» »

Selitev S.P. v tujino

Selitev S.P. v tujino

««
4 / 10
»»

potepuhec ::

Mike_Rotch je izjavil:

Moti me, da mi želijo poslabšati situacijo. Kaj je tukaj nejasnega?


Kdo ti zeli poslabsat situacijo? Kako oz na kak nacin ti jo zeli poslabsat?

Pa operiraj z dejstvi ne s cencami.

shadow7 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ni tako enostavno. Dokazati moraš, da nimaš več rezidenčnih vezi s Slovenijo in, da tukaj nimaš ekonomskih interesov. Lastništvo nepremičnine npr. odpade. Otroci v šoli odpadejo itd.

Na kratko: če ima zakonec ali kateri od VDČ-jev (vzdrževanih družinskih članov) stalno prebivališče v SLO, si SLO davčni rezident. Imaš stanovanjsko nepremičnino v SLO? Če je ne oddajaš, boš še vedno SLO davčni rezident.

Trenutno sem spet SLO davčni rezident, a v primeru kakšnih pretiranih norosti se bom pač vozil v službo 45 min. dlje. Sploh, če bo razlika v davkih presegla neto prihodke od dela v SLO. Saj se mi ne bo treba voziti vsak dan.

Mike_Rotch ::

Kdo ti zeli poslabsat situacijo? Kako oz na kak nacin ti jo zeli poslabsat?


3 od 5 strank, ki imajo poslance v parlamentu so se izrecno opredelile glede normiranih s.p.jev. Po njihovem mnenju bi morali normirance ukiniti ali konkretno reformirati, da bodo "davčno bolj pravični" --> dvigniti obdavčitev, vsaj tistim, ki smo na limitu za normiranca.

Višja obdavčitev zame pomeni poslabšanje situacije, ker pač nimam fetiša na plačevanje davkov.

Se sekiram? Ne pretirano. Definitivno ne dovolj, da bi me to zvabilo na volitve in definitivno ne dovolj, da bi se zaradi tega selil v tujino. Ampak nabijanje, da Golob s predvolilnimi obljubami ni mislil resno je pa enostavno neumno.

shadow7 ::

matic492 je izjavil:


Glede onega troll posta @Matthai o podpori vlade bom pa tako rekel; mi tu debatiramo predvsem v davkih, ampak vlada napoveduje spremembe zdravstvenega sistema, in raja ploska in privošči da zdravnikom prepovejo popoldnansko delo.

Sicer temeljito off-topic, a vseeno:
Tole o prepovedi popoldanskega dela zdravnikom je ozko gledanje. Saj je tudi meni odsotnost implementacije konkurenčnih klavzul mimo. Ampak ravno tako je napačno gledati na to kot na prepoved popoldanskega dela v privat ordinacijah. Meni se zdi, da bodo zdravniki zgolj prisiljeni izbrati, pri kateremu delodajalcu bodo delali. Pri čemer se lahko odločijo za 40-urno delovno obveznost pri enem.

Zelo verjetno bodo še vedno lahko teh 40 ur v skladu z delovno-pravno zakonodajo lahko razdelili med dva delodajalca, če se bodo vse strani strinjale. Rahlo dvomim, da bi kakšna zakonska neenakost na tem področju šla skozi na US.

Skratka, naredil se bo red. Ali bo to imelo vpliv na čakalne vrste in kakšnega, bo pokazal čas. Ker čakalne vrste so bolj stvar tega, koliko posegov zavarovalnica plača.

7982884e ::

potepuhec je izjavil:

Meni je najbolj smesno, pri celi tej debati, da imamo ocitno na Slo-techu cel kup naduspesnih "podjetnikov". Ki dejansko mlatijo samo prazno slamo v stilu cula - rekla ali pa prebrala na Nova24tv. Blebetate, kaj vse bo Golobova vlada naredila in kako boste vase "posteno" prigarane milijone dali drzavi, oni pa dejasnko se nic niso naredili, niso vlozili se nobenega predloga zakona ipd.
Po drugi strani pa iscete pravne nasvete na tem portalu. Tole meni disi po koprivah. :D

lej misko, naj ti bo smesno kolikor ti je lahko, jaz za svoj denar pridno in trdo delam in koristim to, v cemer sem dober in cenjen.
kaj ima veze, ce se niso nic vlozili; ta vlada je katastrofa in lahko je od njih pricakovat vse, sploh glede na to kaksno navlako so dobili zraven.

glede nasvetov pa je boljse forum kot pa vaska gostilna, seveda ko se gre delat konkretne premike v kakrsnokoli smer, se seveda prej posvetujes z ustreznim strokovnjakom.

shadow7 ::

Malidelničar je izjavil:

Recimo en praktičen case:
Slovenc, rezident, državljan, ma račun pri banki v zamejstvu, recimo na Avstrijskem Koroškem. Luka Mesec reče, da bodo zaplenili depozite državljanov z namenom financiranja izgradnje 20.000 najemnih stanovanj. Ali lahko Slovenija v tem primeru zapleni tudi denarna sredstva, ki jih ima ta državljan na bančnem računu v lasti banke na Avstrijskem Koroškem?


Postopek bi moral imeti zakonsko podlago v obeh državah.
Konkreten primer: FURS dela izvršbo na TRR v AT, AT jih zavrne in traja cca. po leta, da FURS ponovno in uspešno sproži postopek.

