» »

Selitev S.P. v tujino

Selitev S.P. v tujino

««
2 / 10
»»

bbbbbb2015 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Kaj se na Cipru dogaja, pa res nima veze s Slovenijo.


Imaš že zgoraj razloženo kakšno vezo ima to s Slovenijo.

To, da veliko ljudi nekaj dela, še ne pomeni, da je legalno. Je pa res, da FURS nima ravno mehanizmov za odkrivanje takšnih kršitev.


To zdaj govoriš tako, kot smo mi vsi neki mali prevaranti. Sploh ne veš o čem govoriš. Mi belgijske zakone spoštujemo do te mere, da imamo za Belgijo službeni BMW z belgijskimi tablicami in davki. Ko pridemo v Slovenijo, zamenjamo avto - tak isti BMW, samo slovenske tablice v nulo plačano vse.

Ko smo mi imeli davčno inšpekcijo (mešano: na generalnem davčnem uradu v Bruslju in so pošiljali dopise v Slovenijo, kaj se vse mora preveriti), so preverjali fakture za 8 let nazaj in v Belgiji in v Sloveniji. Vse izpiske za Slovenijo in Belgijo smo morali predložiti.

V nulo vse štima.

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Kaj se na Cipru dogaja, pa res nima veze s Slovenijo.


Imaš že zgoraj razloženo kakšno vezo ima to s Slovenijo.

To, da veliko ljudi nekaj dela, še ne pomeni, da je legalno. Je pa res, da FURS nima ravno mehanizmov za odkrivanje takšnih kršitev.

Seveda ima vse mehanizme. Ampak dokler je denar bo firmi. Je to iz stališča teme povsem nepomembno.

Tisto tvoje bluze je , da je lažje zaslužiti 10% več, pa kontrira že samemu nastanku teme , kakor tudi begu proizvodnje in storitev v države z nižje plačani delovno silo in nižjimi davki.

Mike_Rotch ::

To zdaj govoriš tako, kot smo mi vsi neki mali prevaranti. Sploh ne veš o čem govoriš. Mi belgijske zakone spoštujemo do te mere, da imamo za Belgijo službeni BMW z belgijskimi tablicami in davki. Ko pridemo v Slovenijo, zamenjamo avto - tak isti BMW, samo slovenske tablice v nulo plačano vse.


Super, očitno imaš urejeno. Tako, kot si napisal zgoraj pač ne pije vode, razen, če si izpustil kak pomemben detajl.

Pat_MaGroin ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

@kamikaza, obstajata dva locena davka, en je davek na dobicek podjetja, tega placas zgolj v drzavi kjer je podjetje regostrirano (in zaradi tega se je premikalo ta podjetja ki si jih omenil).


Ni res. Podjetje, ki je vodeno iz Slovenije je podvrženo slo. davčni zakonodaji.

Iz kje je vodeno , nima nobene veze. Kako si lastniki izplačujejo dobiček je.

Jasno se ne greš Snežiča ampak Českota.


Ja, Češko dela to. S tem, kolikor sem svojčas gledal (morda se je sedaj kaj spremenilo)... On si plačuje davke na Nizozemskih Antilih.

Tako da vam predlagam, da ne pametujete preveč.


V zadnjem intervjuju je cesko rekel, da so nizki davki skodljivi. Seveda ga novinar ni povprašal o Nizozemski avanturi :).

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Mike_Rotch je izjavil:

To zdaj govoriš tako, kot smo mi vsi neki mali prevaranti. Sploh ne veš o čem govoriš. Mi belgijske zakone spoštujemo do te mere, da imamo za Belgijo službeni BMW z belgijskimi tablicami in davki. Ko pridemo v Slovenijo, zamenjamo avto - tak isti BMW, samo slovenske tablice v nulo plačano vse.


Super, očitno imaš urejeno. Tako, kot si napisal zgoraj pač ne pije vode, razen, če si izpustil kak pomemben detajl.


Izpustil sem več detajlov kot si ti sploh lahko misliš. Ampak glej, jaz mislim, da sem vam koncept dobro razložil. Tudi avta v Belgiji ne rabiš imeti. Tudi v Sloveniji ne. Pravzaprav večina recimo nima avta v Belgiji, ki je sploh bolj breme, kot karkoli drugega. Vsaj v središču mesta.

Kar imamo, korektno davke plačamo. Vendar je treba povedati recimo, da imamo službeni BMW v Sloveniji, ko so spustili davke na normalo. Prej ko je bilo to zelo obdavčeno, pač nismo imeli službenega BMWja, pač pa nekaj cenejših avtov, za kakšne poti k strankam pa smo potem tega belgijskega uporabljali.

Če levičarji navijejo davke na večje avte, bo šel ta slovenski BMW stran.

mr_chai ::

Pa dobr jst sm Bosno omenil bolj za hec. >:DSe zadevedam, da bi bilo več preprek, saj bi mi po svej verjetnosti tudi Snežič sam odsvetoval Bosno ;)

Zgoraj omenjate neko fakturiranje na tuje firme znotraj EU. A to pride v poštev samo kadar ta firma ne posljuje z podjetji v matični državi in je potem oproščena davka ? A ni bil tak sistem nekaj časa nazaj v GB ?

