekvivalent geilu.

nokia6310 ::

DominusSLO:
Škoda res škoda.
Ne tole se mi zdi preveč napak, da bi bile lahko posledica naglice ali hitrega dela.
Kakorkoli čez 2 dni bo vse jasno.
Vglavnem še vedno predlogi dobrodošli.
Kaj bi vi storili na takem mestu?
Bi zahtevali celotno kupnino nazaj ali bi se zadovolili z odpravo napak?
Gre navsezadnje za odnos do stranke pa ne da se delam bogega, ker sem slep ampak vseeno to ni na mestu in ni profesionalno.

WTF? ::

Jah ... rami so ekvialent Geilu .. to je dejstvo, sam kar se tice pa te napake pa neb vedu kaj je narobe .. u glavnem jst bi sou tja in popizdu ...

Duhec ::

Nokia6310, ne vem sicer koliko % slepoto imaš ampak gotovo uporabljaš kakšen sintetizator pisanega besedila npr. Jaws (ker Braillova vrstica za PC stane čez milijon SIT in so le redki taki srečneži) vendar zdaj bolj razumem tvoje razočaranje nad manjkom SB zvočne kartice, ker za slepe ali slabovidne ljudi rabiš res precej močnejši računalnik-cpu, predvsem pa delovni spomin in močno zvočno kartico zaradi vseh namenskih programov za vas, slepe ali slabovidne. Ravno ta pa manjka, ki je ključnega pomena za tvojo lažjo komunikacijo z računalnikom in ostalim svetom.
Res smola, pravzaprav malomarnost firme, ki ti je računalnik prodala. Dvomim pa, da so to namenoma naredili, posebno, če so videli, da si slep/slaboviden. Enostavno so jo pozabili inštalirat ali pa do sestavljalca računalnika ni prišla tvoja zahteva.
Glede TV kartice. Poglej v upravitelja naprav, če je kje pod ''Sound,video and game controllers'' kakšen rumen klicajček. Če je, potem niso pravilno nameščeni gonilniki, če pa je vse OK in je TV kartica Pinacle PCTV 110i zaznana, potem moraš preveriti, če imaš vse v redu s koaksialcem, predvsem, če si na istem kablu s TV sprejemnikom, da imaš montiran posebni razdelilec TV signala, ki galvansko loči linije. Nato še enkrat naredi auto-scan kanalov.
Test spomina: Rabiš prazno disketo 1,44MB. Razzipaj Memt32.ZIP in poženi Install program, ki naredi boot disketo s katero potem dvigneš sistem in memtest se avtomatsko požene. Še prej moraš v Cmos nastavitveh biosa nastaviti disketno enoto kot prvo boot enoto. Testiraj vsaj nekaj ur ali najbolje preko noči. Ne sme prikazati nobenih error lokacij. Če pokaže ali najde kakšne errorje je eden od spominskih modulov zanič. To naj ugotavljajo potem sami.
Vendar, kakor rečeno, računalnik v kompletu odnesi nazaj in zahtevaj, da odpravijo vse napake, ki si jih do sedaj naštel in našel sam. Tvoje zahteve in ugotovljene napake obvezno napiši na papir (eno kopijo obdrži) z zahtevo po čim hitrejši odpravi napak in ga priloži reklamiranemu računalniku. Naj ti izdajo potrdilo, da je računalnik v servisu in preveri, da je na servisnemu nalogu ali karkoli ti bodo že dali v roke pravilen datum sprejema v servis.