7982884e ::

poweroff je izjavil:

matic492 je izjavil:

Če se odločim preselit v drugo državo zaradi tega davka, pa to tudi ni čisto nič ilegalnega.

Stvar je v tem, da samo nakladaš. V resnici se nisi pripravljen preseliti nikamor. To je pač tipično gostilniško nabijanje tipa "o lej kaj je vlada naredila, jest se bom kr preselu"... pri čemer se večina teh nabijačev ne zmore preseliti niti v drugo gostilno, ko jim v njihovi ceno pira in kofeta dvignejo... :))

Od tega nakladanja do tega, da si dejansko začneš delati načrt za preselitev in se na koncu tudi preseliš, je pa še dolga pot. Ki je večina tukajšnjih nabijačev pač ne zmore, ker jim je preprosto preveč lepo v Sloveniji in se točno zavedajo, da bo tako še v bodoče.

kolikor vidim, si nabijac (in drekac) samo ti, ki izhajas iz neke kao avtoritete (imam firmo, vi je pa nimate!) in nimas nic informativnosti v nobenem izmed postu. smetis temo in drekas. daj pojdi nazaj se s firmo ubadat.

poweroff ::

Uuu, snežinkica v akciji.

Se oproščam, če sem užalil nežna čustva.
sudo poweroff

Kripto mesi ::

Nabijaček matejček, ki se je po 30 letih jamranja uspel odseliti in odprti "firmo" je zdaj najbolj pameten. Prej pa prisesan na državno joško.

Zgodovina sprememb…

shadow7 ::

user4683 je izjavil:

Lastništvu se ni nujno odpovedati, zelo radi pa vidijo, da imaš to nepremičnino oddano nepovezani osebi za nedoločen čas. Odjava ni čisto črno bela zadeva in vsaka taka malenkost lahko zakomplicira (podaljša) postopek. Davčni inšpektor je (še vedno) šerif, na tebi pa je, da se z njim zajebavaš:)

Iz prve roke: je lažje, če za to pooblastiš davčnega svetovalca. Poskusil sam, na koncu raje plačal in sem imel urejeno. Na srečo lahko za isto davčno obdobje poskusiš večkrat.

shadow7 ::

Malidelničar je izjavil:

Torej edina opcija, ki pa ni full-proof, je depozit v banki v tujini. FURS-u seveda še vedno prijavljaš, ampak ti vsaj šariti ne more po prihrankih.

Do izvršljivosti odločbe še sklepa o zavarovanju verjetne davčne obveznosti ne morejo izdati na sredstva na čezmejnem TRR. Vsaj še ne tako dolgo nazaj je bilo tako.

V teoriji lahko pridejo tudi do bančnih izpiskov v tujini. V praksi pa bodo najprej tebe pozvali, da jih predložiš. Za zadnjih 5 let si jih tako dolžan predložiti. V avtomatski izmenjavi pa dobijo začetno, končno stanje, znesek prilivov, znesek odlivov. Ni pa nujno, da so sposobni nedvoumno povezati račun z zavezancem. A ne se zanašati na to.

bbbbbb2015 ::

potepuhec je izjavil:

Meni je najbolj smesno, pri celi tej debati, da imamo ocitno na Slo-techu cel kup naduspesnih "podjetnikov". Ki dejansko mlatijo samo prazno slamo v stilu cula - rekla ali pa prebrala na Nova24tv. Blebetate, kaj vse bo Golobova vlada naredila in kako boste vase "posteno" prigarane milijone dali drzavi, oni pa dejasnko se nic niso naredili, niso vlozili se nobenega predloga zakona ipd.
Po drugi strani pa iscete pravne nasvete na tem portalu. Tole meni disi po koprivah. :D


Slovenske plače so sicer ene najbolj obdavčenih. Pa niso samo procenti. Ampak tudi lestvica je taka, da relativno zgodaj (napram ostalim državam) preklopi na najvišje tarife.
In za ta denar se ne dobi nič dosti zdravstva.

Ne rabiš pošteno dajati v narekovaj, čisto zares delamo že ves čas. Zdaj, koliko je kdo uspešen, je druga reč, za nekoga se uspešnost začne pri 50k, za nekoga pri 100k, za nekoga pri 150k, no za nekoga pa še pri več kot to.

Kaj in kako z davki je *VEDNO* legitimno vprašanje, Holob gor ali Holob dol. In vedno je na mestu vprašanje, kako se tako visokim davkom izogniti. In pač da se ogniti čistolegalno in to je to.

Zdaj samo vprašanje je, kdaj se da komu zajebavati se s tem.

Pa glede na to, da so spizdili in Češko, Loginova dva, Merlak, Roglič, Pogačar, vsi so si razrešili vprašanje, kje bodoplačevali davke in koliko - ne vidim razloga, da to ne bi in nismo že storili - mi.

user4683 ::

shadow7 je izjavil:

user4683 je izjavil:

Lastništvu se ni nujno odpovedati, zelo radi pa vidijo, da imaš to nepremičnino oddano nepovezani osebi za nedoločen čas. Odjava ni čisto črno bela zadeva in vsaka taka malenkost lahko zakomplicira (podaljša) postopek. Davčni inšpektor je (še vedno) šerif, na tebi pa je, da se z njim zajebavaš:)

Iz prve roke: je lažje, če za to pooblastiš davčnega svetovalca. Poskusil sam, na koncu raje plačal in sem imel urejeno. Na srečo lahko za isto davčno obdobje poskusiš večkrat.

