» »

Kazen iz nemčije

Kazen iz nemčije

FiReFTW ::

Ima kdo izkušnje, kako z tem, postopek?

Dobil sem po pošti za prehitro vožnjo, piše da naj kao nakažem na nek račun pa neka QR okda je zraven, nimam pojma kako je z tem, mi lahko kdo razloži?

Scaramouche3 ::

Napiš nazaj ih šprahe niht dojče....

blblb ::

IMHO plačaj takoj, če ne lahko iztirjajo (ne vem meje, mislim da je 50e)
+ si v sistemu tako da naslednjič ko te ustavijo zna biti globa + obresti.

Bi pa počakal mnenje pravnika oz. nekog, ki je že dobil kazen...

lp,
blblb

feryz ::

Če ni prevedeno, vrzi stran, drugače plačaj.
A si lep na sliki?

Meja za izterjavo je 80 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

koyotee ::

FiReFTW je izjavil:

Ima kdo izkušnje, kako z tem, postopek?

Dobil sem po pošti za prehitro vožnjo, piše da naj kao nakažem na nek račun pa neka QR okda je zraven, nimam pojma kako je z tem, mi lahko kdo razloži?


A znake za omejitev hitrosti poznaš? :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

barakus ::

Obujam temo. Žena je poskrbela za naslednje darilo, ki sem ga prejel iz Nemčije z navadno pošto. Na sliki vsekakor nisem jaz.

Ima kdo izkušnje kako najbolje ravnati v takšni situaciji?

Opcije so:
A) Ne naredim nič
B) Se odzovem, da v avtu nisem bil ampak nočem pričat proti družinskemu članu
C) Pošljem podatke od žene



feryz ::

Počakaš na tapravo pošto in potem po potrebi ukrepaš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: VelkBla ()

Smrekar1 ::

barakus je izjavil:

Obujam temo. Žena je poskrbela za naslednje darilo, ki sem ga prejel iz Nemčije z navadno pošto. Na sliki vsekakor nisem jaz.

Ima kdo izkušnje kako najbolje ravnati v takšni situaciji?


Če ni bilo poslano priporočeno ni dokaza, da so zadevo prejel, ampak to razlagati ob naslednjem primeru prekrška ni najboljša stvar ever. Lahko sicer izbereš to pot, sploh če ne hodiš dosti v tiste kraje. Ne gre za hud prekršek, če prav vidim je prehitra vožnja za 3 km/h in kazen 70EUR + stroški. Tudi v Nemčiji te stvari zastarajo, to je varianta.
Logična alternativa je, da plačaš in napišeš kaj je bilo. V tem primeru bi tole najprej poslal na veleposlaništvo, da mi potrdijo ali je pošta legit ali ne. Če je legit plačaš in napišeš, da je vozila žena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

link_up ::

placaj 100e in je. Ce je vozila prehitro, je vozila prehitro.
In and Out

feryz ::

A boste spet začeli, da imajo policaji prekrške shranjene v bazi in vas ob naslednjem izletu tja pobarajo še za nazaj?
Pravljičarji.

link_up ::

a to je pomembno, ce imajo ali ne?
In and Out

BlaY0 ::

Napišeš nekoga (kakšno žlahtnico v drugem kolenu), ki drugače nikoli ne hodi v Nemčijo. Ona bo potem dobila (spet po navadni) pošti nalog za plačilo kazni, ki ga bo ignorirala. Potem bo dobila še enega, ki bo malo bolj grozilne narave in ga bo spet ignorirala. Če bodo Nemci primer odstopili slovenskim organom (se mi zdi da je okrajno sodišče v Celju), bo dobila od njih nalog za plačilo globe brez dodatnih stroškov. Po vsej verjetnosti Nemci primera ne bodo odstopili čeprav je ravno na meji, to pa zato ker gre izterjan denar v takšnih primerih kar lepo v SLO "proračun".

MIHAc27 ::

Jaz bi odvrnil, da to pač nisem jaz in dal zraven dokaze, če bi jih imel (npr prisotnost v službi takrat). Probaš odgovarjati počas, da roki čim bolj tečejo, pa mogoče zapade.

Če v Nemčijo zahajate pogosto (večkrat letno) pa po moje bolje plačat pa drugič bolje pazit.

VelkBla ::

Smrekar1 je izjavil:

barakus je izjavil:

Obujam temo. Žena je poskrbela za naslednje darilo, ki sem ga prejel iz Nemčije z navadno pošto. Na sliki vsekakor nisem jaz.

Ima kdo izkušnje kako najbolje ravnati v takšni situaciji?


Ne gre za hud prekršek, če prav vidim je prehitra vožnja za 3 km/h in kazen 70EUR + stroški. Tudi v Nemčiji te stvari zastarajo, to je varianta.


