» »

Selitev S.P. v tujino

Selitev S.P. v tujino

««
3 / 10
»»

bbbbbb2015 ::

kriptobog je izjavil:

Sj to vam je jasno, da bi visje davki dobili pri vsaki vladi? Vse to talanje denarja ni bilo zastonj. PRej ali slej bi zaceli kasirati za nazaj. Golob ali kdorkoli drug. Pri normirancih je pa logicno, da v nedogled ne bo slo tako nizko obdavcitvijo.
Meni je racunovodja rekel, da je opcija Bosna ali Slovaska, priporoca mi pa Bosno. Pa kolikor gledam po netu zdaj ze veliko racunovodskih servisov ponuja odprtje podjetja v Bosni, ne samo Snezic. Ocitno bo dosti financnega turizma po Balkanu :D


Težava tega početja je dvojna:

a) če izbereš to kot primarno destinacijo (na to firmo fakturiraš), to da bi v Bosni hranil denar? To je še slabše kot Slovenija. Pa tudi kako bi ene stranke gledale na to? Ta ena stranka iz Luksemburga recimo ne verjamem, da bi želela nakazati denar v Bosno.
b) če to izbereš kot destinacijo z nižjo davčno stopnjo, ti pride inšpekcija v Sloveniji, vidijo račune iz Bosne, ti rečejo to je vse fiktivno, ti zmečejo ven - in kar lepo davek plačaš da dobiček kot jim paše.

Rabiš kombinacijo stabilna ekonomija-Slovenija-ugodna davčna destinacija, drugače te lahko vedno nekdo v Sloveniji zagrabi.

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:


Ni tako enostavno. Dokazati moraš, da nimaš več rezidenčnih vezi s Slovenijo in, da tukaj nimaš ekonomskih interesov. Lastništvo nepremičnine npr. odpade. Otroci v šoli odpadejo itd.

To že zdavnaj ne velja več. Malo si zadaj.

Lastništvo nepremičnine ni ovira za davčno nerezidentstvo. Poznam par ljudi po tujini, ki so še vedno lastniki.

Otroci? Se pač ločiš in "odseliš". Stvar 1 meseca, če se oba strinjata...

Edino, kar moraš danes dokazati, je stalno bivališče v tujini in plačilo socialnih prispevkov v tujni...

Se je morala Slovenija tudi pri tem ukloniti EU pravilom, kjer je dovolj prijavljeno stalno bivačlišče v tujini in dokazilo o bivanju tam več kot 183 dni.

Sicer pa se ta koalicijska pogoda ne bo izpolnila, saj so notri bolj ali manj čudodelne zahteve...

Golob je pač podpisal, da čimprej ustanovi vlado, potem pa tudi če odjebe Levico...

20.000 stanovanj do leta 2030? Samo mokre sanje, saj tudi, če najdejo denar in prostor, niti slučajno ne bodo našli grtadbenikov in materiala...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

user4683 ::

Lastništvu se ni nujno odpovedati, zelo radi pa vidijo, da imaš to nepremičnino oddano nepovezani osebi za nedoločen čas. Odjava ni čisto črno bela zadeva in vsaka taka malenkost lahko zakomplicira (podaljša) postopek. Davčni inšpektor je (še vedno) šerif, na tebi pa je, da se z njim zajebavaš:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Malidelničar ::

Sparkxl je izjavil:

Jaz bi počakal s selitvami in podobnimi potezami ker imam občutek da ta kekec ne bo dolgo trajal. Raja ga podpira dokler ima polno rit. Ko se ta situacija obrne, kar se kmalu bo, bo podpore predlogom kraje konec.

Sicer pa bi 3/4 sodelujočim v temi priporočil, da si prvo razjasni razliko kaj je pravna oseba in kaj fizična


Če pravilno razumem debato zgoraj se da kar nekaj rešiti glede obdavčitve pravnih oseb. Pri fizičnih je pa kar jajcanje in si prepuščen na milost in nemilost. Zato sem spraševal glede zaščite premoženja, kaj lahko naredi navaden državljan, kako se ubraniti pred takšnimi političnimi idejami, kot sedaj frčijo naokoli ...
Torej edina opcija, ki pa ni full-proof, je depozit v banki v tujini. FURS-u seveda še vedno prijavljaš, ampak ti vsaj šariti ne more po prihrankih.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bbbbbb2015 ::

Malidelničar je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Jaz bi počakal s selitvami in podobnimi potezami ker imam občutek da ta kekec ne bo dolgo trajal. Raja ga podpira dokler ima polno rit. Ko se ta situacija obrne, kar se kmalu bo, bo podpore predlogom kraje konec.

Sicer pa bi 3/4 sodelujočim v temi priporočil, da si prvo razjasni razliko kaj je pravna oseba in kaj fizična


Če pravilno razumem debato zgoraj se da kar nekaj rešiti glede obdavčitve pravnih oseb. Pri fizičnih je pa kar jajcanje in si prepuščen na milost in nemilost. Zato sem spraševal glede zaščite premoženja, kaj lahko naredi navaden državljan, kako se ubraniti pred takšnimi političnimi idejami, kot sedaj frčijo naokoli ...
Torej edina opcija, ki pa ni full-proof, je depozit v banki v tujini. FURS-u seveda še vedno prijavljaš, ampak ti vsaj šariti ne more po prihrankih.


Pri fizični osebi se težko ogneš čemu. Osebno sem videl največji problem v zakonu, da imaš premoženje nepojasnjenega izvora, ter ti ga odvzamejo, oz. udarijo 70% davek. Razumel sem, da to ne velja več, po drugi strani pa je bilo razmišljanje, da se ta "davek" zopet vrne.

Zdaj Janše ne poznam, pa pravzaprav nikogar iz desnega pola, razen morda enega lokalnega SDS politika, ker smo svojčas hodili na malico v njegovo gostilno....