Tudi sam sem najel nekoga, ki se s tem ukvarja in je šlo zelo smooth. Je pa res, da sem bil zelo enostaven primer (v Sloveniji nimam nič).

bbbbbb2015 ::

potepuhec je izjavil:

Kaj tocno te moti pri njihovi napovedi oz opredelitvi do normirancev? Operiraj z dejstvi ne z govoricami pa bova rekla kaksno na to temo.


Mene moti njihova koalicijska pogodba, iz katere je razvidno, da hočejo/je treba dvigniti davke in jih trošiti at random za nekaj, kar se njim zdi.
Ta at random je za teh 20.000 fantomskih stanovanj za nek problem, kar oni pravijo, da je problem.

Vse bi še razumel, če bi tu bile analize, kako in kaj - pa teh analiz ni. Obstaja en Kordiš, ki ne samo da neprimerno govori o gospodarstvu, tudi pokazal doslej nič ni. Enako Luka Mesec. Enako neka Sukičeva.

Kar se pa tiče Roberta Goloba, prav tako nima *nobene* kilometrine, doslej je zaugal denar od nuklearke, pa je dal mir. Zdaj ko so ga odstavili, zdaj nenadoma ima potrebo po neki politiki.

Ko vidiš, kdo so predlagani ministri, recimo Šarec za obrambo, ti res slabo rata. Minister za finance je Boštjančič. Ta je doslej potopil vse, kar se je potopiti dalo. Pa od kje take vlečejo?

Težava te politike je, ker so zadaj "strici", ki bodo zadaj na skrivaj še bolj koruptivno šopali denar. Borut Jamnik je eden takih. To bo zopet neka jeba koruptivna.

Najmanj to je problem.

shadow7 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Pri fizični osebi se težko ogneš čemu. Osebno sem videl največji problem v zakonu, da imaš premoženje nepojasnjenega izvora, ter ti ga odvzamejo, oz. udarijo 70% davek. Razumel sem, da to ne velja več, po drugi strani pa je bilo razmišljanje, da se ta "davek" zopet vrne.
...
Če je zakon dober ali ne, jaz v glavnem ugotavljam, če imajo kaj takega v stabilnih ekonomijah. In takega zakona nimajo ne v Beneluksu, ne v Nemčiji, ne v Avstriji.

68.(a) člen ZDavP-2. Preberi si magistrsko delo mag. Maučeca to temo. V AT in DE poznajo to.

68.a še vedno obstaja, odpravljen je le v delu, ki se nanaša na 70% "obdavčitev". Seveda še vedno lahko uvedejo 70% kazen za tovrstne prihodke. A ker to spremeni postopek in davčnega v kazenski, konkretno spremeni dokazni postopek. Glede na to, kako kreativni so bili izračuni davčnih osnov po 68.(a), je tukaj bolj vprašanje, ali se bodo odločili za politično všečnost (70% kazen) ali večji izplen (sedanja ureditev).

68.a (sploh v kombinaciji z nepravilno izpolnjenim "vprašalniku" po 69. čl.) zna biti zelo težaven za dokazovanje s strani zavezanca. Imeti listinsko dokumentacijo za zadnjih 10 let je marsikje težava. Lahko je dokumentracija tudi zgledno urejena, pa se inšpektor odloči, da bo raje kreativen in naredil davčno osnovo s kreativno interpretacijo iz redno vloženih davčnih napovedi.

Nekaj meni znanih biserov:
Biser vseh biserov (in medijsko najbolj poznan) se lotijo že zastaranega davčnega obdobja, interpretirajo posel z odloženim denarnim tokom kot fiktiven, ves ta kasnejši denarni tok od tega posla pa obdavčijo s 70%.

Zavezanka proda nepremičnino na HR (še pred vstopom v EU). Denar troši v SLO. Ker ne more dokazati pretvorbe v evre in na meji ni prijavila prenosa, je to premoženje nepojasnjenega izvora.

Trgovanje z VP - davčni organ preprosto sešteje zneske vseh prodaj v 10-letnem obdobju, od tega odšteje znesek, nakazan na TRR in za ostalega odloči, da je bil nakazan na davčnemu organu neznan TRR in ta znesek predstavlja zalogo na koncu davčnega obdobja.

Gostinec se znajde z menjavo drobiža tako, da zneske polaga in takoj dvigne s svojega osebnega TRR. Ker tega ni zadevel v knjigah kot posojilo in vračilo posojila, so vsi ti pologi prihodki nepojasnjenega izvora.

Glede Bavčarja mi ni čisto jasno - a tu so obdavčili denar nezakonitega izvora, ki je bil predmet odvzema v kazenskem postopku? Se pravi odvzeli 100% in še obdavčili 70%?

Imej v mislih, da v nekaterih od zgoraj naštetih primerov je v davčnem postopku tudi vrhovno sodišče dalo prav FURS-u. Ne bi rekel, da bi bilo tako tudi v kazenskem (pri čemer je s "kazenski" mišljen kot katerikoli postopek, kjer se izreče sankcija in ne davek).

barakus je izjavil:

Ali kdo ve, ali je lastništvo nepremičnine ovira za odjavo rezidence? Konkretno če imaš dve nepremičnini v dveh različnih državah in v Slovenijo prihajaš samo čez poletje na dopustovanje?