3 km/h je upoštevana toleranca, dovoljena hitrost je 60 km/h (tunel).

feryz ::

Kako za vraga lahko nagaziš stacionarca!?
Provide in pištolce štekam, ampak stacionarni radar!? Resno?

blink ::

barakus je izjavil:

Obujam temo. Žena je poskrbela za naslednje darilo, ki sem ga prejel iz Nemčije z navadno pošto. Na sliki vsekakor nisem jaz.

Ima kdo izkušnje kako najbolje ravnati v takšni situaciji?

Opcije so:
A) Ne naredim nič
B) Se odzovem, da v avtu nisem bil ampak nočem pričat proti družinskemu članu
C) Pošljem podatke od žene



Placajta in ne izgubljat casa. Naslednjic pa bolj pazljivo voziti.

feryz ::

Plačaj ja. Če si prizadet.
Vsaj tako je napisano.

Da meni nekdo napiše, da moram plačat, ker sem prizadet, ga dam na ESČP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Tidule ::

Pozabljaš da nekateri ljudje niso na nivoju prizadetega dvoletnika in sprejmejo odgovornost za svoja dejanja. Saj vem, zate znanstvena fantastika.

barakus ::

Pa ce prav razumem ta dopis me ne pozivajo da placam ampak da kot lastnik avta pricam kdo je na sliki oz. kdo je vozil. Jasno je, da vozil nisem jaz, saj je na sliki zenska.

Hkrati tudi nekaj omenjajo, da mi ni potrebno pricati v primeru, da inkriminiram sebe ali druzino, sklicujejo se pa na nemski clen, ki pa ga ne poznam.

Smotano je tudi to, ker pise da naj odgovorim v nemscini :/

fur80 ::

barakus je izjavil:

Pa ce prav razumem ta dopis me ne pozivajo da placam ampak da kot lastnik avta pricam kdo je na sliki oz. kdo je vozil. Jasno je, da vozil nisem jaz, saj je na sliki zenska.

Hkrati tudi nekaj omenjajo, da mi ni potrebno pricati v primeru, da inkriminiram sebe ali druzino, sklicujejo se pa na nemski clen, ki pa ga ne poznam.

Smotano je tudi to, ker pise da naj odgovorim v nemscini :/


Mestu München si dolžan 70EUR, izterjat ti tega denarja tako ne morejo in se ne bodo niti zajebavali, če boš pa kdaj kaj urejal tam, ti bodo pa verjetno to prvo pred nos pomolili. Mi ko smo se gor vozili s službenim avtom smo vsako kazen plačali (rabiš mesto za papirje), če si pa turist pa bodo na ta denar skoraj zagotovo pozablili.
Brezveze jim kaj pišeš nazaj in se izgovarjaš ker dobit ne moreš, potme bi Mustafi črni gor vozili vedno 200 na uro. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

BlaY0 ::

Ponavadi je tako da tudi če se kaj pritožuješ, ti enostavno zakasirajo zraven pa napišejo, če ti kaj ni prav pojdi na sodišče. Potem gre tisti ki ima Rechtsschutzversicherung ali svojega odvetnika na sodišče in čez dve leti dobi nazaj tisti denar ostali pa raje plačajo in naslednjega pol leta malo bolj previdno vozijo. Po pol leta pa jovo na novo...

m0LN4r ::

Zanima jih, kdo je vozil nekdo drug, ce ja kdo. Ce pa ti pa itak ti. Konec zanke je, ce poves kdo je vozil, dobi racuntist, ce ne poves kdo je vozil bos dobil racun ti.
Ce ne ves kdo je vozil tvoj avto, prijavi krajo, da so ti ukradli avto in je neznanec vozil znjim.

Aja, ce bos dal, da si vozil ti in ne priznas krivde, se pripravi na funky ride, kjer ti bodo na koncu se pribili stroske obravnave za vsako pismo posebej in opomin, ki ti ga bodo naknadno poslali.

BlaY0 je izjavil:

Ponavadi je tako da tudi če se kaj pritožuješ, ti enostavno zakasirajo zraven pa napišejo, če ti kaj ni prav pojdi na sodišče. Potem gre tisti ki ima Rechtsschutzversicherung ali svojega odvetnika na sodišče in čez dve leti dobi nazaj tisti denar ostali pa raje plačajo in naslednjega pol leta malo bolj previdno vozijo. Po pol leta pa jovo na novo...

