» »

Kateri brusni kamen za brušenje nožev?

Kateri brusni kamen za brušenje nožev?

1 2
3
»

Invictus ::

Martin Krpan je izjavil:

Za kuharski nož je najbolje ubost keramičnega. Ostrino drži mnogo dlje od kovinskega in na hrani ne pušča kovinskega priokusa. Se pa tudi keramični sčasoma skrha , brušenje pa je še mnogo zahtevnejše kot pri kovinskem.

Keramični nož je dober samo za mehko hrano, na trdi rad zdrsne, ker nima teže in se preveč upogiba.

Sem si skoraj prst odrezal, ko sem 1x rezal trdo skorjo kruha...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeXani ::

Silici je izjavil:

~3000/8000 granulacija, 3000 brušenje, 8000 ostrina. Če si naredil "žagce", daj strojno poravnat in potem na 8000.

Super hvala. Mogoče kak link? Mal na Amazonu gledam..
Čas prve prijave 04.11.2005

Silici ::

Uf, to je tolk te robe, mogoče tale:
https://www.amazon.de/-/en/Trilancer-Sh...

radmannsdorf ::

Iščem poceni brusni kamen za Victorinox Fibrox nož.
Vzel bom kar na Aliexpress. Katero granulacijo priporočate? Recimo v kombinaciji so 1000/2000, 3000/8000, 5000/10000.
Je pa nož iz nerjavečega jekla in ni kovan.

;-) ::

GGGGG je izjavil:

Kaj pa vem. Jaz čez tole ne bi spuščal 250€ vrednega noža.

Brušenja na kamnu se hitro naučiš. Ni ravno znanost, samo malo potrpljenja rabiš.

Nož za 250€ moras brusit? Sam imam nekoliko cenejse noze od Carico ze 8 let nismo brusili in se zdaj ni potrebe.

Map ::

Jaz jih brusim nekajkrat na leto, pa zato takrat porabim precej manj časa, noži pa vedno ostri kot britev.

Kar se kamnov tiče pa priporočam 240/800 za saniranje poškodb in grobo brušenje, za fino pa 1000/3000, ta dva kamna se mi zdita najbolj univerzalna. Če želiš boljše, rabiš še kak dodaten kamen, čez čas pa še ravnalec, ker se ti bo na kamnu naredilu jamica. Je pa nerjaveče težje in bolj zamudno brusit, kovane maš pa zelo hitro ostre, vsaj meni se tako zdi.

Steinkauz ::

radmannsdorf je izjavil:

Iščem poceni brusni kamen za Victorinox Fibrox nož.
Vzel bom kar na Aliexpress. Katero granulacijo priporočate? Recimo v kombinaciji so 1000/2000, 3000/8000, 5000/10000.
Je pa nož iz nerjavečega jekla in ni kovan.


Vzemi 1000/4000. Pa poglej mal youtube

radmannsdorf ::

Sem že včeraj naročil in vzel 1000/3000.

gruntfürmich ::

;-) je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Kaj pa vem. Jaz čez tole ne bi spuščal 250€ vrednega noža.

Brušenja na kamnu se hitro naučiš. Ni ravno znanost, samo malo potrpljenja rabiš.

Nož za 250€ moras brusit? Sam imam nekoliko cenejse noze od Carico ze 8 let nismo brusili in se zdaj ni potrebe.

si siguren da nože dejansko uporabljate?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mat xxl ::

Kako se pa lotiti, sicer starejših, pa ne ravno slabih nožev, ki so totalno skrhani, ne samo, da nekako slabše režejo, so stolčeni pri rezilu, kot bi jih kdo pogrizel. To je verjetno treba najprej vodoravno poravnati, pa šele kasneje brusiti.

A to sploh gre na roke ali bolje, kam nesti, pa koliko kaj računajo, za brušenje takega noža, da ne bo brušenje, skoraj, kot nov nož.

radmannsdorf ::

bmwwww ::

;-) je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Kaj pa vem. Jaz čez tole ne bi spuščal 250€ vrednega noža.

Brušenja na kamnu se hitro naučiš. Ni ravno znanost, samo malo potrpljenja rabiš.

Nož za 250€ moras brusit? Sam imam nekoliko cenejse noze od Carico ze 8 let nismo brusili in se zdaj ni potrebe.


Ja ja.. eee to je to (malo za smeh):

En dan pri ljubici. Malo seksa, malo zajebancije, postaneva lačna. Kuham. Nože ima ful tope. Jih nabrusim in se zafrkavava, kakšen je ta njen, ko nikoli ne nabrusi nožev. Smejeva se, kuhava naprej, ko pričnem razmišljati,... Tudi jaz nikoli doma ne brusim nožev, pa so ti vedno nabrušeni....

kuglvinkl ::

hja... precej šokantno.
Your focus determines your reallity

Map ::

mat xxl je izjavil:

Kako se pa lotiti, sicer starejših, pa ne ravno slabih nožev, ki so totalno skrhani, ne samo, da nekako slabše režejo, so stolčeni pri rezilu, kot bi jih kdo pogrizel. To je verjetno treba najprej vodoravno poravnati, pa šele kasneje brusiti.

A to sploh gre na roke ali bolje, kam nesti, pa koliko kaj računajo, za brušenje takega noža, da ne bo brušenje, skoraj, kot nov nož.

Priporočam Oster rob spletno stran. Pod članki najdeš kar nekaj jasno in razumljivo napisanih vodičev glede brušenja in kamnov, pa tudi nekaj posnetkov imajo na yt.

;-) ::

gruntfürmich je izjavil:

;-) je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Kaj pa vem. Jaz čez tole ne bi spuščal 250€ vrednega noža.

Brušenja na kamnu se hitro naučiš. Ni ravno znanost, samo malo potrpljenja rabiš.

Nož za 250€ moras brusit? Sam imam nekoliko cenejse noze od Carico ze 8 let nismo brusili in se zdaj ni potrebe.

si siguren da nože dejansko uporabljate?

Vsak dan kuhamo doma razen poleti ko smo pogosto na vikendu, tam imamo iste.

Ales ::

Verjetno gre za alien tehnologijo. Pazi na te nože, če nenadoma izginejo, obstaja možnost, da bodo naslednji dan ugrabili še vas!

No, ena od možnosti je tudi, da imate že dolgo tope nože... :D

gruntfürmich ::

;-) je izjavil:

Nož za 250EUR moras brusit? Sam imam nekoliko cenejse noze od Carico ze 8 let nismo brusili in se zdaj ni potrebe.

je to-to ?
https://www.strelec.si/forum/attachment...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Noži (kuhinjski, ne katane) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418149 (9335) UganiKdo
»

Kako skrbite za ostre nože? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812461 (9987) BorutO
»

Kje dobiti poceni in soliden kamne za brušenje nožev ?

Oddelek: Loža
1512586 (3549) joco000
»

Solingen noži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7130375 (16926) Okapi

Več podobnih tem