Stanovanjsko nepremičnino moraš oddati v najem. Če imaš možnost bivati v njej, s tem nisi popolnoma prekinil rezidenčnih vezi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadow7 ()

Geho ::

Ja saj to je problem, država zelo slabo dela z nami, sedaj pa bi radi pobirali več za isto sranje?
NE HVALA!
Ne pozabit, mesečnik je še par mesecev nazaj trolal da bi morali obdavčiti vse nepremičnine nad 140 kvadratov, potem so to dvignili mislim da mejo na 160... anyway. Imaš par otrok, doma svojo pisarno in če hočeš dokaj normalno živet je 160 kvadratov precej malo.
Take strupene trole bi morali prepovedat v politiki.
Mi ni problem plačevati več prispevkov in davkov, samo potem naj bodo storitve na nivoju in država naj potem tudi aktivno pomaga pri stanovanjskem problemu, ne pa da se že pri gradnji srečaš s celim morjem birokracije in podjebavanja in še več davkov in plačevanja...
Zdravstvo je v qrcu
penzije lahko samo sanjamo oz. bodo tudi v qrcu za nas
ceste so v zadnjih dveh letih deloma popravili, ampak precej jih je še vedno v qrcu
na internetno infrastrukturo čakam že par let, letos celo položili cevi za optiko pa se je zgleda spet nekje ustavilo in bomo spet čakali...
storitve UE in FURS-a so tudi precej klavrne. Ne moreš niti plačat davka 1x na leto, oni dajo gor zneske 2x na mesec in ponavadi imaš 1-2 dni časa, da plačaš, drugače obresti. Imajo nek paz preko banke, ampak ne za SKB,... super so... RIGIDNI. Notification za plačila dobiš na telefon, samo če imaš app dejansko vžgan v ozadju.
Sorry, samo če država zelo upravlja z našim denarjem, potem raje denar obdržim pri sebi in si najdem boljše storitve. Prav tako mi trenutno višja penzija ne pomeni nič, če ne morem do lastne strehe nad glavo in urediti vse potrebne infrastrukture. Normiranec je super, plačaš minimalno prispevkov, če ti ostaja denar, pač plačaš več. Sam sem imel plan ko bi odplačal hišo, avto in vse plačevati potem višje prispevke, del denarja pa investirati v delnice. Sam trenutno mi to ne ustreza, ker rabim keš.

shadow7 ::

neutronium je izjavil:

Tole je malo bolj eksotika in evropejcem manj poznana zadeva, mogoče pride prav komu bolj iznajdljivemu... Filipini so trenutno edina bančna trdnjava kjer je uzakonjena popolna tajnost bančnih podatkov. To pomeni, da banke nikomur ne pošiljajo podatkov, tudi njihovim davčnim organom ne. Za tujce (tako rezidente kot nerezidente) velja, da tam ne plačajo davkov, če so prihodki ustvarjeni v tujini (remote, online itd.), denar se pa steka na filipinske račune. Banke tam so stabilne in v dobri kondiciji. Sam nimam tam računov, tako da podrobnosti teh zadev ne poznam...

A ni pri Filipinih tako, da se gleda glede na to, kje je bilo delo opravljeno. In če si delal remote s Filipinov, si to delo opravil na Filipinih in si zavezanec tam - če to ugotovijo?

Zimonem ::

Predvsem ne računaj na trajno tajnost. Ker ti je ne more nihče zagotoviti. Posluj po pravilih. Od tam pa iščeš načine kako dobičke prelit čim bolj neboleče na fizično osebo.

Mike_Rotch je izjavil:

Kakšna anomalija? Plače so v Sloveniji povsem normalno obdavčene, če gledaš razmerje med povprečnimi dohodki, življenjskimi stroški in davkom.

Poglej si malo ZDA kakšne davke plačujejo. Se boš takoj počutil boljše.

Ne plače so v Sloveniji nenormalno obdavčenje.


Še enkrat če si spregledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Mike_Rotch ::

Nisem spregledal, samo ignoriral. Grafu manjka nekaj podrobnosti. Lestvice so namreč progresivne.

Zimonem ::

Ja vemo zato Slovenci na spodnji meji dohodkov na delu v Avstriji pri nas doplacujejo. Ko se je še najhuje.

sds ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Zdravstvo pa se plačuje s prispevkom za zdravstvo. Tu pa je hud problem. Plačuje se za nekaj, kar se sploh ne dobi. Ljudje nimajo osebnih zdravnikov, nimajo osebnih zobozdravnikov. To ni v redu.


Seveda ni vredu, vendar ste to zakuhali ravno SDSovci, ki paktirajo z zavarovalnicami. V sedanje stanje zobozdravnistva nas je spravila tocno SDSova vlada. Pa saj volis to, da nimas urejenega zdravstva. In korupcijo.

A zdaj ti pa nekaj ni vsec, matr odloci se ze, kaj bi pravzaprav rad. :)

poweroff je izjavil:

Od tega nakladanja do tega, da si dejansko začneš delati načrt za preselitev in se na koncu tudi preseliš, je pa še dolga pot. Ki je večina tukajšnjih nabijačev pač ne zmore, ker jim je preprosto preveč lepo v Sloveniji in se točno zavedajo, da bo tako še v bodoče.


Ne samo to, v tujini bojo placali vec davka :)) Razen v kaksni drzavi tretjega sveta, recimo ZDA. Tam jih bojo pa pojedli. :))
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Zimonem ::

sds je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Zdravstvo pa se plačuje s prispevkom za zdravstvo. Tu pa je hud problem. Plačuje se za nekaj, kar se sploh ne dobi. Ljudje nimajo osebnih zdravnikov, nimajo osebnih zobozdravnikov. To ni v redu.