Problem s tem zakonom je, da je dokazno breme obrnjeno, ti moraš dokazovati od kod ti to. Za zelo velike nakupe se natanko spomnim, kako smo spravljali denar skupaj.
Recimo za svoj drugi avto - Opel Vectra B - nov, se pa ne spomnim, kako sem ga kupil. Tega avta že dolgo nimam več, da me pa sedaj nekdo potegne na plano - kako si to kupil, ne bi bil ziher.

Če je zakon dober ali ne, jaz v glavnem ugotavljam, če imajo kaj takega v stabilnih ekonomijah. In takega zakona nimajo ne v Beneluksu, ne v Nemčiji, ne v Avstriji.

Ta zakon, eventuelno, bi nekoga lahko spravil v kompleten šok. Danes imaš X EUREUR, jutri kar te nekdo prijavi - bogataš - evo postopek, od kod ti to?

Slovenija je drugače visoko koruptivna država, s precej sive ekonomije. A menim, da vsi ti največji igralci (Horvat - Aktiva), ki so v preteklosti kradli s PIDov, to so zbrisali v London 10+ let nazaj in se je za njimi izgubila sled. Domišljati si, da bi zdaj pa od Horvata dobili nazaj 3+ miljarde EUREUREUR, to je pa utopija taka. Imeti zakonm za enega Janšo in ga nadlegovati, od kod mu denar za avto, je pa brezveze.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Kakšno vezo ima to, kie imaš ti depozit, če si rezident Slovenije? Davke moraš še vseeno plačati pri nas, če jih ne, pa se furs lahko vsede tudi na premoženje v tujini. Če za njega ve - če je v EU sigurno ve, prav tako pa praviš, da bi ga itak prijavil.

Kaj je bilo 10 let nazaj, ali še samo 5 let nazaj je irelevantno. Vsak izkušen davčni svetovalec (v Sloveniji in tujini) ti bo povedal, da so se opcije za mutenje precej zmanjšale v zadnjem desetletju in se še naprej manjšajo. Če imaš ogromno denarja se še nekaj da, pa tudi to čedalje težje. Nekdo, ki obrača 100-200k/leto pa ima precej manj maneverskega prostora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

bbbbbb2015 ::

user4683 je izjavil:

Kakšno vezo ima to, kie imaš ti depozit, če si rezident Slovenije? Davke moraš še vseeno plačati pri nas, če jih ne, pa se furs lahko vsede tudi na premoženje v tujini. Če za njega ve - če je v EU sigurno ve, prav tako pa praviš, da bi ga itak prijavil.

Kaj je bilo 10 let nazaj, ali še samo 5 let nazaj je irelevantno. Vsak izkušen davčni svetovalec (v Sloveniji in tujini) ti bo povedal, da so se opcije za mutenje precej zmanjšale v zadnjem desetletju in se še naprej manjšajo. Če imaš ogromno denarja se še nekaj da, pa tudi to čedalje težje. Nekdo, ki obrača 100-200k/leto pa ima precej manj maneverskega prostora.


Poglej, iz tega, kar ti tu govoriš, se implicitno vidi, da si vesel, da folk plačuje dosti davkov v Sloveniji. Ali si javnosektorec ali kasiraš javnemu sektorju ali pa si kakšen nevladnik in živiš od razpisa do razpisa na kakem Ministrstvu, za neke obskurne projekte, katerih vrednost vidiš samo ti.

Po moji sodbi so se možnosti za minimizacijo davkov v EU celo povečale. Ker danes imaš SEPA nakazila, firmo imaš kjerkoli. Ko sem jaz imel firmo prvič odprto, pa sem dobil neko plačilo iz tujine (konkretno UK), z gotovinskim čekom (kar je bilo takrat najceneje), sem šel v vrsto čakat na NLB, tam so mi dali kup denarja, gotovine. Po tem, ko so šli v nek drugi-tretji štuk preverjat deponiran podpis. Potem pa sem trepetal, da me kdo ne oropa. Potem pa sem šel s tem kupom na svojo banko, kjer so mi konkretne procente potegnili od gotovinskega vplačila.

Danes je to tik-tak.

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

bbbbbb2015 - dobro napisano. Dodal bi, da je logično, da se pred FURS-om ne moreš skriti, to sem večkrat že povedal. Ker nekateri ljudje so mislili, da se bodo pred FURS-om skrili s tem, če za sekundarne bančne račune uporabijo t.i. neobanke (N26, Revolut), ampak seveda to ne drži (kripto je en tak primer nekoč dobrega orodja skrivanja premoženja, ki pa se počasi obrača v smer, da se tudi tam ne da zakriti). Kot praviš informacije in denar danes hitro leti sem ter tja in je drugače kot nekoč (kar si lepo opisal z nekdanjim potekom prenakazovana denarja).

Finta je tu niti ne minimalizacija za vsako ceno (ste pisali o tem, da se ljudem z manjšimi zneski to ne izplača), ampak predvsem zaščita pred arbitrarno krajo s strani države, kar se sedaj implicitno vedno bolj omenja. FURS ima/bo imel podatke o računu v tujini ampak vseeno verjetno ne more kar tako stegovati krempljev po teh sredstvih.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

user4683 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

user4683 je izjavil:

Kakšno vezo ima to, kie imaš ti depozit, če si rezident Slovenije? Davke moraš še vseeno plačati pri nas, če jih ne, pa se furs lahko vsede tudi na premoženje v tujini. Če za njega ve - če je v EU sigurno ve, prav tako pa praviš, da bi ga itak prijavil.

Kaj je bilo 10 let nazaj, ali še samo 5 let nazaj je irelevantno. Vsak izkušen davčni svetovalec (v Sloveniji in tujini) ti bo povedal, da so se opcije za mutenje precej zmanjšale v zadnjem desetletju in se še naprej manjšajo. Če imaš ogromno denarja se še nekaj da, pa tudi to čedalje težje. Nekdo, ki obrača 100-200k/leto pa ima precej manj maneverskega prostora.