Zimonem ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Kaj se na Cipru dogaja, pa res nima veze s Slovenijo.


Imaš že zgoraj razloženo kakšno vezo ima to s Slovenijo.

To, da veliko ljudi nekaj dela, še ne pomeni, da je legalno. Je pa res, da FURS nima ravno mehanizmov za odkrivanje takšnih kršitev.


To zdaj govoriš tako, kot smo mi vsi neki mali prevaranti. Sploh ne veš o čem govoriš. Mi belgijske zakone spoštujemo do te mere, da imamo za Belgijo službeni BMW z belgijskimi tablicami in davki. Ko pridemo v Slovenijo, zamenjamo avto - tak isti BMW, samo slovenske tablice v nulo plačano vse.

Ko smo mi imeli davčno inšpekcijo (mešano: na generalnem davčnem uradu v Bruslju in so pošiljali dopise v Slovenijo, kaj se vse mora preveriti), so preverjali fakture za 8 let nazaj in v Belgiji in v Sloveniji. Vse izpiske za Slovenijo in Belgijo smo morali predložiti.

V nulo vse štima.

In ne nazadnje , lahko delež v podjetju uporabiš kot finančno zavarovanje kredita. Neobdavčeno.

jb_j ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Kaj se na Cipru dogaja, pa res nima veze s Slovenijo.


Imaš že zgoraj razloženo kakšno vezo ima to s Slovenijo.

To, da veliko ljudi nekaj dela, še ne pomeni, da je legalno. Je pa res, da FURS nima ravno mehanizmov za odkrivanje takšnih kršitev.


To zdaj govoriš tako, kot smo mi vsi neki mali prevaranti. Sploh ne veš o čem govoriš. Mi belgijske zakone spoštujemo do te mere, da imamo za Belgijo službeni BMW z belgijskimi tablicami in davki. Ko pridemo v Slovenijo, zamenjamo avto - tak isti BMW, samo slovenske tablice v nulo plačano vse.

Ko smo mi imeli davčno inšpekcijo (mešano: na generalnem davčnem uradu v Bruslju in so pošiljali dopise v Slovenijo, kaj se vse mora preveriti), so preverjali fakture za 8 let nazaj in v Belgiji in v Sloveniji. Vse izpiske za Slovenijo in Belgijo smo morali predložiti.

V nulo vse štima.

Zakonodaja bi morala biti takšna:
"Avto, čoln, vozila, lahko registriraš le tam,
kjer so ti izdali emšo, davčno številko"

Lahko dobiš Belgijsko registracijsko tablico,
če tam registriraš vozilo,
davek plačaš pa državi, ki ti je izdala emšo,davčno.......

In prav tako bi moralo biti z bančnimi računi..........

------------------------------------------------------------------------

Lahko ima vsak posameznik več državljanstev,

ampak samo eno delujočo davčno,emšo številko,
glede na bivališče......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

nejc_nejc ::

Poslovanje delno v kešu oziroma se bolj nora v zlatu.

Zimonem ::

jb_j je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Kaj se na Cipru dogaja, pa res nima veze s Slovenijo.


Imaš že zgoraj razloženo kakšno vezo ima to s Slovenijo.

To, da veliko ljudi nekaj dela, še ne pomeni, da je legalno. Je pa res, da FURS nima ravno mehanizmov za odkrivanje takšnih kršitev.


To zdaj govoriš tako, kot smo mi vsi neki mali prevaranti. Sploh ne veš o čem govoriš. Mi belgijske zakone spoštujemo do te mere, da imamo za Belgijo službeni BMW z belgijskimi tablicami in davki. Ko pridemo v Slovenijo, zamenjamo avto - tak isti BMW, samo slovenske tablice v nulo plačano vse.

Ko smo mi imeli davčno inšpekcijo (mešano: na generalnem davčnem uradu v Bruslju in so pošiljali dopise v Slovenijo, kaj se vse mora preveriti), so preverjali fakture za 8 let nazaj in v Belgiji in v Sloveniji. Vse izpiske za Slovenijo in Belgijo smo morali predložiti.

V nulo vse štima.

Zakonodaja bi morala biti takšna:
"Avto, čoln, vozila, lahko registriraš le tam,
kjer so ti izdali emšo, davčno številko"

Lahko dobiš Belgijsko registracijsko tablico,
če tam registriraš vozilo,
davek plačaš pa državi, ki ti je izdala emšo,davčno.......

In prav tako bi moralo biti z bančnimi računi..........

------------------------------------------------------------------------

Lahko ima vsak posameznik več državljanstev,

ampak samo eno delujočo davčno,emšo številko,
glede na bivališče......