Seveda ni vredu, vendar ste to zakuhali ravno SDSovci, ki paktirajo z zavarovalnicami. V sedanje stanje zobozdravnistva nas je spravila tocno SDSova vlada. Pa saj volis to, da nimas urejenega zdravstva. In korupcijo.

A zdaj ti pa nekaj ni vsec, matr odloci se ze, kaj bi pravzaprav rad. :)

poweroff je izjavil:

Od tega nakladanja do tega, da si dejansko začneš delati načrt za preselitev in se na koncu tudi preseliš, je pa še dolga pot. Ki je večina tukajšnjih nabijačev pač ne zmore, ker jim je preprosto preveč lepo v Sloveniji in se točno zavedajo, da bo tako še v bodoče.


Ne samo to, v tujini bojo placali vec davka :)) Razen v kaksni drzavi tretjega sveta, recimo ZDA. Tam jih bojo pa pojedli. :))

Tudi šolstvo in psihiatrija očitno pri nas šepa. En post nad tabo imaš lepo razčlenjeno , kje se zanima denar od plače.

sds ::

Zimonem je izjavil:

sds je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Zdravstvo pa se plačuje s prispevkom za zdravstvo. Tu pa je hud problem. Plačuje se za nekaj, kar se sploh ne dobi. Ljudje nimajo osebnih zdravnikov, nimajo osebnih zobozdravnikov. To ni v redu.


Seveda ni vredu, vendar ste to zakuhali ravno SDSovci, ki paktirajo z zavarovalnicami. V sedanje stanje zobozdravnistva nas je spravila tocno SDSova vlada. Pa saj volis to, da nimas urejenega zdravstva. In korupcijo.

A zdaj ti pa nekaj ni vsec, matr odloci se ze, kaj bi pravzaprav rad. :)

poweroff je izjavil:

Od tega nakladanja do tega, da si dejansko začneš delati načrt za preselitev in se na koncu tudi preseliš, je pa še dolga pot. Ki je večina tukajšnjih nabijačev pač ne zmore, ker jim je preprosto preveč lepo v Sloveniji in se točno zavedajo, da bo tako še v bodoče.


Ne samo to, v tujini bojo placali vec davka :)) Razen v kaksni drzavi tretjega sveta, recimo ZDA. Tam jih bojo pa pojedli. :))

Tudi šolstvo in psihiatrija očitno pri nas šepa. En post nad tabo imaš lepo razčlenjeno , kje se zanima denar od plače.


Tisti post je bullshit. Lestvica je progresivna in se je ne da povedat z eno stevilko. :) Sploh pa ni problem v davkih ampak v korupciji, kjer razni """podjetniki""" visijo prilepljeni na svoje "veze in poznanstva" in kradejo nam vsem iz davcne blagajne.

Da sploh ne govorim o utajah davkov, placilih na roko itd.

Nehajte, pa ne bo treba dvigati davkov. S tistimi 3.4 miljardami evrov, ki jih vsako leto izgubimi zaradi taksnih in drugacnih pizd, ki se grejo "podjetnistvo", bi za salo lahko saniralo celotno javno zdravstvo. Samo tega se pa ne bos odpovedal, mar ne? Ker bos potem klosar. Kaj pa, ce bi vsaj volil koga, ki ne prijateljuje z zavarovalniskimi lobisti in zdravstvenimi dobavitelji.

Me prav zanima, koliko vas lahko dvigne roko, da ne sluzi iz proracuna oz. ga ne oskoduje. Kar na plan fantje in dekleta. Pa prosim samo tisti, ki niste v mama hotelu.

I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Zimonem ::

Korupcija se dogaja na ravni države ne v privatnem sektorju. In tista lestvica precej dobro stoji.

Glede ostalih prispevkov pa raje molči. Ker očitno nisi nikoli plačal komunalnega prispevka niti naknadno komunalno opremo zemljišča ,.. in stvari se to šele začnejo.

Geho ::

Jaz lahko dvignem roko, vsi prispevki plačani, vsi davki plačani, še država mi je dolžna par evrov, ker niso pravilno poračunov delali. Dolžan nisem nobenemu ničesar, vse odplačano in prisluženo z lastnim delom.

sds ::

Zimonem je izjavil:

Korupcija se dogaja na ravni države ne v privatnem sektorju. In tista lestvica precej dobro stoji.

Glede ostalih prispevkov pa raje molči. Ker očitno nisi nikoli plačal komunalnega prispevka niti naknadno komunalno opremo zemljišča ,.. in stvari se to šele začnejo.


Bullshit. Korupcija je skodljivo pretakanje denarja iz drzavnega v privatni sektor. Privatni sektor je na koncu prejemnik.

Pa da sploh niti ne omenjam korupcije med privatnimi podjetji. Ampak tisto me ne briga, doker en drugemu v skledo serjete mi je vseeno.

Lestvica ne more drzati, ker ne placamo vsi enak % davka. In lestvica kaze samo en %. Income tax.

Bi bilo pa zabavno videti tako lestvico in koliko procentov davka placa kdo glede na zasluzek (preracunan v vrednost potrosniske kosarice) in primerjava med drzavami.

Bi hitro ugotovili, da podjetniki v Sloveniji placujejo premalo, delavci pa prevec.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Zimonem ::

Seveda nižji razredi so pri nas obdavčeni bolj kot v Avstriji.... Pa kar natolcuješ.