Poglej, iz tega, kar ti tu govoriš, se implicitno vidi, da si vesel, da folk plačuje dosti davkov v Sloveniji. Ali si javnosektorec ali kasiraš javnemu sektorju ali pa si kakšen nevladnik in živiš od razpisa do razpisa na kakem Ministrstvu, za neke obskurne projekte, katerih vrednost vidiš samo ti.

Po moji sodbi so se možnosti za minimizacijo davkov v EU celo povečale. Ker danes imaš SEPA nakazila, firmo imaš kjerkoli. Ko sem jaz imel firmo prvič odprto, pa sem dobil neko plačilo iz tujine (konkretno UK), z gotovinskim čekom (kar je bilo takrat najceneje), sem šel v vrsto čakat na NLB, tam so mi dali kup denarja, gotovine. Po tem, ko so šli v nek drugi-tretji štuk preverjat deponiran podpis. Potem pa sem trepetal, da me kdo ne oropa. Potem pa sem šel s tem kupom na svojo banko, kjer so mi konkretne procente potegnili od gotovinskega vplačila.

Danes je to tik-tak.

Bolj mimo kot si, bi glede mene težko usekal :) Tudi glede tega kaj želim povedati.

Glede optimizacije davkov in davčne zakonodaje in poročanji med državami pa tudi nimaš povsem izčiščene predstave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

barakus ::

Ali kdo ve, ali je lastništvo nepremičnine ovira za odjavo rezidence? Konkretno če imaš dve nepremičnini v dveh različnih državah in v Slovenijo prihajaš samo čez poletje na dopustovanje?

Mike_Rotch ::

Po moji sodbi so se možnosti za minimizacijo davkov v EU celo povečale.


Ampak smo že ugotovili, da vsi ti tvoji predlogi ne pijejo vode. So protizakonite in delajo le dokler te ne dobijo.

ampak predvsem zaščita pred arbitrarno krajo s strani države, kar se sedaj implicitno vedno bolj omenja.


WTF? Kakšna kraja s strani države? Nisem fan visokih davkov, ampak fantje, dajte malo po svetu pogledat. Tudi, če nam normiranca oklestijo nazaj na 70% ali nas obdavčijo po dohodninski lestvici, bomo še vedno imeli precej ugodno okolje.

bbbbbb2015 ::

user4683 je izjavil:

Bolj mimo kot si, bi glede mene težko usekal :)

Glede optimizacije davkov in davčne zakonodaje in poročanji med državami pa tudi nimaš povsem izčiščene predstave.


V redu. Lahko si v penziji, lahko še študiraš, pa si odvisen od staršev, lahko vlečeš neko Zoissovo ali kako državno štipendijo, lahko so starši ali žena/punca/ljubica/priležnica javnosektorci. Lahko si v invalidski penziji, pa se z motorjem okrog voziš. Lahko si na socialki. Lahko si politik, pa se valjaš nekje po občini, krajevni skupnosti, parlamentu nenazadnje. Zdaj že maš take s komaj dokončano osnovo šolo v Sloveniji in srbskim faksom. Lahko si prisesan na joško EU sredstev ali pač neko drugo javno joško. Saj teh jošk je v Sloveniji kar nekaj.

Kaj jaz vem, kaj si. Ne vem in me ne zanima.

Ampak kar jaz poznam ljudi, ki delajo, pa plačujejo davke, vsakega skrbi in vsakdo dokaj skrbno tehta kje in koliko plačevati.

Ti pa kot da je zelo super, da dajmo plačevati davke, čim več, tem bolje. FURS vse vidi. Ma daj daj.

Zat pač menim, da implicitno navijaš za večje plačevanje davkov v Sloveniji. Pa vredu. Ti kar.

Ne govori pa mi, da nimam izčiščenih zadev. V Sloveniji smo imeli po moje več kot 10 davčnih pregledov in smo morali nositi kupe dokumentacije. Pa ne samo jaz. Tudi moja žena. Pa ne za eno leto nazaj, za 10 in več let nazaj. Tako kristalne zadeve glede davkov, kot jih imam jaz, po moje v enem delu Slovenije nima nihče razjasnjenih.

Vsega tega smo se znebili in dejansko če denarni tok sploh ne gre v Slovenijo, je še najbolje.

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

Cupakabra123 je izjavil:

4% ste mogli dat do zdaj in zdaj jamrate, ker boste morali malce vec? Moras bit pa res pozresen na denar, da pri takih zneskih jokas.
Bo novi BMW 3 mesece kasneje, kaksna groza!

4% do 100k, od tam do 150k se precej poveca (20% za vec od 100k + visja davcna osnova, kar pomeni da se precej povisajo prispevki)
tako da placujes skoraj 3000 mesecnih prispevkov pri 150k letnega dohodka

in tako bom rekel, v dolocenih panogah, sploh ce poslujes ekskluzivno s tujino, ni nobene pravicnosti obdavciti nekoga bistveno vec - v absolutnem smislu - kot nekoga drugega, ki sluzi 2000 bruto.

obema drzava nudi enako, oz. enako malo. bolniska mi nic ne koristi, dopust si sam placujem (oz. jemljem), sam krijem vse rizike poslovanja.

javno zdravstvo je pa za vse enako (v ku***), da povecini koristim privatno. tako da oprosti, ampak ne vidim pravicnosti da mi zacnejo jemat take zneske vsak mesec, za delo pri katerem ni drzaca pomagali/prispevali nic (oz. nic vec kot bilokatero drugo delo, samo da je moje bolje placano).

user4683 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

user4683 je izjavil:

Bolj mimo kot si, bi glede mene težko usekal :)

Glede optimizacije davkov in davčne zakonodaje in poročanji med državami pa tudi nimaš povsem izčiščene predstave.


V redu. Lahko si v penziji, lahko še študiraš, pa si odvisen od staršev, lahko vlečeš neko Zoissovo ali kako državno štipendijo, lahko so starši ali žena/punca/ljubica/priležnica javnosektorci. Lahko si v invalidski penziji, pa se z motorjem okrog voziš. Lahko si na socialki. Lahko si politik, pa se valjaš nekje po občini, krajevni skupnosti, parlamentu nenazadnje. Zdaj že maš take s komaj dokončano osnovo šolo v Sloveniji in srbskim faksom. Lahko si prisesan na joško EU sredstev ali pač neko drugo javno joško. Saj teh jošk je v Sloveniji kar nekaj.