Recept za severno Korejo. Zapret vse pred vsemi.

bbbbbb2015 ::

jb_j je izjavil:


Lahko dobiš Belgijsko registracijsko tablico,
če tam registriraš vozilo,

davek plačaš pa državi, ki ti je izdala emšo,davčno.......


Kaj govoriš? V Belgiji je avto registirala belgijska pravna oseba. Cestni sklad je čez 1k. V Belgiji je tako, da če te ustavi policaj in recimo ne greš skozi Belgijo ali nisi turist (in imaš recimo rezervacijo za hotel), pa ugotovi, da si tam več kot 3 dni, se pravi posluješ v državi. Belgijska tablica (za njih) pomeni, da plačaš za obrabo cest v Belgiji.

Recimo enega Slovaka so postavil na stran, mu pobrali slovaške tablice dol in mu dali opcijo zdaj ne vem če 3 dni, da avto uvozi v Belgijo. To je sicer malo bolj problematično, ker belgijski avti morajo imeti obvezen gasilni aparat. Slovaku je sicer policaj našel papirje na zadnjem sedežu, neke fakture od lani.

Avta nima smisla uvažati, razen če si zelo emotivno navezan nanj. Ker rabiš predelavo avta in novo homologacijo.

Plan B pa je, da avto naložiš in ga odpelješ na Slovaško. Belgijska policija je namreč preklicala registracijo in vrnila tablice na Slovaško.

Take majo oni.

Seveda, da se ne slepimo... Oni imajo ta Benelux, ne vem kaj je točno to ali interesno združenje ali gospodarska cona ali kaj. Avti NL Post imajo vse nizozemske tablice in se veselo vozakajo po Belgiji.

Da sedaj ne padem v oči enemu naspidiranemu policaju, mamo pač avto z belgijskimi tablicami in je mir.

Miha 333 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Kaj se na Cipru dogaja, pa res nima veze s Slovenijo.

Tuje podjetje, ki se upravlja iz Slovenije, se šteje za slovenskega davčnega rezidenta. Za podrobnosti glejte 5. čl. ZDDPO-2 in Pravilnik o izvajanju Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

bbbbbb2015 ::

Miha 333 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Kaj se na Cipru dogaja, pa res nima veze s Slovenijo.

Tuje podjetje, ki se upravlja iz Slovenije, se šteje za slovenskega davčnega rezidenta. Za podrobnosti glejte 5. čl. ZDDPO-2 in Pravilnik o izvajanju Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb.


Glej, mislim da sem zadosti povedal. Za ta člen vem zelo dobro. Ko se ureja pravna oseba na Cipru, se točno to uredi, da ni problem. Pa za Antile si je Češko to tudi uredil.

Zdaj pa vi poslujte, kakor mislite, da je prav.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Miha 333 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Kaj se na Cipru dogaja, pa res nima veze s Slovenijo.

Tuje podjetje, ki se upravlja iz Slovenije, se šteje za slovenskega davčnega rezidenta. Za podrobnosti glejte 5. čl. ZDDPO-2 in Pravilnik o izvajanju Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb.

Tukaj gre za obdavčitev poslovodstva.

bbbbbb2015 ::

Zimonem je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Kaj se na Cipru dogaja, pa res nima veze s Slovenijo.

Tuje podjetje, ki se upravlja iz Slovenije, se šteje za slovenskega davčnega rezidenta. Za podrobnosti glejte 5. čl. ZDDPO-2 in Pravilnik o izvajanju Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb.

Tukaj gre za obdavčitev poslovodstva.


V bistvu je lahko oboje. Ali imaš podružnico v Sloveniji ali pa v bistvu nek direktor recimo Nissan-Renaulta Slovenija dobiva plačo v Sloveniji.

Samo to kar jaz pravim, niso taki primeri.

kamiKaZaA ::

Hvala vsem za konkretne odgovore. Torej vidim, da se da imeti firmo v tujini in hkrati živeti v Sloveniji, ter če se poslužuješ "kreativnega legalnega računovodstva" se da marsikateri Euro prihraniti pred požrešno davčno Slovenijo, ter si v Slovenijo nakazuješ le toliko, da si pokriješ za tekoče življenje, ostalo imaš lepo parkirano v tujini v štumfih (denar na tuji banki) ali pa za nove naložbe.

Miha 333 ::

Zimonem je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Kaj se na Cipru dogaja, pa res nima veze s Slovenijo.

Tuje podjetje, ki se upravlja iz Slovenije, se šteje za slovenskega davčnega rezidenta. Za podrobnosti glejte 5. čl. ZDDPO-2 in Pravilnik o izvajanju Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb.

Tukaj gre za obdavčitev poslovodstva.

Ne, podjetja.

5. čl.
(1) Rezident je zavezanec iz 3. člena tega zakona, ki .....

3. čl.
(1) Zavezanec oziroma zavezanka za davek je pravna oseba domačega in tujega prava....