Romčy ::

NO naj bo jasno vsem nalepka ki ti jo nalepijo da ne smeš odpret compa, NIMA ZAKONSKE PODLAGE.To mi je zagotovil človek ki dela v rač. trgovini in se spozna na te reči.To lepijo samo zaradi zaslužka, tako da že ko se ti nabere prah ga ne moreš niti počistit in ga neseš na servis. Malo pa tudi zato da ne lih vsak šmokljan brska po compu.Ne morejo ti pa ZAKONSKO preprečit garancije zaradi strgane nalepke. Ne nasedajte jim pod nobeno ceno.

totek24 ::

nokia6310 jaz ti predlagam, da poklices kakega kolega ali magari koga s tega foruma, da se oglasi pri tebi, pregleda zadevo in primerja z racunom oziroma dobavnico in se potem odpravita v trgovino. Ce si iz LJ, se magari jaz jutri oglasim pri tebi, ce si za stvar. Cez teden na zalost nimam casa zaradi sluzbe. Pa tudi z avtobusom se vozim, ker nimam potrebe po avtu. Se pa z veseljem spravim do tebe, da ti pomagam. Ce zelis, mi pisi na ZS in se dogovorima.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

nokia6310 ::

Duhec:
Presenečen sem nad tvojim poznavanjem opreme za slepe in slabovidne.
Sem pa eden izmed srečnežov, ki mu je lajens klub pred dvema letoma podaril vrstico tako da tudi to imam.
V bbios-u ne morem delat ker mi jaws ne dela dokler se windowsi ne naložijo tako, da tudi nastavitev ne morem spreminjati.
Šef je sestavljal računalnik in mi zagotovil, da je tudi creative in vse notr ter vsi papirji in cd-ji pa ni tako.
Za pol stvari sploh ne vem zakaj so in če sem čisto pošten če so me takole ogoljufali pa namerno ali nenamirno taki firmi ne zaupam več.
Več napak je, manjša je možnost zmote oziroma večja goljufije.

Duhec ::

Nokia6310, si ti Rok Mulec ? Ker je zelo malo takih srečnežev, ki imajo tako 'tipkovnico'.
Rok Mulec
Pred leti sem eno tako prvič videl v Centru slepih in slabovidnih v Škofji Loki, kjer sem pri enem prijatelju, ki je bival v domu, inštaliral računalnik in mi je iztočasno predstavil kolega, ki je slep in je uporabljal to, kao 'tipkovnico'. No bila je neka taka napravica, ki je dvigovala in spuščala mini žebljičke in uporabnik jih je čutil pod prsti in s tem razbiral tekst. Čudo, zares. Presenetila me je brzina, kako lahko tako hitro berete. Kapo dol, res.
Malo nerodno je sedaj to za tebe, ker dokler se operacijsi sistem in program Jaws ne naloži si praktično zares slep za vse dogodke ali napake, ki se zgodijo pred tem. Torej memtest s tvoje strani odpade,razen, če imaš ob sebi nekoga, ki ti vse to nastavi in potem pove , če memtest izpiše kak error.
Vsekakor izkoristi ponujeno pomoč uporabnika Totek24 in jutri (pardon, danes) vsaj preglejta papirje, spustita skozi memtest pa še kaj.

nokia6310 ::

totek24:
Hvala za ponudbo dobiš zs.
Duhec:
Roka poznam, vendar nisem on.
S to opremo se da res skoraj večina stvari narediti in tisto ko si opisoval je vrstica ja.

Stajerc ::

Nokia6310 ko boš s kom ki ti je ponudil pomoč pregledal dejansko stanje, kaj so ti prodali prosim poročaj še nam ker mene osebno zelo zanima če so se res skušali okoristiti na račun tvoje invalidnosti kljub temu da si jim zaupal in pošteno plačal.

Ker ne vrjamem da so se ravno pri tebi zmotili in ti nekaj pozabili dat v računalnik.

Upam in želim pa da se bo vse dobro ti izšlo ker nenazadnje si kar dost denarja moral za to odštet.
Have a nice day.

nokia6310 ::

Stajerc:
Se razume da poročam saj mogoče tudi kdo od njih to bere in se čudi kako to vem, kar vem.
Drugače pa ja tudi meni se zdi tako kako se bi za to zmotili res me zanima kak argument imajo.
Najraje bi zahteval denar nazaj pa naj se oni ukvarjajo s tem ker tudi če je vse vredu ostane še vedno senca dvoma pri taki firmi tudi če te samo poskušajo.
Mogoče bom nekaj časa brez kompa samo bom si nekje sposodil tolk da vam napišem kako se odvijajo zadeve.
Lepo se mejte vsi pa hvala za pomoč.

bajsibajsi ::

Totek24 kontaktiraj me. Ti zdej posljem ZS pa greva jutri skupaj do nokia6310. Prevoz ni problem.