Kaj jaz vem, kaj si. Ne vem in me ne zanima.

Ampak kar jaz poznam ljudi, ki delajo, pa plačujejo davke, vsakega skrbi in vsakdo dokaj skrbno tehta kje in koliko plačevati.

Ti pa kot da je zelo super, da dajmo plačevati davke, čim več, tem bolje. FURS vse vidi. Ma daj daj.

Zat pač menim, da implicitno navijaš za večje plačevanje davkov v Sloveniji. Pa vredu. Ti kar.

Ne govori pa mi, da nimam izčiščenih zadev. V Sloveniji smo imeli po moje več kot 10 davčnih pregledov in smo morali nositi kupe dokumentacije. Pa ne samo jaz. Tudi moja žena. Pa ne za eno leto nazaj, za 10 in več let nazaj. Tako kristalne zadeve glede davkov, kot jih imam jaz, po moje v enem delu Slovenije nima nihče razjasnjenih.

Vsega tega smo se znebili in dejansko če denarni tok sploh ne gre v Slovenijo, je še najbolje.

Ne, nimaš pojma ne o meni, ne o tem kaj govorim. Jaz sem že davno začel debato o opcijah cenejše obdavčitve (v tujini), ampak na pravi način. Ne na način, kot si tukaj v temi predstavlja večina ljudi.

V življenju nisem bil ne jaz, ne moja družina, niti sekundo prisesan na javne joške, sem pa v svoji 10 letni karieri z lastnim delom (za tuja podjetja) zaslužil lepo 7-mestno številko, Sloveniji plačal tudi ogromno davkov in prispevkov, precej tudi brez normiranca. Sedaj pa smo že nekaj časa v tujini in iz prve roke poznam precej stvari o katerih govorim.

neutronium ::

Malidelničar je izjavil:

Pri meni sicer ne gre za to, da bi v tujino selil svoj S.P., me pa zanima (pa upam da ne smetim teme), kako je z bančnimi računi v tujini? Seveda jih moraš prijaviti FURS-u, kot davčni rezident Slovenije. Skrivat se jih ne splača, FURS na koncu vse izvoha. Ampak ali je možno, da ti država recimo prisilno pobere/zapleni denar depozitov, ki jih imaš na (prijavljenem) bančnem računu v tujini.


Tole je malo bolj eksotika in evropejcem manj poznana zadeva, mogoče pride prav komu bolj iznajdljivemu... Filipini so trenutno edina bančna trdnjava kjer je uzakonjena popolna tajnost bančnih podatkov. To pomeni, da banke nikomur ne pošiljajo podatkov, tudi njihovim davčnim organom ne. Za tujce (tako rezidente kot nerezidente) velja, da tam ne plačajo davkov, če so prihodki ustvarjeni v tujini (remote, online itd.), denar se pa steka na filipinske račune. Banke tam so stabilne in v dobri kondiciji. Sam nimam tam računov, tako da podrobnosti teh zadev ne poznam...

Ok, mene zanima ena čist druga stvar, ki na prvi pogled ni povezana z davčno optimizacijo... pozna kdo rent a company pristop? Slučajno sem pri iskanju zasledil tole: https://rentacompany.com/
Nimam pojma koliko je legit ali je scam ali ne, zgleda pa tole zanimiv pristop za počet določene reči.

Torej naredil bi povsem testno prodajo določenega produkta iz ene tuje države v drugo tujo državo, kjer imam določene vezi. Če živim v Sloveniji nima smisla odpirat firme pri nas, je predrago za neko eksperimentiranje, ki vprašanje če se bo obneslo, preveč je birokracije itd. V ciljni državi trenutno tudi ne živim, niti ne rabim za prodajo tja odpret firme tam. Torej bi bil rent a company način kratkoročno smiseln zame. Zanima pa me kako si potem obdavčen v Sloveniji, če živiš tu? Torej, plačaš kake davke pri nas? Katere davke moraš plačevat? Tudi če si potencialno ne izplačuješ denarja v Slovenijo? Pri takem pristopu nisi lastnik firme, zgolj najemnik in plačaš mesečno "naročnino", na tak način razumem to...

bbbbbb2015 ::

user4683 je izjavil:

Ne, nimaš pojma ne o meni, ne o tem kaj govorim. Jaz sem že davno začel debato o opcijah cenejše obdavčitve (v tujini), ampak na pravi način. Ne na način, kot si tukaj v temi predstavlja večina ljudi.

V življenju nisem bil ne jaz, ne moja družina, niti sekundo prisesan na javne joške, sem pa v svoji 10 letni karieri z lastnim delom (za tuja podjetja) zaslužil lepo 7-mestno številko, Sloveniji plačal tudi ogromno davkov in prispevkov, precej tudi brez normiranca. Sedaj pa smo že nekaj časa v tujini in iz prve roke poznam precej stvari o katerih govorim.


Aaaa, že razumem. Samo Login, si to ti? Long time, no see.

Razumem, šel si v tujino, vse imaš tam, v življenju si ogromno plačal davkov v Sloveniji. Imajo te vsi radi - Kordež, Jankovići vsi, medo Bavčar, tudi Mermal te ima rad.

Hja, ni problem, ti nam kar z zgledom pokaži, kako se stvari streže. Kar pridi v Slovenijo, odpri en s.p., nakaži miljon v Slovenijo in nam eksemplarno pokaži, kako se prispevek za zdravstveno varstvo plača.

Ker mi smo prebutasti in ne razumemo, kako lahko 3k na mesec plačaš za zdravstveno varstvo in niti osebnega doktorja ne dobiš.

Kordež in Mesec te bosta mela pa rada. Ti kar pridi. Pravšen osebek za eksperiment si, da se bodo levičarji učili na tebi. Kom, kom.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Zaradi takšnih osebkov kot tale zgoraj sem vesel, da sem v tujini. Na žalost jih je Slovenija (pre)polna in so še večji družbeni demotivator kot nestabilna davčna klima.