Zimonem ::

Poglej si še prvi člen. In vedno je lahko kot CEO nek Bec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

kamiKaZaA ::

Miha 333 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Kaj se na Cipru dogaja, pa res nima veze s Slovenijo.

Tuje podjetje, ki se upravlja iz Slovenije, se šteje za slovenskega davčnega rezidenta. Za podrobnosti glejte 5. čl. ZDDPO-2 in Pravilnik o izvajanju Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb.

Tukaj gre za obdavčitev poslovodstva.

Ne, podjetja.

5. čl.
(1) Rezident je zavezanec iz 3. člena tega zakona, ki .....

3. čl.
(1) Zavezanec oziroma zavezanka za davek je pravna oseba domačega in tujega prava....

Pa dobro no. Ti podpiraš, da se vse plačuje po visoki obdavčitvi. Tudi prav in ti samo vse plačuj. Obstaja pa tudi druga legalna opcija, kjer se da prihraniti marsikateri Euro pred požrešno davčno Slovenijo in eni se tudi te davčne optimizacije poslužujejo. Oboje je prav in legalno, vsak pa si naj izbere opcijo, katera njemu najbolj ustreza. Jaz bi izbral opcijo: davčna optimizacija. Manj denarja bo imela Slovenija, prej bo morala krčiti preveliki javni aparat.

Miha 333 ::

Zimonem je izjavil:

Poglej si še prvi člen.

Ja? Piše točno to, kar govorim.
1. člen
(1) S tem zakonom se ureja sistem in uvaja obveznost plačevanja davka od dohodkov pravnih oseb.

Mike_Rotch ::

In vedno je lahko kot CEO nek Bec.


In ti bi s 100, 150 jurji letno plačeval nomineeja, ki bo imel dostop do tvojih bančnih računov?

Naj stane kolikor hoče, sam, da davka ne plačam :)

bbbbbb2015 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Hvala vsem za konkretne odgovore. Torej vidim, da se da imeti firmo v tujini in hkrati živeti v Sloveniji, ter če se poslužuješ "kreativnega legalnega računovodstva" se da marsikateri Euro prihraniti pred požrešno davčno Slovenijo, ter si v Slovenijo nakazuješ le toliko, da si pokriješ za tekoče življenje, ostalo imaš lepo parkirano v tujini v štumfih (denar na tuji banki) ali pa za nove naložbe.


Apollovci so hujši. Na debelo bodo zaslužili v Sloveniji. V Sloveniji so zmenjeni za 'pro forma' fakturiranje, ostalo se bodo z Madžari že zmenili.

Potem pa bi mene nekdo najedal, recimo.

maticb492 ::

endelin je izjavil:

Kakšna je možnost, da se komu mentalno odfuka in kdo iz vlade ali kdo drug pristane v kakem jarku ali pločniku - sploh ko bo videl kako nekatere zalagajo z denarjem? Folk bo šel težko nazaj delat za 1500-2k neto, ko je sedaj navajen imeti v žepu več...ljudje so že za dosti manjše zneske delali neumnosti. Nekateri imajo tudi finančne obremenitve ker so narobe sklepali da bo stanje večno;)


Ja, saj to je problem, da se navadiš na take cifre in da ti nekdo zdaj kar naenkrat pobere polovico je nepojmljivo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

poweroff ::

Tole je seveda čista provokacija SDS kopriwe.

S.p. mora imeti sedež v Sloveniji. Ti sicer lahko živiš v tujini, dokler si pa slovenski davčni rezident plačuješ davke po slovenski zakonodaji.

Lahko pa v tujini odpreš podjetje, ki bo poslovalo po tuji zakonodaji. Lahko tudi v tujini dobiš tuje državljanstvo, ali pa davčno rezidentstvo v Sloveniji odjaviš.

V glavnem pa Golob oz. nova vlada in nov parlament zaenkrat niso začeli vleči še nobenih potez, kljub temu pa desničarje že grabi panika. To samo pomeni, da bodoča vlada dela v pravi smeri in zato tudi ni čudno, da je Golobu podpora javnosti po volitvah še precej narasla.
sudo poweroff

Polda ::

poweroff je izjavil:

Tole je seveda čista provokacija SDS kopriwe.

S.p. mora imeti sedež v Sloveniji. Ti sicer lahko živiš v tujini, dokler si pa slovenski davčni rezident plačuješ davke po slovenski zakonodaji.

Lahko pa v tujini odpreš podjetje, ki bo poslovalo po tuji zakonodaji. Lahko tudi v tujini dobiš tuje državljanstvo, ali pa davčno rezidentstvo v Sloveniji odjaviš.

V glavnem pa Golob oz. nova vlada in nov parlament zaenkrat niso začeli vleči še nobenih potez, kljub temu pa desničarje že grabi panika. To samo pomeni, da bodoča vlada dela v pravi smeri in zato tudi ni čudno, da je Golobu podpora javnosti po volitvah še precej narasla.