Korupcija je stvar države nikoli dveh pogodbenih strank. Pa se lahko postavljaš na glavo kolikor hočeš. Ivan Z ni zasebnikom zastonj alsfatiral dvorišč, uradnikom pa često.

sds ::

Zimonem je izjavil:

Seveda nižji razredi so pri nas obdavčeni bolj kot v Avstriji.... Pa kar natolcuješ.

Korupcija je stvar države nikoli dveh pogodbenih strank. Pa se lahko postavljaš na glavo kolikor hočeš. Ivan Z ni zasebnikom zastonj alsfatiral dvorišč, uradnikom pa često.


Se pravi drzava pretaka denar iz enega ministrstva v drugo in potem nazaj. In temu ti pravis korupcija? Sedi, cvek. Ali pa ti samo ni jasno kaj drzava sploh je? Se en cvek.

Drzava ni neka tretja entiteta. Ce ti utajas davke krades vsemu svojemu sorodstvu direktno iz zepa (ker bojo morali pokriti davke zate). Pa zraven se preostanku Slovenije.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

matic492 ::

sds je izjavil:

Tisti post je bullshit. Lestvica je progresivna in se je ne da povedat z eno stevilko. :) Sploh pa ni problem v davkih ampak v korupciji, kjer razni """podjetniki""" visijo prilepljeni na svoje "veze in poznanstva" in kradejo nam vsem iz davcne blagajne.

Da sploh ne govorim o utajah davkov, placilih na roko itd.

Nehajte, pa ne bo treba dvigati davkov. S tistimi 3.4 miljardami evrov, ki jih vsako leto izgubimi zaradi taksnih in drugacnih pizd, ki se grejo "podjetnistvo", bi za salo lahko saniralo celotno javno zdravstvo. Samo tega se pa ne bos odpovedal, mar ne? Ker bos potem klosar. Kaj pa, ce bi vsaj volil koga, ki ne prijateljuje z zavarovalniskimi lobisti in zdravstvenimi dobavitelji.

Me prav zanima, koliko vas lahko dvigne roko, da ne sluzi iz proracuna oz. ga ne oskoduje. Kar na plan fantje in dekleta. Pa prosim samo tisti, ki niste v mama hotelu.




Od države nisem dobil nič že od faksa, kjer sem imel državno štipendijo. Ne delam niti centa na črno, ker se ne splača. Najemnino imam na pogodbi točno cifro in najemniki mi niti centa ne dajo na roke mimo pogodbe, vse preko TRR. Ko sem bil še redno zaposlen, sem plačevl zdravstvo 600€ vsak mesec, porabil pa vsega skupaj 2x urgence (ko sem si razbil glavo na vratih lol, in pa enkrat huda angina). Pa puljenje modrostnih zob in še 2x prevez rane na nogi. Torej sem preplačal za večkratnik zdravstveno zavarovanje, ker bi samoplačniško porabil manj kot sem vplačeval na mesec.

Od služenja iz proračuna sem imel samo en projekt, ki ga je moja stranka črpala iz evropske subvencije za digitalno preobrazbo. Ostale moje stranke niti ena ne vleče iz državnih proračunov. Ne dobivam nobene subvencije, nikoli nisem dobil niti centa socialne podpore, za mene ni dobil niti delodajalec ob prvi zaposlitvi niti centa.

Tako da govori za sebe. Država je v mene investirala vsega skupaj cca. 300€ štipendije in subvencije za študentski dom * 12 * 4, to je slabih 15k, več od tega so dobili od mene lani z dohodnino in prispevki. Še če seštejem šolanje od osnovne šole naprej, sem jim verjetno že vse poplačal nazaj.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

sds ::

matic492 je izjavil:

Od države nisem dobil nič že od faksa, kjer sem imel državno štipendijo. Ne delam niti centa na črno, ker se ne splača. Najemnino imam na pogodbi točno cifro in najemniki mi niti centa ne dajo na roke mimo pogodbe, vse preko TRR. Ko sem bil še redno zaposlen, sem plačevl zdravstvo 600EUR vsak mesec, porabil pa vsega skupaj 2x urgence (ko sem si razbil glavo na vratih lol, in pa enkrat huda angina). Pa puljenje modrostnih zob in še 2x prevez rane na nogi. Torej sem preplačal za večkratnik zdravstveno zavarovanje, ker bi samoplačniško porabil manj kot sem vplačeval na mesec.

Od služenja iz proračuna sem imel samo en projekt, ki ga je moja stranka črpala iz evropske subvencije za digitalno preobrazbo. Ostale moje stranke niti ena ne vleče iz državnih proračunov. Ne dobivam nobene subvencije, nikoli nisem dobil niti centa socialne podpore, za mene ni dobil niti delodajalec ob prvi zaposlitvi niti centa.

Tako da govori za sebe. Država je v mene investirala vsega skupaj cca. 300EUR štipendije in subvencije za študentski dom * 12 * 4, to je slabih 15k, več od tega so dobili od mene lani z dohodnino in prispevki. Še če seštejem šolanje od osnovne šole naprej, sem jim verjetno že vse poplačal nazaj.