Mislim, da se bom iz te teme odstranil, za davčne nasvete glede Bosne pa se obrnite na Snežiča, ki mu je Bosna prepovedala vstop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

kriptobog ::

bbbbbb2015 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Sj to vam je jasno, da bi visje davki dobili pri vsaki vladi? Vse to talanje denarja ni bilo zastonj. PRej ali slej bi zaceli kasirati za nazaj. Golob ali kdorkoli drug. Pri normirancih je pa logicno, da v nedogled ne bo slo tako nizko obdavcitvijo.
Meni je racunovodja rekel, da je opcija Bosna ali Slovaska, priporoca mi pa Bosno. Pa kolikor gledam po netu zdaj ze veliko racunovodskih servisov ponuja odprtje podjetja v Bosni, ne samo Snezic. Ocitno bo dosti financnega turizma po Balkanu :D


Težava tega početja je dvojna:

a) če izbereš to kot primarno destinacijo (na to firmo fakturiraš), to da bi v Bosni hranil denar? To je še slabše kot Slovenija. Pa tudi kako bi ene stranke gledale na to? Ta ena stranka iz Luksemburga recimo ne verjamem, da bi želela nakazati denar v Bosno.
b) če to izbereš kot destinacijo z nižjo davčno stopnjo, ti pride inšpekcija v Sloveniji, vidijo račune iz Bosne, ti rečejo to je vse fiktivno, ti zmečejo ven - in kar lepo davek plačaš da dobiček kot jim paše.

Rabiš kombinacijo stabilna ekonomija-Slovenija-ugodna davčna destinacija, drugače te lahko vedno nekdo v Sloveniji zagrabi.


Nisem se zanima v detajle, ampak zadevo oglasujejo tudi vecji racunovodski servisi, ne samo Snezic. Odjava davcnega rezidenstva in prijava nekje v tujini, kjer je bolj ugodno je se vedno bolja izbira verjetno.

user4683 je izjavil:

Zaradi takšnih osebkov kot tale zgoraj sem vesel, da sem v tujini. Na žalost jih je Slovenija (pre)polna in so še večji družbeni demotivator kot nestabilna davčna klima.

Mislim, da se bom iz te teme odstranil, za davčne nasvete glede Bosne pa se obrnite na Snežiča, ki mu je Bosna prepovedala vstop.


Ni treba Snezica:
https://www.vizija-racunovodstvo.si/ost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

kikach ::

Drzave kot so Češka, Romunija, Madzarska, Poljska, da ne omenjam Balkana imajo dosti ugodnejši normiran s.p.
Sam kljub normirancu plačam več davka, kot kolegi z 3-4x večjim profitom, ki se gredo flex.racunovodstvo. Od mene je država dobila več kot 12k/leto, če bodo pa to spremenili bodo dobili 0.
Pa sprememb vsaj pomojem pred 2024 ne bo, ker če bodo hoteli kaj drkat letos to brez referenduma ne bo šlo skozi.

endelin ::

Referendum boste sicer gladko popušili, ko vas dobi ProPlus mašinerija v roke. Ko bodo pumpali plebs. Lahko se pa za pol leta odvleče kakšna večja sprememba na tem področju z zbiranjem podpisov in referendumom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

matic492 ::

Saj ne bojo samo normiranci v zakonu, če bojo naredili zakon bo sigurno več stvari zajetih
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

endelin ::

Premalo. Itak bi bila volivna kampanja osredotocena okoli tega vprašanja in ProPlus bi vas zmlel. Te stvari za glavnino volivnega telesa niso zanimive.

Morte nekaj oglaševat v stilu referenduma za pitno vodo čeprav ni šlo za pitno vodo ampak se pa fino sliši med plebsom. Takšno kampanjo se ne da delat brez Proplus

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

kikach ::

endelin je izjavil:

Premalo. Itak bi bila volivna kampanja osredotocena okoli tega vprašanja in ProPlus bi vas zmlel

Pro Plus pa res mešetari z davki na veliko. Firma jim stoji na prekarcih 😂

matic492 ::

Ja saj pravim, rabiš nekoga da ti laufa kampanjo in denar, in morate se zavedat, da če se dobimo skup in vsak izmed nas da jurja ali več je to bolj ugodono za nas kot pa da se davki dvignejo.

Če se gre pa karkoli resno se pa itak ne bo šlo na javnem forumu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

endelin ::

kikach je izjavil:

endelin je izjavil:

Premalo. Itak bi bila volivna kampanja osredotocena okoli tega vprašanja in ProPlus bi vas zmlel

Pro Plus pa res mešetari z davki na veliko. Firma jim stoji na prekarcih 😂

Saj tudi tisti iz Necenzurirano mešetarijo ampak to še ne pomeni, da ne bodo goreče zagovarjali davkov. Poglejte propagandno kolumno Cirmana na temo Tarče. Njim je vseeno. Oni vejo da če dvignejo davke jim bo politika priskrbela dodatne solde. Oni ne bodo na izgubi.

bbbbbb2015 ::

endelin je izjavil:

Referendum boste sicer gladko popušili, ko vas dobi ProPlus mašinerija v roke. Ko bodo pumpali plebs. Lahko se pa za pol leta odvleče kakšna večja sprememba na tem področju z zbiranjem podpisov in referendumom.


Normiranci so samo stranski efekt želje po obdavčenju nepremičnin, oz. po želji po večjem obdavčenju nepremičnin.
Tu so si že 2x polomile zobe prejšnje vlade - zato bomo videli, če bo to res tako, kot praviš.

Meni trenutno ti, ki imajo ambicijo sestaviti vlado - zgledajo zelo zaletavi. Na primer razširiti število ministrstev je povsem nepotrebno. Kot je nekdo povedal, saj ni samo širitev, potem še kadrovski boji za stolčke v zakulisju.