Za take leve lenuhe kot si ti je sigurno prav, da se dodatno obdavči vse kar so si ljudje zgradili z delom in, ki pridno delajo in se, da vam levim lenuhom na sociali. To je za vas jackpot tu ni dvoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Polda ()

deadbeef ::

Dejansko najbolje Snežiča kontaktirat :) tale Holob in tovariš Mesec bo vse pobral.

jb_j ::

bbbbbb2015 je izjavil:

jb_j je izjavil:


Lahko dobiš Belgijsko registracijsko tablico,
če tam registriraš vozilo,

davek plačaš pa državi, ki ti je izdala emšo,davčno.......


Kaj govoriš? V Belgiji je avto registirala belgijska pravna oseba. Cestni sklad je čez 1k. V Belgiji je tako, da če te ustavi policaj in recimo ne greš skozi Belgijo ali nisi turist (in imaš recimo rezervacijo za hotel), pa ugotovi, da si tam več kot 3 dni, se pravi posluješ v državi. Belgijska tablica (za njih) pomeni, da plačaš za obrabo cest v Belgiji.

Recimo enega Slovaka so postavil na stran, mu pobrali slovaške tablice dol in mu dali opcijo zdaj ne vem če 3 dni, da avto uvozi v Belgijo. To je sicer malo bolj problematično, ker belgijski avti morajo imeti obvezen gasilni aparat. Slovaku je sicer policaj našel papirje na zadnjem sedežu, neke fakture od lani.

Avta nima smisla uvažati, razen če si zelo emotivno navezan nanj. Ker rabiš predelavo avta in novo homologacijo.

Plan B pa je, da avto naložiš in ga odpelješ na Slovaško. Belgijska policija je namreč preklicala registracijo in vrnila tablice na Slovaško.

Take majo oni.

Seveda, da se ne slepimo... Oni imajo ta Benelux, ne vem kaj je točno to ali interesno združenje ali gospodarska cona ali kaj. Avti NL Post imajo vse nizozemske tablice in se veselo vozakajo po Belgiji.

Da sedaj ne padem v oči enemu naspidiranemu policaju, mamo pač avto z belgijskimi tablicami in je mir.


govorim za fizične osebe, kako bi moralo biti.......

pravne osebe, plačujejo davke, kjer so registrirane.....

user4683 ::

Mike_Rotch je izjavil:

In vedno je lahko kot CEO nek Bec.


In ti bi s 100, 150 jurji letno plačeval nomineeja, ki bo imel dostop do tvojih bančnih računov?

Naj stane kolikor hoče, sam, da davka ne plačam :)

This! :) 3/4 folka tukaj ne dosega niti tega zneska, vsi pa vejo kako to narediti. Seveda vecina ve ravno toliko, da ne ve nic. Cez par let pa jamranje, ko na FURS prileti batch podatkov iz tujih davcnih uprav in se prizge kaka rdeca lucka.

In ne, (izgubljeni) spori okrog davcnih optimizacij niso tako redki. High rollerji pa seveda imajo to postimano in za njih to deluje - ker poznajo tudi detajle in jim pomagajo pravi ljudje. Za pravi denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

maticb492 ::

Realno povedano je kot je @znupy gor napisal.

Davčna optimizacija je igra za bogataše, in mi/vi z temi 50/100/150k na leto nismo bogataši na takem nivoju.

Edina legalne in safe opcija je da se dejansko preseliš drugam, za takšne cifre, ker če ne imaš preveč komplikacij. Močno dvomim da se Belgija izplača pri takih cifrah, pa še ne štejete zraven stresa ina vašega porabljenega časa.

Na žalost bo za takšne playerje, ki nimajo oz. nimate veliko zaledja za sfinancirat "optimziacije", boste morali požret karkoli vam naši levičarju poturijo.

Glede onega troll posta @Matthai o podpori vlade bom pa tako rekel; mi tu debatiramo predvsem v davkih, ampak vlada napoveduje spremembe zdravstvenega sistema, in raja ploska in privošči da zdravnikom prepovejo popoldnansko delo. To glede davkov ljudje niti ne vejo ali pa nimajo pojma kako bo vplivalo na njih.

Tako da verjamem da podpora vladi raste v tisti skupini 50-60+ kjer rabijo zdravnike, tu nas je pa večina malo mlajših in še nismo vsake 2 tedna v čakalnici pri dohtarci zaradi raznoraznih problemov, mi smo pa tu drugačna demografska slika in nam še zaenkrat dol visi za neke čakalne vrste, zato pač debatiramo o davkih.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

lynxslo5 ::

poweroff je izjavil:

V glavnem pa Golob oz. nova vlada in nov parlament zaenkrat niso začeli vleči še nobenih potez, kljub temu pa desničarje že grabi panika. To samo pomeni, da bodoča vlada dela v pravi smeri in zato tudi ni čudno, da je Golobu podpora javnosti po volitvah še precej narasla.