Lol, delas pa v katerem podjetju? :) Da na hitro pogledamo revizorja, koliko je "denarne izmenjave" z drzavo. V bistvu poglej kar sam, pa bos potem povedal.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

matic492 ::

sds je izjavil:

Lol, delas pa v katerem podjetju? :)


Ne povem, ker cenim anonimnost. Sem pa delal v podjetju, kjer smo imeli čisto vse stranke do zadnje iz tujine. Web development agencija.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

sds ::

matic492 je izjavil:

sds je izjavil:

Lol, delas pa v katerem podjetju? :)


Ne povem, ker cenim anonimnost. Sem pa delal v podjetju, kjer smo imeli čisto vse stranke do zadnje iz tujine. Web development agencija.


No le pojdi pogledat. Matthai kaj je bil ze zadnji url?

Edit: na izvoli: https://erar.si/
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

matic492 ::

sds je izjavil:



Edit: na izvoli: https://erar.si/


Poznam erar. Sem gledal za delodajalca. Dobili so subvencije za mlade zaposlene (ker so dajali pogodbe za nedoločen čas) in pa dobili so denar za maske pri kovidu. Drugače niti centa, kot rečeno, nismo poslovali z slovenskimi strankami nič.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mike_Rotch ::

Seveda nižji razredi so pri nas obdavčeni bolj kot v Avstriji.... Pa kar natolcuješ.


Primerjaj še povprečne dohodke in življenjske stroške. Pa ne samo za Avstrijo.

Me prav zanima, koliko vas lahko dvigne roko, da ne sluzi iz proracuna oz. ga ne oskoduje. Kar na plan fantje in dekleta. Pa prosim samo tisti, ki niste v mama hotelu.


Niti centa ne dobim iz proračuna. Še faks sem si plačal sam, ker nisem bil sprejet redno. Podjetji, za katera delam pa ne najdem v erarju.

Zgodovina sprememb…

sds ::

matic492 je izjavil:

sds je izjavil:



Edit: na izvoli: https://erar.si/


Poznam erar. Sem gledal za delodajalca. Dobili so subvencije za mlade zaposlene (ker so dajali pogodbe za nedoločen čas) in pa dobili so denar za maske pri kovidu. Drugače niti centa, kot rečeno, nismo poslovali z slovenskimi strankami nič.


A pogledamo malo okrog, naso podjetnisko smetano, da se ne bomo z eno redkih crnih ovc ukvarjali?

Pipistrel (ki je nekaj prevec glasen zadnje case):
https://erar.si/prejemnik/68911564/#tra...
https://erar.si/prejemnik/45266743/#tra...

Jansev kolega iz jahte, Marand (vec entitet, ne da se mi vseh iskat):
https://erar.si/prejemnik/52075800/#tra...

No dajmo se kaksnega? S predlogi na dan.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

hbgqzR ::

Web development/frontend Jr tako iskan, ker pridob
Il n veljavi? Ker je viden ali kaj? FE se je pri nas vedno gledal kot za študente. Arhitektura, baza in backend-jedro pa za džombe.

Zimonem ::

Mike_Rotch je izjavil:

Seveda nižji razredi so pri nas obdavčeni bolj kot v Avstriji.... Pa kar natolcuješ.


Primerjaj še povprečne dohodke in življenjske stroške. Pa ne samo za Avstrijo.

Me prav zanima, koliko vas lahko dvigne roko, da ne sluzi iz proracuna oz. ga ne oskoduje. Kar na plan fantje in dekleta. Pa prosim samo tisti, ki niste v mama hotelu.


Niti centa ne dobim iz proračuna. Še faks sem si plačal sam, ker nisem bil sprejet redno. Podjetji, za katera delam pa ne najdem v erarju.

Saj jih in tudi plače in davčne razrede.

TESKAn ::

Na pipistrela smo že pozabil, da bi on obdavčeval samske/brez otrok:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

sds ::

TESKAn je izjavil:

Na pipistrela smo že pozabil, da bi on obdavčeval samske/brez otrok:D.

Nismo pozabili, se dobro spomnimo, kdo je na veliko vlekel drzavne subvencije potem pa proizvodnjo preselil v Italijo, zraven pa namesto, da bi bil tiho kot zadnja pizda, na veliko gobezdal po TVju. Tega se ne bo kar tako pozabilo.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Mike_Rotch ::

Pipistrel je tisti, ki je pred kratkim plačal shitload davka ob prodaji podjetja potem pa za dobro voljo doniral 25 milijonov še občini?

Kak lopov, kako si upa.

Zimonem ::

sds je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Na pipistrela smo že pozabil, da bi on obdavčeval samske/brez otrok:D.

Nismo pozabili, se dobro spomnimo, kdo je na veliko vlekel drzavne subvencije potem pa proizvodnjo preselil v Italijo, zraven pa namesto, da bi bil tiho kot zadnja pizda, na veliko gobezdal po TVju. Tega se ne bo kar tako pozabilo.


Ne ti si pizda on je dal delo komu. Ti nikomur. Subvencij točno vemo koliko je bilo. Če pa država ni poskrbela Daše certificira proizvodnjo... Gre pa za šlamparijo.

sds ::

Mike_Rotch je izjavil:

Pipistrel je tisti, ki je pred kratkim plačal shitload davka ob prodaji podjetja potem pa za dobro voljo doniral 25 milijonov še občini?

Kak lopov, kako si upa.


Vsega tega brez drzavnih subvencij ne bi imel (kar seveda ne oglasuje na velik zvon), naivci ga pa kujejo v zvezde. 25 miljonov je samo populizem, da se bo lokalnim praznim glavam zdel fini clovek. Te zanima od kje Loginovima denar za zaceti Outfit?