Bomo videli.

endelin ::

Tako je:
- vlada zadnje leto pred volitvami, to je 2025, ne bo izvajala teh sprememb
- letos je verjetno prehitro + zagotovo pade zbiranje podpisov za referendum
- bi rekel če že bo to 2024, ali druga polovica 2023.
- spremembe bodo pomoje v veljavi s koledarskim letom. Torej v vsakem primeru ne pred jan 2024

matic492 ::

No vidiš, do 2024 maš čas vlagat v kripto, bo naslednji bull run in potem smo sosedi v Monacu :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

sds ::

Se pravi, davke ne bi placevali, bi pa koristili vse kar je z davki narejenega, od zdravstva do cest. Skratka navadni pezdetje.

7982884e je izjavil:

Torej nova vlada bo delala revansizem nad vsemi, ki si denar sluzimo sami in efektivno, kar pomeni da bo normiranec, sploh ce sluzi nad 100k letno, posteno nasrkal (progresivna obdavcenost).

Zanima me, ce je kdo ze gledal oz. ve, kaksen je postopek s selitvijo biznisa (S.P., v tujini sole proprietor) v neko drugo clanico EU. Moras menjati bancni racun (tudi, ce je recimo N26 ali Revolut)? Si legalno opravicen vseh davkov, ki jih z biznisom placas v drzavi gostiteljici? So kaksni "hakeljci"?


Lol, se nekdo, ki vidi v prihodnost. Ne razumem kako ste lahko tako neumni, kupi si loto srecko, izpolni naslednjo dobitno kombinacijo, pa ti ni treba vec delat.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

kikach ::

V kolikor bo to vse v enem mega paketu obdavcitve se to tako ne bo zgodilo, ker se bodo morali dotaknit kmetov in nepremicnin.
Levaki sploh ne vedo kaj jih čaka, ko bi morali kmeti začeti plačevati davke kot podjetniki :-)

matic492 ::

sds je izjavil:

Se pravi, davke ne bi placevali, bi pa koristili vse kar je z davki narejenega, od zdravstva do cest. Skratka navadni pezdetje.


Davke plačujemo. Cestnine plačam skoraj sigurno več kot ti, ker ne vozim 1.0, 3 cilindraša. 350€ + vinjeta na leto.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

bbbbbb2015 ::

sds je izjavil:

Se pravi, davke ne bi placevali, bi pa koristili vse kar je z davki narejenega, od zdravstva do cest. Skratka navadni pezdetje.


Samo počasi.
Ceste se plačuje s cestnim skladom. Če imaš registriran avto s slovensko tablico, ta davek plačaš. Tako da tu ni dvoma, da se davki plačujejo.

Zdravstvo pa se plačuje s prispevkom za zdravstvo. Tu pa je hud problem. Plačuje se za nekaj, kar se sploh ne dobi. Ljudje nimajo osebnih zdravnikov, nimajo osebnih zobozdravnikov. To ni v redu.

Pa ne bomo o tem, da so doktorji iz kliničnega centra MB v Namibiji na lovu (in si pišejo izobraževanje), pa še za denar operirajo v Nanibiji. Brez soglasja delodajalca iz MB.

Osebno menim,da so rešitve lahko samo take, kot v tujini. Pač si izbereš zavarovalnico, imaš zavarovanje za nabor posegov, ostalo plačaš sam. Pa se potem sam odločiš, kaj bi rad imel zavarovano.

Pa brez pridiganja, da zavarovalnice skrbijo za dobičke. Ker ta hip na ZZZS dobavitelji bolnicam skrbijo za svoje dobičke. Kot tudi doktorji skrbijo za svoje dobičke.

7982884e ::

sds je izjavil:

Se pravi, davke ne bi placevali, bi pa koristili vse kar je z davki narejenega, od zdravstva do cest. Skratka navadni pezdetje.

zakaj sem jaz pezde, ce pa placujem v blagajno vsak mesec 3000 eur, kar predvidevam da je dosti vec od tebe, ki seveda nisi pezde, ampak posten drzavljan, kajneda?

moji prihodki so plod dela, ki nima veze z lokacijo, za narocnika v tujini.

kdo zaboga si ti kljukec kekec, da bos drugim moraliziral, da so pezdetje, ker koristijo minimum kar nam drzava nudi?

Zimonem ::

sds je izjavil:

Se pravi, davke ne bi placevali, bi pa koristili vse kar je z davki narejenega, od zdravstva do cest. Skratka navadni pezdetje.

7982884e je izjavil:

Torej nova vlada bo delala revansizem nad vsemi, ki si denar sluzimo sami in efektivno, kar pomeni da bo normiranec, sploh ce sluzi nad 100k letno, posteno nasrkal (progresivna obdavcenost).

Zanima me, ce je kdo ze gledal oz. ve, kaksen je postopek s selitvijo biznisa (S.P., v tujini sole proprietor) v neko drugo clanico EU. Moras menjati bancni racun (tudi, ce je recimo N26 ali Revolut)? Si legalno opravicen vseh davkov, ki jih z biznisom placas v drzavi gostiteljici? So kaksni "hakeljci"?


Lol, se nekdo, ki vidi v prihodnost. Ne razumem kako ste lahko tako neumni, kupi si loto srecko, izpolni naslednjo dobitno kombinacijo, pa ti ni treba vec delat.

Povej kaj lahko koristim? Zdravstvo na nivoju 60ih let in dokaj slabo šolstvo. Kaj mimo tega?
Za enoto najvišjih obdavčitev sploh.