Prvi stavek, ki si ga napisal je v kontradikciji z drugim stavkom. Najprej si napisal, da vlada ni začela vleči še nobenih potez, potem si pa napisal, da dela dobro. Torej, dela dobro, ker še nič ne dela.

Drži se ti raje FDV-ja. Če ti ni jasno, da mi tukaj samo diskutiramo, kar je vlada napovedala. In če doktorji ekonomije svarijo, da je koalicijska pogodba katastrofa, jim verjamemo.

Malidelničar ::

Zelo dobra in relevantna tema.

Pri meni sicer ne gre za to, da bi v tujino selil svoj S.P., me pa zanima (pa upam da ne smetim teme), kako je z bančnimi računi v tujini? Seveda jih moraš prijaviti FURS-u, kot davčni rezident Slovenije. Skrivat se jih ne splača, FURS na koncu vse izvoha. Ampak ali je možno, da ti država recimo prisilno pobere/zapleni denar depozitov, ki jih imaš na (prijavljenem) bančnem računu v tujini.

Recimo en praktičen case:
Slovenc, rezident, državljan, ma račun pri banki v zamejstvu, recimo na Avstrijskem Koroškem. Luka Mesec reče, da bodo zaplenili depozite državljanov z namenom financiranja izgradnje 20.000 najemnih stanovanj. Ali lahko Slovenija v tem primeru zapleni tudi denarna sredstva, ki jih ima ta državljan na bančnem računu v lasti banke na Avstrijskem Koroškem?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

To si zdaj zlo čudno napisal. Država ima monopol nad nasiljem v državi (policija) in nima veze če imaš ti denar na antarktiki, če oni vejo da ga imaš, bojo že našli način, da te prisilijo, da jim plačaš nek davek iz tega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

blink ::

Malidelničar je izjavil:

Zelo dobra in relevantna tema.

Pri meni sicer ne gre za to, da bi v tujino selil svoj S.P., me pa zanima (pa upam da ne smetim teme), kako je z bančnimi računi v tujini? Seveda jih moraš prijaviti FURS-u, kot davčni rezident Slovenije. Skrivat se jih ne splača, FURS na koncu vse izvoha. Ampak ali je možno, da ti država recimo prisilno pobere/zapleni denar depozitov, ki jih imaš na (prijavljenem) bančnem računu v tujini.

Recimo en praktičen case:
Slovenc, rezident, državljan, ma račun pri banki v zamejstvu, recimo na Avstrijskem Koroškem. Luka Mesec reče, da bodo zaplenili depozite državljanov z namenom financiranja izgradnje 20.000 najemnih stanovanj. Ali lahko Slovenija v tem primeru zapleni tudi denarna sredstva, ki jih ima ta državljan na bančnem računu v lasti banke na Avstrijskem Koroškem?


Ne. Razen ce gre za mednarodno sodno izvrsbo zaradi x kaznivega dejanja. Se je pa tak scenarij kot ga opisujes zgodil na Cipru l. 2013, kjer so zasegli vrednost depozitov nad vrednostjo 100.000 eur zaradi bailouta.

Malidelničar ::

maticb492 je izjavil:

To si zdaj zlo čudno napisal. Država ima monopol nad nasiljem v državi (policija) in nima veze če imaš ti denar na antarktiki, če oni vejo da ga imaš, bojo že našli način, da te prisilijo, da jim plačaš nek davek iz tega.

Nisem mislil tega. Ali ti lahko recimo poberejo denar iz depozita pri tuji banki zaradi nekega političnega befela, tako kot bi želeli pobrat depozite iz bank stacioniranih v Sloveniji (torej slovenske banke in tuje podružnice)? Recimo nekaj v stilu Bratuškove. Samo to me zanima, če je depozit v tujini sploh nudi kaj višjo stopnjo zaščite glede takšnih posegov v premoženje ljudi.

blink - hvala za pojasnilo. Ok malce bolj mi je jasno, se pravi je tu faktor višina depozita za katerega se garantira (in tu je 100.000 EUR kar standard). Je pa res da mednarodnih sodb/izvržb glede tega ne poznam ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

blink ::

maticb492 je izjavil:


Edina legalne in safe opcija je da se dejansko preseliš drugam.


Ce sta se Loginova izselila, pa Merlak, pa Kodric... potem vam je lahko jasno da je to najbolj clean resitev pred FURS-om. Je pa ironija, da iz Bih hodijo sem in koristijo socialo, Slovenec bo pa hodil v Bih in koristil nizke davke. Cisto mimo!

blink ::

Se ena slaba novica, Simic odstopa. https://simic-partnerji.si/2022/05/21/f...

Malidelničar ::

blink je izjavil:

maticb492 je izjavil:


Edina legalne in safe opcija je da se dejansko preseliš drugam.


Ce sta se Loginova izselila, pa Merlak, pa Kodric... potem vam je lahko jasno da je to najbolj clean resitev pred FURS-om. Je pa ironija, da iz Bih hodijo sem in koristijo socialo, Slovenec bo pa hodil v Bih in koristil nizke davke. Cisto mimo!