Probaj ti dobiti toliko denarja iz drzave legalno, bos hitro ugotovil, da eni lahko, drugi pa ne morejo.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Zimonem ::

Trenutno vidim Drnovškovega falcona spet v remmontu. In cela zgodba je precej dražja celotnih subvencij v pipija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

sds ::

Zimonem je izjavil:

Trenutno vidim Drnovškovega falcona bo remmontu. In cela zgodba je precej dražja celotnih subvencij v pipija.


Ja seveda. In se enkrat, niso problem davki ampak nacin delovanja vecjega dela slovenskega gospodarstva. Ki je ustvarjeno in deluje zato, da zajeda drzavo.

A te SRC mogoce zanima? https://erar.si/prejemnik/20453957/#tra...

In zdaj to isto gospodarstvo serje, da so davki previsoki in se jih ne sme dvigati. In boh ne daj, da bi kdo pomislil obdavciti lastnike teh podjetij (davek na osebno premozenje), to je pa bogokletno, cisto konec.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Mike_Rotch ::

Vsega tega brez drzavnih subvencij ne bi imel


Verjetno ne. A ni super, da imamo državo, ki spodbuja podjetništvo. V tem primeru so naredili odličen deal. Jaz sem zelo naklonjen tovrstnim subvencijam, pomočem in spodbudam.

Probaj ti dobiti toliko denarja iz drzave legalno, bos hitro ugotovil, da eni lahko, drugi pa ne morejo.


Nimam interesa. Meni je SPS hotel dati 50 ali 60 jurjev (ne vem točne cifre) za nek projekt preko P2 razpisa, pa nisem vzel.

Vem pa, da je denarja na voljo kar nekaj pa ni ga težko dobiti, če imaš kaj pametnega za pokazati.

Zimonem ::

Melkiad zakaj menjava teme?

In kdo tukaj komu očita korupcijo?

sds ::

Mike_Rotch je izjavil:

Vsega tega brez drzavnih subvencij ne bi imel


Verjetno ne. A ni super, da imamo državo, ki spodbuja podjetništvo. V tem primeru so naredili odličen deal. Jaz sem zelo naklonjen tovrstnim subvencijam, pomočem in spodbudam.

Probaj ti dobiti toliko denarja iz drzave legalno, bos hitro ugotovil, da eni lahko, drugi pa ne morejo.


Nimam interesa. Meni je SPS hotel dati 50 ali 60 jurjev (ne vem točne cifre) za nek projekt preko P2 razpisa, pa nisem vzel.

Vem pa, da je denarja na voljo kar nekaj pa ni ga težko dobiti, če imaš kaj pametnega za pokazati.


Seveeeeeeda, 3.4 miljarde evrov se pa letno izgubi po nakljucju v kleti nekega ministerstva, ga bomo ze nasli, "se je tu"(tm).

A stekate koliko je to denarja? Poglejte koliko stane celotna slovenska prosveta. Vam bo hitro zacelo cingljati v glavi zakaj imamo v kurcu zdravstvo. In prosveto. In se kaj.

Se enkrat, davki niso problem. Problem je kako se ta denar uporabi oz. odtuji.

Mike_Rotch je izjavil:

Vsega tega brez drzavnih subvencij ne bi imel


Verjetno ne. A ni super, da imamo državo, ki spodbuja podjetništvo. V tem primeru so naredili odličen deal. Jaz sem zelo naklonjen tovrstnim subvencijam, pomočem in spodbudam.


Kdo je naredil odlicen deal? Drzava? Koliko % lastnistva je dobila v zameno v Pipistrelu, ali v Italianskih delovnih mestih? Bos probal najti enega takega angel investorja?
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Zimonem ::

Vemo da imamo v kurcu zdravstvo. Če pa plačaš si pa takoj na vrsti. Zato ta tema obstaja. Bolje imeti nekje denar , kot pa podpirat neučinkovito državo. Ker ko jo rabiš je ni.

In tega ni kriv je golob ne levica. Ampak rešitve katere ponujajo niso prepričljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

sds ::

Zimonem je izjavil:

Vemo da imamo v kurcu zdravstvo. Če pa plačaš si pa takoj na vrsti. Zato ta tema obstaja. Bolje imeti nekje denar , kot pa podpirat neučinkovito državo. Ker ko jo rabiš je ni.


No ja, Golob se trudi to resiti, ti pa jamras in mu meces polena pod noge. In to po 2-3 tednih od volitev. Pa se pol objav je od raznih drugih SDSovskih trolov.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Mike_Rotch ::

Kaj hočeš rečt? Da je pipistrel dobil 3,4 milijarde eur? Ne sledim ti več.

Kdo je naredil odlicen deal? Drzava? Koliko % lastnistva je dobila v zameno v Pipistrelu, ali v Italianskih delovnih mestih? Bos probal najti enega takega angel investorja?


Ne vem, če so dobili kak delež. So pa pokasirali shitload davkov od ob prodaji. Večkratnik vseh subvencij skupaj.

Torej, super deal, tudi, če odmislimo sprotne davke, ki jih pipistrel in njegovih cca. 100 zaposlenih plačuje.
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12132706 (17342) SmeskoSnezak
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978226750 (97309) PersonaRuda
»

Davki, davki davki. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12822127 (8622) nurmaln
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823172962 (137782) jype

Več podobnih tem