Za ta denar dobiš že ažurno zdravstveno oskrbo in solidno šolanje.

potepuhec ::

Meni je najbolj smesno, pri celi tej debati, da imamo ocitno na Slo-techu cel kup naduspesnih "podjetnikov". Ki dejansko mlatijo samo prazno slamo v stilu cula - rekla ali pa prebrala na Nova24tv. Blebetate, kaj vse bo Golobova vlada naredila in kako boste vase "posteno" prigarane milijone dali drzavi, oni pa dejasnko se nic niso naredili, niso vlozili se nobenega predloga zakona ipd.
Po drugi strani pa iscete pravne nasvete na tem portalu. Tole meni disi po koprivah. :D

Zimonem ::

potepuhec je izjavil:

Meni je najbolj smesno, pri celi tej debati, da imamo ocitno na Slo-techu cel kup naduspesnih "podjetnikov". Ki dejansko mlatijo samo prazno slamo v stilu cula - rekla ali pa prebrala na Nova24tv. Blebetate, kaj vse bo Golobova vlada naredila in kako boste vase "posteno" prigarane milijone dali drzavi, oni pa dejasnko se nic niso naredili, niso vlozili se nobenega predloga zakona ipd.
Po drugi strani pa iscete pravne nasvete na tem portalu. Tole meni disi po koprivah. :D

Glej za moje mladosti je zdravstvo kaj naredilo. Danes nucam denar za kolikor toliko in time kompetentno storitev. Ni tukaj problem golob. Ampak to da moraš imeti na računu dovolj denarja. In golob tega ne bo spremenil kvečjemu zaostril. Mogoče to niti ni slabo. Recimo bobu bob. Ampak zdravstvo in socialo pač niso spravili nikjer skupaj. Plačujemo pa prispevke prek vseh razumnih meja.

matic492 ::

potepuhec je izjavil:

Meni je najbolj smesno, pri celi tej debati, da imamo ocitno na Slo-techu cel kup naduspesnih "podjetnikov". Ki dejansko mlatijo samo prazno slamo v stilu cula - rekla ali pa prebrala na Nova24tv. Blebetate, kaj vse bo Golobova vlada naredila in kako boste vase "posteno" prigarane milijone dali drzavi, oni pa dejasnko se nic niso naredili, niso vlozili se nobenega predloga zakona ipd.
Po drugi strani pa iscete pravne nasvete na tem portalu. Tole meni disi po koprivah. :D


A si sploh prebral koalicijsko pogodbo? Ja, ne moremo vedeti točno, kakšne zakone bodo predlagali, ampak obljubljajo dviganje davkov, to ti je jasno po 5 minutah branja (tistega dela)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

poweroff ::

matic492 je izjavil:

Tako da verjamem da podpora vladi raste v tisti skupini 50-60+ kjer rabijo zdravnike, tu nas je pa večina malo mlajših in še nismo vsake 2 tedna v čakalnici pri dohtarci zaradi raznoraznih problemov, mi smo pa tu drugačna demografska slika in nam še zaenkrat dol visi za neke čakalne vrste, zato pač debatiramo o davkih.

Ne, ne debatirate o davkih, ampak bluzite z nacionalizacijo in zaplembami. Dobesedno bluzite.

Če en zmešan levi poslanec v parlamentu nabija o nacionalizaciji, to še nič ne pomeni. Smo le v EU, člani Sveta Evrope, itd. In če bi kakšna kapitalna oslarija slučajno prilezla preko slovenskih sodišč (pa ne pozabit, da ima desnica na Ustavnem sodišču večino!), imamo še vedno Mednarodno sodišče za človekove pravice, pravica do privatne lastnine je pa ena osnovnih človekovih pravic. Ja, to sodišče je tisto, ko je slovenskim desničarjem povedalo, da je bil Izbris zločin, in ga boste mogoče enkrat tudi vi sami rabili. Čeprav smo takrat lahko brali, da tega pa Sloveniji ni treba upoštevat.

Si pa lepo povedal. Dol ti visi za neke čakalne vrste. Legitimno. Zanimajo te samo tvoji interesi (davki). Legiitmno.

Ampak potem verjetno razumeš, da se pa mladini fučka za davke, zanima jih pa stanovanjska problematika, starim se pa fučka za vse, razen za čakalne vrste. Tudi legitimno.

Kje je potem problem? Da je mladih in starih več kot takih kot sva midva? Hja, to je pač tako, ko vsak samo na svoje ozke interese gleda.

Za razliko od tebe, sem jaz mnenja, da je treba gledati tudi na interese drugih skupin. Če bo več stanovanj za mlade, bo tudi več razumevanja za potrebe moje družbene skupine. Če zdravstva trenutno ne rabim, ga bom pa verjetno čez 10 let - in bolje, da se stvari uredijo sedaj, kot da se začnejo urejati šele čez 10 let.

Dejstvo je, da je denarja dovolj, samo pametno ga je treba razporediti. To smo videlo pod desno vlado. V preteklosti so nabijali o varčevanju, ko so sami prišli na oblast, so bonbončke delili kot za stavo. FDV je problem, par milijonov za zavoženo FUDŠ pa ne. Prosti trg je zakon, ampak ko se je treba ljudem prikupit in uvest regulirane cene bencina, se pa lahko kojci obrnemo h socializmu. Taki boni, drugačni boni, oglaševalske pogodbe za svoje medije,... in še in še. Skratka, denar je.

Boli vas samo, da bo Golob zdaj ta denar vam vzel in ga dal svojim. :))
sudo poweroff

Zimonem ::

Da ne boš kakšno ujel, ti si še vedno šlepal na državnih jaslih , svojega biznisa nisi bil sposoben speljati.

Plačevati take cyber forenzične bluzerje... Ajde tega je precej ampak levi desni tu nima veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

matic492 ::

poweroff je izjavil:


Ne, ne debatirate o davkih, ampak bluzite z nacionalizacijo in zaplembami. Dobesedno bluzite.


Razen enega off topic posta v tej temi ni nič, in sploh ne vem o čem govoriš? Kakšna nacionalizacija?


poweroff je izjavil:


Dejstvo je, da je denarja dovolj, samo pametno ga je treba razporediti. To smo videlo pod desno vlado. V preteklosti so nabijali o varčevanju, ko so sami prišli na oblast, so bonbončke delili kot za stavo. FDV je problem, par milijonov za zavoženo FUDŠ pa ne. Prosti trg je zakon, ampak ko se je treba ljudem prikupit in uvest regulirane cene bencina, se pa lahko kojci obrnemo h socializmu. Taki boni, drugačni boni, oglaševalske pogodbe za svoje medije,... in še in še. Skratka, denar je.