It has come to this .....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

endelin ::

blink je izjavil:

Se ena slaba novica, Simic odstopa. https://simic-partnerji.si/2022/05/21/f...

Škoda. No, saj bi ga tako ali tako purge-ali. Me zanima katero politikantsko opico bodo nastavili na čelo Fursa sedaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Geho ::

Je pa še ena opcija: ko bo vlada dala predlog zakona, se lahko zberemo in zberemo dovolj podpisov za referendum...

maticb492 ::

Geho je izjavil:

Je pa še ena opcija: ko bo vlada dala predlog zakona, se lahko zberemo in zberemo dovolj podpisov za referendum...


To pa itak, kdo dejansko to ve kako se vse spravi čez oz. ima kake veze? Jaz takoj zrihtam 10 podpisov vsaj :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

blink ::

maticb492 je izjavil:

Geho je izjavil:

Je pa še ena opcija: ko bo vlada dala predlog zakona, se lahko zberemo in zberemo dovolj podpisov za referendum...


To pa itak, kdo dejansko to ve kako se vse spravi čez oz. ima kake veze? Jaz takoj zrihtam 10 podpisov vsaj :)


Institut 8. Marec :D

Tukaj: https://www.gov.si/teme/referendum-ljud...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

maticb492 ::

Ja, če damo njim na referndum bojo še višje davke izpogajali :D

Katera organizacija bi bila za to?

Pač nekoga rabiš da lobira in gre na kak intervju in da naredi nekaj. Doniram za stroške marketinga takoj, če da vsak izmed nas 500-1000EUR imamo kampanjo pokrito.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Mato989 ::

Sicer se v 100% strinjam s to temo, ki išče optimizacijo, ampak je pa dokaj smešno videt da nekateri osebki v tej temi iščejo optimizacijo davkov medtem ko so drugim svetovali naj pač zaslužijo več pa ne bodo rabli šparat in it drugam =)

Torej zaslužite več v SLO pa vam ne bo problem plačat malo več davka =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Malidelničar je izjavil:

Zelo dobra in relevantna tema.

Pri meni sicer ne gre za to, da bi v tujino selil svoj S.P., me pa zanima (pa upam da ne smetim teme), kako je z bančnimi računi v tujini? Seveda jih moraš prijaviti FURS-u, kot davčni rezident Slovenije. Skrivat se jih ne splača, FURS na koncu vse izvoha. Ampak ali je možno, da ti država recimo prisilno pobere/zapleni denar depozitov, ki jih imaš na (prijavljenem) bančnem računu v tujini.

Recimo en praktičen case:
Slovenc, rezident, državljan, ma račun pri banki v zamejstvu, recimo na Avstrijskem Koroškem. Luka Mesec reče, da bodo zaplenili depozite državljanov z namenom financiranja izgradnje 20.000 najemnih stanovanj. Ali lahko Slovenija v tem primeru zapleni tudi denarna sredstva, ki jih ima ta državljan na bančnem računu v lasti banke na Avstrijskem Koroškem?


Furs ne more v tujini nic. Je znan primer, ko so posiljali Revolutu zahtevke za podatke, pa so se jim smejali. Večkrat.

Sparkxl ::

Jaz bi počakal s selitvami in podobnimi potezami ker imam občutek da ta kekec ne bo dolgo trajal. Raja ga podpira dokler ima polno rit. Ko se ta situacija obrne, kar se kmalu bo, bo podpore predlogom kraje konec.

Sicer pa bi 3/4 sodelujočim v temi priporočil, da si prvo razjasni razliko kaj je pravna oseba in kaj fizična

user4683 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Zelo dobra in relevantna tema.

Pri meni sicer ne gre za to, da bi v tujino selil svoj S.P., me pa zanima (pa upam da ne smetim teme), kako je z bančnimi računi v tujini? Seveda jih moraš prijaviti FURS-u, kot davčni rezident Slovenije. Skrivat se jih ne splača, FURS na koncu vse izvoha. Ampak ali je možno, da ti država recimo prisilno pobere/zapleni denar depozitov, ki jih imaš na (prijavljenem) bančnem računu v tujini.

Recimo en praktičen case:
Slovenc, rezident, državljan, ma račun pri banki v zamejstvu, recimo na Avstrijskem Koroškem. Luka Mesec reče, da bodo zaplenili depozite državljanov z namenom financiranja izgradnje 20.000 najemnih stanovanj. Ali lahko Slovenija v tem primeru zapleni tudi denarna sredstva, ki jih ima ta državljan na bančnem računu v lasti banke na Avstrijskem Koroškem?


Furs ne more v tujini nic. Je znan primer, ko so posiljali Revolutu zahtevke za podatke, pa so se jim smejali. Večkrat.

Mogoce so se jim smeji, na koncu pa so jim jih vseeno dali:
https://www.finance.si/8985940/Racuni-v...

EU ni Somalija.