Nokia6310 ce bos za nekaj casa potreboval drug racunalnik, se oglasi. Preberi ZS.

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

bajsibajsi:
Hvala za pomoč, morda jo bom iskoristil seveda če bo potrebno.
Ne zahtevam ne vem česa, samo creativovo zvočno lahko tudi live 5.1 samo da se da z cool editom snemat.
Vglavnem poročam, ko bo zadeva končana.
Zdaj kaže že vsaj malo na bolje, vendar podrobnosti za enkrat ne bom omenjal.
Morda samo to, da prosim pošiljatelje mailov, oziroma šefa firme, da poda kakšen komentar glede nato da vem, da bere ta forum in pojasni vesolni sloveniji, kako je prišlo nehote do take strašne nenamerne pomote.

IgorGrozni ::

Nokia6310: Jaz sem poslal link tele teme na Pro-hestia. Začudilo me je, zato ker sem bil enkrat pred leti zadovoljen z njihovo storitvijo.


Mogoče je bolje, da najprej skupaj ugotovita napako, jo odpravita in potem pojasnjujeta, kaj je bil vzrok.

Ljudje niso nujno zlonamerni ( so pa velikokrat >:D), včasih se le dobro ne razumejo.

Lp.IgorGrozni

nokia6310 ::

IgorGrozni:
Prvič sem se srečal s to trgovino ravno na tej strani.
Naročil sem zunanji disk wd 320 gb s katerim sem zadovoljen in zato lahko zaslediš v drugi temi, da sem obljubil, da bom kupil naslednjo mašino pri hestia.d.o.o.
Jaz sem svojo obljubo izpolnil, ker so se prvotno iskazali kot poštena trgovina.
V mailu sem jih prosil, da naj še sami napišejo kako pripombo kak komentar sem in pojasnijo situacijo kako je prišlo lahko do takih nenamirnih pomote.
Bomo videli, če dobimo kakšen komentar z njihove strani.

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Moram vam povedati veselo novico, da sem dobil denar nazaj od firme v celoti torej vse kar sem plačal razen potnih stroškov (prevoz računalnika s taksijem v petek do mene in danes nazaj), pa čeprav mi je šef Grega po telefonskem pogovoru obljubil, da mi jih bo povrnil.
Kako je to po zakonu če se kdo na to spozna bi mi jih moral vrniti ali ne?
Saj ne da kompliciram za 2000 sit samo vprašam pa lahko.
Vglavnem rekel mi je, da je poslal mail na gospodarsko zbornico, kjer so mu baje zatrdili, da mu nebi bila dolžnost vrniti denar, ker sem naročil specifičen računalnik po komponentah vendar menim, da maila sploh ni pošiljal, ker so meni na tržni inšpekciji včeraj zatrdili, da mi je dolžan v celoti vrniti denar.
Rekel mi je še, da lahko pridem še kdaj čeprav vsi vemo, da ne bom več kot stranka samo, da bojo zame vse stvari in usluge dražje kot za druge ne vem kaj je hotel s tem povedat.
Stvar je hvala bogu in slo-techovcem zaključena.
Zdaj pa vprašanje za slo-techovce:
Bi bil kdo tako prijazen in bi mi kdo posodil računalnik dokler ne dobim drugega?
Saj to gre samo za nekaj časa mogoče par dni toliko da dobim drugega?
Trenutno bom malo težje odgovarjal na temo, ker pišem z drugega računalnika in ne bom imel možnost rednega pregledovanja dogajanja v tej temi.
Dosegljiv sem na gsm: 031235109
Lepo vas pozdravljam in za konec hvala vsem za trud in pomoč pri svetovanju in vsem tatecku24 in ostalim, ki ste mi pri tej zadevi tako ali drugače pomagali.
Lepo vas pozdravljam in želim vsem skupaj še naprej prijeten dan.