Boli vas samo, da bo Golob zdaj ta denar vam vzel in ga dal svojim. :))


Vsaj tu se strinjama :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

potepuhec ::

matic492 je izjavil:

A si sploh prebral koalicijsko pogodbo? Ja, ne moremo vedeti točno, kakšne zakone bodo predlagali, ampak obljubljajo dviganje davkov, to ti je jasno po 5 minutah branja (tistega dela)


To bo debata, ko bo dejansko prislo do taksnega zakona. Pri dvigovanju davkov je vedno pomembno komu, zakaj in koliko. Ko bomo poznali odgovor na ta vprasanja, potem pa lahko zacnemo debatirat. Sedaj je pa vse v stilu cula rekla in na podlagi PR Jansevih podrepnikov in placancev.

Tile nasi kvazi "podjetniki" bi pa ze takoj vsi selili svoje, najverjetneje,neobstojece firme v tujino in davcne oaze.

poweroff ::

potepuhec je izjavil:

Tile nasi kvazi "podjetniki" bi pa ze takoj vsi selili svoje, najverjetneje,neobstojece firme v tujino in davcne oaze.

Haha, exactly!

Selili bi svoje, NEOBSTOJEČE firme v tujino.

Kot rečeno, jaz imam firmo, pa se tele koalicijske pogodbe ne bojim. Ker točno vem, da "pravičnejša obdavčitev" v politiki lahko pomeni marsikaj. Ko bo pripravljen konkreten predlog zakona, bomo pa videli kam pes taco moli. Seveda bo potem še milijon usklajevanj, amandmajev, itd... in končni zakon bo lahko bistveno drugačen kot prvi osnutek. Potem je pa tukaj še desno ustavno sodišče.

Tukaj gre samo za širjenje panike, ker so na volitvah izgubili. Vem, boli, ampak saj ste odrasli, boste že preživeli. Embrace the suck and move the fuck forward. Čez 4 leta bo nova prilika... :))
sudo poweroff

Mike_Rotch ::

Sedaj je pa vse v stilu cula rekla in na podlagi PR Jansevih podrepnikov in placancev.


Svoboda se je pred volitvami jasno opredelila do normirancev. Hočeš rečt, da jim janševi PRovci furajo kampanjo?

https://www.finance.si/8999298/Po-mocni...

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Sedaj je pa vse v stilu cula rekla in na podlagi PR Jansevih podrepnikov in placancev.


Svoboda se je pred volitvami jasno opredelila do normirancev. Hočeš rečt, da jim janševi PRovci furajo kampanjo?

https://www.finance.si/8999298/Po-mocni...

Normirani so anomalija, ampak ne manjša od obdavčenja plač. Tu je največja anomalija.

Mike_Rotch ::

Kakšna anomalija? Plače so v Sloveniji povsem normalno obdavčene, če gledaš razmerje med povprečnimi dohodki, življenjskimi stroški in davkom.

Poglej si malo ZDA kakšne davke plačujejo. Se boš takoj počutil boljše.

potepuhec ::

Mike_Rotch je izjavil:

Svoboda se je pred volitvami jasno opredelila do normirancev. Hočeš rečt, da jim janševi PRovci furajo kampanjo?

https://www.finance.si/8999298/Po-mocni...


Ne, hocem rect, da taksni, kot si ti, nabijate nekaj v tri krasne brez osnove.

Kaj tocno te moti pri njihovi napovedi oz opredelitvi do normirancev? Operiraj z dejstvi ne z govoricami pa bova rekla kaksno na to temo.

Mike_Rotch ::

Moti me, da mi želijo poslabšati situacijo. Kaj je tukaj nejasnega?

matic492 ::

Anomalija dol ali gor, ne delamo NIČ ilegalnega (ker nismo mi določili davkov) in imamo vso pravico se po legalni poti boriti in debatirato o dvigovanju tega davka.

Če se odločim preselit v drugo državo zaradi tega davka, pa to tudi ni čisto nič ilegalnega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

poweroff ::

matic492 je izjavil:

Če se odločim preselit v drugo državo zaradi tega davka, pa to tudi ni čisto nič ilegalnega.

Stvar je v tem, da samo nakladaš. V resnici se nisi pripravljen preseliti nikamor. To je pač tipično gostilniško nabijanje tipa "o lej kaj je vlada naredila, jest se bom kr preselu"... pri čemer se večina teh nabijačev ne zmore preseliti niti v drugo gostilno, ko jim v njihovi ceno pira in kofeta dvignejo... :))

Od tega nakladanja do tega, da si dejansko začneš delati načrt za preselitev in se na koncu tudi preseliš, je pa še dolga pot. Ki je večina tukajšnjih nabijačev pač ne zmore, ker jim je preprosto preveč lepo v Sloveniji in se točno zavedajo, da bo tako še v bodoče.
sudo poweroff

matic492 ::

poweroff je izjavil:

Od tega nakladanja do tega, da si dejansko začneš delati načrt za preselitev in se na koncu tudi preseliš, je pa še dolga pot. Ki je večina tukajšnjih nabijačev pač ne zmore, ker jim je preprosto preveč lepo v Sloveniji in se točno zavedajo, da bo tako še v bodoče.


Se 100% strinjam za večino, še posebej če že imate otroke, samo mene osebno ne poznaš. Midva (še) nimava otrok in moja punca že od konca faksa govori da bi šla nekam drugam živet. Meni osebno je pa tudi vseeno kje živim oz. se hočem eventualno preselit nekam na obalo in celoletno lepše vreme brez snega. Tako da kupit stanovanje/hišo v drugi državi imam v planu že vsaj 2 leti oz. delam na temu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132706 (17342) SmeskoSnezak
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978226750 (97309) PersonaRuda
»

Davki, davki davki. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12822127 (8622) nurmaln
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823172963 (137783) jype

Več podobnih tem