Jaz sem to tudi sprobal, se odvetnik mi je rekel, po pregledu dokumentacije, decko rajsi placaj xD No sicer mi letos tocko v Flensu zbrisejo xD
Majo oni vec, kot samo tisto coravo crnobelo sliko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Peljal si se pa z najmanj 19 na stevcu prevec, ce bi se manj bi placal samo 50€, ce bi se pa peljal 25 prevec bi ze placal 115.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

freesty ::

Kot si ze omenil pise, da moras dat podatke osebe, ki je vozila, razn v primeru, ce gre za druzinskega clana. Napisi, da nisi vozil ti, da je vozil druzinski clan, ki ga noces inkriminirat. Pa pol vidis kaj ti napisejo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

BlaY0 ::

m0LN4r je izjavil:


Jaz sem to tudi sprobal, se odvetnik mi je rekel, po pregledu dokumentacije, decko rajsi placaj xD

Jaz sem sprobal obe varianti... ko so me v DE poslikali kot SLO rezidenta so oni obupali, ko so me poslikali kot DE rezidenta sem pa jaz obupal, ker sta se enostavno na vratih stanovanja naslikala dva policista iz bližnje postaje :P

m0LN4r ::

freesty je izjavil:

Kot si ze omenil pise, da moras dat podatke osebe, ki je vozila, razn v primeru, ce gre za druzinskega clana. Napisi, da nisi vozil ti, da je vozil druzinski clan, ki ga noces inkriminirat. Pa pol vidis kaj ti napisejo.

Napisejo ti, da se naj ta druzinski clan potem javi pri njih, ce se v roku xy ne javi, dobi spet od racun + stroske obravnave.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BlaY0 ::

Stroškov same obravnave ni, so pa stroški kao "prevoda".

m0LN4r ::

BlaY0 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Jaz sem to tudi sprobal, se odvetnik mi je rekel, po pregledu dokumentacije, decko rajsi placaj xD

Jaz sem sprobal obe varianti... ko so me v DE poslikali kot SLO rezidenta so oni obupali, ko so me poslikali kot DE rezidenta sem pa jaz obupal, ker sta se enostavno na vratih stanovanja naslikala dva policista iz bližnje postaje :P

Ma jaz sploh nisem imel policije pa nic na vratih. Pritozba 1, Pritozba 2, Vabilo na sodisce ali placaj takoj. Odgovoril, placam takoj. Dobil nov "racun" z globo in stroski obravnave, ki so bili visji od globe :)
Bi placal ze na zacetku v 8 dneh al kaj ze, bi se najvec prisparal. Tako pa, ima se moze se.

BlaY0 je izjavil:

Stroškov same obravnave ni, so pa stroški kao "prevoda".

25+3,5 Verwaltungskosten za vsako pisemce sem pa tja xD Pol pa se kak Mahnung dajo zraven, ce pravcajt ne oddas kuverto kako xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

BlaY0 ::

Ja, to je potem ko enkrat že pritožbe pišeš. Pri meni ni prišlo do tega. Žena na katero je avto pisan je poslala nazaj da sem vozil jaz, potem sem isti formular (kot zgoraj) dobil še sam in jim poslal nazaj da je vozil moj fotr. Po tem sta se na vratih naslikala dva policista in me še enkrat vprašala če nisem slučajno vozil jaz, jaz sem rekel da ne, da je moj fotr in sta šla. Čez en teden sem pa dobil odločbo za plačilo globe + pravni pouk o možnosti pritožbe (brez kakršnihkoli dodatnih stroškov). Tu sem se potem "predal". Enostavno so si rekli:"Mah saj bo plačal."... in zgodila se je njihova volja :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

tikitoki ::

barakus je izjavil:

Obujam temo. Žena je poskrbela za naslednje darilo, ki sem ga prejel iz Nemčije z navadno pošto. Na sliki vsekakor nisem jaz.

Ima kdo izkušnje kako najbolje ravnati v takšni situaciji?

Opcije so:
A) Ne naredim nič
B) Se odzovem, da v avtu nisem bil ampak nočem pričat proti družinskemu članu
C) Pošljem podatke od žene





Pol v Slovenscini, pol v nemscini.

link_up ::

tema postaja mnogo predolga...
In and Out

fur80 ::

Ne piši kakih pritožb, če se ti gre za 70€ bodo pozabili. To je ja tak mali denar, da se ne bodo niti trudili. Jaz sem bil nemški banki dolžan 200€, 2x so me še klicali, potem pa zaprli račun. Ne gre izterjava kar tako čez v drugi državi za tak mali denar.

Baja ::

barakus je izjavil:

Obujam temo. Žena je poskrbela za naslednje darilo, ki sem ga prejel iz Nemčije z navadno pošto. Na sliki vsekakor nisem jaz.

Ima kdo izkušnje kako najbolje ravnati v takšni situaciji?

Opcije so:
A) Ne naredim nič
B) Se odzovem, da v avtu nisem bil ampak nočem pričat proti družinskemu članu
C) Pošljem podatke od žene


D) Plačaj in izterjaj od žene ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opomin pred izvržbo. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586621 (5066) Vetrpiha
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143147 (25359) solatko

kazen za prehitro vožnjo slaba vidljivost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
516399 (4481) AndrejO

Radar ujel (slikal) prekoračitev hitrosti mojega vozila v naselju z omejeno hitrostjo

Oddelek: Na cesti
243245 (2780) AndrejO
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30186929 (51925) Darko!

Več podobnih tem