Pat_MaGroin ::

Jah, zdaj so res dali zaradi Litve, pod UK pa niso jebali. Ampak ja, imaš prav.

Do 2023 tako ne bo sprememb, tako da ni razloga za hitenje :).

bbbbbb2015 ::

maticb492 je izjavil:

Realno povedano je kot je @znupy gor napisal.

Davčna optimizacija je igra za bogataše, in mi/vi z temi 50/100/150k na leto nismo bogataši na takem nivoju.
Tako da verjamem da podpora vladi raste v tisti skupini 50-60+ kjer rabijo zdravnike, tu nas je pa večina malo mlajših in še nismo vsake 2 tedna v čakalnici pri dohtarci zaradi raznoraznih problemov, mi smo pa tu drugačna demografska slika in nam še zaenkrat dol visi za neke čakalne vrste, zato pač debatiramo o davkih.


Razmišljal sem, če bi vam še to povedal, ker sem vam že itak povedal preveč.

Torej za te med 50-150k je najboljša opcija, da greste v Celovec, tam je eden računovodja, v bistvu koroški Slovenec, govori malček trdo slovensko, tam se pozanimate, odprete GmbH. Bančni račun odprete pri Hranilnici v Celovcu,samo ena je, kjer vsi govorijo slovensko. Še lani, ko sem bil tam, so bili vsi Slovenci, razen enega. Ta hranilnica je znana, ker dosti Slovencev vzame kredite tam,da se potem ne vidi v boniteti v Sloveniji (ker sicer se obremenitev vidi, novinarji sicer ne bi smeli brskati, samo...).

Če si pravilno vse zastavite, greste samo enkrat tja, z avtom, odprete firmo, odprete račun. Vsi govorijo slovensko, ter se s tem ne rabite ukvarjati.

Rabite pa še eno državo z nižjo davčno stopnjo, to pa je lahko Ciper ali Bosna. Jaz osebno bi raje vzel Ciper, kaj pa vem. Bosni ne zaupam.

Banking dela vse na daljavo, računovodji vse pošiljate na daljavo in nimate problemov. Ciper tudi ne rabite hoditi tja,samo se izogibajte teh posrednikov, ki v vašem imenu odpirajo firmo tam. Če se malo potrudite, boste direktno našli te, ki to delajo tam že desetletja.

To bi jaz naredil danes, če bi se odločal. Da se potem lahko posvečam poslu in mi dol visi, kaj je Mesec ali Kordiš rekel. Smili se mi sicer Simič, ki sanjari, kako bi "privabili" najbolj produktivne, ker ne razume, da je v vseh njih problem.

kriptobog ::

Sj to vam je jasno, da bi visje davki dobili pri vsaki vladi? Vse to talanje denarja ni bilo zastonj. PRej ali slej bi zaceli kasirati za nazaj. Golob ali kdorkoli drug. Pri normirancih je pa logicno, da v nedogled ne bo slo tako nizko obdavcitvijo.
Meni je racunovodja rekel, da je opcija Bosna ali Slovaska, priporoca mi pa Bosno. Pa kolikor gledam po netu zdaj ze veliko racunovodskih servisov ponuja odprtje podjetja v Bosni, ne samo Snezic. Ocitno bo dosti financnega turizma po Balkanu :D

bbbbbb2015 ::

user4683 je izjavil:

Mogoce so se jim smeji, na koncu pa so jim jih vseeno dali:
https://www.finance.si/8985940/Racuni-v...
EU ni Somalija.


Poglej, vsi ti državni aparatčiki še niso dojeli, da je v Republiki Sloveniji problem. Da se Slovenci ne počutijo varne s slovenskimi računi.

Poznam enega res bogatega Slovenca (ne, ni Merlak, pa tudi Loginova ne). Imel je toliko denarja, da je dal vlogo na Banki Slovenije, če bi smel imeti tam odprt zakladni račun (ker ni zaupal NLB). BS mu je to tudi odobrila. To niso transakcijski računi, ampak zakladni. Ali obstaja kakša razlika, ne vem, ker še nikoli nisem imel zakladnega računa. Banke jih imajo (pa ne poravnalne), pa eni faksi v Sloveniji jih imajo.

Nato ga je davčna zagrabila in so mu blokirali premoženje, ter mu dali eno tako 10+ mio EUR odločbo. Vsaj tako je rekel. Ogromno stvari je odprodal, ter plačal teh 10+ mio EUR. Hkrati pa sprožil spor na sodišču. Po kar nekaj letih je ta spor dobil. Kaj točno je bilo, ne vem, sam pa tudi ni hotel povedati.

Čim je bilo premoženje deblokirano, je brez besed vse spucal iz Slovenije. Sedaj dela tako, kot delamo mi.

Zgodovina sprememb…

««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12130380 (15016) SmeskoSnezak
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978217702 (88261) kamiKaZaA
»

Davki, davki davki. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12821238 (7733) nurmaln
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823161773 (126593) jype

Več podobnih tem