nokia6310 ::

Še nekaj na to temo:
>Šefa je med drugim zanimalo tudi to, kje mislim kupiti zdaj računalnik bog vedi zakaj je bilo to tako pomembno, da me ni pozabil vprašat.
Kar se tiče sporne zvočne kartice creative extrim music pa še to včeraj mi je rekel, da jo je pozabil na mizi in da je samo zaradi tega prišlo do take "pomote"
Samo pomotoma mi niso dali zvočne kartice, pomotoma so mi vgradili grafično kartico brez svojega rama, pomotoma mi niso priložili celotne dokumentacije in vseh cd-jev, pomotoma so kable v računalniku pustili napeljane kar povprek po domače (ne zvezane, ne spete), pomotoma so mi na račun napisali, da so mi prodali drugo grafično kartico kot je dejansko bila v računalniku, pomotoma so dali v črno ohišje bele komponente skratka "pomotoma so se "zmotili"
Samo to sem hotel še dodati.

iration ::

Tale šef Grega jo je zelo poceni odnesel. Res si ne znam predstavljati večje svinjarije kot je tole kar so naredili pri "Hestia Pro". Človek težko verjame. Zato pa še nekaj keywordov za gugla: nateg, goljufija, hestia pro, kriminal, prevara, ... če jih par odvrne pa je dobro, ker si tile prasci ne zaslužijo dobrih strank.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

steev ::

Nokia, prav vesel sem, da se je use lepo uredilo, tako kot sva predvidevala.

Lp
:|

nokia6310 ::

Evo vam dobrih ljudi ima na svetu!
Duhec mi je (svaka mu čast) posodil komp 80 diska 512 rama tko da vam lahk pišem vi pa mi mal pomagite no da nabavim komp če ste tko dobri he, pa da me spet ne nategnejo tko kot so me pri hestia ali če uporabim njihov žargon da se tako ne zmotijo.
Če rabi kdo dokaze o tem kakšne dokaze naj se javi na zs, ali naj me kontaktira na mail.
Hvala še enkrat vsem tudi tistim, ki mi niste mogli dejansko pomagat pa ste mi samo želeli, da bi se stvar čimbolje uredila.

Zgodovina sprememb…

Stajerc ::

Lepo da se je uredilo:

Glej najbolše da poveš kake potrebe imaš, ker vrjetno uporabljaš kake posebne programe ki na specifičen način obremenjujeo računalnik in na podlagi tega se ti svetuje kak oprema je najboljša.

Pa stvari ki jih zares potrebuješ in katere so ti res nepotrebne da poveš.

Cenovni razred je nekje v razredu prejšnega računalnika pomoje.

Jaz recimo bi kot prvo vprašal če misliš da res potrebuješ dva tako velika diska?

Potem vrjetno grafična kartica ti ni tako potrebna? Zato če je kaka dobra matična z onboard grafično bi se splačalo razmislit?

Pa tudi vrjetno ne rabiš matične in procesorja ki se dobro navijata ampak da v osnovi dobro in stabilno delata a ne?

No mislim da ti bodo tukaj znali nekateri dobro svetovati.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povejte kak mate kaj rezultate v EVEREST Home Edition

Oddelek: Programska oprema
151587 (1377) Myth
»

Svetujte strokovnjaki!

Oddelek: Kaj kupiti
381430 (1044) nodes
»

Pomoč pri nakupu računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
251435 (1043) cash1970
»

kakšen je vaš sanjski comp?

Oddelek: Kaj kupiti
412404 (1742) pilatus9
»

Sestavite do 300.000 SIT računalnik??!!?

Oddelek: Kaj kupiti
271933 (1379) Airskull

Več podobnih tem